• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Mišičko, já myslela UTZ ve 20tt a né ten 3D :grinning: :grinning: na ten mám ještě čas, miško :slight_smile:

Leni dv., ahoj.. jak se máte a co malej Áďa? My s M už máme po 2výročí od svatby a mimiňousa nám řekli na Den tatínků :grinning:
Kdypak se ti vrací z Paříže, letěl tam pracovně?
5. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
...ach jo, s těma chlapama je to fakt chvílama pěkně na prd. Za chvilku mají dojet tchánovci a my jsme se pohádali. Celej den tady lítám jak hňup s vysavačem, utírám prach atd.a když mu něco řeknu co mu naní zrovna po chuti, tak se zavře do svého kumbálu (pracovny) a trucuje. :angry: :angry:

Lenajsku, snad je aspoň u vás ž líp a manža s tebou půjde na návštěvu porodnice do Bohunic.
5. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz
Luci, tak vám to taky hezky vyšlo :slight_smile:
Adámek teďka spí, už něco málo přes hodinu! Což je v poslední době rekord, pač spává doma už jen půl hoďky. A já jsem si šla schrupnout s ním :grinning: Jinak je furt stejný hodný zlatíčko :slight_smile:
Luci, s těma chlapama je to skoro všude stejný :wink: Můj se vrací v úterý, jel busem, a ve středu by měl jet zas pryč, takže si ho teď moc neužijem.
5. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz
Luci, to je všude stejný, nejhorší, když to přijde před návštěvou a člověk se pak musí přetvařovat ... tyhle situace miluju .... ale jsou to zákony schválnosti ...
5. zář 2009 v 18:18  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsme se byli venku provětrat a je tam teda zimaaa :confounded: brrrr, fakt mě bylo ve svetru a v bundě-kterou teda bohužel už nezapnu dobře. Áďa jezdil na koloběžce a já se stavila pro chleba, sice máme doma pekárnu, ale přiznám se, že jsem poslední dobou nějaká líná :sweat_smile: :grinning: :grinning:

Marti, přesně tak... je mi jasný, že je to všude s chlapama stejný, ale nemám ráda, když je to prostě před návštěvou :angry: ale dneska jsem ho teda v tom fakt nechala, zalezla jsem do ložnice a byla jsem tam, takže musel říct co a jak. Štěstí, že to byli jenom tchánovci a tchýně je super, takže to pochopili a i ona mi potom řekla, že to má doma na denním pořádku :wink:

Leni, tééda...tak si ho snad užijete potom. Jinak ten váš Adámek je normálně asi fakt zlatíčko, vůbec tady nepíšeš, že by brečel atd. no jo, má se prostě dobře a tak nemá proč zlobit :dizzy_face: :dizzy_face: nebo máš jiný receptík?
Snad vás na dalším srazíku konečně uvidím, už teď se nad ním rozplývám, když ho vidím na fotečkách ve tvém Albu.
5. zář 2009 v 18:34  • Odpověz
Tak jsem poslala manžu se sousedem do hospody na pivo (aspoň bude klid) a já s Áďou budeme koukat na Asterixe, malej se na to celý den těší :slight_smile:

Pěkný večer, holky!!!!!!!
5. zář 2009 v 19:57  • Odpověz
Luci, jo, zlatíčko zatím stále je :dizzy_face: Ale taky si umí zařvat, ale fakt jen když ho něco trápí nebo má hlad.... Říká mě spousta lidí, že je moc hodnej. No jsme spokojeni asi oba, já jsem v klidu a v pohodě a on taky, jestli je to tím, nevím... Jsem ráda, že kolem něj nemusím furt skákat a zabavovat ho, on si v klidu pohraje v postýlce, na zemi, prostě kam ho položím. Tak doufám, že mu to zůstane :grinning:
5. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Leni.dv: to je dobře, že je malej hodnej .... si to užívej ... ono je to strašně poznat, když je mamina v klidu, je pak v pohodě i mimčo ...
5. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj kočky, pěknou slunečnou, i když chladnou neděli přeji!
Včera jsem se k PC vůbec nedostala za celej den, ani jsem ho nezapínala. Dopoledne vaření, četla jsem si knížku, pak dojel MM od rodičů a jeli jsme do té Ikei a Shopping Parku, vrátili jsme se a mě zase bolely nohy a záda, je vidět, že těch mých 12kg navíc už se projevuje, nevydržím být dlouho na nohách... :confounded:

Ale máme úložný krabice z Ikei, světýlko nad postýlku, koupila jsem zase rámečky tak budu tvořit, pak v Tescu lahvičku NUK pro novorozeňata, abych nějakou doma měla (všichni říkají že Avent je nejlepší, ale dívala jsem se, že i ten NUK vypadá fajn, má tam taky jakejsi protikolikovej dudel).
Pak ještě v DMku jednorázový přebalovací podložky, jednorázový kalhotky do porodnice a dalších pár věciček.. a v Tescu samozřejmě nákup běžnej a tisícovka v pr..... :angry: :unamused:
A v ten pátek jsme s kamoškou koupily ve Vichrovi v hračkářství pěknej kolotoč, s plyšákama, za necelou pětistvoku. Je natahovací, tak se nemusí řešit baterky a hraje klasickou uspávací melodii. Moc pěknej. :slight_smile:
Předtím jsem byla ve Futuru v KIKu a tam koupila osušku s kapuckou a žínkou za 150ká, bílou, moc pěknou a další hovadinky.
A sobě svetřík, co končí pod prsama a je na knoflík, černej, takže se hodí ke všemu, i k halence, kterou si chci vzít příští víkend sestřenici na svatbu. Tak mám fakt radost.
Sice jsem byla úplně hotová, ale už nemusím lítat po obchodech a shánět. Myslím totiž, že bude asi už teď bývat ne moc teplo... no uvidíme.

Četla jsem, že Pája.o má cukrovku v pohodě, moooc gratuluju, super!

Luci, s těma chlapama... mě včera MM taky nakrknul, s ním jít někam do obchodu to je katastrofa... dělá načučenýho, pak jsu naštvaná já že on je načučenej, přitom ho k nákupu potřebuju, potřebuju se s ním o lecčems poradit a furt ho někde naháním... :angry: To, že tam bylo hafo lidí bylo jasný už dopředu, bo počasí nic moc... bych ho fakt nejradši. Tisíckrát můžu opakovat, že už se tam asi nedostanu, a s mimčem pak už vůbec ne, hlavně ne v zimě... ale to je jak kdybych mluvila do dubu. Nakonec uznal, že je dobře, že jsme to tak koupili, ale v tom obchodě bude dělat xichty. Fakt na ranu. :angry:
DOufám, že je u vás už dneska líp.
Jinak se mnou do Bohunic nepojede, už jsme se o to m bavili, ale já na to prdím, pojedu tam aspoň v klidu sama, v týdnu, udělám si obrázek a nebudu se starat o to, jestli je naštvanej nebo ne, že tam musí být...
Je to s ním někdy jak s malým děckem....
Navíc mám teď čím dál větší pocit, jak kdyby se nademně povyšoval, někdy na mě mluví jak na totálního debila co nic nechápe a to mě naprosto vytáčí... jak kdyby si ani neuvědomoval, že jsu nastávající matka a že budu vychovávat (s ním teda) našeho syna... Možná jsu přecitlivělá, ale poslední dobou fakt mám pocit, že se změnil. Doufám, že až se mimi narodí, tak se změní k lepšímu... snad.

Ohledně porodnice, jsu asi taky rozhodnutá jet do Bohunic, hlavně kvůli tomu, že tam jsou povolený návštěvy na pokoji a pokoje jen po dvou, tak si myslím, že tím pádem na šestinedělí člověk nepotřebuje nadstandart. Přemýšlím o tom, jestli nadstandart porodní box jo nebo ne, ale to ještě uvidím. Na to je čas.

Leni, jéé, máte dva roky výročí svatby a TM je zrovna pryč? To jsem nevěděla, že to tak blbě vyšlo.. škoda. Ale oslavíte to o to víc jak přijede... :wink: A fakt to letí, že už je to rok, co jsi zjistila, že jseš těhotná a teď bude mít malej 4 měsíce za chvilku... mazec!!! A je fakt hodňoučkej, moc bych si přála taky takový hodný mimčo. :slight_smile: Tak vás zdravím!

Jinak Teri, plínky Babylove jsme řešily s holkama ve čtvrtek, že jsou docela dobrý, takže bych je klidně koupila. Já zatím žádný nemám, do porodky budu brát asi Pampers, ale určitě je koupím, když mám na ně slevu v DMku. A Ty pak budeš látkovat, tak je klidně do té porodky vem, Lenča je myslím v porodnici měla taky.

Mějte se krásně, já jdu vařit a jdeme s MM ještě něco tady předělávat, teď tady začínáme trošku přeorganizovávat nějaký věci v bytě, abysme získali každej cm prostoru navíc... zjišťujeme, že máme fakt byt netušených možností, na to, že to je 1+1... :grinning: Už se nemůžu dočkat, až tady bude i postýlka, ale to je ještě čas, teď kdybysme přestavěli nábytek, tak by tady byla mezera. To ho přestavíme, až bude postýlka koupená. Už se na to moc těším... :slight_smile:

Jo, a ještě jsem v pátek byla v obchodě Brána k dětem, na Josefské, a nechala si tam předvést nosítko Ergo, vypadá naprosto super a určitě ho pořídíme. Paní říkala, že se jí zdá lepší než Manduca, za stejnou cenu. Jsu jím naprosto nadšená. Je sice dražší než třeba klokanky, ale pro děti je to lepší, kvůli kyčlím a zádičkám...

Tak já už mizím, ať máme co jíst.

Krásnou pohodovou neděli všem, všechny zdravím!!!
6. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahojík Lenajsku,
to je super, že jsi pořídila ve městě všechno co jsi chtěla, i přesto, že byl tvůj manža nakrknutý..ale je to prostě fakt všude stejný. Jinak jsem se fakt pobavila nad tím jak jsi psala, že na tebe chvílama mluví jak na hňupa, který nic nechápe atd. protože to mi ten můj dělá poslední dobou často a mě to pokaždé dost naštve a potom teda řádím a on je schopný se mi ještě do obličeje pomalu smát :angry: fakt na zabití!!!!!

Jinak je to u nás už v pohodě, akorát jsem ho poslala převléct postele (povlečení) a už to dělá půl hodiny, noo néé že by mu to nešlo, ale dělá s Áďou blbosti. Se do toho oblékli a dělají strašidla :rolling_eyes:

Leni dv., určitě je malej spokojený, protože jsi spokojená i ty. Je totiž pravda, že když jsi nervózní, tak že to mimča poznají a jsou potom taky podrážděné. Ale je teda fakt, že máš hodné zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahojky holky,
Luci aha já myslela , že s e ptáš na ten 3D. Tak ten ve 20tt se neplatí a mě ho normálně dělal doktor :wink: ke , kterému chodím na gyndu :wink:

Leni pak povaprávěj jak to chodí v Bohunicích sice tam asi rodit nebudem, ale zajimámě to :wink:

My včera měly taky pernej den, ráno mě chytl zub tak se jelo na pohotovost kde mě to aba drsně vyčistila.Pak Martinův děda s babi slavily narozky tak jsme se tam na chvilku zastavily, potom nákup a večer u nás grilovačka až do půl jedné. Dneska jsem sice trochu unavená, ale nejvíc mě štve, že je mi zase zle od žaludku jako minulej týden :unamused:

A ještě se musím pochlubit dneska poprvé malá tak hodně kopla , že jsem to cítila na ruce a viděla jak se mi trochu jakoby vypouklo břicho, tak mě to dostalo, že mě to rozbrečelo :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
Ahojky při neděli,
tak my včera byli konečně v porodnici v Bohunicích, prohlídka i přednáška od PA byla fajn, dozvěděli jsme se asi všechno. Spíš, když PA popisovala všechny ty doby porodní a věci kolem porodu, tak jsem si říkala, co nás všechno čeká... :sweat_smile: Dokud si to člověk neprožije na vlastní kůži, tak si to asi těžko dovede představit. Každý porod je individuální a u každého to probíhá jinak.
Taky nám kamarádka PA domluvila kontrolu u Dr. v těch Bohunicích, tak mi dělal utz. Maličká se bohužel zatím neotočila. Říkal, že jí ještě dáme 2 týdny čas, tj. do konce 36tt a pak už se budeme domlouvat na porod buď klasický koncem pánevním nebo na císaře.
Maličká má 1,9 kg, prý je trošku menší než by měla být, ale myslím, že to ničemu nevadí, aspoň se mi třeba bude líp rodit, když nebude macík. Plodové vody mám pořád míň, ale je to ještě na hranici normy.
Tak jsem si včera říkala, hlavně, že jsme si pořídili to epi-no... :unamused: I když bych rodila normálně, tak prý když je miminko otočený, tak mě stejně nastřihnou :frowning2:
A pokud se teda malá neotočí, tak říkal Dr., ať počítám s tím, že se budeme domlouvat na porod o 1-2 týdny před termínem. To by znamenalo už cca za měsíc. Jsem se zhrozila, když jsem si uvědomila, že už nám moc času nezbývá... :slight_smile: Ale na maličkou se těším, to je jasná věc!
6. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
Mišičko, aha... tak to já půjdu znovu na to Veveří, i když moje dr.mi taky dělává UTZ pokaždé co tam dojdu, ale přece jenom bych to chtěla vědět na 100% co to teda vlastně čekáme a na tom Veveří nám minule pouštěli i srdíčko atd. tak uvidím.

Jinak gratuluju k pořádnýmu kopancu :dizzy_face: :dizzy_face: to muselo být super!!!!! Ani se ti nedivým, že si se rozbrečela..jsem zvědavá na sebe, to budu řvát štěstím jako želva :grinning: :grinning: u Áďi jsem brečela i po porodu, když mi ho dali na bříško.
6. zář 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahojte holky, hezkou neděli!
Lenajsku, ty tvoje mega příspěvky, to si člověk aspoň počte !!!! :grinning:
Katy, to je škoda ,že se malá ještě nepřetočila. Ale dobrý, že to bereš reálně, nemá cenu se nervovat, co se má stát, to se stane ... a je dobře, že je malá menší, fakt je to na takový porod lepší .... taky je dobrý, že jsi byla na té prohlídce u "protekčního" doktora ... to se vždycky hodí, takový lidi, fakt ... moc držím palce ... švagrová je velká ženská, rodila malou koncem pánevním (řekli jí to, že je malá takle až v porodnici před porodem, doktorka jí to vůbec neřekla ... prý aby ji neděsila , nechápu!) Anetka měla 2,60 kg, tak prý se to dalo, akorát jí doktor teda musel hupnout na břicho, aby malá neměla hlavu moc dlouho vevnitř, ale jinak všechno v pohodě. Tak myslím, že to zvládneš, ať už to bude normál nebo císař ...
Luci, Mišičko, nic si z toho nedělejte, já taky bulím pomalu u všeho, a když mi Markétku dali na břicho, tak jsem bulela jak želva, teklo to samo, ani nevím jak ... byly to nervy a tohle byla taková úleva .... fakt krásný! To jsou hezký slzičky :wink:
6. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
Míši, to je super, že jsou kopanečky malé už i vidět, to je paráda to pozorovat, co? :slight_smile: Věřím, že Ti ukápla slzička, to k tomu patří, je to nepopsatelnej zážitek. :slight_smile:
A už se taky nemůžu dočkat, jak malýho poprvé uvidím, jak mi ho dají na bříško... to je asi pocit, kterej se ničím nedá srovnat...

Katy, to mě mrzí, že se malá neotočila, ale snad by to šlo i tím KP porodit... snad dr. budou vědět co dělat. Moc držím palce, aby to šlo vše hladce!!! Takže jste si už byli porodku prohlídnout, a pocity dobrý? Jak na Tebe působilo šestinedělí a ty porodní boxy? Já se tam příští týden nedostanu, až ten další. A věřím že je to spousta informací ohledně porodu a věcí kolem porodu... aspoň člověk tak nějak trošku teoreticky připravený je...
A je fajn, že jste byli na tom UZ.A že je menší určitě nevadí, ona to pak dožene... vůbec si s tím nelam hlavu. A máš pravdu, ono to fakt bude co nevidět a malá bude na světě... :slight_smile:

Míšo, my byli taky na 3D v Heliosu, byli jsme spokojení. Myslím že jsou od nich pěknější fotky než z toho Prenatalu a ještě to stojí míň.
A Luci, taky nám tam pouštěli srdíčko. :wink:
Jsu ráda, že jsme tam byli. :slight_smile:

Marti, no jo, nějak jsem se rozepsala, tak se omlouvám... a to se ještě krotím... :grinning: :grinning:

Mějte se fajně, jdu se natáhnout, před chvilkou odešla návštěva, byla to fajn neděle.
6. zář 2009 v 17:28  • Odpověz
No zatím to byl jeden kopanec, nějak mě navnadila a nic :grinning: Ale už to vypadá, že za chvilku už to bude cítit i manža :wink:

Už se těším na ten 3d už aby byla středa :wink:
6. zář 2009 v 17:55  • Odpověz
Tak já mám super náladu, protože za 3týdny vyrazíme na prodloužený víkend do Jižních Čech na houby :slight_smile: pojedou s námi i tchánovci, takže to bude fakt super. Zase " vypadnu " někam ven a malej už bude letos konečně taky hlásit a hledat hříbky s námi, minule se ještě nesl v krosně :grinning: akorát budu zase doufat, že mi nedojde kontrola a nebo nechytnu klíště které bude mít boreliózu nebo něco jiného, protože to fakt nevím, jak by jsme to léčili, když antibiotika nemůžu :unamused: tak snad to dopadne na jedničku.

Jéééžiš, já se fakt táááák těším :grinning: :grinning:

Lenajsku, moc ti to s kočárkem slušinkuje!!!!! Jinak holky jsou prostě kočky a klucí jsou zlatíčka :dizzy_face: :dizzy_face:

Mišičko, neboj..za chvilku tě bude kopat o sto šest :wink:

Jéé, holky... my se za ty tři týdny dozvíme co to vlastně čekáme :sweat_smile:

Tak jo, pěkný zbytek slunečného víkendu..já jdu ještě na chvilku ven za klukama.
6. zář 2009 v 18:32  • Odpověz
Nazdar holky, hlásím se po víkendu u rodičů:slight_smile: Bylo fajně, slavili jsme hromadně moje a bratránkovi narozky:slight_smile: Já je mám teda až za 14 dní, ale aspoň si to dýl užiju:wink:

Leni, já se chystám na to ergo nebo na šátek, ale chci jít až po porodu přímo s malou do obchodu a vybrat co nám bude víc pasovat...Klokanku mi pučila manžova sestřenka s oblečkama, ale do toho ji v žádném případě nedám, přijde mi to strašný:frowning2:
6. zář 2009 v 19:12  • Odpověz
Lenajsku, se neomlouvej, to je fajn, že je co číst .... jinak koukala jsem ti do albíčka. ... teda soupravička do porodky je parádní, fakt všechna čest !!! a cestovní postýlka, teda my máme taky, ale kam se na tu vaši hrabe, je suprová!
Luci, to jsem taky zvědavá, co že se vám to narodí ... dáš nám vědět?
Teri, to je fajn, že ses měla dobře a žes ty narozky super oslavila !

Holky, my byli s Markétkou na návštěvě u kamarádky na chalupě ... mají ji v Pačlavicích, MM tam hrál fotbal, tak jsme se přifařili ... pěkně to tam pospravovali, ale ještě je spousta práce čeká ... dojeli jsme domů až v 19,30 ale dobrý, malá byla spokojená ....
6. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný pondělní dopoledne, sice je venku chladněji, ale vypadá to na krásnej den! Asi začnu postupně prát věcičky pro mimi, začnu bavlněnýma plínkama po nás.. :slight_smile:

Teri, to je fajn, že jste měli super víkend, paráda. :wink: Já šátek nechci, sice se mi líbí, ale já jsu na to totální nemehlo a MM by mimčo v šátku nenosil, tak je pro nás lepší koupit to ergonomický nosítko. A asi fakt to Ergo než Manducu, zdá se nám lepší. Už se nemůžu dočkat, jak mimi budu nosit a vozit... :slight_smile:

Luci, prodlouženej víkend bude super. Hlavně, aby vyšlo počasí. A musíš se pořádně našplíchat, aby nebyly klíšťata. Snad se jim vyhneš. Já letos měla dvě, ale snad je to vše OK. Tak snad budeš bez klíšťovýho úlovku. A díky za pochvalu fotečky. :slight_smile:
A myslím že už tak nějak tušíš, co čekáte, ne? :wink: Ale tam se to dozvíte na 100%, to je jasný. I když se říká, že na 100% se to člověk dozví až při porodu...

Marti, díky za pochvalu... :slight_smile: To je fajn, že jste měli neděli na chalupě u kamošky, to jsou fajn výlety.

Všechny zdravím, mějte krásnej den!!
7. zář 2009 v 10:38  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
o vík. jsem se sem vůbec nedostala... V sobotu jsme byli celý den u našich a v neděli pro změnu u tchýně - měla narozky. Pořád se tak nějak cpe na návštěvu, že ji asi fakt budeme muset pozvat. Asi 4x zopakovala, že když jsem teď doma, tak kdy ji pozvu na návštěvu..
Dneska jdu ještě na preventivku k obvoďačce. Docela sranda, až budu číst písmenka a další blbosti. :grinning:

Lenajsku, já si včera ráno taky vyprala všechny bavlněný plínky a ručníky a osušky pro malýho. Večer jsem je stihla i vyžehlit, tak mám první mini-úkol za sebou. Ostatní začnu prát příští týden. Musím ti pak projít albíčko, co máš novýho :slight_smile: Koukali jsme s mamkou na cestovní postýlky a bezkonkurenčně vyhrála ta, co máš ty. Prosím tě, nikde jsem nevyčetla, jestli je tam už nějaká vložka, která slouží jako matrace, nebo do té postýlky musím mít ještě matraci. Můžeš mi, prosím, poradit?
Takže i u tebe nakonec zvítězí Bohunice? Původně jsem byla jediná a teď to vypadá, že tam budeme rodit všechny :sweat_smile:
Určitě jsi super nakoupila. Já mám ještě seznam, že se mi z toho točí hlava. Ale větší část nakoupíme, až pojedeme pro kočárek. Většinu mám v podstatě vybranou, je to fyzicky koupit.

Leni.dv, hrozně to letí, že? Snad ti manžel vynahradí, když s tebou nebude na výročí svatby. Taky si myslím, že když je v pohodě maminka, je v pohodě i miminko :wink: Pokud teda není tak šíleně hyperaktivní, jako můj synovec...

Luci, MM je taky někdy na zabití. To jsou asi nakonec všichni chlapi :slight_smile:

Katy, už jsi měla i protekční UTZ? Já taky 100% vím, že je malej pořád otočenej hlavičkou nahoru. Nevím, jak ty, ale cítím to a jsem přesvědčená, že bych okamžitě zjistila, že je otočenej. Já do porodky půjdu až po 23.9, do té doby mi dávají šanci na otočení.
Takže ti taky řekli, že by byl porod o týden až 14 dní dřív? To mi říkala už moje dr. na gyndě, já se s tím už docela smiřuju. Nabízeli ti tu možnost otočení zevními hmaty??? Šla by si do toho nebo ne? Malej měl před 12 dny 1650g, tak by mě zajímalo, kolik od té doby přibral.
Ta moje známá PA mi říkala, že by mi doporučovala i přes porod KP, abych rodila normálně vaginálně. Ještě znovu probereme rizika, jsem teď na vážkách, jestli normal nebo císař. Strašně špatně se mi hojí jakýkoliv škrábnutí, jizvy se mi všechny totálně rozjely a dlouho mi trvá hojení. Toho se taky docela bojím.

Holky, kdy jste vybíraly dětskou doktorku? Musím ji mít už před porodem, že???
7. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
Paaji, no já myslím, že pokud to jde, je vždycky lepší normální porod než císař... Ale snad se vám ty mymiča ještě otočí!! :slight_smile:
Jinak dětskou teďka řeším, musím se konečně odhodlat tam zavolat, jestli vůbec berou a tak...po mě už v porodnici budou chtít vědět jméno MUdr., takže rozhodně zařídit před porodem!!!
7. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
Ahojte holky!
Páji, o tom obratu zevními hmaty mi říkala moje gyndr. už při minulé návštěvě, ale řekla, že je ještě čas, že uvidíme na další kontrole. Tu mám zítra, takže je mi jasný, že mi to bude zase nabízet. Já jsem ale rozhodnutá, že do toho nejdu. Za prvé je tam jen 50% úspěšnost, za druhé se bojím, aby malé nějak neublížili (i když jsou na to speciálně školení, tak prostě nikomu nevěřím) a za třetí v mým okolí to dělali hned dvěma známým a ani jedné se to nepodařilo, takže to je pro mě další odstrašující příklad.
Ještě nejsem na sto procent rozhodnutá, ale pravděpodobně bych zkusila normální vaginální porod. Dr. v porodnici mi říkal, že je to opravdu jen o psychice a ta maminka musí do toho jít s tím, že to zvládne, že bude dobře spolupracovat apod. Pokud si člověk už od začátku nevěří a má z toho velkej strach, tak je prý lepší se rovnou domluvit na císaře. Jinak prý u porodu koncem pánevním tě vždycky nastřihnou, kvůli tomu, že zadeček je měkčí a tu cestu ven si nedokáže protlačit tak jako hlavička.
A další věc je, že po CŘ nemůžeš pořádně ani mimčo pochovat, protože tě bolí jizva, prý se taky může později spustit laktace apod...
O té dětské Dr. jsem četla zrovna dnes, že bych ji měla předem kontaktovat a zeptat se, zda ještě bere. Pak stejně řekne, že se mám ozvat, až se dítko narodí.
7. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahojte holky!
Pavli, já si dětskou lékařku domlouvala před porodem, ale spíš pusou, šla jsem se zeptat, jestli je něco k tomu potřeba, ona mi řekla, že stačí, abychom z porodky zavolali, že nás ten den pouští domů a ona hned odpoledne dojela i se sestrou prohlídnout malou a převzít ji do péče ... v porodce se mě na to jméno doktorky ptali, tak jsem ho tam jen nahlásila.
Katy, já teda tomu otočení taky moc nevěřím, já bych to raděj nechala, jak to je ... bych měla asi strach ... jeto jak píšeš, musíš věřit tomu, že bude všechno ok a spolupracovat, to je jediná cesta. ... jinak má sousedka císařem rodila, den po porodu jí malýho jen nosili, ale další den už ho měla u sebe a zvládla to ... a kojila 15 měsíců, tak myslím, že je to hodně všechno individuální ... mě po tom třetím porodu bolelo všechno, dokonce mi museli dát prášek od bolesti, u každýho dalšího dítěte se bolestivěj stahuje děloha, to byl mazec, myslím že po porodu je člověk tak nějak celkově zbouranej, ale viděla jsem maminy, co běhaly jak srnky hned druhý den ... mají můj obdiv ....budu držet palce, tobě i Páje, ať to holky všechno zvládnete ...

Já si včera dovezla tolik jablek, hrušek, broskví atd. ... jdu dělat přesnídávky, už si objednal i Martin, posledně mu chutnaly, dojídal po Markétce co nesnědla ... ještě že mám skleničky i po marmeládách, kdyby toho bylo víc, to stejně budu muset dělat na 2x , je toho moc ...
7. zář 2009 v 11:40  • Odpověz
Páji ahojky! Tak ať Ti kontrola u dr. dopadne dobře!
Díky za pochvalu postýlky... ta postýlka má v tom lůžku takovou tenší skládací matraci, která má dole něco pevnýho, že to jako drží v tom lůžku. Tahle postýlka má to vyšší lůžko kratší než je to spodní, prý se od téhle firmy to vyšší lůžko ani jinak nedělá. My do toho budem kupovat ještě molitan a ten budem vozit s sebou, zdá se mi na delší ležení jen ta matrace co tam je dost nízká. Na občasný přespání to stačí, ale třeba na pár dní si myslím že je to už nevhodný. To chce si to ohmatat. My ji kupovali v obchodě naproti Slovanu na Lidické, ale tehdy to byl poslední kus v té modré barvě, teď nevím, jestli tu modrou tam ještě mají. Ještě jsou docela dobrý postýlky značka Baby design myslím, ale ty už nemají tu boudičku. Mně se líbila hlavně právě ta boudička, že je to proti sluníčku. A rozhodně jsem chtěla postýlku už i s přebalovákem. To mají i ty Baby design.

Jinak asi to vidím na ty Bohunice, fakt kvůli tomu šestinedělí... i když vím, že to tam asi bude jak na běžícím pásu, ale hlavně, že člověk nebude muset být s mimčem na chodbě.

Ohledně toho, že je mimi otočený zadečkem... je to blbý, ale já bych asi do toho zevního hmatu taky nešla... zvlášť, když není vůbec jistý, jestli se otočí. A ani nevím, jestli bych šla rovnou do císaře, nebo bych nejdřív zkusila rodit přirozeně... u chlapečků je to asi fakt horší jak u holčiček, ale kdybych čekala holčičku, tak bych asi šla i přesto do přirozenýho porodu, i za cenu nástřihu... císař je přece jen operační výkon a je to zásah do těla... ale nevím, jak bych se nakonec rozhodla.

Já mám taky pocit, že je mimi u mě otočený hlavičkou nahoru, uvidím příští týden na KO. Ani nevím, do kdy by se tak měl otočit...

A díky za připomenutí dětské dr., taky se pomalu asi budu dívat na netu na reference a pak zkusím zavolat, jak to tady ve Slavkově chodí. Polikliniku máme kousek od baráku, tak to je v pohodě.
V porodnici se už ptají na jméno dětské dr, jo? Tak to si budu muset asi někam napsat... :slight_smile:

Tak, pere se mi první pračka s dětskýma věcičkama, s těma plínkama. :slight_smile:
A před chvilkou přijela pošta s velkým balíčkem z netovýho bazárku, přišlo hafo krásných věciček... tak už to mám skoro vše, tak budu postupně taky prát a asi rovnou i žehlit, ať to mám z krku. CHci využít pěknýho počasí, který pak v říjnu už být nemusí... a prádlo chci sušit hlavně na balkóně.
7. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz
Marti, ať se Ti přesnídávky povedou... jak dlouho to pak tak vydrží? Kdybych teď na podzim udělala nějaký přesnídávky z jablek, co máme na chalupě, myslíš, že to vydrží do příštího léta/podzimu? Ony bohužel zrají až tak koncem září začátkem října...
7. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj holky, já teď dojela z Brna a venku je fakt pěkně, sice tam není takové teplo, ale to mě vůbec nevadí.

Lenajsku, no nestraš..protože jestli nám teď opravdu řeknou znovu tu holku a po porodě mi přinesou chlapečka, tak bude nosit růžovou :grinning: no, uvidíme, ale budu ráda za cokoliv, hlavně že to bude zdravé a do toho Unora to v bříšku vydrží :slight_smile:

Marti, máš objednávky na přesnídávky..to si můžeš rovnou otevřít nějakou firmu a třeba budeš konkurovat i Hamánkovi :sweat_smile: :wink: já teď na přesnídávkách docela ujíždím a to jsem je nikdy moc nejedla.
7. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
Luci, my kdybysme měli holčičku, tak by zase nosila všechno modrý... :grinning:
A určitě do února v bříšku vydrží, neboj. :wink:
Šiš to je hodin, jdu něco dělat...
7. zář 2009 ve 12:04  • Odpověz
Katy, ať Ti zítra kontrola dopadne dobře... držím palce!
7. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
Katy, já jsem taky rozhodnutá, že do obratu nejdu. Chtěla jsem znát tvůj názor, aniž bych tě ovlivnila. Ta moje známá mi sama říkala, že by mi to nedoporučovala. Že se to nikdy nedělalo, a že je to teď "módní"... Navíc ta úspěšnost 50%. A i kdyby se to povedlo, tak se malej zase může sám přetočit zpátky. Nenechám se trápit a bát se, že malýmu ublíží. :confounded:

No nevím, jestli jsem natolik psychicky odolná, abych šla do normálního porodu i s tím, že můžu malýmu ublížit... Ještě mám docela čas na to, abych si to rozmyslela. O tom nástřihu vím, říkala mi to právě doktorka v porodnici. Bála jsem se, že budu roztrhaná a ještě rozřezaná... Říkala, že se rovnou dělá nástřih, protože ten zadeček neotevře porodní cesty tak, jako hlavička.

Za chvilku valím k té doktorce, je ve stejným středisku jako dětský doktoři, tak obkouknu, kdo tam je, pozjišťuju informace a reference a někomu zavolám, abych se zaregistrovala.

Leni, díky za radu. Jsem ráda, že tam je aspoň něco. Stejně asi koupím ještě tenkou molitanovou matraci. Budu mít tu cest.postýlku v kuchyni a obyváku. A kolik tě tam stála? CHtěla bych ji v té žluté barvě.
S tím otočením. Mě ta dr. v porodnici říkala, že je čas do 37 tt. Ale samozřejmě, čím později, tím menší šance.

Luci, neboj, dneska to už mají líp vychytaný. Troufám si říct, že když ti v Prenatalu na Veveří řeknou, že to bude holka, tak to holka prostě bude :wink: :slight_smile: :wink:
7. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.