• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj holky moje :slight_smile: jste fakt zlatíčka a záhaněčky :slight_smile: depek :angry:

Odpoledne už to bylo lepší, kolikrát to na mě tak padne..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: díky moc :wink:

mapris
sestře držím palce, no spíš pěsti :wink:

S postýlkou to vidím bledě, už jí máme v obýváku a dávám ho tam jenom když si jdu odskočit, třeba do koupelny (máme ji dole), a to už se mu nelíbí, tatka spí v obýváku ( to mu vyhovuje :grinning: ). A myslím, že mě v noci chce cítit, že je u mě. No je celej já já to dělala rodičům taky :confused:

Jita
je to fakt vyčerpávající :wink:
11. dub 2007 ve 21:37  • Odpověz
ijetka,

tak už je líp???Já mám taky občas depky, ale pak se podívám na tu malou opici, ta udělá ten svůj ksichtík a je po depce..My máme totiž doma malou hééérečku :grinning: :grinning: .Já spím taky občas s malou v obýváku na gauči a nevím jestli to vyhovuje přítelovi, ale mě určitě :sunglasses: :grinning: ..

mapris,

snad bude sestra v pořádku :rolling_eyes:

Holky viděly jste ve zprávách o té gorilce??I mi ukápla slza, chudinka malá..
Potkala jsem dneska kamarádku a ta mi to říkala a pak jsem to viděla ve zprávách.Tak se na ní všichni těšili!!! :cry:

No to jsem hodně odbočila od dětí, ale co to jsou taky takové malé opičky :dizzy_face: .Teda aspoň ta naše :slight_smile:
11. dub 2007 ve 21:55  • Odpověz
jo ještě k těm botičkám, my koupily malý botičky hned po narození.Koupily jsme větší s tím, že je bude mít až začne chodit.Jenže prd, Natálce jsou ty boty už teď a tak dělá v kočáru parádu s botama za 1.500,- :unamused: .Bych se nakopala někam, chtěla jsem je hned protože se mi moc líbily a až Natálka začne chodit tak bude bosa :slight_smile: ...
11. dub 2007 ve 22:02  • Odpověz
ahojík holky, jsem tady poprvé a ještě ke všemu bez mimi (zatím), můžu mezi Vás?:o)
11. dub 2007 ve 22:04  • Odpověz
ijetka-nic si z toho nedělej, já mám tyhle stavy docela často, je to vždy jen chvilkové,většinou dopol když je malej mrzutej, já potřebuju třeba někam jet a rychle něco dodělat,on mi tam řve....to jsem na prášky. :sweat_smile:
Ale za chvilku je to zase v pohodě a nic mě nerozhází. :sunglasses:
Koukla jsem na fotečky,Kubík nás už předběhl s tím stáním i sezením,jak jsem koukala?? No je sladkej :wink:
11. dub 2007 ve 22:18  • Odpověz
isacek,
tak to je teda něco s těma botkama, ono se to nikdy nedá dopředu odhadnout...

snehurka,
můžeš, v pohodě :slight_smile:
12. dub 2007 v 19:03  • Odpověz
Ahoj sněhurko, vítej :slight_smile:

isacek :confused: :confused: :confused:
ty jo takový prachy :confused: :sweat_smile: u goril jsem zase řvala jako želva, a teď jsem si to zase připoměla :cry: :cry: chudák

raculka
to jsem ráda že nejsem jediná :wink: potěší to když vím že je na tom někdo stejně :sweat_smile:

Už je to v poho :grinning: díky za povzbuzení holčiny moje :wink:
12. dub 2007 ve 21:02  • Odpověz
Ahojky holky z naší školky,
dnes má Maruška za sebou zas menší úraz díky mě :frowning2: , asi to bylo mou zbrklostí, jinak nevím..hrála si s dekou, která má na konci střásně,a nějak se jí do těch provázků zachytla náušnička, takže když jsem ji brala z deky, tak au au náušnička zůstala v té dece a malé se vyrvala z ucha a tekla jí chudince krev, trošku...ale nemá roztrhlý ucho, spíš jak šla ven, tak jí píchla někde vevnitř mimo tu dírku, ale pořád si představuju, že jsem jí ho mohla natrhnout, že jsem si toho nevšimla, teda nejsem žádná histerka, ale manža je na mě ještě naštvanej, že jsem měla dávat pozor :frowning2: , tak si říkám, kolik malérů takhle ještě bude, co když to příště bude horší, musím se naučit být opatrnější a předvídat různé věci, asi mi to moc nejde :cry: :unamused:
Tak jsem se vyzpovídala, to jsem chtěla..tak dík holčiny moje, že mě vyslechnete :wink:
12. dub 2007 ve 21:58  • Odpověz
jita2- naprosto tě chápu,já mám pak taky vždycky různé představy,co se mohlo stát horšího :unamused: . Nic si ale nevyčítej,přece si jí tam tu nášničku nezamotala schválně.. :wink: . Hlavně,že to není nic vážného.Manža ti svojí reakcí taky asi zrovna neprospěl. :confused: .
S tím předvídáním-asi se to nedá úplně uhlídat.Taky se bojím,co se přihodí.Ale musíme doufat,že to budou jen drobné boule a modřiny :sunglasses:
12. dub 2007 ve 22:27  • Odpověz
Ahoj holky,
Jituš, mě se stalo něco podobného, večer u krmení mám malou v náručí a jak jsem ji pak pokládala do postýlky, tak jsem si nevšimla, že se mi náušnice chytila do svetru. Jenže v pokojíčku bylo takové přítmí, že jsem si toho hned nevšimla, ale Ivanka spustila hysterák a i jsem cítila nějaký tah na svetr :grinning: , takže jsem se zastavila a dala si ji zpátky, ale viděla jsem, jak měla to ušičko úplně natáhlé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí to vydrželo.

Ty dětské úrazy jsou hrozný strašák a Ivuša je hotový kamikaze, už má na kontě několik pádů z postele, skříplé prsty ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2007 ve 22:57  • Odpověz
autor
ahojte maminy,
jooo, já bych o depkách mohla povídat ... Taky mně občas berou, a to z ničeho nic ... Prý je na to dobré jíst magnesium.

jita2,
nic si z toho nedělej, to se stává. Manžel tě sice moc svojí reakcí nepodpořil, ale to víš, chlap :grinning:. Já jsem včera Terku pokládala na deku a přitom pokládání se bouchla hlavičkou o mojí nohu, taky kňučela, ale to se stane. Určitě si to neudělala schválně. Já jsem včera byla s kamarádkou nakoupit v hypernově. Terka mi tam spustila takovej hysterák, brečela 15 minut, a uklidnila se, až když dostala flašku. Večer, když jí manžel choval, tak jsem na ní mluvila vážným hlasem, jak přes den bezdůvodně plakala - ona vycítila, že mluvím vážně, tak se pak rozplakala a když jí manžel uložil do postýlky, tak jsem tam zas musela jít a mluvit na ní, aby usnula. Taky si říkám, že budeme muset takovýhle řešit - jako být vážní a pokárat za něco, co není správné, aby jsme si neztratili autoritu. Já jak jsem včera na Terku mluvila vážně, tak na mně házela ty svoje úsměvy, a musela jsem se asi 3x od ní otočit, aby neviděla, jak se směju. Ale večer jsme to pak s mužem rozebírali. Protože Terka někdy teď v kočárku řve jako pavián - a to i bezdůvodně, prostě chce být na bříšku. Nestačí jí ani to, že jí to "zvednu" na těch 45 stupňů - chce se vozit na bříšku prostě jak papež :o))) Zrovna jsem si říkala, jestli to není tím, že už je na "sporťáku" - myslím rukověti přehozené a ona mně nevidí, je možný, že by brečela i kvůli tomu?
13. dub 2007 v 07:57  • Odpověz
Holky díky, jste zlatíčka :wink:

mapris,
taky si říkám, od kdy vlastně dítěti dávat jemně na jevo, co je správný a co ne...kdy změnit tón hlasu, aby poznalo, co je a není správné..chtěla bych si přečíst třeba nějakou psychologickou knížku...páč nevím, od kdy to má smysl, někdo říká, že kojenec stejně nechápe, když na něj zvýšíš hlas (není to na tebe mapris, páč ty nezvyšuješ, mluvíš jen vážně :slight_smile: )....
Kamarádka dala 8 mi měsíční dcerce na zadek, že kamsi pořád lezla..což je úplná hovadina, protože ona tomu ve svém věku nejspíš nemůže rozumnět, chudina..no ne??

Mapris, může to být i tím, že na tebe nevidí, asi nemá takový pocit jistoty, když se jí najednou ztratíš...
13. dub 2007 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holky,
tak zítra jdeme poprvé na plavání. Jsem zvědavá, jak bude náš šmudla reagovat na tolik vody. A taky jak budu vypadat v plavkách :frowning2: . Musím si je vyzkoušet.
13. dub 2007 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj kamhajek,
tak pak písni, jak se plavání Ondrovi líbilo :slight_smile: a ještě by mě zajímala teplotka ¨vody, v které jste se koupali,to jdeš do bazénku pro miminka, že?
13. dub 2007 v 16:18  • Odpověz
Holky,
tak mě napadlo, jak je to třeba v roce nebo prostě u staršího kojence, když teď budou ty horka, jestli můžu malou nechat někdy s holýma ušima bez čepičky..třeba když nebude foukat..nemám představu, pořád mám strach, aby nenafoukala, tak jí ouška pořád zakrývám čepičkou????? :wink:
13. dub 2007 v 16:19  • Odpověz
Ahojda
tak jsem to konečně dočetla :astonished:

Tak já začnu sama se sebou :confused: :confused: mám ohroooooomnou novinu a vekým NNNNNN
hádejte......nevíte????? No budete :confused: táááákhle koukat :confused: :confused:

Pořád nic?????? NO některá z vás už určitě tuší............. ták konec napínání............pozóóóóór...............je to tady...............ijetka...........se dočkla......jasně máme ho tam....koho?????????? Zoubek :grinning: :grinning: :grinning: hurááááááááááááááá jáááááááááá mám tááááááááááákovoou radost :sweat_smile: :dizzy_face: :grinning: :slight_smile: :wink:
13. dub 2007 ve 20:22  • Odpověz
tak a teď písnu k vám :slight_smile:

Jita
neber si to tak, vím že to zamrzelo, taky už jsem přemýšlela co a jak :unamused: furt s něčím straším a pořád si říkám co kdyby a tak :confounded:
Jinak na čapkách už jsem taky přemýšlela, zatím mu ji pořád dávám a když vystihnu bezvětří dávám mu kšiltovku(musím ho s ní blejsknout a dát do alba, botičky už tam máme :slight_smile:

kamhajek
plavčo vám závidím :wink: ať se tam malýmu líbí :wink:

Ze mě si malej dělá pr..el už teď. Furt se gebí, ale už byla i bezdůvodná hysterie :cry: :cry: a pořádná, myslí si že on je pánem :angry: a neni to tak dlouho a story za 500 :angry: nemohla jsem mu dát plenu páč se furt otáčel a byl nasjenej, ze mě lilo, zplavená jsem byla jak vrata od chlíva, a malej řval jako když ho tejrám. Tak jsem mu domlouvala a říkám že ho plácnu, holky fakt nejsem macecha jenom jsem se ho tak dotkla, to jste měli vidět :confused: :confused: co následovalo, no nemohla jsem ho utišit, i manža se divil jak začal byl u toho a fakt nebyla řacha. Tak si tak říkám co bude příště... :confused:
13. dub 2007 ve 20:30  • Odpověz
ijetka,
ty sis teda zahrála s mým adrenalinem :grinning: :grinning: fakt mě to dostalo, já byla vedle :grinning:
Obrovská gratulace, já snad taky vyvěsím u nás prapory na počest Kuby :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Asi ho to nějak citově popudilo, nevěděl, co se to děje, oni ty chudinky to fakt nechápou :confused: :sweat_smile:
13. dub 2007 ve 21:03  • Odpověz
No a jinak jsem mrkla na ty botičky, páč jsem předtím zapomněla, a vypadají fakt super...a hlavní je, že jsou opravdu dobrý a zdravý, žádný šunty, to se bude Kubík nosit jako páv :grinning: :grinning:
13. dub 2007 ve 21:06  • Odpověz
Ijetka: krásné botičky a velká gratulace k zoubku :wink:
13. dub 2007 ve 22:01  • Odpověz
ijetka- no teda, já myslela, že čekáte další mimi :grinning: Takže taky veliká gratulace, to bude doma asi oslava :sunglasses:
jita2 - taky jsem o té čepičce dneska přemýšlela,když bylo tak krásně.Zatím mu taky dávám čepky přes ouška,uvidím,jak to bude až bude ještě tepleji.Asi budu koukat na ostatní mimča v kočárkách. :grinning:
I když včera jsem taky na ně koukala a málem jsem si připadala divná,když ostatní děti měli zimní bundy a fusak a my jen mikinku a fusak.A i beztak byl kluk zpocenej. :sweat_smile:
13. dub 2007 ve 22:54  • Odpověz
raculka

náš malej je taky hned spocenej,hlavně se mu moc nelíbí když je v autosedačce,to je mu za chvíli horko i když má jen krátký bodýčko přesto tričko s dl.ruk a nějaký kaťata a stejnak je mu vedro.
Já dneska malýmu nedala ani deku,měl přes sebe jen nánožník co je u kočáru,bylo fakt teplo.Ale čepičku raději taky dávám přes ouška ještě jsem nevytáhla kšiltovku. :slight_smile: ....no a stejnak mu bylo teplo.Už aby bylo takový teplo,aby dětičky mohly být jen v tričku a kraťáskách.

Jó a chtěla jsem se zeptat pokud už jste to tady neřešili,máte nějaké zkušenosti nebo informace o krémech na opalování?NMyslim dětských.Dnes mi totiž bylo v lékárně řečeno,že pro takhle malý děti by měl být krém s faktorem 50!!!!! Myslela jsem tak 30. Už jste nějaký pořizovali? Je fakt,že já se nejdřív na slunci spálim.
13. dub 2007 ve 23:06  • Odpověz
macejka- v té autosedačce je to pravda, že se taky hodně potí, je to přece jen pěkně vystlané tím potahem :unamused:
My moc kluka nenabalujeme,takže má studený odchov.Myslím,že to je lepší než zbytečně nabalovat.Taky se těším,až nebudeme tolik oblékat.I když už teď je to super- v porovnání se zimou... :slight_smile:
S tím krémem ti bohužel neporadím.Zatím jsem se po tom nepídila,ale docela jsi mě nastartovala,takže se taky s někým poradím a dám pak vědět.Jestli to bude jako se vším- co doktor, lékárník i kamarádky- to jiný názor-takže v tom zase budu mít pěknej guláš :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :grinning:
13. dub 2007 ve 23:12  • Odpověz
ijetka,
NO PARADA!!!!!!!!!!VELKÁ GRATULACE!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Holky já jsem včera neměla ani fusak ani deku.Bylo fakt teplo tak měla pod kalhotama punčocháče a na mikče bundičku.A byla teplá takže ji zima nebyla.Já když ji dám deku tak se mi pod ní schovává :angry: , takže to stejně nemá cenu.To ji tatínek učí samé blbosti. :slight_smile:

macejka,

už jsem si říkala jestli jste s Filípkem v pořádku, když jsi se tak dlouho neozvala. :wink:
14. dub 2007 v 09:39  • Odpověz
Ijetko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
O B R O V S K Á G R A T U L A C E ! ! ! ! ! ! ! ! ! :grinning: :grinning: :grinning:

Já si taky myslela, že jste zase v očekávání :grinning:

Holky, krém už taky musím řešit, včera se Ivanka docela opálila :slight_smile: , tak radši něco seženu, stačí chvilka a oni se chytí hned. Byla namazaná krémem do vlhka a větru a to už není asi moc aktuální.
Taky určitě budu shánět radši faktor 50 a pak případně snížím, až si pleť na sluníčko zvykne. Ale to první jarní sluníčko dovede být pěkně zákeřné, tím, že fouká vítr, tak se to nezdá, ale pěkně to pere :grinning:

Co se týče čepičky, tak jsem jí včera koupila takový šáteček, který má sice pře uši, ale vzadu větrá.

Zdokundementuji a přidám foto do albíčka
14. dub 2007 v 11:04  • Odpověz
Čau holky, tak máme za sebou první půl hodiny plavání a bylo to fajn. Oba jsme moc spokojení. Ondra se chvíli prospal a je už zase čilí jak rybička a mě všechno bolí. Je to docela nápor na ruce.
Jita2: teplotu vody udávali 32 stupňů a asi to tak bylo, voda byla akorát. Ani teplá ani malá. Bazének byl jen pro malé mimi.
14. dub 2007 v 11:50  • Odpověz
Macejka,
já malou teda slunci vystavuji minimálně, ale koupila jsem faktor 30 od Astrid,a je tam psaný pro děti...já jsem vyšší totiž ani neviděla v obchodě..asi ho nemají tak často, samozřejmě kdybych viděla vyšší, tak ho určitě koupím, páč slunko je velmi jedovaté, ale viděla jsem jen 30,tak jsem ho koupila :slight_smile:

Jinak my teda rozhodně fusak teď v tom teple nepoužíváme, odpoledne, když jsme venku ji téměř ani nepřikrývám, dyť je tam 25 stupňů, má stejně punčocháčky a tepláky...

dashak,
šáteček taky máme a používáme, jak píšeš, vzadu větrá a je super, za 50,- :slight_smile:

kamhajek,
u nás chodí maminky s dětma do takového brouzdaliště, nebo jak by se to dalo nazvat..a měla by tam být teplota necelých 30 stupňů, tak jsem si říkala, že budu muset začít otužovat, páč by to byl pro ni šok, je zvyklá na těch 34 st.
14. dub 2007 ve 12:38  • Odpověz
Jita2: tak ten náš byl klasický bazének, takový malý a hloubka asi tak min. půl metru. ten náš je taky zvyklý na teplejší vodu, ale ta studenější mu vůbec nevadila. Nevadilo mu ani polévání hlavy a obličeje. Je to prostě můj milovaný hrdina :slight_smile:
14. dub 2007 v 16:57  • Odpověz
Tak to je opravdu hrdina :slight_smile: Koukla jsem do albíčka, má moc hezký kukuč a ten domek, co stavíte, je moc pěkný, vypadá, že v něm bude hodně místa pro velkou rodinu :wink:
14. dub 2007 v 18:21  • Odpověz
Ahoj kozeny,
tak se nám Maruška mění z extrémě hodného a absolutně bezproblémového dítka na dítko normální s normálníma starostma :pensive: :grinning:
Už jsem dnes nevěděla co s ní, nic ji nebavilo, tak jsem zašla jednou ven, pak jsme si hráli na bříšku s puzzlíkama a nic ji nijak nebavilo a pěkně řvala, než usnula..snad poprvé cítím, co je to mít ho plnou hlavu...a to ještě nic nebylo :grinning: :grinning:
15. dub 2007 v 11:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.