• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
mapris,
já jsem koupila přes mimibazar golfky na ježdění autobusem a tak, prostě jen ty lehké, páč náš sporˇák má 10 kg a já chtěla něco mobilnějšího, tak až budeme zdraví, tak se těším, až s něma vyrazíme :slight_smile:
2. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz
račul, zeleninku se snažím do jídla prďolovi přidávat, pokud zrovna nemá naše jídlo, ale to není zas až tak často, spíš mu dělám jemnější variantu dospělácké stravy :slight_smile:
třeba teď měl špagety, tak jsem jen na másle orestla cibulku, na to protlak a pak přidala mražený mix zeleniny (hrášek, mrkev, květák, kukuřice... ) do toho nalámané špagety, kousek česneku a majoránky, chutnalo to dost dobře, vypadalo skoro jak naše a z té zeleniny navíc mám prostě dobrý pocit :wink:
stejně tak to dělám s rizotem, nebo jinýma těstovinama, i v polívce se snažím aby jí tam měl co nejvíc, i když už to určitě není tolik, jako ta miminovská strava, co jsme vařívaly v jednom hrci, když má brambory s masem, tak tam toho moc nevymyslím, že... a taky období domácí čerstvé zeleninky je bohužel už pomalu za náma :unamused:
2. lis 2007 ve 14:26  • Odpověz
ještě jsem chtěla písnout k tomu našemu ježdění v kočáru na volno :sweat_smile: Jirka mi tam rozhodně nesedí jak pecka, ale asi je to dáno i konstrukcí kočáru, některé jsou na útěky jako stvořené, ty naše oba mu nedávají moc velkou chanci :sweat_smile: :grinning: ve sporťáku je plastový pultík a u golfek stačí zapnout jen ten pás mezi nohama k madlu :wink: na kšandy dojde až když se mě na několik pokusů snaží přesvědčit, že pojedeme ve stoje, to mu dlouho netrpím :sweat_smile: a teď když je pod dekou a s nánožníkem (taky jsem ho už konečně vytáhla) tak je to poměrně v klidu (čím víc vrstev, tím víc dítko zpacifikované :grinning: )
2. lis 2007 ve 14:36  • Odpověz
Jééé Terezce všechno nejlepšíííííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a posíláme taky hubana, i když holčičího :grinning:

Ještě se vrátím k fusaku, my máme blbý nánožník na tom našem kočáru...řekla bych že není origoš, takže je krátký hodně by na ni táhlo zespodu. Tak ten fusak zaručí, že bude v teple a taky jak říká Ijet... V sáňkách bude super, i když si moc neumím představit jak v něm tam bude sedět.

Jituš, díky za recepis na karamel, já už jich hledala tolik, ale všude to bylo tak, že se nechá zkaramelizovat cukr a přidá voda a pak se to někam vmíchává. Defakto podobný jak ten cos dala ty, jen se tam lila voda a s tou to fakt nejde udělat, to okamžitě ztvrdne, ale je z toho dobré cukrové lízátko co prodávají na pouti :grinning: , ale do másla a ost. ingrediencí to zašlehat nejde, pač to bylo jak šutr :grinning: Tak jsem to dneska zkusila s mlíkem a teď je to ončo, taková táhnoucí se hmota :grinning:
Jo a ten receptík s kotletkama - nejmenuje se to kovářské kotlety nebo tak nějak? To musím teď někdy taky udělat, akorát už jsme zase sežrali vepřové maso a máme jen kuřecí :frowning2: a zjistila jsem, že když nastavím troubu na horkovzdušnou, že tam můžu péct víc věcí najednou, pokud vyžadují zhruba stejnou teplotu na pečení. Tož bych si to taky dala s amerikama :dizzy_face:
2. lis 2007 v 15:16  • Odpověz
dáši, já to dělal z krůtích prsíček, páč jsem včera koukla do mražáku a všecko maso vyžrané :confused: :sweat_smile: fakt akorát hafel zeleniny, nějaké kuřecí na polívku a maso nikde, akorát ta zapomenutá krůta... tak pojedu něco nakřečkovat, ať nemáme na nedělu špenát s vajcem :grinning:

horkovzdšná trouba a myčka, můj sen :dizzy_face: strašně se těším až se pustíme do té slíbené nové kuchyně :wink:
2. lis 2007 v 15:24  • Odpověz
Jáj myčka, tak tej se tady nedočkám, už ji není kam dát. Byt jsem rekonstruovala sama zasvobodna nezadana, tož jsem myčku nepotřebovala, bo jsem ani nevařila, jen jsem furt smrděla v práci. A jelikož mám i vestavnou ledničku a místo špajzky je za příčkou hozená pračka (díky mému překombinování koupelny a otočení sanitárních předmětů se mi tam jaksi nevešla :grinning: ) takže bych ji mohla udělat jedině místo jediné velké spodní skříňky, která je 80cm, takže by mi žádný úložný prostor nezbyl, pak zabere dalších 60 ta vestavná trouba, 40 šuplíky a pak jedna malá skříňka kde mám takové ty roboty, váhu, a kravinky na pečení no a rohový díl, ve kterém je rohový dřez, a to je takové skladiště, kde máme i odpaďák a tak, tam by se mi moc hrnců nevešlo... no takže myčka jedině až na vysněném domečku :sweat_smile:
2. lis 2007 v 15:28  • Odpověz
... :grinning: a v okně kočka, na dvorku Ivanka a pes a v kolébce Honzíček :wink:
2. lis 2007 v 15:36  • Odpověz
já se s kuchyní taky moc rozšoupnout nemůžu, na linku mám všehovšudy 3m, naštěstí máme naši mega lednici (i když s vyžraným mrazákem) ve špajzu plus ostatní binec a nejrůznější více či méně užitečné pomocníky :wink:
jo, to s bývalým jsme si stavěli krásný domeček s úplně snovou kuchyní, krbem v obýváku... než jsem se zamilovala jinde, takže mám mini kuchyň, místo krbu krbová kamna, bydlení s tchýní, ale zato nesrovnatelně lepšího chlapa, takže jsem nakonec daleko víc získala než ztratila :dizzy_face:
2. lis 2007 v 15:50  • Odpověz
zevi,
já nejsem autor :astonished: , jen jsem to četla :sweat_smile: Jenže já už nevím, kde jsem ten receptík brala, nechceš to okopčit ty, prosím? :sweat_smile:
No přesně tak, sice minikuchyň, ale spokojený život :sunglasses:

My v domečku budeme budouvat kuchyň snad už nějak v zimě, to bysme měli dole začít s rekonstrukcí a plánujem tam vybourat špajz a o to mít větší linku a pracovní plochu, chci ji co největší, co to půjde, říká i manža :slight_smile:
2. lis 2007 v 16:50  • Odpověz
Ahojky, mám po náladě, páč jsem byla pro fotky a co myslíte??? Máme jich jen 5 z toho 4 tmavý..... :cry: příště beru digitál ať si manža říká co chce :angry:
2. lis 2007 ve 21:30  • Odpověz
Ijet: tak to je pech, není nad digitál. Namrskáš stovky fotek a je z čeho vybírat. No aspoň máte důvod vyrazit do babylonu znovu :wink: .

Tak jsme dnes koupili první dárky celé rodině, lístky na Lord of dance. A protože to není nejlevněší záležitost, tak už se budou kupovat jen drobnosti.

Na kuchyň si absolutně nemůžu stěžovat, ještě smrdí novotou a místa je dost.

Mapris: ještě jednou Terezce vše nejlepší k narozeninám, hlavně hodné a rozdavačné rodiče, aby nešetřili na dárkách :wink: . Jó a taky ZDRAVÝ a ŠTĚSTÍ!!!
2. lis 2007 ve 21:38  • Odpověz
Mapris-vše nej k prvnímu roku :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně hodně zdravíčka :slight_smile:
2. lis 2007 ve 21:56  • Odpověz
Terezce myslim.. :grinning: :wink:
2. lis 2007 ve 21:56  • Odpověz
Mapris,

přejeme Terezce vše nejlepší k prvním narozeninám.Zdraví, štěstí, spousty lásky od rodičů a ať vás moc nešetří :slight_smile: :slight_smile: .Od Naty k vám letí jedna pusinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .
2. lis 2007 ve 23:03  • Odpověz
mapris

všechno nejlepší Terce k narozeninkám a posíláme pusu :grinning:

ijetka
tak to je pech s těma fotkama,je fakt,že to chce asi pořádnej blesk,takže digitál vždy a všude :grinning:

Co se týká toho fusaku,jelikož ho mám už od loňska tak ho využiju,ale kdybych ho neměla tak bych taky vystačila s nánožníkem a dekou a hlavně si myslim,že ten náš neposeda moc v kočárku nebude chtít být.měli byjste vidět ty scény,když ho chci dát zpátky do kočáru,to je něco,zabere většinou jen nějaká mňamka.Když chci někam jít tak malej ale v kočáru být musí,protože bychom nikam nedošli :slight_smile:
3. lis 2007 v 00:36  • Odpověz
holky,teď se zeptám jak debil,ale jak se přesně jí granátový jablko?Respektive co se jí a co ne?Já ho měla jen jednou a už je to dost dlouho a nevim jestli jsem jedla ty bobule,ale myslim,že se jedí hlavně ty bobule nebo né?Zkoušeli jste ho některá dávat dětem??

Na MMB koukám čím dál častěji a přemýšlím o placeném členství.Máte placený členství?Myslim,že je to lepší.
3. lis 2007 v 00:39  • Odpověz
raculka

jojo,enduro má vepředu jedno,v zadu dvě kolečka.na to malý si oprckové vylezou i slezou sami.Máme ještě to auto s klaksonem,to je ještě o něco nižší.To má malej u babičky a dědy a taky ho baví i ten úložnej prostor jak psala zevina :wink:
3. lis 2007 v 00:42  • Odpověz
Zevi, přesně si vystihla mou idylku. Až na Honzíka v kolébce, ten bude v kočárku pod oknem venku a bude to možná Radimek :grinning:

Alá fotky, tak mi máme ještě z dovolené nevyvolaný film z podvodního foťáku a tež by mě docela zajímalo, co tam nalezneme, páč MM mě zkoušel fotit pod vodou, ale protože jsme měli sebou smraďocha, tak to fotil ze šlapadla a strčil jen foťák pod hladinu a cvaknul to, takže já ani nevím, jestli vůbec budu v záběru :grinning: Pak tam fotil nějaké podmořské kuriozitky a objevil i rejnoka, takže ho pronásledoval a fotil a pak jsme taky zkoušeli malou párkrát blejsknout v plavání pod vodou, no ale ještě se nikdo neobětoval ho odnést na vyvolání :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak ohledně toho fusaku, stále jsem ho nevyzkoušela v apollu, protože ho MM furt vozí v autě (mém :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), které snad nikdy nebude moje, protože jeho auto je stále v servise a stále stejný stav - nevědí co je tam špatného, už vyměnili další součástku a tou to taky nebylo :angry: :angry: :angry: No ale k fusaku...mám obavu, aby malá do toho nebyla krátká a ty boty ji nevyšly do úrovně kde to není omyvatelné, to by pak byly trochu vyhozené peníze :grinning:
3. lis 2007 v 09:25  • Odpověz
Babky ty kotlekty na smetaně - dává se tam nějaký tuk? Nebo se to peče na sucho????? V recepisu to není
3. lis 2007 v 10:04  • Odpověz
jo ještě dotaz... smetanu jakou? Normal 12% na vaření nebo zakysanka? :grinning:

Díky díky díky a doufám, že mi někdo odpovíte než to začnu připravovat :grinning: MM přijde kolem dvou z práce, tak ať to stihnu :grinning:
3. lis 2007 v 10:06  • Odpověz
ahoj ahoj :slight_smile:
jdu jako na zavolanou? :sweat_smile: Dáši, pekáček jsem trochu vytřela máslem a smetanu tu 12% :wink: možná je to v receptíku jinak, já ho vlastně už ani nehledala, páč když to tu Jíťa písla, tak se mi to natolik zamlouvalo, že jsem si to zafixovala, abych to prubla :sweat_smile: no jo, co se týká dobrého žvance, to nezapomenu :grinning:
3. lis 2007 v 10:21  • Odpověz
teď akorát bylo v telce "jste to co jíte" a fakt mazec :confused: nejen ta hubnoucí paní, ale hlavně to, jakýma dobrotoma běžně krmila zároveň se sebou i roční vnučku o kterou se starala: párky, pološunkový salám, hranolky, dortíky, kolu... :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2007 v 10:27  • Odpověz
Jo jako na zavolanou :grinning: Díky díky díky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ono běží "jste to co jíte"? To je asi jen opáčko ne? Myslím, že vím o jaký díl jde :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vůbec si neuvědomujou, na jaké problémy jim zakládají a na fajnovou obezitu hlavně, tak proto jsou asi aj v tom pořadu že :grinning:
3. lis 2007 v 10:29  • Odpověz
jj, je to opakovačka a samá chuť :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:
3. lis 2007 v 10:39  • Odpověz
Ahoj Kočky,
tak mi máme za sebou focení na plavání a pěkně mě tam vytočili. Plavání máme od půl deváté do devíti. Už tři týdny dopředu nás upozorňovali, aby jsme si zamluvili čas na focení. Tak jsem se objednala na 9,06. Já jsem docela tolerantní člověk, takže nějaké zpoždění mě nevytočí, ale čekat tam 50 minut bylo i na mě dost. Fotograf to časově dost podcenil a to by měl už mít zkušenosti, když tam fotí každý půl roku.Byla jsem úplně mimo z mamin, které dítě neúnavně strkali pod vodu i když řvalo jak prorvaný, hlavně aby měli fotku.Takže se fotili snad na 100x, fakt děs, bylo mi těch malých dětiček líto. No, ale dneska tam byl s námi i manžel(výjímečně vstal a nedělal nic na zahradě), tak jsme se pod vodou nechali blejsknout všechni tři. Pak dvě fotky sám Ondra a bylo to, přeci tam nebude zaclánět deset minut. Pod vodou stejně nebudu vypadat jako hvězda (no ono ani nad vodou :frowning2: ), tak na co to xkrát přefocovat. Hlavně, že Ondra vypadá dobře.

Ondra dostal k narozkám jako odstrkovadlo takové auto, myslím, že je v albu. Ale ještě sám nechodí, tak ho nejvíc zajímá jak houká, brzdí ... Už mám pro něj k svátku takovou tu tříkolku s vodící tyčí, tak tu možná využijeme zatím víc, tam ho posadím a jedeme. Nemusím se ohýbat.

Jste to co jíte, jsem viděla párkrát a nikdy ne celé. Já nechápu lidi co dobrovolně jdou do jakékoliv reality show typu vyvolený, vem si mě a jste to co jíte. Posledně jmenovaná je jim snad aspoň trochu k užitku, ale vystavovat svoje špeky, to mi hlava nebere.
3. lis 2007 ve 13:15  • Odpověz
ijetka,
Tak tébychy to jsem ještě nikdy neslyšela :grinning: :grinning:, ale určitě jsi myslela ty koberce, viď??My naštestí máme ten stroj a je naprosto skvělej, takže čtyři pokoje byli za dvě a půl hoďky hotové, akorát to dýl schne.

macejka, no když to granátové jablíčko rozdělíš tak tam jsou takové ty bobulky tak jenom ty se jí :dizzy_face: .Taky mám granátové jablko moc ráda.

Holky už máte něco na vánoce a co budete prckům kupovat??
My už jsme malý něco koupili, ale vánoce trochu ošidíme páč jsme se trochu rozšoupli na její narozeniny.Dostala toho strašně moc plus novou větší postýlku s uložným prostorem, ze které se časem udělá válenda.Když jsme to přepočítali tak její první narozeniny nás vyšli téměř na 16.tis :astonished: :astonished: .
Tak na vánoce spoléháme na babičky a dědečky :sunglasses: :grinning: .
Za měsíc a půl už budou vánoce, jupíííí :sweat_smile: :sweat_smile: .
Já se tááák těšííím:O).
3. lis 2007 v 16:56  • Odpověz
macejka,
ještě k tomu MMB, já mám taky placené členství.
A je fakt, že tam nakupuji snad skoro všechno kromě jídla :grinning: .
3. lis 2007 v 16:58  • Odpověz
Isacek-s tim MMB jsem na tom stejne :grinning: :grinning:
3. lis 2007 v 17:16  • Odpověz
ZDravím vespolek.
REceptík na masíčko- holky já to zkusila najít,ale na MMB mi to vyjelo na nějaké pařížšké kostky.Prosím, jak se to jmenuje přesně- kde to hledat ?? Díky díky.
MMB- tak zatím jsem to ani neznala,mně stačí tahle závislost na MK :grinning: .
Ale když to tak chválíte,tak aspoň budu muset nakouknout.TAm mají i nové věci za rozumnou cenu?? Nebo kupujete bazarové??

isaček- no vaše malá,ta se tedy má.To Kubík dostal jen pár dárků.Já když vidím,jak ho nejvíc baví obyč věci,tak mu toho moc kupovat nechci,protože na to není tolik místa.
Na vánoce to rozdělíme mezi rodinku.Chceme něco na sníh,nějaké to odstrkovadlo,něco dřevěného naučného,knížku,možná tatrovku...Snad bude spokojený. :wink:

Já byla včera na třídním srazu se ZS a bylo to fajn.Zase aspoň změna. :sunglasses:
3. lis 2007 v 19:42  • Odpověz
raculka,
taky jsem nakoupila malý knížky, takový ty tvrdý leporela a tatrovku:o).
Ještě koupíme skákacího osla a něco na tahání a konec.
Spíš si s těma hračkama vyhrajou děti od kamarádek které k nám chodí na návštěvy:o).
A na tom MMB mají i nové i bazarové.Třeba oblečení kupuji už bazarové, ale hračky a podobný věci jen nové.Fakt tam seženeš super věci za dobrý peníze.
3. lis 2007 ve 20:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.