• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Páááji vidíš, vše je o.k., gratuluji. Já když jsem si myslela, že to bude koncem pánevním, tak jsem se rozhodla, že si vyřvu císaře. Myslím, že je to dost riskantní, rodit normálně. Ale nejsem doktor. Já si teda na císaře nemůžu stěžovat. Už ani nevím, že mám někde jizvu. Klidně bych si to zopákla :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2009 v 15:03  • Odpověz
Pavli, gratulace k dobrým zprávám z porodnice ... třeba se malý umoudří a otočí se, držím palce!
27. srp 2009 v 17:48  • Odpověz
Ahoj, zdravím vás po nějaké době! Bábrle vozí Adámka, tak mám malinko čásek, rychle se ještě najím než dojedou, pak bude zase koupačka. Dneska je malej trochu nevrlej, spal přes den málo, tak nevím, jestli tím horkem, ale hlavně že spí večer :slight_smile:

Jen jsem si přečetla o Páje. Vůbec netuším, jaký to je rodit koncem pánevním, nedovedu si to představit.... Ale podle mě je to rizikovější než císař :confused: Ale nejsem gynekolog a nerozumím tomu. Ale věřím, že se ti malej ještě otočí :wink: A jaký má míry?

Před chvílí jsem se pokochala malinkatým miminkem :dizzy_face: Kousek od nás v baráku se jim narodila holčička, měla 2,5 kg, teď má týden. Bože, ta je tak maličkatá! :dizzy_face: :grinning: A má strašně moc vlasů, no je nádherná! Tak jsem vybrala Adámkovi nevěstu :grinning: Ikdyž nevím, jestli ho nějaká vůbec bude chtít takovýho buřtíka :grinning:
27. srp 2009 v 18:32  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný večer přeji... jsu tady jen na skok, bo mi není nějak dobře, je mi děsný vedro a mám nějakou blbou náladu, pohádala jsem se s MM po té návštěvě porodnice, byla jsem na něj hnusná bo mi přišlo, že má ke všemu hrozně laxní přístup a to mě prostě v tu chvíli vytočilo, tak jsme se kousli, tak mám náladu pod psa. Navíc tam bylo děsný vedro, nejedla jsem až někdy do půl čtvrté, pak to cestování, no nic moc. Ale už to máme za sebou, ještě bych se ráda podívala do Bohunic, kam MM už teda asi nedostanu, což mě mrzí... :frowning2: :angry: To mě taky samozřejmě točí...
Zítra o Milosrdných písnu víc, dneska nějak už nemám sílu. Líbilo se mi to tam docela, jedinou hroznou pro mě nevýhodu vidím v šestinedělí a pokojích po třech a návštěvách na chodbách a jediným nadstantartu, kterej se samozřejmě nedá objednat předem.

Marti, to je mi moc líto, že Ti umřel dědeček, upřímnou soustrast... :frowning2: :frowning2: :cry: Kočko drž se, i když to musí být těžký... jakákoli slova jsou asi zbytečná, to chce prostě čas... chápu, žes nedojela. Ať je líp...

Páji, to je fajn, že Tě v porodce tak uklidnili, myslela jsem na Tebe, jak jsi dneska dopadla. Tak uvidíš, třeba nakonec se prcek fakt sám otočí a nebude třeba císaře. V tomhle já Ti asi neporadím, jestli na císaři trvat nebo ne, nejsu dr... Ale držím palečky, ať to vše dobře dopadne!!!!
Byla jsi v Bohunicích, že... pak jak se uvidíme, bych se Tě zeptala na pár věcí ohledně Bohunic, ještě než tam půjdu na prohlídku, abych si to porovnala s těma Milosrdnýma a abych zjistila, jestli má pro mě význam tam chodit, nebo ne...

Páji.o, taky jsu moc ráda, že jsme se viděly, i s Terkou, konečně jsme se poznaly. Super. :wink: Moc vám to těhulky sluší!!! :wink:
A samozřejmě jsem ráda viděla i naše mamči a jejich ratolesti, bylo to myslím fajne, jen se omlouvám, že jsem pak tak narychlo vypadla, ale byla jsem ráda, že je možnost konečně jít do té porodky, bůhví, kdy bysme se tam zase příště dostali... Tož se nezlobte, příště budu dýl. :wink:

Leni ahojky! To je škoda, že malej přes den moc nechtěl spát, je možný, že je to tím vedrem a dusnem, ale jak píšeš, hlavně, že spí večer a v noci. :wink:
Týjo, tkaová pidi holčička, to musí být krásný... :dizzy_face: :dizzy_face: V té porodnici jsme viděli miminka, co měly třeba 3,40 a 3,60 a připadly mi hrozně malinkatý taky... :slight_smile:
Až jsem byla naměkko z toho, jak jsme slyšeli dětský pláč a pak viděli ty mimča... už jsem si říkala, aby byl malej taky s náma... :slight_smile:
A jsu ráda, že jsem tam šla, tak nějak už zhruba vím jak to vypadá, kdy se jede do porodky, jsu tak nějak klidnější.

Lili ahoojky! Moc Tě mamčo zdravím, i Elenku... :wink: Jak se vám holky daří?

Jinak Hani, gratuluju k výročí, jsem si ani neuvědomila, že jste měli výročí svatby... za chvilku bude mít malej rok... :dizzy_face: Kde jste slavili? A omlouvám se, že jsem nepísla, myslela jsem, že nakukuješ, jen nestíháš psát... :wink:

Luci, to je dobře, že Tě dr. po telefonu tak trošku povzbudil a řekl Ti co dělat... máš ještě čas na to změnit dr., Ty stejně jezdíš do Brna, tak by to pro Tebe takovej problém neměl být, já dr. měnit nechtěla právě kvůli tomu dojíždění v těhotenství. Ale klidně bych být Tebou dr. změnila. :wink:

Holky, mějte se krásně, všechny moc zdravím, jdu dodělat jídlo na zítřek a jdu se natáhnout k TV, dneska jsu naprosto K.O.

Krásný večer a mějte se fajn, zítra písnu víc... achooojky!!
27. srp 2009 ve 20:03  • Odpověz
Nazdar holky:slight_smile:
Srazík byl fajný, taky jsem moc ráda, že jsme se viděly na živo:slight_smile:
Paaji, no vidíš:slight_smile: A malej se určitě ještě otočí:wink:
Leni, to je mí líto s TM, ale on rodit nebude že, asi je to pro něho těžký to nějak víc prožívat, nevím, no...
27. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
Lenajsku, nic si z manži nedělej a nenech se otrávit .... holt chlapi to berou jinak, ženský mají nějaký představy, o opoře atd. a ono je to pak nějak jinak, asi je lepší si nic nepředstavovat ..... jsme pak akorát otrávený .... držím palečky, pevné nervy a mysli na malýho, já když byla naštvaná, tak jsem se chodila projít, a jak blázen jsem hladila bříško a říkala jsem malé ,že to s taťkou nebudeme mít jednoduchý a že mi musí pomoct!!!! :grinning: nakonec je všechno ok, a malá pomáhá jak může :grinning: zatím má neskutečná privilegiea :grinning: všechno bude dobrý, třeba tam nakonec půjde, a octne se tam ani nebude vědět jak ....
27. srp 2009 ve 21:33  • Odpověz
Dobré ráno kočky,

tak venku je to zase na padnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera jsem šla ven až navečer a s manželem, protože jsem sebou málem švihla doma v kuchyni, takže semnou zůstal i doma a nešel na bazén :pensive:

Lenajsku, s manželem je mi to líto, ale co člověk s chlapama nadělá. Oni to berou prostě jinak než mi, přesně jak píše Marťa, oni prostě rodit za nás nebudou, takže si to nedovedou ani pořádně představit. Držím palečky, aby se umoudřil a přece jen tam s tebou šel :wink:
28. srp 2009 v 08:50  • Odpověz
Dobré dopoledne,
tak dneska mám poslední den v práci... Už jsem rozdala chlebíčky a mým podřízeným (jen ženským) jsem každé dala jednu růžičku. Už jsem dostala 2 kytky a různý blbosti pro mimi - botičky, chrastítko, maňáska... :slight_smile:

Pajo, Byla jsem v Bohunicích, už jsem i zaregistrovaná díky tomu, takže bych měla rodit tam, pokud nebudou mít stop-stav a nepošlou mě na Obilňák.

Llili, taky jsem zatím vnitřně rozhodnutá, že bych radši císaře, než konec pánevní. Když jsem četla, jaký všechny rizika jsou s tím spojený, tak z toho nemám vůbec dobrý pocit. Ale budu doufat, že se malej třeba umoudří a fakt ještě otočí.

Leni, moje gyndařka mi řekla, že má malej 2 kila, možná už 2,1 kg a nějakých 43 cm. Včera mi v porodce doktorka změřila, že má malej 1650 g a asi 42 cm.

Lenajsku, nic si z manžela nedělej. My máme taky tichou domácnost... Prý pro mimčo nic nedělám a pořád upřednostňuji práci, tak mi to takhle oplácí (že je koncem pánevním...). Tak jsem se tak nasrala, že s ním min. do neděle nepromluvím.
Tak pak aspoň napiš, jak se ti u Miloušů líbilo. A klidně se na Bohunice zeptej, když budu vědět, tak odpovím.
28. srp 2009 v 09:43  • Odpověz
Ahoj kočky...
Díky za podporu, včera mě to tak mrzelo, že jsem od MM slyšela jen názor na porodku "dobrý"... když jsem mu řekla o tom šestinedělí, co mi vadí, tak mě řekl, proč jsme tam teda chodili, že jsem si to mohla vytelefonovat dopředu a on chudák nemusel chodit dřív z práce... to mě prostě v tu chvilku vytočilo. Jsem mu řekla, že by mu bylo úplně jedno, i kdyby na tom pokoji bylo deset ženskýho, že ho to stejně nezajímá, tak se urazil, že kdyby ho to nezajímalo, tak tam se mnou nejde... no, emoce prostě lítaly. Zkusím si s ním ještě o tom promluvit, říct mu ještě jednou, jakou mám představu, říct mu znova, že chci prostě porovnat ještě druhou nemocnici (víc jich prolízat nechci), tak se třeba dočkám toho, že do Bohunic půjde se mnou. A kdyby ne, tak se nabídla kamarádka, že by tam se mnou šla, i když bych byla samozřejmě radši tam jít s Radkem.

Tak ještě to mu, jak to vypadá u těch Milosrdných. Vzala si nás do parády porodní asistentka, moc příjemná osůbka a milá. Vysvětlila nám nejdřív co s sebou do porodnice, kdy přijet, kdy se u nich člověk ohlašuje na zvy a pod, a pak jsme šli na ty sály a tak. Jsou tam 4 porodní boxy, kde se tráví ta první doba porodní, je tam rodička sama s doprovodem. Samozřejmě ty věci kolem jako balóny, stolička, ribstol, nějaký masážní blbůstky, postel, polohovací křeslo, CDčko, aromaolejíčky a pod. WC a sprchy na chodbě, ale není to nijak daleko, je to hned u těch boxů. Ten box vypadá jak normální pokoj, jen to u nich není nějak nově vybavený, je vidět, že je to starší, ale čistý a celkem příjemný prostředí. To bych si klidně dokázala představit tam rodit. Je to tam vyloženě tkaový komorní a rodinný, což by mi naprosto vyhovovalo. Na WC a sprchu na chodbě si myslím člověk zvykne rychle, když tam rodí zaráz maximálně 4 maminky. Sprch a WC je tam víc.
Pokud by byl nutný císař, tak se rodička převáží na oúerační sál myslím o patro níž, není to na stejném patře jak ta porodnice. U ČR, pokud není v celkové anestezii, může být tatínek. A tatínek u klasickýho porodu je od začátku do konce, může přestřihnout pupečník. Hned po porodu dávají mimčo na bříško, nástřih nedělají automaticky, podle toho, jak se natahuje ta hráz, jestli je elastická a není potřeba nástřih, nedělají. Epidurál dávají i na vyžádání rodičky, bezplatně. Pak na jednom boxu je i vana, ale tam se myslím jinak než do vany rodit nedá na tom boxu, ta vana neslouží jen na "koupání", tam se provádí porod do vody. Jinak sprchy. Je tam možnost i odběru pupečníkové krve, ale to nevím přesně o co jde, o to jsem se ani nějak nezajímala, tak tohle jsem moc neposlouchala. U porodu je porodní asistentka, pak lékař a někdo z odd. novorozeneckého. Takže tři lidi a partner. Ptala jsem se, jestli se jim už stalo, že by neměli rodičku, která k nim jede dát, tak prý hrozně zřídka, že můžou využít i lůžka na gyndě na stejným patře, že tam třeba posílají maminky po porodu, ještě než jdou na to šestinedělí... takže to je OK.

Porodní sály se mi líbily, tam bych klidně i rodila, ale...
to šestinedělí. Myslela jsem, že tam jsou pokoje po dvou, ale jsou po třech. Což se mi zdá celkem už dost... a taky co by mi asi vadilo, jsou návštěvy jen na chodbě. To jsem věděla už předem, ale včera tam bylo hodně lidí, do toho my, co jsme se šli podívat na tu prohlídku, takže se na chodbě najednou vyrojilo hafo lidí. Do toho ty maminky, návštěvy maminek a miminka v těch pojízdých postýlkách. Dost dobře si nedokážu představit, že by tohle bylo na podzim, v době nachlazení a chřipek... možná v době chřipkocých epidemií by porodku zavřeli, ale kdyby nebyla epidemie, tak jsou prostě návštěvy všechny na chodbě.
Miminka dávají maminkám na přání klidně i hned k sobě na pokoj... a maminky mají na pokojích vaničku, kde mimčo už od začátku koupou, nejdřív teda s porodní asistentkou a pak i samy.
Jedinej nadstandart, kam můžou jít i návštěvy byl obsazenej, tak ten jsme neviděli... ale stejně dopředu člověk neví, jestli nebude obsazenej.

Takže tolik o Milosrdných. Ješte se chci mrknout právě do těch Bohunic, tam jsou prý pokoje po dvou a návštěvy můžou na pokoj... a nevím, kolik je tam nadstandartů.
Ale pokud bych šla do Bohunic a mohly by návštěvy na pokoj, tak bych asi nadstandart nebrala. Ani nevím, kolik jich tam je.

Páji, tam jsou v Boh. asi taky ty porodní boxy, že? Ale je jich tam asi víc, takže je tam víc rodiček a líkaři a sestry jsou ve větším poklusu... jak to na Tebe tam působilo? Jak porodní sály, tak šestinedělí? A jsou na tšch por. boxech wc a sprchy? A kolik je tam sálů s tou vanou? Asi víc, že?
S tím Tvým TM to je taky něco... ach jo, jak tohle vůbec může říct... :confounded: :angry: To věřím, že s ním nemluvíš a ani se Ti nedivím... to je něco. :frowning2: Copak Ty můžeš za to, že je malej zadečkem dolů? Poroboha, jak bys za to mohla? A teď už budeš přece doma, nejseš jediná těhulka, co chodila do práce přece...
To je fajn, že se s Tebou v práci hezky rozloučili... Takže dneska naposledy, tak teď už se budeš věnovat jen sama sobě a mimču... hlavně to chce pozitivní myšlení!!!!! MOc držím palečky, aby vše dobře dopadlo!!!

A co Katy, kdy má jít na nějakou další kontrolu, jestli je malá už přetočená?

No já jsu zvědavá, jestli to naše mimi se taky otočí, zatím co ho pozoruju kde kope, tak je to na bocích nebo dole, takže si myslím, že má hlavičku taky nahoře... :frowning2: Ale já mám ještě čas, ještě se může otočit kdykoli.

Holky, nějak vydržte zase to dnešní vedro, je to děsný... mě do toho začalo bolet v krku a na průduškách, tak se o víkendu budu kurýrovat. Piju Vincentku a jitrocelovej sirup... tak snad bude líp.
Mějte se krásně, všechny zdravím a pohodovej víkend!!!
28. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz
Jo a Luci, včera ses ptala na ty pohyby, omlouvám se, že odpovídám až teď.
Já je cítila v 19tt, přesně to bylo v 18+2tt. A byly to taky takový jak kdyby bublinky, nebo malý šťouchanečky... nevím, jak to popsat. :slight_smile: Tak třeba už je to taky ono. :wink:
28. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
A je mi líto, že sebou zase málem doma sekla, ach jo... :frowning2: :frowning2: Je to děsný, furt teplo, ale co můžeme dělat... :frowning2: Hlavně fakt ne to sluníčko... a pít pít pít pít...
28. srp 2009 ve 12:49  • Odpověz
Lenajsku...v Bohunicích je jen jeden nadstandart s porodní vanou,ten je bez oken a stojí 500,normální nadstandard stojí něco přes tisícovku a jsou tam myslím 3.ty mají na pokoji místnost s ledničkou a místnost s wc a sprchou.Porodní boxy jsou tam myslím 2 nebo 3,jsi tam sama,ale není tam sprcha ani záchod.Chodí se na chodbu.Mě se teda v Bohunicích moc líbilo,ale já jsem jako zaměstnanec měla ty nadstandarty zdarma...i když dle mého názosru,jestli budeš mít tak rychlý porod jako já tzn. dovezli mě v 6,protože mi praskla voda,než jsem se dostala na pokoj bylo půl 8,v 9 mi začaly bolesti a v 1 hodinu byl malej na světě,ani si ten pokoj vlastně neužiješ :grinning:
28. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
Leni, těžko říct, jestli to je už mimčo, ale každopádně se doma těšíme, až mě pořádne kopne a dá o sobě víc vědět :wink: jinak to teplo...no, co na to říct :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marti, ahoj..tak jak jsi včera zvládla tu vycházku v tom vedru, dobrý?
Jinak je super, že jsi měla nadstandart... my by jsme ho taky chtěli, ale nemůžeš si ho bohužel zamlouvat :pensive:
28. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahoj Luci...no zvládla jsem to,nakonec jsem se rozhodla jet za tetou do Tučap,abych se trochu odreagovala...byla jsem z té cesty zpocená až na... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Kdybych ty pokoje neměla zadarmo,asi bych rodila na normálním pokoji a možná bych byla i na šestinedělí na normálním.Přece jen jsou to výdaje...ale normální pokoje jsou taky super.Jsou tam většinou jen 2 maminky a je v nich i sprcha se záchodem.
28. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz
Tučapy jsou docela daleko od Rousínova, ale je to super, že si se aspoň odreagovala :wink: co vlastně kočárky, jak jsou na tom, kdy budete moc zase jezdit ve svém?

Neříkám, že ty obyč.pokoje nejsou špatné, ale když jsem tam byla s Adamem, tak nás tam bylo 5 a docela mě vadilo, když jedno mimčo pořád v noci brečelo a budilo ostatní, byla to potom taková lavina, že tě to kolikrát nutilo jít s mimčem na chodbu a uspat ho tam :angry: takže bych byla za ten nadstandart moc vděčná i skrz to, že za tebou může dojít víc návštěv a nejste na chodbě :wink:
28. srp 2009 ve 13:59  • Odpověz
ahoj holky,

omlouvám se, že sem vpadám,ale čtu vás a jen občas teda nakouknu, ale ted mi to nedá, tak píšu :grinning:

paaaji, s tím KP...já měla malou taky KP, pořád jsem čekala, že se otočí, ale nic, takže mi nakonec porod vyvolávali ve 38+0 (nebylo to kvůli KP,ale že měli podezření, že mi už nevyživuje placenta) a šla jsem rodit normálně. osobně jsem normálně jít rodit nechtěla a to přesně z těch důvodů o kterých píšeš, je to větší roziko pro miminko a navíc u chlapečka je to ještě o něco horší. jenže oni ted preferují přirozěný porody a já šla rodit na Obilnák. takže...vyvolávačka moc nepomáhala a nakonec po všem jsem stejně šla císařem a primař mi říkal (než mě vezli na sál), že prostě KP takhle většinou končí, že zadeček většinou ty porodní cesty nerozrazí jako halvička, když není tak tvrdý. Dle mého názoru bylo zbytečné těch 7 hodi normálního porodu, ale každopádně jsem ráda, jak to dopadlo. myslím si, že když budeš hodně trvat na císaři...uvidíš. já byla vyplašená jak králík a myslím si, že jsem byla málo razantní. Paaji, třeba se miminko ještě otočí, uvidíš.

jinak tady žádná nechcete na Obilnák? nemůžu s ničím porovnávat, byla jsem jenom tam a můj důvod, proč jsem se tak rozhodla byl ten, že jsem měla rizikový těhu a nějak jsem měla pocit, že kdyby se něco stalo, tam se o malou postarjí nejlíp. jinak teda..porodní box byl fajn, operační sál jsem moc nevnímala, ale je hned vedle těch boxů. osobně mám výtku k šestinedělí, já byla na pokoji po 4 než se uvolnil nadstandard a byla jsem za nej moc ráda. i když jsem byla vykleplá úplně ze všeho, byla jsem ráda, že tam za mnou může MM chodit a že mi pomůže. jinak návšětvy nesmí na pokoje. a bylo to opravdu vtipné, jelikož jsem potřebovala od MM pomoct m,alou přebalit, měla jsem po CŘ bolesti a viděla mě sestra, jak jde MM na pokoj a sprdla nás jak malý haranty. ale ono je to o lidech, na kterých člověk narazí. třeba doktoři tam byli suproví.

Luci.adis....at je ti líp a nemáš návaly :frowning2:
28. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
Ahoj beti-Mončo, koukám, že si se tu konečně taky ukázala :grinning: :grinning:

Já na Obi taky rodila a nějak si nestěžuju, až na ty přístupy a kolik nás tam na tom pokoji bylo.. to bylo fakt na padnutí, neřekla bych nic, kdyby tam byli třeba jenom dvě maminky. Chvílama jsme tam s těma dětma brečeli i my, protože jsme nevěděli jak je utišit a sestřičky z nás měli akorát tak srandu a říkali nám, jak jsme přecitlivělé :angry: jinak mám na Obi pozitivní názor, přece jenom nám tak trochu dopomohli k druhému dítku :wink:
28. srp 2009 ve 14:21  • Odpověz
Leni, Martinka má pravdu. Jsou tam 3 nadstandardy, z nichž má jeden vanu. Pak jsou další 3 boxy "normal", WC a sprcha je pro ně na chodbě, ale jen kousíček, tak 5 kroků. Takže celkem 6 boxů.
Na pokojich jsou 2 maminy, mají vlastní WC a koupelnu, ale když je narvaný, tak dávají maminy i do dalšího patra na gyndu, kde jsou už po 3. Tam jsou kombinovaně s maminama na rizikáči nebo po nějaké operaci.

Tuším, že nadstandard na porod stojí 1000,- a nadstandard na šestinedělí stojí 1277,-. Jinak to na mě působí sympaticky. Pokoje jsou hezký. Návštěvy můžou na pokoj nebo můžete být něco jako by v předsálí u výtahů.
PA tuším říkala, že za ten nadstandard platíš jen v případě, že jsi tam "přes noc". Ale tím si teď fakt nejsem jistá.

U milosrdných se mi právě nelíbí, že jsou návštěvy na chodbě a mimčo je tam na průvanu. To jsem zažila loni, když se narodil synovec. :confounded:

Tak, dneska odcházím domů, poslední den jsem se fakt flákala :slight_smile: Mám sice hrůzu z kolegyně, nebude to zvládat, ale já budu na telefonu pořád. :wink: Od pondělí MD, ikdyž budu mít ještě docela lítání kvůli družstvu... :confounded:

Tak kdyby náhodou, tak hezký víkend všem těhulkám, maminkám i miminkám :slight_smile: :slight_smile:
28. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz
luci, já si na Obilnák taky nějak nestěžuju, i když samozřejmě, že některý věci by se daly vylepšit. jen taky ze sentimentu, tak bych chtěla ještě druhý stihnout odrodit tam, kdyby se zadařilo :grinning: vadilo mi tam ale třeba právě malý počet WC na chodbě a jak jsme tam byly 4 na pokoji, tak dva kluci celý noci proplakali a to teda nebylo nic moc, pak byl jediný volný nadstandard na onkologii, no co se dalo dělat. dětské sestry úplní andělé, hrozně mi psychicky pomohly, jen některé sestry na šestinedělí (hlavně ty starý), tak ty byly na zabití.
luci, uvidíš, že bude líp, tyhle vedra jsou fakt hrozný, ani ne ty vedra, jak neuvěřitelný dusno a uvidíš, jak bude podzim, hned bude líp! jinak s tou tvojí dr.bych si promluvila o jejím přístupu, takhle teda ne.
28. srp 2009 v 15:01  • Odpověz
Ahojte holky, koukám, že jste se na sondáž porodnic a porodních sálů řádně vrhly ... já si na Vyškov nemůžu stěžovat, nadstandart na mě teda nezbyl, což je škoda, na pokoji jsme byly 3, ale jen jedna paní byla teda miki piki, tak jsme se s tou druhou navzájem podporovaly, abysme to tam ve zdraví přežily .... zrovna před týdnem za mnou byla doma (ta co byla fajn), tak jsme na to vzpomínaly ....

Pavli, nemáš to taky jednoduchý koukám, ach ti chlapi .... a jejich myšlenkový pochody!

Holky, já dneska ráno byla nakoupit ... potkala jsem ve městě naši kolegyňku z plavání, aniž bychom se domluvily, tak jsme se na pokračovací plavání nahlásily na naprosto stejný čas .... tak paráda .... doma fofry, vařila jsem polívku, květákový karbenátky s bramborama, táč se švestkama .... děti došly na čas, všechno se stihlo, Marťa odešel před chvílí ... a malá už asi odpo spaní nezvládne, spala přes poledne asi něco přes hodinku .... tak to bude do večera náročný .... ještě chci zpracovat na přesnídávky ovoce od babičky, poslala nám jablka, broskve, švestky .... tak to bude s malou náročný ....
28. srp 2009 v 16:08  • Odpověz
Mončo, tak třeba se zadaří a Verunka bude mít sourozence :dizzy_face: akorát co jsem tak postřehla, tak ten Obi se prakticky stěhuje do Bohunic myslím za dva roky?! :confused: Plno dr.od tama už teď odchází a na Obi by mělo být jenom Centrum Asistované Reprodukce.
Už teď jak jsem tam ležela, tak měli STOP stav a dávali i maminky po porodu k nám na pokoj. To se mi třeba nelíbilo, protože maminka ležela u nás a mimčo na novorozeneckým :confounded: takže ho nemohla mít u sebe a sestřičky ji ho vozili jenom na krmení :angry:

No, uvidíme kde ten náš špunt vykoukne na svět...zatím na to máme dost času :wink: ale asi bych byla radši pro ty Bohunice a hlavně nadstandart :grinning:
To vedro je jinak šílený, svítí nám sem slunko až do večera a nejlíp je fakt v ložnici, do teď jsem tam chrupčela, protože mi už zase bylo špatně. Ven chodívám až tak kolem 18-19hodiny a to vy jste už asi doma, že?

Marti, téééda..malá se bude mít. Já přesnídávky dělat neumím :sweat_smile: ale na jídlo jsou móóóc mňam.
28. srp 2009 v 17:39  • Odpověz
Luci, máš pravdu, je na padnutí, my byly venku jen ráno 9-10 hod a stačilo ... s tím teplem od vaření, teď jdu teprve na ty předsnídávky, malá přece jen usnula .... snad to i dodělám .... je mi hrozně, ta to nejsem těhotná a jsem doma zalezlá :grinning:
28. srp 2009 v 17:43  • Odpověz
Hezký podvečer...

My před chvilkou dorazili z prochajdy...to byl dneska teda hnus :angry: :angry: :angry: už se těším na zítra,až se trošku ochladí.

Marti...taky malé závidím... :grinning: Prosím tě,jak ty přesnídávky děláš?Nějak to zavařuješ?Já je nikdy nedělala,ale máme plnou zahradu ovoce a Tomášek je za chvilku začne papat taky...
28. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
Holky, díky za info o Bohunicích.. takže jestli to dobře chápu, v Bohunicích jsou porodní boxy, který jsou jak nadstandarty (tam je rodička sama s doprovodem?) a pak jiný porodní boxy, kde je víc rodiček? Nebo jak mám chápat porodní nadstandart? A nevěděla jsem, že tam platí. O ceně v porodním boxu u Milosrdných nepadlo ani slovo a já pochopila, že tam je rodička vždycky sama s doprovodem.
Výhodou by bylo jen ty dvě lůžka na pokoji a návštěvy na pokojích. Jsu na vážkách, no...
Uvažuju taky nad tím, jestli jít vůbec na prohlídku těch Bohunic, nebo ne, ale zase, když bych chtěla chodit do předporodního kurzu, je lepší chodit do porodky, kde bych rodila, tak bych tu prohlídku v Bohunicích stejně absolvovala, kdybych rodila tam, že... nevím.

Marti, už jsem se Tě právě několikrát taky chtěla zeptat, jak zavařuješ ty přesnídávky a jak je vůbec vytváříš, včera jsme se o tom s holkama na srazíku bavily. O přesnídávkách všeobecně, že ty kupovaný některý jsou hodně sladký, třeba Hamánek. A s Terkou jsme si říkaly, že bysme třeba příští rok taky něco doma tvořily z ovoce, my máme taky možnost mít ovoce od tchánů, i zeleninu, nebo i kdyby člověk koupil, myslím že to není až tak složitý. Holt místo marmelády bych dělala přesnídávky. Tak písneš, jak to děláš? :slight_smile:
A ještě jsme se bavily o mražení ovoce, třeba Lucka (cifer) se ptala, jestli nevadí, když by teď za docela dobrej peníz koupila nektarinky a zamrazila a pak z toho udělala přesnídávku nebo rozmixovala, jestli to nevadí.
Myslím že ne, ne? Je to stejný jak s meruňkama v mražáku, švestkama, jahodama, malinama... jen pak jak se to vyndá je to rozkydlý a už to není ono. Ale když se to pak ještě nějak upravuje, tak to zamražení podle mě nevadí, ne?

Marti, máš pravdu, je tam otřesně... já byla venku na náměstí jen asi 45 minut a přišla jsem domů naprosto K.O. Zpocená úplně všude, to se fakt nedá už. Byla jsem nakoupit, taky jsem koupila pro mimi dvoje prostěradla a dvoje žínky, tak zase si něco ze seznamu můžu odškrtnout.
Spoustu ovoce jsem koupila a už je polovina v bříšku. Jsu prostě děsná... :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. srp 2009 v 18:37  • Odpověz
Betino ahojky... vítej. Díky za info o Obilňáku, ale já bych radši jela když do FN, tak do Bohunic, než na Obilňák, právě kvůli těm pokojům. Jak jsem psala, myslela jsem, že u Milosrdných jsou pokoje po dvou a ne po třech, i když ty návštěvy na chodbě jsem věděla dopředu. Ale chtěla jsem to tam vidět.
Obilňák nějak mě neláká, to fakt radši ty Bohunice. Jen to je peněz, když tam chce člověk jak rodit, tak se jít jen podívat... ach jo. :frowning2:
28. srp 2009 v 18:40  • Odpověz
Leni...nadstandarty se liší tím,že ta máš tu maloušatnu s ledničkou,sprchu a záchod,radio s cd přehrávačem a televizi.Taky lepší ovládací postel.Ty normální porodní boxy jsou jen s postelí,nějakými cvičebními pomůckami,jsi tam taky sama,jen tam není ten záchod a sprcha.jako obyčejný pokoj na oddělení...ale ty porodní boxy stačí...jen kdybys třeba chtěla jít do sprchy,aby sis ulevila od bolesti,musíš jít na chodbu.
28. srp 2009 v 18:42  • Odpověz
A jo... tak už to chápu. Jsem myslela s tou ledničkou, že to píšete o nadstandartu na šestinedělí. Tak to se mi zdá zbytečný mít ten nadstandart porodní box. To CD bych docela brala, nevíš, jestli i na klasickým porodním boxu je? Nebo si tam může člověk donést svoje? :slight_smile: Jinak sprchy a WC na chodbě to si myslím že by bylo v pohodě, to je jak u těch Milosrdných.
28. srp 2009 v 18:46  • Odpověz
Jo holky, a zapomněla jsem úplně pozdravovat od Verči, je teď v Hradci Králové u babičky, prý se už cítí líp a deprese ji pomalu opoustějí, tak snad se opravdu blýská na lepší časy, kéž by. Prý si začíná malýho užívat.
Tak držme palce, aby to bylo jen a jen lepší... vrátí se v neděli, tak se pak asi ozve.
28. srp 2009 v 18:47  • Odpověz
Marti, já jak jsem rodila na Obi, tak jsem byla v modrém pokoji a bylo tam všechno i sprcha, do které si člověk mohl zalézt a relaxovat a potom jsem tam zůstala tak dvě hodiny po porodu a potom mě odvezli na to šestin. a malého mi dali až navečer, protože jim chrupčel :grinning: a já se tam moc těšila, až mi ten uzlík dovezou...ale mohla jsem se umýt, převléct.
28. srp 2009 v 18:50  • Odpověz
.... a ten Cd přehrávač tam byl taky :wink:
28. srp 2009 v 18:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.