• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
týýý brďo, tak to je u nás v ulici :confused:
17. říj 2007 ve 22:43  • Odpověz
zevi-tak snad to není žádný velký požár :unamused:

Nám se vzbudilo dítko,mám pocit,že zase chce k nám do postele.Snad se nám ho povedlo uspat. :slight_smile:
17. říj 2007 ve 22:49  • Odpověz
snad ne :frowning2: vyběla jsem kouknout na ulici a světlo je tam jen z blikajících aut... a smrad z kouře :unamused:

tak ať se dobře uspíte a vyspíte :wink: taky půjdu zalehnout, dobrou :slight_smile:
17. říj 2007 ve 22:53  • Odpověz
racul, no já ty kostky napsala do receptů, takže tam to je pokupě. Možná s tou margotkou to bude lepší, páč to bude asi výraznější, ten nugát se na té buchtě chuťově celkem ztratil, ale zas to vypadá hrozně efektně ty proužky :sweat_smile:

No naše sandálky stály 660kč, ale už je má malé, takže to by nešlo. Akorát mě sere, že jsme někdy minulý týden koupili nové papuče a malá papuče navíc miluje, vždycky s nima přiletí sedne si a chce si je obouvat a volá papuky papuky :unamused: , tak ji zkazím radost.
17. říj 2007 ve 23:04  • Odpověz
tak tu eště straším :frowning2: doběhla babi, když mě slyšela šramotit, s tím co vyzjistila na výzvědách... tak to není tak nevinné, jak se mi to zdálo, prý celá střecha v plamenech, samozřejmě že všechno promáčené hektolitrama vody :frowning2: chjo... chudáci lidi :cry:
18. říj 2007 v 00:03  • Odpověz
zevi, tak to je hrozné, já se tady v paneláku hrozně bojím, že nějaký blb bude hořet, hlavně ty socky, co bydlí v těch prostředních jednopokojových bytech, to jsou úžasní alkáči, mají nosy jak z pomeranče :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vždycky se třepu, ať se jednou nezlijou tak, že něco zapálí a pak to odsere dalších 10 bytů okolo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak dnešní noc hrozná :pensive:
Malá měla reakci na spalničky okamžitě, probudila se kolem půl jedné, plakala, tak jsem za ní šla, myslela jsem, že ji dám jen mlíčko, které před spaním nějak nedopila, bo vytuhla. Vezmu ji na ruky a málem jsem zhořela :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ta měla teplotu hrubo přes 39 :unamused: Takže diazepam i paralen jsem ji musela dát hned včera, s takovou mi to ani nevyjde s tím diazepamem, protože máme poslední platíčko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak samozřejmě nemohla usnout, a když už usla a já chtěla odejít, tak mi většinou jako starší osobě křuplo v kostech a byla zas vzhůru :sweat_smile: :rolling_eyes: Takže jsem u ní čumákovala do třičtvrtě na dvě :unamused: Teď se probudila asi před 20 minutama, teplotu má furt, ale už ne tak vysokou, ale těch 38 tam asi bude. Nechci ji měřit, protože ona si nenechá do zadku nic strčit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. říj 2007 v 08:51  • Odpověz
autor
holky, ještě než zapomenu.
Používáte už na přípravu UM vodu z vodovodu?
18. říj 2007 v 11:49  • Odpověz
autor
jdu na vás, nevím, jestli to stihnu, malá se asi brzo vzbudí. Ste toho zase nakecaly :angry: :grinning:
18. říj 2007 v 11:59  • Odpověz
Mapris, já dělám UM z vodovodu od začátku - tj od 9 měs.
Tý jo divoch se mi budí, spal půl hodiny :confounded:
18. říj 2007 ve 12:00  • Odpověz
mapris,
tak malá právě usla.Takže nám to vyšlo suprově:o).Takže stíháme.
Já používám stále kojeneckou fromin.I na čaj.Je super, že se nemusi převařovat.

dashak,
tak ať to malou brzo přejde.Je to děs ty reakce na to očkování :frowning2: .
Jinak já už dávno malou měřím normálně pod paždím.Vůbec ji to nevadí, mám ji na klíně a koukáme jak tam skáčou čísílka a to ji baví:o).
18. říj 2007 ve 12:01  • Odpověz
zevi,
a co se vlastně stalo, že začalo u nich hořet?

mapris,
vodu z vodovodu používám už delší dobu...

dashak,
chudinka malá...a co ten teploměr na čelo? Je něco takovýho ne? Jen že se to přiloží a ukáže to teplotu...

Teda vy jste pěkný kecalky. :slight_smile: Manža přišel večer ze zkoušky domů a ještě přepnul na fotbal a vyskakoval až do stropu, jak jsme dali třetí gól. Jinak až zas takový fanoušek není, jen ty důležité zápasy :wink:

No a jinak na nočník se teď snažíme čůrat 2x denně, tím stylem, že když se nevyčůrá hned, tak ji přivážu do rohu postýlky, naštěstí je tak hodná, že tam vydrží, třeba 10 minut si s něčím hrát a ¨za tu dobu se většinou vyčůrá.
18. říj 2007 ve 12:14  • Odpověz
autor
kamhajek.
ty jsi prostě náš poklad :o))

dashak,
dík za podporu, jsi prostě románová spisovatelka jako já, aspoň v tom nejsem sama :o)) Jo a jestli tě to uklidní, tak obráceně bačkorky jsem nosila taky ….
Týý jo, chudák malá. No, Terka taky nechce měřit nic do zadečku. Jednou, jak jsme mysleli, že bude nemocná a má rýmu, tak se z toho naštěstí rychle dostala (ťuky, ťuk). Ale když jsem jí dala teploměr do zadečku, tak strašně brečela. Chjooo.

fotbal – nehrozi …
pečení – zrovna jsem pekla dopoledne moučník pro šalamouna, ale musela jsem pro vajíčka, takže jsem to dodělávala když šla malá spát.
žehlení – zásadně večer u televize. Mám na to klid a nikdo neotravuje :o))

zevina,
kup si robota, ten ti je nastrouhá sám :o))
no oběd – potřebuju vymyslet něco na sobotu, mám tu jen vepřovou kotletu ..

isacek,
super, mala za chvili vstane, takze na 15tou na ladvi :o)) ?

ja nejak posledni dobou nestiham, anglina, kosmetika ... Bych potrebovala nekoho na hlidani, ale co jsem mela domluvenou kamaradku, tak to padlo, pac si slecna nasla pritele :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: , ale dobre pro ni :grinning: :grinning:. Jen jsem si uz neco planovala. Tak zase nic.
18. říj 2007 ve 12:23  • Odpověz
autor
No, já jsem totiž dneska malý udělala mlíko z převařené vody a nevím, jestli jí po tom nebolí bříško, protože od 6ti pláče a manžel jí tam lítá dávat dudlíka .. Nebo jestli jsou to zuby, já už taky fakt nevim .... Ale pěkně prděla, měla včera zeleninu s jáhly, tak nevím, jestli po tom a nebo co měla předevčírem polívku z pórkem.
18. říj 2007 ve 12:26  • Odpověz
mapris,
jo jo na tu třetí to stihnem.
No snad přestane pršet :confounded: .Lucka mi ještě napíše jestli jede autem nebo MHD.
18. říj 2007 ve 12:34  • Odpověz
Dashak: chudinka malá :frowning2: .

Dneska Ondráškovi tekla poprvé krev, škrábnul se na čele a ani nevím o co. Připravovala jsem si oběd, on si kramařil a najednou mě tahá za nohavici a na čelíčku kapička krve. Není to nic velkého, jen natržená kůžička, ale zatrnulo ve mě. Je to můj hrdina, vůbec neplakal.

Zevina: s tím ohněm je to děs, už dlouho říkám manžovi, že bychom měli koupit nějaký domácí hasící přístroj.

Jo a šlehačka už je svařená s kaštany, tak jsem na to zítra moc zvědavá.
18. říj 2007 ve 13:32  • Odpověz
mapris,
zrovna se o víkendu chystám dělat dobré masíčko. Právě ty kotletky nebo i jiné maso na řízečky posolím, popepřím, z jedné strany je zapráším moukou a tou stranou je položím na pekáč. Vrchní stranu potřu hořčicí, položím kolečka cibule a dám péci, no a před koncem zasypu plátky tvrdým strouhaným sýrem a zaliju smetanou. Mňam!! :slight_smile:

Já jsem dnes vařila celerové karbenátky s bramborovou kaší, to jsme si pochutnali :wink:

mapris,
my jsme přechod z vody na vodu měli úplně bez problémů, ale možná je to tou zeleninkou :wink:
18. říj 2007 ve 13:53  • Odpověz
dáši, chudinka Ivanka :cry: snad ji ty teploty nebudou trápit dlouho :frowning2:

mapris, vodu z vodovodu už dávám hóóódně dávno (teda na čaje a vaření) švagrová dělá u vodařů, takže vím z první ruky, že máme vodu kvalitní a navíc používáme vodní filtr (ten vodu změkčuje a odstraňuje další sajrajty jako zápach chlóru, těžké kovy a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: )

o robota bych mohla napsat ježíškovi, ale já bych chtěla takového, co by se po použití uměl sám umýt :grinning: :grinning: takže asi počkám na moji mamku, dneska za náma dojede, ona bude strouhat, já uplácám těsto a za odměnu jí dám na výslužku jednu nohavicu štrůdlíku s sebou :wink: to jsem to ale hezky vymyslela :sweat_smile:

no a so ohněm to prý chytlo v komíně od krbu :frowning2: domácí už spali a prý to na půdě bouchlo, tak se snažili i se sousedama hasit ale nestačili na to...
tak si říkám, že ta střecha je ještě nejmenší zlo, prostě naběhnou tesaři a pokrývači, většinu uhradí pojišťovna, horší je to s těma věcma zničenýma vodou od hašení, což je téměř všechno a některé jsou opravdu nenahraditelné (a nemyslím jen finančně) :frowning2:
a samozřejmě, že lidi už mají spoustu blbých keců, že hasiči přijeli pozdě (8 minut od poplachu) přitom je to od zbrojnice pár baráků, jenže si neuvědomují, že ti chlapi jsou dobrovolníci, každý už doma u televize, nebo v duchnách, teď honem vyletí z baráku, oblékají se za běhu a někteří letí přes půl dědiny, obětují kus noci... a ještě pý jim ten barák moc vytopili :angry: tak ho měli asi nechat lehnout popelem a ty okolní taky, je mi z těch řečí zle :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. říj 2007 ve 14:08  • Odpověz
Ach jo holky,
tak malá mi teď nechtěla ani oběd, úplně se mohla uplakat a volala mlíko mlíko, takže jsem ji šla dát plínečku, šoupla teploměr do dupky, trošku brečela, ale jelikož měla teplotu, tak to letělo rychle nahoru a za chvilku to pípalo. Má 38,1 :unamused: , tak jsem ji dala jen paralen bez diazepamu. Dala jsem ji pyžamko, ať se ji dobře spinká, odpo většinou spí jen v bodyčku s holýma nožkama, ale dneska je chladno. Očička ji utíkaly a za 5 minut u toho mlíčka usla, tak jsem zvědavá jak dlouho vydrží spinkat :frowning2:

Vodu z vodovodu už používáme taky, ale nevím jak dlouho, asi od roka??? A v pohodě.Někdy nemám převařenou, tak ji jen přihřeju

Kam, tak ti přeju, ať se ti kostky povedou, já je žeru jak urvaná z řetězu :sweat_smile: Hlavně to fakt peč pomalu na těch 160-180C, pěkně ti to vyroste a bude to rovné, já to mám tak 3cm vysoké a na tom tak 0,5cm toho krémiku. A zkus dát spíš 2 lžičky kakaa, já dala 3 a je to hodně tmavé.

Jinak já chci dneska dělat maso na zelenině s rýží. Mám kuřecí, je to defakto jak základ na svíčkovou, jen se to nerozmixuje a nepřidává smetana.
Ty masíčka co tu píšete zní mňamozně, tak to si nechám na víkendík z vepřového. A zítra se těším na smažáček, to mi zas bude blbě :grinning:
18. říj 2007 ve 14:15  • Odpověz
Zevina: lidi jsou pěkně nevděčný :angry:
18. říj 2007 ve 14:16  • Odpověz
kam, ještě že to nebylo nic velkého na šití :wink: toho se bojím, člověk může mít oči jak ostříž, ale ty divochy neuhlídá :unamused:

jitu, šup s tím masíčkem do receptíků :slight_smile: taky to někdy vyzkouším, vypadá to moc slibně :wink:
18. říj 2007 ve 14:18  • Odpověz
zevi, tak to je nářez teda. Takže u vás jsou jen dobrovolní hasiči? To znamená, že mimo tohle mají ještě svoje zaměstnání? To máš těžko, lidi budou mít vždycky plno keců, nikdy se nezavděčíš. Fuj raději na to ani nemyslet, nechtěla bych to všechno odklízet a dávat dokupy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale hlavně, že se nikomu nic nestalo :pensive:
18. říj 2007 ve 14:30  • Odpověz
Teda dámy,vy jste se zase rozjely :grinning:

dashak-ta reakce na spalničky opravdu může být hned? Tak ta naše DR tvrdila,že nejdříve za 7 dnů. Ale dneska v noci se Kubík taky dost budil,trvalo dlouho,než se nám ho povedlo uklidnit a nic moc nezabíralo.Takže to taky mohlo být k tomu??
Snad už bude malá v pohodě a léky zaberou.:wink:

mapris-já používala na mléko,kaši,čaj .. vodu z kohoutku po převaření docela brzy(už před rokem malého).Jen na samotné pití (bez převaření)zatím používám kojenecké vody.Ale myslím,že už bych klidně mohla dát i obyč z kohoutku nepřevařenou(je tu myslím někde i diskuze na tohle téma),zkus to pohledat.
Minule jsem se pěkně rozlítila.Manžu jsem poslala pro Kojen vodu.Neměli fromin,tak vzal nějakou Lucku.Já to tak študuju a zjistila jsem,že je perlivá a musí se stejně převařit ! To jsem nepochopila,proč dělají perlivou vodu pro kojence? Věřím,že spousta lidí to nečte(třeba manža :grinning: ),nevšimne si bublin a dá to na pití i bez převaření. :angry:
To brečení bych teda přisuzovala spíše tomu jídlu,než převařené vody z kohoutku.Jsou to docela nadýmačky :grinning:

zevi-tak to je děs, za dobrotu na žebrotu :angry:
Já vůbec nemám ráda takové to pouliční nadávání na učitele,doktory,policajty...ať si to jde dělat každý sám,když si myslí,že je to tak snadné. :unamused:

Jinak nechci to zakřiknout-ale cítím se líp.Snad už budu zítra fit. :wink:
Dneska mi vezme ven kluka babička,takže budu vlastně už druhý den doma,něco si snad přečtu a bude fajn. :sunglasses:
Já dělala dneska jen rychlovku-špenátovou polévku s těstovinama.A chutnala jak Kubíkovi,tak mamince.Teď stejně nemám moc chuť k jídlu,takže není třeba velkého vaření (ani dochutit to nemůžu) :grinning:
18. říj 2007 ve 14:31  • Odpověz
kam, vidím že máte bolístku už v albíčku, tak taky foukám, fůůůůůůůůů :sweat_smile:

dáši, to je hrozný, když vidíš jak horečka toho drobečka vysaje, že je bez energie a bez chuti na cokoliv :frowning2: svým způsobem se nedivím, že některé maminky odmítají nechat dětičky očkovat, ale na druhou stranu já bych si nikdy nedovolila ohrozit své dítě nějakou závažnou nemocí, přece jen jsou ty reakce na očkování sice nepříjemné, ale je to pořád menší zlo, než si nést trvalé následky z opravdové nemoci :unamused:
18. říj 2007 ve 14:32  • Odpověz
jj, u nás jsou dobrovolní hasiči, jako tady v každé dědině v okolí :wink: samozřejmě že vždycky vyjíždí i profici a ti si k ruce právě podle velokosti zásahu svolávají tyto sbory :slight_smile:
ale lidi samozřejmě vidí jen to, že na hasičárně bývají občas mejdany, oslavy, ale kolik svého volného času obětují ostatnímu, údržbě techniky, že po zásahu přijdou v noci a ráno jde zas každý do své práce, to už ne :frowning2: :angry: nechce se mi to komentovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. říj 2007 ve 14:51  • Odpověz
no ale něco veselejšího do placu :wink: náš prďoch včera perlil, už si občas troufne stát bez opory, teda spíš se jen na pár vteřinek pustí a honemhonem se zas něčeho zachytí :sweat_smile: ale hrál si s kostkama, ty má nasypané v takovém proutěném houbovém košíku (nic velikého, ale taky žádný drobek, prostě košík na hříbky) a najednou se uprostřd pokoje postavil, nadzvedl ten plný košík, držel ho tak 20 cenťáků nad zemí, křenil se o 106 a pak s ním opatrně šel do podřepu, ani nezavrávoral a ještě nám to 2x zopakoval, asi mu budem říkat železný zekon :grinning: :grinning:
18. říj 2007 v 15:02  • Odpověz
Ahoooj holkyy,
hlasim navrat z Irska!!
Bylo tam nadherne jsem z toho uplne unesena hodne jsme cestovali tak to bylo docela narocne,ale stalo to za to!! :sunglasses:
Jsem tu jen na skok mam tu hory pradla,vybalovani a tak :grinning:pak pridam fotecky zatim pa pa
18. říj 2007 v 16:12  • Odpověz
Carod vítej zpátky v ČR, počasí je tu možná hnusnější než tam ne? :grinning:

Racul, ty spalničky jsou živá vakcína a opravdu se dostavuje reakce 5-12. den. Proto máme naordinované, že v těch dnech (od 23.10.-28.10.) musím dávat 3xdenně paralen podle váhy a 3xdenně půlku diazepamu, apriori, preventivně i když horečka nebude. Kvůli prevenci křečí a febrilií. Tak mě to dost šoklo, tak vysoká teplota hned první den :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak co se týče energie, tak na ní to až tak poznat není, vysmátá je pořád, hraje si, dokonce v noci jsem ji nemohla uspat, protože furt chtěla štěkat a hrát si s pejskem :sweat_smile: , ale moc se jí nechce do jídla, to jen mlíko mlíko, no aspoň že už celkem mluví a řekne si. Byla už kolem toho oběda vyfluslá, oběď vůbec nechtěla a u cucání mlíčka usla. Spala asi půlhoďky, vzbudila se zas spocená jak myš... ale opět vysmátá a zase si chtěla hrát. Nafoukla jsem ten balon, na kterém budeme cvičit, jéééžiš to bylo pozdvižení, :sweat_smile: ten taky celý vezme a smyká ho. No a jinak jsme ji o víkendu nafoukli křesílko, protože chtěla sedět u akvárka a koukat na rybičky, ale za chvilku se vybulila z taburetu, tak jsme vytáhli původně plánovaný dáreček na vánoce, jeejda, křesílko větší jak ona, ale všude ho stěhuje sebou :grinning:
18. říj 2007 v 16:21  • Odpověz
zevi,
to je prostě klasika, ať kdokoli cokoli udělá a jakkoliv, tak vždycky se všude najdou remcalové, to snad platí úplně ve všem :frowning2:

carod,
vítej! Ty to byl ale děsný fofr, já mám snad pocit, že jsi se loučila snad včera :sweat_smile:
18. říj 2007 ve 20:15  • Odpověz
mapris,
hodila jsem do mého alba fotky z dneška:o).Tak taky nějaký přidej.
Jdu do vany, malá ještě nespí.Asi moc zážitků :grinning: ...

teda holky, vy jste se zase rozjely:o))
18. říj 2007 ve 20:56  • Odpověz
Carod: tak vítej zpět a až budeš mít čas, tak se nám rozepiš jak bylo.
18. říj 2007 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.