• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Čau holky :slight_smile:

zevi, mě se neuroložka vždy ptá, jestli nepoužívá některou ruku víc než druhou. Měl by obě používar rovnocenně.

Jinak já tu včera nebyla, jelikož jsem šla na 12h k zubaři pro nové zuby. A pak jsem byla zhrzená, jelikož vypadám doslova jak bobr :angry: Navíc mi ty zuby neseděly na zkus, tak zubařka chytře zbrousila asi 3 zdravé spodní zuby, aby to sedělo. Takže nejen, že je mám teď bez skloviny navrchu, navíc jsou tupé, protože jsou teď vlastně ploché, místo ostré, bolelo mě to, navíc mám každý zub jinak vysoký a jsem prostě nasraná na ultimum. Zuby měly být světlejší než ty předtím (ostatně jsem si jak kretén doma bělila zuby a lítala s formičkou v hubě), ale celkem mi to moc nepomohla, protože babizna, mi dala zuby, které pasujou barevně až k třetímu zubu, takže vypadám takto - jedničky žluté, dvojky bílé, trojky žluté :stuck_out_tongue_closed_eyes: MM ten zuřil, jak mi mohla šáhnout na zdravé zuby a já zuřím taky, protože jestli se mi začnou kazit, tak se neznám.
Teď musím 2 roky vypadat jak bobr a pak rozhodně půjdu za exíkem, ať mi domluví u jeho mamky, že mi ty zuby udělá ona.
:angry: :angry: :angry: :angry:
12. říj 2007 v 09:58  • Odpověz
Holky, tak jsem si teď četla o tom očkování trivivac na spalničky, zarděnky a příušnice. Je to pěkný sajrajt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Neuroložka nám to schválila, ale prý reakce na očkování se dostavujou mezi 5.-12. dnem po očkování a budeme muset dávat diazepam a paralen. Nevím jestli teda všichni, nebo jen my. Ale my to budeme muset dávat, i preventivně, tzn. ne jen při teplotách. Mám z toho trošku hrůzu.

Jinak jsem volala na rehabky naší super rehabilce, tak se půjdeme v úterý ukázat a poradí nám nějaké cviky. Doufám, že nic šíleného, že to snad malou bude bavit.
12. říj 2007 v 10:34  • Odpověz
dáši, tak to nase*e, krom toho že se zuby to není zrovna příjemná a ani levná záležitost, když ještě nemají pořádně pásnout... :angry: měla jsi ji kousnout babu jednu :wink: :sweat_smile:

nás se na ty ruky nikdo neptal :unamused: ale je fakt, že jsem si toho začala všímat až v poslední době, právě při tom jídle, kdy si chce držet lžičku sám a to dělá převážně levou, protože bych řekla, že když bere nebo podává hračky, tak je to přiměřeně oběma, asi se na to víc zaměřím :wink:
12. říj 2007 v 10:46  • Odpověz
autor
zenskyyyyy :angry: :angry: :angry: :angry: , zamyky, zamyky, jdu vas docist. Vubec nestiham. Mala spi v poledne ted hodinu, takze mam na to 20 minut. :unamused: :unamused: :grinning: :grinning: :grinning:
12. říj 2007 ve 12:09  • Odpověz
zevi-taky se divim,že je tu mrtvo :sweat_smile:
No ale kam i carod jsou na dovce a ted se blíží víkend,tak to tu asi taky moc neožije :grinning:

Co se týče ručičky,tak mě se taky ptala rehábka,jestli jsem si nevšimla,že třeba víc používá jednu ruku nebo když si sedá tak třeba neskrčí vždy jen tu samou nohu...Ale když preferoval víc tu levou stranu,řekla mi,že to nemusí nic znamenat- to jestli bude levák nebo pravák se prý už dávno utvořilo v mozečku. :grinning:
Takže zatím bych si tím hlavu nelámala,ale až půjdeš na KO, tak se na to cvičně zeptej,třeba dostanete nějaký cvik.
Vím,že jak mi zezečátku upřednostňoval levou stranu celkově,tak jsem mu pořád musela dávat věci k té pravé straně,prostě ho stimulovat tak,aby se točil na tu druhou stranu.Tak třeba něco zkus,jestli tě nějaká situace napadne.Třeba při hře mu schválně podávat věci do pravé ruky. :wink:
12. říj 2007 ve 12:52  • Odpověz
dashak- tak to je síla. :angry: Nedávno o tom někde psali,že můžeš reklamovat třeba i práci zubaře.Nezkusila jsi jí říct,že takhle to opravdu nejde( mít dva zuby bílé a dva žluté a ještě vepředu), a ať to nějak napraví??
NO ale nezoufej-třeba se to časem nějak zabarví do stejné barvy ?!
Třeba to nebude tak hrozné,jak si myslíš.Já si vždycky myslím,jak si každý něčeho všimne(třeba že mám mastný vlasy-tzn nemám je 3 dny umytý:grinning: ) a přitom manžu by to ani nenapadlo :sweat_smile:
12. říj 2007 ve 13:02  • Odpověz
No holky-na dnešek to zase byla noc :unamused: .
Asi od 3 do 6 jsme skoro nespali,pořád brečel.Zkusila jsem všechno možné(kojo,piti,jídlo,přebalit,pochovat...),zabralo to vždy jen na chvilku a pak zase nanovo-dokonce i u nás v posteli řval,což je neobvyklé-to vždy zabere.Pak jsem mu namazala dásně calgelem a po chvíli konečně usnul-opravdu to je skoro zázrak :sunglasses: . A lezou mu zase nějaké zadní zuby,ach jo-chudinka :frowning2:
12. říj 2007 ve 13:05  • Odpověz
racul, mrchy zuby :angry: malý taky měl ráno kapku zvýšenou teplotku a byl trošku ukňouraný, ale odpoledne... jeli jsme k babičce, to už obědu moc nedal, nechala jsem to být, že zuby, ještě si hrál, byl v pohodě, odpo usnul a po probuzení nastalo peklo, úplně hořel, šílený nekonečný brek a nakonec se pozvracel :frowning2: tak jsem naložila babi s sebou do auta a honem domů, protože jsem měla strach, že začne zvracet cestou a co bych si s ním na silnici počala :confused: konečně se mu teď podařilo usnout, dali jsme čípek, namazali dásničky, teplota 39,7 :frowning2: :frowning2: uvidíme jaká bude noc, doufám, že v rámci možností co nejklidnější a to přeju i tobě :wink:
12. říj 2007 ve 20:19  • Odpověz
zevi,
Maruš si dává tužku většinou do levé zatím :wink:

racul,
dnes jsme taky měli noc :angry: Každou hodinu mrčela :angry: Asi prdy, páč prděla celý večer, i ráno a to ona moc neprdívá :sunglasses:
12. říj 2007 ve 20:20  • Odpověz
racul, když my už na žádnou kontrolu nepůjdem, postupně se nás odevšad zbavili, kardio, rizikovka i rehabky :wink: :sweat_smile: ale určitě si to pohlídám na 18-ti měsíční, právě proto, že jsem to někde četla, že sice už je to předem daný jestli bude pravák nebo levák, ale upřednoštňování některé ruky by mělo přijít až později :slight_smile:

jituš, asi Maruš prdíkama "přitápěla" :grinning: co jste měli, fazolnicu? :wink:
12. říj 2007 ve 20:30  • Odpověz
Holky, to je pech s těma vašima prďolkama, takové horečky :confounded: Chudáčci.

Já mám stále náladu na hovno, přemýšlím co dělat, jestli se se zubama smířit nebo tam zajít, že se mi nelíbí, což nejsem na to nátura. Hlavně by mi zas někdo musel hlídat malou a když řeknu mamě, tak mi řekne, že jsem praštěná, že ty zuby mám dobré. Hlavně měla super hlášku, že však už jsem vdaná, tak co to řeším :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak to mě fakt dojala, ale když se člověk bude bát usmát, tak to je o ničem. Neříkám, možná si zvyknu, ale nejraději bych zavolala expřítele mamce, jestli mi může říct, kolik by stály ty zuby, kdybych je chtěla znovu. Páč pojišťovna to hradí co 2 roky a i tak se doplácí za jeden zub 800, takže 1600 v prdeli :angry:

A holky,k té pudingovce,
dneska jsem to zkoušela, ještě nevím jak dopadla, chladí se na balkoně. Ale moc se mi to nelíbilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Připadá mi moc péct to na 250°C, ten puding tam v té troubě úplně bublal a udělalo mi to pěkné boule :angry: A taky se chci zeptat na ten pečící papír, já s tím nikdy nepekla, takže jsem v těchcle věcech mimoň. Ale dala jsem to do hlubokého plechu a ten papír mi vyčníval po stranách ven. To má, nebo jsem to měla dát jen na dno? A sypala jsem to tou čokoládou, ale nevím, jestli se úplně neroztekla, protože ta smetana se samozřejmě ohřála, nemá se to sypat až zastudena?
12. říj 2007 ve 21:17  • Odpověz
dáši, mamka má recht, klofnout nikoho už nepotřebuješ :grinning: :grinning: ale vážně, pokud se v nich necítíš a jestli ti i někdo nestranný řekne že je to očividné, tak na babu vlítni, je to přece tvoje pusa a nebudeš tam prezentovat její odfláknutou práci :angry:

k buchtě: já ji pekla na 220, ale moje trouba pamatuje bratra žižku :sweat_smile: a termostat je tam jenom jako módní doplněk, boule se mi taky udělaly, teda spíš kde bylo míň pudinku, tak vyběhlo těsto, ale to se finálně zarovnalo zakysankou :wink: a pečící papír jsem nedala, bo jsem jsem si toho všimla až když už bylo vymazáno a vysypáno, tak to přece nebudu mejt :sweat_smile: a čokoláda se kapku roztekla, ale aspoň se z toho nesypala dolů :wink: tož tak, a hlavně chutnala!
12. říj 2007 ve 21:54  • Odpověz
zevi, tak buchtu už jím, kupodivu je žratelná :sweat_smile: , ale nechutná mi tam ta smetana, přijde mi taková nahořklá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2007 ve 21:59  • Odpověz
a dávalas jen samotnou smetanu, nebo šmrnclou floriánama? jenom jestli ti to jídlo náhodou nehořkne pomyšlením na tvé zuby :sweat_smile:

jinak my máme furt 39,5 :frowning2: chudinka malej :cry: pro změnu jsme dali nurofen a táta se pokouší prďolku uspat, ta mrcha stolička prosvítá, ale z boku a když vidím jaký kus dásničky ještě musí překonat, ještě si zkusí drobek malý :unamused:
12. říj 2007 ve 23:18  • Odpověz
chudák malý, ale to je hrozně vysoká teplota. Nebudete mít taky nakonec tu šestou nemoc? Já taky myslela, že je to od zubů, protože ji zrovna rostly, ale nakonec to tak nebylo. A někdo tu i psal, že od zubů ani nebývá tak vysoká teplota, že jen kolem 38. Ale pomohla by vám ta chamomilla. A máš diazepam? Po tom by ti usnul a hlavně u tak vysoké teploty by měl být. Ale asi ho nemáš že. A co chamomilla, máte? Ta je taky na to dobrá, lepší než ty nurofeny paraleny apod., protože ji můžeš dávat co půlhoďky.

A la buchta, no dala jsem jen smetanu, bez floriánů. I tak už to vyšlo dost draho ta buchta, na to že mi ani nechutná :sweat_smile: A to mám ještě v ledničce ten jablečný pudingový dort :sweat_smile:
Já jsem spíš přemýšlela, jestli jsem nemohla třeba tu smetanu trošku vyšlehat s cukrem, mě tam prostě ta nakyslá nahořklá chuť nesedí :stuck_out_tongue_closed_eyes: A máš pravdu, celý život mi přijde hořký s bobříma zubama :pensive: Ach jooooo :rolling_eyes:

Holky, zítra na mě myslete, doufám, že mě neuvidíte ve zprávách :grinning: Jedu zítra sama do Olmiku (tedy MM pojede v druhém autě), v životě jsem takovou dálku nejela, tak to bude opruz :unamused: , ale snad to zmáknu. Nejhorší bude dostat se na dálnici, pak už to snad nějak půjde.

Tak dobrou noc :slight_smile:
12. říj 2007 ve 23:31  • Odpověz
tak kluci už chrní-oba :sweat_smile: a my ty zuby všechny tak prožíváme, první totálně prosrandil, to byl ještě plně kojený, tak hořčice byla tak 5-7x denně až na lopatkách celý týden, tuším že u vrchních jedniček byly zase horečky hodně přes 38, vždy tak 1-2 dny, týden klid a zase a to víc než měsíc :frowning2: dvojky byly klidnější "jen" nechutenství, podrážděnost, nespavost. A teď jsem si uvědomila, že už tak týden jsem u malého neviděla tuhé hovínko, nemá průjem, ale takové kašovité to je (pardon) takže to byla asi předzvěst, dnešní noc musíme nějak přežít a uvidíme zítra, kdyžtak vlítnem do lékárny něco dokoupit.

buchta, já floriany dávala, takže to bylo sladké a koňáčkově voňavé :dizzy_face: třeba si spravíš chuť tím dortíkem, chce to něco na zub(y) :sweat_smile: ať si osladíš život :wink:

jestli budeš v telce, tak mávej a hodně se usmívej, poznáme tě podle zubů :grinning: :grinning:

tož dobrů noc cérky :wink:
12. říj 2007 ve 23:59  • Odpověz
dashak,
tak to je fakt trapná omletá hláška :angry:
Ty jsi asi dělala tu druhou pudinkovku, ale princip je myslím stejný, to je roládové těsto, které se fakt peče třeba jen 8-15 minut na hodně stupňů, ale i 200 st. by myslím stačilo....to chce vyzkoušet, ale pokud se tomu nic nestalo a není to připálený, tak dobrý i těch 250 ne? No a s tou čokoládou to nedělám, tak to nevím :wink:
A ta zakyslá smetana, to je právě na tom ta skvělá bomba! Tak nevím, jaktože ji máš nahořklou :astonished: Když tu smetanu finálně posypeš tím skořicovým cukrem, tak už je to sladký dost. :wink: Ale když ti nechutná, tak to ji už nedělej, a máš klid :wink:

zevi,
chudinek Jiřík, ať je to brzy pryč,chjo, ti kluci si to snad všechno musí vytrpět i za naše holky :frowning2:
My jsme fazulu neměli :grinning: , jen hodně ovoce,rajčata, hroznové víno, no, asi ji to hodně ovoce nadouvá :wink:
13. říj 2007 v 08:38  • Odpověz
no už je trochu líp, teplota "jen" 38,4 ale žížalka už úřadoval ve skříni, v kredenci i ve stojanu s cedéčkama :sweat_smile: a hlavně se nám podařilo sníst trochu jogurtu s banánem, protože vlastně od včerejší dopolední svačiny nic kromě mléka a čaje neměl (ty 4 lžičky obědu nepočítám)
13. říj 2007 v 09:52  • Odpověz
zevi,
no tak to už mu určitě bude líp, když už takhle úřaduje a začíná papat :slight_smile:
13. říj 2007 v 11:23  • Odpověz
tak už je určitě líp :wink: teplotka jen zvýšená, něco přes 37 a je kapku mrzutý, no kdo by nebyl, musí to pěkně bolet :frowning2: a ještě mu táta snědl oběd :sweat_smile: měli jsme mořskou štiku na másle se zapečeným sýrem a pro prďolu jsem nechala porci nekořeněnou jen s troškou papriky a bez sýra. Ale nakonec jsem mu k jídlu dala jen zeleninovou polévku, aby jsme ten žaludeček zatěžovali pomaloučku... pak šel manža zpátky do práce, malý do postýlky a já že mu nachystám tu jeho porcičku na misku a koukám jako blázen, v pekáčku všechny ryby se sýrovou krustičkou :confused: on manža asi myslel, že mi sejra nevyšel, tak se "obětoval" a tu ošizenou porci snědl :grinning:
13. říj 2007 v 15:17  • Odpověz
zevi,
chudák manža :grinning:
Mňam, mořská štika, to musela být lahůdka. Manža dnes chytil pstruha, tak bude asi smažený zítra a ještě chytil nějaký rybky zase na rybí salátek :wink:

Tak jsme včera byli na hodové zábavě, a tak super jsme se dlouho nepobavili a nezařádili si...prostě bomba! Dnes mě vše bolí :grinning:
14. říj 2007 v 16:57  • Odpověz
mapris,
přejeme Terezce vše nejlepší k svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. říj 2007 v 09:36  • Odpověz
Mapris, tak Terezce vše nej a od Jiříka velikánskou pusu :wink:

Jito, tak to je supr, že jste se tak bavili :wink: to znám, na parketu jak dorostenka a druhý den jak důchodce :grinning:
u nás byly tenhle víkend taky hody :dizzy_face: ale večer na zábavu jsme si netroufli, bo nám ty zuby furt dávají pěkně zabrat, hlavně v noci :rolling_eyes: užili jsme si to až včera na krojovaném průvodě, počasí vyšlo, i když teda kosa už je řádná, jsem na vážkách, co malému oblékat, když vidím ty ostatní nabendané děti, tak mám pocit, že ho snad oblékám i málo, ale co by jsme pak nosili, až bude opravdově mrznout? Co vy dáváte?
15. říj 2007 v 10:48  • Odpověz
jíťo, se máš, že manža rybaří, taky bych si něco dobrého dala, mňam :dizzy_face: my si musíme počkat, za chvíli budou výlovy rybníků, tak si taky něco čerstvého dovezeme :wink:
15. říj 2007 v 10:51  • Odpověz
Ahoj Kočky, tak my se včera vrátili a hned mě koník pěkně naštval. Pracně jsem se vyjádřila k tomu co jste psali a když jsem klikla na odeslat odpověď hodilo to chybu a pak už se mi koník nenačetl vůbec.

My jsme se měli krásně, ubytování super, nádherné prostředí. Fakt jsme si to všichni tři užili a klidně bych tam ještě nějaký den zůstala.

Dashak: tak na zubařku bych si došlápla, ať s tím něco udělá, protože vypadat jako bobr bych fakt dlouho nevydržela. Hlavně, že si pořád stěžují, že mají málo peněz, ale práci kvalitní moc neodvádějí. Poslední dobou slyším na zubaře jen špatné reference.

Mapris: vše nejlepší k dnešnímu svátku Terezce!!!

Zevina: tak u nás růst zoubků taky obvykle provází dost vysoká teplota jeden až dva dny. tak a´t to je za vámi.
15. říj 2007 ve 12:27  • Odpověz
Zdravíčko babiny :sunglasses:
Naštěstí jste byly docela hodné a moc toho nenačmáraly :grinning: .
My měli pěkný víkend na venkově,což je pro vás sice samozřejmost,ale pro městské slečinky něco báječného. :grinning: . Udělali jsme výlet do Jizerek,no parádička.
Jen já jsem se asi dodělala a tak mi není nic moc.Vyležet se taky není kdy,je mi malého líto,když je venku hezky,tak jdu ven i když bych si nejradši lehla a dala horký čaj. :unamused: . Snad to nic nebude,jen nějaké nastydnutí.

Zevi-tak jste si pěkně užili s malým,chudinka Jiřík. Snad už je to dobré??:wink:
Já teď preventivně mažu na noc calgelem,když se mu klube ten zadní zub a má naběhlou dásničku.Včera spal až do rána,tak snad už je to lepší.

Kam- tak to jste se měli,vyšlo vám fakt krásné počásko.Kde jste byli-někde v Adršpachu,jestli si dobře pamatuju předchozí diskuze??

Dashak-k té pudingovce.Nevím,jaký máš recept,ale zdá se mi divný,že by ti nechutnala.Tak bude nějaký zakopaný pes.:sweat_smile:. Buchtu už ochutnalo u nás tolik lidí,a zatím všem moc chutnala.Jita píše o dvou receptech,já nevím jaké máte na mysli...JEstli chceš,můžu ti sem hodit ten recept,který mám já.Co se týče bublin,chce to vychytat.Já jí peču nejdřív asi na 220 a po pár minutách snížím asi na 180,pečení netrvá déle jak půl hoďky(je to klasické těsto).Zakysanou smetanu smíchám s cukrem,aby to nebylo kyselé.A pak hned posypu tou strouh čokoládou,myslím,že to je v pořádku,že se rozpustí a vsákne do smetany,je to pak jemné a sladké.Floriána jsem teď taky přidala,ale musím říct,že zase tak velká změna mi nepřišla.Já miluju i tu obyč zakysku.:sunglasses:
15. říj 2007 ve 22:35  • Odpověz
zevi,
já si taky říkala, že bych dala zimní bundu, ale co pak, když bude pořádně mrznout, jak ty říkáš. Tak dávám punčocháče, kalhoty normální nebo trošku teplejší, a nahoru bonýnko, aby nevylézaly záda, místo tílka, pak třeba slabé triko s dlouhým rukávem, svetřík a bundu takovou teplejší podzimní. Ale přes den zas vysvitne sluníčko, tak je líp, ale i přesto měla přes den bundu, protože to sluníčko už nemá takovou výhřevnost :wink:

racul,
já jsem si totiž myslela, že jste psali ještě druhý podobný, ale asi jsou stejné, jen ten tvůj se posype čokoládou a ten můj skořicovým cukrem. A co myslíš tím klasické těsto? Já myslím těsto jako na roládu...
16. říj 2007 v 09:04  • Odpověz
kam, to věřím že se vám tam líbilo, já byla kdysi na náchodsku ještě s průmkou na školním výletě a byla jsem z té koncentrace památek a krásné přírody unešená a hrozně ráda bych se tam někdy vrátila, ale nejlépe tak na týden, protože pokud pamatuju, je tam toho tolik, že to nejde za 2-3 dny všechno v pohodě zvládnout a vstřebat :slight_smile:

racul, tak aspoň čajíčkuj, papkej vitamínky a zalehni zároveň s Kubíkem, ať ty bacile co nejrychleji zaženeš

jito, já si taky říkám, že na zimní bundičku je ještě čas (ale hrozně se těším až mu ji oblíknu, protože má nádhernou a je v ní úplně k sežrání :sweat_smile: ) tak zatím nosíme takovou zateplenou mikinu a bez bodýčka ani ránu, škoda jen že už se tyhle větší bodýnka hůř shánějí, ale já mu je dávám i na doma, protože holé záda nemám ráda ani u sebe (teda kromě léta :grinning: )
16. říj 2007 v 10:24  • Odpověz
Čau baby, jsem vás nečetla, jen koukám, že tu píše racul, že mi nechutnala buchta :sweat_smile:

No nechutnala mi po upečení, ale druhý den už byla lepší, jak ta smetana nasákla trochu tou čokoládou. Mně to přišlo strašně málo sladké akorát. A hlavně je podle mě nesmysl to péct na 250°C jak bylo v tom receptu (ten link co tu hodila Jiťa) páč ten puding ten bublal jak nějaké vřídlo :grinning: Takže příště raději pomaleji, jinak si musím taky víc osladit asi puding nebo mě napadlo tam dát karamelový.

Dneska si budu připravovat šlehačky na pařížské kostky, co jsem objevila na MMB.

A jdu vás dočíst
16. říj 2007 v 11:39  • Odpověz
autor
Cau baby, tak jsem vás konečně dočetla a spousta věcí zapomněla … :o)) Minulý týden jsem na net neměla moc čas, protože Terka kvůli zubům spala jen hodku dopoledne – rostou jí rovnou 4 nahoře, dvě 1 a dvě 2. O víkendu jsem byla na srazu ze základky po 15ti letech. Pobavila jsem se, odreagovala se a po půlnoci pro mě manžel přijel. Trošku nám blblo auto, ale už je vše o.k. Až bude čas, tak hodím do alba naše nové botičky. Nějak nestíhám, angličtina, oriflame, domácnost … Každej den furt něco, ale teď budem o víkendu tady, tak to snad doženu ..

carodkaaa,
tak s ex to znám, já ho potkala letos v červenci u našich na pouti. Byl dost šokovanej, když mně viděl s Terkou. Jinak s mým mužem už měl tu čest se setkat. A manžel mi akorát řekl, že nechápe, jak jsem si ho mohla vzít - takže žárlení nebylo ...

raculka,
no, my máme koberec akorát v dětským a malej kobereček v obýváku, takže Terce dávám bačkorky už dost dlouho, aby jí nebyla zima na nohy. Kup si lipový čaj a dávej si do toho med – ale ne do vařícího čaje, ale do horkého. To ti pomůže :o)) A pokud tě začne bolet v krku, tak modafen – to mám vyzkoušené. nám rostou 4 zuby nahoře, ale zatím díky bohu zabírají homeopatika. Nám gel vůbec nezabral, ani ten Calgel .. Ráno ani nechtěla chlebík s Lučinou, musela jsem jí udělat kaši.

kamhajek,
s jídlem je to podobně i u nás. Udělala jsem tenhle týden 2x rajskou. Strašný scény, nechtěla to jíst. Tak jsem jí udělala kaši a byl klid. Byla pak vysmátá. No, chtělo by to manželovi nechat Ondru celý den ..

no, tak u nás to bylo tak, že já jsem byla pěkná rebelka. Sice ne u nás na vsi, ale pak na intru a i pak když jsem si našla místo tady v Praze. Ale to jsou takový ty mladý vybouřený léte :o)) Manžel byl zas slušnej, ale na vejšce se šli prý taky občas zpít, ale ve vší slušnosti. Manžel nekouřil a nekouří. Já jen v pubertě a pak nějakou dobu před tím, než jsem otěhotněla - ale to bylo tak, že jedna cigareta denně po obídku - takže žádný závisláctví. :o)) No, vzhledem k tomu, že jsem v Praze, tak z toho mám trochu strach, ale uvidíme ... Jinak jsem poslední dobou přišla na to, že skoro v každý rodině je nějaký dítě "nepovedený", takže mějte druhý, ať vás to první nepřipraví o nervy :o))))))

prochi,
se tu tlemim nad těma tvýma babkama. Tak se příště zeptej, jestli už jí ten její "Radeček" řekl, že je moc zvědavá a má se starat sama o sebe :o)) A moučník pro šalamouna znáš? :o))

zubař - no to jsme zrovna řešili s manželem. Chci se zeptat tý svojí zubařky. Ona sice nový nebere, ale zkusit to můžu. Manžel říká, že to musí být dětská, podle mně ne. Co vy na to?

co se týče čaje, Terka ho moc nevypije. Tak 150 ml a nazdar. Vodu už vůbec ne, tu se jí snažím dávat v noci, aby si na ní zvykla. Taky máme čaj granulovaný. Už jsem se chtěla včera radovat, že mi pije z pítka, ale zase se zasekla .. Takže zase dudlík ...

ijetka,
my děláme většinou kuře na kari a to na čísnký způsob.

jo, botičky už máme, až bude čas, hodím je od alba. Máme červený s logem Žirafky :o))) Jsou červený, kožený. Terka má nohu 11ku - co jsem jí měřila doma metrem. Když jsem zkoušela 12ku, tak měla nad palcem jen malinkou rezervu, tak jsem vzala 13tky. Předse jen zatím nechodí, tak ať je má na dýl. Koupila jsem je proto, že malá v kočárku nesnese deku a když má punčocháče a ponožky, tak má pak studený nožičky.
BAČKORKY - ty máme, nosí je už od asi 10týho měsíce a jsem spokojená.

zevina
Ani zatím ne, nějak si ty ručky zatím střídá. No, při tom jídle si většinou bere lžičku do pravé ruky, nebo aspoň já jí tak podávám, ale něco si bere do levý. To je podle mě ještě brzo na takovýhle posuzování.

dashak,
Tak ty zuby to je pech, to bych byla naštvaná taky … To je musíš mít dva roky?? Jinak co se týče té buchty – já dělala tu péřovou. Nedávala jsem dospod pečící papír ale klasika – vymazaný a vysypaný pekáč. Než jsem uvařila puding, tak jsem si to těsto dala na chvíli ohřát do trouby a když jsem tam nalila ten puding, tak jsem vzala vidličku a trošku to jakoby propíchala – no a když to vystydlo, tak jsem na to dala tu zakysanou smetanu a posypala skořicovým cukrem. Chodila jsem na to do lednice furt a manželovi to taky chutnalo …

Jita2,
Mi děláte chutě s rybou, já miluju ryby ..

Holky díky za přání pro Terku, jsem z toho dojatá a zblblá. Málem jsem na její svátek zapomněla. Ona má totiž napřed svátek a pak narozky a já na to nejsem zvyklá :o))

Holky, vy jste dorty na narozky pro prcky pekly a nebo kupovaly?

Jinak co se týče oblečení, tak Terka má body a bundu – koupili jsme v C&A za 500 takovou manšestrovou a vevnitř je flíz, tak je v ní Terce pěkně teplo. Pak punčocháčky, tepláčky a už máme i botičky, protože ponožky jí nestačili. A až bude venku pod nulou, tak do kočárku dám ten fusak, kterej hodlám dneska očíhnout v krtečkovi.

Tak, teď tu máte román a mám doufám na dva dny klid :o))))
16. říj 2007 ve 12:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.