• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Dobré ráno, holky.. i když poněkud pod mrakem, ale pořád lešpí než déšť nebo pařák.

Alčo, ten dort je fakt božíí, včera jsem jenom v rychlosti mrkla a fakt se ti povedl :wink: tak cukrářka, jo? Na tu jsem taky měla jít, ale potom mě dostali kytičky a už jsem u nich zůstala :sweat_smile:

Hani, ahoj vy jedni výletníci. Byli jste teda včera někde, tak jak psala Lenča-odpoledne už bylo hezky :slight_smile:

Kači, třeba se malá ještě umoudří a naposlední chvilku si to rozmyslí a otočí se ti v tom bříšku. Budu držet moc pěstičky :wink: akorát moc nechápu ten pojem, že máš málo plodové vody :confused: vysvětlila ti to aspoň pořádně, z čeho to je? Každopádně moc ti držím palečky i na nohách, aby bylo všechno o.k

Jinak já vás nechci napínat, ale když to není ještě na 100% tak to tady nechci šířit a potom psát, že to je jinak, i když jak tak čtu ty vaše příspěvky, tak jste si na to odpověděli stejně sami :dizzy_face:

No nic, jdu se nachystat, jedu do Brna na Obi za kamoškou z jiné diskuze... leží tam, je těhulka a po bolestivém vyšetření ultrazvukovou sondou začla hodně krvácet, tak ji půjdu navštívit, když M jede stejně do Bohunic dávat krev, takže mě potom akorát tak vyzvedne jak pojede zpět.
12. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
Dobré ránko,

Luci: gratuluji k dobrým výsledkům na NT :wink: Vidím, že jsi nakonec byla spokojená i s paní doktorkou, tak to je fajn :wink:

Lenajsku: kuju za info o postýlce. Se mi právě moc líbila, něco takovýho jednou taky pořídíme :wink:

Katy: třeba se malá umoudří a ještě se otočí. Kamošce se taky otočil malej až v tom 33tt

Paji: když jsem mrkla na tvou fotku v pase, tak přemýšlím, zda-li se od vidění neznáme. Navíc ta červená felicie...

Já se trošku zkulturním, dosnídám a valím po doktorech.
12. srp 2009 v 08:37  • Odpověz
Ali, ten dortík je krásnej :dizzy_face: Si šikulka
12. srp 2009 v 08:39  • Odpověz
Luci, z čeho to je, to nevím, prostě to tak někdo v těhotenství mívá. Ještě si o tom musím něco přečíst, abych sama byla chytřejší.

Takže to vypadá na další slečnu, jo???? To je bezva, že budete mít páreček :slight_smile: Oni vždycky v tom 13tt na NT říkají, že to není stopro, ale ve většině případů to vyjde. A co na to TM? Přál si víc holčičku nebo kluka?
12. srp 2009 v 08:40  • Odpověz
Kači, hlavně buď v klidu a neboj, dobře to dopadne... jak ta plodová voda tak i otočení malé :wink: je to přece šikovná holka, tak se určitě umoudří a otočí.

Zatím jo, dr.se k tomu hodně přikláněla, ale jak říkám.. na 100% to fakt není. M by chtěl radši kluka, ale znáš to, hlavní věc pro ty chlapy je, aby to všechno dobře dopadlo a byli jsme oba dva zdraví :slight_smile: no, necháme se překvapit.

Ty jsi taky byla ve 20tt u nich na UTZ? Řekli mi, že mám potom dojít k nim a já nevím, jestli zase nebudu platit.. mám v tom nějaký zmatek, když jsem čekala Adama, tak to bylo jinak :sweat_smile:
12. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
Ano Luci, ve 20 tt půjdeš zase na Veveří, ale to už by jsi měla dostat od své gyndr. žádanku a nic neplatit.
12. srp 2009 v 08:49  • Odpověz
super, Kači moc díky za info... kolikrát si připadnu jako prvorodička, ale ono to před čtyřmi a půl lety bylo fakt jinak :grinning:
12. srp 2009 v 08:51  • Odpověz
V pohodě! Však od toho tady jsme, abysme si poradily, příp. se podpořily atd... :grinning:
12. srp 2009 v 08:56  • Odpověz
Dobré ráno, holky,
Hani: Teda tentokrát si se nepletla, stála jsem tam u letňáku snad 10 minut!!! Hrůza!!! Kolem 4 se tam fakt nedá najet na hlavní! Ale Tebe jsem teda neviděla :unamused: Akorát TM stál naproti mě na křižovatce v autě :wink:
Ronaldo: No je to možný, že se známe, i Tvůj manža mi připadá dost povědomej, ale nemůžu si to dát nějak dokopy odkud ... :sweat_smile:
Katy.v: Hlavně hodně odpočívej, třeba se to ještě všechno spraví. Známé se chlapeček otočil hlavičkou dolů taky až po 33 tt ... Jen jsem se Tě chtěla zeptat na toho císaře, mě bylo totiž řečeno, že se císař nedělá automaticky, když je miminko otočené zadečkem ... Právě ta známá, co se jí chlapeček otočil až v 33 tt má i holčičku a ta byla otočená zadečkem a známá s ní absolvovala normální porod ...
Ali, dortík je fakt nádhernej!!!
12. srp 2009 v 09:13  • Odpověz
autor
Hoja hoja :grinning:

Raduli, pak dej vědět jak si pochodila u doktorů :wink:

Pavli, já šla vedle Tebe po chodníku s kočárem , manža si šel do garáže pro auto, tak jek chvílu po nás :slight_smile:

Luci, Leni, včera sme už nikam nejeli, já šla od kadeřnice pak jen na malou procházku po městě
12. srp 2009 v 09:17  • Odpověz
Hani: Jej, tak to jsem Tě nějak přehlídla :sweat_smile: A jakej máš účes? Nějakej novej?
12. srp 2009 v 09:21  • Odpověz
Páji, já vím, že se to nedělá automaticky, ale až když to nejde normálně. Jen si říkám, že když by mě rodila známá porodní asist., tak třeba by mě nenechali nějak dlouho trpět a dalo by se to domluvit na císaře hned...
Ale to je všechno ještě ve hvězdách... Budu doufat, že se teda malá bude ještě šikovná a taky se otočí jako u tvé kamarádky, Páji :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:24  • Odpověz
No, je fakt, že když jsem slyšela od mamky, jak rodila bráchu, kterej šel zadečkem a pak od té známé, jak rodila tu holčičku, tak bych si snad sama o toho císaře i řekla a dobrovolně ho absolvovala ... :unamused: Držím pěsti, Katy :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:27  • Odpověz
Hmm... asi to takhle opačně není nic moc ten porod. Nehledě na to, že bych se bála, když jde hlavička až naposledy a je vlastně největší, aby se malá nepřiškrtila nebo něco podobnýho. Uvidíme, nějak to dopadne.
Díky, Pavli!
12. srp 2009 v 09:33  • Odpověz
Ahojky holky, to byla zase noc už třetí noc jsem nějaká nevyspaná. Manžel dneska dojede dřív z práce tak jdeme nakoupit nějaké věci do koupelny a pak budeme přidělávat sprcháč atd... takže se dneska bude makat
U nás už oskar leze takže asi bude pěkně :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:33  • Odpověz
Ahoj kočky, pěknej den, tady to vypadá zataženě, ale snad nebude pršet... Jdu vás dočíst, jak dopadla Katy včera na kontrole a tak vůbec, jak se máte....
Mějte se fajn, všechny zdravím!
Míšo, ať vám jde práce od ruky a moc se nenamáhej! :wink:
12. srp 2009 v 09:37  • Odpověz
Tak jsem vás přečetla...
Katy, to mě mrzí, že kontrola nedopadla nic moc... malá je už pěkně velká, to je fajn. S tou polohou, o tom otočení jsem taky slyšela, tomu hmatu se nějak nadává, ale už nevím jak, že by Hamilton? Fakt nevím. Ale taky bych do toho nešla. Buď se otočí sama, a nebo holt ten císař.. i když vím, že se někdy rodí dítka i koncem pánevním a bez problémů, ale je fakt, že hlavičkou dolů je to samozřejmě lepší. Tak držím palce, aby to dopadlo vše dobře, a kdyby se neotočila, tak holt budeš mít císaře, hlavně aby Ty i malá jste byly v pořádku a nebyly komplikace!!!! Moc vám držím palce! A s tím železem, to dr. zjistila z krve, jo? Kdy Ti ji teď někdy brali? Já vůbec nevím, jak jsu na tom s krví, dlouho mi nebrala, naposledy na těch tripplech, ale tam se asi hladina železa nezjišťovala. A s tou plodovou vodou, tak snad jak budeš víc pít to bude lepší! Nějak taky nevím, jak se to může stát, že je tam míň plodové vody... tak snad se to zlepší! A s tou placentou je to fajn, že se povytáhla, i když možná budeš mít toho císaře, ale aspoň něco pozitivního, no ne? :wink: A máš fotečku malé? :slight_smile:

Luci, takže to vypadá na tu holčičku, jo? Tak to je něco... :slight_smile: Tak uvidíte, jestli to vyjde na tom velkém UZ. A tam nic neplatíš, dostaneš tu žádanku od gyndr, ten velký UZ je hrazený pojišťovnou, to jen ten NT screening je nadstandartní vyšetření. A myslím že TM bude milovat jak holčičku, tak chlapečka, sice říkají, že by radši chlapečka, ale myslím že jsou šťastní, že vůbec bude mimi... :wink:

Tak jsem se dneska super vyspala, vůbec nic se mi nezdálo, takže fajn, žádný horory. Už mám kojící polštář od Lenči, dneska jsem ho prubla na spaní a je to super, pěkně si ho přitisknu a mám ho i mezi nohama, takže mě přinutí spát na boku, bříško je trošku podložený, tak fajn. Jinak jsem se vždycky v noci převalila na záda a to prý vůbec není dobrý... Tak takhle se mi spí fajn.
12. srp 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahojky Lenajsku,
bezva, že se ti hezky spalo. Já už mám od minulýho týdne taky kojo polštář a spím s ním přesně jak říkáš ty a je to příjemný :slight_smile:
Krev mi brali u gyndr. před 4 týdny na kontrole, takže ve 27tt. Nazývali to test na protilátky, tam zjistí více hodnot. Myslím to byly dvě ampulky.
Jinak jsem se dočetla, že kdyby to množství plodové vody byl pod nějakým minimem, tak hrozí předčasný porod. Ale jsem na hranici, tak snad když už budu od příštího týdne doma a budu víc odpočívat, tak se to zlepší.
Fotečku nemám, myslím že teď když už je to mimčo větší, tak snad ani fotky nedělají. Dr. jen měřila hlavičku, stehenní kost, aby mohla zjistit váhu.
12. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
Ahoj holky,
nebyla jsem tu už milión let, protože absolutně nestíhám. Občas si vás tu trochu přečtu, ale moc často to není. Malej se začal stavět na nohy, takže to je permanentní záhul. Trochu jsem vás tu teď přelítla.
Katy, mojí sestře se malá otočila v 38 tt. Ještě není pozdě!!! Jinak teda existuje plno babských rad jak tomu pomoci. Naprosto neškodné se mi zdá chůze po čtyřech a dělání kočičích hřbetů. Jinak bych se teda možnosti normálního vaginálního porodu nevzdávala. Rodila jsem v Bohunicích a tam tak rodí běžně. Pokud není miminko velké, není to chlapeček a nejsou jiné komplikace, tak císaře nedělají. Rodí tam ty konce pánevní především primář. Ležela jsem jeden den se dvěma maminama, obě rodily poprvé koncem pánevním holčičky a v pohodě.... Já bych teda asi uvažovala i o tom manuálním otočení nějakým zkušeným odborníkem, ale na to má plno lidí různé názory, takže chápu, že se toho bojíš.
12. srp 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahoj Marci, tak to máte doma veselo :slight_smile: To už si ani v klidu nesedneš a nedáš kavčo, co? :grinning: Hlavně, že jste zdraví, to je nejdůležitější.
Fakt se tvé sestře otočila až tak pozdě??? To je mazec! Tak já budu ještě doufat :slight_smile: A díky za radu s kočičími hřbety, to neznám :slight_smile:
Asi do těch Bohunic nakonec stejně půjdu a pokud říkáš, že je to tam běžný, tak snad to pro ně nebude nic těžkýho. Díky moc za info! Vítám rady a zkušenosti všech :wink:
12. srp 2009 v 10:10  • Odpověz
Veselo teda máme, nesednu si ani náhodou a navíc se ani nevyspím, protože to stoupání trénuje i v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jinak teda to manuální otočení miminka není Hamilton (to je protržení blan vedoucí k vyvolání porodu), ale říká se tomu obrat vnějšími hmaty. Nějaký popis je tady http://www.fnbrno.cz/Article.asp?nArticleID=1131&nLanguageID=1 - pod číslem 221.
12. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
Katy, pošlu Ti něco do IP... :wink:
Marci ahoojky! Takže malej se začíná stavět, no, to budete mít veselo doma... :slight_smile: Moc vás zdravím! :wink:
12. srp 2009 v 10:31  • Odpověz
Ten Hamiltonův hmat dělali kamošce. Prý je to pěkně nepříjemný.
Díky za popis a odkaz, Marci.
12. srp 2009 v 10:37  • Odpověz
Hož jsem zpátky od doktorů :slight_smile: Jsem zdravoučká jak řípa, žádnej zbytečnej bacil mě nesužuje, jen ty správný bacily který mají :wink:

Pavli a nebydlela jsi na Smetance?
12. srp 2009 v 11:48  • Odpověz
Radi, super! :wink: Gratuluju!
12. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
Bezva, Radi, to jsme rádi, že se ti daří dobře :wink: :grinning:
12. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj, tak jsem zase tu... dojela jsem s M z Bohunic kde se všichni divili, že mám nízký tlak. Když jsem byla v Pondělí na kontrole, tak jsem ho měla 90/65 což je asi hodně nízký a můžu to přirovnat k tomu, jak se chvílama cítím.

Hani, kdy bude Matýsek na tom Hamánku? Jsem dneska koukala na výživy a nebyl tam :sweat_smile: jinak byl v časopise Betynka nebo Maminka :slight_smile: to jsem ti zapomněla napsat.

Radi, super... že je to všechno o.k :dizzy_face: :wink:

Lenajsku, M se na mimčo hrozně těší a je mu to celkem jedno co to bude, je rád, že ho vůbec budeme mít, když nám to IVF vlastně " nevyšlo " :wink:
12. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
Holčiny valím makat. Dneska to musím zabalit dříve, večer je tam Mel Gibson :dizzy_face: :dizzy_face:
12. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz
Radi joo? A jakej film?
Luci, Ty jsi zase byla na kontrole? Myslela jsem, že tam jedeš za kamoškou na návštěvu do nemocnice...
A Matýsek byl v časopisu? Nějaký aktuální číslo?
12. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
Kdo obědváte, nechte si čvachtat... :wink:
A co teda Luci s tím nízkým tlakem dělat?
12. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.