• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Východní Čechy

(Zamčená)
12. prosince 2008 
Karot..... no jen jsem myslela, že teď už zbytečně nemordujou ani mamky ani mimča. Kamarádka rodila KP a co si při tom užila :fearful: :frowning2: , ale asi taky nejsou všechny stejny. Nemůžu posoudit zatím jsem měla všechny porody normálně.
jojojo doufám , že se holčina umoudří :slight_smile:
25. led 2008 v 11:06  • Odpověz
autor
Já bych řekla že porod KP je mnohem obtížnější než klasika.Normálně ti mimčo roztáhne porod.cesty hlavičkou hlavičkou(ta je největší v poměru k tělu)a zbytek tělíčka(pokud nejsou širší ramínka)vyklouzne ven.Když je to KP a jde to "hladce"(občas jde napřed nožička/ky),tak jde prvně zadeček,pak to ostatní a problém je u hlavičky...........ta jde nejhůř. :confounded:
Viděla jsem to jednou v TV a modlila se,abych se Áda narodil normálně. :sweat_smile:
25. led 2008 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím všechny těhulky, konečně mám taky někoho do party, protože holky jsou s mimčama už napřed.
25. led 2008 v 11:26  • Odpověz
Ahoj helenapce, no pravě tu nemame moc hezke tema KP se bojím jak čert kříže :angry:
25. led 2008 v 11:31  • Odpověz
jsem trošku mimo mísu, co je to KP ? KONEC PÁNEVNÍ JESTLI JSEM TO POCHOPILA.....
25. led 2008 v 11:32  • Odpověz
:slight_smile: jj, přesně tak, taky než některé zkratky pochopím :grinning: ale my máme ještě čas takže je zbytečné se nervovat
25. led 2008 v 11:35  • Odpověz
hablenka: ještě má čas na otočení :wink:
25. led 2008 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz
No jo, jenže já jsem nejvíc pozadu, zatímco vy všechny ty děti už mít budete, já se tu pak sama budu nervovat jak dopadne ten můj porod :grinning:
Taky jsem teda do alba přidala nějaké ty fotky, jenže se mi tam neuloží popis :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jdu se projít ven, nakrmit kachny :sunglasses: Tak zas pa odpoledne
25. led 2008 v 11:39  • Odpověz
Siss ..... ja vim, ale nervy už pomaličku začínají pracovat :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2008 v 11:40  • Odpověz
hablenka: já se taky bála..a malej se otočil až v 36tt..kočičí hřbety nedoporučuju..může se omotat pupečník..ale sex odzadu jooooooooooooooooo :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2008 v 11:40  •  2 děti  • Odpověz
hablenka: taky si myslím, že je ještě čas, teď jsem dokonce četla v nějaký chytrý knížce, že jde mimčo v břiše otočit nějakým speciálním chmatem, samožřejmě to musí udělat doktor, ale zatím si myslím, že času dost.
Já si včera přnesla od doktora seznam věcí do pardubický porodnice a to je teda fičák. Jka je to z nemocničníma kočilema ? Na tom letáčku je, že košili poskytnou jen na den porodu a den následující... Co si pamatuju, tak po prvním porodu jsem se někdy převlíkala i třikrát denně. To abych sebou táhla celou almaru... Jak je to ve skutečnosti ?
25. led 2008 v 11:42  • Odpověz
holky, nejsem na mol, jenom jsem si to po sobě nepřečetla, ty, jo, doufám, že se někdy vrátí moje přirozená inteligence........... :astonished:
25. led 2008 v 11:44  • Odpověz
siss ..... no na ten sex se rychtuju :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
meni ....neboj vždycky tu někdo je a když nikdo, tak karotky určitě :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
helenapce......to mi povídej ptala jsem se kamarádky co všechno si vzít ať se zeptá mamky dělá tam sestru na šestinedělí a odpověď ....... vem si všechno :confounded: takže připravuju lodní kufr :grinning:
25. led 2008 v 11:49  • Odpověz
hablenka: tak to aby jsme tam frčely dodávkou, já ano tolik nočních košil nemám, budu muset jít udělat kšeft stánkařům....... :angry:
25. led 2008 v 11:52  • Odpověz
helenapce..... to už jsem učinila, taky košile nemám spím v triku, koupila jsem si zatim dvě, ale asi budu muset ještě dvě koupit :( jak říka syn, ještě, že jsou ty ťamani, jenže kolikrát se mi u nich nelíbí ten matroš, a když jsou víc bavlněné tak je to znát na ceně i u těch ťamanu :angry: , někde jsem četla v diskusi seznam co s sebou, ale to by opravdu dalo na stěhovák :confounded:
25. led 2008 v 11:58  • Odpověz
no právě, zrovna jsem dneska u nás před Galantou nějaký košile, co se tvářej jako z bavlny ošahávala, ale po bavlně to má jenom jméno. I já spím v tričku, v košili si připadám trošku jako důchodkyně.... :dizzy_face:
25. led 2008 ve 12:00  • Odpověz
:grinning: to jsem stejnej případ, našla jsem ten seznam takže ho sem překopíruju, ale spostu věcí vynechávám třeba ty kloboučky na kojení , možná je to dobrá věc, ale nevím.....
rady pro prvorodičky:
Věci do porodnice:
síťované kalhotky (3x minimálně)
polštářek
vložky do podprsenky
kloboučky na kojení
vložky po porodu
plínky na prcka a vlhké ubrousky
kruh na sezení
noční košile s rozepínáním vepředu
pantofle (gumové do sprchy)
foťák
pití
kojící podprsenku
župan (svetr)
ponožky
dudlík
nabíječku na telefon
těhu průkazku
průkaz zdravotní pojišťovny
oddací list,OP
ručníky
osuška
intim gel
sprcháč
zub. kartáček a pasta
houba (žínka)
MP3 přehrávač,knížka (časák)
pomáda na rty
toaletní papír
dětské tyčky do uší
krém
krabici pap. kapesníků
kojící čaj
ponožtičky pro miminko
Bepanthen
25. led 2008 ve 12:01  • Odpověz
Tak něco podobnýho mám na papíře od doktora, nevím, jestli se smát, nebo brečet, myslím, že spoustu věcí asi úmyslně zapomenu.... :rolling_eyes:
25. led 2008 ve 12:04  • Odpověz
no na jednu stranu už se těším, až bude mimčo venku, mám as inějakou krizovku, všude narážím, jak neodhadnu, jestli se vejdu, v pase mám 110 cm. Nateklá jsem jako balon, začínám mít obavy, že se nevejdu už ani do těch těhu kalhot co mám, o zimní bundě ani nemluvím, už jsem vytáhla takovou hrůzu, co pak snad zahodím. Nechce se mi už na tu chvilku nic kupovat......
V posteli nevím, jak se uvelebit, v každý poloze mi za chvíli tvrdne břicho a když už se zadaří a já usnu, tak se mi zas chce tak ukrutně na záchod, že musím vstát... lokomotiva hadr.....A to pálení žáhy, nemáš nějaký osvědčený recept, mlíko ani máslo mi nazabírá, mám pocit, že se mi propálej trubky...... Už aby byl duben....
25. led 2008 ve 12:09  • Odpověz
no už to není co před 10 - 11 lety to jsem si do porodnice jela jak na výlet, je to čím dál větší luxus pořídit si miminko a jít ho porodit do porodnice :frowning2: a ještě si za miminko zaplatit :sweat_smile:
25. led 2008 ve 12:13  • Odpověz
To máš teda pravdu, já jela do porodnice snad jen s kartáčkem na zuby a pantoflema.... no jo .., hold je jiná doba... :unamused:
25. led 2008 ve 12:17  • Odpověz
Tak natekla naštěstí nejsem, ale bříško mám taky pěkny :cry: , se spaním to mi ani neříkej podkládám se polštářem na kojení, jeden konec mam pod hlavou druhej mezi nohama a docela je to lepší. S oblečením to do porodu musím vydržet nic pořizovat už taky nechci. A pálení žáhy no osvědčenýho nic, ale když jsem čekala děti cucala jsem tumbs ten mi pomáhal, teď jsem zjistila, že to není pro těhotný :sweat_smile: , ale na dětech to nic nezanechalo ....snad.... až na to učení to se jim nechce. Brala jsem vápník a ty tablety mi to asi neutralizovali takže jsem měla klid, teď už ho nemám a budu hledat jinej způsob jak tomu pálení předejít.
25. led 2008 ve 12:21  • Odpověz
autor
Helčo....................Ty bydlíš u Galanty? :confused: .................Nekecej?! :grinning:
Tak to jsme skrosousedky. :wink:
Habli..............já bych škrtla klouboučky(ty se dají dokoupit v nemocnici,kdybys je potřebovala),kruh na sezení(pokud si na něj zvykneš,doma si už normálně nesedneš :grinning: ),dudlík(sestry Ti ho zakážou a mimi to dostaneš dárkovou krabici,kde budou nejméně 2 :grinning: ),dětské tyčinky do uší(tak často tam mimčo koupat nebudeš :grinning: ),kojící čaj(za mě tam byl velmi dobrý erární :dizzy_face: ) a ponožtičky pro miminko(dostaneš tam dupajdy,zavinovačku a ještě deku na přikrytí :wink: ).
Jen doufám,že se jedná o výbavičku do porodni a né domů.Jinak se omlouvám. :grinning:
25. led 2008 ve 12:22  • Odpověz
Tenhle polštář si chci pořídit, vidíš to mě ani nenapadlo ho takhle využít, vypodkládám se malejma polštářkama, co se mi pak motaj v cestě, když chci vylízt, tak to do něj asi fakt půjdu....
25. led 2008 ve 12:23  • Odpověz
já se zatím loučím, za chvilku se přivalí Dominika ze školy, tak jdu kuchtit nějaký jídlo. Funguju teď jako správná žena v domácnosti... Tak zatím páček..... :slight_smile: :dizzy_face: :grinning:
25. led 2008 ve 12:28  • Odpověz
karot : to jsem jen někde okopčila a je to do porodky, ale tahat to nebudu , nejsem blázen, :grinning: bych fakt musela s loďákem
Taky se loučím a jdu vařit :grinning:
helenapc ..... jsme na tom koukam stejně :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. led 2008 ve 12:35  • Odpověz
autor
Tak se mějte hezky,já za hoďku pádím ven.Mrknu na Vás večer.Pa
25. led 2008 ve 12:38  • Odpověz
hablenka: tak jsem si v duchu u tveho seznamu prekontrolovala a mam vse az teda na nejaky veci kloboucky dudliky... mam zatim jen zabalenou malou tasku primo k porodu zbytek manza doveze ale stve me ze vse musime mit holky unorovky v praze mam neomezene plen i vlozek :frowning2:
25. led 2008 ve 12:59  • Odpověz
co se tyce KP studovala jsem a stejne nejsem o nic chytrejsi budu se modlit za otoceni a jinak to neresim. nejhorci je ze nevim kdybych si mela vybrat rodit KP cisarem nebo prirozene ani jedno me nelaka. cisar hlavne proto ze pak je clovek nemoznej a ja chci mit mrnouska hned u sebe a u toho prirozenyho zas aby se mu neco nestalo aby se nezasekla hlavicka....
25. led 2008 ve 13:01  • Odpověz
tak jsem našla odkaz na pardubickou nemocnici, tak sem hodím seznam věcí co tam mají oni. Mělo by to být aktuální.

CO DO PORODNICE

* občanský průkaz ( cizinky pas ), odd. list, průkaz pro těhotné, prohlášení o jménu dítěte, průkaz zdravotní pojišťovny
* pokud jste se rozhodla darovat pupečníkovou krev, nezapomeňte vyplněný tiskopis z těhotenské poradny
* hygienické potřeby (mýdlo, hřeben, zubní kartáček a zubní pastu)
* holící strojek, příp. žiletky
* toaletní papír
* ručníky
* hodinky, psací potřeby, drobné mince na telefon, popř. telefonní kartu
* omyvatelnou obuv na přezutí
* bavlněnou podprsenku pro kojící matky 2x
* vlastní hygienické vložky
* vložky do podprsenky
* bavlněné kalhotky
* župan
* bavlněné ponožky
* noční košile
* papírové pleny pro miminko
* dupačky pro miminko

Dále doporučujeme s sebou k porodu (po domluvě se svým lékařem) přípravek YAL.

* Do porodnice s sebou nenoste: žádné prsteny či jiné šperky a předměty z drahých kovů
* větší obnos peněz

Oblečení pro děťátko si nechte přinést až v den odchodu z porodnice.

Během hospitalizace mohou být pacientky umístěny na jednolůžkovém pokoji.
Na gynekologické části oddělení činí příplatek na 1 noc 150,- Kč,
pacientky-šestinedělky doplácejí částku 200,- Kč (v ceně je užití světelné terapie BIOPTRON).
Reservovat lůžko nadstandardního pokoje s předstihem není možné, neboť závisí na aktuální situaci na oddělení.
Z tohoto důvodu lze pokoj objednat pouze při nástupu pacientky k hospitalizaci.

tel.: porodní sál: 46601 5505, oddělení šestinedělí: 46601 5508

jinak je to www.nem.pce.cz
25. led 2008 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.