• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Východní Čechy

(Zamčená)
12. prosince 2008 
Já si myslím, i když si připadám jak prvorodička. Beru už věci trošku z nadhledem, přestala jsem řešit, že kynu jak buchta, doufám že to pak vyběhám... No, to víš, Dominika, to už samostatná jednotka, zrovna si po mobilu domlouvá
narozeninovej mejdan, tlemí se tam u toho jak vopice, to jsem zvědavá, co za "kořeny si pozve".
Prožila jsem si s ní jako s miminkem a později jako s malým dítětem ledasco, co se týká nemocí, takže jsem fakt rozhodnutá nic neřešit bezhlavě a v panice, no uvidíme... Mám doma skoro 12 ti letou slečnu, doufám, že si poradím s klukem, ikdyž teď vůbec nevím jak...
16. led 2008 ve 20:33  • Odpověz
autor
Myslíš,že takovýhle věkový rozdíl mezi dětmi je ideál?
Já pořád přemýšlím,kdy další.Nedokážu si třeba představit,že bych v dubnu rodila znovu. :sweat_smile:
16. led 2008 ve 20:37  • Odpověz
Ideál to zrovna není, mě to spíš přinesl život. Léta jsme bydleli v podnájmu 1+1, tam jsem si další dítě pořizovat nechtěla, pak jsme si řekli, že už to necháme být, pak jsme makali, aby jsme si mohli vzít úvěr na byt, pak jsme ten byt předělávali, aby se v něm dalo slušně žít a nakonec s tím přišel spíš manžel, než já, jestli to nezkusíme.
Tak jsem letos před dovolenou vysadila antikoncepci s tím, že když se to nepovede , tak si z toho hlavu dělat nebudu. No dopadlo to tak, že jsem v tom byla hned na druhý pokus. Manžel se doteďka pýří, jak je šikovnej.
No, ale má i svý klady. Dominika už samostatná a dokonce se těší, jak bude pomáhat a to jsem byla rozhodnutá, že ji vůbec nebudu mimčem zatěžovat. Měla jsem i strach, že bude žárlit, ale zatím to vypadá nadějně... No uvidíme...
16. led 2008 ve 20:44  • Odpověz
oprava antikoncepce vysazená loni, ....toto letí ... mám tu těhotenskou demenci
16. led 2008 ve 20:46  • Odpověz
autor
No,...............já právě počkám,až bude Áda samostatnější a rozumnější.Chtěla bych,aby si to čekání na sourozence užil a já taky,...............abych neměla práci ještě okolo něj. :wink:
16. led 2008 ve 20:49  • Odpověz
No musím říct, že jsem nedávno byla na návštěvě u kamarádky z autoškoly, tu jsem si mimochodem taky dělala teď
na starý kolena a ta má děto po třech letech. Vojtíškovi je 3,5 a Rozárce 0,5 roku a byla jsem z toho poměrně vyděšená, když jsem viděla ten kolotoč.Jednoho zaopatřila, druhej začal a naopak, ani u kafe neposeděla, celá byla z toho pohublá. Tak to si nedovedu představit. Asi bych padla za vlast, vlastně ani jednomu se nemohla moc věnovat, docela teda čoro....
16. led 2008 ve 20:54  • Odpověz
autor
No a já to zatím plánovala po 3.letech. :sweat_smile:
16. led 2008 ve 20:56  • Odpověz
Tak třeba mám jenom svůj pohled, protože mám doposud jedináčka, kterýmu jsem věnovala 100% pozornost
a teď to vlastně bude zrovna tak. To záleží na odvaze... Možná je to tím, že jsem to prošvihla, ale vyděšená jsem z toho teda byla....
16. led 2008 ve 20:59  • Odpověz
autor
Tak to si holt bude muset Áda zvykat na 50% pozornost ode mě. :sweat_smile: Někdy je schopný si hrát sám hodinu v kuse a někdy to nevydrží an 5 min.U nás teď momentálně vrcholí zuby,tak doma lítám jak poděs. :grinning: Dopoledne mezi dítětem a sporákem,když usne tak trochu poklidím a odpočívám na procházce,pokud mi v kočáře nezačne řvát. :sweat_smile: A to se nám ještě nezačly prořezávat stoličky................to bude potom mazec. :rolling_eyes:
16. led 2008 ve 21:04  • Odpověz
júúúú, touž se taky těším, až to nastane....Radosti a strasti malinkých dětiček..
Tvrdne mi břicho, tak jdu hodit nohy do vejšky k televizi, takže ahoj... :dizzy_face:
16. led 2008 ve 21:06  • Odpověz
autor
Já jdu spát.Tak dobrou.
16. led 2008 ve 21:09  • Odpověz
martan: Ty chodis k Vesely? Ja taky. I hablenka. Jaka na tebe je? Jak uz jsem tu psala, kdyz jsem se zeptala na cokoliv, tak jsem si pripadala jak blbecek. Moc u me ty problemy neresila, vse bylo podle ni ok. Jak to u ni probiha v tehu, dela ti ultrazvuky nebo to tam nema a posila te jinam? Melas od ni kontrolku? Jak vychazky? Holky mi tady radily prejit jinam, ale jeste jsem se neodhodlala a myslim, ze to ani nedopadne, necham to osudu..
karotky: Ja jsem od brachu o 13 let, to je rozdil vopravdu idealni, kdyz mi bylo 7, byl ten starsi na vojne, fakt jsem si je uzila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. led 2008 ve 21:31  • Odpověz
autor
Jaul............Veselá posílá na velký UTZ všechny k Peršínovi.............věčně tam někdo volal,když mi sestřička měřila tlak a ptal se,kudy se k němu trefí. :grinning: Ono záleží,jak si náročná. :wink: Já osobně bych Peršína neměnila. :dizzy_face:
Jinak nevím,jestli manžel zvládne každodenní odvody Adama do školky. :sweat_smile: Předpokládám(vždy počítá s tou nejhorší variantou :grinning: ),že mu bude Áda dělat scény,on vyměkne a do školky nedojdou :sweat_smile: .
Pokud to nezvládnou,bude mě muset otěhotnět a to nevím,jestli se mu povede hned,když nám to posledně trvalo 3roky :rolling_eyes: .Po doktorech se mi běhat už nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2008 v 08:57  • Odpověz
Jaul: ahojky myslím si, že zas není tak hrozná ta Veselá vím, že to bereš zas jinak než já ještě jsi nebyla těhotná, ale kamošky co k ní chodějí byly spokojený a dokonce ted jedna je v 18 tt a ptala jsem se jí jak ji hodnotí a přesně mi napsala, že je to klidná doktorka, která to má v hlavě srovnaný tak nevím, možná hledáš problémy kde nejsou a tím se zbytečně stresuješ. Já si taky na ni nemůžu stěžovat dokonce mi teď dělá utz při kontrole, protože na pohmat se jí to nezdá čípek se mi zkracuje a radši si to překontrolovala tím utz pro klid. Dokonce jsem ze začátku těhu trpěla výtokem a to mi sama aniž bych se hned přihlásila předepsala globule na léčení možná je ke každemu jiná, ale to se mi zas nechce věřit. Na velký ultrazvuk opravdu posílá k Peršínovi a to jsem byla taky spokojená.

Jinak kdy si pořídit druhé dítě asi to opravdu záleží na povaze jak které matky, ale já být tebou Karot tak to neodkládám, když nechceš mít jedináčka a Adamka jste měli až po takové době...... Určitě je velice náročné mít děti brzo po sobě vím to z vlastní zkušenosti, byl to záhul a nikdo mi nepomohl, mamku jsem měla 12 km a to mi děti pohlídala jen když jsme k nim přijeli a to bylo jen na odpoledne :unamused: Nikdy jsem nechtěla děti tak brzo po sobě, ale přišlo to tak nedalo se nic dělat. Dneska když čekám naše zlatíčko prožívám to všechno jinak v klidu určitě líp než při druhem dítěti, ale stejně bych je nedala za nic na světě. :sweat_smile:
17. led 2008 v 11:02  • Odpověz
Karot: ja myslím, že to vidíš moc černě, mě taky vodil do jeslí a školky táta, dělala jsem děsné scény, ale on musel, tak to zvládl :slight_smile: , nesmí se táta dát, ne? :grinning: A jak říká Hablenka, ono se to zvládnout dá, i když člověk nemá nikoho na hlídání, mně to třeba na budku zatím leze jenom málo (trocha demence je normální), uvidíme, jak to bude dál, ale připouštím, že s dalším dítětem by to bylo fakt horší, ale znáš to, když člověk musí, tak se vybičuje, nemám pravdu? :wink:
17. led 2008 v 11:46  • Odpověz
autor
Mě je celkem jedno :wink: ,kdy si pořídím další dítko,ale občas mě sejří manžel svými naivními názory. :sweat_smile:
Zrovna nedávno "brečel" nad tím,že by chtěl aby to bylo jako dřív.Myslel tím to,že už se nevyspává každou sobotu do 9ti(jenže zapomíná na to,že jsme každý pátek chodili na pivko a do postele jsme se dostali kolem půlnici.............teď chodí tak kolem 21té :wink: ),že se volný čas musí plánovat podle režimu dítětě apd. :confounded:
Já nevím jestli je to tím,že ta ženská si to dítě zamiluje hned,jak o něm ví,že ho nosí pod srdcem a je ochotná mu obětovat "všechno"?
Ti chlapi to mají asi nastavené jinak.Ale připadá mi,že život s dětmi je super.Fakt nechápu,jak jsem se před tím mohla tak nudit. :grinning:
Takže to nechám na manželovi,ať se rozhodne. :wink:
Ale určitě to nebudu lámat přes koleno. :slight_smile:
17. led 2008 ve 12:17  • Odpověz
autor
Knuff..........koukala jsem do albíčka,jak je malá pěkně okatá. :dizzy_face:
17. led 2008 ve 12:31  • Odpověz
No jo, chlapi...prostě nemjí ty mateřské pudy jako my. Ten můj taky nechapal, že jsem ráno nevrlá, i když jsem spala třeba od pul desate do šesti. Jemu přišlo, jak jsem se nádherně vyhajala, ale to, že jsem mezitím třeba čtyřikrát vstávala, krmila nebo jen tak utěšovala, už nevidí. Myslím, že manžela můžeš uklidnit, že to ještě hódně dlouho nebude po jeho :slight_smile: . I když on to má trochu lepší, když bude chtít, řekne nazdar a jde na pivo. Ono se to pouto vytváří mezi dítětem a tátou asi postupně.
My teda zatím režim moc nevedeme, ani mi nepřijde, že bych něco promeškala, každý den je jiný, takže u nás se teda taky podřizujeme dítěti, ale když chceme někam jet třeba večer (např. nákup), tak jedeme a neřešíme, jestli už nemá Marky spát (kdyby byla unavená, tak samo doma budeme)...
Se omlouvám, nemá to zřejmě hlavu ani patu, to je ta moje demence mateřská! :zipper_mouth:
17. led 2008 ve 12:40  • Odpověz
Vypadá tam docela vykuleně :grinning: .
17. led 2008 ve 12:41  • Odpověz
A navíc vypadá jako zrzka, ale to je tím bleskem :slight_smile: .
17. led 2008 ve 12:48  • Odpověz
autor
Knuff..............s tím spaním je to u nás stejné.Manža spí tvrdě a mě probudí každé šustnutí v Ádově posteli. :grinning: Dneska jsem se vzbudila nejmíň 5krát a manža mi to nechtěl věřit. :sweat_smile:
Nebo si myslí,že když chodí do práce,tak se všechno doma udělá samo :sweat_smile: .Teď si vzal ode dneška do neděle dovču a diví se,že pořád někde lítám. :sweat_smile:
Pro srovnání..............Já vstanu v 6:00,nakrmím,přebalím Adama a jdu vypláchnout flašky.Ze zbývající vody si udělám kafe a nasnídám se.Pak jdu udělat jídlo kočkám,uvařím Ádovi příkrm na poledne a když Áda kolem 8mé usne,jdu vařit oběd nám.
...............................Manža se vyklube z postele v 7:00(někdy i déle)a je otráven z toho,že s ním nesnídám a nevěnuju mu pozornost. :grinning: Pak se přesune k TV nebo k PC.Když jsem po něm dneska chtěla,aby vyčistil odpad,tak mi na to řekl:"Hm,..............tak to jsem mohl jít klidně do práce!" :grinning:
17. led 2008 ve 14:56  • Odpověz
autor
Siss..............nádherná postýlka. :dizzy_face: Nedá se náhoudou pak rozložit na normální,až bude Péťa větší? :confused:
Jinak je to fakt celej(skoro :wink: )táta.Jsem zvědavá,na koho bude podobný za 2 měsíce. :wink: U nás je to momentálně všehochuť. :grinning:
Knuff..........já taky někdy vypadám dost zajímavě,neboj. :grinning:
17. led 2008 v 15:12  • Odpověz
A tak o me narocnosti uz jsem tu jednou psala, to jako fakt nejsem!! Zkusim se jich na nic neptat a myslim, ze pak uz nebudu mit problem :sweat_smile:
Dneska dole v baraku jsem si vsimla letacku na BABY CAFE v Hronovicky 413 :grinning: Tak to bude asi karot to, co jsi popisovala, ne?
17. led 2008 v 15:25  • Odpověz
autor
Jaul............tak to je asi nějaká novinka. :confused: V Hronovický jsem dneska byla,ale ničeho takového jsem si nevšimla. :sweat_smile:
Já mluvila o Karlovině :dizzy_face: .
17. led 2008 v 15:30  • Odpověz
karot: Ja vim, zes mluvila o Karlovine, ale myslela jsem si, jestli to nahodou neni to samy, pac to je blizko, ze jo :wink: Tak asi ne, takze aspon dalsi tip na party :grinning:
Na posledni fotce je Peta cela siss-mama (co znam z tech zasnenych fotek)! :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2008 v 15:33  • Odpověz
autor
Ale Péťa se tolik nemaluje. :dizzy_face:
17. led 2008 v 15:35  • Odpověz
karot: no, na to zapomneli ho trosku prismrncnout :grinning: :grinning: ale je sladkej :grinning: :grinning:
17. led 2008 v 15:38  • Odpověz
autor
To,jo.............. :dizzy_face:
No,nic...............mladej se budí,tak jdu krmit a pak dělat zábavu.Pa večer.
Doufám,že se nás tu sejde víc. :sweat_smile:
17. led 2008 v 15:41  • Odpověz
jaul: k vesely chodim a pred tehu jsem z ni moc odvazana nebyla vzdy mi prislo ze jako kdybych ji otravovala a ptat se na neco no to jsem si vubec netroufla ted mi prijde lepsi ultrazvuk dela jen kdyz si neni jista jinak velky ultrazvuky u Persina. Jinak neschopenka uplne v poho nabizela mi ji hned na zacatku to se mi nehodila a za mesic sem rikala ze uz bych ji potrebovala tak ji bez reci vypsala jinak poradnu ma nedoresenou jen ve strebu dopolko a zasadne tam cekam skoro dve hodiny ona neobednava tak si to musis vysedet:(
karot: Jirasko to jsem taky slysela ze je dobry jen jsem myslela ze ma jen kardio poradnu on bere i klasicky? tak nevim kam budem chodit jestli mam zkusit tu zavrelovou
17. led 2008 v 16:31  • Odpověz
jinak k tomu vekovymu rozdilu bracha je o 8 let starsi a vzdycky jsem na to nadavala vubec me nebral rvali jsme se jak kone byla jsem jeho ocasek az kolem mych 20let se to srovnalo a ted muzu rict ze mame supr vztah ale po tyhle zkusenosti bych si dite po tolika letech nikdy neporidila
17. led 2008 v 16:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.