• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vsetín a okolí

(Zamčená)
3. července 2011 
Petro mě to taky nevadilo, ale ted vím, že lépe to udělá Ivan tak takové věci nechávám na něj. Na X factor jsem se koukala jak jsem žila v Anglii tj. v roce 2008 jak vyhrál Leon Jackson - moc jsem mu fandila, je úžasný!
Musím se kouknout na net jaké je to letos, dej mi nějaký typ kdo je dobrý.
Taky si říkám, že česká superstar je o třídu níž než cokoliv co jsem shlédla v Anglii.
Tý jo Petro to gratuluju k chození, pěkně brzičko! :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz
Bubo diky za gratulace. Jaydinek zacal v 9M, a to uz pres dva mesice chodil okolo vseho nabytku, sten a pod, do schodu a ze schodu a tak. Je to nas sikulacek smudlicek :dizzy_face:
V Anglii jsem taky byla. Zamlada, pred 10 lety :astonished: Bydlela jsem v Brightonu a bylo to super.
No podivej se na John a Edward, to jsou dvojcata a je to des a hruza, ale proste furt tam jsou a dneska zase posloupili :angry:
Ale dobrej je Daniel, a pak jeste jeden kluk...ale jako naschval si nemuzu vzpomenout na jmena. Jo a pak jeste jedna holka (vypada jak kolie) ale super hlas. :wink:
8. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz
Dík za tipy, zítra shlédnu.
Hm to je zajímavé s tím jogertem, člověk by řekl, že by to právě mělo pomoci bříšku, jako , že jsou tam ty živé bakterie, vžyt ty bifidusy a laktobacily dodávají i do koj. mlík, tak jsem si říkala, že to pro něj bude dobře :rolling_eyes:
Holky valím do peřin at nejsem ráno jak zombik dobrou
8. lis 2009 ve 22:57  • Odpověz
Tak dobrou. Taky uz pujdu. I kdyz me dneska nechal R vyspat do pul 12, tak jsem jakasi unavena.
Tak dobrou
8. lis 2009 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj holky, přidala jsem pár fotek do alba a taky to jezdítko.
Sisi - jsem ráda, že sedajda přesvědčila i manžela, to už o něčem svědčí, že bude fakt dobrá, jestli máš Elinku vyfocenou, dej ji do alba, prosím, nějak si nedovedu představit, jak v ní vypadá 10 měsíční dítko, jestli v ní neplave?
Petro - ty se máš, spát do půl 12, to se mi už dlouho nepovedlo ( nebylo mi to dovoleno) a to jsem ranní spáč. Ještě, že mě to dítě většinou nechá spát aspon do 8 :grinning:
9. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
Ahojky,
dneska nam nesel net. Rano Jaydinek vstaval v 7 a pak jsem s nim po 9 jeste usnula opet do pul 12 :grinning: Potom jsme jeli ke kamosce, co ma o mesic mladsiho chlapecka Viktora. Kluci se vyradili. Jaydi vubec odpo nespal a v 7 nam odpad :slight_smile:
Bubo tak normalne presne tuhle trikolku mame taky vybranou! Za kolik jsi ji koupila ty? Tady stoji 99e coz je asi 2600kc. Akorat premyslim, jestli to jeste tolik vyuzijem. Pristi mesic nam bude rok...
Jinak ja maleho vozim v te vetsi sedacce od 9M. Sice je maly drobnejsi, ani tech 9kg jeste nemel, ale proste se mi lip jezdi s vetsi sedackou.
Bubosku jinak moc krasny fotky, Kubik je nadhernej :dizzy_face: A nechava te spinkat docela dlouho. My normalne vstavame kolem 7, ale ja vetsinou jeste polehavam a smudlik si hraje na zemi :wink:
9. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
Koupila jsem ji v Tescu za 1800.- No ale takhle to přepočítávat stejně nemůžem, leda bys zavolala babičce at ti ji koupí, na Vánoce určitě pojedete do Cz!? Nevím, myslím, že využijete, píšou tam, že je do 3 let, jak bude klučík samostatnější tak ji "oholíš" od toho vodítka, kšírků a stupátek a zůstane trojkolka na které se vozí dítko vlastním pohonem. Je super jen mě zaráží, že se s ní dá jen velmi málo zatáčet, ale Ivánek říkal, že to Kubíkovi pošteluje až to bude aktuální a bude na ní řádit sám.
Dívala ses na vyřazování superstar? Jsem myslela, že mě trefí šlak, Vypadla Leona Šenková, no cip mě střelí :rolling_eyes:
Děkuji za pochvalu, ty máš taky krásného chlapečka a moc šikovného, to je taká sranda, jak oni se staví na ty nožky a přitom jsou takoví prdolkové malí ještě. Jaydinek taky není moc dlouhý, že? Nebo se mi to zdá a fotky zkreslujou, My jsme prdolkové před měsícem měl 65 cm. A na koho je podobný - na tebe?
Kolikrát denně a jak dlouho vám dítka spí?
9. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
Tahám rozumy, že, ale když Kubík je tady z té "party" nejmladší, tak si říkám, co mě asi čeká. :astonished:
9. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
Bubo jak se jmenujes jmenem? At nemusim psat tu prezdivku :confused:

Jinak teda vysla pekne levne! Se musim jet podivat taky do Tesca. V Cesku ji kupovat nechci a pak prevazet, moc tezke. UZ tak budeme mit veci az az. A pak v CR budeme asi v kvetnu (uvidime) a pak az v srpnu na dyl. Takze tam bychom to moc nevyuzili si myslim. Jeste uvidime, ale asi nejakou stejne koupime.

Jaydinek mel v 9M 74cm a 8270g. Na koho je podobny nevim, ale myslim, ze tedka uz spis do nasi rodiny. Ale zalezi, kdo koho vic zna a pak rikaji, ze je vic podobny do te a te rodiny. Ale R a cela jeho rodina ma modre oci a vetsinou svetlejsi kuzi (jedem bracha je tmavsi a mamka byla taky snedsi). Jaydi ma hnede oci po mne a snedsi je nastesti taky po mne :grinning:
Jinak spani u nas. V 8 vecer do 7rano (spinka ve svem pokojicku). pak od 9 - 11 az pul 12, a posledni dobou tak kolem pul 5 do 6h vecer.

Na SS jsem uplne zapomnela. Ale teda mam sok, jak pises, ze Leona je venku! Jak to?

Co u vas, na koho je Kubik podobnej?
9. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
Jmenuju se Alča, Bubošek je můj pes.
No těžká ta krabice opravdu je, Zkuste to tesco. Některé věci mají stejné. (V anglii, ale mají spoustu krásných oblečení na dítka navíc, a to nejen v tescu jsou mnohem hezčí věci pro děti, dodnes mě mrzí, že jsem si tam nenakoupila)
My jdem do poradny za 14 dní tak uvidíme jak nám Kubík povyrostl.
Ty se máš, že se ti malý nebudí v noci, ten luxus ho přestěhovat do jeho pokojíčku si nemůžu dovolit protože se v noci často budí. Ohledně raního vstávání on se vzbudí kolem půl 6, ale nebudí mě a prostě už si zvykl si hrát s peřinou nebo s ručkama s dudlem, plínou, no co má po ruce, sem tam něco si pro sebe zažbrble, ale nechává mě spát, ale musí být u mě v posteli.
My spinkáme podobně přes den.
Kubísek je prý celý já, je fakt, že když se podívám na fotky kdy jsem byla v jeho věku, tak jsme jak dvojčata.
No vidíš, Leona vypadla a Ben který neumí zpívat, tam hnije dál, no je to nespravedlivé.
Dnes jsem si zajela na ITV2 na x factor a nechtělo mě to ty videa přehrávat, nechápu, ještě nedávno to šlo, tak jsem zabrousila na You Tube, stihla jsem jen holku kolii je fakt dobrá.
9. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
Ahoj Alco :wink:
Holka kolie :grinning: ale zpiva hezky.

No u nas to spani taky nebylo valne, dokud jsme ho neprestehovali do pokojicku. Meli jsme postylku vedle postele. V noci se porad budil a chtel k nam, tak jsme ho brali a spali s nim v posteli. Nakonec se nikdo poradne nevyspal. Pak jsem si rekla par noci, ze ho z postylky brat nebudu, to byl rev. Asi po 3 noci uz tolik nerval, ale porad se natahoval. Tak jsme se rozhodli ho prestehovat. No, prvni 3 noci des a hruza. Kazdou chvili vzhuru a rev desnej, ze se az zalykal. Ale rekla jsem si, ze kdyz uz jsme do toho sli, tak to nevzdame.
Hlavne nebrat z postylky! No a dalsi noc uz jen male zabreceni, ze jsem tam sla az po chvili ho ulozit a pohladit a sla jsem pryc. Dalsi noc jen zamrnceni, jsem tam ani nesla a pak od te doby uz klid :slight_smile:
Hlavne je dobry nechodit tam hned, jak zabreci :slight_smile: (driv jsme to delali) a pak nebrat ven z postylky.
Nejdriv jsem si myslela, ze to nezvladnem a bylo mi i do place ho slyset, jak desne rval, ale pomohlo to a ted je to super. Tak vyzkousejte.
Nebo ty jeste kojis?

Jaydi ma zitra 11M, tak chci jit do poradny tento tyden ho nechat zvazit a zmerit. Akorat mam trosku strach do takovych mist s nim chodit, protoze tu strasne radi praseci chripka. Tak nevim jeste.

Veci pro prdolu taky kupuju vsude mozne. Taky jich ma spusty, ale aspon nemusim tak casto prat :sweat_smile:
Tedka tu maji v Mothercare slevy, tak jsem vcera koupila troje kalhoty 12 - 18M, ted ma kalhot dost. A taky par tricek :slight_smile: Pak jsem jeste v Name it koupila krasnou zimni bundu slevnenou ze 30e na 10e a je super. Taky HM, Next,Debenhams a nekdy Dunnes Stores. Obchodu je tu dost a uplne jine ceny, nez v CR. To se pak nakupuje :grinning:

No nic, jdu si lehnout s knizkou na chvili a pak hura na krasnej sen :slight_smile:

Tak preju dobrou a klidnou noc
Pa pa
9. lis 2009 ve 22:47  • Odpověz
Dobré ráno, no spíš poledne,
my dnes vstávali až o půl 10 (paráda), no ale tím pádem mi usnul až ted, no nevadí tak všechna jídla posunem.
No tak to je zajímavé s tím spaním, přesně tak jak říkáš, budí se a nepomůže nic jen ho vzít k nám do postele, je to dobrý návod, jen u nás je ten problém, že jeho pokojíček je bohužel ještě nedostavěný :rolling_eyes: , Nastěhovali jsme se do baráku jak se Kubíček narodil a obytné je jen přízemí a to je 2+1, sice obrovské, ale pořád 2+1, pomalu se chystáme dělat podkroví a tam bude mít každý svůj koutek, no ale až v létě, takže to asi budem muset vydržet. Ohledně pláče já ještě snesu jak trochu plače (ale jen trochu), ale můj chlap je na toto staršně citlivý a nenechá ho ani breknout, no už ho pomalu budu muset směrovat, páč ho tímto rozmazlí. No jo je to už starší tatka (má 48 let) a je to tak trošku jeho vymodlené dítko. To sice zní, že Kubíčka mám míň ráda než on, ale já se na to asi dívám více realisticky, no a taky jsem s ním víc, tak jsem otrlejší. :sweat_smile: Ohledně kojení, už nekojím a ani v noci nechce jíst, ale....
K doktorovi bych radši nešla, když je zdravý, tak neriskuj, stejně pak v roce budeš muset jít na povinnou poradnu, ne? Aspon tady v CZ to tak je. V 6m, pak v 8m a pak až v roce, pokud je vše v pořádku. Prasečí chřipky se taky bojím, zajímavé je, že všude říkají, že zdraví lidé ji přejdou jako obyčejnou chřipku, ale nikde jsem nezaslechla, jak by to prožívali takoví drobci jako máme doma my?
No ochody s dětskýma věcma ti vážně závidím, ale na druhou stranu je to dobře, protože já kdybych viděla tolik krásných věcí, tak bych nakupovala jak zběsilá, stejně by to nevynosil, tady v česku je zázrak najít něco, co se mi fakt líbí, takže nemám plnou skříň a neutratím :confused:
Dívala jsem se ti do albíčka a strašně se mi líbí jak máš vymalovaný pokojíček pro Jaydinka, taky jsem chtěla Medvídka Pů, to máte na modrém vymalovaní nakreslené nebo je to tapeta?
10. lis 2009 v 11:42  • Odpověz
Hezke odpoledne,
No u nas dneska vstavani v 6, asi ze sel spinkat o hodku driv. Ale R ho zaopatril a ja spala do 7, nez sel do prace. Maly pak usnul v 9, ale za 40min potom tu zvonil postak, dovezl mi balicek od mamky :slight_smile: a samo, ze vzbudil maleho. Ten pak nechtel spat. Ale uz byl umrnceny az az, z nedospani urco. Chtela jsem mu dat obed, ale nechtelo se mu asi kousat, tak dostal flasku mlika a usnul. Jsem zvedava, na jak dlouho.
U nas Ray je taky vic citlivejsi na plac a tak, ale rozhoduju spis ja, Takze mu kolikrat reknu, at tam nejde :grinning: A nebo ze zacatku ho chtel porad tahat na rukach, ze je to krasne a tak. No ale ja mu rekla, ze ja pres den nemam cas porad ho nosit na rukou, jinak nic neudelam. Tak to taky prestal tolik delat :sweat_smile:
S pokojikem dohromady to je tezky teda. Ale snad se to zlepsi. Ono se rika, ze to dite nas citi, proto vic chce k nam. Kdyz je zvlast v jinem pokoji, tak to nedelaji. Ale drzim pesti s dostavenim a dodelanim podkrovi. Urco to pak budete mit super :wink:
Nas pokojicek malovat Ray. Normalne maluje obrazy a sem tam nekomu na zed ruzny veci :sunglasses:
Ohledne te chripky to v CR neni takove, jak tady. Jen za minulych 2 tydnu tady se nakazilo 30tis lidi a prej bude hur. Nejvice teda na to doplati starsi lidi, nemocni lidi a pak mimina a male deti. Spousta jich je treba v nemocnici, ale spousta taky doma. Jenze inkubacni doba tyden a musi prej byt jen v :sunglasses: jednom pokoji. No nedovedu si to predstavit.
Tedka zacali s ockovanim proti te chripce. Ale je to tak 50 na 50, protoze se neznaji vedlejsi ucinky. Od pondeli pristihi tydne jsou na rade na ockovani deti do 5 let, ale premyslime, jestli jo nebo ne...je to tezke, kdyz nevis, co to muze udelat. Ale zase za mesic budem na letisti a v letadle, tak je docela dost velke riziko. Ale doufam, ze aspon nas to obejde... :frowning2:
S obchodama to mam jak pises. Chodim casto nakupovat, se neda tomu odolat a jeste k tomu, kdyz jsou tu tak casto slevy. Takze veci mame hodne, ale stridame, tak super.
Bratranek v CR bude mit chlapecka v lednu, tak jim povezu nejake pidi vecicky :slight_smile:
TM uz ma nejake deti? Jestli neva, ze se ptam. Protoze chlap v takovem veku si myslim, ze ma za sebou asi nejakou tu svatbu a deti. I kdyz jsou asi vyjimky, co? :wink:
Jinak mamka mi poslala v balicku par casaku, tak se tesim na cteni a k tomu si dam Millu oplatek, mnaaam :o) Pak jsem tam mela jeste caje pro maleho, protoze tady nekoupim a patery puncochacky. Tak jsem happy :slight_smile:
10. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
Jestli chces, tak tady mame spoustu fotek, od narozeni az po ted skoro :wink:
http://picasaweb.google.cz/petronuska
10. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
Ahojky, já jenom v rychlosti, malá si tady cedle mne hraje a myslím si že to dlouho nevydrží.
Ali v té sedačce ji bohužel zatím vyfocenou nemám, ale až budu tak ji do albíčka šoupnu. Nebo v 10 měsících se v té sedačce neztratí má tam na sedáku ještě takovou vložku, která se oddělá asi tak za rok no a na bocích u hlavičky je taky něco však uvidíš až ji budeš kupovat, navíc malá už má skoro 10 kg.
No s tou chřipkou je to takové všelijaké já slyšela že někdo zemřel po očkování na vedlejší účinky.
Petru malý je moc šikovný :wink: . Tady leje jako z konve a my chtěly jít ven :confounded: .
S těma jogurtama je to tak já malé zkoušela dávat asi 2 krát bílý jogurt, ale nechtěla mi ho a potom jsem začala dávat dobrou mámu a tu baští jedna radost, teď má oblíbenou piškotovou, ale já jí je střídám.Doktorka říkala, že jogurty mají obsahovat živé kultury a to dobrá máma má. Malá ze začátku spapale jenom půl a teď někdy jeden někdy dva.
No nic jdu Elišce dát papat.
10. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
Petru s tím spaním to máš super, já si odpočinu pouze v noci a to když se Eli nebudí.
O vánocích nepojedeš do ČR?
Ali mě Eliška spí dvakrát denně no není to žádná sláva někdy spí jenom první spánek čtvrt hoďky někdy půl dopoledne půl odpoledne, málokdy spí jednou aspoň hodinku a to většinou venku, když s ní jezdím. No a když jsme někde na návštěvě tak to má úplně rozhozené. Teď dokonce i málo papala, až se tomu divím ale dneska papala už zase pěkně.
Tak nakonec jsme venku dneska nebyly, tak doufám, že počasí se umoudří a půjdeme ven zítra.
10. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahojte, taky bych neočkovala, slyšela jsem, že ani zdravotníci se nechtějí nechat očkovat, ta vakcína není ozkoušená a bůhví, jaké to může mít vedlejší účinky, já vím nám se to mluví, když to tady ještě nemáme v takové míře jako u Petry v Irsku,ale stejně... :rolling_eyes:
Sisi - to nevadí, nespěchej, my ji budem stejně kupovat asi až po vánocích, takže času dost.
Bílý jogurt Kubískovi chutná moc, ale myslím si, že z něj má ty neklidné noci, zkusím ještě za den dva mu dát půlku a smíchat z něčím, jak radila Petra.
Petro - Ivan děti nemá, jak byl mlád, tak byl víc zamilovaný do hudby a do své kapely než do holek a později měl holky jeho věku, ketré už děti měly z minulých vztahů.
V anglii nejsou čaje pro miminka? No to mě překvapuje a co jim dávají pít? Jen vodu?
Přeju vše nejlepši malému k jedenáctiměsíčninám :grinning: :grinning: :grinning:
Shlédla jsem pár alb z picassa, co se stalo, jak se malý narodil, že byl takový chudák zahadičkovaný, vždycky jak vidím takové fotky tak mě mrazí :frowning2:
Dneska v televizních novinách ukazovali kočáry, které jsou nebezpečné - nějakému mimisku amputovali prst. Byly to golfky maclaren, tak doufám, že je holky nemáte. :fearful:
10. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz
Neboj Ali já zatím nemám golfáč, mám sporťák od hlubokého kočárku. Taky jsme s manželem na to koukali.
S těma čajíkama je to divné že tam Petru nemáte. No abych se přiznala já malé čajíky střídám jak bylinkové tak i ty kupované dětské, dneska poprvé vypila celý hrníček. Z lahve mi nechce tak má cucáček a moc hezky se z něj naučila pít.
10. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
Taky čajíky střídám, chutnají mu už všechny a vypije jich "litry" má rád čaj, aspon, že tak protože přes den nechce mlíčko, tak aspon nějaké tekutiny aby měl k těm příkrmům. Eli je šikulka, já jsem onehdá taky vytáhla prý nekapací hrníček, pěkně si ho chytl a pil tak jsem mu ho nechala v lehátku a šla jsem mýt nádobí a přišla jsem - to je opravdu nekapací hrnek, to je totiž tekoucí hrnek, byl slitý od hlavy až k patě :angry:
jj dneska byl venku hnus hnusu, jsem lítala s kočárem ppo zahradě v tom dešti, ale Kubovi se tak pěkně spinkalo v tom dešti :wink: Zítra má snad být sice pod mrakem, ale bez deště, tak doufám, že zas nelžou :angry:
10. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz
No já ten nekapací hrníček mám, ale moc dlouho nevydržel nekapat tak asi jenom 14 dní :angry: , no ale co už tak musím malou hlídat aby se nepolila. Vozíme jej i na procházku v termo tašce.
Taky doufám v lepší počasí, chceme vyrazit za taťkou do práce a chceme jít pěšky.
10. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz
Je to na houby a to nemám žádný levný - všechno mám od Aventu, takže i toto. No nevadí, jak říkáš musí se hlídat. Holky jdu chrnět, tak když tak zítra pa a dobrou noc
10. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: , je to na prd, pořád prší :frowning2: :angry: , sem zvědavá jak zvládneme tu cestu za taťkou. Asi pojedeme busem. Malá je protivná jak to počasí. A to mám pouze uvařenou polívku, ještě musím stihnout nějak žemlovku, no snad mi to malá dovolí.
Ali já mám taky hrníček který stál asi 160kč.
O víkendu jsme měli jet do Frenštátu na Martiňák, ale u tchýně, no vlastně švagrová a děti majá angýnu (bydlí ve stejném domečku) tak budeme doma, malá nesmí mezi nemocné, no a kdo by se jel nakazit, že. Sem myslela, že tam koupím nějaké dárky, no co už. Ale tady jsou příští týden už Mikulášské trhy, tak snad tam něco seženu.
11. lis 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahoj, to počasí je opravdu hnus, malý spí pod střechou zababušáný a mám čas, ale vůbec nic se mi nechce dělat. Tak jsem si říkala, že pomaličku začnu sVánočním úklidem, ale dnes na to peču a budu sedět jen u noťasku, nic se mi nechce :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Nakonec ani v v té TV nic není, no to už je depres :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ještě ke všemu malý začal kašlat, takový suchý hnusný kašel, tak nevím jestli nebudu muset vyrazit do města pro nějaký sirup. :rolling_eyes: No doufám, že to nic nebude.
11. lis 2009 v 11:16  • Odpověz
Ahojte maminy,
jste tu toho napsaly :slight_smile: Ja vcera nejak nestihala sem moc jit. Sice jsem byla doma, ale prdola nechtel vcera moc spat a byl takovy umrnceny. Odpoledne jsem s nim sla ven jen okolo bloku tady a normalne to usel 2x bez zadneho knourani. Bylo to super.
Jestli chcete, tady je video:
http://www.youtube.com/watch?v=bi-DqBHaemo
a tady jeste jedno, jak jsme byli doma a prdolka si hral chvili sam:
http://www.youtube.com/watch?v=OvSJSnLgHbE
Vecer pak u nas byl R tata, tak s nama povecerel. Jsem delala poprve segedin a moc jim chutnal, tak me to potesilo :grinning: No a ja pak po 9h sla uz do postele, jsem byla nejaka hotova.

Dneska maly spal zase jen asi hodku dopo, tak jsem stihla umyt si hlavu, oholit a trosku pak jeste uklidit. No a tedka tady si hraje, ale vetsinou chce na me, kdyz sedim u notasu. Takze pisu na etapy :angry:
JInak mame tu krasne, tak po obede pojedeme ke kamosce. Kluci si vyhraji a my pokecame a tak.

S tim ockovanim nevim. Budou posilat pozvanky na to, kdy prijit. Ale v Irl uz je 138tis lidi nakazeno a 14 umrelo.
Detske caje neprodavaj, tady davaji jen vodu nebo sladke stavy. Ja koupim granulovany caj v Polskem obchode a i nejake takove "normalni" potraviny, tak aspon neco. Jinak mam caje z CR, Taky stridam sackove nebo granulovane. Maly vipije za den tak 3/4 litru. Mliko davam asi tak 2 mesice jen rano a vecer, nekdy pres den trosku, kdyz nechce moc jist.

¨sisi do CR jedeme na vanoce. Leti nam to 18.12 a zpatky 31.12. Tak bychom se mohly setkat na Vsetine nekterej den, co rikate?

Sisi Eliska ti teda moc nespinkava. Ale u nas se to uz taky pomalu krati. Nastesti aspon ten vecer je v podstate stejnej. V 8 uz byva v postylce a vstava kolem te 7h rano.
Jsem rada, ze se nam to tak srovnalo. Aspon se vsichni vyspime.

Bubo diky za prani. Jinak kdyz se maly narodil, sice jsem to mela rychle, hodku a pul, ale zase milacek nedychal. Tak nam ho hned vzali a dali na pristroje. Nastesti se to hned druhej den spravilo, to dychani, ale mel nejakou infekci, tak dostaval atb. No a jeste k tomu nechtel jist, takze pres trubicku. Bylo to desne ho tak videt ze zacatku. Nastesti fakt jen par dni. Me pak pustili domu v sobotu a pro nej jsme si jeli v pondeli uz :slight_smile: Nastesti je vsechno v poradku a maly prospiva....nekdy az moc :grinning:

S tim kocarkem jsem to slysela, ale nejak zatim golfky neresim. Ja mam docela v poho kocarek, tedka sportak, tak staci. Mozna na jaro se prozhlidnu.

Bubo s tim nekapajicim hrnickem dobry :grinning:

Uz to tady sepisuju aspon dve hodiny, ted jsem dala maleho spat nakonec do kocarku, nebo desna otrava. Tak pojedu az se vyspi.

Sisi zemlovku bych si dala, mnam :o) A dobre zvladnete cestu :wink:

Bubo znam taky dny, kdy se mi nechce absolutne nic delat :grinning: Tak at te maly necha. A doufam, ze ten kasel se mu nezhorsi.
11. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
ahojky,parádní videa Petro, je moc šikovný, takhle my budem chodit tak za rok s tou naší lenorou, je hold po mamince. Ale slovník máme stejný, ajajajaj. Je super, že na malého mluvíš česky, znám spoustu mamin, které bydlí v cizině, pak přijedou domů jednou za rok a děti se nedomluví s babi a dědou, protože česky neumí ani slovo, to mi příjde smutné.
Petro aspon vy máte dobré počasí, tady už 2 dny v kuse leje. Jaký máš kočárek? Kombinaci? Já mám firkon, má super velkou korbu, ale o to menší sporťák, myslím, že ho ani nepoužiju, protože doufám zimu přežijem v korbě a na jaro půjde do golfek.
To je dobře, že to nebylo nic moc vážného při narození, ale na fotkách to vypadá běsně, ještě že to dobře dopadlo. Já měla porod dlouhý (O půl1 v noci mi praskla voda a malý byl venku až 15.46 odpoledne) ale v poho, než mi vůbec začly nějaké moc bolestivé kontrakce tak mi píchli epidural, no a pak jsem 3x zatlačila a byl malý venku. Hned řval a vůbec nebyl modrý a skrčený.úplně jak vyžehlený, jsem Ivana připravovala jaký vyleze skrčeneček a ono to úplně vyžehlené dítě.
11. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
Na srazík bych strašně ráda přijela.ale já nemám auto a děsně nerada jezdím s kočárkem autobusem, jela jsem 2x a dvakrát byl malý nachcípaný, protože všichni chrchlali a pškali. No a ted s těma chřipkama, jakýmakoliv mám strach, ale uvidím, možná přemluvím dědu at si se mnou udělá výlet, tatka nemůže je furt v práci dom chodí tak kolem 3 a to je pozdě, přece jen to máme do Vsetína 30 km. Śkoda :frowning2:
Já a moje lenora - malý se vzbudil v dobré náladě a tak jsme celé odpoledne blbli, pěkně mě zlepšil náladu :wink:
A už nekašle, někdy mám pocit, že je to pěkná herečka, ale nikdy nevím kdy to hraje a kdy je to fakt :fearful:
11. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: sem tady psala sáhodlouhý příspěvek a ono se mi to neodeslalo tak to snad musím psát navíckrát :angry: .
Ali jsem ráda, že se malému z toho nic nevyklubalo, malá to taky někdy hraje a já nevím jestli je to doopravdy v tom jsou dítka podobná.
S tím vánočním úklidem to nepřeháněj, já to nějak neřeším, uklízím průběžně a s velkým úklidem si hlavu nelámu, akorát bych chtěla o víkendu umýt okna.
To počasí mě vážně už nebaví :angry: .
Super já jsem taky pro srazík :wink: , neboj Ali já doufám, že se ty chřipky trochu uklidní a v pohodě se sejdeme :wink: .
Petru malý je fakt šikula v 11 měsících no je to supr. A asi bude zahradník podle toho jak se zajímal o keříky :grinning: .
To spinkání nebývalo takové ze začátku jsem měla laktační krizi tak jsme všicni usínali kolem půlnoci a potom se to nějak upravilo. Spinkávala mi přes den i po 2 hoďkách, ale to bejvávalo,teď jsem ráda, že ji můžu dát do kočárku a vyrazíme ven.
11. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz
Sem to radši odeslala a budu pokračovat.
Žemlovku jsem snědli na posezení, však vařím jenom dvě porce, chudinka malá se dívala, že jako papáme něco jiného než ona.
V práci jsme to zvládly i to cestování busem, malé se to moc líbilo.
S mým porodem je to tak, že jsem šla na vyvolání a první den se nic nedělo, až druhý den po tabletě se do půl hoďky rozběhl, píchli mi plodovou vodu a začali intenzivnější stahy , zároveň sledovali srdíčko miminka ( v tu chvíli jsme ještě nevěděli, že budeme mít holčičku) ale nějak se jim ta srdeční činnost nelíbila tak než stihl přjet anesteziolog za mnou s epiduralem tak já jela výtahem za ním a ni jsem se nenadála a už mě připravovali na operaci, uspali mne a potom jsem se probudila a řekli že mám holčičku. Manžel se potom chválil, že si ji držel dřív než já a na vše dohlédl. Naštěstí malá byla v pořádku, v nemocnici jsme si pobyly 7 dnů a teď pravidelně navštěvujeme dětskou kardioložku.
11. lis 2009 ve 22:31  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem nakonec dneska byla doma. Prdola usnul v kocarku az do tri asi, ale ja stravila celou dobu kecanim na skypu s kamoskou. Ma termin na konci ledna, ale ma nejake problemy s cipkem, tak musi lezet doma tedka. V po se uvidi, co bude.
Ale pak jsem musela kolem maleho. Je des, jak me vidi u notasu, tak hned prijde a chce na me, knuci a pod. Takze jsme se zabavovali jinak. Pak jsme sli ven na prochajdu. V 5 prijel R z prace, ja jela do shoppingu nakoupit nejake darky na vanoce a pakkonecne klidek doma, malej uz spal. :sunglasses:
Uz se nam tu taky pekne rozprselo! Ale v noci mi to teda nevadi. Pres den to byva horsi.

Bubo ja si teda nedovedu predstavit nemluvit na J cesky! A uz jsem si vsimla, ze ma anglina je horsi, jak cely den s malym cesky a pak vetsinou jezdime ke kamoskam a to jsou cesky nebo slovenky. :grinning:
Kocarek mam Graco. Byl bez vanicky, jen sportak a k tomu se nasadila jeste to vajicko. Ale v pohode a spokojena jsem.Hlavne je lehkej, tak se s nim dobre cestuje a manipuluje.
A teda pekne dlouhej porod, au. :sweat_smile:
Skoda s tim srazikem, je fakt, ze 30km neni nejbliz, kdyz ma clovek cestovat s ditetem a k tomu bez auta, Nasi bohuzel taky auto nemaji :frowning2:
A super, ze Kubik je dobrej a nic mu neni nakonec :slight_smile:

Sisi ja taky s vanocnim uklidem nic neprehanim...ja ho v podstate ani nedelam. Uklizim tak normalne a to musi stacit. :sweat_smile: Moje mamka vzdycky vsechno prelestuje, spoustu skla a tak, des. Jsem nikdy nesnasela. NAstesti my takoveho nic nemame a policek tady taky poskrovnu :grinning:

No ja pro dnesek asi budu koncit. Pujdu si lehnout k casaku a spat pak.
Jsem prosvihla dneska Preslapy, ale podivam se zitra. A zitra jsou jeste VKV. Sledujete nektera? :grinning:
11. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz
Sisi teda ty s porodem taky docela vzruso, co? :unamused: Meli jste prekvapeni? U nas ne. Ja to chtela vedet hned, at vim, do jake casti obchodu chodit a psychicky se tak nejak i pripravit. Ray to nechtel vedet, ale jak jsme byli na utz, tak prej jo. A ted rika, ze je rad, ze to vedel :slight_smile:
Mne zacali kontra doma kolem 5h odpol, kolem pul 9 jsme jeli do nemocnice a v pul 11 se narodil smudlicek :dizzy_face:
A super, ze mala je v pohode. Ale jsou to teda strachy, co? Jak clovek nevi co a jak....
11. lis 2009 ve 22:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.