• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Uf, tak jsem vás dočetla.

Zas nevím kde začít :sweat_smile:

Takže ala výchova - no to jste mě zas klasicky blbě pochopily :grinning: Já jsem nemyslela, že by se musela apriori z Ivanky vyklubat nějaká puberťanda feťanda s potetovanýma zádama a piercingem v pupku :grinning:
Mně šlo o následující - že když jdeme teď ven na hřiště (podotýkám období, kdy ona opakuje všechno co kdo řekne), tak je opravdu nepříjemné, když na dětském hřišti sedí na ohrádce (takový dřevěný pidplotík kolem hřiště) partija a vykuřuje zobáky, je to samá pi.a, kua a pod. pak si asi 80kg puboš sedne na houpacího čokla na pružině dív ho nezlomí a přitom vykřikuje nějaké prasárny. To je to co mi vadí, že malá vidí tyhle individua a bude se je snažit napodobovat :angry: a taky to, že ji nemůžu jen tak venku pustit, ať si lítá, tak jako kdyby měl člověk oplocenou zahradu a ona mohla běhat kam se jí zamane, hrát si a já třeba mohla něco pěrdolit.
Moje idea je taková :grinning: kuchtím si u plotny, přes okýnko mám výhled na Ivanku na pískovišti a pod oknem mi hajá v kočárku Honzík a na okně seděla kočka a venku štěkal pes :grinning:

Carod, no nadarmo se neříká - stará láska nerezaví :sweat_smile: Já taky potkala bývalého, jak jsme byli na Stodolní. Neviděla jsem ho 3 roky a to žijeme oba ve stejném městě :sweat_smile: Ale on pracoval dlouho v Hradci, pak v Krnově a v Olmiku a teď ho konečně zase zavál vítr domů a dělá ředitele v shopping parku v hypernově. Ale naštěstí mě neviděl a je to dobře, nedovedu si představit, že je seznamuju s MM :stuck_out_tongue_closed_eyes: A je pravda, že člověk vzpomíná jen na to hezké, tak já se vždycky zarazíma a raději vzpomenu i na ty trapárny :unamused:

A k těm botám - nejhorší jsou právě rovné tvrdé podlahy, tam dítě nemá být vůbec boso. Plná bota má být o 1-1,5cm delší, protože noha se v botě pohybuje. Boty se zásadně zkouší ve stoje. My jsme koupili minulý týden taky papučky, taky jsou ji větší, ale když si stoupne a popojíždí ji noha při chůzi, tak to má tak tak. A neuroložka i rehabilka i pediatrička se v tomhle shodly, že musí být v botě, hlavně na tom rovném tvrdém povrchu, na trávě a v písku ideálně zas naboso. My máme třeba chodit naboso po kuličkách a zkoušet třeba prstama u nohy zvednout ze země kuličku. A s tím stavěním na špičky to není prča, dneska jsem čuměla na té neurole na malou, jak blbě chodí, když je boso. Chodí hodně po té vnitřní hraně a někdy i nedošlápne na patičku. To byla prča tam, páč ona nechtěla jít se mnou nikam za ruku, protože tam měli koš s hračkama, takže já ji vždycky ten koš ukradla, ona za mnou běžela a neuroložka mohla pozorovat její ladnou chůzi :grinning:

A zubař - jak říkám, byli jsme dvakrát, poprvé se jen smála, teď tam byla po měsíci (jen kvůli mě) a to ani pusu neotevřela ani ji doktorka neotvírala, šlo ji spíš o to, aby si zvykala na to prostředí. Že má čas. Máme akorát čistit zoubky, jinak žádná spešl péče. Pastu dáváme občas - od weledy, protože ta se může i polykat a podporuje trávení.

Tak dobrou noc (pěkně mě bolí hlava z těch dvou HA pilulek :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
9. říj 2007 ve 23:50  • Odpověz
to není normální, kdo se v tom ještě orientuje, dyk já už ani nevím o čem že tu byla dneska vůbec řeč :sweat_smile: pardon, včera :wink:

dáši, my tě blbě nepochopily :sweat_smile: ale já když ty puboše kolikrát vidím, tak mám logicky obavy, jestli ten náš žížalka bude taky jednou takový jen aby byl in :angry: nakonec žádná máma nestojí, aby jí z toho jejího zlatíčka vyrostl takový spratek, co ho má sto chutí někdy i přerazit...
to, že nemůžeš jít s klidem s malým dítětem na dětské hřiště je druhá smutná stránka věci :frowning2:

ta tvoje idylická idea je dokonalá :grinning: měla ses vyprdnout na HA a nebolela by tě hlava (a nebo se přitul k mažovi, sex je proti bolesti hlavy vřele doporučovaný :wink: ) zadělate na Honzíčka a už ti bude chybět ke štěstí jen ta kočka a pes :grinning: :grinning: a kousínek zahrádky :wink:
to mně se stát nemůže, páč já si Zahrádku vzala :sweat_smile:

s těma botama je to u nás těžko, protože malý furt pořád hodně lozí a je to pro něj nejrychlejší způsob přepravy, takže na to doma botky nee, jenže k něčemu doleze, stojí, capká, pochoduje, šponuje se na špičky, takže by zas botky nebyly od věci a pak zase leze a zase capká... a pak si má člověk vybrat jestli obouvat nebo ne :confounded: takže můj názor je, že dokud není převážně na nohách, tak doma nejsou botky zapotřebí, až se rozchodí, tak papučky, i z toho důvodu, že máme v kuchyni i jídelně lino, takže zebe :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak nic, už tu nebudu čumákovat, stáhnu gulášek z plotny a lezu do kanafasu, brounoc :wink:
10. říj 2007 v 00:38  • Odpověz
no ne, dnes se nebude překonávat včerejší "plodný" den :grinning: ? to je dobře, odjíždíme k babičce, tak ať se pak těmi příspěvky prokoušu :sweat_smile: pa
10. říj 2007 v 10:55  • Odpověz
Teda vy jedete, to nikdy nedočtu :dizzy_face: :dizzy_face: .

Holky chci se zeptat, nechala jste některá očkovat proti pneumokoku??
A kolik to stojí??

Malá je zase nemocná, poslední dobou je pořád, má nějakou oslabenou imunitu :frowning2: .Ještě k tomu spadla na nos a má ho odřený a jak má rýmu tak ji to pálí a nehojí se jí to.
10. říj 2007 v 11:31  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
isacku, ráda tě vidím i čtu :wink: chtěla jsem ti písnout do IP jak je na tom malá, chudinka. Snad bude brzo oki :wink:
Na to očkování se zeptám toho 16týho, dnes přišla opravná pozvanka na 16týho :unamused: asi byla švestra zmatená. Ptala jsem už na jaře a mudra mi řekla že si o tom promluvíme na podzim, každopádně ho v zimě nechám oočkovat na klíšťata.
10. říj 2007 v 11:41  • Odpověz
ijetka,
děkuju, to jsem zvědavá co Ti mudra řekne.Je to hrozný zas každý tvrdí něco jiného.
A ještě jsem se chtěla zeptat v 15měsících je očkování proti zarděnkám a doktorka mi říkala, že děti mají velké reakce.A nám zrovna očkování vychází na 23.12.tak, aby malá neměla zkažené vánoce.A navrhovala mi, že je i nějaké šetrnější očkování, ale píchá se nadvakrát a pojištovna ho neplatí.Slyšely jsem už o tom??Asi každopádně to malé zaplatíme.
10. říj 2007 ve 12:02  • Odpověz
Tak já s doktorem už o očkování proti pneumokokovi mluvila. A moc mi ho nedoporučoval. Jestliže je dítě zdravé, netrpí na častá záněty středního ucha(říkal třeba 3x za půl roku) nebo jiné nemoci je to celkem zbytečené. V televizi prý rozjeli kampaň, ale neinformují přesně. Jukně te sem www.prevenar.cz. Cena říkal kolem 1500Kč. Prý mi to nechce nijak vymlouvat, ale jesliže je dítě zdravé není to nutné. Tak uvidím co se od doktorů dozvíte vy. A to bych řekla, že ten můj doktor je dost pečlivý.
10. říj 2007 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj holky konecne jste trosku ubraly a da se to docitat :wink:

Racul-od ty doby co chodi davame backurky doma porad,mame plovouci podlahy a jen v ponozkach mu to tu klouzalo :wink:

Zitra vecer odlitame do toho Irska,mam docela strach z toho letu,letime v pul 9 vecer,to je akorat doba Tadova usinani,tak jsem zvedava jak to zvladneme :confused:Byla jsem zaridit pojisteni a taky nakoupit,shanela jsme nam plastenky,kdyz tam furt leje:slight_smile:),ja mam ruzovou chi chi mam v tom peknou pecku ale co..Tadovy jsem koupila velikost 104 mensi bohuzel nemeli,ma ji az ke kotnikum,,ale co a rukavy se ohrnou:slight_smile:) my tam bude parta uz se na to tesiiim!

Dneska rano mi opet zopakoval pri kojeni NENI,tak jsem koupila Hami Junior a jsem na to teda zvedava jak se bude tvarit :sunglasses:
10. říj 2007 v 16:29  • Odpověz
Zdarec holky, mám jenom chviličku, tak to vezmu hopem:

Jíťo, ta přesnídávka je: 2,5 kg ovoce, 1 l vody, 250 g cukru, 1 pudink
Ovoce uvařit s vodou a cukrem, odebrat vodu, v ní uvařit pudink, rozmixovat ovoce a smíchat s uvařeným pudinkem, naplnit do skleniček a zavařit. Stačí chvilka, pár minutek, jen abych chytla víčka. Cukr tam dej dle potřeby, třeba když jsem dělala broskovovou nebo hruškovou přesnídávku, tak jsem tam nedávala vůbec.

Isacku: my jsme proti pneumokoku dávali. Podotýkám, že dávno před tím, než vypukla ta reklama! Je vám už rok, takže by se vás týkaly dvě vakcíny, my jsme za jednu dávali 1665,- Jednu nám píchla v deseti měsících další nás čeká na roční prohlídce. Rozhodli jsme se pro ni protože celá naše rodina trpí hrozně na záněty stř. ucha. Mě jako malou píchali uši několikrát do roka, vždycky v létě a v zimě. Do teď na to hrozně trpim, mám to chronický, už se toho prý nikdy nezbavím :frowning2: a můj taťka na to trpí taky hrozně moc a malej měl zánět ucha v pěti měsících :frowning2: Mělo by to přece jen trochu pomoci, tak uvidíme. Pokud je malá často nemocná, nebo má oslabenou imunitu, tak myslím, že by to u vás nebylo od věci. Ale uvidíš, co ti poradí doktorka. Nám to teda kvůli těm uším doporučila. Jestlis ještě nekoukala, tak je o tom diskuze tady http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=37064&vGroupOffset=0
spíš jsou holky proti, ale mě je to fučík :wink: :dizzy_face:

A co se týká toho druhýho očkování, tak to by měl být Priorix. Stojí snad okolo 400 (jedna injekce), ale to ještě nevím přesně. Jak píšeš, bývají po tom očkování hrazené státem velké reakce. Vysoké horečky, vyrážka... jedný kamarádky syn z toho byl tak rozhozenej, že v zápětí dostal zápal plyc a ležel v nemocnici. Mě to prostě za to nestojí a myslete si, co chcete, já vim, že my jsme to taky přežili, ale já chci pro malýho to nejlepší a když je možný ho tohohle ušetřit, tak to prostě pro něj udělám. Už máme Priorix u mudry objednaný :wink: .

Tak já letim, mějte se všichni krásně, Carod, budem na vás zítra večer myslet, ať všechno klapne :wink: .
10. říj 2007 v 18:00  • Odpověz
kam,
názor tvýho doktora na ten pneumokok se mi líbí, často přehánějí s reklamou, a maminky zbytečně straší, aby si to samozřejmě zaplatily :wink:

carod,
tak šťastnou a co možná nejpohodovější cestu :wink:

prochi,
tak jsem dnes dělala tu hruškovou a cukr fakt nebyl potřeba, určitě u kyselších jablek by ten cukr bodl, budu pak dělat i z jablíček :wink:

chjo,
manžovi umřel kamarád a bývalý soused, měl přes čtyřicet, prý se udusil zvratkama nebo co, manželka ho našla ráno vedle sebe modrýho, byl od nás z dědiny, bydlel kousek od nás, tam, kde jsme bydleli za svobodna. V pá je pohřeb a pořád nevím, jestli jít, kdybych tam viděla ty jeho sotva 18-ti leté děti, nevím, nedokážu se prostě v těhle věcech udržet, tak ještě uvidím, jestli půjdu. :frowning2:
10. říj 2007 v 18:10  • Odpověz
Jito- diky za prani,ja sem jeste zitra urcite vlitnu a poradne se rozloucim :wink:

to je mi moc lito co se stalo,tyhle veci jsou hrozny,nevim co na to mam rict :pensive:
10. říj 2007 v 18:26  • Odpověz
dashak- moc hezká rodinná idylka, taky by se mi něco podobného líbilo :wink:

jita 2- no tak to je strašný, to je mladý člověk a ještě takhle blbá smrt :frowning2:

mapris-dneska jsem byla na alergu sama se sebou a tak jsem se vyptávala na jídlo pro malýho.To jsem zase čučela.Ale myslím,že moje paní DR prostě za vším vidí alergii a už je to přehnané.Je teda zlatá,ale vším se řídit nebudu,to by Kubík nejedl vůbec nic. :unamused:
To vajíčko prý by bylo lepší zatím mu nedávat snad do 2 let, na bramb kaši nepoužívat mléko ale jen bebu ha,dokonce ani tvaroh prý moc nedávat,hovězí ani vepřové maso taky prý dávat co nejméně...No byla jsem z toho dost překvapená.Já tohle dávám pomalu od roka a zatím žádná reakce,tak snad to bude v poho.Já už takhle nevím co mu dávat :confused:

Jo a pry to co ještě kojí- ptala jsem se DR,do kdy je dobré to vydržet a řekla mi,že do toho 1,5 roku by to bylo skvělé. I když je to třeba jen jedno cucnutí za den,prý to je opravdu pro dítě velký přínos.Tak já to asi ještě chvíli vydržím. :wink:
10. říj 2007 v 19:21  • Odpověz
isacku
já jsem z toho očkování jelen na pozvánce máme psaný vyloženě spalničky, ale na tom papířže je reklama na Priorix a je tam psáno příušnice, spalničky a zarděnky :frowning2: jsem z toho fakt jalová, a určitě se na to u mudry zeptám :unamused: každopádně jsem po tom dočtení docela na nervy a bojím bojím :cry:
carod
hezky si to užijte, malej bude určo v poho :wink:
racul
to kojení vydržím určitě, až budu končit ořvu to. Malej zatím chce, tak proč mu to brát. A čumím :confused: s tím jídlem....
Jitu
mám z toho husí kůži :frowning2:
10. říj 2007 ve 20:03  • Odpověz
šikulky, dá se to přečíst, úplná pohodička :wink: :grinning:

isacku, s tím pneumokokem je to asi hodně individuální, určitě se přeptej vaší mudry, ale obecně to je tak jak píše kamhajek, pokud dítě nebývá často nemocné, ještě by mu to mohlo zbytečně nabourat imunitní systém :frowning2: i dashak se od neuroložky dozvěděla v podstatě to samé :wink:

carod, tak přeju šťastný let a příjemný pobyt :wink: jestli můžu poradit, určitě vezmi Tádovi pitíčko (já teda měla ve flašce jen těch povolených 100ml, i když pro prďousky platí vyjímka) ať dundá při vzletu a nebo dudlík, jestli o něj stojí, aby mu nezaléhalo v uších :slight_smile:
našemu prďolovi se v letadle krásně chrnělo, tak snad to taky zvládnete na pohůdku (akorát se těsně před přistáváním šíleně zavalil, tudíž si do té nálože nechtěl sednout a nechat se připoutat, pořád si mi v klíně stoupal, takže jsem měla jeho plenkové nadělení přímo před nosem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: )

a držím palečky ať UM zachutná, možná to takhle bude lepší, že se v podstatě odstavil sám a v hlavičce si to pomalu srovnává, že není :wink:

prochi, to je super, že jsi sem tu přesnídávku hodila, chtěla jsem se po receptíku mrknout u mamči a ňák jsme to zakecaly :sweat_smile:

jito, to je hrozný... :frowning2:

racul, vidíš a ty máš kolikrát pocit, že jsi krkavčí máma, že Kubíkovi nedopřeješ, jak by ses potom nazývala, kdybys ses doslovně řídila radama vaší alergoložky? :sweat_smile:
10. říj 2007 ve 20:23  • Odpověz
Tak v případě Prochi, to očkování byla na místě, když mají v rodině takové problémy.

Jita2: tak je děs, chudáci děti a manželka :frowning2: .

Ondra ještě tedy nechodí, ale valnou část dne stojí o něco opřený, tak dávám zatím bačkůrky, máme doma dlažbu, tak aby mu nebyla zima od nohou.
10. říj 2007 ve 20:30  • Odpověz
kam,
my jsme na tom skoro stejně, nechodí, ale taky valnou část dne stojí o něco opřená, už se brzy dočkáme :slight_smile: Akorát my jsme krapet starší :grinning:
10. říj 2007 ve 21:05  • Odpověz
jituš, já myslím, že my se ani nedočkáme a budem až do smrti jen a jen lozit :grinning: žížala totiž absolutně nemá čas postát někde v klidu, furt někde šmejdí, stoupne si, udělá pár krůčků ale jen pro to aby si vystoupl na něco vyššího, aby někam vylezl, vyšplhal se... na krabici, stolek, sedačku, okno... a pak zase leze a kramáří, je to jak z hadích ocásků děcino jedno :sweat_smile:

ale primářka mi říkala, že se ani za 3 měsíce nemám znepokojovat, pokud by opravdu ještě nechodil a být ráda, že lozí :wink:
10. říj 2007 ve 21:14  • Odpověz
Holky ahoooj :slight_smile:
to je dobře, že jste toho moc nepopsaly :sweat_smile:

očkování - spalničky a zarděnky jsou myslím v jednom. Taky teď půjdeme, 17.10.
a prevenar - nedoporučila mi ho naše pediatrička ani neuroložka, že pokud malá netrpí na infekty, tak nemám zatěžovat vlastní imunitní systém cizí látkou. A encefalitidu mi taky nechce udělat, max. až po dokončení povinného očkovacího schématu, ale řekla mi, že v naší oblasti nejsou infikovaná klíšťata a boreliozu (která je mnohem častější a následky jsou na furt) to očkování stejně neřeší.

Jituš, to je otřesné s tím kamarádem :frowning2: Docela mladý člověk, ale předpokládám, že byl opilý? Omlouvám se za blbé otázky :pensive:

Carod, ty si zas jdeš užívat jo? To je hnus :sweat_smile: Tak ať si to pořádně užijete a pořádně zmoknete, ať se můžeš ukázat v té suprové pláštěnce :sweat_smile:

Prochi, moooc děkuju za receptík na rohlíčky :wink: Čekej vlnu dotazů před vánocema, až si s tím nebudu vědět rady :grinning:
11. říj 2007 v 00:36  • Odpověz
zevi,
no jasně, jsou zdraví, žádné probolémy nemají, že by byly opoždění nebo tak, tak fakt není důvod to řešit, a ostatně jak Dashak tvrdí, lezení je pro dítě nejzdravější pohyb :slight_smile: :slight_smile:

dashak,
no my sice z toho nevíme hlavy ani paty, ale nejspíš jo, proč by taky jen tak zvracel, oni si s manželkou občas totiž rádi dali, ale nikdy v životě nezvracel, tvrdil prý, že je to škoda,to vyhazovat ven, no, tak to asi bylo poprvé :frowning2:
Ale člověka to mrzí, že to byl moc hodný člověk, který by se pro ostatní rozdal :wink:
11. říj 2007 v 08:12  • Odpověz
Holky díky za názory ohledně očkování.
Taky si myslím, že spalničky a zarděnky jsou v jednom, každopádně jestli je šetrnější možnost, my to malé určitě zaplatíme.
No s tím pneumokokem stále nevím, malá je dost nemocná, ale zánět středního ucha neměla.A ani já tím jako malá netrpěla, nikdy mi ucho nepíchali, vždy mi to vyteklo samo.Tak snad v tomto bude malá po mě.Taky se ještě poradím s doktorkou, ale upřímně naše doktorka stojí za velký kulový :unamused: ...

jita, zevina,
mám kamarádku a její synovec taky začal chodit až hodně pozdě.Teď už mu jsou téměř tři roky a lítá jak poděs :grinning: .Ještě vzpomínájí jak se těšili až už konečně začne chodit a teď by to vrátili :slight_smile: :slight_smile: ..

A ještě k tomu mluvení, malá už taky po nás hodně opakuje.A mám kamarádku a její 18měsíční kluk neumí ještě ani táta :grinning: .

jita2,
je to hrozný, chudák ta žena, když ho vedle sebe takhle našla. :frowning2: :frowning2:

Pane jo, vy jste se tady tak rozepsaly o vánocích, já už se taky strašně mooooooooc těším.Ale to uteče, je to za chvíli :dizzy_face: :dizzy_face: .
11. říj 2007 v 09:06  • Odpověz
Jita2: já to chození moc neřeším. Všichni smě ptají "už chodí sám", říkám ne a že má ještě čas!!! Ať mi daj babky pokoj.

Založila jsem v Receptech téme, tak prosím házejte receptíky tam, ať to pak tady nemusíme pracně hledat.

My dnes razíme na prodloužený víkend, tak snad nám počasí bude přát.

Carod: užij si dovolenou a ať pláštěnky moc nepotřebujete :slight_smile: .
11. říj 2007 v 09:19  • Odpověz
dashak,
uplně jsem zapoměla, jak jsi psala o těch dortech co měla malá na narozeniny.
Tak ten s tou kačenou, byl sice krásný, ale taááák strašně ošklivý.
Byl strašně umělej, za ty peníze co stál to byl fakt děs :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....
Takž skončil v koši a ten malej co malá rozpatlala byl výbornej, jenže už bohužel nebyl k jídlu :grinning: .Měli jsme jí to prohodit :slight_smile: .

A jinak vaše Ivanka je neuvěřitelně roztomilá, takovej malej drobeček :slight_smile: :slight_smile: .
11. říj 2007 v 09:34  • Odpověz
kamhajek, podzimní Adršpachy i okolí budou určitě nádherné :dizzy_face: tak ať vám vyjde počasíčko :wink:

s těmi recepty je to fajn, ale ještě by to chtělo dobrovolnou brigádu a překopčit to tam :wink: a že to bude fuška dohledat, páč těch několik dnů jste byly (pardon jsme byly :grinning: ) co se týká psaní jak urvané z řetězu :sweat_smile:

isacku, možná ten dort byl nepoživatelný, ale fotogenický to jo, to se musí nechat :grinning:
11. říj 2007 ve 12:28  • Odpověz
holky tak zamyky, zamyky, ať to po návratu nedočítám celý den :wink:
11. říj 2007 ve 12:30  • Odpověz
kam, na nás se můžeš spolehnout :wink: :grinning: :grinning:
11. říj 2007 ve 12:38  • Odpověz
Kam, užijte si to! :wink:
11. říj 2007 ve 13:30  • Odpověz
kam,
krásný výlet do Adršpachu, je tam božsky!!! :slight_smile:
11. říj 2007 v 15:38  • Odpověz
Ahojj holky,nestiham nestacim...ja to proste nestacim :grinning: :grinning: za hodku nas veze znamej na letiste jeste nemam dobaleno,dite je u babicky..krizeeee,tak pa pa pa mejte se kraaasne!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :slight_smile: :sunglasses:
11. říj 2007 v 16:01  • Odpověz
no světe zboř se, co bylo, že tu skoro nic nebylo (nepřibylo)? :confused: :sweat_smile:
12. říj 2007 v 08:46  • Odpověz
holky, chtěla jsem se zeptat, máte pocit, že vaši mrňousci preferují některou ruku víc? sice jsem kdesi četla, že jestli bude dítě levák nebo pravák se projevuje až později, ale mám pocit, že přece jen té levé dává trochu přednost (i když dnes už je to jedno, nikdo nikoho násilím nepřeučuje i pomůcek speciálně pro leváky je na trhu nepřeberné množství :wink: ) u nás je to hlavně při jídle, když si drží lžičku a snaží se s různou úspěšností krmit sám :sweat_smile:
12. říj 2007 v 09:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.