• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahoj holky, vy jste to tu včera rozjely ve velkém štýlu :confused: :grinning:

tak u nás je to s rabováním skříní tak, že šuplíky s ponožkama ho už docela omrzely (asi, že si tam párkrát skřípl prstíky) do velké skříně jen kouká, otvírá-zavírá-otvírá... ale nekramáří (zatím) zato velkým hitem je stojan s cédéčkama, to máme vyskládané ustavičně :angry: už se ani nečílím, dávno se to nesnažím uklízet podle nějakého řádu, který tam kdysi byl :sweat_smile: prostě jen nastrkám, protože vím, že za chvíli si je bude zase prohlížet :unamused:
a když ho potřebuju zabavit při vaření, tak mu povolím jednu skříňku a tam si s kastrůlkama úřaduje dle libosti :grinning: tu trochu randálu se snažím nevnímat :sweat_smile:
ale je fakt, že malý má smůlu, že máme spoustu skříní a šuplíků pro něj nedostupných, nebo neotvíratelných, takže to není zas až taková trága a myslím že časem svůj zájem přenese zase na něco jiného a bude to ignorovat (třeba jako kvítka, to jsem nemusela stěhovat z dosahu ani jedno a že jich máme plný byt)
jediné, kde jsem důsledná a nekompromisní je skříňka se skleničkama, jeden čas ho převelice lákala, teď už jen občas zkusí, jestli jsem přece jen nezměnila názor a nedovolím mu to :wink: :sweat_smile:

racul, Kubíkův obídek zní lákavě a hlavně rychle, některý den ho taky zařadím do jídelníčku :slight_smile:

holky, stejně jste šikulky s těma nočníkama, my furt nic, malý na to asi nedozrál, protože na něm neusedí, největší junda pro něj je utíkat s holou řitkou po bytě :sweat_smile:

my taky furt kojíme, mám limit 2 roky, pokud se malý neodstaví dřív sám, ale dýl bych už asi nechtěla :wink:

no a rodinné vztahy, toť téma :sweat_smile:
s našima se vidíme hodně často, minimálně jednou týdně k nim jedu já k nim a jednou mamka k nám a ten vztah je naprosto pohodový :slight_smile: s tchánovcema bydlíme (máme pro sebe samostatné patro, takže je to kapku oddělené) a někdy k protichůdným názorům samozřejmě dojde, snažím se být diplomat, co bych mojí mamce mohla říct naprosto na rovinu, tchýni se to snažím podat ohledupňěji (i když s pádnými důvody proč to tak chci nebo nechci) občas si říkám, že si babi ve výchově na malém kompenzuje to, na co neměla čas při svých dětech :slight_smile: ale v jádru je to strašně hodná ženská, tak různé věci jen tak přejdu a pak se do telefonu vyliju mamce, co zas z babky vypadlo :grinning: a nebo si vzpomenu na Dashak a její hlášku o tchýni a dvou zubech :sweat_smile:
31. říj 2007 v 09:32  • Odpověz
jitu, chudinka Maru :frowning2: ale snad antibiotika brzo zaberou a bude dobře :wink:
31. říj 2007 v 09:35  • Odpověz
zevi,
kamarádka má limiti s kojením taky dva roky, protože na ni to působí tak, že je totálně bez energie, vyfluslá, všechno ji bolí a má špatný nějaký vnitřní orgány a prej jí malej z těla odebírá tím kojením nějaké potřebné živiny nebo co, já tomu nerozumím, je vysloveně jako mátoha, tak prý už to utne v den druhých narozenin, doteď to nějak nedokázala :wink:
31. říj 2007 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky, já vůbec nestíhám vás dočíst. Jsem nějaká hotová a nechce se mi ani sedět u kompu.
Koukám, že dětičky jsou nějaké nemocné :unamused: My už horečku nemáme, ale pusu máme pořád bolavou a stačí jak sní něco tvrdšího, třeba jabko a už ji valí krev :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jen jsem zběžně zahlídla, že řešíte nekapací hrnky. My měli jako první od canpolu balonek, teda máme ho pořád, akorát že už ho nepoužíváme jako hrnek na čaj, ale jako flašku na mlíko, páč se tam dá dát i cumel a teď jsem v Polsku koupila i tu samosterilizující lahev balonek, takže je to super, protože díky tomu víčku můžu teď sterilizovat obě láhve. A na vodu jsme minule v Polsku koupili avenťácký hrnek (je pravda, že nás vyšel na 160kč), víčko už jsme taky ztratili. Taky jsem byla nasraná, že furt kape, balonek sice nekapal, ale stačilo jak s ním malá párkrát šlahla o zem a propouštělo to dovnitř, tak si tam vždycky naplivala. Ale ten avent, tam se mi pod ten silikon či co to je, dostane voda a pak to protíká. Tak to vždycky radši otevřu, odchlípnu to a ta voda vyteče a pak to zase těsní.

Koukám, že opět řešíte tchýně :grinning: Nevyčerpatelné téma :grinning: :grinning: :grinning: Vidím, že zevi si vzpomněla na dvouzubou tchýni :sweat_smile: Taky ještě platí - tchýně, pivo, uzené - nejlepší je studené :grinning: :grinning: :grinning:
Dále se k tomu nebudu vyjadřovat, snažím se být pozitivní :grinning:

Jo, o víkendu jsem pekla pudingovku, pořádně jsem osladila puding a osladila jsem si i zakysanku, takže teď to bylo konečně sladké. Akorát jsem teda to pekla na 180°C místo na 250°C a udělalo to ještě větší bubliny :sweat_smile:

Ach joo, tak já končím, snad se sem zas někdy dostanu. Tak papa a dětičky ať jsou brzo jako rybičky.

Jo, ještě vás pobavím, už jsem to tu možná psala, malá neumí říkat slova, končící na ek (teda začlo to pejskem, kterého říká jako pejska, ale to jsem si myslela, že to jen špatně pochopila, že je to vyskloňované), ale v podstatě všechno co končí na "ek" tak říká "ka", takže tatínek je tatinka :sweat_smile: , papírek je papirka...
A holky, to máte vidět na záchodě :grinning: , samozřejmě, že tam za mnou vždycky doleze, hned se sápe po toaleťáku a říká "papirka, utřit, utřit", utrhne to, a "utřít pipinka" a snaží se mě utřít, bohužel to dělá i tatínkovi :grinning:
31. říj 2007 v 10:43  • Odpověz
Ja tu pudikovku snad nikdy neupecu :frowning2: manzel mi to razne zakazal :zipper_mouth: kdyz hubne tak nesmim ,ze by se neudrzel a vsechno by snedl :grinning: :wink:
31. říj 2007 v 10:50  • Odpověz
autor
Ježiši ženský!!!
Vy jste toho zase nakecaly, to je vidět, kdo má čas se flákat na netu :o)) No, konečně jsem vás měla čas dočíst, malá moc přes den nespí, rostou nám zuby, a dneska vytuhla docela dobře, tak využívám času ... Takže předem sorry zase za román.

raculka,
tohle co jsem si vyhlídla byli nové, ale nevím jestli na čumpelce nebo v krtečkovi, nebo obecně na netu.
No, se skříňkama to máme tak – na kuchyň ještě nedošla, šuplíky v kuchyni jsem zavázala provázkem a poslední má k dispozici – prkýnka, triktýřky, no proste bezpečný krámy. Akorát tam mám skříňku s odpadkovým košem a přípravky, ale většinou jí zabavím tím velkým šupletem, takže zatím pohoda. A až půjde na ty skříňky co mám v pultu – kde je sice nádobí, ale taky koření a tak – tak je přivážu k sobě :o)) V obýváku máme jen jednu komodu na televizi se dvěma skříňkama. V jedný má časopisy, který věčně vytahuje a škube a v druhý jsem jí naskládala její knížky a má tam zlatý stránky – samozřemně starý, a ty taky likviduje. Jinak v chodbě skříň máme jednu rohovou – tu už otevře, tak je provázkem přivázaná k věšáku :o)). A tu druhou skříň neotevře, protože držadla jsou dost vysoko ... Jinak v koupelně je maximálně velkej umělej koš a ten je na ní moc vysokej :o)) V dětským se jí podařilo – když jí nehlídám – otevřít dvě malý skříňky s jejím prádlem a už mi taky něco vytahala, ale většinou se zabaví šuplíkama – tam jsem dala takový věci, jako její prostěradla do postýlky a ponožky, bryndáky a tak ...
Co se týče nočníku – mně mamka říkala, že to mám zkoušet. Ale nenechávat jí tam dlouho (ona mi tam sedí tak 15 minut dokud něco nevyleze :o))) no a když prý děti brečí, tak je tam nenechávat, protože pak na něj nechtějí chodit.. No a Terka když se probudí, tak jí vezmem do obýváku, posadíme, dáme knížky, pustíme televizi a ta je tak zabavená, že ani neví, že je na nočníku – máme to vlastně v albu.

zevina,
kéž by to tak bylo, měla bych klid :o)) A konečně zas úsměv na tváři.

carodka,
tak Táďa už je taky ročňák? :o)))

jita2,
asi to bude tím, že jí to tam nebaví. Zima jí není, teď jsem jí nasadila silnější deku, ale jak není připoutaná i ze spoda, tak blbne. Takže příští víkend dojedu omrknout golfáče a pořídím nějaký ten pytel do kočárku. Jinak co jsme měli „zatím“ jen jednou horečku, tak na dětské pohotovosti mi poradili – střídat nurofen s panadolem po 3 hodinách a když to nezabere a jsou vysoké horečky, tak dát občas na noc ten čípek ... Tak drzime Maruš pěsti, ať se brzo vyléčí....

kamhajek,
jsem na tom podobně, o té svojí první tchýni z prvního manželství bych mohla vyprávět, ale radši ne :o))

raculka, macejka,
ja chci taky peregace!!!!

carodkaa,
no jo, kdyz chlap hubne tak to mu nesmis upect ...

dashak,
jsem zapoměla reagovat, jak jsi nedávno psala o těch reakcích na alergii – malý se to dělá na krku. Potníčky to nejsou, to by je měla po každý nový potravině... Takže to má za krkem a pak někdy průjem – ale před nedávnem to byly fakt potníčky. No, já když pekla tu buchtu, tak než jsem si udělala puding, tak jsem tu buchtu dala na chvíli do trouby, a když jsem tam nalila ten puding, tak jsem vzala vidličku a trošku to jakoby propíchala – aby tam šel vzduch a netvořili se bubliny ...

holky, s tím nočníkem - musím to uvést na pravou míru. My zatím chodíme jen ráno, hned po probuzení. A až se vrátím z nemocnice, tak zkusím i po dopoledním probuzení. Tak jen, aby jste si nemysleli, že jí chytám každou chvíli :o))). Co mám tady tu chytrou knížku, tak tam píšou nočník v 18ti měsících – podle mně je to už pozdě.
Jo a s televizí to máme to samý jako jíťa, já teda používám dálkáče – který musím schovávat a nebo dávat hodně vysoko. Ale televizi vypíná, hlavně když běží :o))). No a musela jsem zablokovat pevnou ... :o)

Vztahy v rodině – zatím v pohodě, ťuky, ťuk.

holky, chtěla jsem se vás zeptat na vajíčko, jak jste ho zkoušeli dávat dětem? Do polévky. Jo a další věc, někdy přemýšlím tady nad tím koníkem, jak tu drbeme a tak. Mám někdy pocit, jestli to tu někdo z mých blízkých nečte ... :o((( Třeba tchán – který je ve svém věku moderní člověk a umí s internetem. A já jsem docela hodně lidem posílala odkazy na fotoalba – takže je mi jasný, že si určitě najdou, kde kecám.. Někdy z toho mám blbý pocit ... Ale fotoalbum za chvíli skončíme, tak založím jiné a jinde ...
31. říj 2007 v 11:29  • Odpověz
carod- já to sportovní pítko právě viděla,tak nevím,od kdy by se měl učit pít bez těch direk....Ale když mu dám napít z normál hrnku,tak ho to baví,jenže pije rychle,zakucká se a je to všude okolo :angry:
S tím víčkem si mě teda uklidnila.Já už vytáhla i od jiných lahviček,ale stejně už jsme ztratili další,vůbec nevím kde, asi doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2007 ve 12:37  • Odpověz
jita2- tak to je pech :unamused: . Ale zase lepší,že už malou nebudou horečky trápit.Nám ta antib zabrala ještě ten den a druhý den už i jedl,takže opravdu velká změna k lepšímu.My teda neměli angínu,dostali jsme sirup augmentin,po tom pro změnu měl eeeee hovínko, a asi se z toho i osypal. :unamused:
31. říj 2007 ve 12:41  • Odpověz
racul- jeho to taky desne bavi pit z obyc hrnku,zasadne odmita abych mu ho pridrzovala,chce vsechno sam a sam!!,a tak to vypada tak,ze si 2x lokne spravne a pak to moc nakloni a ma to vsude od body az po backurky :grinning: :sweat_smile: ja mu to sportovni koupim az bude mit ten rok a pul..
31. říj 2007 ve 12:42  • Odpověz
zevi- taky když vařím,tak Kubík mlátí vařečkou do kastrolu nebo míchá v misce :wink: . Dneska jsem teda myslela,že ten oběd snad ani nedovařím.Oblíbil si tu jednu skříňku,kde má manža nějaké odborné časopisy a pořád tam leze a vyhází je na zem.Už jsem rezignovala a nechávám je vyházené na zemi :angry:

Při bydlení s tchýní ti přeju pevné nervy.Pomáhá ti aspoň s hlídáním nebo dovalí něco dobrého k snědku ??

Náš včerejší oběd-tak já myslela,že mi sepsujete, že to je kalorická smetanová bomba a vy na to všechny dostanete chuť :grinning: :grinning: :grinning: . Jo a ještě dodatek- nám jsem do toho dala nivu a tymiánek (vzpomínky na Provence) a bylo to moc moc mňamozní. :sunglasses:
31. říj 2007 ve 12:45  • Odpověz
jita- ty ještě kojíš ?? Nějak se mi tady ženský už pletete :grinning: . A hledat zpětně se tu opradu nedá,když jsme takový drbny :grinning:
31. říj 2007 ve 12:47  • Odpověz
mapris,
taky jsem o tom přemýšlela, ale z mých příbuzných na net takhle za zábavou nebo šňupat nechodí, max. nějaká kamarádka, ale nevím, kdo to ví, kde jsem, tak si myslím, že ne...
31. říj 2007 ve 12:51  • Odpověz
dashak- já už o tebe měla obavy, že nám chybí romanopisec :grinning:
Teda s tím utíráním,to je fakt prča. Manžovi chce malá taky utírat pipinka,jo ??? :grinning: :grinning:
K tomu hrnku-takže ten Canpoláckej balonek není špatnej?? Přemýšlím o něm,až přestanu kojit,že bych do něj dávala jenom mlíčko.Já mám od cannpolu dost věcí a jsem s nima docela spokojená.:wink:

U nás s mluvením pořád nic.Na mně volá dadi,dado,mabi,mabo...Prostě tá máma je pro něj nějaká složitá.A vůbec mu není nic moc rozumět.Jen ten haf a ero. :wink:

Tchyně- jednou jsem četla krásnou hlášku-ale naproto pravdivou.
Víte,co je nejhorší na tchýni ?? ŹE VÍ VŠECHNO NEJLÍP !!!
31. říj 2007 ve 12:52  • Odpověz
carod- mám nápad, upeč pudinkovku a já si vezmu půlku pekáče, ať v tom nejsi sama :grinning: :grinning:
31. říj 2007 ve 12:53  • Odpověz
mapris- vajíčko jsem dala poprvé až po roce ( vždyť víš, ta naše alergo prevence). Dala jsem ho do polévky až nakonec -rozkvedlané a nechala provařit.Teď nevím,ale myslím,že nejdříve jenom žloutek,bílek je asi větší alergen.Snad jsem to neobrátila :sweat_smile:
Teď mi ovšem moje alergo DR řekla,že bych měla vajíčko,hov i vepř maso dávat nejlépe až ve 2 letech,ale to mi přijde opravdu už přehnané.Přece nebude jíst pořád jen mrkev...kuře....brambor...Ale to už jsem ti tady taky určitě psala.Prostě snažím se to nepřehánět ani na jednu stranu. :wink:
31. říj 2007 ve 12:59  • Odpověz
No k modrému koníkovi- právě proto tu nemám žádné osobní údaje ani foto. :unamused:
Naše příbuzenstvo je poměrně PC vyzrálé a brouzdá všude možně a taky jak jsem psala,není to u nás z jedné strany moc dobré a jistě by to tomu neprospělo :pensive:
Ale i beztak už jsem dost polevila :grinning: . Kdyby mi dřív někdo řekl,jak budu závislá na příspívaní do netové diskuze,určitě bych mu řekla,že je blázen :grinning: .
31. říj 2007 ve 13:03  • Odpověz
Jo a ještě k fotkám-občas koukáme na kriminálku las vegas nebo co to je-minulý týden tam zrovna byla v příběhu nějaká ženská,která zabila vlastní dítě a na netu si stáhla fotku jiného podobného dítěte a pak si vsugerovala,že to je to její.No úplně mně mrazilo. :rolling_eyes:
31. říj 2007 ve 13:06  • Odpověz
mapris,
mě už takhle našlo asi 6 lidí.Buď tady na koníkovi a nebo na MMB.Podle fotek. Takže se taky už raději držím zpátky.Nevím kdo si to přečte :confused: .
31. říj 2007 ve 13:10  • Odpověz
Holky me spi Tada uz 3hodiny

:confused: :confused: normalne nevim co s casem :grinning: :grinning:

Racul-tys t tu rozjela :grinning: ,s tou novou to muselo byt uzasny,neco podobnyho delam taky a je to mnaaam

s tou pudinkovkou to neni spatnej napad,popremejslim nad tim :wink:
s fotkame me ani nestras,ten dil jsem zrovna jednim ockem videla :confused: ,ale jinak na takovy veci koukat fakt nemuzu,pak nemuzu spat :zipper_mouth: :pensive:
31. říj 2007 ve 13:13  • Odpověz
ja pisu desne ach jooooo

Racul-tys to tu rozjela...s tou nivou....pardooon :sweat_smile: :fearful:
31. říj 2007 ve 13:14  • Odpověz
tak u nýs je to s pitím tak,že má malej stále dudlajz páč to pítko ani jedno nechce mít v puse.Zkoušim to,ale pokaždý se zašklebí a odstrčí lahvičku tak tam zase nasadim dudlík :frowning2:
Koupila jsem místo aventa taky balónek od campoolu máme ho jen na čaj a malýmu se z něj pije hezky a dobře se mu drží,pije z něj víc než z aventa,ale to je asi náhoda.No má na něm stejnak dudlík.

Nočník jsem zatim zkoušela jen dvakrát,vydrží na něm chvilku sedět,ale zati nic.Nechápe co po něm chci,myslim,že ten rok a půl na učení je optimo,někde jsem četla,že děti začínají vnímat potřebu kolem roka a půl až dvaceti měsíců tak nevim,zatim to nehrotim.Ale měla jsem jednou pokus dát ho na nočník před koupánim,už byl svlečenej tak ho posadim,malej seděl pár minut a nic tak ho odnesu do kupelny a co myslíte,že v koupelně udělal?Ano správně,louže,že jsem se málem utopila :grinning: :grinning: Asi jsem měla mít větší výdrž :slight_smile:

holky,nechtěli byste recepty na ty dobrý "dětský"omáčky a jídla dát taky do receptíků?Mě kolikrát dochází inspirace co Fíkovi uvařit tak tady bych jí zase nachytala :wink:

dashak

malej jde zase přítelovi po pupíku,vyhrnuje mu triko a sahá na pupík a směje se tomu a taky ho samozdřejmě zajímá co to má táta "tam dole" :grinning: Mně zase šahá na prsa,teda šahá,mačká mi je,fakt to bolí,surovec malej :angry: :grinning: To asi jak si je moc neužil,když to tady tak čtu jak ještě kojíte,to je dobře,já kojila šestinedělí :astonished:
31. říj 2007 ve 13:24  • Odpověz
carod- no to se máš. Já mám umejt nádobí,abych byla připravená hned vyrazit za kámoškou,až se K vzbudí.A místo toho tady lempluju a pak to zase nebudu stíhat :angry: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Už jsem přemýšlela,co s novou máš na mysli :grinning: :grinning: Jo já taky na krimi ani horory radši nekoukám. :unamused:
31. říj 2007 ve 13:26  • Odpověz
raculka

já to mám dneska stejný jako ty,musim ještě utřít prach a připravit malýmu ovoce,abych se nezdržovala až se vzbudí,protože máme spicha s kámoškou a samozdřejmě jsem zasedla sem a ještě jsem se nehla :grinning:

mapris

já dávám zatím jen žloutek asi už od sedmi-osmi měsíců.Poslední dobou pravidelně každý pondělí do bezmasího jídla.Jinak bílek jsem ještě nezkoušela.

Hovězí maso taky vařim celkem často,prý je dobrý na mozek(na nervy) Mě už to teda nepomůže,ale malej by mohl nějaký ty vitaminky pochytat :wink:
31. říj 2007 ve 13:32  • Odpověz
macej- tak díky za cannpol,asi ho pak taky zkusím.

S receptama souhlasím,hoďte tam všechno co je dobré a rychlé :sunglasses:

Holky,mám dotaz na čaje.Já mu dělám ty sáčkové dětské.Píšou tam,že denně má vypít pouze jeden.Ale já často dělám i dva,myslíte,že to nějak může vadit?? Vlastně nevím,proč by měl mít jenom jeden denně... :unamused:
31. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz
Vy kecky jedny ukecaný, napsali jste toho tolik, že nevím na co reagovat.

Na pití používámá kouzelný hrneček od Aventu, se zeleným pítkem, právě včera jsem kupovala ty pítka nový. Od nás taky strašně rád pije z hrnku nebo skleničky, ale jak už jste některá psala, dva loky v pohodě a pak se polije. Jednou mu manžel strčil do svého kakaa brčko a to sál jak divej. Bodejď by ne, když je to slaďoučký :confounded: .

S těmi recepty do receptíků souhlasím, tak pište, aby jsme to měli my co začínáme přcházet na stravu dospěláků jednodušší :grinning:.

Jita2: tak chudinka Maruška má angínu, tak ať je ta mrcha brzo pryč :wink: .

Dashak: jsem si říkala, co je s tebou, už máte vymalováno?

Šuplíky: snažím se ho do nich raději nepouštět, v kuchyni máme všechny šuplíky jezdící, do kterých si velmi rychle přivře prsty. Jakmile se o šuplík opře, jede jak po másle. Ani si nechci domyslet jak by řval. Tak když už je hodně protivný a visí mi na nohavici, otevřu mu skříňku se sladkostmi, zatím neví co to je a hlavně se mu líbí, jak to šustí.

Nočník jsem zkoušela jen párkrát, 2x se vyčůral, ale to byla náhoda. Jinak tam moc sedět nechce. Ráno vstane a už se nemůže dočkat jak si bude hrát, tak to zatím moc nezkouším.
31. říj 2007 ve 13:56  • Odpověz
macejka
u nás je to s pítkem to samé, nejraději má v puse ten dudel, i když normální dudel v puse nikdy neměla, ale z tvrdého pítka pít nechce :angry:

racul,
taky nevím, proč jen jeden sáček, asi mají na mysli to střídat se šťávama nebo co, já to ani nehlídám, tak nějak to střídám :wink:

Tak my jsme tu vchodovou verandu vymalovali na hoooodně oranžovou, co mamce zbyla, a je to fakt super, je prosluněná, i když je zamračeno :sweat_smile:
31. říj 2007 ve 14:12  • Odpověz
Uf, babky vy jste drbny, asi zamyky zamyky ne? :grinning:

rychle, co si ještě pamatuju:
Racul, canpolácký hrnek určitě kup, je to výborná věcička, kombinovatelná jak prase :grinning: Já koupila nejdřív jeden, původně na ten čaj, resp. měla jsem to s cumlem (koupila jsem to jako flašku, tudiž bez uší) a malá se z toho rychle naučila pít sama, normální láhev (bylo ji 8 měsíců a byla malý žďorbík) neudržela v ruce sama, ale tohle jo, fajně se to drží, je to krátké a baňaté, tak se ji to dobře drželo narozdíl od úzké lahve. Nasadili jsme ji pítko, se rozčilovala, ale druhý den už z toho uměla pít, párkrát jsem ji to ukázala (potvora nehygienická :grinning: ) a věděla, ale pak jsem přišla na to, že když chce spát, chce sát, takže jsem ji tam dala zpátky cumel a ona cucala čajíka a přitom usla. Jenže to už byla závislost, chlastala jak o dušu, musela jsem ven nosit termosku a nemohly jsme tam být dlouho, jinak se prochcala skrz na skrz. Takže jsem řekla dost, že to nebude jen tak podudlávat a nasadila zpátky pítko. Rozčilovala se, řvala vzteky, ale já ji nepodlehla, několikrát jsem ji vysvětlila, že ten cumel na to nedostane, až pochopila, že mě nezlomí a začla pít z toho. A pak už jsem tu chybu neudělala a nikdy ji na to cumel zpátky nedala. Jenže když s tím párkrát praštila, tak to pak moc netěsnilo (nekapal, ale když sála, tak pouštěla dovnitř sliny a měla to brudné :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Jo podotýkám, že celou dobu to měla bez uší, jsou tam fakt zbytečné, krásně se ji to drželo i bez toho. No a jelikož je to fakt šikovná lahvička, tak jsem si ji nechala na mlíko a ostatní jsem schovala. Tahle se dá totiž umýt normální houbičkou a není potřeba kartáč a je fajně skladná. Taková pidina no :sweat_smile: A taky je tam taková vychytávka na tom vršku, že ti mlíko přes cumel nevytíká i když s ním třeseš hlava nehlava. Pak jsme teda koupili ten kouzelný od aventu. No vůbec ho nechtěla, prostě chtěla ten svůj starý, ale nakonec si zvykla, jen člověk nesmí polevit. Vršek jsme ztratili celkem záhy a teda kape skoro furt, protože se nám tam dostane voda pod ten silikon.
Mimochodem, super historka s hrnkem :sweat_smile: Malá přijde, podává mi ten hrnek a "voda voda", to vezmu a říkám, Ivi, ale tam je voda, dyť to máš plné a ona "teče teče" (říká fakt všechno 2x :sweat_smile: ) a fakt, ono ji to zase kapalo. No a posledně, jak jsme byli v Polsku (to měla už ten zánět v puse a teploty), tak jsme ji koupili opět lahev balonek, ale samosterilizující - finta je v tom, že je to stále stejná láhev (prostě se jen dokupují komponenty a podle toho si složíte co potřebujete - jestli láhev s cumlem, nebo láhev s pítkem nebo nekapací hrnek s ušima nebo tu samosterilizační. Jen má jiný vršek než ostatní láhve, je takového kelímkovitého tvaru a do toho se lije voda a je tam takový speciální držáček na cumel... no koupila jsem to proto, že radši to po tom mlíku budu sterilizovat, po tom co měla v puse :stuck_out_tongue_closed_eyes: a díky tomu vršku můžu sterilizovat i tu starou lahev. A je to fajn, pač ač přijdu k moji mamce nebo tchýni, tak všichni dneska MW mají, takže stačí už sebou tahat jednu flašku (až budu mít třeba 2.mimi hlavně, které bude ze začátku furt na mlíku) a tu si vždycky vysterilizuju.

Jo a k pití z obyč hrnku. Já jsem na to vyzrála se štamprlí. Malá má teď pít heřmánek, tak jsem vyhrabala hooodně staré štamprle po dědovi, které jsou takové ty piknikové, jsou plastové a hodně široké, zase... dobře se ji to oběma rukama drží, vejde se ji tam nos a není to zas tak široké jako hrnek, aby ji to proteklo kolem koutků. Už ji ani bryndák nemusíme dávat, pěkně to na ex vyhltne a hlásí si o další, hrozně se jí to líbí.

Jinak akce malování - trága :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
MM snad měl nějakou psychózu, neurozu či co, prostě vzal si čt,pá dovču, že za 4 dny zvládneme ložnici a obývák vymalovat. Leč, čt ráno, že se necítí dobře a šup ho horečka přes 38, bolelo ho v krku. Ale do malování se pustil.
Jenže my oslíci si nechali barvu v dobré víře namíchat v hornbachu, páč když dycky mícháme my, tak nám z toho nikdy nevyšel ten odstín jaký jsme chtěli... lež zlatý primalex, tohle zdaleka nekrylo tak dobře. Vymalovali jsme ložnici - ta je pidi 9m2 ale nábytku jak nasraného..., takže to bylo úmorné, vystěhovat něco ven, něco posunout, chuťovka byla postel, která má totálně plný úložný prostor :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no prostě nejhorší to připravit, olepit strop (bo ten necháváme bílý, ale nemalovali jsme ho, je to ještě hezké, ono bylo hezké všechno, ale Dášenka vymyslela, že chce jiné barvy :grinning: ) no a pak to vymalovat. Jenže to udělalo pěkné fleky, máme totiž zrekonstruovaný byt a nové omítky, ty hodně sajou a můj bratříček to tehdy ještě aktivně natíral vápnem, což ještě víc vsakuje ta barva dovnitř. Ale já jsem MM řekla, ať se na to vysere, že mi tam ty flečry nevadí, stejně se to zaskládá nábytkem, to zas bude házet stíny, je tam dycky tma jak v řiti a večer u světla to už vůbec nejde vidět. A je to oranžová barva, takže fakt tmavé, se to tam docela ztratilo. Horší byl obývák, ten opravdu brácha vápnem natřel (tu ložnici myslím ne) a natřel to štětcem, takže my když na to plácli barvu, tak byly vidět ty tahy štětcem, páč tam kde ten vlas jakoby vynechal, tam ta barva byla tak o 3 odstíny tmavší :grinning: MM že se to spraví dalším nátěrem. Tak mu říkám ee, to bude ještě horší, to vápno to zas vcucne a tam kde není to bude tmavé, to se musí napenetrovat. No byl nadšený jak prase, ale potvrdil mu to pak i prodejce v hornbachu. Tož jsme koupili penetračku a MM měl pocit, že to natře po té penetraci 2x, tak jsme nechali domíchat barvu. Výsledek byl ten, že s tou horečkou jsem mu opět řekla, ať to potřetí nenatírá, že jeden nátěr před penetrací a jeden po stačí, tudiž nám zbyla barva koupená předtím + ten další kýbel :grinning: nemluvě o všem těch válečkách co si koupil, páč ty co jsme měli se mu nezdály být dost dobré :grinning: Teď ho ještě ukecávám na kuchyň, ale brání se :grinning: Prý letos už neee, ale já ho zas zpracuju a do konce listopadu je vymalováno :grinning:

A jinak už zas nevím co napsat.

Jen se musím smát, že jste si určitě oddychly, že jsem vám dala na chvíli pokoj od slohovek, no ale včil to musím dohnat :grinning: :grinning: :grinning:

Tak soráč :sweat_smile:
31. říj 2007 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj kačeny :sweat_smile: :sweat_smile: sem si dovolila, co??? :grinning:
Musím vás pořádně přečíst, páč se řešily hrnečky. Kubíkovi koupím nějaký k vánocům (vše co se bude hodit už nechám na vánoce :sweat_smile: ) má pořád ten jeden druh od Nuku, tím jsme začali a vyhovuje nám, jenom že z něj musí pořádně sát a tudíš se zakuckává když pije z normálního hrnku. Jenom nevím jakou savičku mám vybrat ta naše je tvrdá a co jsem viděla jiný hrnky tak to byla napodobenina saviček z lahví a to on nechce a taky nechci aby tekl, páč se frajer napije a hrnek zahazuje :angry:
Jinak včera v Liberci v aquaparku, bylo úolně úžasně,,,malej je hrozná kachna, furt byl ve vodě. Když jsme vylezli alespoň na 5min, už utíkal k bazénu. Kolikrát se nalokal ale vůbec mu to neva, tak y jsme s ním jezdili na tobogánu a to se gebil celou cestu. Lidi z něj byli unešený tak jsem byla opět pyšná jako pávice :grinning:
Koupili jsme mu kruh s křížema hlavou nosorožce, ale byl raděj bez něj.
Jediný štěstí bylo že jsme vzali asi 6 koupacích plen, páč po asi 30ti minutách mu praskly a začal se z nich sypat ten gel, byl to hnus :grinning: už je nekoupím, šmějdi
1. lis 2007 v 11:23  • Odpověz
Co se týká šmírování našich příspěvků :angry:
Tchánovci nemají přístup k pc, mamina neumí pc ani zapnout, tatka chodí hrát tak akorát hry :grinning: a brácha ví stejně všechno, páč je to můj bodrej kamarád a i vrba, tak tomu jstejně vše říkám a navíc on nechodí na stránky mé a já zase jeho :grinning:
Honza mi sem taky neleze, ale pár věcí o jeho rodině vědět nemusí, ikdyž ví jaký na ně mám názor.
A teď to hlavní :unamused: o těhle stránkách ví moje 2 kamarádky jedna má klučinu o týden mladšího než já, je to uplně normální holka která si na nic nehraje, ví že každý diítě má svůj den a zlobí. A druhá je těhotná a taky není naivní že její dítě nebude plakat a tak podobně...
Teď ten exrém už jsem vám o ní psala, že chodí šmírovat co píšu :angry: kráva!! a lozit do alb. Tak je alespoň v obraze :grinning:
To je jedna z těch co má geniální dítě, který nebrečí ale povídá, ke všemu má doma ťunťu kterej za ní všechno udělá tak tu může vysedávat imr vére, jenomže její starej mluví jinak, že malej je taky pěknej uřvánek....
Jestli to milá zlatá čteš, nepoznáváš se????...
1. lis 2007 v 11:29  • Odpověz
ijet :grinning: :grinning: :grinning: ty jsi drsoňka :grinning:
1. lis 2007 v 11:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.