• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Východní Čechy

(Zamčená)
12. prosince 2008 
karot, neboooj :wink: Už chrní, ale dneska ji po tom včerejšku nebudu chválit :sweat_smile:
Jak se má Andulka??

A co máš pro manžu k Vánocům?
12. pro 2007 v 19:49  • Odpověz
karot, jinak já sem z tý sestry u dětský vždycky pěkně nervozní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím, že ženská, která nekojí a to neee vlastní příčinou z ní musí bejt hotová! :unamused: Vždycky když tam jdu, tak mi furt říká - Hlavně kojit, kojit, kojit!!! Jinak děti nemaj protilátky,... blablabla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2007 v 19:57  • Odpověz
autor
S Andulkou jsem byla v pondělí a zítra jí asi napíšu.Mám nějaký absťák.........potřebuji konverzaci na úrovni. :grinning: Davídka jsem konečně viděla bdícícho(v sobotu)..........má krásný oči. :dizzy_face:
Pro manžu mám zatím sklenici s bonbóny.Ale ještě musím něco vymyslet. :grinning:
Jo.........ta sestra je opravdu super. :rolling_eyes: Minule Ádu rozbrečela tím svým otráveným výrazem. :grinning: Jo s tím kojením..........užila jsem si pěkně,když jsem dokojila.Pořád měla nějaké připomínky.Člověka to samotnýho mrzí a ona si ještě přitopila. :rolling_eyes: A teď ani nedutá,protože tam opravdu chodíme jen na prevenci. :grinning:
Ale Adámková je normální,.........naštěstí. :grinning:
12. pro 2007 ve 20:58  • Odpověz
karot, právě, že si myslím, že každá máma, když jí nejde kojení, tak je z toho psychicky dost hotová a ona jim ještě přidá!! :angry: Adámková je super, ale ten průjezd kočárem k nim do čekárny je teda jen tak tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a co budete kupovat Adámkovi?
12. pro 2007 ve 21:01  • Odpověz
autor
Já už to mám do čekárny najeté :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale když byl malej,tak jsem nechávala kočár v chodbě a zamykala jsem ho k ústř.topení,aby mi ho někdo neukradnul. :grinning:
Tu sestru fakt nesnáším....je falešná jak pětka...........ježibaba. :rolling_eyes: :grinning:
Imunita není jen o kojení,ale o celkové péči o miminko.A ten Nutrilon taky není špatný. :wink:
Zrovna dneska jsem se vyzásobila u Galanty v lékárně.Vykupuju "stará" balení,protože ta nová jsou min. o 50kč dražší. :rolling_eyes:
Tak Ádovi mám v plánu kuopit hrací nočník,prokládací kostku a mrknu se po nějakých dřevěných kostkách.Zjistila jsem,že už reaguje na obrázky a líbí se mu,když mu říkám co tam je. :slight_smile:
A co Ty?
12. pro 2007 ve 21:11  • Odpověz
autor
No,nic...............jdu chrnět.Mrknu na vás zítra.
Pa
12. pro 2007 ve 21:18  • Odpověz
My sme Anetce koupili lehátko, ale už sme jí ho dali :sweat_smile: Pak sme objednali sáňky, protože chcem jet v únoru do Alp a celkově dost jezdíme na hory a pak sem jí koupila knížku klasickejch říkadel a pohádek :wink: a samo nějaký oblečky, ale ty už jí taky průběžně dávám :wink:
12. pro 2007 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, pořád nějak nestíhám. I teď jsem tu na skok. Pozdravuje všechny Ráďa, je bohužel s Ádou v nemocnici, chytil chudáček nějakou střevní virózu, či co. Ale zítra už je možná pustí. :slight_smile:
14. pro 2007 v 15:43  • Odpověz
siss mi to včera psala, že jsou v nemocnici, chudák Adámek :confounded: Snad už mu je líp, když je zejtra pouštěj :wink:
14. pro 2007 v 15:46  • Odpověz
Psala mi Radka, že pokud dneska Áda vypije 1200 ml čaje, prý je pustí. Ale dost jsem z toho množství tekutin byla v šoku, Lili by byla schopná vypít max. polovinu a to bych u ní musela pořád stát s flaškou. Áda je ale šikovný, dopoledne už měl 400 ml v sobě :sweat_smile:
14. pro 2007 v 15:49  • Odpověz
Taky mám Lili nějakou nachlazenou. Rýma, do toho kašel, jak se snaží zbavit hlenů... Ale naštěstí bez teplot. Nastartovala jsem odsávačku a Nasivin pro kojence, tak to snad pomůže. Nurofen čípky mám raději v zásobě, ale nechci je ještě použít, když nemá teplotu.
14. pro 2007 v 15:52  • Odpověz
Ahoj,
Hm,to je mi Adámka líto,to je hrůza.
No nám taky říkali,že má vypít asi 1l a nakonec nás pustili i když nevypil,ono se to nedá do toho dítěte nasoukat,tak snad budou rozumný.
14. pro 2007 v 16:18  • Odpověz
Ilčo, to mi taky připadá dost pro tak malý dítě, ale asi vědí, co dělaj, že :sweat_smile: Anetka je taky furt nastydlá, takže vytírám nos na střídačku Nasivinem a Libenarem, chvíli je to lepší a chvíli zas horší :confounded:
14. pro 2007 v 16:47  • Odpověz
Já už nevím,jak to počítají,ale myslím,že podle váhy.
Tak třeba je jako za 24 hodin myšleno.
Tak hlavně,aby už mu bylo dobře.
14. pro 2007 v 16:54  • Odpověz
Jo Ilčo super je i vincentka do nosu i mucosolvan je myslím od 6.měsíců,ten je taky na odkášlání i rýmu. :wink:
14. pro 2007 v 17:03  • Odpověz
Holky mám čerstvou zprávu, tak Ádu ještě zítra nepustí, prý se musí čekat na výsledky stolice a ty budou až za 3 dny. Áda je ale už prý v pohodě.
Na to naše odkašlávání koupil Lili manžel čaj od Lerosu, může se už od půl roku. Lili to ale moc nechutná, jak je zvyklá na ty slazené čaje od Hippu a Hami. Musela jsem přisypat trochu Glukopuru a více naředit. Prozatím zkoušíme tohle, možná bylinky zaberou :wink:
14. pro 2007 ve 21:36  • Odpověz
Ilčo, dík za zprávy! To je dobře, že už je Adámkovi líp :dizzy_face:
15. pro 2007 ve 12:04  • Odpověz
autor
Ahojky!
Tak už jsme konečně doma a děkuju Vám všem,že jste na nás mysleli. :wink:
Tak a tady to máte vypsané do podrobna:
Ve čtvrtek se mi klasicky vzbudil v 7h.,já namíchala mlíčko a on dělal,že ho to nezajímá,měl křečovitě uzavřenou pusu a kroutil se jak červík.Hrozně skučel,tak jsem si doběhla pro teploměr a naměřila jsem jen 37 C.Tak jsem si řekla,že má asi zaražené prdy,tak jsem mu šla natočit vanu teplé vody.Když jsem ho do ní dala,bylo to ještě horší.Házel sebou tolik,že jsem měla strach,aby si neloknul a radši jsem ho vyndala.Hned jsem manželovi zavolala do práce,ať se vrátí,že musíme k doktorce.
Přijeli jsme tam v 7.30 a měla ordinovat od 7.45h.Áda mi pospával v náručí a když se probudil tak neskutečně kvíjel a byl úplně v křeči. :confounded: Samo,že si paní doktorka dala na čas a přišla až po 8mé,ale hlavně,že přišla. :wink:
Jelikož jsme měli jít 17.12. na 8.měsíční kontrolu,tak aby si paní doktorka mohla prodloužit(zřejmě,......alespoň mi to tak přišlo :confounded: )dovču před Vánocemi,tak jsme ho museli měřit a vážit. :rolling_eyes:
Prohmatala mu břicho a konstatovala,že to budou zuby. :sweat_smile: Tak jsem na ní nechápavě koukala a dokola jí vysvětlovala,že jsme zuby měli bez problémů a připadá mi,že má něco s břichem.Málem by nás bez ničeho poslala domů,tak jsem se jí zeptala(jedná známá se mi před časem svěřila,že jí u kluka zanedbala zánět slepého střeva a taky je posla domů s tím,že to nic není :confounded: ),jestli to nemůže být slepák a ona mi na to řekla:"To může být cokoliv.".......a konečně mi vypsala papír na chirurgii,kde mimo jíné poznamenala:"Bolest na pohmat břicha 0,apd." :sweat_smile: s tím,že si tam máme zajet pouze při zhoršení stavu :confounded: a pro dnešek ho mám nechat na čaji.
Nicméně,..........manžel měl taky pocit,že trochu přeháním,tak nás vyklopil doma a pelášil do práce. :sweat_smile:
Když se Áda probudil,násilím jsem mu otevřela pusu,aby si cucnul čaje.Vzápětí se tak dokonale poblil,že jsem ho musela kompletně odstrojit a umýt.Mezi tím mi zase usnul a volám manželovi do práce,ať se vrátí,že musíme do nemocnice.Jeho reakce už mě fakt dožrala. :rolling_eyes: Pravil:"No,........nejdřív za půl hodiny,...........mám tu nějakou práci!" :rolling_eyes:
Tak jsem začala být doslova hysterická a normálně jsem ho seřvala jak malýho kluka.Až to zaslech kolega a pravil mu:"Prosím Tě jeď,............dítě je přednější než práce,ne?!" :sweat_smile:
Tak byl doma během 5ti minut a jeli jsme do nemocnice.Když Ádu prohlížel doktor na ambulanci,tak se mu tam tak poblil,že nás poslali hned na UTZ,aby vyloučili zauzlení.Tam doktorka nic neviděla,tak nás poslala zpátky na ambulanci,kde Áda v čekárně poblil pro změnu mě. :grinning: Měla jsem původně býlý rolák a v mžiku jsem vypadala jak Esmeralda. :grinning:
Vypsali nám papíry na příjem a šli jsme na dětské.Áda byl úplně gumovej........i by zvracel,kdyby měl co.............chudák. :cry:
Žákyňka se mnou začala vypisovat papíry a opět jsme ho musely(ikdyž jsem jí ukazovala zdr.průkaz,vyplněný ten den u mudry)měřit a vážit.Scéna jak z hororu............řvoucí dítě,které zvrací na prázdno,svíjí se v bolestech a oni místo toho,aby mu pomohli,tak se musí nejdřív papírovat. :cry: Pak si pro něj přišla sestřička,že mu půjde napíchnout kanylu a když šla po chodbě,tak se jí tam zase poblil a málem se po tom smekla. :sweat_smile:
Radši jsem šla na WC,abych neslyšela ten řev,protože jsem byla totálně vyždímaná. :confounded: Napichovali mu to 5krát :confounded: .
Pak mu napojili kapačku s glukózou a já u něj seděla celé odpoledne a v noci,protože jsem ho musela držet(vždycky,když se probudil),aby si tu kanylu nevytrhnul,každé 2 hodiny jsem mu musela měřit teplotu,každé 4 hodiny mu dávat inhalace(původně si mysleli,že je ti viróza,protože měl "nález" na průduškách,ale nakonec měl jan poleptané dýchycí cesty z toho zvracení :wink: )a po troškách mu nabízet čaj,který mi v zápětí hned vracel.
V pátek už to bylo lepší.Dostal ještě jednu infůzi a pk jsem do něj lila čaj horem dolem.............měli jsme nakázáno vypít min. 1200ml.Áda toho teda vypil ještě víc,protože měl pořád hlad. :confounded:
Odpoledne se vykadil a teda kvalitně.Pokoj pak vypadal jako plnová komora z koncentráku. :grinning: Takže to měl z jídla.Já už jsem týden dozadu pozorovala,že mi nedopíjí mléko. :confounded:
Tak se ještě muselo počkat,než se mu to kadění srovná a a dneska jsme konečně dostali zelenou a mohli jít domů.
Zítra půjdu(doufám,že si tu dovču opravdu nevzala,jinak si jí vyhledám v seznamu a navštíví jí doma :rolling_eyes: :grinning: )k mudře se zprávou a pro probiotika.
A závěrem............bylo mi řečeno,že kdybychom přijeli až odpoledne,tak by to bylo minimálně už na JIPku,protže byl totálně dehydrovanej. :cry:
Setřičky a doktoři/ky byli super.Ale litovala jsem tam ty odložené děti.Stra mi pak říkala,že si hodně rodičů dělá z nemocnice útulek pro své děti,aby od nich měli pokoj. :confounded: A nejsou to zrovna sociální případy.Dokonce jsem byla svědkem toho,že tam nějaká načinčaná maminka přesvědčovala svojí 6iletou dceru,kterou měli propouštět domů,aby si pořád stěžovala na bolesti břicha. :cry:
Na pokoji se mnou byla cikánka z Litomyšle,sice spoře oblečená,ale maminka k nezaplacení. :wink: Takže to není v barvě pleti,ale v lidech všeobecně. :wink:
Luuci............Adámková je hodná mudra,ale pokud by si u Anetky měla na něco podezření,nenech se odbýt. :wink: Kdyby pak něco zanedbala,nic si na ní nevezmeš :confounded: a byla by si zbytečně nešťastná. :cry:
16. pro 2007 ve 14:34  • Odpověz
Ahoj
Karot: docela sis užila,hlavně že je malej už v poho.
Prosím tě a zjistili mu co mu teda bylo, či co bylo příčinou?
16. pro 2007 v 15:45  • Odpověz
Ahoj karot, to je dobře, že už vás pustili :wink: Takže to měl Adámek z jídla?
Já se zrovna zítra chystám Adámkový volat, Anetka už 5 dní nekakala :confused:
16. pro 2007 v 15:52  • Odpověz
čus ženský :grinning:
16. pro 2007 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz
autor
Moni............zřejmě něco blbého před týdnem snědl,ale nemám tucha,co to zrovna bylo.A to si to všechno píšu(pozůstatek z porodnice :sweat_smile: ). :confounded:
Něčím se mu zacpaly střeva,protože na UTZ byl vydět jen zavzdušnění a doktor na ambulaci mi ještě říkal,že může mít zdvojené tenké střevo(jako,že se ho kousek vtáhne do sebe) a to se na UTZ nedá poznat.
Ale hlavně to zvracení je nebezpečné.Doktorka mi to vysvětlovala tak,že jakmile dítě začne zvracet,tak už nic nepozře a zvrací,zvrací,až se úplně odvodní a pokud se mu nedá včas ikfúze,tak by mohlo umřít,protože jinak se do něj žádná tekutina nedostane,protože se mu v žaludku z těch šťáv vytvoří "aceton" a ten ten žaludek nutí k zvracení. :confounded:
Teplotu měl nejvyšší 38,2 C. :wink:
16. pro 2007 v 15:56  • Odpověz
Haaaa, milostpaní Siss se vrátila :grinning: :grinning: ti to trvalo :wink:

holky, co mám dělat s tím kakáním u Anet? sem z toho docela nervozní. ona je v poho, břicho, měkký, prdíky jdou, jen 5 dní nekaká :fearful:
16. pro 2007 v 15:59  • Odpověz
Ahoj, můžu se přidat? :sweat_smile:
16. pro 2007 v 16:00  • Odpověz
luci:zavolej doktorce, ale podle mě to nic nebude :wink:
16. pro 2007 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz
mato, jsi z Východních čech tak určitě :wink: vítej

siss, zítra se na to chystám. sem ted byla 4 hodinyvenku, sem zmzrlá jak preclík :stuck_out_tongue_closed_eyes: nesnáším zimu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2007 v 16:04  • Odpověz
luci: já dneska s malým vyslala tátu :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , dala jsem dva inzeráty do bazaru, ale pochybuju, že se někdo ozve :angry:
16. pro 2007 v 16:05  •  2 děti  • Odpověz
jj, jsem, díky :slight_smile:
16. pro 2007 v 16:05  • Odpověz
siss, třeba jo.já to chci zkusit nejdřív prodat po známejch a pak to kdyžtak píchnu někam na net :wink:

mato, jak je v Jičíně?
16. pro 2007 v 16:07  • Odpověz
zima a mrazivo. A jak je v Pardubicich? :slight_smile:
16. pro 2007 v 16:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.