• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Přestalo pršet, tak snad to vydrží...
Nic kočky, jdu se naobědvat a pak vyrazím směr Leňa a Adámek... krásnej den! :wink:
11. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
Hmm.... tak možná to zkusím až budu doma. Tady by mi každej viděl na monitor :slight_smile:
Za půl hodinky pádím. Je to super, když jsem tu jen půl dne, hned to rychleji utíká. Ještě dám obědík a pak tradá mrknout na naši berušku :dizzy_face:
11. srp 2009 v 10:58  • Odpověz
Katy.v: migréna pryč, jen se mi to včera 2x vrátilo, tak jsem fakt zalehla ... a dnes mám hlavu jak nakřáplej hrnec, tak se liju teplým čajem .... mívám takový divný bolehlav a píchá mě v obličeji, jak okdyž chytneš průvan ...
Katy.v: pokud máš placentu u porodních cest a nepohne se to, tak bys na císaře musela, dítě by nemělo kudy projít ... už jsem o pár takových případech slyšela ... ještě že dnes jsou takový vymoženosti, že se to dá zjistit, za "starých časů" to musel být masakr.
Ten váš "nový kočárek" je hezkej ... má nějaký výhody oproti tomu DorJanu?
Hani, proč bys na orbitrek nevlezla? ...
Zuzko, všechno nej ... k svátku !
Teda to počasí mě štve, potřebuju nakoupit a na poštu a je takle a zítra se chystám na výlet na půl dne, a autobusem, a teda nevím, to počasí ... už špekuluju že zkusím prubnout švagrovou, jestli by mě s Pavkou nezavezla, kdyby bylo hnusně ...
Lenajsku, neboj, to se stává takový sny, jdeš do neznáma, všechno je nové a nemáš žádné zkušenosti, tak se hlava připravuje ... to bude dobrý, fakt neboj ...
11. srp 2009 v 11:04  • Odpověz
Katy, tak ať Ti dobře kontorla dopadne. :wink: Tak pak dej vědět, jak jsi dopadla. A být jen půl dne v práci, super. :wink:
Marti, tak snad už se migréna nevrátí, musí to být fakt děsný... snad čaj pomůže. A s tím počasím to je fakt jak naschvál, ale co člověk nadělá... nemůže být furt hezky, že...
A díky za podporu, asi si fakt mozek srovnává novou skutečnost, vlastně celej den člověk o něčem přemýšlí, tak se to pak v noci prostě nějak projeví.... ale co vím ze snářů, tak většinou ty škaredý sny znamenají vesměs pozitivní věci. Tak snad to tak bude.
11. srp 2009 v 11:18  • Odpověz
Ahoj holky
11. srp 2009 v 11:27  • Odpověz
NT screening dopadl na jedničku... teda aspoň UTZ, nosní kůstka přítomna, projasnění šíje atd.v normě akorát teď čekám na výsledky z krve, tak snad to bude o.k
M tam byl semnou a super, když nám ukazovali mimiňouse na té velké obrazovce tak vyhrkl... to je už tak velký :grinning: potom nám pustili srdeční akci a u toho jsem se málem teda rozbrečela, jak to bylo fajn a mimiňous zrovna chrupčel, sem tam se zahýbal, ale byl v klidu nééé jako včera.

No a zeptala jsem jenom tak ze zvědavosti, jestli by bylo poznat co by to tak mohlo být, tak ten tip máme a hodně se k tomu dr. přikláněla, i když to zatím není 100% :dizzy_face:
11. srp 2009 v 11:33  • Odpověz
a měli jsme super dr. Marcela Čuprová, byla hrozně milá, ochotná :wink:
11. srp 2009 v 11:34  • Odpověz
Luci, gratuluju k super výsledků ze screeningu, krev bude dobrá, uvidíš ... to je paráda ... teď uvidíme,co to teda bude !
11. srp 2009 ve 12:09  • Odpověz
Luci, gratulace k výsledkům! Nám doktorka už tehdy na tom NT screeningu taky říkala, že to vypadá na holčičku a potvrdilo se, i když na 100% je to stejně až se mimčo narodí :grinning: a švagrové tehdy taky řekli, že to bude s největší pravděpodobností kluk a byl, takže bych asi věřila doktročinýmu tipu ... takže holčička?
11. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
Tak už mám výsledky z krve, volali mi a vyšlo nám to všechno negativně :slight_smile: akorát mi doporučili Tripl testy v 16tt tam jsem už objednaná, budou mi to dělat na Obi a potom na velký UTZ ve 20tt mám dojít k nim :wink:

Co jsou to ty tripl testy... nebo jak se to píše :confused:
11. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
Luci, triply jsou jen krevní testy, přijdeš ráno na lačno a odeberou Ti poměrně dost krve, mě brali myslím 4 zkumavky + jsem musela donést ranní moč. Zjistí se Tvoje krevní skupina, protilátky, jestli nemáš nějaké pohlavní a další nemoci a tak ...
11. srp 2009 v 15:33  • Odpověz
Paji, jenomže to mi dělala moje dr.včera a potom mi vypsala žádanku, tak jsem z toho teď pěknej magor (pardon za slovo). Ještě jsem se dr.ptala proč se mi bude brát tolik ampulek krve a na co všechno to je :confused:

Fakt jsem z toho jelen :angry: :confounded:
11. srp 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahojte, tak jsem se konečně dostala k tomu něco napsat o mém "porodu". V pondělí (39+3tt) jsem šla na první kontrolu do porodky do fakultky v Ostravě, v papírech jsem měla od mého gyndaře, že dítě je větší, k tomu vyšší tlak, že by popřípadě nebylo od věci porod vyvolat.Znova udělali UTZ, podle kterého měla malá 4 kg. Navíc jsem ležla asi hodinu na ozvech, pač se jim nějak nelíbily, takže nakonec si mě tam nechali s tím, že večer zavedou první tabletu na přípravu porodních cest. Přijímal mě takovej mladej doktůrek... když jsem ho viděla, tak jsem se zhrozila, že budu davat nohy do praku před takovým mladíčkem :grinning: Ale byl strašně hodnej a milej. Za ty 4 dny než se malá narodila jsem mezi nohama měla tolik lidí, že už mi bylo uplně jedno kdo to je. A všichni doktoři a doktorky tam byli tak mladí, že jsem si rychle zvykla. A přístup opravdu suprovej, narozdíl od dvou starších čůz sester na novorozeneckým. :angry:
Ve středu večer jsem měla za sebou 5 tablet a porodní cesty nebyly pořád připravený! :frowning2: Nijeký extra bolesti jsem neměla a za chvílu vymizely úplně. Mezi tím se na našem pkoji vystřídali maminy, který po zavedení jedné tablety odcházeli přímo na porodní sál. Už jsem začínala dost šílet, že já nikdy neporodím.
A v úterý ráno mi začala odtékat plodová voda, takže jsem dostávala antibiotika do žil, kažý 3 hpodiny monitor, i v noci, no uz jsem se modlila at to prijde.
Ve řtvrtek ráno mi zavedli tebletu přímo na vyvolání porodu a to teprve začlo peklo. Po 4 - 6 minutách takový bolesti,že jsem málem lezla po zdi, a podle monitoru a sestry to pořád ještě nebyly ty pravý bolesti. Byly to křeče jak blázen.Dostala jsem kapačku od bolesti, ta to zmírnila. O pul čtvrté doktoři naznali, že by jsme měli přistoupit k císaři, že to nikam nevede, že pořád nejsu otevřená. Jsem byla tak ráda, že to slyším! Domluvili jsme se na půl patou, aby stihl dojet manža. o pul paté mě vzali na přípravu na sál a |MM nikde. Byla jsem dost nassraná, takže jsem se ani nestačila bát.Nakonec to stihl, se mnou na sále nebyl, to se prý nesmí. Byl vedle a točil malou jak ji vážili, umývali atd.... http://www.youtube.com/watch?v=uavMIAOvrNs
Na sále bylo dost veselo, anesteziolog byl veselá kopa. Píchli mi do zad injekci a za chvilku jsem přestávala cítit tělo. No a za chvilku jsem malou slyšela brečet, pak se miudělalo dost špatně, říkali, že můžu z toho umrtvení zvracet, ale jak mi ukázali malou, tak bylo zvracení fuč. Když mi řekli, že váží 3,5 kg, tak jsem jim nechtěla věřit, vždyt přece 3 různý ultrazvuky tvrdily, že už má 4 kg. :confounded: Pak mě ještě dlouho šili, ale nic jsem necítila. Dovezli mě na pokoj, MM tam dlouho nenechali, a já chtěla strašně spát. Za 2 hodky jsem se vzbudila a začala rozesílat sms. Kapačky mírnili bolest jizvy. Druhej den ráno nám sestry pomohly vstát, osprchovat se a rozhýbat. Jizva bolela, ale den ode dne to bylo lepší a lepší. Malou mi k sobě natrvalo dali až druhej den, mezi tím mi ju nosili na přikládání. Ale moc se jí do toho nechtělo. Vždycky takovej řev, když jsem jí držela hlavu u prsa... Byl to boj, boj s kojením, s hormonama, slzavý údolí, malá v noci zlobila a když usla, nemohla jsem spat já z rozrušení, 2 noci a 2 dny jsem nespala, nejdela a to to všechno ještě zhoršovalo....Jsem si připadala jak blbec. Jsem ani nemohla jít za sestrou, at mi s malou pomůžou, že se bojím, že to kojení nám nepujde, pač bych začala hned řvat a oni by si klepali na čelo. Strašně moc mi pomáhlai telefonáty s máti a se sestrou. To jsem potom byla klidnější a dokonce jsem se odhodlala jít i za sestrami o pomoc s kojením, ale stejně to moc nepomohlo, už prostě byla zvyklá na stříkačku. Navíc se mnou na pokoji byla paní a jí ta holčička nechtěla pustit prso a plakat jsem ju slyšela snad 2 x. to mi taky moc nepřidalo, když mě malá nechtěla jesta řvala.Konečně přišlo úterý a my mohli domůůůůůů. Mamka hned sedla na vlak a přijela. Byla tu do neděle a já jsem za to byla staršně vděčná. Napřed sjem dělal hrdinku, že nikoho nepotřebuju, ale byla to blbost! Postupně jsem se s malou sžily,jí cca po 3 hodinách, dám jí z obou prs (teda vnutím jí je), pak ještě odstříkaný a pak ještě dokrm.Je to boj s tím kojením, nevím jak dlouho to vydržím. Někdy to prso tak nechce a tak řve, že jí dám rovnou dokrm. Ale roste pěkně, už máme 4 kg. Samotnej porod, teda císaře, hodnotím na 1, ale na druhé straně mě mrzí, že jsem si neprožila porod opravdickej.
11. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
Jo a v noci spíme zatím hezky, koupeme ve 20 hod, ve 21 hod už spí a pak vstává kolem 1 hod a ráno kolem 5-6 hod. Snad jí to vydrží.Ale stejně nám to krmení trvá s brknutím někdy i přes hodinu. Napřed prsa, pak dokrm, pak brknout, pak odsávat, počkat až usne... No holky těhulky spite co nejvíc to jde, dokud to jde. :rolling_eyes:
11. srp 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahoj kočky, tak se nakonec udělalo venku hezky...

Luci, to je super, že je vše OK, jak UZ tak krev, paráda. No já bych si tipla, že budete mít holčičku, ale necháme se překvapit. Fotečka moc pěkná. S těma tripplama jsem to nepochopila, to se dělá až tak v 16tt, mně brali krev v 17tt a pak ten velký UZ, který jsem měla v Prenatalu v 21tt. Krev mi brala sestra normálně na gyndě. Tak nevím, proč Ti dr. brala krev na tripple testy tak brzo? Ještě se u gyndařky berou asi 4 zkumavky krve hned ze začátku těhotenství, právě na zjištění protilátek, na HIV, žloutenku, krevní skupinu, nějaký hormony, atd... nevím co vše v tom bylo. A pak ty tripple testy, to je zase na vývojový vady, ale to je fakt později. Tak nevím. A jak mi vzali tu krev na ty tripple testy, tak jsem od sestry dostala žádanku právě na ten velký UZ v tom 20tt do Prenatalu.

Lili ahojky, díky za info o porodu, takže nakonec malá nebyla tak velká jak říkali... to mě mrzí, že ses tak dlouho neotevírala a nakonec to musel být císař, ale hlavně, že vše dobře dopadlo! S tím kojením se to snad zlepší, jakože malá bude chtít víc mlíčka od Tebe, držím palce... věřím, že je to hodně náročný... to je fajn, že tak docela hezky spinká, tak hlavně, aby jí to vydrželo... Video moc pěkný. :wink:
Moc vás zdravím a ať se daří! :wink:
11. srp 2009 v 17:05  • Odpověz
Leni, díky moc, jsu Tvůj dlužník, příště se vyrovnáme. :wink:
11. srp 2009 v 17:06  • Odpověz
Lenajsku, ahoj.. jsem ráda, že vám počasí vyšlo :wink:

Jinak tu krev jak mi brala moje dr.tak to bylo na všechno možný a brala mi tři ampulky, mě to taky připadlo divné, že by mě tam potom posílala a že je na to nějak brzo :sweat_smile:
Pročpak všichni tipujete holčičku.. může to být i klučík :grinning: :dizzy_face: ale necháme se překvapit, teda hlavně vy a potom můžete tipovat, až to budu vědět na 100%
11. srp 2009 v 17:26  • Odpověz
Lenajsku, nevíš kde mám najít Album Vyškovaček + jaké tam je heslo atd.dala bych tam tu větší fotku mimiňousa :wink: nebo jestli můžeš, tak ji tam dej prosím ty až budeš mít čas.
11. srp 2009 v 17:40  • Odpověz
Luci, je to tam, do IP Ti písni heslo. :wink:
Tak jsem dovařila na zítřek oběd a jdu teda na to žehlení, co už několik dní odkládám... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2009 v 19:17  • Odpověz
Lili, v noci je malá teda zlatíčko, tak krásně ti spinká už ve dvou týdnech, to je paráda !!!
11. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz
Dobrý večer přeji. Vůbec není čas na PC. Vy jste teho zase probraly. Petřík mi dnes usnul během minuty. Byl strašně utahanej. Přes hodinu jsem s ním řádila před barákem, tak byl uchozenej. Dám do alba ten dortík co jsem pekla, tak jestli chcete tak jukněte

Lucka. adis: Luci to je dobrý že výsledky dopadly dobře. A že by to byla holčička, tak se necháme překvapit

katy.v: Máte vybranej pěknej kočárek ty kolečka se mi líbí

paja.o: já mám taky Herkula razor 4 a nedám na něj dopustit. Mám tedy jen sporťák. Hlubokou korbičku chci kopit na druhý mimčo. myslím že herkula má aji cifer.

lenajsek: Pupík ti teda pěkně roste. To tak letí ještě 14 týdnů a budeš mamča

Dolda: vše nej k svátku. :slight_smile:
11. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj Alčo, mě dítko dneska taky odpadlo, nechápačka! Vždycky s ní ležím na našich postelích, až se tak umotá, že usne, dneska jsem chtěla ještě dělat přesnídávky, tak jsem ji nakojila, dala do postýlky, rozloučily jsme se a ... je ticho, tak tam jdu, a ona spinká, fakt nechápu, to se nestalo ani nepamatuju ... paráda ... hrušková už se vaří, ještě dám dělat broskvovou a jablečnou, malé to moc chutná a není to tak sladký jak kupovaný

Ali, na dort kouknu, jaká seš pekařka ! To obdivuju, ne že bych nebyla zručná ale jako jedno z mála mě to moc neba, nebo spíš na to nějak nemám čas ...
11. srp 2009 ve 20:28  • Odpověz
Marti taky mám domácí přesnidávky, ale dělá mi je od MM babička. A nemusíš to kupovat, teď je to tak drahy. Já su vyučená cukrářka, tak mě to bavi.
11. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz
Alčo, dort je parádní !!!
11. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
autor
Hoja

Ali: Dortík super :wink: Není nad to, když to člověka baví, já spálím i bábovku :sweat_smile:

paji: Ale dneska sem Tě ale už fakt viděla, červená felda, z kopca od sídláku a neříkej že ne nebo fakt už hodím čočky do koša :grinning:

Leňulky jak bylo u Verči?
11. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz
Tak sedím u PC a po strašně dlouhé době si dělám pořádek v mailu, mám tam maily několik let starý, navíc je mám jakýsi přeházený, no hroznej binec. Hromadu jsem jich smázla, ale bude to chtít ještě nějakou údržbu, to teď asi nezvládnu. Žehlení přesunuto na zítřek. :grinning: :grinning: :grinning: Já to tááák nesnáším...
Ali, dort je super!!! :wink: Na kolik tak cca přijde dort, takhle nazdobenej, když ho děláš doma? Ale asi o dost mí%n, než ho objednávat, že? A navíc, když Tě to baví, tak to je super.
Holky, pak budu chodit na rady, jak dělat přesnídávky. :wink: To má zatím čas. To zavařujete do skleniček, nebo mrazíte? Jéé, dala bych si... :slight_smile:
Pěkný večer všem, a dobrou noc! Ať vám dítka hezky spinkají, a vy máte hezký sny... :wink:
11. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz
Hani ahojky, u Verči jsme nebyly, Matyášek je prý nemocnej, ráno měl teplotu, tak jeli k dr, ale nevím, jak dopadli... byla jsem jen u Lenči a bylo to fajne. Snad jsem moc nerušila... :slight_smile: Adámek je boží. :slight_smile:
11. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz
Hani, byli jste nakonec v tom Slavkově, nebo ne? Odpoledne tady pak bylo už hezky...
11. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz
Dobré ránečko!

Tak to vezmu popořadě. Luci, gratuluji k výborným výsledkům na NT i krvi. Tak ty nás budeš napínat co to bude, jo? Ani nenaznačíš?

Alco, dortík super! Jsi fakt šikula :slight_smile: Já bych na to neměla nervy :sweat_smile:

Lili, to jste si teda v porodce užili... :frowning2: Hlavně, že pak ten císař proběhl v pohodě. Malá je šikulka, že tak hezky spinká. Ještě by to měla vylepšit s tím papáním a nebude to mít chybu :wink:
12. srp 2009 v 08:07  • Odpověz
A co se týče mé včerejší kontroly u gyndr., tak nic moc.......
Máme tedy 1500 g, což je ok a termín porodu dle velikosti malé odpovídá a zatím se nijak neposouvá.
Mám málo železa, ale to je v těhu normální, takže ode dneška beru každý den jednu tabletku. Dál máme málo plodové vody, je to prý na hranici řekla Dr., takže mám víc odpočívat, hodně pít - 3 l denně a pokud možno spát více na levém boku, kvůli cévám či co.
No a ta největší perla je to, co jsem tušila, když se mi tam malá tak motala. Od minule změnila malá polohu, takže jsme prdelkou dolů a hlavička je nahoře :frowning2: :unamused: Prý je malá pravděpodobnost, že by se ještě otočila zpátky. Takže buď do ní budu každý den šťouchat, aby si to ještě rozmyslela nebo jestli už tak zůstane, tak nás asi císař nemine. Dr. říkala, že uvidíme na příští kontrole, potom už to bude definitivní, takže se podle toho zařídíme. Říkala mi, že existují speciálně školení pracovníci, kteří se můžou pokusit miminko otočit ještě před porodem, ale do toho bych jít asi nechtěla. Sice jsou to prý machři, že se školí ve Velké Británii, ale já bych tomu nevěřila a bála se, že malé nějak ublíží, to radši půjdu na císaře.
Jinak ta placenta se mi zatáhla. Sice ne ještě úplně, ale už přesahuje jen kousíček. Ale to už je jedno, protože mě možná ten císař stejně nemine.
Takže tak jsme včera my dopadli u Dr.... Nic moc :sweat_smile:
12. srp 2009 v 08:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.