• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Leni, na kurz budu chodit přímo do porodnice do Bohunic. Jsem definitivně rozhodnutá, že tam půjdu, takže není co řešit... :slight_smile:
Jinak kolegyně to nějak zvládla, ale když je nějaký problém, tak to neřeší ona, ale kolega nebo ještě já. No, je podle mě pořád pomalá a rozhodně ji chybí sebejistota... :unamused:
18. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
Paaji a kolik jí je? Už má nějaký zkušenosti? Já byla po škole ze všeho vyhukaná a určitě jsem nepůsobila sebejistě, to až později....
18. srp 2009 ve 13:17  • Odpověz
Pavli, tak to vypadá, že je Jurášek :grinning: hlavičkou dolů :wink:
Takže 4.9. v 13 hod??? Souhlasíte všichni? Kdo se přidá? A kam byste chtěly jít?
18. srp 2009 ve 13:35  • Odpověz
Teri, holkám z Vyškova a okolí jsem už psala, jestli se nechtějí sejít ve Vyškově i příští týden, jak tady budeš. Tak snad se to podaří.

Holky, v ten pátek toho 4/9 bych mohla spíš kolem té 14.hod, budu na té kontrole u Miloušů a tam bývá hodně lidí, tak nevím, jak to budu stíhat. Místo ještě vymyslíme... zatím mě nic nenapadá.

Páji, teď jsem volala do Bohunic, že bysme se chtěli podívat na ty porodní sály, a to je tak drahý? 500,- pro oba, jdeš teda na jakousi informativní schůzku o porodu a pak na ty sály, ale pětikilo... a pak platíš ještě 300,- za další dvě lekce... a 200,- zase doprovod na jednu další lekci. Mazec...
Tak to fakt vypadá, jak píšeš, že bude malej už hlavičkou dolů... :slight_smile: Kdy jdeš na další kontrolu?
A snad ta kolegyně získá sebejistotu a půjde jí to... snad...

O Verči psala Lenča, že malej je už bez teplot, ale psychicky na tom asi V. není moc dobře... :frowning2: Zkusím jí taky písnout.
18. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz
Dobře, Leni, takže na 14 hod. Místo si upřesníme později, alespoň že máme termín :wink:
Jinak to jsou teda řádný pálky. Ale to není ta klasická prohlídka porodnice, ne?

Chudák Verča, už tak dlouho bojuje... :frowning2: Tak ji, Leni, pozdravuj!
18. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
Pěkný odpoledne, kočky.. já dojela z Brna a jsem K.O
Zajímalo by mě, kde jsou ty teploty co slibovali, protože venku je zase vedro na padnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lenajsku, snad to v Pátek půjde rychleji :wink: jinak Verču moc pozdravuj a ať se drží :pensive: nemá to asi jednoduché.
18. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz
Holky ahojte, jsem tady až teď ... jsem se byla dopo vylepšit u kosmetičky + nákup´= dorazila jsem v 1, pak oběd ... manža hlídal a právě odpadl .... tak ho necháváme odpočinout :grinning:

Katy.v: ... právě že je naprosto klid, na malé nepozoruju vůbec nic, prostě jsme najednou našli zoubek, stejný to bylo i s tím prvním .... kéž by to tak bylo pořád ... i když ani u starších dětí si nepamatuju žádný katastrofy, snad trošku průjem ale teploty nemívali. Jinak držím palce, ať se malá otočí, fakt není o co stát .... já měla děti od poloviny těhotenství hlavou dolů, tak osobní zkušenost nemám. .. jen švagrová rodila Anetku takle obráceně a doktorka jí ani nic neřekla, dověděla se to, až došla do porodnice rodit, docela šoky.
Luci, to jsou vždycky kecy od těch důchodců co? Ale jen to, co se jim hodí ....

malá mi tady žvatle ... atla, atla ... tak nevím, nějaký nový slovo :grinning:
18. srp 2009 v 15:02  • Odpověz
Holky, se sejdete 4.9. ve 13 hodin? ... to bude zrovna 16 let co se mi narodila Pavka!
18. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
Holky, byla jsem z domu od 9,30 do 13,00 a to byste nevěřily, jak jsem mazala domů ... se mi už normálně stýskalo nebo co ... asi už magor :grinning: malá mávala za oknem, to je správný jak vás to dítě vítá :wink:
18. srp 2009 v 15:05  • Odpověz
Tak sis docela hezky užila odpoledne, Marti, co? Tak to má být, že ti je smutno a těšíš se na svou ratolest :slight_smile:
To je bezva, že o tom ani nevíte, že jí lezou zoubky. Některý děti si s tím vytrpí pořádně, viz naše Natálka.

Tak já se pro dnešek pomalu loučím, v půl padám pryč :sunglasses:
18. srp 2009 v 15:08  • Odpověz
oprava = dopoledne :grinning:
18. srp 2009 v 15:08  • Odpověz
Jasně, budu počítat se srazíkem 4.9. ve 14h. Katy, klidně se můžeme sejít dřív a Lenča za náma za chvilku doběhne, ne? :wink:
Marti, takže sis takhle krásně odpočinula? Ani se nedivím, že se ti po Markétce stýskalo :wink:

Leni, jo, jo, kažý kurz stojí 300 + 200 doprovod. MM se mnou půjde jen na ten první, ostatní absolvuju bez něj. Na Obilňáku je cena stejná...

Ta první je o tomto:
kdy do porodnice
co s sebou do porodnice
možnost přítomnosti doprovázející osoby u porodu (ano či ne)
co se s Vámi bude dít po příchodu na porodní sál
co Vám můžeme během porodu nabídnout
první ošetření novorozence
informace o případném operačním ukončení porodu
období po porodu (rooming in, nadstandartní pokoje)
na závěr prohlídka porodního sálu

Další kontrolu mám příští týden, bude krev, UTZ, papíry na MD atd.

Teri, bude jí za 14 dní 25 let a je to totální tele. Dneska mi z ní už vstávají vlasy na hlavě. Jsem na ní čím dál hnusnější, ale myslím, že mě má na háku... :angry: Chvilkama mi připadá totálně neschopná a úplně blbá.
Praxi má z letních brigád a v posledním roce na vejšce pracovala příležitostně v pers.agentuře. Ale vzhledem k tomu, že není schopná pomalu ani sama uvařit kafe, tak nechápu, co kde dělala... Když dostane zadaný úkol, tak ho jak slepička plní, ale vůbec neřeší, co to dělá, proč to dělá.... A vlastní iniciativa na bodu mrazu :angry: No, ona se to postupně naučí, ale myslím, že to pořád nebude "ono"...

Tak se dnes loučím, utíkám nakupovat a vařit. pa pa zítra :slight_smile:
18. srp 2009 v 16:37  • Odpověz
Hlásím, že už je kočárek koupený, MM ho přivezl k nastávající babičce domů, tak hurááá. :slight_smile: Někdy se tam pojedu pokochat, ještě než se mimčo narodí. Tak jsu ráda, že je ta největší věc už vyřízená. :slight_smile:

Marti, tak to je fajn, že sis užila takový pohodový dopoledne, to musí být krásný, jak Tě malá vítala... :slight_smile: Na to se taky moc těším. :slight_smile:
Verču jsem pozdravovala, tak snad se tady brzo objeví.
18. srp 2009 v 16:38  • Odpověz
Tak mi teď napsala Verča, že jedou od dr, malej se má prý výborně, už váží 5kg. Ale že bojuje s depresí, začali to řešit lékařsky... Brzo se tady objeví, byla celou dobu u mamky v Brně.
18. srp 2009 v 16:42  • Odpověz
Ahojte, moc nemám čas dočítat, včera jsem nic neudělala, jen jsem malou poponášela a chovala... Blbec jsem si dala v nedělu bramborovej salát, bylyi jsme u babičky v Pozořicích na pouti a malá včera prděla a prděla a křečovala... Dnes je jak andílek, sice sem tam ještě prdne, ale spinkala celý dopoledne a ted spí taky, tak jsem podělala moc věcí.

Holky co už jste maminy poraďte, bud jsem debil já a neumím přebalovat nebo jsou huggies a fialový tesco plynky na prd. Pořád peru, protože když se po*serinká, tak má všechno špinavý a každý druhý přebalování když je jen počuranaá, tak je taky pročuraná. Vždycky je to bokem kolem stehna. Muže to být tím, že ji dávám spát na bok? Nebo jsou plinky na prd nebo já na prd....

Paja vydrž, mě se otočila až nějak kolem 35 tt, tky jsem panikařila, že už se neotočí.
Erinka já jsem byla ve fakultce spokojená. Pokud budu druhý rodit ještě tady na severu, tak jdu zase tam. Jsem byla n apohotovosti na zubní na Fifejdách... No tam by mě nikdo nedostal ani heverem
18. srp 2009 v 17:21  • Odpověz
Lenajasek gratulace ke koupi kočárku, si pamatuju, jak se mi ulevilo, když už jsem ho zaplatila, jinak jsem pořád seděla u netu a hledala a srovnávala a četla recenze... Veru se to ještě nespravilo? To mě mrzí, snad lékaři pomůžou. Už má konec šestinedělí, ne? To už by se měly hormony uklidnovat. :frowning2:
18. srp 2009 v 17:26  • Odpověz
Holky tak napište kde budete já mám v jednu zubáka takže asi za váma dorazím, snad tam nebudu dlouho čekat :unamused:
18. srp 2009 v 17:52  • Odpověz
Jé teď teprve dočitám ve dvě je to ideální to už budu hotová :wink:
18. srp 2009 v 17:53  • Odpověz
Ahojky. S Verčou je mi to líto že to tak nese.
Mi byly dnes na 18. měsíční prohlídce. Petřík váží 10.40kg a měří 84 cm. Dostal včeličku do ramene, reakce se má dostavit až za 9 dní. Jinak mu Dr. přetahovala předkožku, to bylo řevu a je pořád. Když čůrá tak ho to bolí chudáčka.
Marti gratuluji kě 2 zoubkům.
Lilitha: já používám fialový tesco plýnka asi od 5 měsíců. Nikdy se mi nestalo že by protekl. Až teď když zhubnul. Tak jsem koupila menší a je zase vše o.k. Tak zkus taky menší.
18. srp 2009 v 18:59  • Odpověz
Ahoj holky

Tak jsem dorazila s Áďou domů z venku a budeme večeřet, potom udělám bábovku :slight_smile: M odjel na potápko, takže dojede až večer.

Lenajksu, gratulace ke koupenému kočárku, super..teď už jenom to miminko :dizzy_face: :dizzy_face:

Marti, gratulace ke dvoum zoubkům-i když opožděne :sweat_smile: :wink:

Holky, zítra je teda nějaký ten sraz nebo ne? Lenajsku, nevíš o tom něco????
18. srp 2009 v 19:08  • Odpověz
Hani, moc pěkné fotky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. srp 2009 v 19:13  • Odpověz
Tak to mě mrzí, že u Verči nedošlo ke zlepšení. Ale je bezva, že to nepodceňují a řeší to s odborníky. Snad to bude brzo pryč.... :cry:

Paaaji, tak ten čas zatím necháme otevřený s tím, že holky dorazí ve 14 hod a my si pak ještě písneme sms, jestli se sejdeme dřív, ju?

Lenajsku, super že už máte kočárek :wink: Jak píše Lucouš, už jen to miminko :dizzy_face: :grinning:

Ali, chudáček malinkej, to muselo být hodně nepříjemný. Snad ho to brzy přestane bolet...

Lili, takže až na pokakaný a počůraný prádýlko zvládáte dobře? To je fajn! S tím omezeným přísunem jídla si to nedovedu představit. Jsem zvyklá, že sním cokoli a nikdy problémy nemám, tak to pak pro mě bude něco... :sweat_smile:
18. srp 2009 v 19:21  • Odpověz
Lili ahojky, díky za nofé info o Tobě a malé, dívala jsem se na fotečky, moc pěkný... :slight_smile: S tím br.salátem to je blbý, ale hlavně, že už je malá OK. Tak mě napadá, že o Vánocích asi taky budem mít my kojící útrum se salátem, bo ten mě fakt vždycky nadýmá. Tož si asi dám letos jen br.kaši. :slight_smile: A s tím kočárkem je to super, už nemusím nic hledat, porovnávat, srovnávat, už mě nehlodá červíček. Prostě už je koupenej a hotovo. :slight_smile:

Páji, díky, na netu jsem si to pak taky našla, že Obilňák má stejný ceny... přijde mi to naprosto nehorázný takhle vydělávat na těhulkách a spojit to s první částí předporodního kurzu za takový prachy, jen když se tam chce člověk podívat. Navíc píšou, že je to určeno pro těhotné od 30tt, takže zajedem jako první k Milosrdným, až tam bude místo a pak do těch Bohunic, ale uvidíme. A s tou kolegyní... co na to říct... :unamused: Ale za chvilku budeš mít jiný starosti, než to, jestli to kolegyně zvládá, nebo ne... :wink:

Míšo, to by bylo fajn, kdybys mohla jít taky. :wink:
Však se ještě domluvíme, kde si dáme sraz.

Luci, zítra co jsem pochopila je sraz ve Vyškově na koupáku, v 10 dopoledne, kdo bude chtít, může přijít i později... já nikam bohužel nejedu, nedostatek financí a na koupák se nějak teď necítím... i když dneska nebylo takový vedro jak včera, nějak mě už pár dní pobolívá hlava, není to moc ono. Snad se domluvíme i příští týden v ten čtvrtek, jak by měla přijet Erinka do Vyškova, tak snad to pak klapne.

Katy, kočárek jsu ráda že už máme, ale mimčo ještě néé, ještě nemám vybranou tu porodnici, nejsu na porod psychicky připravená ani částečně a nejsou nachystaný oblečky a postýlka s povlečením... jen ať ještě zůstane kde je. :slight_smile: A s tím jídlem to bude u mě taky mazec, u mě stačí, abych jedla ve stresu, nebo v rychlosti, a někdy mám pocit, že mě nadýmá i jen čistá voda... takže to bude hooodně přemýšlení, co si vzít a co ne... těhotenství je proti tomu pohoda. Ale budem bojovat. :wink:

Ali, tak snad bude malýmu brzo líp, au au... :confounded: S tím se asi nedá nic dělat, jak mu od bolesti pomoct, že? To asi musí přejít samo... A fialový Tesco plínky, ty vypadají jak? Už jsem od několika holek slyšela, že jsou dobrý, to je obal celej fialovej?

Hani, fotky super. :wink:

Pěkný večer přeji, jdem s MM večeřet, dneska trošku později, ale nevadí...
18. srp 2009 v 19:59  • Odpověz
Lenajsku, díky za podrobné info :wink: tak na koupák fakt teda nepůjdu bych tam odpadla :confounded: a stejně bych byla akorát tak ve stínu.
18. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz
Tak jo kočky, jdu mrknout na TV a udělat tu buchtu.
Mějte se pěkně, ahoj...
18. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz
Holky, moc díky za gratulace k zoubkům .... se mi podařil totální průšvih, jsme byly navečer ještě při procházce nakoupit, jsem si koupila ledňáka a blbec jsme dala malé špejli na hraní ... no pitomec, mi vůbec nedošly následky, strčila to do pusy .... a už to z ní lítala, vyzvracela se do kočárku, na sebe, ještě neměla strávený jídlo co jedla víc než 1,5 hodiny předtím, tak si myslím, že to možná ani tou špejlí nebylo, je to divný ... tak jsem všechno včetně potahu na kočár hodila do pračky, .... nechala jsem ji hrát v kočárku v kuchyni ... dělala jsem nějaký přesnídávky, malá si hrála .... pak byla unavená, tak jsem udělala jen kaši, snědla trošku, tak jsem ji nenutila ... byla ok ... jenže pak se znovu pozvracela když chtěla brknout ... tak to už jsem byla nahozená i já ... tak do vany, .... dala jsem ji pak spát, chtěla napít ode mě ... .napila se jen trochu a hned usnula ... je mi dost nanic, asi jsem tomu pomohla, ale myslím si, že jí ta svačina nesedla .... měla přesnídávku ze švestek,banánu a trochu jogurtu ... jdu se na ni kouknout, mám docela brouka v hlavě ...
18. srp 2009 ve 20:40  • Odpověz
Marti, to je divný, ale myslím, že jen tou špejlí to nebylo, nevím.. snad to bude zítra lepší, snad nebude malá marod a bylo to jen z té svačiny... držím palce, ať je brzo líp. Možná se u ní vyvolal dávicí reflex tou špejlí, ale že by pak i doma? Nevím... snad bude líp.
18. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
Lili,dík za reference o Porubě:slight_smile: Malá je fakt krásná, tak ať pěkně roste!!:slight_smile:
Katy, no za chvili už se s tím holčina bude muset poprat sama, tak snad to nějak zvládne:wink:
Máme doma komodu!!! Je teda ještě větší, než vypadala na fotkách na MMB, tak se mi tam aspoň všechno krásně vleze :dizzy_face: Dám pak fotky až v září, až bude usazená v pokojíku:slight_smile:
18. srp 2009 ve 20:45  • Odpověz
Ahojky!
Jdu jen pozdravit. Dočítat teda nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jen co jsem letem světem prolítla....

Lili, malá je krásná :dizzy_face: S těma plínkama nevím, čoveče, mě neprotíkaly, možná párkrát se stalo, ale to byl malej fakt zas..nej fest :grinning: Huggies používám, zatím spokojenost, ty tesco jsem neměla.

Leni, tak kočárek už je doma? To je super, co? Já se na něj u mamky vždycky chodila ráda dívat :slight_smile: No a s tou Verčou je mi to moc líto.... :frowning2: Hrozně ráda bych ji nějak pomohla, ale není jak, tohle musí zvládnout sama :confounded:

Dneska jsem na prochajdě zjistila, že mě lítá přední kolečko, tak jsem to ukazovala MM a ten zjistil, že odešlo ložisko :unamused: Pokusí se to spravit, sehnat nový, ale asi stejně budem muset dát reklamaci :angry:

No nic, tak se mějte. Páááá
18. srp 2009 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.