• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Východní Čechy

(Zamčená)
12. prosince 2008 
karot, určitě to bude dobrý. :sunglasses:
Zítra a v neděli tady nebudu. Jedeme konečně k našim. :wink: Nejdřív byl nemocný Matěj, potom já. :unamused: Dnes volala mamka, kdo je v marodění na řadě. :grinning: Tak byla překvapená, že nikdo. :sweat_smile:
V pondělí jsem tady, jak na koni. :grinning: Tak se nech doma opečovávat mužem a bude líp. :wink:
Ahojky :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished:
14. lis 2008 ve 20:57  • Odpověz
Leni,................tak přeju pěkný víkend a pozdravuj v Dobříkově,jestli pojedete okolo. :grinning:
Mějte se a Pa v Po :slight_smile:
14. lis 2008 ve 20:59  • Odpověz
karot ahoj, tak jak ti bylo ?
17. lis 2008 v 19:45  • Odpověz
Ahoj Leni!
Tak na řadě byl zřejmě náš Adam. :sweat_smile:
Od včerejška hicuje(max. 37 C)a z nosu mu teče rýma po proudech.Do plínky smrkat odmítá a klidně si nos utírá do rukávu jako nějaký houmlesák.Včera odpolko jsem z něj byla pomalu na mrtvici.Nespal skoro vůbec,ikdyž se mu chtělo a pořád vysírkoval.Jestli za celý den snědl 2 sušenky,tak to bylo hodně. :sweat_smile:
V noci jsem se vyspala v kuse max. 2 hodiny a teď,když usnul znovu(vstávali jsme po 5té),tak jsem si rychle oškrabala brambory a připravila friťák na smažení.
Včera jsem si vykostila 2 kuřata a udělám řízky.Snad nebude Áda takovou náladu jako včera. :wink:
Jinak začalo už přituhovat.Ráno tu byly -3 C :sweat_smile:
Mě je líp,neboj. :slight_smile:
A co Vy,........................jak jste se měli?
18. lis 2008 v 08:02  • Odpověz
karot, u našich bylo fajn. :dizzy_face:
Verča má od včerejška také rýmu. :unamused: Večer usnula až okolo 22hod. a to se po půl hoďce budila, jak nemohla dýchat. :confounded: Kolem půlnoci jsme ji vzali k nám do postele, tak se uklidnila a spala až do 7 hod. :wink:
Teď po ránu ji ta rýma také teče proudem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bude to dnes náročný. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás po ránu -6 C. Litovala jsem kluky, když šli do školy. :rolling_eyes:
18. lis 2008 v 09:12  • Odpověz
Leni,..............je to pech,když se ti mrňouskové neumí sami vysmrkat. :frowning2:
Ale Áda je už docela pohodovej oproti včerejšku.I jsem stačila obalit řízky,než začal mít pocit,že si ho vůbec nevšímám. :sunglasses: Mám navařeno na 3 dny(na manžův popud,protože on kuř.řízky může na husto :grinning: ).Zítra akorát polívku a můžeme si s Ádou válet šunky. :sunglasses:
Na jednu stranu jsem ráda,že venku přituhlo..................alespoň se nebudou tolik množit bacily.Kamarádka mi ráno psala,že byla s Aničkou včera na pohotovosti a mají stejné příznaky jako my.Akorát mají o 2 stupně vyšší teplotu,tak dostali ATB a kapky do krku. :confounded: Takže mě to "uklidnilo",že nejsme vyjímka. :wink:
18. lis 2008 ve 12:07  • Odpověz
karot, dnes jsme spali celou noc, tak to snad bude dobrý. :wink:
Zato včerejšek jsem si užila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Horečka u nás nebyla, jen ta děsná rýma, ale to mě stačilo. :unamused: Stříkala jsem mořskou sůl, tak to asi pomohlo. :wink: No, uvidíme dnes.
A zpráva dne, u nás už je první sníh. :sweat_smile:
19. lis 2008 v 07:54  • Odpověz
Leni,..................nekecej?! :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: No,jo............ Vy jste vlastně výš,než Pardubky,viď?! :wink:
Tady je zatím jen pod mrakem.
V noci to dneska bylo trochu lepší.Áda se zbudil kolem 21té a pak kolem druhé a usínali jsme do 4:00. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pak jsme spali do 7:00.
Teď jsem ho vrzla do postýlky,protože se mi zdál nedospalý,tak uvidím,co bude. :sweat_smile:
Ty stříkáš Verče mořskou sůl do nosu? :confused:
Já zatím jen prokapávám,ale i tak je mu to proti srsti. :confounded:
19. lis 2008 v 09:09  • Odpověz
karot máme tady tak 3cm sněhu. :sunglasses: Ale teď začíná mrholit, tak bude po něm. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My jsme v podhůří Orlických hor, tak když tady sáňkujeme, v Zámrsku není ani vločka. Natož v Pardubicích. :grinning:
Na rýmu máme Stérimar. Je to mořská sůl v rozprašovači (z lékárny). Stálo to dost peněz, ale je to dobrý. :dizzy_face:
19. lis 2008 v 10:57  • Odpověz
Leni,................mě to nakonec napadlo,že to bude rozprašovač nebo inhalátor. :wink:
Kolik za to účtujou na jak dlouho to vydrží?
Nakonec Áda neusnul,vyházel hračky,peřiny z postýlky a hulákal na mě,ať si pro něj přijdu. :grinning:
Uvařili jsme polívku,já se dala do pletení(čepice)a Áda do úklidu. :sweat_smile:
Už je v lepší náladě,tak si myslím,že už bude jenom líp. :dizzy_face:
Jinak tady zatím ani vločka.Jenom mírně poprchává.
19. lis 2008 v 11:43  • Odpověz
karot, ten Stérimar stál kolem 200kč, ale úplně přesně už to nevím. Je to pro děti od 0 - 3 let. My ho kupovali už loni, když bylo Verče kolem 3 měsíců. Stále tam víc jak půlka obsahu je. Má to 50 ml. Stříká se jen jednou do každé dirky, já myslím, že nám to ještě rok vydrží. :grinning: Trvanlivost je až do 2010. :sweat_smile:
19. lis 2008 v 16:23  • Odpověz
Leni,..................tak to zase není tak drahý,když to není jen na jedno použití. :sweat_smile:
Jako,že se to stříká jednou denně,nebo úplně a jen jednou? :confused:
Adam už nedejchá jen pusou,tak je to dobrý. :wink:
Určitě se na to poptám tady v lékárně.
Chtěli jsme jít na očkování proti meningokokovi a mudra nám řekla,že min. 2 týdny po té angíně,co jsme měli před měsícem,se to nesmí aplikovat.Tak jsem pro sichr počkala o týden víc a teď zase další maroděníčko. :sweat_smile:
Snad to do Vánoc stihneme.Mám na vakcínu recept bez razítka,...naštěstí. :grinning:
19. lis 2008 ve 20:21  • Odpověz
karot......,myslela jsem jeden střik, ale několikrát za den. :wink:
Mě to drahý připadá, je v tom jen ta sůl, nic léčivého. :fearful:
Také přemýšlím o očkování proti meningokokovi. Měli jsme těžký případ v rodině,
tak vím o čem je řeč. :rolling_eyes:
Příští týden jdeme na očkování (zarděnky, přiušnice,spalničky). :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak se tam chci poradit.
20. lis 2008 v 08:09  • Odpověz
Leni,................tak to Vám dají meningokoka až za měsíc po tomhle očkování,co na něj půjdete teď.Pokud teda do té doby neonemocníte jako my. :sweat_smile:
Jinak pokud jste u VZP,tak ta každý rok přispívá(min.polovinou částky)na jedno nadstandartní očkování.Takže bych ráda stihla meningokoka letos a po Novém roce bych dala očkování na žloutenku. :wink:
Tak ono si nevybereš.Kdyžbys o tom musela takhle přemýšlet,tak je drahý úplně všechno. :grinning:
Nepř. ovocné přesnídávky,kde je pouze(když to přeženu)80% něčeho,co pochází z ovoce a ostatní je nastavené škrobem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když je uvařím doma,tak za cenu 2 skleniček(ikdyž do to započítám i energie)jich mám 50ks a během hodiny(kterou bych strávila cestou do krámu)není co řešit.Navíc ví,co jsem si tam opravdu namixovala. :dizzy_face:
Takže se mi určo vyplatí(cenově i časově),dojít si do lékárny pro ten rozprašovač,než jet k moři těžit sůl. :grinning:
20. lis 2008 v 08:29  • Odpověz
karot...,to je super, že aspoń něco uhradí pojišťovna. :dizzy_face: Jsme u VZP. Teď tam chci jít kvůli Adamovi. Potřebuje novou helmu na kolo a kamarádka říkala, že to také hraděj.
Před 14 dny přišel muž s tim, že jim zaměstnavatel hradí 1500 kč za rok, na různé služby. Platí to i u nás v lékárně. Prý může vzít i plíny nebo Nutroš. Tak tam v sobotu vyrazíme. :grinning:
Představ si, že to mají už řadu let a můj milovaný to ještě nikdy nevyužil. :angry: Myslel si, že je to jen na masáže a to mu prý udělám já. :grinning: Ještě že mu to řekla kolegině, která tam šla nabrat plíny pro neteř která se jí narodila. :wink:
20. lis 2008 ve 14:27  • Odpověz
Leni,.................tak o chlapech mi ani nemluv.Všechno je to stejný! :grinning:
Když jsme se vzali,manža měl 1000ovku(Škodovku)a ta nám v r.2002 dojezdila.Pak jsme měli výdaje kvůli bydlení,tak na autíčko nezbývali korunky,pak se narodil Adámek a už to začalo být bez auta docela náročný. :sweat_smile:
Soused tenkrát dělal servisáka v AAA a na rovinu nám řekl,že když chceme takové auto,aby nám vydrželo pojízdné a bez větších oprav alespoň 5 let,tak si máme připravit minimálně 80 000kč. :confused: :sweat_smile:
Porodný jsem dala na kočárek a zbylo mi z něj jen 6000kč :grinning: .
Tak jsme si myšlenku na auto zakázali a po půlroce se manža prokecl(byla u nás nějaká návštěva),že mu kolega říkal o nějakém důchodci,který je po mozkové příhodě,má garážovaného favorita a pro dává ho za 20 000kč,protože už za volant sednout nemůže. :confounded:
Hned jsem se dotázala,jestli je to ještě aktuální a manža mi na to řekl:"Vždyť si říkala,že žádné auto nechceš?!"............ :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Naštěstí nás založila známá a autíčko nám už přes rok slouží bez jakékoliv závady. :dizzy_face:
Kdyžbych tekrát byla třeba na záchodě,když to tam řešil s návštěvou,auto nemáme. :confounded:
20. lis 2008 ve 20:43  • Odpověz
karot..., máš pravdu je to všude stejný. :grinning:
Já si taky neumím představit život bez auta. Teď ho máme týden v servisu na údržbě a už 3x si musel muž půjčit auto od tchána. :sweat_smile: Mají nám ho dovézt až v pondělí, tak už se těšíme, že bude rodina zase kompletní. :grinning:
21. lis 2008 v 07:57  • Odpověz
Leni,...........tak já zase moc na autě závislá nejsem,ale je lepší ho mít. :wink:
Už kvůli dětem(v případě nemocí oodvoz na pohotovost),větším nákupům(poslední dobou už s kočárem nakupovat nejezdím,pokud nejde o pečivo nebo nějaké drobnosti)a většímu pohodlí na cestování. :dizzy_face:
Ale co si budeme povídat,.................v létě to sežere nejvíc peněz,protože dokuď je v nádži benzín,tak to člověka pořádá láká,aby někam vyjel. :grinning:
Když jsme byli odkázaní na vlak,tak se nikam moc nejezdilo. :sweat_smile:
To je fakt,že je to člen rodiny.Manža o něj pečuje,jako by to bylo jeho vlastní(dítě). :grinning:
No,.................vidíš.Teď mě trklo,že bych mu mohla koupit k Ježíšku nějakou kosmetiku na auto. :sunglasses:
21. lis 2008 v 11:45  • Odpověz
Karot já koupila navigaci, protože už mě neba, navigovat osobně. :dizzy_face:
Udělala jsem lest, řekla jsem svému manžovi, že kamarádka potřebuje poradit jakou koupit manžovi. Tak ji pěkně vybral a já ji druhý den koupila. :grinning: Aspoň bude podle jeho gusta. Já bych určitě koupila nějaký křáp. :wink:
21. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz
Leni,.................tak tu manžovi nadělil Ježíšek z jejich firmy.Od té doby,co se podle ní(a né mě)řídí,pokaždé bloudíme. :sweat_smile: Manža totiž jede podle šipky na displeji a ne podle ukazatelů na vozovoce. :grinning: Jenže šipka je třeba pořád rovně a sotva přejedeme odbočku,sama si odbočí a jede jiným směrem.No a my se vracíme. :grinning:
Já pořád říkám:"Zlatá automapa!" :sunglasses:
Jinak já techniku moc kupovat neumím,...............spíš spotřební věci. :wink:
21. lis 2008 ve 20:31  • Odpověz
Jóó,..................a včera jsem trochu hrála na designerku :grinning: :
http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImageID=2111660&vReferer=
22. lis 2008 v 08:40  • Odpověz
karot...., máš to krásný. :dizzy_face:
A co sníh v Pardubicích? Prý sněží i v Praze. :confused:
Náš Adam vyrazil sáňkovat, my máme 6 cm, ale pořád sněží. :wink: Tchán rychle přezul zimní gumy, abysme mohli na velký nákup. :grinning: Lednička už po něm volá. :grinning:
22. lis 2008 ve 14:31  • Odpověz
Já ne,ale Áda. :grinning:
Co se týče sněhu,.................tady máš pohled do ulice z našeho balkónu:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2111594&vReferer=%2Fphotos%2Fkarot
Je to focené dnes hned po rozednění. :sunglasses:
Na sáňkování to sice není,ale na vyválení se v tom,docela ano. :grinning:
My přezouvat autíčko nebudeme.Na hory se nechystáme a tady v Pardubkách sněhové kalamity nehrozí. :sweat_smile:
A kdyby ano,tak se holt na nákup nepojedeme a dojdeme pěšky tčřeba do Tesca. :sunglasses:
22. lis 2008 v 18:14  • Odpověz
Karot je to u vás jenom poprašek, ale sníh to je, to se musí uznat. :grinning:
Já si auto s letní gumou u nás neumím představit. Dnes jak jsme byli nakupovat, tak jsme hned potkali auto v příkopě. Manžel tam letěl pomoct, ale bylo prázdné. :confused: Pěkně to dnes namrzalo a to bylo teprve kolem 16 hod. :angry:
22. lis 2008 ve 20:01  • Odpověz
Leni,..................tak kdybych bydlela v kopcích a né na rovině jako tady,tak bych se moc nerozmýšlela. :wink:
My ani moc nevyjíždíme večer,když je třeba větší plavák.Jak už máme Adama,tak máme skoro u všeho stažené půlky. :grinning:
22. lis 2008 ve 20:05  • Odpověz
karot dnes jsme měli doma špionážní akci. :wink:
Matěj si přivedl kamaráda a na zahradě stavěli ze sněhu iglú. Po 2 hodinách přilítl, že nemá mobil. :angry:
Tak jsme všichni hledali. :dizzy_face: Prozváněli. Nejdřív manžel, když se mu mobil vybil, tak já a lítali jsme po celé zahradě. :grinning: No kabaret. :grinning: Hrabali jsme ve sněhu jak cvoci. :grinning: Co si asi myslej sousedi. :confused:
Nakonec jsme ho našli, po skoro 2 hodinách. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že mě už nic podobného nečeká. :sunglasses:
23. lis 2008 v 18:39  • Odpověz
Leni,..................tak něco podobného jsme zažili před 7.lety :grinning: .
Od babči jsem dostala jednorázovou injekci v podobě 8000kč a aby se to hned nerozfofrovalo,uložila jsem ty penízky mezi nějaké prádlo.Pak se na to nějak zapomnělo a když jsme ty peníze potřebovali,nebyly k nalezení.Fakt jsme prohledaly všechno(já si za Boha nemohla vzpomenout,kam jsem je zastrčila :sweat_smile: )a mě pak napadlo,že to hodím na manžu a obvinila jsem ho z toho,že to určitě(byly v obálce od Telecomu)vyhodil se smetím do popelnice. :grinning:
Bylo to zrovna večer(den na to měli jezdit popeláři),tak aby se mu sousedi nesmáli,že se hrabe v odpadcích,vytlačil auto z garáže,rozhlídnul se okolo a pak se tam schoval s tou popelnicí. :grinning:
Peníze jsem našla úplnou náhodou až po půlroce. :sweat_smile:
23. lis 2008 ve 21:28  • Odpověz
karot, hezký příběh. :grinning: :grinning: :grinning:
Dnes nám mají přivézt auto ze servisu, tak jsem na to zvědavá. :confused: Má totiž letní gumy. :confused: A dnes nám opět sněží. :unamused:
24. lis 2008 v 11:42  • Odpověz
Leni,..................tady ani vločka :frowning2: .Se máte,no. :confounded: :grinning:
Dneska jsem měla dost náročné dopoledne.V noci jsem se moc nevyspali(manža nás budil tím,že chodil každé 2 hodiny zapínat a vypínat kotel :rolling_eyes: -rozbilo se nám včera ráno rego a ikdyž má náhradní v práci,kterou má 2 bloky od domu,byl línej tam dojít a radši seděl celé odpolko u PC), vstávali jsme v 5:50,tak jsem čekala,že Adam v 8:00 zabere jako vždycky a ono né. :grinning:
Takže jsem vařila,prala,každou chvíli si hrála s kotlem jak debil :sweat_smile: ,do toho se věnovala Ádovi,protože má nějaký blbý den(asi zuby,protože vůbec nejí :frowning2: )..................před hodinou zabral,ale pořád se tam převaluje a mručí.Takže jsem se rychle najedla a každou chvíli čekám,kdy se vzbudí. :sweat_smile:
Odpolko máme jít ven s kamarádkou,tak doufám,že se vyspí do růžova a bude mít dobrou náladu. :grinning:
24. lis 2008 ve 12:32  • Odpověz
karot už naštěstí přestalo sněžit. :slight_smile: Přes noc určitě zase začne. :confounded: Zítra jdu s Veru na to očkování, tak už se těším, jak budu v závějích protlačovat kočárek. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: Včera jsme zkoušeli přidělat k sáňkám opěrku zad, ale máme nové sáně a na ně to nepasuje. :angry: Staré jsme darovali, tak máme smolíka. :unamused:
Tak jaká byla prochajda? My jsme dnes zalezlé doma v teple a připravujeme se na zítra. :wink: Doufám, že nás po tom očkování nečekají horečky atd.... :fearful:
24. lis 2008 v 15:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.