• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Teri, ten finiš už je otravnej, každej pohyb dítěte je cítit spíš nepříjemně, člověk je jak slon, asi to tak příroda zařídila, že nakonec se na ten porod ženská těší, aby už to měla za sebou ... a máte doma zimu jo? My přitápíme až večer, ale v noci musela být fest zima, jak barák zchládl, tak i kotel ráno naskočil, tak musela být víc zima než dny předtím. A jak vařím ,tak je tady docela fajn. Je dobrý, že si můžu zatopit kdy chci.
14. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
jj, my si taky zapnem kotel kdy chcem, udržujem tady teplotu kolem 22 stupnu, ale v kuchyni než se žačne vařit je zimněji, tak ji ještě zabalim do deky. M1rti, kojo jsi vydržela dlouho, spíš jsem slyšívala, že děti nejde kojení odnaučit, že s tím potom maminy měly problém, že to děti vyžadovaly. Marketka je asi rozumná a řekla si "dost, at už maminka může jíst co chce, dát si vínko, nebo nějakej drink... " :slight_smile: Nebo se už později může jíst všechno? Že už to děti nenadýmá? Tak odstříkávej a dávej jí odstříkaný, to ti mlíko ještě chvílku vydrží. I kojený děti jsou nemocný, třeba ted chudáček Adámek od Leně, snad ty antibiotika brzo zaberou. Myslíš, že se děti melou ze spaní, že mají zážitky ze dne a pak se jim to zdá? Elis ted poslední dobou v noci knučí ze spaní, tak k ní musím vstat a dat jí dudlik a pak zas spí. A dělá to tak asi 3x za noc. A dudlik jí pomůže a jídlo vyžaduje až tak kolem páté. Ale se*e mě, že musím vždycky vylezt z postele. :angry:

Eri odpočívej a spi dokud to jde. Pak už bude hůř, ohledně spaní. Já jsem takovej "spavej typ" :grinning: takže mi to dost chybí. Ale uvařím si vždycky kafo a dobrý. Však už se taky brzo dočkáš. Co říkají doktoři? Ješte se nic nechystá?
14. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
No u Dr. jsem byla včera, jen mi natočili monitor a udělal UTZ, že trápit mě jinak nebude :sweat_smile: No tak že placenta OK, ale jinak nevím...ale nemám pocit, že by se něco chystalo :slight_smile: Uvidím zas v úterý, jestli už se něco neděje s čípkem :slight_smile:

Já budu mít postýlku hnedka vedle postele, tak si říkám, že jen natáhnu ruku a bude :slight_smile: Ale stejně, na přebalení budu muset vstát taky :grinning:
14. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahojte holky, já už si dnes taky zatopila ... normálně topíme někdy večer v krbu, ale dneska už tu bylo ráno 18, tak jsem zapla i kotel. Je tam dneska už fakt jak v zimě.
Doufám, že Paaaaja to všechno dobře zvládne a že to bude mít rychle za sebou!!! Nemáte o ní nějaké zprávy?
Leni.dv Adámek je nemocnej? Chudáček, tak hlavně ať ty antibiotika brzo zaberou ... To je stejně strašný. Minulý týden bylo 20 stupňů a teď jen něco málo nad nulou. Si z nás to počasí pěkně střílí, na nemoci jak dělaný!!!
Zuzi, Vikinka je nádherná, strašně roztomilá a ta čepička je fakt boží!!!
Teri, takže myslíš, že bude malá spíš až listopadová?
14. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
Lili, my máme tady taky těch 22 stupňů, a to je na pohodu. Jak začnu vařit, tak je spíš teplej :grinning: Jo Lili, já pomalu přidávala i rizikový jídla a dobrý, malá mívala nadýmání jen první měsíc asi, a jen občas .... a od 6ti měsíců je to v podstatě jedno, protože stejně dáváš, mrkev, květák atd.
14. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz
Paji, těžko říct, radši bych aby šla ven dřív, už se na ni moc těšíme :wink:

MArti, podle našeho teploměru máme 22 stupňů, ale mě to jako teplo nepřijde a to si myslím, že jsem celkem otužilá...Prostě ten teploměr ukazuje blbě :grinning:
14. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
Ahojte holky, koukám co Pavča a zatím nic.

Lili - ta sestřička je debil, já jí pokaždý naměřím víc, nemá 64 cm ani náhodou, v sedmi jsem jí naměřila 68 cm, ona to prostě neumí měřít, ale co nadělám, když jí to napíše do průkazky, jdeme jeď v osmi měsících a jestli jí zase naměří málo, tak už jí něco řeknu.

Holky já se z té Viki poseru, už zase kojení v poho a zase nechce příkrmy, vezme jsi lžičku a pak tu další už ne, dá si ruce přes pusu a ječí, mě z toho fakt prdne.

Marti to je škoda s tím kojením, ale 10 měsíců je super výkon.

Jo díky za pochvalu fotek, je to, ale boj ji fotit a ještě rozemsmívat :grinning:

Terči, jak říká Lili, pořádně se vyspi, bude to mazec :grinning:
14. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
Ahojky, nesu dobré zprávičky od Pájulky :slight_smile:
V 13.25 hod se narodil Jurášek, měří 47 cm a váží 2850 g. On i moc šikovná maminka jsou v pořádku. Pája psala, že to bylo docela rychlý a vše proběhlo bez komplikací. Super!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Tak už je nás zase o jednoho víc :grinning:
14. říj 2009 v 17:33  • Odpověz
juuuuuuuuuu, to bylo fakt rychlý!!! Gratulace obrovskááááááááááááááááááááááááááááá!! Ať Jiříček prospívá a dělá mamince jen a jen radoooooooooooooost :wink:
14. říj 2009 v 17:47  • Odpověz
Jééé velká gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. říj 2009 v 17:48  • Odpověz
Tý jo, Zuzi, teď se dívám, že Vikinka má už skoro 8 měsíců :confused: :confused: :grinning: To snad ani není možný. Přijde mi to jako před pár týdny, kdy jsme si tady psaly a ty ses chystala na porod. Šíleně to letí.... :slight_smile:
14. říj 2009 v 17:54  • Odpověz
Ahoj kočky, tak vidím že Kačka už informovala... taky jsem dostala zprávu od Páji, že se Jurášek narodil a všichni jsou v pořádku, tak mám obrovskou radost a moc moc gratuluju!!!!
Nevím, jestli je to změněný v albíčku, ale jdu na to.
Téda, se pěkně rozrůstáme... Teri, teď Ty, co? :wink:

Jsem byla dneska v Brně, jeli jsme do Hypernovy, nakoupili plínky a nějaký další věci pro mimčo, tak plínek myslím máme zatím docela zásobičku, uvidíme, jak rychle se budou spotřebovávat.

U nás topí od minulýho pátku, ale dlouho taky netopili. Teď myslím že už nepřestanou. Ale na noc topení vypínáme, nedalo by se tady dýchat. Uvidím, jak to bude, až tady s náma bude mimčo spinkat. Teda, píšu to blbě, na noc to oni vypínají a zapínají tak kolem páté ráno, možná dřív, nevím. Ale teplo tady je, bo máme panelák zateplenej a plastový okna, to dělá hodně. A jak člověk dýchá, tak je i tepleji.

Teri, taky budu mít postýlku hned vedle sebe, ale třeba Lenča říkala, že Adámka v noci nepřebaluje, tak třeba budem mít štěstí a budem v noci jen kojit a konejšit. :wink:

Zuzi, týjo, s malou a jídlem to je zajímavý, že kojení v pohodě ale nechce příkrmy, to nechápu... Tak snad už se konečně umoudří a nebude problém s papáním... :wink:

Jdu vás ještě dočíst, mějte se krásně a pohodový večer přeji!
14. říj 2009 v 17:58  • Odpověz
No letí to, vždyť Ty jsi nedávno psala, že jsi těhotná a šup malá už je na světě.

Děcka ta malá potvora se při chování furt staví na nohy, já se zblázním a dneska se tím svým lezoplazením dostala z obýváku do kuchyně.

Kači a jaký jsou teda dojmy z porodu?
14. říj 2009 v 17:59  • Odpověz
Katy, dala bych fotečku Silvinky taky do albíčka Vyškovaček, jakou tam chceš dát? :wink:
14. říj 2009 v 17:59  • Odpověz
Jéé, nás je tady teď nějak víc... :slight_smile:
Jako, letí to. Kůň mi dneska píše, že mimčo vyleze za 40 dní... mazec!!!!
14. říj 2009 v 18:00  • Odpověz
A já pořád nemůžu uvěřit, že se nám podařilo fakt otěhotnět.. uvěřím asi, až ten zázrak uvidím na světě. :slight_smile:
14. říj 2009 v 18:00  • Odpověz
Lenajsku: s malou je to furt , buď dobrý kojo nebo příkrmy, to nejde oboje :grinning:

Jinak já mám postýlku taky vedle postele, protože stejně nemáme v ložnici místo.

U nás teda topí, i v noci, ale to zatahuju, protože je tu na zdechnutí a v ložnici stejně netopíme, jinak tu je myslím 23 stupňů.
14. říj 2009 v 18:02  • Odpověz
Tak jsem zpátky a jsme pěkně promrzlá takže jsem zalezla pod deku a piju teplí čajík.

Tak jsem dostala v poradně glugometr a budu si muset po jídle měřit cukr. No dieta je a je taková jakou jsme si myslela, takže mě tak nějak moc co jsme se dozvěděla nepřekvapilo už jsme to měla z koňa nastudované
:grinning:
Pak jsme jela nakoupit, na poštu a ke kámošce na kafe a dostala jsme na půjčení vaničku tak už se nám valí doma. Jsem grogy tak jdu lenošit a odpočívat
14. říj 2009 v 18:08  • Odpověz
Jé co to teď čtu Páji velká gratulace :slight_smile:
14. říj 2009 v 18:09  • Odpověz
Lili, máš pravdu, ještě, že je věda tak daleko, bo nevím, jak dlouho bysme ještě čekali a jestli bysme se vůbec dočkali. A já se za to nestydím, celá naše rodina to ví, jak jsme k mimču přišli, nepřijde mi na tom nic nemorálního nebo nenormálního, bohužel (nebo někdy bohudík) je to součást "moderního života" a uspěchané doby... O to víc si toho zázraku vážíme a o to víc jsme si ho přáli, takže v tomhle je psychika hodně nahoře. :slight_smile:
A kam jezdíte do Polska na nákupy? To je super, že jsou tam takový ceny. To se fakt vyplatí. Já byla v Polsku akorát v Ciezsyně, jestli to píšu dobře. Ale ráda bych se někdy podívala i jinam.

Veru, tak Matyášek byl večer hodnej, jo? To je super... myslím, že už se celkově víc zklidnil, ne? :slight_smile: Mám z vás radost! Ještě tak, kdyby byl taťka s váma víc doma, co...

Teri, to věřím, že bys to chtěla mít už za sebou.. asi na tom, co píše Marta něco bude.
Mně poslední dobou pohyby malýho začínají být docela nepříjemný, třeba dneska v tom obchoďáku, jsem myslela, že mi pukne břicho, jak se natahoval pravej bok, kde mám jizvu po slepáku... vydržať. :wink:

Marti, to je fajn, že se malá po UM spravila... :wink:

Nic kočky, jdu se navečeřet a za MM, mějte se krásně, všechny mooc zdravím!
14. říj 2009 v 18:09  • Odpověz
Míšo, tak ať tu dietu zvládáš, je to nějaký drastický, nebo "jen" nemůžeš sladký věci, ale ovoce třeba jo? Vanička je fajn. :wink:

Zuzi, no jo, co už, dětma nezatopíš... :grinning:
14. říj 2009 v 18:11  • Odpověz
No pro mě co jsme zakusková atd... je to teda drastický moc. Žádny sladký , med, kečup, žádné tučné věci. Ovoce můžu, ale musím vygoumat , které . Některé mi zvedne cukr některé ne tak pro to mám ten glukometr a budu měřit a zkoušet co mohu jíst a co ne. Jogurty jen bilé neslazené, vyřadit českou kuchyňi jako husté omáčky,polévky , knedlíky atd..... nesmím hrášek, chery rajčata, červenou papriku a přílohy si musím vážit, ale jinak to jde , nějak to zvládnem už jen tři měsíce :wink:
14. říj 2009 v 18:15  • Odpověz
Míšo jejda... no, tak držím palce, ať to nějak jde, co člověku zbývá, že... :frowning2:
14. říj 2009 v 18:16  • Odpověz
Pardon, jsem se omylem zapomněla odhlásit.
Tak páá!
14. říj 2009 v 18:19  • Odpověz
V poho já jsme si myslela, že jsi to ty :wink:
14. říj 2009 v 18:20  • Odpověz
Misi, tak hodně sil:slight_smile:

Paaajo, taky mooooc gratuluju!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak já se cítím celkem dobře, i v noci spím, akorát 1x jdu na záchod, nemám žádný velký problémy, takže mě to těhotenství nijak neunavuje:grinning: Ale prostě už bych toho našeho bobečka chtěla mít u sebe :dizzy_face: Akorát teda to břicho:frowning2: Mažu se už minimálně 3x denně, hrozně mě to svědí a myslím, že pořád trošku praská... Tak jestli si na něco stěžuju, tak na to břicho:grinning:
14. říj 2009 v 19:03  • Odpověz
Holky, Lenajsku, Katy ... že gratuluju Pavle k "Juráškovi" ... tak nakonec je po mamince, rychlý porod, tak to má být.
14. říj 2009 v 19:16  • Odpověz
Tak konečně jsem se dohrabčila k tomu, abych vám napsala něco k tomu porodu :slight_smile:
Den před porodem, kdy jsem nastupovala do porodnice mi dělali ten OZT (oxytocinový zátěžový test), ten měl ukázat, jestli maličká zvládne porod a jestli ji placenta bude ještě při cestě ven dostatečně vyživovat. Moc ten test příjemnej teda nebyl, vyvolalo to stahy dělohy a bylo to docela nepříjemný, ale to ještě zdaleka nebylo tak hrozný. Trvalo to skoro dvě hodiny. Dr. mi řekl, že po tomhle OZT by se měly začít otevírat porodní cesty, ale není to pravidlo, takže jsme čekali do rána, co bude. Pokud by se cesty nechystaly, tak by mi museli zavést nějakou tyčinku. K tomu naštěstí nedošlo, ráno v 7 hod mě přišel Dr. zkontrolovat a řekl, že to vypadá dobře a že to teda rozjedeme. V 7.30 hod jsem dostšala první tabletku do čípku, která se tam rozpustí a má rozjet kontrakce. Ty přišly, ale bylo to ještě v pohodě. Po této první tabletce mi udělali klystýr - udržela jsem to v sobě skoro 10 min. V 9.30 hod mi zavedli druhou tabletku a to už začaly silnější bolesti. Ještě jsem zapomněla říct, že to zavádění bylo hustý, to bolelo jak sviňa. Potom mě chodili asi po hodině kontrolovat, jestli se zatahuje čípek. Nejdřív to moc valně nevypadalo, ale od 11 hod mi dost zesílily bolesti, pak už to bylo na dobré cestě. Ve 13 hod mi píchli vodu, pak jsem ve 14 hod dostala Epidurál, ten mi píchali na dvakrát, protože poprvé se jim do té hadičky dostala krev, takže znovu a lépe.. No a pak už se bolesti rozjížděly čím dál víc, Epidurál mi po nějaké době ještě přidávali, ale já moc velkou úlevu necítila. Nedovedu si představit ty bolesti bez Epid., když i s tím to bylo dost silný. A od 16 hod už to byl fakt mazec! Kontrakce přicházely možná po 1-2 min a byly dost silný. Hrozně mě to tlačilo na konečník a furt jsem jenom říkala, že se poseru... :grinning: Je to prostě takový pocit, jak to miminko sestupuje dolů. Snažila jsem se to hodně rozdýchávat, měla jsem tam tu kamarádku PA, tak ta mi dost pomáhala a říkala, co a jak mám dělat, aby se mi trochu ulevilo. No a pak už přišel samotný porod... Musela jsem tak tlačit, že jsem myslela, že mi praskne hlava. Dostala jsem od Dr. zakázáno křičet, protože to tlačení by mi nešlo dolů, ale ventilovala bych to pusou. Takže se 4x opakovalo - nádech, zatlačení, zase jeden nádech a zatlačení a pak ještě jednou. Pak se čekalo na další kontrakci a to stejný znovu. Tohle se teda opakovalo na 4x a pak už byla maličká venku. Jen si pamatuju, jak mi vždycky Dr. řekl, při tom tlačení, když už jsem myslela, že melu z posledního, že teď je to opravdu hodně důležitý... V tu chvíli jsem myslela jen na malou, aby se tam někde nešprajcla, tak jsem do toho dala všechno, co šlo. Ještě jsem taky stihla mezi kontrakcema Dr. říct, že ju asi vytlačím ze zadku, byl to neuvěřitelný tlak. Člověk si to ani nedokáže představit. No a co jsem ještě neřekla, že mě teda nastřihli (to bylo jasný u toho konce pánevního), ale přesto jsem se ještě trochu natrhla. Ale ani jedno z toho jsem vůbec necítila. Když mi dali maličkou na prsa byl to nejkrásnější pocit, byla jsem šťastná, že je zdravá a že jsme to tak dobře zvládli a taky jsem byla ráda, že už to mám za sebou. Prostě veliká úleva... Manžel byl taky hrozně dojatej, pořád mi říkal, jak je na mě hrdej a rozplýval se nad maličkou, jak je krásná a že se nám povedla atd... Kamarádka PA byla taky hodně dojatá, plakala víc než my dva dohromady. Bylo to všechno moc dojemný a krásný! No a pak po těchto krásných pocitech a úlevě přišlo šití... Hnus! Bolelo to šíleně a trvalo to asi i díky tomu, že mě museli šít víc kvůli tomu natrhnutí.
Tak jsem se rozepsala...
Bylo to náročný, ale rozhodně to stálo za to a vzpomínáme na to jen v dobrém, byla to pro nás všechny velká životní zkouška. A když teď držím ten poklad v náručí, tak jsem šťastná, že ji mám a prošla bych si to klidně znovu :slight_smile:
14. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
Jinak Lenajsku, ty ses ještě ptala na Bohunice, jak jsem byla spokojená. Byla jsem moc spokojená. Na porodním byli všichni moc milí a přátelští, to bylo fakt super. Na šestinedělí taky bez problémů, za celou dobu jsem tam narazila asi jen na jednu ne moc příjemnou sestru, ale jinak super přístup všech. Můžu za sebe říct, že jsem byla fakt spokojená a šla bych tam klidně znovu.
14. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
Dnes jsme byli na první návštěvě u dětské doktorky. Maličká váží 3200 g (od neděle přibrala 200 g) a měří 51,5 cm. Takže mlíčko zatím máme dobrý a Silvince stačí. Tak snad to vydrží. Kozy mám teda nalitý a citlivý, ale hlavně, když je Silvička spokojená :slight_smile: Zítra k nám přijede ségřina známá - laktační poradkyně, tak mi třeba poradí nějaký fígly a vychytávky.
14. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.