• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Hojte děvčata!
Marti, švica mě už informovala, jak si Natálka roztrhla gaťata :slight_smile:

Teri a Lenajsku, to já budu muset do té Teranovy taky vyrazit, začíná mi být kolem pupíku všechno těsnější :grinning:
Zdá se mi, že s tím pohlavím mimča je to snad vždycky naopak, já zase byla přesvědčená o klukovi a máme holčinu :grinning: No jsem na vás na všechny zvědavá!!! :slight_smile: :wink:
3. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
Leni.dv, krásný fotečky! A ta rodinná je úžasná, jste moc fotogeničtí :slight_smile:
3. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
Jéé, už vidím fotečky Lenči. Fakt moc pěkný, jste krásná rodinka... :dizzy_face: :dizzy_face:
Katy, zkus to, tam asi fakt mají víc věcí na širokou gumu, a jsou tam i nějaký akce, tak se to dá. :slight_smile:
No uvidíme s těma pohlavíma... ještě, že není víc možností... :grinning:
3. čer 2009 v 09:34  • Odpověz
To je pravda, Leni :grinning: :grinning:
Já byla v pondělí u kamošky, která čeká druhý mimčo a ani u jednoho si to nenechali říct, tak jsem říkala, že je obdivuju, že bych to nevydržela. Jsem zvědavá jak opice :grinning:
Ještě když jim Dr. řekla, co mají první, tak řekli holčičku a ona řekla, já krásně vidím, co bude tohle druhý.... To už bych jí dávno řekla, tak to vyklop!! :grinning: :slight_smile:
3. čer 2009 v 09:44  • Odpověz
Já bych to taky nevydržela... každej se nás ptá, jestli si to necháme říct, no jasně, že jo, chci přece vědět, co mám v bříšku... :slight_smile: My pro mimi nemáme nějaký zvláštní oslovení jako vy všichni, my mu prostě říkáme miminko a už se těším, jak mimču budu říkat jménem... :slight_smile:
A kdyby mě tak dr. napínala, to bych ji kopla... :grinning:
3. čer 2009 v 09:59  • Odpověz
Alčo, já když děti už ode mě nechtěly pít, tak jsem přestala na 2 dny téměř pít, jak jsem cítila tlak v prsou, tak jsem odtříkala jen tak, do snesitelna, a do 2-3 dnů bylo po mlíku. Jinak teda neporadím, nevím. Co se zeptat v lékárně? ... nedávno jsem na internetu sháněla informace o homeopatiku ricinus communis, je to na podporu laktace a na té stránce byl i nějaký produkt, na zastavení laktace. .. ale nemůžu to najít.
3. čer 2009 v 10:06  • Odpověz
Dobré ránko,

tak dnes to počasí zas vypadá naprd. Jsem se těšila, až budu prát věcičky, že mi budou schnout na balkoně na sluníčku a zatím to musím věšat po koupelně a na sušák. :angry: Ale na druhou stranu jsem ráda, že nejsou vedra. Neotíkají mi tolik nohy. Celý dny peru, věším a sedím s prknem u TV a žehlím a žehlím....Doufám, že jen na poprvé se to musí žehlit z obou stran. :angry:
Leni Adámek je nádhernej a jak krásně drží hlavičku!! Tak brzo, jsem koukala, Ta fotka se mi stráááášně líbí. Je taková roztomile srandovní. A co se týká těch společných, to se někdo má, mít tak šikovnou tchýni fotografku :wink:
Co se týče pohlaví, napoprvé se splnilo moje malé přáníčko, holčička a druhý si moc budu přát, aby se splnilo i manželovo přáníčko, chlapeček. I když klasická věta "hlavně at je to zdravý, na pohlaví tak nezáleží"
Ale dost mě štve to oblečení na miminka, přijde mi, že je málo neutrálních věcí. Ty krásný věcičky jsou většinou modrý nebo růžový. Nechci už kupovat růžový, kdyby náhodou bylo druhý kluk, holky modrý nosit může, ale kluk růžový ....
Za chvilku frčím k DR, držte palce, ať už je otočená. Pa
3. čer 2009 v 10:07  • Odpověz
juj holky a znáte něco, co můžete 100 % doporučit na podpodru kojení? Chtěla bych být ta šťastná mamina bez dokrmování, taková pochodující mlékárna :grinning:
3. čer 2009 v 10:10  • Odpověz
Lili, 100 % můžu doporučit nenechat se odradit počátečními neúspěchy a kojení nevzdat. Když zvládneš techniku kojení, tak už to půjde samo. Můj David nechtěl v porodnici vůbec pít, furt jsem ho musela budit, nutit, stejně na to kašlal, já si tam vymýšlela váhy co vypil........ale nenechala jsem ho přikrmovat až se to naučil. Teď je to pažravec, co se bude kojit asi až do první třídy :grinning: :grinning: Jinak na podporu.... kojící čaje, melta, teplé nápoje, najíst se........prostě to všechno, co já nedělám, ale s kojením problém nemám :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 10:14  • Odpověz
Ahojky!
Ráno jsem skočila s Áděm do obchodu a ještě mi spí v kočáře venku před dveřma, tak jsem si krásně stihla začít dělat obídek. Dnes poprvé, pač jsem zatím jídlo měla od mé hodné maminky :slight_smile:
Večer malej pořvával, trápili ho prdíky, tak jsem mu kápla trochu Sabsimplexu a to pak byly rány :grinning: A pak spinkal, akorát nad ránem se tam pořád vrtěl a já při každým pohybu vyletěla z postele a koukala na něj, tak jsem si ho pak vzala do postele :slight_smile:

Děkuju za pochvalu fotek Adámka:slight_smile:

A co se týče kojení, no já pro to nedělám skoro nic :sweat_smile: Občas si udělám kojící čaj a zatím mám mlíka dost, aspoň to teda Adámkovi asi stačí :grinning: V porodnici ho teda přikrmovali, co ho měli u sebe, ale přikládali mě ho jak to jen šlo. No uvidíme, jak dlouho nám to mlíčko vystačí.
3. čer 2009 v 10:26  • Odpověz
Lili, když přijde krize, tak po krmení odstříkat co půjde, mega pít, často jíst, jak nejíš je po mlíku prd, hlavně pozděj až mimčo povyroste, jinak jsem si kupovala nedávno homeopatikum ricinus communis, je k dostání v lékárnách, jsou to kuličky jako antiperle, bere se 5 kuliček 3x denně. Měla jsem pocit, že to dost pomáhá. Hlavně je důležitý vydržet v těch růstových spurtech, než se začne dělat mlíka tolik, co mimčo potřebuje, najednou má větší spotřebu a tělu trvá než zareaguje. Klidně kojit každou hodinu, a hlavně v noci odstříkávat, to se uvolňuje hormon na tvorbu mlíka. Taky jak tady psala Hanka, když jsou ty spurty, odstříkaný mlíko jsem zamražovala a když byla malá večer moc unavená a nemohla už pít, tak jsem jí to zmražený dala z flašky (dudel 1 ta nejmenší dírka), jinak jak píše marci, kojící čaje, teplý jídlo. Mě asi není od přírody daný kojit dlouho, ale tímhletím vším kojím už 6 měsíců což je na mě mega uspěch
3. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Lili, tak ať kontrola dopadne dobře... nevím teda kde je škaredě, ale ve Slavkově svítí krásně sluníčko... tady by prádlo na balkóně schlo jedna radost...
S těma oblečkama neutrální barvy máš pravdu, proto jich zatím, mám tak málo, všechny pěkný jsou buď modrý nebo růžový, nebo červený... je to tak. A uvidíte u druhýho dítka, jak to bude s pohlavím... :wink:
Marci, to jseš dobrá, žes to tak zvládla... já mám strach, že to nezvládnu, že je to věda to kojení, no uvidíme...
3. čer 2009 v 10:29  • Odpověz
Leni, ze začátku asi nemáme problém žádná, ono to přijde pozděj. Ale fakt závidím a přeju všem, co nemají s mlíkem problémy, a maj ho pořád.
3. čer 2009 v 10:29  • Odpověz
Leni, tak to je fajn, že malej spinká, jsem se právě chtěla zeptat, jak to děláš s jídlem, tak jsi už napsala, že mamka, tak to je fajn. A už je Ti teda líp? Snad jo...
S tím kojením držím palce, aby mlíčka bylo hodně a malej hezky pil i nadále... :wink: A s těma prdíkama je to fajn, že ten Sabsimplex pomáhá... to je olejíček, jo?
3. čer 2009 v 10:31  • Odpověz
Marti, jak říkám, doufám, že mlíka budu mít dost i později. Hlavně jsem ráda, že se mě to mlíko fakt udělalo, vím, že v porodce mlíko nějaký maminy neměli a už dávali sunary.

Leni, no je to lepší. V krku nebolí, ale pro změnu mám rýmu :unamused: Snad to malej nechytne :frowning2:
A tento týden, pokud se zas něco neposere, tak si nechám dovézt Jessu :dizzy_face:

Nevím, jestli mám koupit tu nosní odsávačku, kdyby to ode mě chytil, nemáte s tím některá zkušenost?
3. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
Leni, já ji budu kupovat určitě, myslím že ji budeš dřív nebo později potřebovat, určitě bych ji koupila. Nikdy nevíš, kdy se bude hodit. A snad bude vše OK, aby mohla být pejska s váma... :wink:
A rýma snad brzo přejde. Je to děs to počasí, už ať je trošku líp a tepleji...
3. čer 2009 v 10:41  • Odpověz
Leni, nejlepší je nosní odsávačka na vysavač!! Ta fakt odsává skvěle.
3. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
Dobré ráno,
vy teda jedete, já jsem zase v noci rozzdýchávala bolesti, fuj, tak jsem se dospala teď dopo, to je uplně nejlepší, to spí i matyášek a mě nic nebolí. Jsem si řekla, že bych možná měla začít s chystáním věcí do porodky, ale nechcu zas plašit moc brzo:slight_smile:
Dneska mám přesně za 30 dní termín:slight_smile:

Leni moc vám to sluší, je pravda, že Adámek je víc asi na taťku, ale tebe v něm taky vidím. Já bych si moc přála mít doma zmenšeninu MM, dneska ráno jak chudák nevyspalej lezl z postele, tak byl pomačkanej jak novorozenec a úplně jsem viděla, jak by vypadal jako kojenec:grinning: :grinning:

Leni já mám dvě, kdybys potřebovala, tak se stav:slight_smile: Jednu z lékárny takovou tu s hadičkama, co se asi odsává pusou a jednu z DM, takovej tučňák. Ještě jsem viděla i nějaký, co se zappínají k vysavači, ale to mě přijde šílený, pouštět kvůli pár šušínkům hlučnej vysavač:slight_smile:
3. čer 2009 v 10:51  • Odpověz
my máme supermega výkonný vysavač Dyson, to by miminu vytrepanovalo mozeček, jakej to má tah:slight_smile:
3. čer 2009 v 10:53  • Odpověz
No já nevím, na ten vysavač.... já bych se asi bála :sweat_smile:

Jo a nevíte, jestli můžu pít vody aspoň jemně perlivý nebo radši ne? :confused:
3. čer 2009 v 10:58  • Odpověz
Holky, já když tu odsávačku koupila, tak mi MM řekl, jestli jsem normální i mamka na to koukala s despektem - do chvíle než dostal Dejvík ve 3 týdnech rýmu..........zlatá vysavačová odsávačka, odsáli jsme bez problémů a byl pokoj. Takové ty ruční jsou úplně na nic!! Teď MM i moje máti nedají na vysavačovou dopustit! a bát se není čeho.... zkoušela jsem to i na sobě a pohoda...
3. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
Veru ahojky, to mě mrzí, že jsi zase měla bolesti... už aby to fakt bylo za Tebou, co? :slight_smile: Já bych se radši nachystala, ale já jsu typ člověka, co chce mít vše tak nějak dopředu nachystaný, abych to nemusela chystat na poslední chvíli... :slight_smile:
Jinak když jsem poprvé četla o odsávačce na vysavač, tak jsem si říkala, že to není možný, co to je za blbost, ale pak jsem četla různý diskuze a nečetla jsem jedinej negativní názor na tu odsávačku na vysavač, a i když si MM i moje kamoška klepou na čelo, že chci koupit odsavačku na vysavač, docela fest o ní uvažuju, máme vysavač s malým výkonem, a že prý to fakt vytáhne soplíky úplně zezadu... ale je fakt, že tuhle odsávačku maminy používaly při hodně silné rýmě. Na ty lehčí asi stačí ta ruční, ale při silné rýmě ty ruční nevytáhnou všechno, prý. Zkusím tu diskuzi pohledat a hodit odkaz.
Leni, s těma perlivýma vodama... vím, že Tobě to problémy nedělalo, ale myslím že kvůli malýmu bys asi radši neměla, já třeba nesnáším od začátku těhu jakýkoli perlivý vody, jako vypiju je, ale je mi z nich pak těžko, hafo mě nadýmají, včetně kofoly, piva a pod. Všechno, co má bublinky mi nesedí, takže já při kojení budu pít jen neperlivý. Vyzkoušej a uvidíš, třeba to malýmu vadit nebude.
Dala jsem péct jahodovej koláč, tak už se na něj těším... :slight_smile:
Veru, přemýšlela jsi ještě nad umístěním toho kyblíku, nebo už ne? :slight_smile:
3. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
ježííš, tady se všude peče, lenajsek, sousedka vedle. Hele, nemáš recept? Já mám jahody v ledničce a nevím co s nima:slight_smile:)

JJ, to koupání v kuchyni na stole je dobrej nápad, ještěže se ten kýbl dá postavit kamkoliv:slight_smile:
3. čer 2009 v 11:30  • Odpověz
Teď mudu mít bolesti asi furt, než přijde velký vrchol, už si zvykám. Ani už neotravuju MM, protože vím, že musím počkat a za chvíli to přejde, když se projdu, tak je zbytečný, ab na mě u toho čučel.
Hehe, abych pak nezaspala ty pravý kontrakce,když furt všechno budu považovat za poslíčky :grinning:
3. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
Veru, písni mi do IP mail, myslím že na Tebe nemám, přepošlu. :wink:
No, tak čoveče bych si radši tu tašku nachystala, člověk nikdy neví... a s tím kuchyňským stolem, to asi taky tak budu praktikovat. A přebalovák nechám na té pračce. Právěže výhoda je, že je tam málo vody v tom kýblu a líp se to přenáší jak vanička. Rozhodně nemíním s mýma zádama zhýbat se do vany. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
Leni, ty si taky budeš pořizovat ten koupací kýbl?
3. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
Jéé Leni, další fotečky... :wink:
3. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
Leni jojo, hrozně se mi ten nápad líbí, určitě do něho půjdu. Ale ten, co má Verča, tu Shantalu. Je levnější a větší, než ten origoš TummyTub, bo jak se to jmenuje.
3. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
My koupeme od 3 týdnů ve velké rohové vaně :grinning: Nejdřív se tam koupal s MM - prý výcvik na plavání, pak občas i se mnou (já byla ze začátku srab), teď už tam plavčí sám :slight_smile: U nás se malá vanička vůbec nechytla.
3. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
Pěkné poledne, dneska zase nestíhám... :unamused: Večer jsme byli s MM na večeři, byli jsme tak nacpaní, že jsme ani usnout nemohli :grinning:
Koukám, že řešíte kyblík. Moje zlatá maminka mi ho půjčí od nějaké kolegyně z práce, takže pár penízků ušetřím. A jak bude větší, tak se bude koupat ve vaně s taťkou :slight_smile:

Veru, docela se ti to blíží. Být tebou, tak tu tašku radši nachystám... Kluci chtějí na svět většinou vždycky dřív :slight_smile:
Odsavačka na vysavač? Tak to jsem ještě neslyšela... Zase mám rezervy. :slight_smile: Ani jsem neříkala, že jsem od našich dostala předčasně dárek k narozeninám - novej vysavač s ultra tichým výkonem (abych nerušila miminko vysáváním), tisícem vymožeností a dají se korigovat otáčky i výkon. Tak to by se mohl hodit i pro tu odsavačku, co? KOlik to tak stojí?

Leni,dv, na fotečky se musím kouknout později. Určitě vám to tam moc sluší :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.