• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
racul,
já dělám čaj většinou dvakrát denně, do termosky, kde ho udržuju teplý a když jdu ven, beru termostku sebou, jinak pijeme dětské pytlíkové i dospělácké čaje, ovocné, hodně taky feniklové, granulované už nepoužívám, jen spotřebovávám zbytek, a doslazuji občas trošinkou medu. Voda nám bohužel nechutná, respt. jsem ji na ni nenaučila, jojo, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš :grinning:
3. říj 2007 v 15:02  • Odpověz
Mapris, koukám, že nemám společné jen psaní slohovek, ale máme stejně potrhlé děti :grinning: Ta moje je to samé.

Racul, my pijeme vodu a nebo ji tam občas sypnu pár granulek heřmánkového nebo fenyklového. Štávy mi vůbec nebere.
Doma neohřívám a venku taky ne, páč zatím bylo hezky. V zimě to budu muset nosit asi v termosce, protože v obalu to prd vydrží
3. říj 2007 v 15:24  • Odpověz
Já zatím čajík taky neohřívám a vydrží nám stejně jen chvíli.
Malá pije hodně takže ho má vlastně pořád čerstvý.

Jinak u doktorky jsme pochodily takto.Malá začla ubývat na váze, takže doktorka chce krevní obraz.
Tak opět ráno mažeme na krev, to byly chudinka i nedávno jak byla hodně nemocná. :frowning2:
A podle výsledků mi pak řekne víc, i ohledně toho zvracení.
3. říj 2007 v 16:27  • Odpověz
isacek,
tak to mě mrzí, ale určitě bude všechno v pořádku a bude zdravá, pak písni, co ty výsledky :wink:

mapris,
u nás je to podobné v tom, že jí neustále dokola říkám, ať neleze v kuchyni pod stůl na ty různé šňůry a káble. Ona tam vleze, už ví, že tam nemůže a sedí tam jak zkaměnělá a čeká, že ji začnu vyhazovat, prostě sranda, dokáže tam sedět bez hnutí jako socha i pěkně dlouho. Tak proč tam leze, když pod stolem stejně dostane strach a čeká co bude :angry: :grinning:
3. říj 2007 v 17:57  • Odpověz
Isačku :confused: , no tak snad to nebude nic vážného, třeba jen nějaká viroza a tím zvracením zhubla. Tak držíme palečky, ať je to jen nějaká prkotinka :wink:

Jinak s tím lezením, kam se nemá, sedání si pod různé věci, tak to vám sem přihodím fotku, jak se mi vždycky malá nasomruje pod stoličku co mám u PC :grinning: Páč já sedím přímo na posteli a židličku používám jako odkládací pultík :sweat_smile:
3. říj 2007 v 19:42  • Odpověz
Ahoj, tak si tu čtu jaký máte doma zlobivky, my jsme na tom podobně, Kubík je děsně aktivní a nejradši samozřejmě dělá to co nemá. Hlavně leze pořád na počítač a mlátí do klávesnice, leze do kytek, ničí žaluzie... Asi je to všude stejný. Teď tu u nás byla známá se skoro stejně starou holčičkou a ten náš kluk je takovej truhlík, nechá si vzít každou hračku, odstrčit se, vůbec se nebrání :sweat_smile:
3. říj 2007 ve 20:07  • Odpověz
macu.k,
kromě toho, že máš moc krásnýho Jakoubka, jsem si na fotkách všimla, že máte krosničku. Můžu se zeptat, do kolika kil je? Jestli to má cenu vůbec kupovat pro roční dítko :wink:
3. říj 2007 ve 20:51  • Odpověz
Jito, dík :dizzy_face: Ta naše je do 15 kg, počítáme s ní i na příští rok, ale Kubík je střízlík (má 8,5 kg). Jinak si jí nemůžem vynachválit, v létě na výlety, teď na houby. Teda jako že s ní chodíme na houby, ne že je na houby :grinning: :grinning: Je na ní i super slída a kupodivu se i pod tím Kubíkovi líbí.
3. říj 2007 ve 21:11  • Odpověz
Holky,tak to jste mě trošku uklidnily,že neva,že to pije zatím studené.Śvagrovka se totiž na mně minule koukala dost blbě,že měl kluk studenej čaj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No já jsem prostě taková,že nepřeháním ani nabalování Kubíka.Razíme trošku spartánskou výchovu.Snad se nám to nevymstí a kluk bude otužilej :sweat_smile:

macu.k - taky se tě chci zeptat na tu krosničku.Jak ti v ní je malej spokojenej? Vydržel i celý den někde na výletě? Já o ní uvažuju,protože jezdíme hodně ven a ne všude je terén vhodný pro kočárek ( i když máme terenní). A jakou máte značku ,jestli se můžu zeptat ?? díky moc. :slight_smile:
3. říj 2007 ve 21:28  • Odpověz
Raculka, tak já čaj teda zatím taky neohřívám...
Ta krosnička je parádní. Kubík je dost živej, aktivní a aby mi seděl v kočárku, když se zrovna nejede, to nepřichází v úvahu, tak jsme měli z krosničky trochu strach, ale vydrží v ní celý den od rána do večera (teda musí se dělat přestávky, aby se protáhl, že se jim prý odkrvují nožky). Je v ní vyloženě spokojenej, takhle dlouho nevydrží ani v kočárku, dokonce v ní i spinká. Sbírání hub je pro něj děsná švanda, myslí si, že je to nějaká hra, když se ostatní různě ohýbají a "schovávají" za stromy :grinning:
Jo a je to zn. Chicco. Tady jsem jí našla http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?Grp=3&SubGrp=6
3. říj 2007 ve 21:39  • Odpověz
macu- tak to je super,že se tam malému líbí.Oni zase pěkně všechno sledujou z výšky a asi je to pro ně nové... :wink: . Asi nějakou pořídíme pod stromeček,teď už stejně moc výletničit nebudem,tak to bude na jaro.
Dá se to třeba trošku polohovat?? A netlačí vás krosna do zad ?? Kamarádka byla s CHicco krosničkou nespokojená.Ale nevím,třeba to byl jiný typ... :wink:
3. říj 2007 ve 21:46  • Odpověz
Isacek: to určitě bude v pohodě.

Co se zlobení týče, tak u nás Ondra občas, když ho od něčeho co nesmí odnesu na jeho plácek začne brečet, tak ho tam prostě nechám a za chvilinku je po pláči a hraje si dál. Jak psala Prochi, že na prcka zakřičela, tak mě Ondra nedávno kousnul do ramene (nevím proč, najedený byl) a já se lekla a jen jsem vykřikla au, hned začal natahovat, ale takový ten vyděšený pláč, byl úplně k zulíbání.

Dashak: telefonica O2 - hláška týdne. Koukám, že jste vůbec taková veselá rodinka :wink: .
3. říj 2007 ve 21:50  • Odpověz
racul,
tu stejnou jsem našla i na MMB, o stovečku levnější, tam mají většinou ty nový věci o něco levnější než přímo ti prodejci :wink:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6202828&tab=3
3. říj 2007 ve 21:52  • Odpověz
jita2- díky za tip, juknu na to :wink:

Tak nevím,ale poslední dobou mi moc kaše nechce večer jíst. Jak to je u vás s večeří?? Co dáváte a jak dlouho před spaním?? Nevím,jestli nezkusím dát dřív něco jinšího a po koupání už jen mlíčko. :unamused:
3. říj 2007 ve 22:46  • Odpověz
Holky, tak jsem dala malou zalezlou pod židličkou do alba :sweat_smile: To jsem našla dost odvahy, bo původně jsem alba chtěla mazat :sweat_smile:
3. říj 2007 ve 22:52  • Odpověz
dashak,
super fotka, koukám, že má v ruce šňůru a zkouší, kam patří :grinning: :slight_smile:

racul,
my chodíme spát tak v půl deváté a večeři dávám zhruba v osm, kaše mi taky moc nechce, někdy ji sní, někdy jí dám políku od oběda, páč ty miluje a někdy nesní nic, tak dostane jen mlíčko. Zas si říkám, že bez večeře by zas měla v noci hlad, tak jak jí dělám mlíčko, tak do něj dám třeba dvě odměrky instantní krupice, aby bylo trošku sytější :wink:
4. říj 2007 v 07:46  • Odpověz
Ach jo, tak jsem si právě přečetla, že zemřelo to jedno oddělené dvojčátko.úplně mi to nějak vzalo, stašně jsem jim fandila...
4. říj 2007 v 10:58  • Odpověz
Fakt umřelo? :frowning2: No to je teda hrozné :cry: . Ale mezi náma, já nepochopím, proč když věděla, že budou srostlí a měla možnost ukončit těhotenství, proč to neudělala :unamused: Slováci jsou silně věřící, ale jako mohlo by to mít i nějaké meze. Musela si přece uvědomit, že buď budou vést otřesný život 2 lidi v jednom těle a nebo se pokusí je oddělit s určitým rizikem a trápením pro ty děti a nakonec to špatně dopadlo, jenže ty děti si musely tolik vytrpět :frowning2: a
4. říj 2007 v 11:23  • Odpověz
Raculko, my jsme s ní spokojený. Manžel teda říkal, že ho trošku tlačí popruhy na ramenou (tak nemá chodit do posilovny když se tam pak nevejde :grinning: ). To sedátko se dá nějak povolovat pro větší děti, to jsme ještě nezkoušeli.
4. říj 2007 v 11:37  • Odpověz
dashak:to taky vážně nikdy nepochopím...akorát trápení chudáčci...
4. říj 2007 v 11:53  • Odpověz
Ahojky kukačky :wink:
dashak s posledním příspěvkem souhlasím :cry: ale je to hrozný, víc se k tomu vracet nebudu páč je mi z toho dost mizerně :cry:

Já má také zlobivce, někdy bych vzteky až brečela proč zrovna JÁ!!!! Ale poslední dobou je toho na mě asi trochu moc a jsem nervóznější než normálně. Akce řemeslník, hnusný počasí, čekání na plasťáky (mimochodem přijdou příští pátek a ve středu začínáme střechu, do toho vařit pro tolik lidí, tchýně se mě nezeptá jestli nechci pomoc :angry: ) zase nervy jaký bude počasí, do toh vzteklouna KUbu. Ještě mě mrzí že není šikovnej, že ne třebas nemůžu pochlubit jak už hezky mluví a tak...taky ho plácám denně po ruce kolikrát ji má uplně červenou a zlobí stejně :frowning2: a ještě pořád mi neskončila menštrujka :cry:
4. říj 2007 v 11:55  • Odpověz
Ijet :unamused: to ti tchýně ani nepohlídá Kubíka když musíš vařit pro řemeslníky? :confused: To je teda super tchýně. Já furt říkám, tchýně by měla mít 2 zuby, jeden na otvírání piva a druhý aby ji furt bolel :sweat_smile:

A nechápu co pořád stresuješ, že není Kubík šikovný :stuck_out_tongue_closed_eyes: Každý má jiné tempo, a někdo dřív mluví, někdo dřív chodí... my máme šííílený problém s nočníkem :sweat_smile: Už mě to fakt nebaví, protože bublina moc dobře ví, co se po ní chce...ještě mi drze odpoví, když se zeptám, jestli půjde na nočník, tak neee a hlavu si může vykroutit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ji tam posadím, chvíli brblá, pak tam sedí ani nevím jak dlouho, my máme ten hrací nočník a nějak přestal hrát, tak nevím kdy se přesně vyčůrala. A ona neřekne, že už čůrala, tak tam seděla a namočilo se ji zezadu bodyčko, takže zas převlíkat. Dala jsem ji plínku a za 20 minut byla zesraná i za ušima :angry:

Co se týká večeří, u nás je to tak, že má buď chleba s něčím nebo polívku nebo jídlo co měla na oběd. Někdy má i tvaroh s piškotama a ovocem. Pak se jde koupat a až před spaním ještě vypije flašku mlíka
4. říj 2007 ve 12:07  • Odpověz
No s tchýníí :unamused: dřív jsme si rozuměli ale pak víš jako to šlo dál Dáší....a teď k ním nechodím vůbec, jde tam Honza s malým na chvilku a já tam byla včera po měsíci a půl mě viděla. Páč měla narozky. No Kuba tam není moc rád, páč není až tolik zvyklej
4. říj 2007 ve 12:14  • Odpověz
Musela jsem to ukončit, páč se šel podívat manža co píšu "holkám" a jestli ho nerbu :grinning:
NO má ještě nějaký zdravotní problémy, za který si může sama, je hodně silná takže by byla nejraděj kdyby mohla Kubu pusinkovat a on jí seděl jenom na klíně, jenže to Kuba nechce, je akční a platí na něj moje mamina a babička. A kdybych řekla tchýni ať mi alespoň na jeden den uvaří tak by se usmála a řekla jééé no tak jóó mě to nenapadlo, a to je ze vším, nechci se vnucovat Kubovi furt cpou nějaký sladkosti, že mu chtěj taky něco dát, tak říkám kupte mu třebas ovoce, zeleninu...nebo když chtěj něco dát tak třeba indulónu, nebo ubrousky na prdel!!! Ne to je nenapadne!!!S nima je to složitý a je to na dlouho :unamused:
Jinak nočník u nás taky nic, on na něm řve!
Já to vím, že každý dítko je jiný, jenom občas propadnu panice :cry: a je mi trapný že mám takový zlobidlo, který děti mlátí a štípe, já jsem taky největší otloukánek, mlátí, kouše, štípe nejvíc mě :frowning2: áááácho jo :confounded:
4. říj 2007 ve 12:25  • Odpověz
ijet,
no to je hlavně tvou depkou a špatnou náladou, že všechno vidíš tak černě, ale zas bude líp :wink: Děti nejsou hloupé a jednoho dne to věčné plácání a zakazování pochopí a prostě to dělat nebudou, jen bohužel v roce nemůžou poslouchat jak hodinky.
A z mluvení neměj žádný obavy, já jsem nikdy neměla depku a už vůbec ne z toho, že Maruš nechodí, je už hodně velká a moc dětem se to upřímě řečeno nestává, že v 15 měsících nechodí!!!!! :confused: Naše Maruš je jedna z vyjímek a hlavu si z toho opravdu nedělám, akorát se hrozně teším a jsem nedočkavá a nadávám jí, že je lenivec, ale to je tak asi všechno. Větší hrůzu z toho nedělám, takže Kubík určitě mluvit bude :sunglasses: I když trošku později, dyť má proboha rok, tak nebuď na prdelku tak náročná a nesrovnávej :sweat_smile:
Hlavně ať je líp, vypovídej se a bude dobře.

Dashak,
to s tou tchýní mě šíleně pobavilo, kde ty na to chodíš :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2007 ve 12:50  • Odpověz
Ijetka: tchýně je kapitola sama pro sebe, já si tedy nemůžu moc stěžovat, jsme v pohodě, ale nesmí se nic řešit, protože paj je dusná atmosféra. Kubíka určitě nesrovnávej s ostatními mimči. Kamarádce kluk pomalu ještě ve dvou letech pořádně nemluvil a hlavu si z toho nidko nedělal. Ještě si jednou budeš říkat, že by mohl taky chvíli mít tu pusinku zavřenou :grinning: .
4. říj 2007 ve 13:59  • Odpověz
Holky ještě dotaz, kolik jogurtu snědí vaše dětičky?
4. říj 2007 ve 14:01  • Odpověz
kam,
my většinou mícháme tak půlku kelímku s nějakým ovocem :wink:
4. říj 2007 v 18:09  • Odpověz
Jééé vy jste hodný, díky moc :wink:
U nás bydlí taky jedna mamina a její klouček začal mluvit až po druhém :confused: roce, když s ní mluvím tak se směje a říká, že si moc přála aby mluvil a teď by mu nejraděj zalepila hubu :grinning:
kam
Kuba slupne celej kelímek :slight_smile:
Uplně jsem se vám zapoměla pochlubit, mám novou hlavu :grinning: no ksicht je stejnej, jenom účes a barva jsou jiný.
Tak alespoň nějaká radost....a z Kubínka taky :wink:
4. říj 2007 v 19:37  • Odpověz
ijet
jéééééééééé a mohla bys to dat prosííííím do albíčka? Jako tvoji hlavu?????? Prosííííííííííím :sweat_smile:
4. říj 2007 v 19:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.