• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
carod- taky vítám, já myslela, že tam letíte na delší dobu,nějak jsem si to špatně zanesla do kebulky :grinning:
Tak koukej napsat zážitky a hlavně co Tádík, jak to cestování zvládl. :wink:
18. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz
Holky, tak aby toho nebylo málo s bublinou, tak si taky večer rozbila hlavu :rolling_eyes: Já se z ní fakt poseju, ona prostě je poděs. Utíkala v pyžamu a buď uklouzla nebo zakopla a hlavou letěla přímo na hranu dveří, tož zas hysterák samozřejmě, do toho teplota. Bude mít bouli jak kráva a má tam krvavou rýhu, naštěstí jen povrchovka, ale už ji zas vidím s tím semaforem zítra :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jestli bude mít i zítra horečku, tak volám doktorce, jestli to fakt už může být z toho očkování nebo vo co go :unamused:

Isačku, tak vy jste měli mini srazíka jo? :slight_smile: Koukám, že byla i macejka, už tu dlouho nebyla. Ty vaše děti jsou takové velké, to moje je furt takové mimino :sweat_smile:
18. říj 2007 ve 21:52  • Odpověz
dashak,
tak to je šílený s tou hlavou, ta Ivanka to je fakt jak vítr, no hlavně, že se nic horšího nestalo :wink:

Holky,
zítra zavolám doktorce kvůli té moči, no dnes jí úplně smrdělo pyžamo, až přes tu plínku ji nasmrádlo tak palčivě, jak jí to šíleně smrdí, nejspíš to není normální, tak mám i strach, co v té moči může být, tak uvidím, co mi řekne, jeslti mám třeba nachytat moč a přijít :unamused:
18. říj 2007 ve 22:01  • Odpověz
teda já sem juknu od žehlení a tady samé veselé zprávy :frowning2:

dashak- ta bublina teda řádí-po kom je taková divoška-po mamince ? :grinning:
Tak naštěstí že je to jen povrchovka,než se holka vdá,bude to dobré. :dizzy_face:

jita- asi by se mi to taky nezdálo a taky bych se zeptala DR-za to nic nedáš.
Třeba je malá nastydlá od močáku..Nebo že by od nějakého jídla? Ale asi už to má delší dobu, nebo jak dlouho asi to cítíš jiné??

Držím palce holky.
Jsou to starosti,s těma dětičkama,co ?? :unamused:
18. říj 2007 ve 22:06  • Odpověz
Jituš no, aby neměla Maruška zánět močových cest, to by byl docela opruz :unamused: Jinak kouknu do knížky, něco tam myslím o tom bylo.

Malá je divoška nevím po kom, ale fakt je jak z divokých vajec, ale furt nad ní lítají andílci strážní, protože kolikrát ty její pády, to jsou fakt milimetry od pěkného neštěstí :rolling_eyes:
18. říj 2007 ve 22:11  • Odpověz
No má to asi tak přes týden, kromě toho smradu jsem si ničeho jiného nevšimla. Dobře ji oblíkám, no nevím, dr asi zjistí víc, ale ať to hlavně nic není :unamused: :wink:
18. říj 2007 ve 22:32  • Odpověz
Ahoj holčiny,

dlóóóuho jsem mezi vámi nebyla,ale Isacek a Mapris mi vyčinily :grinning: tak se zase hlásím a doufám,že mě mezi sebe vezmete :slight_smile:

dashak
ty horečky jsou fakt hnus,taky už jsem malýmu dávala diazepam a minulý týden jsme měli sraz se střední a spolužačka mi psala,že nemůže dorazit,protože je s malou hospit.na Bulovce kvůli febrilním křečím,no hrůza.My máme pro malýho teploměr do ucha,jen se zapne,přiloží k uchu (do ucha) a během vteřinky je změřeno,dobrá věc.V zadečku to přecijenom trvá dýl.

Dneska jsme měli sraz s Isackem a Mapris,bylo to fakt super,domlouvali jsme se snad už od jara a konečně to vyšlo.Dětičky jsou roztomilý.No a já samozdřejmě zapomněla vzít foťák,jak jinak :unamused:

dashak
a abych tě trochu uklidnila,náš malej dneska večer blbnul na gauči,slejzal dolu,ale tak blbě,že spadnul a dal si hlavou o hranu stolu.Takže ječák,ale dala jsem ho do postele,udělala mlíko a usnul.Ale bouli bude mít tutově.
18. říj 2007 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem si konecne sedla,diky za privitani,je fakt ze to byl desnej fofr byli jsme tam necelych 7 dni :fearful: ja bych tam taak zustala :sweat_smile:
takze k letu,ackoliv Tada neustale opakuje pri kojeni ze NENI tak jak jsem vzlitali tak si velice rad dal rict :wink: takze to bylo v pohode,jinak let hroznej,byl pripoutanej ke mne jen takovym popruhem,takze se kroutil jak zizala,chtel lizt,stat sedet..no hruza az ho to zmohlo a usnul..jenze spal i pri pristani a jak jsme zacali klesat tak se probudil a strasne plakal ale nechtel pit ani odemne ani z hrnecku takze pristani cely prorval :pensive:koukalo na nas cely letadlo...
Na letisti na nas cekal kamarad a jeli jsme jeste 200km autem do Charlestonnu,pak uz to byla pohoda ,rano jsem vzdycky vyjeli na vylet a vecer jsme se vraceli,tech 6 dni vzdycky nekam do narodniho parku,k mori,k utesum,priroda je tam opravdu nadherna,vsude zeleno jak tam neustale leje,jen nam nepadla ani kapka:slight_smile: Posledni den jsme byli v Dublinu(hrozne hekticky mesto oproti Praze a to je co rict :grinning: najeli jsme celkem 2500km
Tadik to cely v pohode zvladal jen byl obcas uz trosku nastvanej z toho vecnyho cestovani v aute :sweat_smile: jinak zlaticko

Jdu hodit fottoo :wink:
18. říj 2007 ve 22:39  • Odpověz
jita,
a nezměnili jste třeba plíny.Nemůže to být plínou?My měli kdysi něco podobného a bylo to plínama.Byly něčím napuštěný, kvůli opruzeninám a taky to pak tak strašně smrdělo.Měla chvíli bodýčko a hned bylo nasmrádlé.
Tak držíme palečky at to nic není.

dashak,
jo jo sešly jsme se s mapris a macejkou.
Byl to fajn den:o).Holky jsou super a Terezka od mapris je neskutečně vysmátá:o)).
18. říj 2007 ve 22:40  • Odpověz
tak jsem jituš koukla do knížky a můžou být tři příčiny
- buď je v plínce dlouho, takže ta stará moč smrdí
- nebo je více koncentrovaná, takže to chce přidat více tekutin
- nebo infekce močových cest

Tak zkus popřemýšlet, jestli ji to třeba nesmrdí jen ráno, když je celou noc v jedné plínce nebo třeba toho moc nevypije. Jinak pak teda asi zajít za mudrou. Ale snad to bude v pohodě :wink:
18. říj 2007 ve 22:41  • Odpověz
Dashak- já si myslím,že všeobecně jsou děti docela odolné :grinning:
Kolikrát je to taková šlupka a kluk se oklepe a jde dál :slight_smile:
Co to máš za šikovnou knížku?? Já už si kolikrát říkala,že by se mi hodil domů nějaký zdravotní rádce.Mám různé dětské,ale je to jen stručné,tak vždycky hledám všude a pak v tom mám chaos :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Carod-fotečky nádhera :sunglasses: trošku závidím :sweat_smile:

Zítra nám držte palce.Jdeme na svatbu příbuzným.Moc se netěším,pořád nejsem fit,chrchlám jak tuber a vypadám opravdu úžasně od rýmy :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tady mi ani oblečení co jsem si na to pořídila nebude nic platný :grinning:
18. říj 2007 ve 23:10  • Odpověz
Jé holky, kde jste se tu vzaly? To jste musely napsat nějak najednou :sweat_smile: Já že už je mrtvo, pak koukám, píše racul a před ní tolik příspěvků :sweat_smile:

Macejko, no to teda dobře, že ti holky vyčinily, pěkně nás zanedbáváš :sweat_smile:

Jinak malá padá furt a to už ani neřve, teda pokud spadn jen na kolena nebo na ruce, ale i když se bouchne do hlavy, tak je to v pohodě, vstane a letí dál, ale jak se odře nebo bouchne moc, tak řve. Ona se dost často třeba přitom pádu kousne do rtu, tak minule jak si odřela tu pusu venku, to ji z pusy valilo krve, že jsem až měla strach, jestli má zuby :sweat_smile: Ale dneska to byla teda prda, protože na tu hranu dveří spadla vlastně vletu, ona utíkala v pyžamu a asi uklouzla a jak se řítila k zemi, tak v tom letu uvalila tou hlavou do té hrany, no hned krvavá rýha, ale naštěstí tam neměla žádnou extra díru :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Racul, knížky mám těhotenství v otázkách a odpovědích a naše dítě v otázkách a odpovědích. Ale já spíš koukala v těhu na obrázky mimin, teď na ně kouká Ivanka a tu naše dítě jsem ještě ani nečetla, jen vždycky najdu něco co potřebuju. Protože tam je to přehledně - otázka - odpověď. Ale je to i trošku přitažené za vlasy, kdybych měla třeba koupat podle toho popisu co tam je :grinning: , tak autorka by asi nechápala, když jsem malou koupala v umyvadle, protože byla prťavá a líbilo se ji, když ji tekl proud vody na břicho :sweat_smile:

A užij si svatbičku, taky jedni blázni, co se berou v pátek?

Carod, super fotos, vypadá to tam fakt krásně :dizzy_face: Ale těšila jsem se na fotky v suprové pláštěnce :grinning:
18. říj 2007 ve 23:49  • Odpověz
Ahojda kočičandy :slight_smile:
já sem snad nezapadnu :frowning2: blítnu sem, rychle přelítnu co jste napsali, hned letím a když se tu zase zjevím, tak jsem opět mimo mísu :cry:
Carod super fotky, já závidím moc, moc :sweat_smile:
Macejko, to je dost, že ses objevila :slight_smile: slíbíla jsi mi to snad před měsícem :dizzy_face:
Ještě jsem zaregistrovala pár úrazů, chudinky vaše malinký a lituju i Maru :frowning2:
19. říj 2007 v 11:04  • Odpověz
Carod: nádherné fotky, příroda krásná. Je fajn, že počasí vyšlo :wink: .

Tak koukám, že včera měli děti nějaký lítací den :grinning: .

Dashak: pařížské řezy se povedly a jsou výborné. Vy mě tady ještě naučíte péci, to jste hodný holky, manžel vám bude vděčný, ale moje postava ne :wink: .

Jita: tak hlavně, aby to nic nebylo.

Jinak my jdeme dneska na oslavu 40 a moc se mi nechce. Ondra má trochu rýmu, tak jsem na zítřek zrušila plavání, aby se to nerozjelo v nějakou virózu.
19. říj 2007 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se sem taky konečně po stopadesátiletech dostala :sweat_smile:
Celý minulý týden jsem chcípala s rýmou, ani cvičit jsem nebyla, a když jsem se konečně dala do cajku a v PO si šla zacvičit, tak mi skočil do krku nějakej moribundus hnusnus a zas mě celý tenhle týden bolí hrozně v krku. Tak jsem vám tak usoudila, jestli ono mi to cvičení nedělá špatně?!?!? :grinning: :grinning:
Nasadila jsem homeopatika, už je to trochu lepší, dneska jsem měla už zase chuť na kávu, tak to je dobrý znamení. Ale zas si říkám, furt lepší ať to odchcípu já, než aby to skočilo na prcka.

Carod, krásný fotečky, vy jste toho teda najezdili! Já se taky těšila na žůžo fotku v růžový pláštěnce :grinning:

Jdu juknout do receptů o jakých paříšských řezech tu básníte. Já upekla jen obyč štrůůůůůdl...
19. říj 2007 ve 13:35  • Odpověz
Tý bláho ty pařížské řezy vypadají úúúúúžasně, i je to celkem rychlovka, příští víkend to jistí!
19. říj 2007 ve 13:40  • Odpověz
autor
isacek,
aojky, jsi hodná, zkusím to dneska večer a nebo teď, než se malá vzbudí. Nějak nestíhám. Zapomněli jste si tu věci, ale aspoň budem mít důvod se zase sejít :o)) Bylo to fajn. Aspoň vim, co mně čeká … Furt dítě hlídat, kam leze :o))) No to víš, Terezka je vysmátá po mamince :o))) Dneska se zas tlemila na nočníku ráno :o))

carod,
vítej zpátky, než jsem stihla zareagovat, tak jsi byla fuč – myslím před odjezdem. Mně se do Irska nedávno odstěhovali naši známí.

Dashak,
Jo, jo, měli jsme minisrazík. Po půl roce domlouvání :o))) No jo, děti jsou velké a rychlé :o)) Terka byla pozadu – ještě nechodí, je sice o měsíc mladší, ale brzo nás to asi taky čeká :o). Filípka s Natálkou uhlídat, to bylo něco, si maminy nestíhaly vypít ani kafe :o))) a to až se přidá k tomu to moje dítě, no to bude něco :o)))

Jita2,
Tak to držím palce, aby to nebylo nic vážného. Mohl by to být zánět močáku, měla to mojí sestry malá, byli s tím v nemocnici … Protože byla malinká a měla ještě zánět v těle.

macejka,
no, to je dost, že se tu ukážeš :o))

no, nás čeká o víkendu návštěva na oběd, tak jsem vymyslela hovězí na houbách a rýži a zkusím dneska večer upéct na zkoušku ten dort pro malou a už vím, čím ho naplním, aby to mohla i malá :o)))
19. říj 2007 ve 13:43  • Odpověz
autor
isacek,
super fotky, jen já mám trochu podobný, tak to budu muset probrat :o))
19. říj 2007 ve 13:45  • Odpověz
Zdarec babulky :slight_smile:
no prochi, já si říkala kde vězíš :grinning: Já mám toliko dotazů k rohlíčkům, klasika, Dáša pekařka :grinning: :grinning: :grinning:

Kam, to jsem ráda, že ti řezíky chutnají. A je to fakt ryhlovka, páč těsto se splácá všechno dohromady, navíc nemusí nic člověk vážit. Akorát člověk to musí mít prostě naplánované, kvůli těch šlehaček no. Já taky na ně furt chodím do ledničky, ale jak jich sním více, tak je mi pěkně blbě, pro mě je ta šlehačka moc velký záběr - asi žlučník či slinivka či co, já prostě začnu hrozně říhat a je mi na zvracení, úplně stejně, jak když jsem byla těhule. Což se smál MM, že jsem nejspíš těhotná (jak se mi minule podařilo nevzít si v plodný a hlavně šustící den prášek :grinning: ), navíc jsem včera malé ukazovala na baloně, jak bude cvičit, jsem si na něho lehla a koulela se po něm a MM mi říká, super no, s tím těhotným břichem to musí být fakt příjemné :grinning: takže jsme včera čučeli do kalendáře a vybírali holčičí jména, bo kluk je jasný Honzík :grinning: A nakonec se mi o tom zdálo, že jsem porodila Honzíka a měl kolem 2 kil, ale ráno dobré znamení, takže těhule nejsem, no ale trošku jsem z toho byla i smutná :grinning:
19. říj 2007 ve 13:47  • Odpověz
autor
isacek, macejka,
tak už jsem taky doplnila fotky. Terka dneska dostala oběd v půl 1ný a ještě vyspává :o))) Mi jí ti vaši prckové nějak nakazili :o)))

dashak,
tak tohle jsem měla s kafem. Tři roky jsem nepila kafe, vůbec žádný. V těhu se mi to srovnalo a teď si snad půl roku po porodu můžu dát kafe, ale dělám si překapávanýho turka, ale někdy je mi takhle zle po čaji. Tak mám po ruce tabletky. Jinak mně tohle dělá hlavně mlíko, já ho totiž vůbec pít nemůžu, ale v řezech mi to nevadí - hlavně ne v tý péřový buchtě od kamhajka :o)))
19. říj 2007 ve 14:07  • Odpověz
teda holky se činíte :sweat_smile: než jsem stačila přelouskat, co jste tu včera zplodily, už je tu další nadílka :wink:

dáši :grinning: :grinning: a na jakém holčičím jméně jste se teda usnesli? :sweat_smile:

carod, krásné fotečky, nádherná krajina :wink: vidíš, to počasí vás teď odměnilo za to nevydařené v Chorvatsku :slight_smile: nechceš udělat holkám radost a prostě se v té pláštěnce vyblejsknout :grinning: :grinning: ?
19. říj 2007 ve 14:09  • Odpověz
a chtěla jsem se zeptat, jezdíte teď v takovém počasí (u nás je dnes mimořádně hnusně a větrno :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) normálně se sporťákem? já přemýšlím, že tam zpátky nacvaknu to prodloužení na hluboký kočár, aspoň bude líp držet deka, protože takhle ji prďola furt odkopává a nánožník jsem zatím nedávala, nechávám ho jako rezervu ještě na hnusnější počasí-nečasí :wink:

upřímně, vůbec se mi ven nechce, ale když jste mě tak naladily na tu buchétku, musím jít nakoupit :wink: :sweat_smile:
19. říj 2007 ve 14:30  • Odpověz
Jé zevi, z jakého masa je dobré dělat toho tokáně? Mně pivo sedí víc k vepřovéme než třeba ke kuřecímu, ale nebude to pak tuhé?

Tak poraď :sweat_smile:

Jinak já dneska vařila salko a zítra se chci pustit do té zakázané buchty od Ijetky, tak doufám, že se povede, bo je docela finančně nákladná :grinning: A příště to udělám jak radila, že je lepší vařit jich více najednou, pak to člověka nezdržuje a navíc ušetří za plyn, já to teda vařila hoďku a půl a teď se to chladí na balkoně
19. říj 2007 ve 14:52  • Odpověz
dáši, neboj tuhé nebude, já to teď dělala z vepřového plecka a masíčko se úplně rozplývalo, mňam :dizzy_face:

no nic, jdu do té sibérie a ty kaštany koupím troje a jednu tyčinku sním ještě cestou jako bolestné, že je venku tak hnusně :sweat_smile:
19. říj 2007 v 15:09  • Odpověz
zevi, bolestné jo :grinning: Tak ať ti chutná :slight_smile: Já měla problém nesežrat ten krém jak se to svařilo ty šlehačky s čokoládama a vychladlo to, pěkně to houstlo a gól byl, že mi to málem MM sežral, protože si myslel, že je to zbytek fazolačky :grinning: Mělo to totiž podobnou barvu a ta čokoládka jak se tam srážela, tak to dělalo takové tmavší škraloupky, no úplně stejně jak v té polívce :sweat_smile:

Tak tokáně taky zkusím z plecka, akorát tím pádem, taky budu muset koupit, bo MM byl v makru akoupil akorát krkovicu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Joo a na jméně jsme se neshodli :grinning: Ale to jsme se neshodli ani u Ivanky :grinning: Jak mě vyvezli ze sálu do předsálí, tak mu říkám... "viděl si Ivanku?" A on na mě " Myslíš Pavlínku :wink: ", jsem myslela, že na tom stole omdlím :sweat_smile:
A on je konzerva, takže ty moderní jména se mu nelíbí, já navrhovala třeba Linda, Lea, Laura a on že neeee :sweat_smile: Martinku taky nechce, že to má kamarád (a co mi po něm :grinning: ) a jinak se mi líbí Eliška, Terezka, Adélka, Natálka, Nikolka, Nelinka, jenže to jsou všechno jména, které se teď dávají hodně, tak chci něco jiného, ať jich pak není ve škole 10.
Tak to bude asi Lucka, Lenka, Monika nebo Adrianka. No a taky jsem kdysi chtěla Andrejku, ale teď mám k tomu jménu trošku averzi :grinning: , ale jelikož to nakonec není aktuální, tak časem ji možná zkousnu :sweat_smile:
19. říj 2007 v 15:20  • Odpověz
tak to bylo dobrý s Pavlínkou :sweat_smile: je vidět, kdo má ve vaší rodině poslední slovo :grinning: :grinning:

my jsme se jménama taky pro klasiku, bo máme tak typicky české příjmení, že by každá neobvyklost vypadala děsně (kámoška dělá v laborce, tak jim tam chodí stěry od novorozených dětiček a říkala, jak kolikrát brečí smíchy nad kombinacema jako Sebastian Vyhňálek, Jessica Kašíková a podobné perly... prostě rodiče by měli mít soudnost, s čím bude dítko chodit celý život, nebo aspoň v případě holky do svatby, pak si buď polepší nebo pohorší :wink: ) jmen se mi líbila spousta, ale takové, které má každé třetí dítě v okolí jsme taky nechtěli, Jan mi neprošel, manžovi se nelíbí oslovení Honza, tak nám vybyl nakonec ten Jiřík a to pak každý řekne, když se ptá, jak se chlapeček jmenuje, Jirka? po tatínkovi? právě proto že teď se tolik nedává, ale v generaci dnešních třicátníků je jich jako máku :sweat_smile:

no nic, nebudu kafrat, nebo mi tam zavřou :sweat_smile:
19. říj 2007 v 15:47  • Odpověz
No Jiříček se mi líbí taky, ale to je tatínek že :grinning: Takže to nee a je fakt, že to byla doména před 30 lety, páč my když se sejdem na pijatice, tak tam je můj Jirka, od spolužačky manžel Jirka, pak náš spolužák Jirka a když je tam ještě moje svědkyně, tak její manžel je taky Jirka :grinning:

Ale jinak úplně paradox... ta moje svědkyně, má teda taky Jiřího a její sestra Blanka měla taky manžela Jiřího. A holky si řekly, kdyby náhodou snad někdy... prostě měnily chlapa, tak si slibme, že to nebude Jiří :grinning: , sestra Blanka se rozvedla a našla si přítele... Jiřího :grinning: :grinning: :grinning: Prý jsou to lidi strašně hodní, akorát pro okolí by se rozdali, ale kovářova kobyla chodí bosa, nebo jak to říct. A je to fakt, jak sleduju MM, tak ten taky pro ostatní první poslendí, do práce se ještě kolikrát vrací, aby někomu ještě něco vyměnil co jim nepasovalo (mají prodejnu v areálu servisu na náklaďáky, takže ti si k nim chodí pro díly a jak to nepasuje, tak to chcou většinou hned vyměnit)
19. říj 2007 v 16:03  • Odpověz
Hóóóóólky u nás před chvílí sněžilo :confused: hned jsem hnala pro sáně, nabalila Kubu a než jsme vylezli tak je sníh jenom na střechách :grinning:
Zítra jdu do řezů od Dáši :wink: mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2007 v 16:43  • Odpověz
jsem tu pracně sepsala román a mi to zmizlo :angry: :angry:
19. říj 2007 v 18:25  • Odpověz
tak mám na řezy všechno nakoupeno a už se na ně móóóc těším :dizzy_face: jo a mimochodem ty kaštany jsem opravdu cestou sežrala, bo je tam zima jak v ruském filmu a prostě ledové kaštany se k takovému počasí hodí :sweat_smile:

a ještě ke jménům, nejsem zastáncem dědit jméno po rodičích a po sobě bych nedala už z toho důvodu, že bych byla okamžitě ta "stará" Eva :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ale taková perlička jak manža ke jménu přišel, babi si z porodnice dovezla Liborka, ale novopečený tatínek tak těžce nesl, že je porušena letitá rodinná tradice Josefů, že nelenil a na matrice ho nechal přejmenovat ke své spokojenosti :sweat_smile: samozřejmě bez tchýnina vědomí, ta to uviděla až na rodném listě :confused: a byla na něj tak nas*aná, že se s ním dobré 3 měsíce nebavila :sweat_smile:
19. říj 2007 v 18:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.