• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
macej- to víš,že ty babypointy jsou levnější,tak se prodávají,ale ta kvalita asi srovnatelná s ingles nebo peg per nebude.Ale určo záleží na štěští,i u těch dražších můžeme narazit na zmetek. :grinning:
Chicca ct 4 má kamarádka,je s nima spokojená,jsou opravdu docela fajn ta velká kola.Ale taky mi tam něco vadilo,už nevím co :sweat_smile:
28. říj 2007 ve 20:16  • Odpověz
kamhajek- fajn, že se vám oslava povedla.Který dáreček se líbil nejvíce ??

carod- tak to je smůla, snad bude brzo líp

S tou virozou, fakt to řádí. V čekárně byl v pátek pěkný nával. Prostě podzimní plískanice a deprese br.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. říj 2007 ve 20:21  • Odpověz
Tiramisu- moc nám chutnalo. Tak já hodím receptík, asi ho už teda znáte,jak tu čtu,ale třeba máte trochu jiné ingredience.Můžeme zkusit příště změnu,tak to tam taky můžete hodit. :wink:
28. říj 2007 ve 20:23  • Odpověz
kam- máte moc krásné fotky z oslavy, super dárečky, dortík moc pěknej :dizzy_face:
28. říj 2007 ve 20:53  • Odpověz
Holky díky za utěchu :slight_smile: :slight_smile: .

raculka,
tak já dělám tiramisu podobně jako ty, ale ješte ty piškoty pokapávám i rumem. :sunglasses:

macejka,
no právě už s tím bojujem už od narození, proto jsem ji ani u sebe tři dny po narození nemohla mít, protože hodně blinkala krev a tu plodovou vodu.
A vzpomínám si, že mladší brácha i ségra, vždy když byli nemocní tak zvraceli.Tak malá má to samý :frowning2: .
Ale naštěstí nemáme teploty, tak ven chodíme.Určitě se jí venku i lépe dýchá, taky už nevím co na tu rýmu pořád dávat.Nic nezabírá :pensive: .

Dneska měla menší "uraz", pořád tady pobíhala až zakopla a spadla, strašnej řev a když jsem ji zvedla měla pusinku plnou krve.Nejdřív jsem se lekla, že si vyrazila zoubky, ale natrhla si tu uzdičku :frowning2: .
Nicméně za 10minut tady opětně lítala jak protrhnutá :grinning: ...
Odpoledne jsme se byli podívat na koníky, máme tady ve stromovce stáje, tak z nich byla naprosto v tranzu:o)).

Kamhajek,
dodatečně přejem Ondráškovi vše nejlepší k prvnímu výročí.
Postrádám tu občas nějaké smajlíky, teď třeba toho co posílá pusinku:o).
28. říj 2007 ve 22:22  • Odpověz
isacek- ten rum tam je, bez něj by to nešlo :grinning: . Já ten recept jen okopčila. Já tam teda nedávám ovoce,to mi k tiramisu nějak nejde,ale jinak jsem to dělala dle návodu. :wink:
28. říj 2007 ve 23:51  • Odpověz
raculka,
no jo já si ho nevšimla:o)).Dělám ho uplně stejně, jen nedávám tvaroh a ovoce taky ne.Je to fakt výborný, jen je někdy těžký vydržet těch 24hod na uležení :grinning: .
29. říj 2007 v 08:39  • Odpověz
dneska první :wink:

holky, tu rýmu snad děcka chytají fakt od sebe přes koňa :sweat_smile: čekám kdy to skočí na nás :confused:

racul, tiramisu vypadá strááášně lákavě, už mám napsaný seznam do obchodu, určitě budu dnes tvořit, akorát nevím jak překonám to období, kdy se na něj budu moct v lednici jen koukat :grinning:

kam, fotečky moc krásné :dizzy_face: taky jsem chtěla mít vyfocené tak sladce zapatlané dítě a malý byl naprosto neakční vzorňák (výjmečně) a do dortu ani nešáh :sweat_smile:

isacku a Natálka ti blinká z rýmy? už jsem to tu psala, prďa mi to taky dělal, protože měl takovou hnusnou zadní, co nechtěla jít ani odsát, pak mu ty hleny stékaly do krku a blil jak amina :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejdřív jsem nechtěla s obyč rýmou otravovat u mudry, protože teploty ani jiné potíže neměl, ale už se mi to zdálo neúnosné, nic nepomáhalo, tak jsme tam mazali, dostali jsme nějaké dělané kapky a ty zabraly okamžitě, bylo po rýmě i po blindění :wink:
29. říj 2007 v 08:52  • Odpověz
jé, než já to sesmolila, tak mě isacek předběhla, opravuju, druhá :grinning:
29. říj 2007 v 08:53  • Odpověz
a chtěla jsem vám napsat tip na mňamku pro mrňouse :wink: včera jsem dělala hovězí polívku a asi jsem byla řezníkovi sympatická :sweat_smile: páč mi dal kousek hovězího samé libové maso, tak jsem z té polévky zároveň udělala mladému svíčkovou a olizoval se až za ušima :dizzy_face: dala jsem tam víc zeleniny, tu jsem pomixovala (mrkev, petržel, celer, i kousek cibule) přidala vývar, kousek másla a zakysanou smetanu, ani to nebylo zapotřebí zahušťovat, nakrájela masinko a byla to náramná bašta (s knedlíkem :grinning: ) něco podobného jsem mu dělávala jako mimi-jídlo s jogurtem (a bez knedlíku :sweat_smile: ) ale to byla taková patlanice, tohle už se dalo svíčkovou téměř rovnocenně nazvat :wink:

asi to není nic světoborného, ale já se chtěla podělit páč to dobře vypadalo i chutnalo a myslím, že až na ten knedlík samé zdravé věci :slight_smile:
29. říj 2007 v 10:14  • Odpověz
Ahoj holky, teda my tu máme hnusáckou mlhu :angry:
Hmmmm svíčkovou bych si taky dala, jen se bojím do ní pouštět :sweat_smile:
Tak co marůdci jak je???
Kuba má další zub venku a další je určo na cestě. Poslední týden je protivnej, ukňouranej, slintá, je prostě divnej asi k tomu přispělo i to očkování.
:cry:
29. říj 2007 v 10:58  • Odpověz
Zdar kočky :sunglasses:

ijet- tady už konečně mlha zalezla,takže svítí sluníčko.Jen doufám,že se K probere dřív,než zase sluníčko zaleze a půjdeme chvíli ven. :confused: . Musím být opatrná a chodit jen na chvilku,už je fit,ale ještě dobírá antibiot. :wink:
To víš, že i očkov může mít na malého vliv,a zuby jsou potvory :angry: . Tak snad to bude brzy v poho a ijetce se zlepší nálada. :slight_smile:

zevi-tak doufám,že ti bude tiramisko chutnat.U nás to ochutnalo více lidí a všem šmakovalo. :wink: Našla jsem i verze bez tvarohu,jen pomaz máslo a smetana,ale právě já tvaroh mám ráda a myslím,že tomu dodá tu mascarpoňáckou chuť :grinning: .

Kůň a rýma - no jestli je to tak, tak to sem budu muset přestat chodit,já jsem ráda,že už máme rýmu jen trošku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zevi- ta svíčková pro malého vypadá super, prosímtě, nemůžeš napsat přesný postup(pro blbečky) ?? Já svíčkovou zatím dělala jen 2x a moc se nepovedla.Sice to bylo jedlé,ale manža ani nepoznal,že to je svíčková.Takže se už dlouho přemlouvám,jestli se do ní ještě někdy pustím. :angry:

Ale ijet-pro naši útěchu-někde jsem četla, že svíčková je jedna z nejtěžších omáček,že podle ní se pozná dobrá restaurace.A já poslední dobou měla svíčkovku několikrát a chutnala mi jenom jedna.Takže se tím můžem uklidnit,že ani profíci jí mnohdy neuměj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2007 ve 13:03  • Odpověz
ahoj holky,
dnešní noc zase hrůza, malá dostala z horečky třesavku, to byl děs...čípek zabral naštěstí okamžitě, ale pak se horečka vrátila, tak jsme dnes byli u dr, tak máme snad prej zánět nosohrtanu...tak teď spinká, byla nějaká mimo, jak v noci rabušila... :frowning2:
29. říj 2007 ve 13:58  • Odpověz
Chudák Maru, já si vůbec nedovedu představit dát malýmu čípek, jak ho znám hned by ho vytlačil.
Teď si ho vzala babička ven, hurááá ale mám práce doma dost.
Ve středu se chystáme jako rodinka do Liberce do aquaparku, tak jsem zvědavá co na to kaštan, máme už i mast na ekzém tak se snad zklidní i tím. Dneska tatka koupil ten jednorázovej foťák do bazénu, tak jestli tam budu vypadat jako štíhlá aquabela tak přidám do alba
:grinning:
No z tý svíčkový mám radost, díky za útěchu racul :grinning: a napíšu nákup abych mohla udělat tiramisu.
Jo holky taky mi Kubík málo jí :frowning2:
29. říj 2007 ve 14:24  • Odpověz
zevina,
no teď mi blinká i z té rýmy.Má přesně jak píšeš, tu zadní a to už nejde ani odsát.Ty kapičky jste dostali jen na předpis?Jak se prosím jmenují?
Ale jinak s blinkáním máme celkově dost problémy, už od malička.

Jita,
chudinka Maruška :frowning2: :frowning2: .Tak přejem brzké uzdravení a Marušce posíláme jedno pohlazení.Je to hrozný, když jsou ti špuntíci tak nemocní :rolling_eyes: .
29. říj 2007 ve 14:35  • Odpověz
isacku, máš moc krásný fotečky :wink:
Si pamatuju, že jsi psala o blinkání :stuck_out_tongue_closed_eyes: už dáááávno, chudák malá...
29. říj 2007 ve 14:47  • Odpověz
ijetka,
děkuju :slight_smile: :slight_smile:
29. říj 2007 v 15:17  • Odpověz
ahojky, u nás je taky hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to v rádiu řikali, že až se zvedne mlha, bude krásně sluníčkově, jeden z nejhezčích dnů v týdnu, pořád čekám a houby s octem :angry: až se zvedne mlha, nejspíš už padne tma :confounded:

s opravdickou svíčkovou taky nejsem žádný přeborník, doma jsme vždycky dělávali jen takovou "jakožesvíčkovou" v tlakáči, ale tu opravdovou pečenou, naleženou jsem zkoušela zatím jen jednou, až tady z koníka, z raculčiného tématu v receptíkách (vybrala jsem si recept od gilian o docela se mi povedla)

no a malému jsem ji dělala tak, že se vlastně všechno uvařilo v té naší hovězí polívce (jen množství zeleniny jsem přiměřeně navýšila) poměr neřeknu, bylo to jen od oka :wink: uvařenou mrkev (určitě celá, možná i víc) petrželku, kousek celeru i cibulku jsem rozmixovala, přidala polévkový vývar, žádné koření navíc jsem už nedávala, jen tak klasika, co se do polévky dává, pak asi 2 lžíce zakysané smetany, nechala jsem přejít varem a hotovo :wink: jo a přidat kousek másla a uvařené pokrájené masíčko :slight_smile: ta zelenina to slušně zahustila, ani jsem nedávala mouku, ale určitě by to šlo místo zakysanky se záklechtkou z mlíčka a pár kapek citronu. Fakt to bylo jemné, dobré, měl ještě na dnešek a protože manža malému záviděl :sweat_smile: tak se asi o víkendu pustím do té opravdické :wink:

ijet, ty brďo-aquapark :dizzy_face: my na něj máme taky zálusk, jen jsme měli pořád ty víkendy naprané různýma akcema a oslavama, tak snad na něj výhledově dojde :wink: nezapomeň napsat, jak bylo

isáčku, kapky byly na předpis a název netuším, protože je vyráběli v lékárně a ani jsem prcka nemusela mučit kapáním, stačilo nosík vytírat :slight_smile: takže jsem ti moc neporadila (vím jen že mudra říkala, že budou nějaké dvousložkové)

jita, chudinka Maruška :frowning2: jaksi ty virózy berou děti jedno za druhým :frowning2: :frowning2:
29. říj 2007 v 15:32  • Odpověz
a abych nezapomněla, holky jestli máte poblíž, doporučuju návštěvu kaufláče :wink: mají v akci dost dobré, hezké punčocháčky za 60,- teplé flísové palčáky za 70,- (perfektně vyřešené suchým zipem, takže se skvěle oblíkají) a ještě obídky hami 250g za 25,- občas mi nějaká sklenička v zásobě zachrání život (teda spíš malému :sweat_smile: )

a taky jsme tam prďovi na jéžiška koupili knížku "nauč mě mluvit" moooc hezké obrázky, tuším že 500 slov, poznávání barev, oblečení, spousta těch klasických říkaček a nějaká pohádka :wink:
29. říj 2007 v 15:57  • Odpověz
ahoj kozeny,
Maru dnes pila jen mlíko, víc jsem do ní nedostala.Měli jsme jít zítra na očkování proti spalničkám atd., ale kvůli horečce odloženo a jdeme až v druhém kole.

ijet,
tak ten aquapark musí být super, od nás jezdí taky do Liberce a prej je to tam bájo :slight_smile:
29. říj 2007 v 18:22  • Odpověz
Ještě jsem zapomněla- naše oblíbené téma přetahovačka :grinning:
Dneska jsem využila KO u DR a tak jsem jí poprosila,ať to zkusí.Trošku jí to šlo přetáhnout,prý to není sice nejlepší,ale na obřízku to prý taky není.Takže mě trochu uklidnila.Jenže já se asi víc bojím,takže takhle jako ona jsme to ještě doma nepřetáhli. :unamused:

Taky už jsme tu dlouho neprobíraly,jaké děláme pokroky v jídle,nepřipadá vám??Zkoušíte už třeba nechat děcka papat samotné? Já občas nechám jíst třeba jogurt,docela se už trefuje.Sice pak hodinu uklízím,ale občas ho nechám,ať si popatlá a trošku se učí. :wink:

Co se týče večeří,tak jak už mu moc nejely kaše,tak jsem je přestala asi týden úplně dávat.Asi se mu jen přejedly,protože teď je občas dám a zase mu docela jedou.Takže to tak nějak střídáme-občas k večeři dostane polévku,nebo co zbylo z oběda,někdy tu kaši. Jakpak to máte vy ??
29. říj 2007 v 18:28  • Odpověz
zevi- teda to je super receptík na tu svíčkajdu,díky moc,určitě to zkusím,zní to docela jednodušše a jako rychlovka. :wink:
Já opravdu jednou založila nějaké téma o svíčkové,už si to ani nepamatuju,ale až si dodám odvahu,zkusím jí znovu a zkusím některý z těch receptíků,co tam daly holky. :wink:
29. říj 2007 v 18:32  • Odpověz
jita2- tak to je smůla,asi máte něco podobného jako jsme měli my-taky zánět nosohltanu a zánět spojivek do toho :unamused: . Snad to u vás bude mít hladší průběh a nebudete muset mít antibiot., i když nám pomohla.Co se týče jídla,Kubík pár dní vůbec nejedl,jen pil.Takže se tím nenech zneklidnit,oni nemají chuť k jídlu(vlastně je to stejné jako u nás,když nám není dobře).Ona to Maru dožene,neboj.Kubík už teď zase pěkně dlabe. :wink:

ijet- čípek- ono to docela jde, chce to grif a chvilku podržet nohy nahoře.
To se sirupem je to u nás skoro horší,něco mu vpravit do pusy(co mu nejede).:confused:

Liberec- no holky,jestli můžu radit, jeďte v týdnu.Je tam méně lidí a myslím,že i cena je lepší. My tam byli už před lety a bylo to už tenkrát pěkně drahý. :angry: . Taky tip pro nenáročnější(ale to má zase cenu jen pro ty,kdo bydlí blízko)- v Liberci je ještě jeden obyč bazén,kde ale mají taky tobogán,vířivku,ještě pár drobností.Je to tam o dost levnější,není to tam sice tak hezké,ale jestli máte radši něco klidnějšího,tak vyražte tam.Akorát nevím,od kdy se vlastně může s prckama do bazénu ??? Bývá na to nějaký řád nebo tak něco ??

isaček- to je mi malé líto :frowning2:
29. říj 2007 v 18:41  • Odpověz
V Liberci v aquaparku jsme byli s tatkou asi 3x a byli jsme unešený :wink: v pátek jsem jim psala mail, kde sem se ptala jak je to s prckem, ale nikdo se neozval :angry:
29. říj 2007 v 19:39  • Odpověz
Tak malá mi opět vyzvracela, to málo co dneska snědla :cry: .
Tak jsme ji teď vykoupali a už konečně spinká, řeknu doktorce, že chci aby nás poslala na plicní a na rentgen.Jestli neni možný, že něco vdechla, ona totiž asi pátý den strašně chrápe a pořád to v ní chrčí.Navíc ji dneska docela smrdělo z pusinky :frowning2: .

To je hrozný holky co se s těma prckama teď děje :cry: :cry: .
Skoro všichni jsou marůdci.
29. říj 2007 ve 22:27  • Odpověz
ahojky

tak jsme dnaska naběhli s rýmou na ORL páč náš dr nám zdrhnul před nosem :grinning: a malej má zánět nosohltanu,dostali jsme kapky do nosu dělaný v lékárně tak snad zaberou.Ven na malou procházku prý můžeme což jsem ráda,celý den doma by to byla otrava,venku je to lepší.

zevina

kaufland mi ani nepřipomínej,máma mi vždycky řekne jakou mají super akci tak se tam vydám a pěkně na prd,tady je to hned rozhrabaný a vybrakovaný.Punčocháče neměli a Pampersky,který byli taky za dobrou cenu sice měli,ale zrovna už né naší velikost,už tam nebyl jedinej balík.To je ale náhodička.A takhle už je to od narození malýho,všechny velikosti co nepotřebujem mají po kvantechh,ale naší vyprodanou :angry:

raculka

já občas malýho nechám jíst samotnýho,aby se učil,ale někdy se musim hodně přemáhat,protože pak to v kuchyni vypadá jak po výbuchu.Musim mu dát bryndák i na ruce a přesto ještě ten s kapsičkou,aby aspoň něco skončilo jinde než na zemi a v židličce. :grinning:
Večeříme taky většinou kaše,ale poslední dobou sní pár lžiček a dost takže si taky myslim,že už mu moc nelezou.Ale "zbytky"od oběda taky někdy jí a nebo když mi dojde inspirace tak otevřu nějakej příkrm a dám mu ten.
29. říj 2007 ve 22:34  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak u nás je to s jídlem tak, že mládě se dost snaží (a já pak koukám jestli nemám nudle i na záclonách :sweat_smile: ) dává najevo, že chce být samostaný, tak ho aspoň chvilku nechám a nebo to řeším druhou lžičkou a mezi těmi jeho pidiporcičkama mu sem tam šoupnu poctivou :wink: do pusy se trefuje pěkně, akorát to nabírání nemá ještě vychytané a co se mu podaří, tak nejmíň polovina cestou sjede :grinning: posledně se na lžičku vyprdl, páč to nešlo, mě nechal ať ho krmím špagetama (rozlámané na kousky, abyste nemyslely, že mu trčely z pusy až do misky :sweat_smile: ) a on si důležitě vybíral rukou z misky hrášek a dával do pusy sám. Samozřejmě že takové krmení není bez následků, takže ho můžeme provozovat jen když nikam nespěcháme a dítko je v domácím oblečení :wink:

kašičky nám zatím pořád jedou, snažím se mít různé druhy, rýžovou, obilnou a jogurtovou, tak nějak je prostřídávám a zatím se nám nepřejedly :wink:

macejko, tak to věřím že nakrkne, zvlášť když se tam schválně kvůli tomu ženeš :angry: :frowning2: u nás bývá vykoupené hlavně super akční jídlo: kuřata, cukr, mlíko atd. jsme u hranic, takže slováci to berou útokem (jinak proti nim nic nemám, ale v těch marketech je to děs, fakt jsem na vlastní oka viděla jak se tam perou o kuřata "keď boly ľacné" :confused: :grinning:

ijet, já myslím, že v aquaparku by neměl být problém ani s mrňousky, naši sousedi s malou byli už před nějakou dobou (je od Jiříka starší asi o 4m) záleží spíš že musí mít něco na sobě, buď plíny do vody nebo plavečky, sice čurání nezachytí ani jedno, spíš kdyby se stala nehoda, tak ať tam neplave kakajda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
my máme nejblížší v Uh. Brodě, zatím jsem zkoumala jen jejich stránky na netu a vypadá to tam hezky, tak se těším, až to někdy uvidím v reálu :wink:

isacku, chudinka malá :frowning2: snad to bude v pořádku
30. říj 2007 v 09:30  • Odpověz
Plavečky pro něj máme, no ne plavečky ale ty plínky do vody :grinning:
jenom mám docela strach z toho, aby na nás někdo nevletěl že dítě nemá vestu, nebo něco podobnýho. Je to tam úžasný :wink:
S jídlem mi ani nemluvte, kuchyně je na tom jako u vás. Občas se trefí ale před pusou si tu lžičku otočí a má to v klíně, na zemi, v židličce... :angry:
30. říj 2007 v 09:42  • Odpověz
Ahojky,
tak to jste holky šikovný s tou lžičkou, že vám dětičky papají, já jsem to taky párkrát zkoušela, protože už chtěla lžičkou, ale jen něco tuhýho, protože ji taky obrací :wink:
30. říj 2007 v 09:54  • Odpověz
jituš, vůbec nejí pěkně :sweat_smile: ale všude píšou, že se má děťátko v samostatnosti podporovat, takže se snažím být trpělivá, usměvavá máma, která ho povzbuzuje a chválí a doufám, že techniku co nejdřív zdokonalí a mně konečně přestanou z toho vstávat vlasy :grinning: :grinning:
30. říj 2007 v 10:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.