• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Východní Čechy

(Zamčená)
12. prosince 2008 
Lucko,tak to je šikulka :dizzy_face: ,tak to ani nebudeš muset do tý posilky,to budeš za chvíli běhat za Anetkou :grinning:
karot: fakt na nočník,tak to my jsme teda zaostalý,my chodili až až až skoro ve 2,5 letech. :grinning:
9. led 2008 v 19:25  • Odpověz
karot, už na nočník??? Teeeda to je Adámek šikula!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Aspon ušetříš na plínkách!! :grinning:

andrej, nestraš! Snad to nebude zas tak rychlý :sweat_smile:
9. led 2008 v 19:27  • Odpověz
autor
Holky..................ono to zase nebude tak rychlý. :grinning: Mám výhodu v tom,že mi pěkně sedí a z toho nočníku ještě neutíká. :wink: Až bude chodit na 100%,dám vědět.Ale dřív jak za 3 měsíce to nečekám. :grinning:
9. led 2008 v 19:48  • Odpověz
karot, ale stejně je dobrej :wink:

holky, na jak dlouho si budete dávat rodičovskou dovolenou?? a kde se o ni žádá?
9. led 2008 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj vsem, k tem nemocem se pridavam, ja jsem jako cerstve tehotna dostala kodein na kasel, pak jsem prisla na to, ze jsem tehotna a prestala jsem to brat, zadne stopy na diteti to nezanechalo... :slight_smile:
A nemocnyho chlapa doma teda taky nechci, ten muj je pravy opak: mne nic neni, k doktorovi nejdu atd. :angry: Posledne byl nemocnej pred rokem, to byl mazec, v noci me probudila strasna rana a koukam, lezi na zemi, zakrvaveny ucho, vylitla jsem z postele, co se deje, no a ze pry se mu chtelo na zachod, zvedl se, zakoukal se ven na mesicek....a riznul sebou, cestou se prastil o roh skrine :confused: . Ja ho tahala zpatky na nohy, ale vubec to neslo, ma temer sto kilo, meri pres metr devadesat, ja tehotna ho tahala na nohy, fakt hruza :frowning2: . Byl to zacatek neceho na pruduskach, vysoky teploty, chrchel... Ale za par dni uz ho to nebavilo, sel k doktorovi, ze uz chce do prace... Takze ne vsichni chlapi se litujou :grinning: .
10. led 2008 v 07:47  • Odpověz
autor
Luuci..........já byla na Nám.Republiky na rohu naproti divadlu.V lezla jsem do dveří podle počátečního písmene v příjmení.Já si o ní musela zažádat 2krát a dala jsem si to na 3 roky.Rychlé čerpání by se mi nevyplatilo a víc jak 3 roky by mi v práci stejně místo nedrželi. :confounded:
Ještě si musím něke zjistit,kdy bych měla po druhé otěhotně,abych si mohla zase vybrat čerpání podle sebe a ne aby mi frkli to pomalé na 4 roky. :sweat_smile:
Nevíte o tom někdo něco?
10. led 2008 v 07:49  • Odpověz
Dobré ranko,
teda pokud vím,když máš druhé tak žádáš o úplně nový příspěvek na další dítě.
Příklad Daneček se narodil,když bylo Fídovi 2,5měsíců a já žádala a pobírala už jen na Danečka.
Nevím,jestli se teda něco nezměnilo,ale určitě nebeř na každé dítě zvlášť.Bere se jen jeden rodičák na 2 děti.

Tak jsem teď mimo zákon,tak si nevybírám a do 3 let mám 7 600 ,což je do března a pak pokračuji za 3800 do 4 let.
10. led 2008 v 08:59  • Odpověz
knuffel, tak to máš doma teda vyjímku! :sweat_smile:

karot, já si to myslela, že to je tam, dík :wink: jdu tam dneska pro papíry na pas, tak si vemu papíry, at si je vyplnim doma :wink: a to s tím druhým těhu by mě taky zajímalo, já chci těsně před skončením rodičovský znova otěhotnět
10. led 2008 v 09:01  • Odpověz
autor
Knuff...............můj manža taky nerad chodí k doktorovi,ale o to víc skuhrá doma :sweat_smile: .Když jsem před 2.roky marodila s kolenem,tak šel k doktorovi s "angínou",aby taky nemusel chodit do práce.Vyfasoval akorát kontrolku s vycházkami :grinning: (trochu divná angína,co? :rolling_eyes: )a měl si něco na kašel koupit v lékárně.Když mu končila kontrolka a šel na sedimentaci,tak od doktora vyfasoval papír do laborky,aby si tam došel s močí a na krev.Ještě tam od té doby nebyl a zdůvodňuje to tím,že je zdravý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Když jsem byla ještě těhule,tak mi "vyčítal" proč si nechávám dělat při každé kontrole UTZ.Když jsem se ho zeptala,proč ho to zajímá,tak se mi divil:"A to se nebojíš,že Ti najdou rakovinu?!" :rolling_eyes: :sweat_smile: :grinning:
Andreeej.................je mi jasný,že nemůžu brát 2 rodičáky najednou. :wink: Ale ten odkaz si přečtu.
Luuci.............tak to máme stejné přáníčko. :slight_smile:
10. led 2008 v 11:00  • Odpověz
karot: tak z toho pak logický vyplývá,že když budeš mít třeba na 4 roky a porodíš třeba ve 3 roce další dítě,tak stejně žádáš znova o nový a ten si přece zvolíš podle nově vzniklé situace.

A víš ,že víš,to byl příklad,jako mějte soucit s mým mozkem po 6 letech na MD :grinning:
10. led 2008 ve 13:10  • Odpověz
10. led 2008 ve 13:41  • Odpověz
karot, kde vemu doklad jak dlouho a kolik sem brala mateřskou?
10. led 2008 v 17:02  • Odpověz
autor
Luuci.................měl by Ti ho vystavit ten,kdo Ti tu mateřskou vyplácel.Alespoň u mě to tak bylo. :wink:
Nicméně.............dneska jsem čirou náhodou zahlídla maminku v černém s bílým kočárkem a se zelenou kytičkou v boudičce.Chtěla jsem jí dohonit,ale(ve 14.15)utekla mi do Grandu. :confounded: Hádejte,kdo to byl? :grinning:
10. led 2008 v 17:51  • Odpověz
autor
Andreeej...............jenže já mám na Adama čerpání do 3.let a potřebovala právě vědět,kdy mám porodit(jestli do těch 3.let nebo je to jedno)další dítě,abych si mohla vybrat rychlost čerpání.Potřebovala bych opět tu zákldní na 3 roky.
Pokud tam není žádná podmínka,tak to by bylo super a mohla bych si otěhotnět,kdy by se mi to opravdu hodilo a povedlo se to. :grinning:
10. led 2008 v 18:07  • Odpověz
karot, kde si mě viděla? proč si na mě nezavolala?

takže si vyzvednu formulář a donesu ho zaměstnavateli a ten mi ho potvrdí??
10. led 2008 v 18:08  • Odpověz
autor
Luuci..............byla si už daleko.Já byla u zastávky a Ty mezi dveřmi u CineStaru. :sweat_smile: A navíc jsem si nebyla na 100% jistá. :confounded: Ze předu bych Tě poznala hned. :grinning:
Tak,tak................zaměstnavateli. :slight_smile:
10. led 2008 v 18:18  • Odpověz
karot, já šla za chvíli zpátky, šla sem jen pro noviny :wink:
10. led 2008 v 18:42  • Odpověz
autor
No,jo................tak to já nemohla tušit. :grinning: Tak se potkáme jindy. :wink:
Mám teda příště křičet? :grinning:
10. led 2008 v 19:32  • Odpověz
karotky: Na tu zrychlenou (2r)ale musis brat mzdu vetsi, jak 16400, ne? Takze polovina zenskych na to stejne nedosahne! Jak jsem tu davala ten odkaz o par prispevku vys, tak tam je odpoved na kupu otazek :wink:
10. led 2008 v 19:37  • Odpověz
karot, křič, ale já sem hluchouš!!! :grinning:

jaul, super odkaz, dík :wink: už ti je líp??? stará se o tebe Šebrle?? :sweat_smile:
10. led 2008 v 19:49  • Odpověz
autor
Jaul,...............právě a na to já nedosáhnu. :sweat_smile: Takže pro mě je ideál ta zákl.verze. :wink:
Jo..............otázek hodně,ale ta moje tam není. :grinning:
10. led 2008 v 19:50  • Odpověz
luuci: Jo, uz je to lepsi, uz jen kycham, ale kdyz se do toho dam stoji to za to! A vysmrkavam, takze uz bych klidne pracovat asi mohla, ale v mym pripade neni kam spechat. Navic jsem dneska mela mit vyjimecne odpol svoz a to bych vylezla na vozovne cca ve ctvrt na 5 a to jako nee :( Sebrle dneska zustal doma, takze me bude koordinovat :grinning:
karotky: No, tys ale psala, ze rychle cerpani by se ti nevyplatilo, coz ale neni logicky, kdyz na nej nedosahnes.. :wink: A tvoje otazka byla, jak je to v pripade 2. ditete a to tam taky je zodpovezeno nebo tu otazku poloz prosim jeste jednou, jestli jsem to spatne pochopila :sweat_smile:
11. led 2008 v 10:28  • Odpověz
autor
Jaul................mě by se to právě nevyplatilo z toho důvodu,že bych do 2. let pobírala stejnou častku jako do 3.let.Do práce se taky nehrnu,protože by to pro mě byl stejně prodělek,když bych si odečetla z platu jízdné a jesle. :sweat_smile:
Opravdu tam bylo,...............když otěhotním za 3 roky,tak že si budu moct vybrat čerpání podle sebe nebo mi to určí stát? :confused:
Já to pročetla jen letmo,tak je možný,že mi to uteklo. :sweat_smile:
Kdyžtak se omlouvám. :zipper_mouth:
11. led 2008 v 11:29  • Odpověz
karot: zkus projit ty otazky a odpovedi uplne na konci - jak se tam ptaj lidi! :wink: tam bys to mohla najit a nebo tam zkus napsat, jestli to pujde!
11. led 2008 v 11:55  • Odpověz
autor
Tak jsem si okopčila toto a jsem z toho jelen :sweat_smile: :grinning: .Takže,kdy ty mateřské na vážu hned po sobě a mezi tím nepůjdu do práce,tak mi přidělí pomalé čerpáí na 4 roky? :confused:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Varianty rodičovského příspěvku
Dobrý den, jsem na MD a mám 3 děti - 7,4 a teď půlroční. Chtěla jsem si zvolit klasickou variantu tzn. na 3 roky za 7500.
Na kontaktním místě mi však bylo oznámeno, že nemám možnost výběru, protože mi nevznikl nárok na PPM. Odůvodnili mi to pouze tím, že když přecházím z mateřské na mateřskou nevznikl mi tedy nárok. Chtě nechtě - musela jsem souhlasit s variantou čtyřletou.
Jak je to možné, že mi při třetím dítěti nevznikl nárok na PPM a nemohu si tedy zvolit variantu, jakou já chci. Mockrát děkuji za odpověď.
janabu 07.01.2008 22:56:50, počet příspěvků: 1, poslední: 09.01.2008 20:35:52
[ reagovat ] [zobrazit všechny reakce]

RE: Varianty rodičovského příspěvku
Tak se obávám, že nárok na PPM - tedy nenárok musíte mít zdůvodněný od zaměstnavatele, to vám nikdo jiný neporadí...
Pravidlo je takové, že nevznikl-li nárok na PPM, máte nárok pouze na pomalé čerpání.
11. led 2008 ve 12:03  • Odpověz
ahojky holky ,
sem k Vám na chvíli zabrousím jestli mě nevyhodíte vy jste jistě takové znalé hlavně Karotka :grinning: tak mi porádite kam se dá v Pce a okolí jít s dětmi herna dětský koutek jídlo židličky však to znáte kromě Mc Donald ???
děkuji :wink:
11. led 2008 ve 12:06  • Odpověz
autor
Já? :confused: :confused: :grinning:
Nedávno jsem si všimla,že na Karlovině je krámek ve stylu cukrárny "MŇAM,MŇAM" a jezdí tam maminky s kočárky.Dokonce jsem tam v rohu zahlídla dřevěé dětské židličky. :dizzy_face:
A pak je ještě kavárnička u Kostelíčka kousek od 1.zastávky MHD v Sakařce.Taky jsem tam viděla maminky s dětmi. :wink:
11. led 2008 ve 12:14  • Odpověz
no jasně ty jsi taková všechno vědka :slight_smile: v dobrém slova smyslu :slight_smile:
11. led 2008 ve 12:18  • Odpověz
autor
Někam se chystáš na kafíčko? :confused:
11. led 2008 ve 12:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.