• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
AHOJ HOLKY,
VYZVEDŇETE SI PŘÁNÍ K VELIKONOCUM V MÉM FOTOALBU
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. dub 2007 v 18:56  • Odpověz
mapris
to jsi asi jedna z mála já mám taky většinou negativní zkušenosti, a kolikrát mám co se držet abych neřekla: pani vy ste teda kráva :angry:
6. dub 2007 ve 20:16  • Odpověz
jito
mrkla jsem ti do albíka na nové foto, ty jo malá je krásná uplně bych ti jí zežrala :sweat_smile:
Ty zoubky jak jí tam svítěj :slight_smile: :dizzy_face:
6. dub 2007 ve 20:24  • Odpověz
autor
jita2,
už jsem viděla, díky, je super :o)) Maruška je kouzelná.

ijetka,
to nemá cenu se takhle rozčilovat :o))

Tak teď malá už spí, tak můžu napsat, co jsem měla za lítání. Mám nejmladší sestru v nemocnici s žilní trombozou. Tak od středy je tady v Praze, naštěstí tu může být i její malá a je tu i mamka. Sestru sem převezli na vyšetření z nemocnice u nas a už si jí tu nechali. Má žilní trombozu v tříslech a jde jí to až do malý pánve. Tak jí ve středu dělali trombolýzu - ředění krve a pročišťování cévek, měla v noze takovou kanylu a ta jí to tam čistíla, takže chudák nemůhla chodit, ale včera - kvůli nízkým hodnotám v krvi - jí od toho odpojjili, ale dneska rano to zase mela ucpany. Muze uz ale po 3 týdnech začít pomalu chodit. Tady jsem byla překvapená na přístup doktorů a sester-velice super přístup. V tý nemocnici u nás byl prý lékař, který před ní řekl: No, to víte, žilní tromboza je nebezpečná, viděl jsem tu umírat jednu 40ti letou pani - kreten jeden, moji sestru tak vyděsil, že když jí sem přivezli, tak chudák brečela. No, tady je to jiný. Dneska končí 6tineděli, ale upozorňovali jí, že tu trombozu má už doživotní, že může i ochrnout a teď jak je v šestinedělí, tak je riziko, že by mohla začít krvácet a museli by jí vzít dělohu. Jinak když bude chtít druhý dítě, tak jí budou muset vyměnit krev v těle. Chudák malá. Jo a představte si, že to má jako následek porodu ... Tak doufejme, že to bude dobrý. Proto tu moc nejsem, chodím každý odpo za ní na návštěvu a večer jsem tak utahaná, že nemám na počítač ani náladu. Ale zítra jí už pouštějí přímo domů, ale musí mít dietu kvůli jednomu léku. Jinak Terka se už otáčí od včera na bříško sama bez pomocí hrazdičky a včera dokázala být během 120ti minut 3x na břiše, dneska jsem se ani nemohla ráno nasnídat. Ona je na břiše hrozně ráda, ale když je unavená, tak řve. V postýlce už vůbec být nechce, na sedačce si jí tady musím hlídat. Na přebalovacím stole se taky otáčí - no, jak říkám, končí sranda, začíná zábava :o))) Dneska se mi tady na sedačce otočila tak, že skončila na okraji postele, nohama na polštáři (pak sem dám fotku), no, jenže se převážila dozadu a z toho polštáře spadla na zem na hlavičku, ale naštěstí na koberec a z toho polštáře, takže to nebyla žádná výška, ale chudák plakala .. ale už je to dobrý. Jinak s průjmem "zatím" problémy nemáme, dávám jí ještě to speciální protiprůjmové mléko, tak jsem zvědavá co pak. Jinak Terka docela zhubla. 18.4. jdem na očkování, tak jsem zvědavá, kolik bude vážit...
6. dub 2007 ve 20:44  • Odpověz
Ale, chudina sestra, ještě malý miminko a pak tohle...že někteří doktoři můžou být takový hulváti...tak snad bude v pořádku...to ti věřím, že jsi tak utahaná a vyčerpaná..tak držím moc palečky :wink:

Gratulace k přetáčení :wink: Jééé, vy jste zhubly??? Co to je?? :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2007 ve 21:25  • Odpověz
autor
jita12,
no doufejme, že to bude o.k. A to je sestře teprve 120, a řekli jí, že kdyby chtěla druhý dítě, tak jí budou muset vyměnit celou krev v tělě, Je mi jí fakt líto, ale co se dá dělat, hlavně, ať se z toho dostane. No, zhubli jsme tím, že jsem jí snížila dávku, a teď jak dávám to speciální mlíko kvůli průjmu, tak se docela spadla. Teda mně to s manželem nějak nepřišlo, ale když jí viděla mamka se sestrou v nemocnici po měsíci, tak říkali, že je pěkná, že už není takovej bucláček, tak ještě počkáme co za 14 dní doktorka.

Jinak se opravuju v předchozí diskuzi - nemělo tam být během 120ti minut, ale během 10ti minut. Já si totiž vylila víno na klávesnici a od tý doby mi to nějak blbne :angry:
6. dub 2007 ve 21:30  • Odpověz
holky musím se pochlubit, včera jsem malý našla třetí zoubek :slight_smile: .
Promiń ijetko :wink: , neboj taky se dočkáš :slight_smile: ..
A malá po dnešním dnu u babičky říká všemu bába a teď večer řekla máma a strašně krásně, tak teď to taky říká pořád..Já ji fakt žeru :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak vám všem taky krásné velikonoce a ať vás chlapy šetří :slight_smile: .Stejně by to mělo být naopak, co??? :angry:

mapris,
tak ať je sestra v pořádku :frowning2: .
6. dub 2007 ve 21:32  • Odpověz
isacek,
gratuluji k zoubku, to je Natálka moc šikovná, naše ne a ne říct máma :wink:
No jinak u nás chodily mrskat ženský chlapi vždycky ve čtvrtek, no ale myslím, že teď už žádná nechodí, že se od toho upustilo, takže jsme se mohly taky vyřádit :grinning:
6. dub 2007 ve 21:38  • Odpověz
mapris
taky mě to mrzí se sestrou :frowning2: holky držte se :wink: ať je sestra oki.
Jak to že piješ u PC, pak se nediv že to rozliješ!!! :grinning:

isacek
taky gratuluju k zoubkům, já myslela že jich máte víc když vám vyrašily tak brzo :wink: je hezký jak na mě se zoubkama myslíte :grinning:

Jo ještě mapris
taky gratuluju k přetáčení :wink:
7. dub 2007 v 10:01  • Odpověz
Holky krasne velikonoce vam vsem!! :wink:
7. dub 2007 ve 12:21  • Odpověz
Ahojky maminy :slight_smile:
nějak nám to tu upadá :confused: co to tu zase trošku zmátořit???
9. dub 2007 v 10:08  • Odpověz
autor
jo holky,
se musim opravit, sestře je 20 a Terka se během 10 ti minut otočila 3x.
Jinak sestra je už doma. Ucpalo se jí to znova a řekli jí, že s tím nic dělat němůžou, že už je to trvalý problém, tak je doma a bude léčena ambulantně, hlavně, že už není v hrožení života.

no, my zatím nic nového nemáme, akorát veselou dopolední historku :o) Jsem zavřela manžela na balkoně a šla se umýt. No, on bouchal, ale nedošlo mi, že je to on. Navíc Terce pustil cédéčko, aby usnula. Až když Terka začala docela hlasitě kňourat, tak jsem vystřelila z kupelny - vynadat mu, proč jí nechá kňourat. A můj drahý manžel seděl na židličce a četl si staré noviny. Jak mně uviděl, tak začal ukazovat, ať ho pustím, takže máme doma veselo :grinning: . Tera po dlouhý době spala celou noc - od 20 do 8.15. Byla utahaná z včerejška, kdy nás kamarád pozval na střelnici - vystřelit si z luku :o))

Holky, už jste dostali dneska na prdel? :grinning: :grinning:

isacek,
tak to gratuluju k zoubku. Téééda, vy jste ale šikovný. No, nám zas Terka neche být nějak v kočárku - teda nespí tam, chce furt všechno vidět a vyvýšená poloha na 4545 stupňů v kočárku jí nestačí. Musí být na bříšku, aby všechno viděla.

Zrovna přemýšlíme s mužem, jestli jí už nevyndáme z kočárku ten teplej pytel ... Vy je ještě v kočárku máte?
9. dub 2007 v 10:22  • Odpověz
No hurá je tu někdo :grinning:

Sestry je mi vážně líto, hlavně že není v ohrožení :wink: . Tebe bych za to zamknutí vážně vypráskala :grinning: ještě že není zima :confused:

Na prdel jsem dostala a jsem o deset let mladší tak že jsem vlastně v pubertě :sweat_smile: páč je mi 15let :grinning: :grinning:

Pytel ještě mám jenom nevím do čeho ho mám dávat (Kubu), nechce se mi na chvilku kupovat nějakej slabší, nemáte někdo radu?????

Jo jinak jak dopadla včera výměna??? Viděla jsem to do doby jak alkáč sekal laitnu a hrál si na hodnýho, neviděla jsem asi posledních 30 minut :pensive:
9. dub 2007 v 10:39  • Odpověz
mapris,
teda to je fakt srandovní historka :grinning:
na prdel jsem dostala dost, jeli jsme hned k ráno k rodičům, do mého rodného bydliště, tam přece jen všechny znám, tak mě vymlátili pěkně :angry: :slight_smile:
Pytel jsem používala jen teď v těch hnusných zimních dnech, ale teď zas, jak bylo hezky, tak jen deku nebo dvě :wink:

ijetka
výměna dopadla dobře, ta černovláska moc brečela, dostala od toho nemocnýho klučiny ručně malovaný obrázek, moc se jí po něm stýskalo a u toho stolu jí ta blondýna akorát řekla, že za ty problémy u ní v rodině může vlastně ta černovláska, že pořád ječí na toho svýho manžela...jinak se docela dobře pohodli...

A blondýna se taky hezky rozloučila v té rodině, dali si nějaký dárky a vše bylo celkem klidný... :wink:
9. dub 2007 v 19:35  • Odpověz
tak holky my s Natálkou dostaly hned ráno :angry: , ale Natálka měla plínu tak ji to nebolelo :slight_smile: , ale mě jo...

mapris,
tak aspoň se manžel vyvětral :slight_smile: , já už taky vyndala z kočárku fusak.Akorát ji trošku víc obléknu a dám přes ní deku.Mám tu španělskou a ta je teploučká, takže ji zima není.

Byli jsem dnes celá naše rodina na Vyšehradě a až na ten vlezlý vítr bylo fakt krásně.

i
9. dub 2007 v 19:41  • Odpověz
Ahoj, tak k velikonocům. Náš Ondra dostal pidi pomlázku :grinning: a šel s tátou vyšlehat babičku a tety a samozřejmě mě. Byl strašně legrační, držel pomlázku, vůbec nevěděl proč a koukal jak šmudla. až budou fotky, dám je do alba.
taky už jen přikrývám dekou.
9. dub 2007 ve 20:30  • Odpověz
Kuk do alba :confused:

Tak díky za tip z dekama, už ho taky uklidím, pořád plaším aby mu nebyla zima, jenom leží, nebo sedí :unamused: už jsem zblblá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No včera jsem řvala zase jako tur :cry: kvůli tomu chlapečkovi, tak štěstí že jsem to nedokoukala páč bych řvala nanovo, jsem hrozná :cry: :cry:
9. dub 2007 ve 20:47  • Odpověz
ijetka,
já jsem to ani nepsala, ale řvala jsem taky jak tur :confounded: , sice jsem byla citlivka už dávno, ale co mám Maru, tak je to ještě horší a když vidím nějaký to mimino, tak je vymalováno :cry:
10. dub 2007 v 10:02  • Odpověz
Já totiž mám malou v kočárku zakrytou dekou, ale přes to mám ještě ten potah na kočár, jak se ještě na to zapne a na konci se ještě zvedá a připne, aby jí tam nefoukalo, když teď poslední dobou tak hnusně fučí, už mě to leze krkem, ten šílenej větr :confounded: :sunglasses:
10. dub 2007 v 16:00  • Odpověz
No dneska jsem vyprala a naavivážovala Kubíkovi jeho larisky a zítra je tam dám :slight_smile: a na to ještě ten potah :wink:
Ten vírt mě taky točí :angry: kdyby nebyl bylo by líp :dizzy_face:
10. dub 2007 ve 20:20  • Odpověz
No právě, vždycky si sednem na dvorek a kafíčkujeme a teď v tom vichru se to fakt nedá :frowning2: , dnes jsme vyšli ven něco dělat a zas jsme letěli domů, páč začlo pršet, po tak dlouhé době, já nemůžu ani okopávat, jak je tu tvrdá zem a dnes spadlo zase jen pár kapek
10. dub 2007 ve 20:33  • Odpověz
No jsme na tom podobně :unamused: ale u nás nepršelo, krásně mi uschlo prádlo ale fakt je že se to honilo pěkně.
Nejdřív nás to namlsá a pak to pokazí vichr :angry:

Dneska jsme byli na skok ve městě, Kubíkovi koupit botičky, má je na první krůčky, i do kočáru, zítra sem hodím fotku, jsou moc hezký no taky za 500 :angry: aby ne :angry: . Koupila jsem je ve zdravotnických potřebách, byli moc ochotní a poradili :slight_smile:
10. dub 2007 ve 20:38  • Odpověz
Já jsem právě taky přemýšlela, kde budu kupovat první botičky, teda zatím to u nás není aktuální, ale určitě chci kvalitní boty, ty první roky jsou nejdůležitější, aby se správně vyvíjela noha, tak se nesmí výběr bot podcenit, v zdravotnických potřebách je to určitě dobrej nápad :wink:
10. dub 2007 ve 20:57  • Odpověz
ijet-gratuluju k prvním botičkám :wink:
No upřímně - 500 není až tak dost na zdravotnické potřeby, já viděla i kolem 700,- :angry: . Stejně je to ale strašné, na tak krátkou dobu. :rolling_eyes:
A to už budeš dávat botičky teď doma,nebo ještě počkáš?? Já pořád nevím,jestli už koupit nebo počkat :unamused:
10. dub 2007 ve 21:45  • Odpověz
No pěéťo není tolik, ale já chodím k rákosníkům tak jsem se musela smát, říkam manžovi, mamina boty za kilo pade a malej mazák za pěéťo :grinning: :grinning:

Ale souhlas, že je to důležitý :sweat_smile: a prďolka si je zaslouží. Rozhodla jsem se, že tak do dvou let mu je budeme kupovat ve zdravotnických potř. a pak botičky v lékárně.

Jinak mu je budu dávat i na doma,ale ne na celý!!!!! Jsou fakt hezoučký, paní říkala, že je mám dávat, protože když se jim nasazujou tak prckové krčí palečky, ale říkala, že časem jim "dojde" že je krčit přestanou :confused: jinak malej chce furt chodit, najednou je ňákej rychlej :astonished: jak je vyfocenej u toho popojížďata tak by byl nejreděj kdyby ho někdo jistil a on mohl trajdat :angry:

Přidám je do alba :wink:
11. dub 2007 v 09:05  • Odpověz
autor
ijetka,
no co, aspoň je o zábavu postaráno. No, sestra se učí chodit, bere přášky a bude pod dohledem a držet dietu. Jinak Terka mi zase včera zbuchla ze sedačky, potřebovala jsem jí jen zabavit před jídlem, tak jsem jí pustila telku, dolů dala polštář a slyším ránu. Nechápu, jak mohla zbuchnout na zem. Ten polštář byl nastavenej, že by měla spíš sjet pod postel :o( Takže už jí na sedačku radši nedávám vůbec. Já jsem taky chtěla ještě dávat pytel, ale Terka mi dva dny prořvala v kočárku a byla úplně říčná, napadlo mně pak, že jí může být horko. Když není vítr, tak je to celkem v pohodě. Gratuluju k botkám. Já taky budu pak muset nad nějakými přemýšlet, ale na to budu muset vzít manžela. Já totiž od mala nosím ortopedické a ty mi ušijou 12x do roka a mám klid, ale kupovat normální boty - to umí manžel, páč si je kupuje sám.

Pytel už nedávám, Terce v něm bylo teplo. Mám ale takovou deku z ovčí vlny. Z jedné strany je normální potah a z druhé je ta ovčí vlna, tak jí to dám do kočárku, kouskem jí přikryju a ještě jí dávám dovnitř takovou flízovou deku. Teď jsem jí dávala teplou bundičku, ale je jí fakt horko. Tak jsem koupila takovou slabší. No a kdyby jí byla zima, tak můžu ještě dávat ten vrchní potah do kočárku, ten jí zatím nedávám. Ten vítr mně taky docela štve. Nejhorší je, když s ní jedu v metru na těch plošinách ven, tak jí musím točit tak, aby na ní nefoukalo a vždycky jí kontroluju ručičky.

Gratuluju k botkám. Já taky budu pak muset nad nějakými přemýšlet, ale na to budu muset vzít manžela. Já totiž od mala nosím ortopedické a ty mi ušijou 12x do roka a mám klid, ale kupovat normální boty - to umí manžel, páč si je kupuje sám.
11. dub 2007 v 09:22  • Odpověz
mapris,
to je srandovní, jak jsi ten odstaveček s těma botkama napsala dvakrát :grinning: :grinning:
Tak to máš doma taky pěknou čertici..mě malá dnes taky málem ráno spadla, kecáme s manžou v kuchyni a vždycky mrknem okem na Maru a on mrkl, když už byla skoro na zemi...Jelikož nemáme koberce, tak to střídám, že ji mám buď v postýlce, nebo na nějaké podložce, která je pro ni vždy malá, páč je z ní za chvíli dole a nejlíp je jí na letišti, kde máme zboku různý zátarasy, ale stejně musí člověk furt čučet...až bude sedět, bude to lepší, než teď, když se jen plazí :wink:
11. dub 2007 ve 12:59  • Odpověz
Holky moje pomóóc já mám od 10ti depku jako prase :frowning2: :angry: :cry: :confounded:

Nemám náladu, zkazila se mi během chvilky, malej pořád lozí do kuchyně (už víte o našich schodech), vůbec ho neberou jeho hračky, ani kuchyňské náčiní ho nebere, chtěl by stát a já abych ho jistila, mě bolej záda jak zbitýho psa, jsem utahaná jako prase, co malej začal líst, začal se v noci koulet v posteli a kope mě. Když není po jeho tak hned řve (prý vzteklina po mamince, že tomu nevěříte :sweat_smile: ). Tatka v práci a sluníčko nikde :angry:

AAAAAAAAAAAAch jooooooooooooooo

mapris mě teď pobavila s tím odstavcem :wink:
nevěděla jsem že je to se sestrou až takhle, že nemůže chodit :frowning2: :cry:
11. dub 2007 ve 13:07  • Odpověz
ijetka,
tak co, už je líp? Období vzdoru, to je jasný, taky to doma slyším...ale musí to být náročný, když mimčo nemá o žádný hračky zájem a furt se lepí na mamku..to je hrozně vyčerpávající :frowning2: , možná to k nám taky někdy dorazí.. :unamused:
Tak mysli na něco pozitivního, že máš pěknýho zdravýho kluka, že je jaro a blíží se ¨vaše dovolená, a že máš nás :grinning: :grinning: :sweat_smile:

Já jsem to taky netušila, o tom chození se sesrou, Mapris :frowning2:
11. dub 2007 v 18:08  • Odpověz
autor
no holky, už mi prostě hrabe, se omlouvám :grinning: , já si to píšu do wordpadu a zapoměla jsem to vymazat :o)) No, dneska jsem jí zase chytila na poslední chvíli ze sedačky - a to jsem u ní seděla!!!!

jita12,
my taky máme v obýváku plovačku, tak je na dece, ale uvažuju o tom, že jí rozšířim, páč je vždycky z tý deky z hrazdičkou dole a furt na bříšku ... Byli jsme na návštěvě u sestřenice a Terka tam byla aktivní - zvedala zadek a snažila se odpichovat nožičkama - tak podle sestřenice bude asi lézt.
Jinak nám asi fakt vylézá zoubek - je tam bílej flíček a už vystupuje.

ijetka,
na depku se vykasli ... Ale byt Tebou bych malyho asi pomalu zacinala ucit na postylku, co ty na to? Jinak se nevyspite, tatkovi to zacne brzo vadit ... Jsem rada, ze je Terka v postylce, kope nas slusne uz na prebalovaku ..
Hele, ja jsem byla v sobotu strilet z luku, tak ti tu depku odstrelim, co ty na to?? :grinning: :grinning:. Mně taky bolely záda, když jsem dávala Terku do cestovní postýlky, ale teď už tam moc nechce být, a když je na dece a otočí se na bříško, tak za chvíli kňučí, protože tam ještě moc dlouho nevydrží .. Tak se sanžím jí chovat co nejmíň i za cenu, že na dece chvíli kňučí - občas jí zabavím televizí .. Vy už by jste fakt potřebovali tu kuchyň nějak zahradit co??? Jo jo, sestra je na tom blbě, ale už se to !snad! zlepší.
11. dub 2007 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.