• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Carod- tak to mu tak zle asi snad není,když baští. :wink: Kubík několik dní vlastně vůbec nejedl. :unamused: To víš,každá kapka dobrá. :wink:

Jak to máte holky v rodině -máte dobré vztahy?? U nás bohužel nic moc,mám z toho depky.Ale víc tu radši psát nebudu. :frowning2:
30. říj 2007 ve 20:05  • Odpověz
Ufff teď jsem dožehlila :wink:
my taky ještě kojíme :wink: jsem moc ráda, že je ještě zájem a já mu mám co dát. By mě naštvali ty "rádkyně" že je budu mít vytahaný, no z jedniček nic na břiše nebude a vůbec ty keci, jé vždyť už je veilikej...naštěstí jich není moc :grinning:
racul u nás je to na hovno :angry:
Naši docela dobrý.....ale tchánovci jsou na prd!!!Vždyť už jsem tu pslala že mi tchýně ani neuvařila pro řemeslníky ani jí jto nenapadlo....a pak se jenom dsebilně smála že jsem holka šikovná se starat o chlapi a ještě o dítě...
30. říj 2007 ve 20:13  • Odpověz
racul,
právě o horečce nic nevím, jelikož to máme poprvé, tak fakt nevím. Zrovna usnula a já jsem nevěděla, jestli jí ho mám dát nebo ne a nakonec jsem nedala, ale už toho lituju :frowning2: Zase až ji budu v noci kontrolovat, bude určitě horká a stejně jí ten čípek musím dát.
Mě právě volali známý, on je magistr v lékárně a právě mi říkal, že se ty čípky dají kombinovat s nurofenem nebo ibuprofenem (asi taky čípkama), tak se zítra optám dr, ať mi dá nějakou kombinaci, aspoň na noc, prý si to mám šetřit na noc, to je nejhorší.
A d¨íky moc za radu :sweat_smile:

A jinak jsem se dozvěděla, že když má dítko teplotku, a přitom má studený ručičky a nožičky, tak se nemá chladit, pouze srážet lékama, nebo by mohlo dojít k selhání oběhového systému :unamused:

racul,
nedávali jste třeba něco na noc, aby nepřišly fibrilní křeče? Nebo ta kombinace by měla ochránit proti té křeči?
30. říj 2007 ve 20:13  • Odpověz
jita2- zkusím ti něco okopčit o horečce,co jsem si stáhla z netu.Jinak se má střídat po 4h kombinace - paralen nebo panadol čípky (tam je paracetamol) a za 4 hodiny pak dát sirup jiného složení-buď ten nurofen nebo ibuprofen,jak ti radil známý.Snaž se malé dát něco co nejdříve.Jinak na křeče z teploty se preventivně dává ten diazepam,ale to je na předpis,myslím od 39 C.
30. říj 2007 ve 20:21  • Odpověz
RAcul-no asi mu tak spatne neni pres den,ma jen zvysenou,jen vecer se to vysplha,tak davame cipek na noc...
V rodine zadna slava ..ale vic radsi taky psat nebudu.. :confounded:
30. říj 2007 ve 20:21  • Odpověz
Mě řekla mudra že můžu střídat po 3hodinách tak máme nurofen a střídáme s panadolem.
30. říj 2007 ve 20:24  • Odpověz
Taky mi doktor říkal, že se může střídat po třech hodinách.

Vztahy v rodině jsou u nás dobrý, tedy když svý rodiče vidím tak jednou za dva měsíce. Být to častěji tak se zblázním :grinning: . Tchánovci jsou fajn, jen občas tchýni něco přelítne přes noc a nikdo neví co :unamused: . Dokonce se mi i příčí říkat tchýně, nějak mi to na ní nesedí. Jó to maminka bývalého přítele, to byla tchýně s velkým T.

Zatím stále kojíme 2x denně, jednou brzo ráno a jednou po odpoledním spaní. Zatím jsem pořád pohodlná dělat se sunarem :sweat_smile: .
30. říj 2007 ve 21:02  • Odpověz
kam,
tak já vidět rodiče jednou za dva měsíce, tak se minimálně zblázním, nikdy jsem na nich nebyla závislá a spíš jsme si doma lezly na nervy, ale jak bydlím jinde, třepu se k nim na návštěvu a oni zas jezdí aspoň jednou týdně k nám :wink:

racul,
díky moc :sweat_smile: , taky říkali po čtyřech hodinách, uvidíme, co mi zítra dá dr.
30. říj 2007 ve 21:08  • Odpověz
teda, vy jste tu toho ňák naplkaly :confused: :grinning:
30. říj 2007 ve 21:15  • Odpověz
jujky, je to na dlouho, asi sem pustím taťku, já se vrhnu na žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: a koníka nechám na zítra :wink:
30. říj 2007 ve 21:27  • Odpověz
jita2- no oni ofiko uvádějí ty 4 h, ale když je hodně zle, tak můžou být i ty 3h :wink: . Co se týče zábalů a chlazení,tak jsem toho minulý týden zjistila tolik,že to je opět naprosto protichůdné a vůbec už jsem nevěděla co a jak.Každopádně většina kamarádek prý používá koupel- maličko studenější vodu než má prcek horečku,prostě takovou spíše vlažnou,ale určo ne studenou.Prý je to šetřnější než studené zábaly.Nám to bohužel nepomohlo.Radili mi to i na pohotovosti,prý 3x vyzkoušet s pauzou 30min a ve vodě ho nechat 10 min. Tak jsme tady šašili do 22h a teplota neklesla ani o malej stupínek. :unamused: Ale my už to měli virové,na to prostě šla už jen ta antibiotika.Snad je malá taky nedostane. :wink:
30. říj 2007 ve 21:35  • Odpověz
Desatero léčby horečky u dětí
Horečka je vlastně obranná reakce organismu. Horečkou je označováno zvýšení teploty nad 38 stupňů Celsia. Při nekontrolované teplotě, nedostatečném nebo nevčasném podávání preparátů proti teplotě, určité dědičné dispozici, nedostatečném příjmu tekutin, špatně provedeném zábalu se může projevit u kojenců, batolat a dětí předškolního věku klinický obraz zvaný "hyperpyrexie" s teplotami 40-41 stupňů Celsia, provázený i poruchami vědomí a křečovým stavem. Je nutné si uvědomit, že teplota u dětí stoupá velmi rychle. Ve zcela naprosté většině klinických obrazů horečky se jedná o aktivaci obranných sil organismu. Ke zvládnutí těchto stavů mají sloužit tyto informace.
Při všech teplotách je nutné zvýšit příjem tekutin, zvláště čajů, pokud možno slazených glukopurem (hroznovým cukrem), u dětí po 2. roce věku i minerálek. Příjem tekutin při horečce je nutno zvýšit nejméně o 50% oproti normálu. Tekutiny se podávají zásadně vlažné nebo studené.
• Léky typu paracetamolu (čípky, sirup, sáčky, tablety, šumivé tablety), mají různé firemní označení-Paralen, Panadol, Mexalen, Efferalgan, Dafalgan atd., a různý stupeň účinnosti, který odpovídá velikosti dávky paracetamolu k váze dítěte. Obvyklá dávka je 10-15 mg na kg hmotnosti na dávku, kterou je možno opakovat 4x za 24 hodin. Po dohodě s lékařem je možné dávku překročit ne více než na dvojnásobek pro nebezpečí postižení jater a ledvin. Musí se dát pozor na užívání několika přípravků stejného paracetamolového základu, ale jiného firmního názvu, současně.
• Léky typu ibuprofenu (Brufen-dětský sirup). Působí proti teplotě a výrazněji proti bolestem (např. hlavy, uší, svalů a kloubů) při chřipkových onemocněních. Známé je i jeho protizánětlivé působení. Podává se samostatně v dávce 5-7,5 mg na kg hmotnosti nadávkku, kterou je možno opakovat 4x za 24 hodin. Po dohodě s lékařem je možno překročit dávku nadvojnásobek. Podává se od 1 roku věku.
• Při vysokých horečkách je možné vzhledem k rozdílnému účinku z hlediska působení krátkodobě po dobu 48 hodin kombinovat podávání paracetamolových preparátů s Brufenem v sirupu v obvykle doporučovaných dávkách. Dochází k zesílení efektu proti teplotám bez zesílení vedlejších možných účinků. Léky nepodávejte současně!
• U dětí od začátku 4. roku věku je vhodné několikaminutové sprchování vlažnou vodou (3-4 minuty), můžete opakovat 3x denně.
• Během teploty je možno zvláště již od kojeneckého věku aplikovat zábaly. Správné provedení představuje tento postup: Na postýlku položíme igelitovou podložku, na ni suchou osušku a na tento povrch prostěradlo namočené do studené vody a vyždímané. Prostěradlem ovineme tělo dítěte od podpažní jamky až po konečné části nohou. Doba trvání zábalu se pohybuje kolem 5 minut. Zábal je možno aplikovat během hodiny 3x. Pokles teploty po takto prováděných zábalech se pohybuje kolem jednoho stupně. Při zábalech se nesmí pokládat na tělo dítěte peřiny nebo deky. Při studených končetinách nejsou zábaly vhodnou formou snižování teploty, stejně tak při infekčních onemocněních s kožním výsevem.
• U dětí s možností klinického obrazu křečí je nutné se o protikřečové terapii předem domluvit s lékařem.
• U školních dětí od patnácti let lze podávat Acylpyrin tbl. nebo effervescens ve výjimečných případech, pokud nejsou k dispozici výše uvedené preparáty. Jeho podávání je nutné bezpodmínečně spojit s dostatečným příjmem tekutin, jinak hrozí "okyselení organismu" s možností postižení jater a ledvin a dalšími komplikacemi. Nesmí se podávat při planých neštovicích a v ostatních indikacích jeho aplikaci je třeba omezit jen na nejnutnější dobu, než lze podat předchozí preparáty. U kojenců a batolat je zakázán všeobecně.
• S malým dítětem zvláště kojeneckého a batolecíh věku je nutné být v jedné místnosti.
• Všechna antipyretika (léky proti teplotě) zde uváděná je možné kombinovat s uvedenými metodami-sprchováním a zábaly a lze je podávat při současné aplikaci antibiotik.
• Při vysokých nebo déletrvajících teplotách a zvláště současných ztrátách tekutin (zvracení, průjmy, nemožnost přijímání tekutin či jiných komplikacích) se poraďte s lékařem.
Převzato od Lékařské rady Dětské nadace praktických dětských lékařů ČLS JEP
30. říj 2007 ve 21:39  • Odpověz
jita 2- ještě tady se to nedávno taky probíralo : http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=37853&vGroupOffset=0
30. říj 2007 ve 21:43  • Odpověz
holky sorry za ten dlouhý příspěvek,nějak mě netrklo,že ten článek je tak dlouhý,snad bude k užitku :wink:
30. říj 2007 ve 21:44  • Odpověz
kam- no možná je to nejlepší řešení, vidět je takhle málo :grinning:
S našima je to v poho,ty vídám často a pomáhají mi jak se dá. :slight_smile:
Ale z druhé strany je to dost problematické a já už jsem z toho na nervy,protože nemám ráda konflikty a pořád o tom přemýšlím,i když si to snažím zakázat. :unamused:

jita-já to mám podobně.Taky mi naši lezli na nervy,i když jen trochu.Ale teď jak mám malého,je to tak nějak jiné.Asi mě to trochu změnilo a už dokážu pochopit,proč má máma o nás pořád strach,i když už jsme dospělí. :sweat_smile:
30. říj 2007 ve 21:48  • Odpověz
No u nás je to přesně naopak, s našima se nemusím(ale to je dlouhá historie mého "super" dětství) a s tchánovci si rozumíme. Samozřejmě to neví vždy ideální, ale to není asi nikde.

Raculka: tak doufám, že tvé informace o horečkách budeme všichni potřebovat co nejméně, pokud možno vůbec :wink:
30. říj 2007 ve 21:52  • Odpověz
kam- taky doufám,že to moje poučování o teplotě bude dobrá prevence a nebude vám k ničemu :wink: . Asi tak jako když táhnu někam deštník,určitě ho nepoužiju :grinning:

No koukám,žes to neměla lehké :frowning2: . Tak aspoň,že nová rodina je fajn. Většinou to není ideální nikde.Ale mělo by to aspoň dle mého být v nějaké normální míře.Život mi přijde dost krátkej na to,otravovat si ho blbostma.:zipper_mouth:
30. říj 2007 ve 21:56  • Odpověz
mapris

děkuju za odkaz na ghomeopatika,už je v oblíbenejch,abych to někde neztratila a mohla později omrknout

zevina

dneska máma chtěla jet do kaufl.tak jsem jela s ní a vida!co jsem nekoupila?Pampersky,ještě je měli tak jsem vzala 2 balíky,ale bohužel to nejsou ty nové a já už jsem si na ně zvykla,ale nevadí,sajou stejně dobře.Jo a z příkrmů už měli jen jeden druh a to tam zrovna pani doplňovala tak jsem si moc nemohla vybírat.Jinak total vybrakováno. :angry:

Jinak co se týká vztahů v rodině tak s našima v poho,taky se nám snaží pomáhat jak se dá no a tchýně,jelikož s ní bydlíme tak musíme nějak vycházet,ale už jsem jednou myslela,že odejdu jak to bylo na ho... :sweat_smile: Ale od tý doby naštěstí docela v poho,klepu.No shrnuto podtrženo,škoda,že nemáme možnost bydlet sami,nerozmýšlela bych se asi ani minutu :frowning2:

raculka

už mám ten peregáč tak snad bude sloužit.Jezdí se s ním dobře,huráááá,mám z něj radost :grinning:
30. říj 2007 ve 22:01  • Odpověz
macej- no tak super, gratuluju, snad budeš spokojená :sunglasses:
Bylo to na ten inzerát nebo v AAA ?? A co cena,rozumná?? My za něj dali 3,200 s fusakem a pláštěnkou,což si myslím že ušlo.Když nový stojí od 6tis nahoru :wink:
Bydlet s tchýní to ti nezávidím.Snad se vám povede pořídit si jednou něco vlastního?! :wink:
30. říj 2007 ve 22:04  • Odpověz
macejka.-tyy jo bydleni s tchyni fakt nezavidim,ja bych to nezvladla :fearful:
30. říj 2007 ve 22:09  • Odpověz
Jo a ještě si musim postěžovat,že jsem musela reklamovat kouzelný heneček sport od Av.Neustále mi protýkal,asi stokrát každej den jsem ho utahovala a zase povolovala,abych to dobře zavřela,ale stejnak jsem měla plnou termotaštičku čaje.Tak jsem se naštvala a šla ho reklamovat a k mému úžasu mi v poho vrátili peníze,že prý nejsem zdaleka první kdo ho reklamuje.Prý se bavili s dodavatelem,ale nechce o tom slyšet,že to prý špatně zavíráme a proto protejká.No to je sice možný,ale že by to tolik lidí špatně zavíralo?Moje kamarádky si na něj taky stěžují.Tak nevim jestli máte taky podobnou zkušenost?Každopádně už mám klid,koupila jsem úplně jinej a je to.Uf :slight_smile:

Malej mi taky leze do šuplíků,ale otevře jen dva u sebe ve skříni a tam jsou ponožky a čepice,punčocháče.Radost z toho zrovna nemám,alelepší než kdyby prohrabával šuplík s důležitýma papírama ,například :sweat_smile:
ASle co už jsem párkrát hledala je zubní pasta.Baví ho čistit si zuby a když mu nechci půjčit kartáček,protože on s ním chce běhat po bytě tak si vezme z koupelny aspoň pastu a pak jí tak dobře schová,že jí nemůžu najít.Jo a klíče už jsem taky hledala :sweat_smile:
30. říj 2007 ve 22:09  • Odpověz
macejka.taky mi ze zacatku trosku protykal,a je teda fakt ze ja to zavirala obcas blbe..a taky kdyz tne kekapaci ventilek byl hodne pouzitej tak protykal..ale jinak v poho jsem rada ze malej z nej rad pije..Nuk treba vubec nechtel..lahev s dudlikem uz tuplem ne :wink:

jo a taky mame nekolik skrysi kam schovava veci..ja tuhle hledala rasenku a nasla jsem ji v pracce :sweat_smile:
30. říj 2007 ve 22:35  • Odpověz
macej- my máme taky od aventu kouzelnej hrneček a někdy mi taky proteče.Ale není to vždycky,tak si myslím,že ho spíš občas blbě zavřu.Ale určitě už netěsní tak pevně,jako nazačátku.Neměly by se ty gumičky měnit?? Já je ale prodávat neviděla....Každopádně super,že ti vrátili peníze,to bych taky nečekala. :wink:
30. říj 2007 ve 22:41  • Odpověz
holky ted se tu smeju jak desne pisu :grinning: ta veta je ..a taky kdyz ten nekapaci ventilek :sweat_smile:
30. říj 2007 ve 22:44  • Odpověz
racul -gumicky prodavaj jen s novym pitkem :frowning2:
30. říj 2007 ve 22:45  • Odpověz
carod- jsou to pěkný zloději, vždyť jen to pítko nebo i ty blbý držáky jsou děsně drahý :angry: . No a my už ztratili 2 víčka,vůbec nevím,kde můžou být..:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já si jednou koupila v polsku v nějaké akci,normálně ten hrnek tam vyšel i s držátkama a pítkem asi na 150 Kč. Jsem blbka,že jsem jich nevzala víc.Jenže já tenkrát netušila,že je budeme tak používat a vůbec že je bude malej mít rád. :confused:
30. říj 2007 ve 22:56  • Odpověz
Když jsme u těch hrnků- jaké máte pítko ?? My ještě zelené(jsou tam tři malé dirky).Ale nevím,jestli už by si neměl zvykat na to větší ?? To je snad od roka,nebo jak to je ??
30. říj 2007 ve 22:57  • Odpověz
racul-k tem pitkum od pul roka bylo takove bile jeste mekke,pak od roka je to zelene,jak mame ted my i vy a od roka a pul je vylozene takova sportovni lahvicka,to pitko vypada jako treba u lahve na kolo :wink:
31. říj 2007 v 08:01  • Odpověz
Jo a vicko nemame uz davno :sweat_smile: :rolling_eyes:
31. říj 2007 v 08:02  • Odpověz
racul,
jsi super, díky :slight_smile:

Tak dnes nám zjistili u dr angínu, takže máme penicilin v sirupku :frowning2:
31. říj 2007 v 09:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.