• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Tak zas nemám ani balon ani peníze:grinning: Řidič zapomněl ten nafouknutý přivézt, tak se tam stavím odpoledne až půjdu ze cvičení.... Ale mám jedno, vlastně 2 vítězství v kapse!!! Za 1. balon nafoukli na prodejně a ověřili si, že je opravdu malý, takže už to poslali zpět na reklamaci a za 2. si přišla na to samé stěžovat paní, která si ho koupila včera:grinning:
24. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
Mám balon!! A v dobré velikosti!! :grinning: Tak hlásím konec story! :wink:
24. zář 2009 v 15:54  • Odpověz
holky, tak co v Bohunicích?
Luci, co nákupy?
24. zář 2009 v 18:36  • Odpověz
Holky, nějak nestíhám, a koukám, že se dají vaše zápisky dočíst, všechny užíváte hezkýho počasí ...
Mě se zadařilo potkat posledně po plavču Babel - Martinu a dneska před plavání na bazéně Radku, tak jsem ráda že aspoň takle někoho vidím ...
Paaaji, koukám, že malej se nepolepšil ... hlavu vzhůru holka, dobře to dopadne, neboj .... budu držet moc pěsti !
24. zář 2009 ve 22:43  • Odpověz
Paji.o: .... já bych Vyškov na porod neměnila, byla jsem s personálem moc spokojená, uvidíš, že to zvládneš taky a ze cvičení už tam budeš mít "známý" asistentky, on se pak člověk uplně jinak cítí, když nejsi mezi cizíma ...
24. zář 2009 ve 22:44  • Odpověz
Dobré ráno, kočky..

Eri, tak to je super, že máš konečně balón a " STORY " zkončila :wink: :grinning:

Paji.o, ahoj... nákupy v pohodě, neodolala jsem a koupila jsem malé růžový dudlík :grinning: jak já si na tu barvičku nemůžu nějak zvyknout :grinning: :grinning: ale budu muset, když budeme mít doma malou berušku :dizzy_face:
Hrozně se na ni těším a doufám, že všechno dopadne dobře.

Marti a Paji, o Vyškově jsem toho moc neslyšela, ale určitě to tam nemusí být špatné..ono hodně záleží i n atom, jaký tam jsou ten den lidé, ale to je prostě všude. Já bych tam klidně taky šla, ale rodinu máme v Brně a aby jezdili až do Vyškova... to fakt ne :confounded: Ale na to mám ještě dost času, abych nad tímto přemýšlela.

Pěkný den všem!!!!
25. zář 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj holky, pěkné páteční dopoledne přeji.. včera jsem přijela totálně K.O., tak jsem už ani nepsala. Byla jsem pak si ještě sednout s mamkou a ségrou a koupila kojící podprsenku, krásnou noční košilku s knoflíkama a obrázkem Večerníčka :grinning: , nějaký drobnůstky pro mimi v DMku, sobě ještě moc pěknej dlouhej svetr, co můžu nosit ještě s bříškem, tričko a taky tričko pro MM, takže jsem měla úspěšnej den.

V Bohunicích jsme byly jen tři těhulky, dvě měly doprovod manžílky a já jsem tam teda byla sama, ale je fakt, že MM by si už podruhé vyslechl podobný povídání jako u Miloušů a ty sály vypadaly taky hodně podobně.
Rozhodla jsem se rodit tam, hlavně kvůli tomu šestinedělí, to je oddělení komplet zrekonstruovaný, mají tam myslím 10 pokojů, všechny po dvou lůžkách a z toho dva pokoje mají WC a sprchu pro sebe (pro dvě osoby) a zbylých osm pokojů to mají pro dva pokoje (pro 4 osoby), což je naprosto super. Koupání a přebalování mimi u pokoje, takže pohoda. Ještě tam mají nějaký nadstandarty, ale nevím kolik, o to jsem se nezajímala, bo si ho brát nebudu. Stojí necelých 1300,- a zdá se mi to zbytečný, když jsou pokoje po dvou, návštěvy možný na pokoji a WC hned u pokoje. Bohužel jsme ty pokoje neviděli, byly všechny plný, tak nám sestřička ukázala aspoň pokoj, kde jsou maminky po císařským řezu, a ten vypadal pěkně, taky celej novej. Tak ty pokoje asi vypadají všechny stejně nebo hodně podobně. Taky byl po dvou lůžkách.

Porodní sály - mají tam ten jeden nadstandart (myslím, že to byl jeden, aspoň jen jeden jsme viděli), co má ten svůj záchod a sprchu. Možná tam je ještě jeden nadstandart, to je asi ten, co má tu vanu.
Na mě ten nadstandart působil hodně nemocničním prostředím, hrozně chladně. Možná někdo uvítá, že je WC a sprcha hned v tom boxu, já osobně na ten nadstandart nepůjdu, fakt jsem si tam připadala jak v nemocnici.
Je tam teda nový lůžko, na kterým se rodí, takový polohovatelný, pak gauč pro doprovod, pak místo na kontrolu mimča po narození, na omytí, označení... je tam váha, vše potřebný pro mimčo, jak se narodí. Mimčo po porodu je na tom boxu spolu s maminkou, čeká se, až se vypudí placenta a zašije případnej nástřih nebo poranění. Mimi se hned po porodu dává mamči na bříško, do půl hodiny po porodu se přikládá k prsu. Nástřih nedělají automaticky, podle toho jak to vypadá s hrází. Epidural není hrazenej, a kdo by ho chtěl nebo o něm uvažoval, má to nahlásit hned u příjmu, aby o tom personál věděl a mohl udělat během porodu potřebný vyšetření pro epidural, aby nebylo pozdě ho dát. Mají tam pak ten balón, stoličku, a nevím co ještě... taky je možnost pouštět tu hudbu a tak.
Další porodní boxy, který nejsou nadstandartní (tudíž mají WC a sprchu na chodbě), se mi líbily víc, asi tím, že měly barevný stěny. Viděli jsme teda jeden, žlutej, a ten působil hrozně příjemným dojmem, takovým domáckým. Na chodbě mají 3 záchody a 3 sprchy, takže nehrozí, že by byly všechny obsazený. Celkem těch dalších porodních boxů je 3. A na chodbě se může člověk potkat maximálně s personálem nebo dalšíma rodičkama a doprovodem, ale WC i sprcha jsou kousek. Navíc prý když se chodí i dál než po tom boxu, tak se využívá zemské přitažlivosti a urychluje to porod.
Já jsu rozhodnutá rodit na tom klasickým porodním boxu, za kterej se nic neplatí a působí na mě lepším dojmem, než ten nadstandart, ale je to čistě můj názor.
Jinak nám PA říkala, kdy jet do porodnice, jak probíhá porod a pod... docela dost informací. Dostali jsme telefonní čísla do ambulace, kam se máme hlásit kolem toho 38tt na ozvy a kontroly, taky na porodní sál...
Ptala jsem se na porod koncem pánevním, tak ta PA říkala, že pokud by mimi nebylo moc velký (nad 3,5kg) a bylo dost plodové vody, nebyly by jiné potíže, tak by radši volila porod KP než plánovaný císař... já se zatím jen teoreticky informovala, uvidím, jak to bude na té další kontrole.

Zapsala jsem se na předporodní kurz, ale až v listopadu, tak snad to ještě stihneme. Je to začátkem listopadu, tak snad to bude OK.
Ještě se tam zeptám na kurz o kojení, to mi nějak včera vypadlo z hlavy.

Takže tolik vše o Bohunicích... :wink:
25. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
Teri, takže akce balón zakončena, tak fajn! :wink: Jak jsi to nakonec dokázala, že máš balón té velikosti, co jsi chtěla? Asi na ně zapůsobila i ta druhá paní, co si přišla stěžovat na tu stejnou vadu... :slight_smile:

Páááji, jak jsi včera dopadla v Bohunicích? Nějak jsem Tě tam kočko neviděla, asi jsme se minuly. Myslela jsem na Tebe...

Luci, zvykej si... :wink: Já si na modrou taky musela zvyknout.. :wink:
25. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Ahojte,

Eri gratulace k baloooooooooooooooooooonu!!! :grinning: :wink:

Lenajasek a Csakovou jsi tam nezahlídla? :slight_smile: To je dobře, že už más vybranou porodku, a zapsaná do kurzů . Asopn už nemusíš absolvovat prohlídky dalších nemocnic. Toto letí... za chvíli už taky budeš mít drobka v náručí :wink:

M1rti, mám dotaz, jak jsi spokojena s firkonem? Mě už se po tak krátké době zdá dost "rozhrkanej" nebo jak to říct, my ho totiž pořád skládáme do auta a zase ven... A ty "řidítka" se mi zdají hodně vyglajdaný. U vas v pohodě? Oni jsou tam šroubky, tak MM musí mrknout, jestli to jde dotáhnout. Myslela jsem, že vydrží ještě na další mimčo, ale nevím nevím.
25. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
Leni, oni mi přivezli nakouknutej balon s tím průměrem, asi teda ne všechny krabice měli blbě, akorát zrovna na té mojí prodejně se sešly zrovna 3 :slight_smile:

To je fajn, že máš vybranou porodku:slight_smile:
25. zář 2009 v 11:23  • Odpověz
Lenajsku, tak prohlídka porodky ok, co? ... a tolik informací, tě obdivuju, žes nám to tady zvládla přetlumočit!

Lili, s Firkonem podobná zkušenost ... všechno je přinýtovaný, a když houpám malou, tak ta korbička "poskakuje" ... říkala jsem si, že Zlatý kovový kočárky z dřívějška, a rukojeť totéž, mám pořád stejnou polohu, tak je to takový vyglajdaný ... jestli něco půjde utáhnout to nevím, teda, vzhledem k těm nýtkům ... my skládáme kočár minimálně, a už zase mírně zatáčí, ty kola se musejí čas od času poštelovat, možná mám málo nafouklý ... jinak jsem s tím kočárkem spokojená, hlavně že je velká ta korba, malá v ní pořád ještě spává, tak se docela divím. Ona teda není žádný obr, spíš tak normál .... budu se kočár snažit pak prodat, zatím je v dobrým stavu (ten tvůj je taky hezkej, koukám, že máš naprosto stejný typ) .. uvidíš, co to udělá přes zimu ... já na jaře nahodím sporťák a uvidíme ....
25. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
Leni, tak tomu říkám podrobné info o Bohunické porodnici :wink: fakt super, díky za něj... docela mě to utvrdilo v tom, že tam opravdu budu rodit i já. A super, že sis ji vybrala jako svou porodku.
Ohledně té barvy, dělá mi to docela potíž v tom, že máme doma klučinu, který už teď je " frááája " a budeme mít doma holčičku, která si nebude gelovat vlasy na styl rockové hvězdy a nosit jeans stažené někde až u kolen, aby jim bylo vidět spodní prádlo...když vidím ty puberťáky, tak se docela nestačím divit, jak ta móda atd.na těch mladých pokročila :grinning: takže asi tak.
25. zář 2009 ve 12:22  • Odpověz
Lili, Csáková rodila v Bohunicích? Ne, tu jsem vážně nezahlídla, nebyli jsme na pokojích, kde byly maminky a mimča... :slight_smile:
Teď jsem si po sobě přečetla to, co jsem napsala o tom epidurálu a zjistila jsem, že jsem to blbě napsala
Epidurál je zadarmo, tudíž hrazenej pojišťovnou. Omlouvám se za mystifikaci.

Teri, tak t jsi fakt měla pech, ale hlavně, že je to vyřešený. :wink:

Teď jsem se ještě objednala na EKG a jdu volat na kurz o kojení... ještě se musím objednat na druhou prohlídku u zubařky a mělo by to být tak nějak komplet... pak už teda jen monitory, kontroly na gyndě a pak porodit... :grinning:

A mezitím samozřejmě vyprat ty oblečky, do kterých se mi furt nechce... :grinning:
25. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz
Kočky, myslíte že 3D UTZ bude nejlepší tak až v tom 25tt? Dřív ho moc nechci, aby tam bylo to mimčo pěkně vidět...

Jak jste to měli vy?
25. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Leni, ba, porod, to je brnkačka... :grinning:
25. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz
To vyštrachala Paja.o, moc mě teda nepotěšila :wink:
25. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
Lenajasek jj, rodila tam, asi tam ještě leží na nadstandartu. Prý byl malej koncem pánevním, proto císaře.

Erinka - jo, je to síla, mě se to už naštěstí vyhne, oni by si měli snížit platy aspon o 50% a neobírat rodiny s dětma!! Napřed to tady nechají rozkrast a vytunelovat a pak to máme splácet my :angry: Škoda se rozčilovat.

M1rti jo ono to je přinýtovaný? Tak to asi nepujde :frowning2: Tak se nám to za chvilku rozpadne. Měla jsem si koupit jen hluboký kočár a na jaře si pořídit něco mezi sportákem a golfáčem, když pořád cestujeme. No u druhýho už budu chytřejší. :angry:

Tak jsem konečně založila Elence album. Dalo to fušku,ale malá spinká na balkone, tak to šlo. Jdu se balit, jedem zítra do Rousínova, v nedělu jsou v Holubicích hody, tak bude "žranice", MM pojede v úterý domů a my tam zůstanem celý týden, tak budu mít chůvy, tak si trocha spočnu.
25. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
Ahojky holky,
tak my máme dneska za sebou test na cukrovku a nebylo to tak hrozné jak všichni straší. Sice moje žíly nechtěly moc spolupracovat, ale nakonec se znich něco dostalo. To pití jsme vypila fakt skoro na ex, bylo to sladké a hutné ,ale jinak se to dalo. _Nejhorší bylo pro mě být od rána bez jídla a pití. Byla jsme taková slabá a malatná. Přijely jsme domů a dvě hodiny jsem jen spala :wink: Tak doufám, že výsledky budou Ok :wink:

Luci my byly v tom 22 tt a kldině bych šla až za 14 dní :wink:
25. zář 2009 ve 14:33  • Odpověz
Lenajsku a ten modrý nadstandardní porodní box vám neukázali? Je zastrčený úplně vzadu vedle operačního sálu. Ten je pěkný, prostorný. Na tom jsem rodila já a pak jsem tam strávila i další 2 dny, protože jiný nadstandard nebyl volný. Mě u těch normálních boxů vadily ty šoupací dveře - jsem měla naivka strach, že mě bude slyšet a nakonec jsem tam řvala tak, že mě muselo být slyšet až u vchodu do nemocnice nebo na parkovišti :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2009 v 19:15  • Odpověz
Ahoj holky

já na vyškovskou porodnici, taky nedám dopustit :wink:

Míši nechápu, že někdo říká o tom testu na cukrovku, že je hroznej, když to není žádná pravda, já když jsem na tom byla, tak vedle mě seděla holčina, pila ten nápoj snad na 30x a furt říkala to je hrozný, myslela jsem, že ji kopnu do prdele, chytla jsem sklinku, vypila jsem to a šla :grinning:

Luci, říkají, že to 3D je nejlepší po tom 25 tt, že to tam jde pěkně vidět, já jsem byla ve 26 tt a máme hezký fotky.
25. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
Marci, s tím tvým porodem jsi mě pobavila :grinning: :grinning: :grinning: já měla s Markétkou finále podobné, mě bylo uplně ukradený, co se děje okolo :grinning:

Zuzi, test na cukrovku brnkačka, mě spíš vadilo, že mi špatně hledala žíly, bylo tenkrát vedro a taky to sladký nalačno, bylo lepší to fakt vypít na ex a jít na vzduch. Ale dobrý!
25. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
Dobré ráno holky,

byli jsme si včera s manžou sednout tady u nás u Bonaparta, výborně tam vaří atd.bylo to super :wink:

Moc děkuju za nějaké info ohledně toho 3D UTZ, také jsem si říkala že bych šla až tak v tom 25tt-dřív ne.
Chceme vzít sebou i Áďu, tak aby to i on pěkně viděl....pořád se mě ptá, kdy to miminko uvidí :slight_smile:

Ten test na cukrovku není tak šílený, je to prostě moc oslazená voda nebo čaj...když mi to dělali minule při Adískovi, tak mi donesli hrníček ve kterém byl do poloviny nasypaný cukr a potom tam přidali trochu hořkého čaje. Píchali mě jenom do prstu a z toho brali krev.. a vám ze žíly :confused: ?
No, uvidíme jak to budou dělat mě, přece jenom ty 4roky jsou už nějaká doba.

Co máte dneska v plánu? Mějte se všechny moc pěkně!!!!
26. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
Luci, super nápad, že vezmete Adíka sebou, bude mít zážitek!
26. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
Tak mě braly dvakrát ze žily tu krev. A ten cukr jsme měla smíchanej jen z vodou.

My byly na krátké prochajdě a odpo se asi vydáme do kina na nějaký film máme jeden volňásek tak to využijem :wink:
26. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz
Ahoj holky!
Já už sem nějak nestíhám chodit, ještě k tomu nám už tři dny nejede internet, takže teď píšu od ségry.
V úterý už jsem byla naposledy u své gyndr. a teď už chodím jen do porodnice.
Dnes jsme se dozvěděli, že maličká váží 2600 g a zatím se porodní cesty nechystají. Každopádně ve čtvrtek 1.10. tam jdu znovu a už se budeme domlouvat na konkrétní datum porodu, kdy dojdu na vyvolání. Dr. mi řekl, že by to viděl na konec 38tt nebo začátek 39tt, takže už docela brzo :sweat_smile: Takže teď v týdnu musím všechno dochystat, abych byla připravená. Dnes jsem si konečně zabalila tašku (raději) :slight_smile: Ještě dožehlit pár oblečků, povlečení a nachystat postýlku a košík. Sama jsem zvědavá, který bude náš den D :grinning:

Vidím, že Verča už je ok, to jsem moc ráda! Držte se, Veru a ať jste pořád jen víc spokojení :wink:

Všechny se mějte krásně a opatrujte se!!
26. zář 2009 v 17:58  • Odpověz
Katyahoj, ty máš doma míň času, než když si chodila do práce! ... ale koukám , že už začíná jít do tuhého, tak se nachystej, a MOC DRŽÍM PALCE AŤ VŠECHNO DOBŘE DOPADNE!
26. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
ahojky,
v porodce jsme to zvládli docela dobře, monitor byl OK, tak co se mnou dál se uvidí po celkovým vyšetření včetně velkýho UTZ taky ve Čt... :slight_smile: V podstatě jsem na tom stejně jako Kačka, doktor mi říkal, že to asi bude v 39tt. Uvidíme...
Všechno už mám vypraný, tak to jen vyžehlit, nachystat tašku do porodnice a jde se na to... :slight_smile:
Akorát, že chodím skoro každý den do práce nebo mám práci domů, tak si moc té MD nestíhám užít. :confounded: Ale už to fakt omezím, nedá se to.

Leni, takže tě Bohunice přesvědčily, jo? Tam teda bude nával na to, že jsem tam původně chtěla rodit jen já :grinning: Ve finále možná ani ten nadstandard nevyužiju, protože spíš využiju operační sál...

Mějte se a hezký prodloužený víkend. :slight_smile:
26. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
Ahoj holky, pěkný sluníčkový den..

Kači a Pavli, budu na vás moc myslet, aby vám všechno dopadlo dobře.
Už se vám to šíleně krátí a za chvilku budete mít ty svoje poklady u sebe :dizzy_face:

Pěkný den všem!!!
27. zář 2009 v 09:57  • Odpověz
Pavli, Kači, krátí se vám to holky, pak dejte někomu sms vědět, že už máte prcka u sebe, ať jsme v obraze! A budeme moc držet palce .... tě obdivuju, jak lítáš do té práce ... já byla ke konci ráda, že lezu :grinning:
27. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.