• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Trpělivá to žena :sweat_smile: já to balím po pár lžičkách :grinning:
Jitu, co Maru??? Už ťapká?? Nevím jestli jsi to tu psala :confused:
30. říj 2007 v 10:50  • Odpověz
ijet, nejsem trpělivá, šílím u toho :sweat_smile: a snažím se přemáhat co mi síly stačí :grinning:
30. říj 2007 v 10:54  • Odpověz
Já už jsem z něj tak kepke, že se přemáhám celý den :grinning:
30. říj 2007 v 11:05  • Odpověz
autor
ahojte maminy, sorry, nestíhám ...

ijet,
s těma vtipama dobrej nápad, jen doufám, že budu stíhat mazat :o)))

raculka,
já dělám tiramisu z lučiny, kdybys chtěla, taky pěkná bašta :o)). Jinak jestli tě to uklidní, my malovali, když jsme se sem stěhovali, a je to už dva roky :o))

macejka,
díky za tipy. Já už mám vlastně vybráno, tři tipy – Cam portofino, neonato piuma, cam apollo a ceny od 3.000-3.500, jen je chci v cumpelikove omrknout, abych vedela, do ceho jdu a pak uz jen schvaleni manzela :o)). Jinak o tom krtečkovi vím, jen je nevýhoda, že tam jsou tři schody a malou bych musela nést, tak to musím někdy vyčíhnout, kdy bude spát a nebo tam možná zajedem z manželem o víkendu. No, já chci golfky tady po městě. Teď už máme větší auto, takže k našim (kde je les) vozíme tenhle voyager 005. Já jsem si na něj odvykla – co jsem jezdila s těma golfkama – a mám teď zas dost to tlačit.
Homeopatika – já mám zatím zkušenost s chamomillou na zoubky. Jinak to dělá naše dětská doktorka. Ale zatím jsem nic nepotřebovala – ťuky, ťuk. Jinak na www.boiron.cz se dá stáhnout seznam homeopatik na co jsou a jak se mají užívat :o))

Já byla dneska u doktorky si vyřídit předoperační vyšetření, tak to budu do konce týdne vylítávat. Minulý týden jsem měla rýmu a nějak mi to zůstalo na nosohrtanu, tak nevím co s tím. A mám zvětšené mandle, takže imudon – akorát teď prý mají výpadek ve výrobě, tak mi ho nemohla napsat. Jinak mi pomáhá ... No a u nás je novýho to, že se malá začala řádně vztekat v kočárku, nechce tam být, tak nevím, jestli je jí zima. Je oblečená a přikrytá dost, občas má i rukavice, ale asi budu muset pořídit něco pod ní, aby jí nebyla zima.

Úspěchy v jídle – Terka má už asi pár týdnů vždycky lžičku na hraní, taky je to rozpatlaný všude, ale má takovou bryndákozástěrku a vyhrnutý rukávy, tak mi to nevadí. Ale taky se snaží. Hlavně nám všechno dávat – jako stylem, já papám, ty taky :o)))
Já teď zavedla na večer kolem 6té kaši a spala mi až do 4 do rána.
Jinak už 14 dní chodíme na nočník – zatím jen ráno po probuzení a je šikulka. Vždycky tam něco nechá, buď čůrání a nebo kakání – většinou tatínkovi u snídaně :o))
Začala teď vstávat podle starýho času, teda zatím to má druhý den, vstává v půl 7 (starý půl 8) a šla spát v 10 (starýho v 11), tak doufám, že se brzo srovná ...
A asi nám lezou zuby nebo co .. Protože odpadla v 10, v 11 řev a pomohl jedině calgel na dudlík a teď je tam ticho ...

Už se chystám na pečení dortu... Upeču obyč - podle mé maminky a naplním máslem. Už mám vyhlídnuté marcipánové postavičky. A pro Terku jsem koupila maličkou formičku, uleju jí tam jen piškot a poleju pudingem udělaným z umělýho mléka a je to :o)) Ten může rozpatlat. Jen nepřijede babička s dědou, mají rozdělaný dům a přijedou asi až já budu v nemocnici ...
Zajímavý je, že se mi ta noha začala nějak podezřele hojit - ale do 14ti dnů pochybuju, že se zacelí ...
30. říj 2007 v 11:47  • Odpověz
holky, já koštla ke kafíčku to tiramisu :dizzy_face: :dizzy_face: mlaskám eště včil :sweat_smile:

mapris, možná se hojí strachy, tak ji v tom podporuj a třeba se nemocnici vyhneš :wink: moc bych ti to přála
30. říj 2007 ve 12:25  • Odpověz
carodkaa,
přejeme Tadíkovi vše nejlepší k svátku:o)).
30. říj 2007 ve 12:32  • Odpověz
jé, my taky, všééécko nejlepší :dizzy_face: (to jsem ráno koukala do kalendáře, že nesmím na Tádu zapomenout a vidíte to, hlava děravá, mozek vykojený :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: )
30. říj 2007 ve 12:43  • Odpověz
Taky se s Ondráškem připojujeme ke gratulaci Tadíkovi.

S tím tiramisu jste mi udělali chuťě, tak ho v nejbližší době vyzkouším, asi příští týden, máme doma slezinu.

Já dneska udělala koprovku, před okyselením jsem odebrala Ondrovi, do toho brambůrek a masíčko a boule za ušima má ještě teď.

S těmi marody je to hrozný, ono je takový blbý počasí. My naštěstí už rýmu nemáme(ťuk,ťuk), tak snad už bude pohoda, Raději mu ještě stříkám do mosu vincentku, kdesi jsem četla, že je to i dobrá prevence.

Jó a taky nám dnes připojili rychlejší internet, tak mu trochu nestíhám :grinning: .
30. říj 2007 ve 13:06  • Odpověz
Carod- taky se přidávám ke gratulaci Tádovi :wink: . Akorát tě tu poslední dobou moc často nevídáme. :frowning2:

Jídlo- tak to jsme na tom holky dost podobně.Taky musí mít Kubík svojí lžičku,tou druhou ho krmíme.Já teda nejsem zrovna trpělivej typ.Hlavně mě štve,když pořád hází třeba láhev s pitím na zem,nebo jídlo patlá ručkama po židličce.Po pár minutách už jsem vynervená. :confused:
Ale snažím se občas ho prostě nechat,většinou ty sváčy,kdy je třeba jen jogurtík. :wink:

Dovolujete prcům třeba otevírat a rabovat skříňky ? Já se snažím nepovolit,ale někdy to vzdám,když mu 100x řeknu že ne a on jí zase otevře.Někdy je to opravdu náročné,dělá mi to naschvál,jak jsem si všimla. :angry: . Jak na něj ??

Mapris- teda s tím malováním si mě fakt uklidnila-my nemalovali asi 3 roky :sweat_smile: . No tak nevím,asi jsme nějaká čuňata :grinning: . Ale nemám pocit,že by se zdi tak špinily,hlavně když nikdo nekouří.
Ke kočárkům-cam portofino jsme tu myslím už probíraly,nebo ne?? Je pěkný,ale nemá podnožník,takže na spaní asi nic moc. :unamused: . Ale jinak se mi taky líbí.Cam apollo má dashak,ten je dobrej. Ale novej v Čumpelce myslím neměli,snad že už to je starší typ,aspoň tak mi to říkali před pár měsíci,když jsem se tam na něj byla zeptat.A tak jsem si odtáhla ten bazarovej peregáč. :grinning:
Mapris,možná už malá prostě nechce být v kočárku,protože se venku děje dost věcí.U nás to začalo jak začal chodit.Někdy se pěkně vzteká,že nebude sedět a chce ven.Jenže to bysme nikam nedošli.:sweat_smile:
Nočník- teda to je holka šikovná !! U nás pořád nic. Když ho posadím,začne řvát.Ale zkouším to,snad to jednou klapne. :frowning2:
Receptík můžeš hodit do receptíků,třeba ho taky někdo zkusí.Vím,že jsem to jednou dělala taky snad ze žervé,ono je to na jedno brdo.

Zevi-jsem ráda,že jsem si tiramkem neudělala ostudu :grinning: . Dala bych si,jenže už jsme všechno sežrali :grinning:

Babiny,co si myslíte o téhle kombinaci k obědu- smetanová omáčka+hrášek+šunka na kostičky s těstovinama (prostě jako dělají omáčky v pizzerii)?? Dneska jsem udělala jen tuhle rychlovku.Docela mu to jelo,hlavně hrášek vybírat ručičkou...Ale tou smetanovou omáčkou si moc jistá nejsem,není to moc mastné?? Díky za vaše názory. :wink:
30. říj 2007 ve 13:14  • Odpověz
jita - jak je malé ?? Teplota už je dole ??
30. říj 2007 ve 13:16  • Odpověz
ijet,
ťapká, ale při tom se pořád drží za ruku, má strach, pár krůčků už sama udělá, ale jinak ne. Neboj, to bych už slavnostně hlásila a snad vyvěsila i ty prapory, jsme tu veteráni a trvá nám to fakt nejdýl :sunglasses:

TEPLOTA: V noci jsme museli dávat čípek, páč hořela a dnes odpoledne měla zas přes 38 st., tak další čípek. Nelozí, je bez energie, jen sedí jak bobek a hraje si jen tak v sedě, nemá sílu ani energii, spává přes den dvakrát, zrovna chrní. Asi budem muset ve čtvrtek k dr, pokud ještě budou zítra teploty přetrvávat...

mapris,
nevím, jestli se vzteká ze zimy, spíš ji to tam třeba nebaví..Jste šikulky, pochvala za nočník :sweat_smile:

carod,
taky přejeme s Maru všechno nej Tádíkovi :slight_smile:

racul,
mě vyházela dvakrát skříň s oblečením, to jsem teda šílela. U sebe se nedostane, tam to mám zabezpečený, tak jí nechám vyhazovat jen malý šuplík s ponožkama a pak chodí do nočního stolku, kde má svoje malinkatý sluneční brýle dvoje, tak si tam s nima hraje :wink:
A chodí zapínat televizi, to ji vždycky nahubuju :grinning:
Jako jestli ta smetana není moc mastná nebo jak to myslíš? Myslím, že jednou za čas se smetanová omáčka může určitě dát :slight_smile:
30. říj 2007 ve 14:47  • Odpověz
Racul, tak náš Kubík je stejný jak váš. Taky takhle rampuší :angry:
Tádíkovi, také vše nej, nej, nej.
30. říj 2007 v 17:41  • Odpověz
mapris, gratuluju k nočníkování. Holčičky jsou určo šikovnější než kluci.
jitu, je jasný, že se to blíží. Alespoň si bude jistější :wink: prej veteráni :grinning:
Tak holky, zítra ráno zabalíme a tradááá na výlet. Foťák do vody je koupenej. Se netěším na tu cestu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jitu od vás je to ještě větší darda :rolling_eyes:
30. říj 2007 v 17:47  • Odpověz
Holky,jak je u vás?? Tady v Praze dneska odpol pršelo,hnus hnus :angry:

jita 2- jestli ti můžu poradit,když ta teplota takhle zlobí,zkus dávat pravidelně ten čípek po těch 6-8 h jak tam píšou( i když to třeba na chvilku sleze a je bez teploty). Nebo ještě lepší je střídat čípek se sirupem na teplotu,to se může po 4 hodinách. No asi tohle už víš,omlouvám se,jestli dělám moc chytrou...Já jen že jsme si s tím teď užili :grinning: Tak držím pěsti,ať je malá brzy fit. :wink:
Ještě k té smetaně-oni nikde o ní moc nepíšou-o té obyčejné. Já to dělám na cibulce a másle a pak tam dám kelímek smetany,prostě mi to přijde takové těžší.Ale dala jsem mu omáčky málo,víc toho hrášku se šunkou,takže snad to teda neva.Fakt to asi moc řeším :sweat_smile:
Kubík tady rád vyhazuje oblečení ze skříně,to by mi tak nevadilo.Spíš to,že leze pořád do odpadkáče a na kuch nádobí. :angry:

ijet - já myslím,že od vás to do Liberce není zas tak daleko,nebo jak dlouho tam asi pojedete ? No malej si určo schrupne v autě. :wink:

Nemoce- já se obávám,že při tomhle počasí to bude asi až do jara,že to děti od sebe budou chytat.A to nechodíme ani do školky.Vidím to u kamarárek,od podzimku pořád něco.Ach jo. :frowning2:
30. říj 2007 v 18:46  • Odpověz
Holky, sím sím, nevím jestli to bylo tady v tláchání,nepsala jste tu některá recept na řízky rovnou zapečené s bramborem ?? Všichni si to chválí,ale já nemám přesný recept(jestli obyč nebo zakys smetana,jaká zelenina...),prosím,hoďte to někdo do receptíků.Díky díky. :slight_smile:
30. říj 2007 v 18:52  • Odpověz
Ahoj holky moje :slight_smile: ,
Tadik vam vsem vzkazuje ,ze moc dekuje za mila pranicka,ted bohuzel nema cas odepsat sleduje totiz desne dulezite vecernicek :grinning: :grinning: :wink:

Jinak ja proste posledni dobou vubec nic nestiham,ted mi prehodnili cas,jsem z toho zmatena,Tada jak je nemocnej, tak se posledni noci budi kaslanim,a je treba kazdou hodku chvilku vzhuru,pak zase ulehne a spi,jsem z toho cela rozlamana,tak dohanim spanek i pres den,do toho to pocasi,no co si budem povidat...trochu depkaaa :rolling_eyes: :unamused:
Jo chci taky koupit nocnik,protoze posledni 2 dny,kdyz kakal mi vzdy oznamil,,kaka´´ tak to zkusime aspon na to kakani :wink:

Racul- snazim se aby je neoteviral,ale kdyz neco fakt potrebuju udelat,tak nekdy nesleduju a bordel je na svete...rikam ne,ne,ne..Nesmis,on vzdycky zacne natahovat..a pak to udela znova,taky mi to dela naschval

Jidlo-zacal totalne odmitat krmeni od nas chce jist pouze SÁM!zadna druha lzicka neprichazi v uvahu,takze to u nas taky vypada moooc pekne,hlavne on,zidlicka o podlaha tak 2 metry dokola
:confounded: ,ale uz mu to docela i jde

Jo a tu vasi kombinaci k obedu bych mu s chuti snedla sama :grinning: :wink:
30. říj 2007 v 18:57  • Odpověz
Carod- a copak je Tádovi?? Taky horečky a nosohltan ?? Už v tom tady mám nějak chaos,jsou tu samí marůdci :unamused:
Já jsem si naopak paradoxně díky Kubíkově marodění ( ale to až když mu zabrala antibiotika, bylo líp a v noci se nebudil) odpočinula a sama se vyležela,když mi taky nebylo nic moc.Neštvala jsem se ven, pořád jsme jen doma polehávali,on u mě spinkal a já čučela na pořady na CT 1+ CT 2 - docela se to přes den dá- to jsem ani nevěděla :sweat_smile:
S tím kakáním to je super !! Já mám u nás bohužel pocit,že si zatím vůbec neuvědomuje,že se něco s plenkou děje.Ach jo :frowning2:
No tak se brzy vykurýrujte. :wink:
30. říj 2007 v 19:10  • Odpověz
Do Liberce jsou to skoro 2hoďky autem :stuck_out_tongue_closed_eyes: vyrazíme ráno, musíme se ještě zastavit v Litoměřicích pro kruh, v Lovosicích neměli s křížem, fakt je že ho tam nemusíme mít, ale alespoň tam Kubíka odložíme a budeme mít volný ruce :slight_smile:
U nás je snad každý ráno mlha a to mi hned zkazí náladu, ke všemu ještě brzo tma :frowning2:
30. říj 2007 v 19:12  • Odpověz
carod, gratuluju že se malej ozve s kakáním. Šikulka :slight_smile:
Když postřehnu že Kuba tlačí a zeptám se ho na to jestli kaká tak on začně funět jako že smrdí :grinning: jenže než mu sundám bačkory a punčochy tak je hovňajs v plíně :angry:
Ale už je mi to jedno, furt se stresuju co umí a co ne, kdy to bude umět a tak...druhý si snad užiju v klídku :grinning: a mluvila jsem s kamarádkou má klučinu stejně starýho a ta koukala, že občas zkusíme na nočník :confused: že je ještě brzo :confused:
30. říj 2007 v 19:15  • Odpověz
Racul-presne tohle mu je,bys mohla byt doktorka jak to mas zmakly :wink:
mame problem ten,ze Tada jak je nemocnej,tak paradoxne prave vubec nespi,je desne protivnej,visi porad na me ,vubec si ted sam nehraje...o noci ani nemluvim :pensive:
30. říj 2007 v 19:17  • Odpověz
carod- prd doktorka, stačí číst koníka, tady to mají skoro všichni :grinning:
My to měli taky , a ještě zánět spojivek. Nejhorší byly ty horečky-pořád kolem 40 C.... :confounded: .No musíš to s ním nějak vydržet. Berete antibiot,nebo jen něco na teplotu ?? Kubík si vůbec nebyl schopnej hrát,chodit,jíst...Prostě jen ležel u nás na klíně jak byl slabounkej z té horečky. :frowning2:

Ale už je dobrej a zase tu řádí,já jsem tak ráda. :dizzy_face:
30. říj 2007 v 19:21  • Odpověz
ijet- funět že smrdí :grinning: :grinning:
Dneska se ten nočník moc brzo neřeší, dost dětí co znám,začalo chodit až kolem toho 2 roku, takže ještě máme čas.
Mně nejvíc štvou ty maminy,tetičky...Vždycky se hned ptají na nočník a na mluvení. :angry:
30. říj 2007 v 19:23  • Odpověz
Jéééžiš o tom mi mluv :angry: piš :grinning:
To by mě šlak vzal :angry:
No s tím funěním nás dostal všechny :grinning:
30. říj 2007 v 19:25  • Odpověz
Ijet-taky me to funeni dostalo :grinning: :grinning: bych ho chtela videt :sweat_smile:

Holky me taky tyhle tetky desne stvou..vzdycky kdyz uz zacne mluvit ale?jeste mu neni rozumet..to uz by melo,ne..grrrrr,nebo jedna znama ze davala dedi od pul roku na nocnik,ze jeste nesedeli,tak jim podlozila zada polstarema..jaktoze jeste nejsme bez plen???atd atd :angry: :confounded: :fearful: :rolling_eyes: chjooo
30. říj 2007 v 19:35  • Odpověz
všude je to stejný,baby jedny :angry:
já si bohužel dost vyslechnu i od mamin-copak tu svojí,tu nějak usměrním,ale s tchánovcema je to o dost horší :frowning2:
vždycky pak mám pocit,že vlastně všechno dělám špatně a jsem nejhorší matka na světě :angry:
30. říj 2007 v 19:40  • Odpověz
racul-myslis,ze my takovy nebudem??ja potom co zazivam tak doufam,ze fak NE!! :sweat_smile:
30. říj 2007 v 19:44  • Odpověz
jo holky jinak porad jeste kojime jak jstejste na tom vy? :wink:
30. říj 2007 v 19:45  • Odpověz
se musim rozepsat kdyz jsem tu tak dlouho nebyla :grinning:
30. říj 2007 v 19:46  • Odpověz
carod- to víš, taky si říkám, že budu třeba to samý, ale budu si snad pamatovat na sebe, jak mi je,když mě pořád někdo kritizuje :wink:

Kojení-no vidíš, to to nedávno vypadalo,že skončíš,viď ?! My taky pořád kojíme,chci to vydržet aspoň do 18 měsíců,pak se uvidí.
Bohužel se mu občas nějaká vyrážka udělá,nedávno měl i kopřivku(možná z teploty nebo antibiotik), takže pořád tu prevenci na alergii chci využít. :wink:
Hodně jsem to kojení uvítala při té nemoci-alespoň něco že si vzal,když nejedl.Takže hodně koj,když je Táda marod.
30. říj 2007 v 19:56  • Odpověz
racul-on pres den ale ode me vubec nechce,ji kupodivu normalne i kdyz o neco min.. stejne si myslim ze mlicko prakticky nemam zadny,kdyz si ho zmacknu ani nic nevytece,ale tak snad neco vycucne...si rikam,ze i to malo je k prospechu :slight_smile:
30. říj 2007 ve 20:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.