• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ještě jsem chtěla dodat, že je fajn, že ses už se svýma novýma zubama sblížila :wink: :grinning: a ona mi ta rozepsaná věta prachsprostě zmizla a celý příspěvek se odeslal :confused:

já být tebou, tak se po sandálkách v krámě zeptám, určitě jim z léta nějaké zásoby zbyly, akorát je šoupli do skladu a třeba kápneš na nějakou ochotnou duši, která je vyhledá a ještě bude ráda, že nemá ležák do příští sezóny :sweat_smile:

ijet, záleží jaké má kdo očkování, při infadinu hib a hexa je od osmi měsíců klid až do roku a půl :wink: takže my teď taky nic :slight_smile:
17. říj 2007 v 17:27  • Odpověz
kočky-díky všem za babské recepty, pár jsem jich zkusila,tak uvidíme,jak na tom budu zítra.Ale dneska teda nic moc-skoro jsem nemohla spát,jak jsem nemohla dýchat ani nosem ani pusou. :angry:
Jinak u mě to má vždy podobný průběh,už ani k DR nechodím.Minule mi stejně řekl,že to mám vyležet, při kojení se bráněj zuby nehty mi něco dát.Jenže jak se má člověk doma vyležet s takovým divochem,to opravdu nevím :grinning:
Ale dneska jsem se aspoň dost povalovala a ven šel odp jen s tatínkem. :wink:

ijet-teda to je opravdu kauf- velká gratulačka :sunglasses:

kam- šikulka :dizzy_face:

zevi- já mám pocit,že každý koho potkáme, se ptá jen jestli už chodí...jako kdyby nebyly jiné důležité věci na světě :angry:

ijet-my byli na spalničkách včera, já se nijak zatím nehrozím,taky mi DR říkala,že reakce může být nejdříve za 7-10 dní,ale taky vůbec nemusí :wink:

mapris-já obyč mléko na vaření používám,ale minule mě alergoložka řekla,že ani do jídel ho nemám dávat min do 2, nejlépe do 3 let a mám používat to H.A..Někde jsem ti tu minule vyjmenovala věci,které mi řekla.Ale já už to tak přísně nedodržuju.Z tý beby jsem jednou dělala bramb kaši a prišlo mi to BR :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale zase nevím,jak je vaše malá na tom s potrav alergií.Kubík spíš bude ohroženej těma roztočema,astma atd. takže o jídlo u nás asi tolik nejde :unamused:
To je právě ten problém,proč se dlouho zbavuju kašle(pěknej tuberáček) a přitom u obvoďáků si připadám vždycky jako hypochondr.A přitom už zřejmě v dětství to byl začátek astma,jenže naše blbá DR mě nikam neposlala...takže si teď užívám :unamused:

dashak-jestli jsem to dobře pochopila,tak jsou na doma lepší pevné letní sandálky(prostě ty klasické na léto na ven) než ty látkové bačkůrky (ale viděla jsem i se žirafkou) ??
Obrácené botky jsem viděla u kamarádky přišlo mi to divné a moc jsem jí nevěřila,že to prý má občas dle DR dát opačně.Tak se jí asi musím omluvit,když to řekla DR i vám :grinning:
No a asi budu muset zkusit ty kostky,když je tak chválíš.Je to ale velká piplačka,nebo ne?
17. říj 2007 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky, v telce fotbal, to je děs... Tady si člověk aspoň počte :wink:
17. říj 2007 ve 21:18  • Odpověz
zevi-teď jsi mě trošku zarazila- my máme myslím infanrix hib a byli jsme na spalničkách včera (v 15.měs.),tak nevím,jestli to naše DR teda nezvorala ??
17. říj 2007 ve 21:19  • Odpověz
macu.k- jo,ať žije fotbal- já to mám doma pořád :grinning:
Ale někdy mě to teda spíš štve :angry:
17. říj 2007 ve 21:19  • Odpověz
Tak nějak... Ale lepší, než kdyby na to manža šel čumákovat do hospody :rolling_eyes:
17. říj 2007 ve 21:25  • Odpověz
Dashak: tak ty kostky zkusím, vypadá to mňamózně!!! Ta Margot - to jako ta kokosová?

Macu.k: fotbal je nuda :frowning2:

Raculka: nás se na chození taky všichni ptají a to nám ještě není rok. Já se raduji, že zatím jen leze už tak za ním pořád lítám a od někud ho vytahuji :wink:
17. říj 2007 ve 21:27  • Odpověz
Teda jak čtu ty vaše recepty, tak bych se pustila max. do tý bublaniny :sweat_smile: Ne jako že bych to nezvládla, ale to by mi mezi tím asi Kubík zbořil barák :grinning:
17. říj 2007 ve 21:31  • Odpověz
macu.k - moje řeč, ten můj sám i hraje, takže to je pořád dokola o fotbale :rolling_eyes:

kamhajek- no jo, vy jste ještě mlaďoši :grinning: . Lezení je stejně to nej. Nejvíc se mi líbí,jak se některé maminy vytahujou,že jejich děti už v 9.měs chodí(a to většinou díky chodítku),ale přitom jejich děti přeskočily to lezení. :confused:
17. říj 2007 ve 21:32  • Odpověz
macu.k- já si taky vybírám většinou jen rychlovky, ale peču většinou po nocích,když už malej spí.To samé se žehlením. :unamused: . Takže vlastně pak člověk nemá moc volného času pro sebe. :frowning2:
17. říj 2007 ve 21:35  • Odpověz
ahojda :wink:
jsem si myslela, že to ru ožije, když je fotbálek :slight_smile:
17. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz
zevi-vítej do klubu odložených žen fotbalových nadšenců :grinning:
17. říj 2007 ve 21:41  • Odpověz
racul :grinning: co taky jiného dělat, že? sice na mě kouká žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale já na něj radši nekoukám :sweat_smile: a původně jsem měla úmysl udělat takový rychlý štrůdlíček, ale nejsou lidi, co by mi ochotně nastrouhali jabka a mně se taky ňák nechce :wink:
17. říj 2007 ve 21:47  • Odpověz
s tím očkováním je to divný, anebo to zvorala naše mudra? :confused:
17. říj 2007 ve 21:48  • Odpověz
ahojky,
já jsem teda taky fotbalový fanoušek:o).

Jen koukám, že se bavíte o chození.
raculko, malá taky začla chodit v deseti a půl, ale v chodítku v životě neseděla.Jen měla takové to aktivní, ale stejně ho moc nevyužila a lezeni taky nepřeskočila.A určitě se tím nechlubím, ba naopak mi tím skončil veškerý klid.Tak snad to nebylo mířeno na mě :frowning2: , protože jsem to taky už psala, že začla takhle brzo.
Malá ve všem je o něco dopředu, doktorka mi řekla, že je moc aktivní a motorický vývoj má o několik měsíců napřed.
17. říj 2007 ve 21:50  • Odpověz
zevina, my taky máme hexu a 23.12. nás čeká očkování proti spalničkám
17. říj 2007 ve 21:52  • Odpověz
jé, už se to tu schází :wink:
isacku, ale to my o tobě přece víme, že nepatříš mezi maminky posazovačky ani chodítkářky :sweat_smile: ale máš šikovnou holčičku, která všechno zvládla brzy a sama :slight_smile:
17. říj 2007 ve 21:55  • Odpověz
tak já už jsem z toho očkování jelen :confused: větrník :sweat_smile:
17. říj 2007 ve 21:59  • Odpověz
holky, kostky jsou fakt super, akorát mi bylo (asi po nich) dost zle, dělala jsem to ze 40% šlehačky a mně tuk dělá dost zle, tak mi bylo těžko, ale jinak fakt mňamka.

Pracné to právě vůbec není. Těsto je víceméně podobné na kefírovku, jen místo kefíru se dává mlíko, jinak mi přijde ten recpet podobný, akorát kefirovka je oproti téhle buchtě hodně tvrdá a suchá a tahle je taková jemná nadýchaná, jak piškotová. Akorát dejte 2 lžičky kakaa, já dala tři a mám ji hodně tmavou.
Práce s tím není fakt žádná, akorát musí člověk s tou buchtou počítat den dopředu, protože se musí svařit ty šlehačky s čokoládou, ale ta holka tam psala, že se dá dát i kakao s cukrem, no ale podstata je furt stejná, musí to den stát v ledničce.
Těsto na buchtu je rychlovka, páč narozdíl od kefírovky ( tu já teda přimíchávám ingredience postupně, tudiž plno nádobí) se tohle všechny nasype do jedné mísy - nic se neváží, jen skleničkuje, což je fakt akce na 5 minut a pak jen trochu zamíchám a pak šlehám šlehačem. Pekla jsem to na 180C a pak jsem to asi po 5 minutách stlumila na 160C, aby mi to rostlo rovnoměrně. Pak jsem to prdla na balkon zchladit. Mezitím jsem si nastrouhala čokošku - nedávala jsem tu margotku, ta je teda kokosová, ale postrouhala jsem bonbony z nugátové bonboniery, takže to byly takové fajné proužkované hoblinky :sweat_smile: Až to vychladlo, tak jsem vytáhla z lednice tu šlehajdu a vyšlehala, natřela na buchtu, nasypala nugátky a možno papat :dizzy_face: Jinak jsem se dívala v tescu, že se prodává i pařížská šlehačka ke šlehání, otázkaj je jak chutná, tyhle šlehačky s těma kaštanama, to je fakt mňamka.

ad boty, jo sandálky jsou lepší než papuče. Papuče jsou jen látkové, takže to není dostatečně pevná opora pro nohu a taky jsou vevnitř rovné, místo tvarované na klenbu. Zítra zkusím zajít do obuvi, jak radila zevi a zeptat se, ale upřímně, záleží kolik by byla cena, ale raději kdyžtak pořídím zas ty capáčky, co jsme měli jako první, ty jsou kotníčkové kožené, ale nejsou tak hrubé, jako ty boty co má teď, hlavně se mi to nechce furt umývat když přijdeme zvenku. A boty obráceně, no já bych tomu věřila, už se mi nakonec i podařilo dát boty naopak (ale sandále), a ani mi to nepřišlo, to až MM se hrozně řechtal a hned tasil foťák. Malá totiž tu levou špičku vytáčí hodně ven, takhle ji to nepustí.

A jinak jsem to zas zapomněla, co jsem ještě chtěla pisat :sweat_smile:
17. říj 2007 ve 21:59  • Odpověz
isáček- to vůbec nebylo myšleno proti tobě !! :wink:
Vždyť my jsme taky byli vepředu (asi díky tomu vojtění), lezl brzy a chodil v roce už docela pěkně a sám. :wink:
To spíš bylo myšleno k příspěvku od kam,kdy nám leze na nervy,jak se každý ptá,jestli už dítě chodí nebo ne. A u mně to jsou většinou ty kamarádky(jak píše zevi posazovačky -chodítkářky), které se chlubí,jak jim děti brzy začly chodit,ale ne samy od sebe (to je něco jiného), ale právě díky tomu chodítku.
Asi jsme s holkama trošku přísné,díky tomu,že chodíme na ty rehábky,kde to do nás hustí horem dolem :grinning:
17. říj 2007 ve 22:01  • Odpověz
joo, jsem chtěla k tomu očkování. Já už nevím, kdo to tu psal, ale to nebylo myšleno tak, že infanrix nebo hexa obsahuje spalničky, jen že vlastně nemusíte na obrnu zvlášť, tím pádem je klid až do těch spalniček

Holky a taky musíte dávat pak diazepam a paralen? My od 23.10.-28.10. 3x denně půlku diazepamu a k tomu teda něco od bolesti, takže v našem případě paralen
17. říj 2007 ve 22:04  • Odpověz
dáši, už slintám jak pavlovův pes :grinning: asi to udělám na víkend, mamča má narozky, tak bych jí mohla takovou mlsandu jako hodná dceruška upéct :wink:

taky vždycky říkám, když se neurvale cpu něčím těžkým, jak mi bude krásně špatně :sweat_smile:
17. říj 2007 ve 22:05  • Odpověz
dashak-tak to si ten tvůj postup musím hned někam nakopčit, protože jinak to tady zase nenajdu,jestli se k tomu teda někdy odhodlám a zkusím to,když to tak vynášíš až do nebe :grinning:
sandálky- myslím,že seženeš v poho,mohli by mít naopak slevy.Ale počítej,že se žirafkou slušné sandálky stojí kolem 500 :angry: . Ty klas capáčky snad kolem 300,takže to asi bude levnější varianta.
Nám naštěstí ještě sandálky jsou,ven už je asi neunosíme,takže je asi na vaše rady začnu občas taky dávat,i když teda jak jsem psala máme doma ten koberec. :confused:
17. říj 2007 ve 22:07  • Odpověz
jéé tak to jsem ráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. říj 2007 ve 22:09  • Odpověz
holky s tím přejídáním-mně je těžko většinou po jakékoliv oslavě :cry:
Myslím,že nejhorší pro mě jsou kombinace slané(např pečené maso)/sladké - zákusky,sklenka něčeho .... a je zaděláno na břichabol :angry:
17. říj 2007 ve 22:09  • Odpověz
víš jak to je... když je to tak dobrý, ať mě to třeba rozškube :sweat_smile: a ono pak obvykle opravdu škube :unamused:
17. říj 2007 ve 22:12  • Odpověz
Taky slintám a jak! Ale manža buchty moc nejí, takže bych to musela sežrat celý sama, což bych teda zvládla ale jak bych pak vypadala že :confounded: Manža jí jen štrůdl, tak peču občas ten.
17. říj 2007 ve 22:13  • Odpověz
nechte řečí o jídle, už mám chuť na cokoliv :pensive: třeba na to pečený maso, jen tak po studenu s chlebem a okurčičkou, uáááááááááá :sweat_smile:
17. říj 2007 ve 22:15  • Odpověz
už jsem konečně vymyslela co zítra k obědu (sebe bych i odflákla, ale manža má momentálně kšeft v místě, tak v poledne doběhne na dlabanec) jestli chcete inspiraci, jdu to hodit do receptíků-pivovarský tokáň (ne extra pracné a hrozně dobré :dizzy_face: )
17. říj 2007 ve 22:20  • Odpověz
tady už nikdo? už je po fotbale? u nás teda 100% protože někde hoří (bydlíme u hasičárny) houkl poplach a náš táta musí zachraňovat majetky :wink:
17. říj 2007 ve 22:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.