• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Jinak já jsem doma zalezlá, akorát jak jsem vylezla z ložnice, tak mě to vedro praštilo do obličeje a to máme všude žaluzie :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže na to dneska rozhodně nemám, abych lítala po venku :pensive:
28. srp 2009 v 18:53  • Odpověz
Holky, právě přesnídávky dodělávám, tak jak malá usne, tak napíšu, tak to dělám .....
28. srp 2009 v 19:23  • Odpověz
Holky, jdu si lehnout... jsem fakt poslední dobou přejetá, ani venku pořádně být nemůžu, protože je tam pořád dusno :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt bych už chtěla zimu.

Pěkný večer a v Pondělí ahoj.. o víkendu máme lítání po návštěvách, tak snad bude líp.
28. srp 2009 v 19:55  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:
Teda ten týden u našich utekl... A vůbec jsem nezvládla co jsem chtěla:slight_smile: No mám zavařeno, udělala jsem mamce nové vazby ze sušených kvítek, srazila se s váma, ale třeba jsem chtěla ještě vybordelařit svůj dívčí pokojík a na to už jaksi nedošlo... Tak zas někdy příště...
Ale vezu si domů půjčený koš na mimi, sice už jeden od kámošky mám, ale tenhle je mnohem hezčí :dizzy_face:
Pak to nafotím...
28. srp 2009 ve 20:42  • Odpověz
Dobrý večer, m1rti taky bych ráda ten recept na ty přesnídávky, jak říká lenajasek, prostě místo marmelád budu dělat toto. Akorát teda nevím, kde vezmu malý šroubovací sklinky. Nevíte, dají se koupit? :confused:

erinka, koukám, že jsi na tom podobně jako já, že dojíždíš k vašim na vyškovsko, odstěhovala jsi se za manžem na ostravsko? Jak jezdíte?
28. srp 2009 ve 21:19  • Odpověz
Tak už jsem tady .... lili skleničky od přesnídávek se šroubovací m víčkem jsou od Heloo (dělají i sirupy a i přesnídávky, já je kupuju v Hrušce) ... ale já to zkouším i do těch od příkrmů, většinou se chytí, ale dnes mi zrovna jedna vytekla, když jsem ji otočila. ... ale už se mi to dlouho nestalo ....

Holky, já nejsem žádný přeborník na zavařování, ani žádný speciální recept nemám, jen co tak napsaly maminky na těch našich prosincovkách ....
- nejdřív jsem prostě ovoce vypeckovala, nebo vykrájela jadřinec, okrájela slupky, záleží co je to za ovoce, když se vám zdá ovoce kyselejší, tak tam podle množství ovoce dám 1-2 polévkový lžíce cukru... v kastrolu jsem to podlila vodou, lepší když jí není moc, ale ne zas málo aby se to nepřipalovalo, dala jsem na to poklici, podusila,stačí chvíli když je ovoce měkký 5-10 minut aby to vařilo ... někdo tu vodu slívá, já teda ne ... pokud jí není moc ..... rozmixuju to a naliju do skleniček a dám na 20 minut sterilizovat do horké vody ... pak skleničky otočím víčkama dolů a nechám vychládnout ....
- ještě jsem zkoušela jeden způsob ... když je ta rozmixovaná směs řídká, tak do ní přidám puding (já dávám vanilkový) a krásně to zhoustne a má to příjemnou chuť.
- když jsem nechtěla dávat cukr vůbec, tak až přesnídávku malé dávám tak ji míchám s rozmačkaným banánem, má ho ráda a přirozeně ta směs zesládne.

Ony ty skleničky od příkrmů jdou taky použít , ale lepší jsou ty šroubovací to je jasný ... ty plastový po celé ploše přitlačím, aby to bylo všude stejně a pak zatočím - jde to jen kousek .... ta jedna sklenička co mi dnes vytekla se právě přicucla a nešla otočit, jsem tušila nějakou zradu :slight_smile:

Holky, jinak když si na netu zadáte "domácí přesnídávky" tak tam najdete nějaký návody, co tam daly maminky. Jsem to taky četla, jsou tam různé způsoby, i dávkování .. .. já to dělám fakt "od oka" ... mě se ty kupovaný přesnídávky zdají strašně sladký, a když už mi je koupí tchýně nebo tak, tak je ředím bílým jogurtem, malé to chutná ...
28. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz
Holky, našla jsem např. tohle:

Dětská domácí přesnídávka: 3 kg ovoce,1 l.vody , 20dkg cukru, 3 vanil.cukry, 1 vanil.puding.
Očištěné ovoce povařit ve vodě,rozmixovat,přidat cukry a van.puding,ještě 2 min.povařit. Dát do lahviček a sterilujeme 80 st.C-20min.

A jinak jsem našla na koníku tuhle diskuzi:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=29493&vGroupOffset=0
28. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz
Dobré ránko,

m1rti díky za vyčerpávající informace. Myslíš, že by se to mohlo mídsto cukru dalo přisladit medem? Nebo to raděj přisladit až jí to budu dávat. Musím poschánět sklinky a něco určitě vyzkouším.
29. srp 2009 v 09:13  • Odpověz
Dobré upršené ráno,

dneska je tam super počasí-hlavně ten vzduch :slight_smile:

Marti, děkujem za podrobný popis, určitě to vyzkouším!!!!!!!!!

Já jsem dneska udělala super obchůdek, dvě zavinovačky..troje dupačky a pět bodýček v neutrální barvě, jak pro kluka tak i pro holku (je to barevné, ale můžou to oba) a to všechno za 480,-kč :wink:

Tak jo, jdu se pomalu chystat, jedeme do Brna něco koupit a potom máme ty návštěvy, mějte se moc pěkně!
29. srp 2009 v 09:51  • Odpověz
Marti...děkuju za recept,to s tím banánem je výborný nápad,taky nechci do malýho cpat moc cukru...

Hezký víkend holky,i když je tak pršivo,hlavně že není na zdechnutí a tělo si od toho vedra odpočine. :wink:
29. srp 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahoj kočky, pěknou sobotu přeji, i když je venku upršeně, konečně po těch vedrech vítaná změna a já jsu ráda že jsu doma, aspoň mám chuť se do něčeho pustit a nejsu paralyzovaná tím vedrem a tím jak se potím... :slight_smile: Kurýruju se, snad už bude příští týden líp.

Marti, díky moc za vyčerpávájící info o přesnídávkách, teď je dělat nebudu, ale příští rok se do toho pustím. :slight_smile: Přemýšlím, že bych tam vůbec nedávala cukr a doslazovala medem, nebo doslazovala až před podáváním, asi taky záleží, jaký je to ovoce, kdyby to bylo kyselejší, je to asi potřeba dosladit. A nebo ten banán. :slight_smile:
A díky taky moc za odkaz na tu diskuzi, tam jsou taky fajn recepty. :slight_smile: Tak snad to bude dítku chutnat. :slight_smile:

Luci, tak dobře pořiďte v Brně, vy nejezdíte nakupovat do Vyškova? My jezdíme na nákup potravin častěji do Vyškova než do Brna, je to přece jen blíž. Ale jestli to vždycky spojujete s návštěvou nějakých dalších nepotravinových obchodů, tak to jo. :slight_smile:
Chtěla jsem s MM jet zítra do velkýho Tesca, ale nikam se mu nechce, klasika... :frowning2: Budu ráda, když pojedem na nákup aspoň tady ve Slavkově do Penny. :frowning2: S ním je to potíž, on prostě nesnáší jakýkoli obchody, hlavně, když někam musí jet... :frowning2: To je pak fakt boj a já na to nemám nervy.

Páji, jak u vás doma, už líp...?? Snad jo... snad se TM už uklidnil s těma blbýma řečma...

Co máte dneska v plánu kočky, asi budete doma, co? Tak ať už budete dělat cokoli, mějte se krásně!
29. srp 2009 v 11:14  • Odpověz
Holky, já doslazuju taky jen, když je to opravdu kyselý, zatím nejzrádnější jsou kupodivu broskve, po povaření jsou kyselejší než čerstvý, ale přednostně přislazuju banánem, pak puding a až nakonec cukr. Včera jsem neměla krystal, tak jsem do kastrolu 3 litrovýho dala 3 lžíce mletýho cukru, a teda moc poznat to nebylo. Malá snědla ráno trochu a pak už se ksichtila, tak to zkusíme navečer znovu ...

Já tady měla ještě dneska na oběd děti, a teď koukáme i s Martinem na nějaký rodinný film, je to sranda ... Pavka už mazala domů ... počasí bída ... ale spala jsem dneska s Markétkou ... se podržte !!! do 9,15 !!!!
29. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
Lenajsku, dali jsme tam Áďu do dětského koutku a šli jsme si v klidu nakoupit..on to lítání nemá moc rád-no jo, typický chlap, i když je teda fakt, že když jsem se tam rozplývala nad dětskými věcičkama, tak bylo vidět, že už by radši šel :grinning: :grinning: ale myslí to všechno v dobrém a za to jsem ráda, protože by mě to potom akorát tak mrzelo.
Zašli jsme si potom všichni na jídlo a teď se budeme chystat na tu návštěvu :slight_smile:

Snad se tvůj M umoudří a pojede s tebou do velkého obchodu :wink: ale jak jsem už psala, taky mám doma chlapa a rovnou dva :angry: :grinning:

Marti, to spaní ti docela závidím :sweat_smile:
29. srp 2009 ve 14:37  • Odpověz
Luci, dnešní vstávání byla fakt výjimka, ale jsem vděčná i za ni !!! Já mám doma chlapa atypickýho ... on nakupuje rád, to mě to fakt neba. ... jak umučení, hypermarkety přímo nenávidím a jsem ráda, když jsem zpátky doma ....
29. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
Marti, tak to jo... to je zajímavý, že broskve jsou nejkyselejší. Já bych řekla, že jablka. Ale to chce fakt prubnout.
To je fajn, že TM nakupuje rád, můj taťka třeba taky rád chodí po obchodech, s ním jsem nikdy problém neměla, dokonce šel taťka se mnou několikrát kupovat oblečení. Jako ne, že by to nějak prožíval, ale vydržel to zkoušení, řekl svůj názor, a neremcal a nebyl naštvanej, jak Radek. :grinning:
No já jsu zvědavá, taky budu mít doma dva chlapy, tak ty nákupy to bude něco. Asi bude MM zůstávat v autě a já budu chodit do obchodu sama, aby na malýho nepřenášel nervozitu, bo já nevím. A nebo se třeba naučí krotit svoje negativa k nakupování... ale to je spíš sci-fi.

Tak, jsem dodělala první svůj rámeček na fotku a dám do něj fotečku malýho 3D, tak pak sem hodím fotečku. :slight_smile: Mám radost.
29. srp 2009 v 19:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak už píšu z domu:slight_smile:
Lili, my jsme oba z Vyškova:slight_smile: Ale já tu studovala, manža skončil školu dřív, přistěhoval se za mnou, ať jsme konečně spolu...no a už jsme tu zůstali:slight_smile:
Holky, já už teda bílej cukr skoro nepoužívám, jako mnohem lepší varianta mi přijde přírodní třtinovej nerafinovanej cukr, takže sladím tím, nebo existují různé přírodní sirupy, akátový, datlový a tak, dají se koupit v DM...
29. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz
Lenajsku, třeba se opravdu něco změní po narození malýho, u nás se toho změnilo hodně, a všechno k lepšímu.
Erinka83: to máte dobrou historii , já jsem si říkala, že bydlíš tak daleko a píšeš do Vyškovaček .... taky mi to není jasný u paaaji, bydlí okres Brno, pracuje tuším taky v Brně, tak nevím, jestli odtud pochází? ... se budu muset zeptat :slight_smile:
29. srp 2009 ve 21:14  • Odpověz
Malá trochu dýl usínala .... navíc se jí nějak pořád vracelo jídlo a dudlíkem se nějak dávila, ale nakonec usnula, tak uvidíme ... snad jí pořádně vytráví ... navečer jsme byly doprovodit Martina, pak jsem něco nakoupila (zítra má dojít švagr se švagrovou, tak něco upeču) ... slyšela jsem z Pivovaru libou hudbu ... jsou tam dneska pivní slavnosti, ale bohužel beze mě ... MM tam po fotbale vyrazil, volal mu kamarád, tak už si nějaký to pivko dává ... hrají tam Katapult revival, bych si taky poslechla teda ... ale je dost zima ... no já si dávám kozlíka a snědla jsem anglický rohlík - opět zdravá výživa ... a je mi fajn a v teple
29. srp 2009 ve 21:15  • Odpověz
Teri, tak vítej doma... :wink: Snad byla cesta v pohodě a nepršelo vám. Uteklo to u rodičů, co? :slight_smile:
Tak snad se zase někdy uvidíme, i s mimískem. :wink: A po těch cukrech se budu muset mrknout, hlavně, kolik stojí..
Marti, Paaaja je z Brna, máš pravdu, ale známe se z beremese.cz, vdávala se ve Slavkově a už předtím než jsme otěhotněly, jsme se vídaly na srazících a kecaly po netu. :slight_smile: No a pak jsme se přesunuly sem, a teď za chvilku budeme rodit. Na beremese jsem poznala i Katy, Lenču, Hanku, Lucku.adis, Mišičku... všechny měly svatbu ve Slavkově na zámku, jako já. Tak jsme tam psaly do jedné diskuze. :wink:
29. srp 2009 ve 21:18  • Odpověz
ajo, tak to je dobrá náhoda ....
29. srp 2009 ve 21:54  • Odpověz
Leni, já taky jsem z BRMS a ze Slavkova:grinning:
Jinak ten třtinovej cukr stojí kolem 60 Kč kilo, je to pálka, ale víc sladí, takže mně stačí polovina množství co bílého cukru a navíc sladím míň, takže to není pro nás taková pálka...
29. srp 2009 ve 22:05  • Odpověz
Teri a jo, vidíš... se mi zdálo těch nevěst z beremka nějak málo... :grinning: Tak doufám, že jsem už na nikoho nezapomněla, kdo je teď tady... :slight_smile: Cukr vyzkouším. :slight_smile:

Nic kočky, jdu si dát sprchu a valím do hajan... mějte se krásně, dobrou noc...
29. srp 2009 ve 22:17  • Odpověz
Dobré ráno kočky, venku je sice zima, ale vypadá to na slunečný den... tak snad to nebude zase nějaký pařák.

Lenajsku, na beremese už skoro nikdo nechodí, občas tam zabrousím, ale už to není ono, když jsme všechny na koníkovi :grinning: a jak tak koukám, tak ty tvoje týdny jsou fakt mazec :dizzy_face:

Eri, ten cukr používá moje kamoška a nemůže si ho vynachválit, takže už mě taky pomlau nakazila, abych si ho koupila a vyzkoušela :wink: každopádně moc díky za tip.

Tak jo, jdu se nasnídat a budu dělat pomalu oběd, odpoledne chci trochu pouklízet atd.

Joo, holky, umývali jste některá v těhotenství okna? Potřebovala bych si je umýt, ale jak tak od každého poslouchám, že bych to neměla dělat, tak jsem docela na vážkách :unamused: Moc děkuji za odpověd.
30. srp 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj Luci ... pěknou neděli ....
Přidala jsem 6 fotek do alba, tak až budete mít čas a chuť tak koukněte...
30. srp 2009 v 09:13  • Odpověz
Erinko83, ten třtinovej cukr se kupuje normál v potravinách, nebo někde jinde?
30. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
:slight_smile: Dobré dopoledne, tak nám se úspěšně v pátek pokazil počítač. Odešel zdroj, takže se počítač po zapnutí tak za 10 minut sám vypíná. Super. No v úterý nebo ve středu snad bude opravenej. Takže se omlouvám, nestíhám dočítat :unamused:
Luci, já jsem umývala okna někdy v polovině června, když jsem se stěhovali do baráku. To jsem byla tak v 15. týdnu plus minus. Docela se to dalo, hodně jsem přitom odpočívala. Přemýšlím, že si je uyju ještě jednou teď na podzim. Ale Ty to raději nedělej, ať neomdlíš a nespadneš ještě někde z výšky!!!
Do těch přesnídávek se příští rok asi taky pustím :slight_smile:
30. srp 2009 v 09:48  • Odpověz
ahoj Bety, to jsi mě s tím porodem moc neuklidnila. Nepřestávám věřit, že se malje sám otočí, ale moc na to nevsázím. Já právě nechci dopustit, aby mě trápili, já rodila několik hodin normálně, už mě přitom nastřihli jak krávu a ve finále se malej zasekne a ještě mě rozřežou... :unamused: Pro malýho je to o hodně víc rizikovější, může mít různý zlomeniny, budou tahat kleštěma... Ještě proberu s jednou známou, je PA na Obilňáku a včera jsme řešili s mamkou, že kdyby mi v Bohunicích nechtěli toho císaře udělat, tak půjdu na Obilňák i za cenu, že bude na pokoji na šestinedělí narváno a není tam ten "komfort" jako WC a sprcha na pokoji.
V práci jsem bývala vždycky drsná dost, ale to byla moje "půda" a v téhle oblasti jsem totální laik. Doktor mě vždycky převálcuje, ale jsem připravená trvat na císaři. :wink:

Lenajsku, nadstandart je od toho, že je tam něco "navíc", což se rovná "zaplatit si za to". Pochybuju, že je to u Miloušů všechno zadara.
Na každým porodním boxu jsi sama (resp. s doprovodem),ať je to normal box nebo nadstandard, liší se jen tou vybaveností.

MM v pátek odpol. naznal, že to fakt přehnal, omluvil se a nakonec jsme byli i na večeři. :slight_smile: Ale dusno bylo naprosto šílený. Odpadla jsem už v 21h.

Jéé. To je super, že se Verčia daří líp. Těším se na zprávičky, až se ozve :slight_smile:

Marti, je to tak, jak psala Lenča. Všechny se známe z Beremka Slavkov, skoro všechny jsme se tam vdávaly a pak se nějak přibližně stejně přesunuly sem :slight_smile: S prací i bydlením máš pravdu, jsem totální Brňák, ale mám i příbuzný v Újezdě :wink:

Koukám, že řešíte ty přesnídávky. Asi je taky budu časem dělat. Mamka nám je dělala ještě v době, kdy jsem chodila na střední školu. Akorát, že mě chutnají jen ty z ovoce bez přidanýho pudingu. Ale pro dítě vyzkouším i ten puding.
30. srp 2009 v 10:15  • Odpověz
Luci, já umývala okna ještě před 14 dny v 31 tt a ještě další mě čekají asi tak za dalších 14 dní, tj. tak kolem 35 tt. Sice vím, že bych neměla, ale kdo by mi to asi udělal? Pomohla by mi mamka, ale nechci ji tahat, sama toho má dost a MM by mi na oknech udělal akorát šmouhy... Ale narozdíl od tebe jsem nebyla a nejsem na rizikáči a celý těhu mám naprosto v pohodě - až na těch posledních pár dní... Na tvým místě bych to rozhodně nepokoušela i za cenu, že bych měla rok neumytý okna.

Marti, ten cukr se dá koupit všude. V každým hypermarketě i u nás v blbým malým Albertovi. Nemusíš speciálně do zdravé výživy.

Ani nevím, jestli jsem psala, že jsme min.týden v Ikea koupili komodu a včera nakoupili desky, aby jsme na ni mohli udělat a připevnit přebalovák. Až to bude hotovo, tak dám fotečky. Celkem ze vším všudy nás vyjde komoda s přebalovákem na 2000,- :slight_smile:

Jdu vařit oběd, krásný sluníčkový den :slight_smile:
30. srp 2009 v 10:24  • Odpověz
Takže okna umývat můžu, ale nepřehánět to... super :wink: už je máme fakt děsný :grinning: :grinning:

Holky, taková otázka: jak jste to měli nebo máte se sexem v těhu :sweat_smile: já ty manželské povinnosti nějak zanedbávám a M je ze mě už docela na nervy :grinning:
30. srp 2009 v 11:28  • Odpověz
Paaaji, přeju ti, aby se malej otočil ... já teda osobně, bych raděj brala toho císaře, vím, že je přirozenější rodit normálně, ale já se tam taky něco natrápila a pořád jsem čekala, že mi toho císaře někdo navrhne, a nic .... fakt si o něj zkus říct, nebo si to nějak domluvit, když máš známý z oboru .... já osobně bych byla klidnější, když bych věděla, že ta možnost je reálná ....

Jinak já chodila do Brna na střední, na ekonomku na Leninovu (dnes Kounicova - je spojená s průmyslovkou na Kotlářské)
30. srp 2009 v 11:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.