• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
No uz se na to nase novy bydleni desne tesim,hlavne na ten prostor tady jsme fakt jako sardinky v jedny mistnosti mame kuchyn obyvak,Tadovu hernu a pracovnu :grinning: :grinning: v druhy satnu a loznici :confounded:

Jeste k tomu memu romanku :sweat_smile: on je nemec a kdyz jsme spolu chodili byl to hodne vztah na dalku,nikdy jsme se oficielne nerozesli spis to vysumnelo,tak na nej mam jen samy dobry vzpominky,je takovej celej idealni:slight_smile:)vsechno je na nem desne idealni :grinning: tak me to na chvilku ta jeho dokonalost strhla,to se to pak lehce vraci,je to zradny..ale uz je to OK
9. říj 2007 ve 14:40  • Odpověz
no právě... :grinning: taky tu čučím a všechna práce mi stojí :sweat_smile:

jita, já když byla posledně na preventivní, tak se zubaře ptala, jestli mi malýho vezme a prý že s ním můžu příště přijít a protože se má železo kout dokud je žhavé a dentistů je nedostatek, tak jsem nás teď objednala už spolu :wink:

racul, já dávala ty 2 zakysanky a 2 floriány k tomu navíc :slight_smile:

s bývalýma je to fakt těžký, ale u mě funguje to, že sice vím, že za ta léta určitě bylo i něco pěkného, jen já si na to nějak nemůžu vzpomenout a vybaví se mi vždycky jen to ošklivé ke konci :frowning2: ale zase si říkám, že to byla obrovská životní zkušenost a škola, aby si člověk uměl vážit toho co má :wink:

taky doufám, že se nám z žížalky podaří vychovat slušného človíčka, uděláme pro to co bude v našich silách, tak snad z něj bude dost silná osobnost, která nepodlehne nějakým manýrům a svodům... doufám, že zůstane jen u běžných klučičích lumpáren :wink:
9. říj 2007 ve 14:42  • Odpověz
kuš ženské, prokecat za půl dne víc než celou stranu :sweat_smile: vypínám se, odcházím... sbohem a šáteček :wink:
9. říj 2007 ve 14:48  • Odpověz
Tý bláho baby, vy jedete!!!

Babička šla s malým na procházku, tak jsem vyluxovala, pověsila pračku, poklidila v šatně, přibila malýmu ten úžasný dřevěný metr na zeď a jen jsem chtěla rychlovkou juknout, jestli něco nepřibylo a tady popsaný dvě strany!!! No kdo se s tím má číst??? :grinning:

Jsem si udělala pár poznámek..... vrátim se ještě k těm babkám. Poslední dny a týdny mě úplně rozpalujou do běla otázky "A co už běháte???" A když řeknu, že né, tak to je hned "To náš Radeček, ten už běhal v deseti měsících!!". Za týden tu samou babku potkám zas, opět si vyslechnu otázku, jestli už běháme a odpověď "To náš Radeček, ten se pustil už v devíti měsících" Pomalu se bojim babku potkat, protože příště se asi dozvim, že kluk se narodil a už chodil :angry: .

Zubař: dneska v Sama doma říkala ta nějaká odbornice, že záleží na dítěti. Některý je schopný vyšetření v roce a půl, některý ani v pěti letech. U nás je teď problém, naše zubařka jde od novýho roku do důchodu. Měl tady za ní být někdo nový, ale prý z toho sešlo. Tak my teď vůbec nevíme, kam budem chodit. V Čáslavi je sice zubařů habakuk, ale žádný nebere nový pacoše. Tak fakt nevím, kam půjdem. Já jsem měla jít na prohlídku dneska, ale jsem hrozně nachcípaná, tak jsem to musela zrušit. A přeobjednala mě až na půlku prosince, jak to má našvihaný.
Jo a zubů máme momentálně sedm :wink: , další čtyři má nabušený jak blázen, ale zdá se, že se to zaseklo.

Čaj: náš malej vůbec neví, co to je teplý čaj :sweat_smile: . Když vařim večer kaši, tak dám víc vody a tu pak naliju do takový tý skleněný konvice. A druhý den tuhle (studenou) vodu naleju do hrnečku. Mám ten dětský instatní nápoj Sunárek malinový a zelený čaj s citrónem, tak buď mu tam hodím pár granulek, ale opravdu malinko, nebo pije jen tu čistou vodu. Jak to budu dělat v zimě nevim, když bude ochoten sedět v kočárku, tak mu to dám do deky (předpokládám, že s ní bude přikrytej) a nebo prostě ještě nevim.

Racul, krém do úlků: koukla jsem do receptů a mám tady 100g másla, 100g moučky, 1 žloutek, rum

Ijet, co je to to Ilský cukroví?? A mohla bys sem prosím písnout recept na ten tříbarevný tvarohový koláč? Dochází mi nápady, co pořád o víkendu péct.

Dáší, paříšské rohlíčky:
Těsto - 200g mletých ořechů, 300g cukru, 2 vejce, trochu hladké mouky, trochu strouhanky podle potřeby
Krém - 150g másla, 150g cukru, 1 žloutek, kakao + nádivka
Nádivka - 30g másla, 30g hrubé, uděláme světlou jíšku, do ní nalijeme 1/4 l mléka, uvaříme kaši, necháme vychladnout

Pytlíkem ozdobně nastříkám krém na upečené rohlíčky, dám do chladu ztuhnout a pak namočím do čokošky. Mňam mňam :dizzy_face: .
9. říj 2007 v 16:39  • Odpověz
Páááne jo carod, se člověk dozvídá věci :confused: nic mi do toho není, ale jak jsi o něm pěkně psala, nebyla by jsi pro flirtík?? Teď to nemyslím zle a nechci aby jsi si myslela, že z tebe dělám kdo ví co :pensive:
9. říj 2007 v 17:50  • Odpověz
TVAROHOVÝ TŘÍBAREVNÝ KOLÁČ :slight_smile:
Tmavé těsto: 300g pol. mouky
100g cukru
100g tuku (dávám máslo)
1 vejce
1/2 pr do peč
2 lžíce kakaa
4 lžíce studené vody (dávám víc)
vanilkový cukr
- zadělámena vále
Tvarohová náplň: 3 tvarohy (kupuju v kelímku 250g)
2vejce
cukr dle potřeby (pokud to bude hustý můžete naředit mlíkem)
Světlé těsto: 200g pol. mouky
200g cukru
2 vejce (žloutky a z bílků sníh)
1 vanilkový cukr
2malé sklenky oleje
1/2pr do peč
4 lžíce studený vody (dávám víc)
- vše promícháme a nakonec vmícháme ušlehaný sníh
Tmavé testo na plechu rozválíme ( já vymačkávám rukama) potřeme tvarohovou náplní a nakonec vylijeme světlé těsto. Pečeme, ten plech nevysypávám jenom ho vymažu olejem.
Je to sice trochu piplačka, ne z jedný mísy, ale ten výsledek....super. Prodávájí to i v pekárně, ale je to šizený a :stuck_out_tongue_closed_eyes: tohle je vláčný a ....no prostě to zkuste.
Ijet přeje dobrou chuť :wink:
9. říj 2007 v 17:59  • Odpověz
Jééé já jsem to měla takový hezky upravený a ono se to takhle slilo :angry:
9. říj 2007 v 18:05  • Odpověz
ILSKÉ PEČIVO
21dkg hl. mouky
14dkg másla
7dkg cukru
2žloutky
kakao na obarvení
Nádivka: 10dkg mouč. cukru
3 žloutky
1 van. cukr
15dkg mletých oříšků (vlašských)
1lžíce rumu
5dkg marmelády (dávám meruňkovou)
Něco si můžeš přidat, uvidíš podle chuti
My to děláme z trojitý dávky, páč jdou na dračku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , vyválíme, vykrájíme kolečka tak asi jako dvacka, pečeme, před svátkama namažeme nádivkou, slepíme a horní polijeme čokoládou a dáme oloupanou mandli
Dobrou chuť a ať špíčky rostou :grinning:
9. říj 2007 v 18:11  • Odpověz
MASARYKOVO
1žloutek
10dkg mouč. cukru
30dkg hl. mouky
20dkg másla
20dkg lískových oříšků, které přes noc namočíme do vody)
Zaděláme těsto, utvoříme váleček (jakého průměru, takové budou kolečka pečiva) a dáme do mrazáku, pečeme. potom krájíme na plátky :wink:
9. říj 2007 v 18:14  • Odpověz
Ahoj kozeny,
tak myslím, že slušná rodina ještě neznamená, že neumí udělat chyby ve výchově, to je asi to hlavní :slight_smile:
9. říj 2007 v 18:39  • Odpověz
Ijet, díky za tu tvarohovou buchtu. Tu vlastně znám a dělám ji. Já se těšila, že to bude celý litý, nesnášim hňahňat těsto rukama a pak rozvalovat nebo rozhňahňávat na plech :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je fakt výbornáááá, máme ji moc moc rádi :slight_smile: .

Jinak já to masarykovo krájim na kolečka ještě před upečením :wink:
9. říj 2007 v 18:48  • Odpověz
holky, zítra má být v testovinách jestli jsou prodejci schopní správně poradit při výběru dětských botiček, může to být zajímavé :wink:
9. říj 2007 v 19:28  • Odpověz
zevi tak na to jsem zvědavá, doufám, že nezapomenu :slight_smile:
prochi, jéé škoda já ti chtěla poradit, něco novýho :frowning2:
mám pak taky jednu ořechovou, ale je s tím fakt práce ale je neodolatelná, dělám ji tak 3x ročně :grinning:
Holky ještě zůstanu u toho jídla, nemáte některá nějaký recept na maso a kari???
9. říj 2007 v 19:31  • Odpověz
ijet, to já většinou dělám z toho co mě zrovna napadne a co dům dá :wink: maso na nudličky, kukuřička, hříbky, čínské zelí... ale nějaký přesný recept nemám :slight_smile:
9. říj 2007 v 19:37  • Odpověz
Já když jsem dělala něco na kari, tak to bylo ve finále hořký, asi jsem ho tam dala brzo, nebo hodně :frowning2:
9. říj 2007 v 19:38  • Odpověz
ale jestli někdo máte, hoďte do placu, ráda vyzkouším :slight_smile:
9. říj 2007 v 19:38  • Odpověz
holky,
která z vás tu tenkrát psala o tom, že dělá tu přesnídávku s pudingem, že je to mňamka, myslím, že to byla

prochi????

Je to jen tak, že povaříš ovoce do měkka a pak dáš puding, ještě povaříš a dáš do sklenic? :slight_smile:

zevi,
u nás je prodejkyně na prd :angry: Dnes jsem byla kupovat papučky, protože ve starých už se jí dotýkal paleček konce papučky, měli jsme 12 a půl a ona vyzkoušela a poradila 13 a půl, a když jsem na to řekla, že jsou velké, tak ona poradila, že si je přec jenom mám vzít, že nožky rychle rostou, že bych u ní byla zase zanedlouho znovu. Jenže fakt jsou velký a malá v nich zakopává, takže je to pěkná blbost, no jo, nechala jsem si zkrátka poradit. ještě že mi dnes kamarádka půjčila papučky na odrážedlo vel. 13. Ty jsou fakt akorát s malinkou rezervou. :wink:
9. říj 2007 v 19:39  • Odpověz
já ho dávám až později, ne do tuku jako třeba papriku, jo a ještě to podlévám bílým vínem, mňamka :wink:
9. říj 2007 v 19:41  • Odpověz
jituš, to může být i střihem, my tak pohořeli, když z těch prvních vyrostl, koupila jsem o půl čísla větší, v prodejně se mi to tak nezdálo, až doma jsem zjistila, že nejsou sležené z krabice, jak jsem se prvně domnívala :angry: ale že mají nemožně vysoký nárt a oproti těm starým jsou nízké :angry: :angry: a za dva týdny se prošoupaly na palcích až na díry a to je malý nenosil tolik jako ty první.
To jsem myslela, že když jsou certifikované, měly by splňovat podobné parametry i když je to jiný výrobce a houby...
takže jsem musela koupit další, opět jiný výrobce, ale tyhle nám vyhovují stejně jako ty první, alespoň už vím na co si dát příště pozor
9. říj 2007 v 19:50  • Odpověz
ijet- díky za ochotu,tak akutní to není.Mně se na to ptala známá,co jezdí hodně po výletech,tak jsem jí nedokázala odpovědět :confused:

carod- no jo,to se nedivim,že byl ideální,když to byl vztah na dálku :grinning: . Já jinak opravdu žádnýho ideálního chlapa neznám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ijet- k čemu ty to carodku navádíš ! :grinning:
9. říj 2007 ve 20:12  • Odpověz
a mě naopak prodavačka přesvědčovala, že 13a1/2 jsou strašné lodě, že nemůže mít takovou nohu, tak ho přeměřovala, s údivem shledala že se to v ponožce nezdá, ale je to tak, ale stejně se mi zdá, že mohl mít klíďo 14, takhle budu kupovat za 2 týdny asi další :unamused:
9. říj 2007 ve 20:14  • Odpověz
holky k těm botkám,já je kupovala přímo v tom odborném obchodě a taky máme o 1 cm delší.Dokonce to píšou na těch strákách o zdravém obouvání,jak jsem taky jednou dávala odkaz.Tak těžko říct,co je správně. :unamused:

Dáváte všechny na doma bačkůrky??
9. říj 2007 ve 20:17  • Odpověz
No racul, právě jsem nechtěla aby to bylo takhle pochopeno :grinning: :grinning:
Já dávám bačkůrky pořád, teda na doma, ven ne :grinning:
A nový budeme kupovat za chvilku.
9. říj 2007 ve 20:19  • Odpověz
carodkaa: jo když byl bývalý vztah v pohodě, tak to by se asi lehce podlehlo. Ale ze své vlastní zkušenosti vím, že od nevěry ruce pryč :wink: , ale bůh ví kam nás osud jednou zavede.

Ijet: já maso nakrájím na nudličky, naložím s kari, vajíčkem, sůl, pepř, trochu oleje a solamylu. Nechám odležet. Na pánvi osmahnu, pak přidám zeleninu (kupuji mraženou přímo na čínu), osmahnu, trochu podleju, podusím a podávám s rýží nebo chlebem nebo brambory..
9. říj 2007 ve 20:25  • Odpověz
racul, doma bačkůrky zatím nedávám, je převážně naboso, páč nám to tak doporučovala primářka z rehabek, ale na druhou stranu zase v rizikové poradně mi mudra říkala, že je dávat mám, protože malý se občas staví na špičky (i když bych neřekla, že se jedná o špatný návyk ale spíš proto, že je to malá zvědavka a chce vidět či dosáhnout co nejvýš) a teď babo raď... :confused:
9. říj 2007 ve 20:30  • Odpověz
racul,
jenže když jsou větší, třeba i ten centimetr, tak ona zakopává :astonished: Vyhovuje mi ten půlcentimetr navíc :wink:
Já bych ji doma nejraději nechala chodit bosou, což je asi nejzdravější, ale máme skoro všude parkety, jen v pokojíčku přes půlku koberec, takže by to klouzalo :wink:

kam,
to zní dobře, ten receptík :wink:
9. říj 2007 ve 21:12  • Odpověz
ijet- já jsem dřív dělala jednoduchý recept na kari-jen na nudličky maso opéct na oleji,pak přidat třeba hrášek s mrkví-trošku podusit a pak jogurt s troškou zamíchané mouky.Už si to přesně nemapamatuju,ale byla to rychlovka a dobré.Teď to dělám jen třeba se smetanou,když není čas.A to kari tam dám až když je tam trošku šťávy,aby se to nepřipeklo(pak to třeba může zhořknout-to se mi minule stalo s paprikou u guláše :angry: ).
9. říj 2007 ve 21:51  • Odpověz
zevi- já myslím,že ze začátku se děti staví běžně na špičky,taky to Kubík dělal,ale teď už ne, teď už si hrajeme na honěnou :grinning:

jita2- máš pravdu,že když jsou moc velké botky,tak zakopávají :unamused:
9. říj 2007 ve 22:02  • Odpověz
Co to jeee??? :sweat_smile:

holky, vy jste se zbláznily, co tu tolik píšete? Že vám sem prdnu zas nějakou slohovku, ať získám čas :grinning:

A co takhle napsat ty receptíky do rubriky recepty? Tady se to časem ztratí a já nemám dycky hned prostor si to přepsat nebo tisknout
9. říj 2007 ve 22:23  • Odpověz
Racul-no prave tim se bavim :grinning: kdyz nekoho neznas prijde ti skoro vzdycky idealni :grinning: ale uz jsem to vypustila,manza je nahodou zlatej :dizzy_face: jen by nemusel valet obleceni kde si zamane a cucet furt na ten fotbal,hokej..did to sama znas :sweat_smile:
9. říj 2007 ve 22:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.