• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Východní Čechy

(Zamčená)
12. prosince 2008 
autor
Tuším,že nemocenská,podpora v nezaměstnanosti a výpočet živ.minima se vypočítává z příjmu,který byl 2 roky dozadu.Alespoň to tak za mě bylo.Nevím,jak je to teď. :confused:
Ale nemocenskou jsem měla větší než mateřskou. :sweat_smile:
14. led 2008 v 07:54  • Odpověz
AHojky holky, tak jsem v pátek byla u Peršína na UTZ ve 30tt.Konečně se nám holčička krásně ukázala. Mělo by být vše v pořádku tak jsem moc ráda ještě vydržet těch 10 týdnů, ale snad to zvládnem, podle utz má 1600g což prý je přiměřené k 30tt. Ve středu jdu zas po měsíci k Veselé minulou kontrolu mi řekla ať si nenechávám ukončovat neschopenku, že budu pokračovat u ní takže ji mám teď u sebe. Nějak mi to vrtá v hlavě, ale doufám, že se to tak může udělat, měla bych pokračovat za podmínek co v roce 2007.
Jaul: posílám jeden odkaz myslím, že tam mají něco k tvému dotazu tak si to prostuduj http://www.mpsv.cz/cs/4609 :wink:
14. led 2008 v 08:16  • Odpověz
autor
Habli..............a proč ukončovat? :confused: Vždyť ještě nenastupuješ na mateřskou,nebo jo?
14. led 2008 v 08:18  • Odpověz
autor
Beru zpět................neumím číst. :grinning:
Hlavně sem choď častěji................potřebujeme svěží vítra do plachet. :wink:
14. led 2008 v 08:28  • Odpověz
Ahoj holky,
chtěla jsem poprosit o radu, protže jste o pár kroků vpřed než já. Posledních pár týdnů trpím parádní těhotenskou zácpou a žádný domácí recepty mi nějak zásadně nepomohly. Četla jsem, že má těhotná nárok na nějaký preperát zdarma, ale nemám tuchu o co jde. Jdu dneska do poradny, tak bych chtěla poradit, jestli o něčem nevíte.
Dosavadní výsledky domácích metod jsou takové, že se držím na záchodě kliky, oči mám metr před sebou a výsledek žádnej, to spíš mám pocit, že vytlačím mimino a to se mi ještě nechce...
14. led 2008 v 09:14  • Odpověz
Helenapce: ja na to taky trpela, mne pomahaly papriky. Ze by byl nejaky preparat zdarama, o tom nic nevim, nakonec jsem zakoupila cipky Suppositoria glycerini a nejakou vodicku Duphalac, oboji mi doporucili v lekarne, nic z toho jsem nevyuzila, nakonec jsem vse zvladla pomoci zeleniny a tlaceni.
14. led 2008 v 10:22  • Odpověz
Ahojky,
nejak nam to tady nefungovalo zase :frowning2:
karot: dneska jsem se ptala nasi hospodarky na tu nemocenskou a rikala, ze by to melo byt v pohode, ze bych na tom nemela byt zas az tak bita, ale castku si netroufla rict. No, kdybych mela mit nemocenskou dobrou, tak prave premyslim, jestli by se mi teda vyplatilo chodit pres moc do prace nebo teda skoncit, i kdyz tam jsou zase strasak ty vychazky :frowning2: Jak jsi je resila ty? Dodrzovalas to? Ja mam strach, ze bychom pak nemohli jet ani na vylet a hlavne k nasim tech 50 km! Ale nerada bych delala blbecka 8h v praci, kdyz bych treba pak mela prachu treba jen o 1500 min.. uvidime, az to nastane!
hablenka: no ahoj po dlouhy dobe :wink:
helenapce: bohuzel tyhle problemy taky ocekavam a bojim se toho uz ted! nekdy to na tom wc taky nemam jednoduchy :frowning2:
knuffel: normos cerstvy papriky? :sunglasses:
15. led 2008 v 15:31  • Odpověz
jaul: tak problém s tím, jít na nemocenskou, nebo ne jsem taky dost řešila, ale mě nakonec donutily okolnosti.
Jsem zaměstnaná ve Foxconnu, teda jako logistik v kanceláři u počítače, ale na tři směny a hlavně se tam neustále rozšiřují řady zahraničních zaměstnanců / bulhaři, vietnamci, korejci, madaři / To že existuje záchod a na co je asi vživotě neslyšeli.
Neustále bylo naděláno vedle hajzlíku, použitej papír hozenej v lepším případě v koši v horším v umyvadle. No běs, zvracet jsem běhala ven na trávník, do jídelny jsem ani nepáchla, když jsem viděla jak ty umolousaný vietnamci olizujou vidličky, takže jsem to vzdala i za cenu, že bude míň peněz. S první nemocenskou, to ale nebylo tak hrozný, peněz míň cca o 1500 - 2000 Kč. podle toho jak je dlouhej měsíc a na to se dá zvyknout, zase jsi doma a v klidu.
Horší jsou ty vycházky, mám dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne, ale i na to jsem si zvykla. Víkendy moc nedržím, normoš vycházím, jak se mi chce a zatím na mě nikdo nebyl a to jsem doma od 1. září. Toto letí.
Nevím jak hodně klesnou peníze na neschopence pro tebe teď po novém roce, ale myslím si , že nejkrušnější bude
ten první měsíc, kdy jsou první tři dny zadarmo, já je měla za 25 %, což je, ale taky prd.
Teď si ještě polepším, protože jsem na neschopence víc jak 90 dní a tak mi budou počítat 72 % z vyměřovacího základu.Takže, jestli tě to v práci medí, tak se na to vybodni, chvíli to člověk přežije, žádná práce za to nestojí..
15. led 2008 v 15:57  • Odpověz
helenapce: U me to neni ani tak o nechteni do prace, i kdyz to mam ted ve vetsim stresu, ale o rizikovym pracovisti - prace s postizenyma, zvedani deti na voziku, voziky tahat z busu do busu, hyperaktivni deti, nezvladatelny atd... tak proto! Proste tehotny vzdycky odchazely jak zjistily, ze jsou v tom, skola to doporucuje. Je pak jen na me, jestli podstoupim to riziko a zustanu. Ale moje gynda se taky 2x netvarila, ze by me dala kontrolku bezevseho, zatim se tomu jen divila a rikala, ze resit to budem, az potom.. :sweat_smile:
15. led 2008 v 16:36  • Odpověz
jaul : tak to znám, i já líčila svému doktorovi, chodím k Sýkorovi do Polabin, že se na to chodit do práce necítím a jemu se to nezdálo, ale nedala jsem se. Takže změknul, chce to trošku na doktora tlačit,přece tu neschopenku ti neplatí on, neboj... Při nejhorším si trošku přidáš, ono když ti bude zle, jako mě tak ji nic jinýho nezbyde.
Není nic slastnějšího, než každou chvíli objímat záchodovou mísu a k tomu se ta domácí hodí líp...
15. led 2008 v 16:41  • Odpověz
helenapce: Tak moje prace je dost narocna a posledni 2 roky jsem usinala v 7 vecer vycerpanim. Ted uz je to sice lepsi, ale furt mi ve tride krici jedno dite, az z toho boli hlava! A pak jezdit jeste svozy a tahat voziky - to prece neni pro tehuli. Utahana jsem i bez tehu, natoz potom a behat zvracet na skolni wc, to je strasna predstava :sweat_smile: :confounded:
15. led 2008 v 16:49  • Odpověz
Ahojky zdravim po delsi pauze koukam ze jste se prestehovali z pardubic na vychodni cechy. Ja uz se nemuzu dockat porodu ten konec je fakt hruza.
15. led 2008 v 16:54  • Odpověz
martan: To uz mas za par a budete 3 :grinning: Postrehla jsi muj daaavny vzkaz v Pardubicich, ze tvuj a muj manzel byli spoluzaci na stredni? :grinning:
15. led 2008 v 17:01  • Odpověz
no ale prijde mi ze se to neskutecne vlece uz bych ho chtela nuchnat :slight_smile: faaakt tak to jsem nepostrehla moc jsem sem nechodila jen jsem cetla holky unorovky a jak se jmenuje to hned vyzjistim az pritahne domu:slight_smile:
15. led 2008 v 17:09  • Odpověz
martan: Kubálek - v albu je par fotek :wink:
15. led 2008 v 17:21  • Odpověz
jaul : myslím, že nemáš co řešit, jestli tě práce vyčerpáva normálně, tak pak by to potom bylo peklo, dej na mě,
žádná práce ani prachy za to nestojej a neboj, až budeš těhu, tak se z tebe stane matka lvice a doktorku snadno přemůžeš...
15. led 2008 v 17:53  • Odpověz
jo tak prej vi :slight_smile: svet je malej :slight_smile:
15. led 2008 v 18:08  • Odpověz
helenapce: Posledni dobou me ta prace a hlavne organizace vseho tam strasne stve, takze opravdu mi to za to nestoji, premahat se tam chodit a riskovat, to, aby se mi stalo neco podobnyho.. :frowning2:
martan: jj, mam i fotku z te doby :grinning:
15. led 2008 v 18:56  • Odpověz
autor
Jaul..............tak já měla ze začátku vycházky 11:00-13:00 a 15:00-17:00h.Pak mi to prodloužili na 11:00-17:00.Vycházky jsem dodržovala přesně..............měla jsem panickou hrůzu z kontrol. :sweat_smile: Ale jednou jsem byla na víkend u našich,ale musela jsem si to dovolit u doktora. :confounded: Smál se mi do obličeje a tvrdil,že žádné kontroly nechodí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale kamarádka,která dělá na sociálce(zná jí Hablenka)byla jiného názoru. :rolling_eyes:
Mě osobně byly peníze u pr.........le,protože jsem nechtěla znovu potratit. :unamused:
Martan...................ahóóój. :grinning: Už chodíš na monitory?
Helčo.............já měla spíš opačný problém a když jsem začala brát železo,tak tuplem. :grinning:
15. led 2008 v 19:56  • Odpověz
jaul: jo, normoš čerstvé papriky :wink: . S těma vycházkama se neboj zeptat, já dostala vycházky odpoledne od jedne do sedmi, prý mají těhule nárok na šest hodin denně, já si jen vybrala, jestli chci dopoledne a odpoledne, nebo v jednom kuse, v tom kuse mi to přišlo lepší. Dodržovala jsem to dost, jen poslední měsíc jsem byla na víkend u našich a další víkend taky někde pryč, řekla jsem si, když nepřišli doteď, ať mi políbí zadek, že :grinning: . No a s těma penězma bych vůbec neváhala, ten klid je k nezaplacení!! :wink:
15. led 2008 ve 21:07  • Odpověz
karot:zatim ne furt jen poradna a doktorka ani o monitorech zatim nemluvila tak uvidime
16. led 2008 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlásím, že sme bohužel musely přejít na UM. V neděli byla Anetka celej den taková divná, pořád brečela, což u ní není běžný, dala sem jí rourku a měla to zelený, hlenovitý. Tak mamka volala známy dětský dr a ta řekla, že je to hladová stolička, at koupím Nutrilon a po kojení ji zkusím dokrmit a když toho vypije víc jak 30ml, tak jí moje mlíko nestačí. Tak sme druhej den koupily Nutrilon a po kojení vypila ještě 30ml :frowning2: , takže sme přejely úplně na Nutrilon. :pensive:
Vždycky sem si říkala, co všechny ženský když přijdou o mlíko dělaj. Ale můžu vám říct, že sem z toho špatná ještě dneska :cry: Ale důležitý je, že Anete bude dobře! Už teda je, pže ted jak vám píšu tenhle příspěvek se poprvé po 2 měsících vykala sama bez rourky!!! :dizzy_face: Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí Jdu bouchnout šampus :sweat_smile:
Ted sem dva dny byla u našich a na noc si malou brala mamka a já sem se od porodu konečně vyspala! Teda musela sem v noci vstávat na odsávání mlíka, pže se mi pořár tvoří, tak abyh neměla zánět, ale už je to míň a míň!!!!
16. led 2008 v 17:29  • Odpověz
autor
Marti................tak chodí se klasicky od 36tt. :wink: Ke které doktorce chodíš?
Luuci..............tak to mě mrzí. :cry: Ale vydržela si dlouho.Moc dobře vím,jak Ti je.Taky jsem to težce nesla,když jsem přišla o mlíko. :frowning2: Jsem zvědavá,jak to vezme Adámková. :sweat_smile: Pro jistotu se obrň pevnými nervy,hlavně kvůli sestře. :grinning:
Ale nejde mi do hlavy,že Anetka pořád tak krásně přibírala. :confused:
Jinak,.................já nemusela ostříkávat,.................Áda mi to ještě odsál a pak jsem ho dorazila flaškou.Postupně se to ztratilo úplně.
16. led 2008 v 18:20  • Odpověz
karot, dneska sme byli ještě na vyšetření v nemocnici. Brali ji krev a dělali UZ bříška a dr mi řekl, že měla tu stolici prostě moc hustou a nezvládla to sama vytlačit a protože je holka šikovná, tak všechno z toho mlíka využila a přibírala dobře :wink: Ale dál už ji trápit nebudu! Ted je spokojená, spinká skoro celou noc a hlavně kakáááááááá :dizzy_face: ale teda smrad je to pěknej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2008 v 18:30  • Odpověz
autor
To,jo...............po UM to smrdí kvalitně. :grinning: Počkej,až najedete na příkrmy. :sweat_smile:
Tak to Áda zelenou stoličku neměl.Měl jí pořád stejnou a kadil 8krát denně,ale řval jak tur a hlavně nepřibejval.Pak mě najednou během 5.min vycucal z obou stran a měl málo.Tak jsem volala Adámkový(no byla jsem v šestinedělí a byla z toho tak hotová,že jsem si pomalu nevěděla rady :sweat_smile: ),jestli mu můžu dát Nutrilon. A ona mi na to odpověděla:"Tak ano,ale jen 3 lžičky!".................... :grinning: :grinning: :grinning:
Dala jsem mu celou flašku(120ml)a zblajznul to bez mrknutí.Rázem z něho bylo "hodné" a spokojené dítě.
Akorát mě mrzelo,že jsem ho ten týden trápila zbytečně hlady. :cry:
16. led 2008 v 18:41  • Odpověz
Holky, kdfyž to čtu, já si snad o tom kadění budu dělat poznámky. Pište, pište...
16. led 2008 v 19:53  • Odpověz
karot: tak to jsem zvedava kdy me posle chodim k Vesely
chci se zeptat hledam detskou dr. muzete doporucit nejakou nejlepe v centru zatim uvazuju o Zavrelovy neznate ji nekdo jaka je?
16. led 2008 ve 20:06  • Odpověz
autor
Helčo........ono rodit po 11ti letech,...............to je jako poprvé,viď? :grinning:
Já jsem takový magor,že si ještě do teď zapisuju(pozůstatek z porodnice :wink: )kolik bylo za den papání,čůrání,kakání,.................. :grinning: Snad se mi to bude ještě někdy hodit. :wink:
16. led 2008 ve 20:07  • Odpověz
karot, to mi povídej, to je fakt jak poprvé, hlavně 11 lety to bylo jak za krále klacka, hlavně v porodnici, takže mě zanechávaj klidnou všechny diskuse na téma jak to bylo v porodnici, protože mě snad nemůže nic překvapit..
16. led 2008 ve 20:14  • Odpověz
autor
Marti...............Zavřelovou neznám.Od Adámkový jsem utekla na Dubinu ke Klobučarový a k té jdeme až 25.2.Jinak je v centru Jirásko.Kamarádka k němu chodí a je s ním docela spokojená.Já ho zažila v porodnici a zdál se mi jako pohodář. :wink:
Helčo..............mě ty diskuse docela vystrašily a nakonec jsem byla nadmíru spokojená.Tak Ty budeš určitě. :dizzy_face:
16. led 2008 ve 20:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.