• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vsetín a okolí

(Zamčená)
3. července 2011 
Já jsem taky chtěla vědět, co budem mít, jsem strašný zvědavec. Nejlepší bylo na ultrazvuku, jak dr. ukázal pytlík a říkal mno asi kluk, co myslíte? a hleděl mu zkoumavě mezi nohy. Jsem se musela chechtat. No tak jsem začala kupovat modré věci - má štěstí, kdyby se narodila holčička, tak bych jí chtěla mít růžovou jako z cukru :grinning:
Na Přešlapy ani na VKV nehledím, čučím na Ordinaci.
Ohledně Ván. úklidu, tak ten bude taky jen light, nejsem žádný puntičkář a ted s malým už vůbec ne, ale okna a prach v takých těch místech, kde se nestírá běžně, jináč to kašlu. Jo a už měsíc se chystám vybrakovat skřínky v kuchyni a trošku to pošmudlit, nedělala jsem to co jsme se nastěhovali, tak ještě toto a finiš! :wink:
Dneska ráno jsem měla příjemné překvapení :sunglasses:, zvonila poštačka, marně přemýšlím, jestli jsem si něco objednávala, na nic jsem nepřišla, ale na balíku byla nálepka časopisu Rodiče, který jsem si předplatila, no a v balíčku, byl od Fisher Price CD přehrávač, je moc prima, zpívá písničky a učí děti jak dělají zvířátka - dobré. Myslím, že hračka dražší než předplatné. Paráda takhle před Vánocema :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :grinning:Petro tak u nás pršet přestalo a k vám to dorazilo, no není nad "krásný" :rolling_eyes: podzim.
No Sisi taky sis užila vzrůša s porodem. :astonished:
12. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: , malá na chvíli usnula a oběd už mám skoro hotový tak jsem zasedla k PC.
No holt vzrůšo asi muselo být, ale už je to všechno zamnou.
Já taky sem tam koukám na ordinaci, VKV zase sleduje moje mamka, ale bydlí jinde. My bydlíme sami a myslím si že je to dobe, i když pravda potřebuju někdy pohlídat malou a tak poprosím radši svoji mamku, než tchýni. Ale stejnak mamka bydlí od nás asi 25 km a tchýneě ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Já taky umývám okna, snad mi to počasí v sobotu dovolí, ať mám pokoj.
Ali dobrý dáreček :wink: , kdo by ho nebral zadarmo, že?
Já chci dneska vyrazit s malou zase na nějaký vánoční dárek, ale uvidíme.
Jo a dneska v rádiu říkali, že už i tady na zimáku se objevil kluk s prasečí chřipkou, tak pomalu dostávám strach :frowning2: .
12. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ve Valmezu už je prasečí chřipka taky, je to běs.
Já mám fantastickou skoro tchýni i moji mamku, takže klidně svěřím Kubíčka oběma, ale já jsem ještě dýl než dvě hodiny nikomu Kubíska nenechala, jsem zvědavá, kdy si půjdu zapařit někde na noc? No to snad už Kuba půjde do školy, no nijak zvlášt mě to zatím nevadí. Jen se bojím, aby nebyl závislák na mě, to bych nerada.
Sisi koupili jste nějaký ten dáreček, nebo jste raději seděli doma?
Petro, dívala jsem se i na jiné tvé videa a líbil se mi Jeydi jak ťapkal v tom chodítku, to bylo roztomilé, no a dnes jsme byli nakupovat v Tescu a tam něco podobného měli za celkem solidní cenu, tak se chci zeptat, jak moc jste to využili. :dizzy_face:
12. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
Ahoj holky, nějak náhodou jsem přišla na toto téma. Myslíte, že bych se mohla přidat? Ještě jsem vás pořádně nedočítala, ale vidím, že vás je tu jen pár. Což si myslím, že je škoda.

Jinak bydlím přímo na Vsetíně, mám 13 měsíčního chlapečka Matyáška. Fotky přidám později, nějak se snažím teprve zorientovat.
12. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz
Ahojky Pet, kliďánko se přidej budeme rádi :wink: , já jsem taky ze Vsetína.
12. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz
No mě malou mě poslední dobou když tak hlídá manžel, jak chodím nakupovat.
To víš, že jsme vyrazily na nákup, manželovi jsem koupila svetr a 15leté neteři triko, tak snad se bude líbit.
Dneska mi poslala mamka smsku, že si mám něco koupit k svátku, když já ale nevím co sem nad tím nějak nepřemýšlela.
A taky u nás zvonila pošťačka a malé přišel balíček od Hami (mlíčko,nějaký banánový jogurt a polívečka, ale je to až od ukončeného 10 měsíce. No nevím jestli to mlíčko využiju, ale myslím si že se to neztratí.
Bubo budeš malému pořizovat chodítko?
Já viděla dneska reklamu na tu tříkolku co jsi malému Kubíčkovi koupila.
12. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz
Díky za přivítání, myslela jsem, že už tady teď v tuto dobu ani nikdo nebude.
Taky se snažíme malého dát babi a dědovi na hlídání, když vyrážíme s manželem na nákupy. Je to jistější. Všude tolik bacilů. Neboť jsme se teď vyhrabali z jedné nemoci, tak nemusíme zase něco chytit.
Vidím, že už řešíte dárky na Vánoce. No tak to já nemám zatím pro nikoho ani jeden. Pro malého už jsme se sice rozhodli taky pro tříkolku, ale zatím ji nemáme koupenou, ale vybraná už jo. A jinak zatím nic nevím.
Chodítko jsme pro malého neměli. Ale známí ho mají, a docela si ho i chválí. No my ho nepořizovali záměrně, neboť jsem s malým donedávna chodila na cvičení a rehabilitační nám to nedoporučovala.
12. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz
Pet já ttady někdy bývám v tuhle pozdní dobu, až si vyžehlím a uspím malou.
Ale teď už jdu vážně chrnět protože bych asi zítra nic neudělala.
Půjdeš na Mikulášské trhy?
Já už v tuhle dobu mívala dřív dárky nakoupené, nemám ráda ty hrozné tlačenice a hrozí i kapesní zloději. V které části Vsetína bydlíš?
12. lis 2009 ve 22:58  • Odpověz
Taky se už chystám na kutě. Jinak já na netu občas bývám i přes den, ale jen když malý spí a nejsme venku. Ale jinak většinou až večer. Na trhy se asi půjdu podívat, teda ještě dle počasí. Bydlím na Ohradě a ty?
12. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz
Já na rybníkách, na netu jsem taky když malá spí, jinak nemám čas, plně mě zaměstná. Tak dobrou já už teda fakt pádím.
12. lis 2009 ve 23:04  • Odpověz
no přesně, jinak plně zaměstnaná :slight_smile: . Dobrou
12. lis 2009 ve 23:07  • Odpověz
Ahojky,
tam mi to vcera uz nevyslo sem jit. Dopo jsem musela jet na pracak, pak do Tesca a potom jsme jeli ke kamosce. Potom doma, vsechno v pohode. Maly akorat nejaky poplakavany sem tam a hrozne se lisal a nejaky unaveny, ze jsem ho dala spat uz v 6:45 Jenze moc se mu dobre nespalo a kdyz jsem ho sla zkontrolovat, tak uplne horel. Byl uplne rudej od hlavy az k pate a teplota 39,5 :frowning2: Takze noc super :frowning2: a rano teplota 38,2, pak sla dole a po obede zase 38,4. Ani moc nechce jist.
Ted si chvilku hraje sam, tak aspon pisu a jdu docist :wink:
13. lis 2009 v 15:53  • Odpověz
Ali na skrinky v kuchyni se taky chystam nejakou dobu, ale porad to odkladam :sweat_smile:
Ten darecek k casaku super. Ja odbirala Betynku, ale uz ne. Kamoska dela v tech casopisech, tak mi tedka schovava :grinning: :grinning: sem tam posle i jine.

K tomu hlidani. R maminka umrela pred 4 lety, takze tchyni nemam a skorotchanovi jsem maleho jeste nechtela davat. Chlapi jsou prece jen jini s miminkama. Az bude Jaydi vetsi, tak to bude jina. Ale ven chodivam sem tam. Jako parit ani ne, starneme, ale sednout si s kamoskama nebo k nekomu domu, to jo. R doma hlida a plne mu duveruju. Vi co a jak s malym, tak je to dobry. Jinak jsme jednou zatim nechali spat maleho u skorosvagrove a v pohode. A kdyz jsme v CR, tak nasi si kolikrat vzali prcka a my spali v pokoji sami. Nadhera :grinning:

Ali choditko myslis to vozitko, co tahne pred sebou? Jestli jo, tak super hracka. Driv si s tim jen hral a mackal vsechno a tak, pak uz se rozhodl to vzit do ruky a sel :grinning: A porad si s tim hraje, je to super. Je na tom spousta ruznych veci, pisnicek, pismenka, nejake zviratka, barvy aj. Stoji to tu 30e

Sisi tak nejake nakupy jste udelali, super. Ja pujdu s kamoskou asi o vikendu, uvidim, jak na tom bude prdolka. Ale bude doma s R.

Peti ahoj, Maty je krasnek a slusi vam to cele rodince.

Ja na net docela i pres den stiham, kdyz je vsechno dobry. MAly si vyhraje i sam a ma tu spoustu mista a nebezpeci skoro vubec. Tak jsem v klidu. :slight_smile:
13. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
Ahojky,
vítej Pet, jsme rádi, že se k nám přidávají další maminky.
Matyášek je krásný. Pet ty myslíš, asi chodítko takovéto jak do něj to dítko posadíš a ono jen po špičkách špacíruje, to určitě není dobré pro zádíčka, ani pro vývoj chození, my máme na mysli toto: http://www.easytoys.cz/chicco-choditko-activity-_hracka_-5085.htm
Petro tady toto chodítko se mi líbí, ty máš od jaké firmy.?
A taky hraje jak se dítko rozejde?
Petro doufám, že malý bude v pořádku, tak vysoké horečky, chudák :frowning2: Držte se :pensive:
Taky jsem ted rozhodnutá nechávat dítko u našich jak budu cárat po obchodech za jedno aspon nic nechytne a pak co si budem vykládat je to pohodlnější, nehledě, že spousta obchodů je v patře nebo tam kočárky nesmí (diskriminace :rolling_eyes: )
No pařit myslím, jak říkáš sejít se u kámošky doma a pokecat u vína, hospody už mě teda nelákají, leda tak na to odpolední kafe :wink:
13. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
Ahoj holky,
moc díky za přivítání.
Taky jsem se koukla na vaše fotečky a máte všechny moc šikovné rarášky:slight_smile:.

Bubosek: jo přesně jak píšeš, měla jsem na mysli takové to chodítko, jak popisuješ. To co bys chtěla koupit je super. Skoda, že jsem o něm nevěděla dřív, taky bych asi po něm šáhla, ale u nás už to nemá smysl, neboť malý už se rozchodil. Sice samozřejmě to ještě není 100% jistota, ale je den ode dne v chůzi lepší.

Petro taky moc držím pěsti, aby byl malý v pořádku. :cry: My jsme měli teploty minulý víkend. Byl to děs. Takže vás teď fakt lituji.
13. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Petru chudák malý, tak ať se brzo uzdraví.
Bubo, mě se nic nezobrazilo :frowning2: .
Já bych taky nejradši vyrazila na nákup sama, ale manžel bývá dlouho v práci a jinak nemá kdo hlídat.
Jo a s tím choděním ven tak to je fakt jenom někde na návštěvu nebo s holkama na kafčo.
Peti malý je moc šikovný.
Jo a musím říct, malá byla včera za noc 4 krát vzhůru nevím co se to dělo, doufám, že to bude lepší.
13. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz
http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1623225 To je to chodítko, nějaká chyba se vloudila asi do té minulé adresy.
Sisi nevím co s těma dětma je asi nějaké "erupce na měsíci" :grinning: malý se vzbudil o čvrt na 2 v noci a až do 5 si vykládal - hodně hlasitě - spát se u toho rozhodně nedalo. Ivan se radši odstěhoval do obýváku aby si aspon nachvíli dříml než půjde do práce.
Musela jsem přerušit psaní, páč mě mrčla chůvička, přijdu do pokoje malý hlavu v polštáři, tak jsem se lekla a polčtář jsem mu vytáhla. on asi spal a jak jsem mu vzala ten polštář tak se lekl, ale jaký řev, to musela slyšet celá dědina - chudák tak se lekl. Chlap spal u televize, tak ho samo vzbudila ta ječící chůva, přiletěl vystrašený do pokoje, co se stalo, no psycho takhle na večer. No ještě byl durch pročurany, tak jsem ho musela celého převlíct, ale myslím, že už spinká zas, uf :sweat_smile:
13. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
No malá byla po třetím probuzení durch počuraná se jí rozepla plína.
Ale má chudinka naběhlé ďásna na stoličky tak uvidíme jestli ji vylezou.
Mažel si taky stěžoval že malá pláče ale prsíčko jí uklidnilo.
13. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz
No tak to má chuderka těma zoubkama, já ještě na dásýnkách nic necítím ani červené je nemá, tak nevím, no malý nespí tak budu muset jít za ním si lehnout.
Hm Petra tady není, no doufám, že malý je v pohodě a nebojujou s horečkama. :frowning2:
Tak nic valím at tam brouček není sám dobrou noc
13. lis 2009 ve 22:28  • Odpověz
Ahojky maminky,
vcera jsem nakonec s prdolou usla, kdyz jsem ho sla davat spat. Vecer jeste byla teplota, ale rano uz dobry a tedka je v super nalade. Tak jsem rada. Ale teda vubec nevim, co to bylo. Zuby nove nevidim. Porad jich ma 6.
Dneska jsem se vyspala, R mel maleho a ja spala do pul 11 :slight_smile: Za chvili pojedu do shoppingu s kamoskou, bez deti, tak se tesim. Budeme mit klidek na nakupy a snad dokoupim vsechny darky, co chci.

Bubo choditko mam od VTech www.vtechuk.com , ale nevim, jestli by se dalo sehnat i v CR. Kamoska byla u nas na 14 dni a taky si ho tu koupila pro malou, se ji moc libilo.
Choditko se nerozehraje, kdyz se s nim chodi. Za to se ale muze vytahnout ta predni cast.
http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/first-steps-baby-walker/

Peti kdy vam zacal Maty chodit?

Ali vecer jste meli docela zabavu, co? Ale dobre, ze pak zase maly spinkal v pohode :wink:

Sisi u Elisky to asi budou zoubky, kdyz to ma i napuchle. Nejhorsi, ze to kolikrat desne dlouho trva. Jaydimu jdou strasne pomalu :angry:

Tak preji vsem hezkou sobotu. Vecer se tu snad uz stavim, kdyz mam dneska takovou oddychovku. Vecer pak pri XFactoru :wink:
14. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Ahojky,
dneska jsme celý den bez malého. Je to takový divný pocit. Hlídá ho babička s dědou a my se snažíme malému vymalovat pokojík. Už jsme se na to chystali fakt dlouho, tak snad se to povede. Z fotek u Petronusky jsem si všimla, že máte moooooc krásně vymalováno. Fakt jste šikulky. No my se chystáme taky na nějaké postavičky, ale nevím, nevím. Moc si od toho raději neslibuji.

Petronusko malý za ruky a při zdi chodil už kolem roku, ale teprve tak před 10 dny se rozchodil sám. Ani jsem to tak brzo nečekala, neboť u nás to bylo na začátku dost komplikované. Malý se asi totiž moc těšil na svět, protože jsem ho porodila o 7 týdnů dřív. Což je dost. No ale naštěstí vše je v pohodě a dohnal i své vrstevníky.
14. lis 2009 v 16:28  • Odpověz
Ahojky, tak my byli dneska všichni odpoledne venku, bylo moc krásně.
Dopoledne jsem stihla umýt okna a uvařit oběd, no a jak jsme se vrátili z venku tak ještě upéct bábovku.

Abych pravdu řekla tak my máme pouze pokojíček vymalovaný světle žlutou barvou a dál nic.
Zatím nevím jestli jenom nenalepíme nějaké ty bordurky s dětským motivem, neumíme totiž moc malovat.

Petru, to je dobře, že už je malý v pohodě. Eliška už má 8 zoubků, tak doufám, že ty stoličky jí moc trápit nebudou.

My bydlíme ve 3 patře a nad nám je dneska nějaký rambajz, asi mladý je sám doma, doufám že to neobudí Elišku :angry: .

Pet jak dopadlo malování?
Doufám, že potom hodíš fotky do albíčka.
14. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz
ahojky, dneska bylo opravdu krásně,
Sisi myslím, že jsi udělala dobře, že ses pustila do těch oken, jsi šikovná kolik jsi toho stihla, já stihla poutírat akorád parapety nebot jsem sundávala sítě proti hmyzu a dál jsem to nestihla no snad zítra bude taky krásně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No včera to leknutí mělo ještě dohru, malý neusnul a vykládal si do 1 hodiny, mezitím se ještě jednou pokakinkal, jsem myslela, že mě trefí :rolling_eyes: Doufám, že dnešní noc bude klidnější.
My máme u postýlky jen bílou stěnu ( malovali jsme narychlo) a nalepené postavičky z Medvídka Pů, ale daleko menší než má Petra namalované.
Eliška je šikovná zubatá - 8 zoubků to my se snad ani nedožijem, jsme stále bezzubí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Pet 82 to muselo být překvapení takhle brzy se vyklubat, ale hlavně, že je malý v pořádku. Kubajz se narodil o 14 dní dřív, a jsem ráda, protože měl 3 a půl kila, jsem docela drobná, takže si nedokážu představit, kdyby ještě porostl , jak bych to zvládla. :astonished:
Petro jsem ráda, že malý je v pohodě, já bych už asi byla bez sebe strachem jestli to není pras. chřipka. :confounded:
14. lis 2009 ve 22:39  • Odpověz
Nazdarek,
tak jsem mela super den. S kamoskou po obchodech, bez deti...nadhera. Taky jsem byla doma az v pul 8 a utratila docela penizek, ale hodne mam z vyprodeje. No a vanoce mam uz z krku. Jen jeste neco maleho pro R. Rekli jsme si, ze si dame jen neco maleho, protoze jsme si koupili nedavno velkou tv :grinning: No a samo, ze jsem zase nakoupila par tricek pro smudlika :sweat_smile: A papucky poradne na doma.
Tak doma jsem potom jen ulozila Jaydinka a dali jsme si Pizzu a jeste mam sklenicku (2) vinka, tak super.

Peti tak jak jste vymalovali? Hodis pak nejake foto? Ja jsem Rayovi rikala, ze podminka je Krtecek a zbytek je mi to jedno. Delal to, kdyz jsem byla s malym v breznu u nasich v CR :slight_smile:
Maly se narodil tak brzy? To muselo byt tezke, co? Ale super, ze je vse v poradku :slight_smile:

Tak vidim, ze Sisi napsala podobne :grinning: Na babovku jsem se chystala dneska, ale nevyslo to. Tak zitra upecu, snad :o)
Se sousedama je to nekdy na houby. My teda mame sousedy vedle, cernochy, ale ti jsou desni nekdy. Dneska peknej bordel od nich, ale maly nastesti spinka...

Teda Ali u vas vcera tak dlouho? No at je dnesni noc uz dobra :wink: Jeee a vy jeste nemate zoubky? Tak to pak urco pujde rychle.
A diky. A neboj, taky nas napadali ruzne veci a choroby, ale co nadelas? U dr ti max reknou, ze mas srazet teplotu, kdyz mu nic jineho neni. Sice nechtel moc jist, ale zase mi pil cajik a mliko, takze dobry.
Nastesti dneska prdola ve svem zivlu :grinning:
14. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz
Ahojky,
tady celej den nikdo? :confused: Asi si uzivate rodinne pohody v nedeli, co? :wink:
U nas nastala dalsi faze. Rano mel Jaydinek na obliceji nejake pupinky, pak jsem si vsimla ze par i na zadech a brisku. No a behem nekolika hodin uz uplne vsude. Nevim teda, jestli jsou to nestovice nebo co, to nepoznam z tech pupinku. Uvidime, co zitra z toho bude. Akorat vecer to vypadalo, jako kdyby se trosku ztratily a vybledly. Ale na omak jdou citit.
To je des, porad neco.....
V utery mame jet do nemocnice na ocni, ale jestli bude ty pupinky mit, tak se to bude muset odlozit. :unamused:

Takze celej den jsme byli doma. Prdolovi se stridali super nalady s placem a mrncenim, kdy se chtel furt nosit a nic se mu nelibilo.
Upekla jsem aspon babovku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo, jeste k noci. Vcera jsme si pustili horor Paranormal Activity, des bes, jsem se bala jak neco a kdyz jsem pak vzdycky zavrela oci, tak jsem to mela pred sebou. Takze jsem se moc nevyspala a jeste jsem musela k Jaydimu parkrat za noc :angry: No sranda. Nastesti me Ray nechal se vyspat zase do 11, bo jsem nemohla rano vubec vstanout.

Ale tedka uz pujdu do postele, prectu nejaky casak a budu spat. At jsem rano fit.

Tak pa pa a dobrou
15. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz
Koukaly jste na superstar? Fandím Chodúrovi, zas byl super :wink:
Petronuska ty se máš, že už máš Vánoce koupené, já dnes byla v obchodě si koupit takové ty kolečka na Adventní věnce, no doufám, že najdu chvilku at je utvořím.
Okna jsem zas nestihla i když bylo pěkně. První jsem se jala převlíkat cíchy, oddělala jsem matrace a myslela jsem, že mě střelí, za celou postelí byla plíseň, no moje nervy, takže jsme škrabali a vysoušeli takovým tím fénem přimotopem, mě úplně zatrnulo, když si uvědomím, že to brouček musel dýchat fuj. Nevím asi příští rok budem muset zateplit barák i přes to, že má silné stěny, takže ohledně tepla je to zbytečné, ale toto je silné kafe. Jojo to je tak, když má člověk starý barák. Táááááááááák jsem se vykecala, ale když to není nic horšího :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
15. lis 2009 ve 23:07  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem se už nedostala, neboť jsem se zasekla taky u superstar. Docela taky fandím Chodúrovi, zpívá super. No jsem zvědavá koho vyhodí dneska.
Jinak s malováním jsme stihli jen podkladové barvy. Stěny jsme namalovali modro zeleně. Na nějakou postavičku, spíše nějakou rybičku (chtěli bychom to pojmout jako moře) se chystám až buď zítra nebo o dalším víkendu. Určitě až to bude, tak hodím pár fotek. Snad se to aspoň trochu povede.
Petronusko a nemůže to malý mít tu šestou nemoc? To jsme měli na jaře. To jsou tak tři dny teploty a pak se vyklube vyrážka, která tak do dvou dnů přejde.
Bubosek: tu plíseň ti nezávidím, my jsme ji před rokem likvidovali v kuchyni. Naštěstí se zatím neobjevila znova, tak hlavně to nezakřiknout. Museli jsme taky oškrábat celou zeď, pak to vysušit a jak jsme to znova malovali, tak jsme tu zeď potřeli něčím na tu plíseň a do barvy jsme něco taky přidali, aby se neobjevovala. Připravky jsme kupovali v prodejně barvy-laky. Tam nám to teda poradili.
Malý mi teď spí, tak jdu vařit obídek.
Ahojky
16. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
Ahojky maminy,
tak jak se mate?
Divala jsem se na SS a super, ze je konecne pryc ten Ben. A teda i ten Denis vcera zpival desne! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My jsme byli dneska vecer s malym u doktora, at vime teda, co to presne je. Takze Jaydi ma nestovice. No a budem trcet doma nejmin dva tydny. Mne hrabne z toho.
No a aspon nam ho zvazil, tak ma tedka v 11M 9,2kg :slight_smile:
No a to vsechno nas stalo 55e
:frowning2:

Ali s tou plisni des teda.
Peti motiv jako more bude super. Uz se tesim na fota :wink:
Jinak sestou nemoc uz maly mel, pred nekolika mesici.
16. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
Čaute , tak jsem konečně spokojená s výsledky vyřazení SS. Ben je sice sympatický kluk, ale fakt byl nejhorší z nich.
Petro - neštovice, nepříjemné, ale aspoň je budete mít za sebou. Jaktože tolik platíte u dr.? V Irsku se nejde pojistit nějak abyste takové prohlídky nemuseli tolik platit? je to celkem pálka. Vím, jak jsem žila v Anglii, tak si holky taky stěžovaly, že u dr. musí hodně platit, nedejbože takový zubař, nekřestanské pálky. Tady v tomto zlaté česko, každý si furt stěžuje a vůbec neví, co tady máme. Jak to vůbec máš s mateřskou? Dostáváš něco? Vím, že známa v Itálii měla mateřskou jen 4 měsíce a pak , chlape-starej se! No to nevím jak by reagovali v česku??
Pet 82 - mořský pokojík, to je dobrý nápad - modrá je uklidnující, určitě to bude moc hezké!
S tou plísní budem taky muset koupit něco protiplísnového, zatím to stále jen sušíme, nemá cenu to uspěchat, když je to vlhké.
16. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz
Ahojky,
tak jen na chvilku, nez pujdu zalehnout.
Ali tady je normal platit u Dr, kdyz jdes. Zaklad je 55e u nekterych je to vic. Pak samo, ze si platis leky a pod.
Ale muzes se tu pripojistit a vzdy jednou za rok jim posles recepty a oni neco proplati. Nebo si muzes vyridit Medical card nebo GP card a nemusis platit ten poplatek u Dr a nebo nejake leky. Zalezi, co mas. Ale bohuzel ne kazdej ma narok na ty carticky. Zavisi to od toho, kolik mate v rodine prijem a tak. Takze my nemame kartu a platime :wink: Taky se tu k dr nechodi s kazdym kychnutim a teplotou. To si nekdy rozmyslis. Ale zavolat si muzes kdykoliv, to je aspon dobry.
Pak tu fungujou jeste Health Nurses (nevim presne do kolika let male deti) a tam si muzes pro radu zadarmo, nebo i tam vazi, meri a pod.
Jinak materska je tu pul roku a pak jen nejake davky. Ale uz tak je zkratili a od noveho roku jednu rusi a druhou zpolovicni. Takze na mesic budeme brat na maleho 83eur :grinning: Smesne a smutne zaroven. Nastesti pro ty, co mame jeste trvale bydliste v CR a k tomu jeste maly ma i Ceske obcanstvi, mam narok na rodicak v CR. Takze dostavam po 3 roky tech 7600. Coz je super. Vzdycky nam to zaplati letenky plus si nemusime nic vymenovat, kdyz jedeme k nasim. No a neco usetrime :wink:
Jinak zenske tady vetsinou jdou zpatky do prace, kdyz mimi maji tak od 4M do 6M, nekdy dyl. Je to tezke, ale oni jsou tak zvykli, tak jim to neprijde. Ja jsem teda nezamestnana, ale na pracaku s tim, ze si hledam praci. Ale od noveho roku uz musim zacit nekde delat, protoze taky krati penize a bylo by to tezke.
Takze jeste hledat hlidani nebo nejakou skolku. Skolky tady vychazeji zhruba na 900e mesicne. Hlidani u nanny kolem 175e tydne. Tak si vyber. Des, ale co se da delat. Jednou jsem se tu odstehovala, tak to musim brat i s tema horsima strankama.

Ja kdyz byla v Anglii pred 12 lety, tak jsem teda u dr nikdy neplatila. Tak nevim, jake to je tedka.

Jo, ale je aspon dobry, ze kdyz jsi tehu az do skonceni 6ti nedeli, tak neplatis nic. Aspon neco.
Nejvic me stve platit u dr za deti, protoze ty jsou nemocne casteji, ze?
K zubari chim na Novy Hrozenkov, tam je super mladik zubar. Hrozne prijemnej a sikovnej. Ja mam totiz desnou hruzu ze zubaru :frowning2:

S tou plisni mas pravdu, radeji nechat poradne proschnout. Jinak pripravek neporadim, neznam :wink:

Tak koncim a jdu si lehnout konecne. Kdo vi, v kolik nas smudlicek zase vzbudi. Ale dneska nespinka nejak klidne, takze bojim bojim :unamused:

Dobrou
17. lis 2009 v 00:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.