• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Kači úplně mi ukápla slza, vzpomněla jsem si totiž na ten svůj porod, jak to bylo nádherný po té dřině držet to zlatíčko a jak už si člověk řekně, že už to nevydrží, ale pak si řekně, že to dělá pro to dítě a tlačí o sto šest. Já si teda z celýho porodu vybavuju bolest akorát z šití, jak přišel Dr. a říká, že to už bude pohoda a h....o, ještě teď mi naskakuje husí kůže :slight_smile: To je super, že malá hezky prospívá, ty prsa se spraví :wink:
14. říj 2009 ve 20:21  • Odpověz
Ahojte, super zprávy, Pája má jiříčka po tatínkovi:slight_smile: :slight_smile:. Moc gratuluju!!!

Katy je super, že se vám daří dobře a porod jsi zvládla na jedničku. Teda ale nechápu, jaktože já jsem po epidurálu necítila nic, ani tlaky na konečník, ani kontrakce, ani ty dva stehy. Asi to každýmu sedne jinak.
A jak v noci spíte??

mě teda pěkně sejří to počasí, nedá se nic moc dělat, ven sice chodím kvůli psovi, ale jen na chvíli. Brr. A fusak má dojít až příští týden, tak mám matýše zabalenýho ve dvou dekách. Dneska byl pěkně protivnej, furt kňoural a nechtěl být ani chvíli sám, tak jsem se odpo sbalila a jela do vaňkovky, bylo tam milion lidí, ani jsem neměla kde zaparkovat. matýšek čučel jak péro z gauče, pak na chvilku usnul a pak jsem mu kupovala čepici a musela mu ji zkusit, no takovej hysterickej řev, že jsem vypadala, že ho vraždím.

Lenajsku, já prcka taky v noci nepřebaluju, snažím se ho udržet ráno v posteli co nejdýl a dneska jsem ho přebalovala až v 9, chudák, měl tam tak naděláno.... Ale očividně mu to vůbec nevadí, čunčovi, protože ráno hází úsměvy na všechny strany. Teď se budí v noci na jídlo celkem brzo, dneska už v 1hod, jindy až kolem 3, tak snad si dneska víc pospí:slight_smile:.
14. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz
zuzi, ta fotka s tou čepkou, jak vikonce čouhají dva zoubky dole je úplně boží:slight_smile: :slight_smile:
14. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
Zuzi, přesně jak píšeš, asi z toho porodu má každá maminka stejný pocity, ale ta láska k miminku, která se najednou objeví je nádherná a nekonečná. Člověk by v minutě pro to stvoření obětoval absolutně všechno :slight_smile:

Jj, Veru, Pája nakonec ustoupila a dali jméno po tatínkovi. Však proč ne... Třeba Jurášek zní moc hezky :dizzy_face:
Veru, to jsi měla super, že ti to tak zabralo a nic jsi necítila. Možná to u mě bylo takový kvůli tomu, že mi to píchali na dvakrát a třeba to nebylo úplně ideální... těžko říct...
Co se týče nocí, tak nic moc.. Třeba dnes v noci jsme toho moc nenaspali. Maličká chce asi po 2 hod papat a k ránu od 3 do 5 hod jsme byli vzhůru všichni tři. No a pak mi přes den vydržela spát i 3,5 hod a to jsem ji ještě budila, aby se napapala, abych ulevila těm nalitým ceckům... :grinning: Zatím žádný režim nemáme, takže je všechno dost nevyzpitatelné, ale snad se to časem nějak rozumně ustálí.
Taky mě to počasí štve, už jsem se těšila, jak budeme špacírovat s kočárkem a takhle jsme pořád zavření doma a ještě asi několik dní budeme, jak jsem viděla tu hnusnou předpověď... :unamused:
14. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky,

Moooooooc velká gratulace Pajince k Jiříčkovi!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
Katy a Paji, fakt klobou dolů, že jste to zvládli tím KP...fakt před vámi smekám :wink:

Veru, ahoj kočko, to je super, že si to mateřství konečně užíváš. Mrkla jsem ti na fotečky a Matýšek je kouzelný dítě a hlavně usměvavé, což je moc dobře.

Zuzi, fotečky moc pěkné, malá je tam jako modelka a ty čepičky nemají chybu :dizzy_face:

Katy, jsi fakt šikulka, že jsi to tak pěkně zvládla. Za tu bolest to miminko stojí, i když se také divým jako Verča, že ti ten epidurál moc nepomohl. Mě teda pomohl hodně, ani jsem nevěděla, že je už malej venku...cítila jsem akorát úlevu a potom to nepopsatelné štěstí :slight_smile:
....ale malá se Vám opravdu moc povedla a je ti hodně podobná :dizzy_face:
14. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
Díky, Luci :slight_smile:
To je fakt divný, že jsem měla tak velké bolesti i přes to... Když i ty Luci říkáš, že jsi ani nevěděla, že jsi malýho vytlačila.... To já teda sakra cítila. Museli mi to špatně píchnout, jinak si to nedovedu vysvětlit...
Malá je po mně zatím asi jen tmavá, jinak nám zatím říkají, že v obličejíku je spíš na manžela :slight_smile: :dizzy_face:
14. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz
Veru, taky jsem shlídla vaše fotečky a malej je kouzelnej a vypadá moc spokojeně :slight_smile: A řekla bych, že je dost podobnej na tebe, že? Jsem ráda, že už jste ok a užíváte si jeden druhýho. Jste šikulky! :wink:
14. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz
Tak já jdu pomalu na kutě, určitě nás čeká náročná noc. Pa a dobrou! Zítra zase juknu :slight_smile:
14. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
Kači a to počkej postupem času, to teď myslíš, že ji nemůžeš milovat víc a já bych řekla, že to je den ode dne silnější :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Veru: hned je podle Tvých příspěvků znát, že jsi na tom dobře a Malej to z Tebe cítí a proto je to sním fajn :dizzy_face:

Děkujem za pochvalu fotek :slight_smile:
14. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz
Katy, mě to píchali na poprvé a to jsem se nesměla ani hnout, protože mi to píchali do zad a kdyby to píchli jinam, tak bych mohla i ochrnout. Akorát v tu chvíli jsem myslela, že budu řvát přes celou porodnici, protože jsem dostala stahy a to bylo teda něco, když se nemůžeš ani pohnout, aby ti to nepíchli jinam :confounded:
....potom fakt úleva a když malej vylezl, tak ještě větší.

Ale také nezapomeň, že ty jsi rodila KP, takže ten průběh mohl být opravdu jiný, ale i tak klobouk dolů :wink:
Mě malá připadne hodně do tebe, tak snad tatínka neurazím :sweat_smile:
14. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
Brý večír, děvčata :slight_smile:
Pájuli moooooooc gratuluji k Jiříčkovi :dizzy_face: A je to teda drobeček :slight_smile: No jak to tak vypadá, tak největší dítě jsem měla já :sweat_smile: :grinning:

Katy, porod jsi měla super! Ach jo, jak to tak čtu, tak je mě strašně líto, že já jsem takový pocity vůbec neměla, když mi ukázali Adámka :frowning2: No co se dá dělat... Snad příště.... :grinning:
Jo a co se týče epidurálu, tak já ho měla a neřekla bych, že mi nějak extra pomohl, bolesti byly i s ním šílený. Záleží, jakou dají silnou dávku. Ale mě by asi nepomohla ani koňská, jak už jsem z toho byla zničená :grinning: :grinning: :grinning: Blbě píchlé to být fakt nemůže, je tam riziko toho ochrnutí.
14. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz
Holky, ještě nakukuju, zítra odjíždím na sraz, tak ať jsem v obraze.

Katy.v. ... jsem z tvýho zážitku z porodu uplně dojatá, jsem si uplně vzpomněla, jak mi poprvé ukázali malou a já ji hladila po čelíčku a nemohla věřit tomu, že tu "hrůzu" mám za sebou ... o tom zavádění tablet mi povídej, to je protivný, jsem myslela, že po tom lůžku odlezu po zádech :grinning: .... mě nestihli střihnout, ale trošku jsem se potrhala, šití se dalo vydržet .... katy máš pravdu, člověk zkusí strašně moc, a snese neskutečné, ale má to jediný cíl, zdravé miminko a to fakt stojí za to. Fakt jsem myslela, že tě to nebude s epi tak bolet, protože reál není fakt nic moc, skrz ty bolesti se člověk špatně soustředí co po něm okolí chce ... na mě chvílema museli hodně hlasitě, protože mi ta bolest už zatemňovala hlavu. To tlačení na konečník je hodně nepříjemný, zvlášť když člověk pořád ještě tlačit nemůže, ... a to tlačení na vypuzení, to je opravdu, jako když jde člověk na velkou, člověk používá stejný svaly ... že nemáte režim, z toho si nic nedělej, to ještě chvíli potrvá, malá ho pořádně neměla minimálně 2 měsíce, řídila jsem se podle jejích potřeb a byl klid. Prsa se brzy srovnají podle toho jak malá pije, ze začátku děti hodně přibírají a potřebují hodně a často pít. ... Katy tak se drž, já v sobotu nakouknu, jak se tady máte.

Paaaja taky zvládla a má to za sebou, jsem zvědavá na její zážitky

Luci, mě Katčina malá taky připadne do Katky, ale okolí mi to vymlouvá, tak uvidíme, jak se vybarví :grinning:

Veru, já malou v noci taky nepřebaluju, musela jsem to udělat za celou dobu tak 2x, že byla pokakaná. Jak se probrala, tak jsem nakojila a spaly jsme dál ... fakt pohodička. Teď už dávám z flašky, tak jak se začne probírat a už je tak hodina na jídlo, tak zmiznu do kuchyně mlíko nachystat, vypije ho a spíme dál. Jí teda 2x pořád ale spíme jak ochrapy, dneska do 9 hodin !!
14. říj 2009 ve 22:56  • Odpověz
Tééda holky, tak teďka jsem fakt už na řadě já?? To to letí :grinning: V porodce kde chci rodit, je epidurál placenej nadstandard, já ho zatím ani nechci, ale uvidíme, co budu říkat po pár hodinách kontrakcí, že :sweat_smile:
15. říj 2009 v 08:23  • Odpověz
Dobré ráno, jůůůů Paaaja už má Jiříčka. Mooooc gratuluju. Je super, že to měla tak rychle za sebou!!! Už se těším na fotky!!!
Katy, četla jsem o tom porodu. Mi úplně zvlhly oči, když jsem to četla :slight_smile:
Já bych epidural taky nechtěla, teda aspoň mám to předsevzetí. Nevím proč, ale z ničeho nemám strach, jen z toho epiduralu. Asi jsem divná, co? :slight_smile:
15. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
Paji nejsi :wink: Jako pokud by mi museli dělat císaře, tak bych za něj nebo za spinál byla ráda, protože bych aspoň mimčo hnedka viděla, když bych nebyla v celkové narkóze, ale jinak to chci zvládnout bez.... Ale uvidíme :slight_smile:
15. říj 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky,

to je zase počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás poletuje už sníh s deštěm.. a jsou jenom dva stupně, dneska mě ven nikdo nedostane ani za nic.

Eri, už se ti to krátí a to hóóóódně :slight_smile: těšíš se a nebo jsi nervózní...

Pajo, nejsi divná.. proč by jsi měla být? To záleží přece jenom na tobě, jestli si ho necháš píchnout nebo budeš rodit bez něj :wink:

Já jsem ho také nechtěla, ale ke konci jsem jim tam už fakt odpadávala bolestí a málem lezla po zemi, takže mi ho píchli a za chvilku byl Áďa venku.
Budu ráda za to, že budu mít aspoň skoro stejný průběh jako u Adama, když budu rodit malou.
15. říj 2009 v 09:19  • Odpověz
Luci,jako zatím v pohodě, termín mám přesně za 2 týdny, ale jak se to bude blížit, budu asi nervózní, protože už bych fakt chtěla mít malou u sebe co nejdřív:slight_smile: To budu čím dál víc přemýšlet, jak ten porod začne, jestli to bude v pohodě a tak... Radši ať je to dřív:grinning: Ale mamka měla mě i ségru asi týden po termínu, takže to spíš vidím na listopad :frowning2:
15. říj 2009 v 09:23  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný den přeji, i když je venku zase kosa jak z nosa...

Teri, vše NEJ k svátečku, ať se máš krásně!

Jdu vás dočíst, něco doma dodělám a pak valím na cvičení, i když vylízat se mi teda moc nechce... ale hejbnout se musím. Pak zase dojdu.
Všechny zdravím, mějte se fajně!
15. říj 2009 v 09:30  • Odpověz
Leni, díky :slight_smile:

No já dneska přemýšlím, že se mi na cvičení asi moc nechce :sweat_smile: Já pak jedu ještě odpoledne na sraz s holkama, asi bych to měla hodně rozlítaný....no ještě uvidím...
15. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Téda, jste se rozepsaly...

Katy, díky moc za info o porodu, taky jsu z toho úplně naměkko a věřím, že ten pocit, kdy prcka držíš poprvé v náručí nebo ho máš na bříšku a konečně mimčo vidíš na vlastní oči, je neuvěřitelnej a člověk pak zapomene na vše špatný... To mě mrzí, že Ti epidurál moc nezabíral, ale zvládla jsi to na jedničku, jseš fakt šikovná a TM má být na co pyšnej. :slight_smile: Je moc fajn, že jsi byla v Bohunicích spokojená. Jen nevím, Ty jsi byla na nadstandartu jak na porodce tak na šestinedělí, nebo ne?

A s tím epidurálem, no já o něm dost uvažuju, bo jestli budu mít při porodu bolesti zad jako mám v těhotenství a samozřejmě asi daleko horší, tak budu ráda za každou úlevu. Asi tam dojedu s tím, že o epidurálu uvažuju, aby když bude potřeba mi mohli s předstihem udělat nějaký ty potřebný vyšetření před podáním. Ale kdybych to zvládala bez něj, bude to samozřejmě lepší, o čemž teda pochybuju, ale člověk nikdy neví.
Takže Páji, nejseš určitě divná, každej to má prostě jinak, je to jen Tvoje rozhodnutí. :wink:
Teri, mně v porodce řekli, vlastně ve dvou, kde jsem byla na prohlídce, že epidurál je hrazenej ze zdravotního pojištění, tak nechápu, že si ho nějaká porodka může účtovat jako nadstandart... :confused: To je fakt něco.

Katy, s tím režimem, určitě si nějakej vytvoříte, co bude oběma vyhovovat, jasně, že si to určí hlavně Silvinka, ale určitě se to nějak ustálí, teď je asi ještě brzo. S tím kočárkem to je blbý, že se nedá jet ven, ale snad bude ještě trošku přijatelně. Fusak se bude hodit, co? :slight_smile: A gratuluju ke kontrole, super, že tak hezky prospívá, jen tak dál! :wink: Máte dr. v místě bydliště, jo? :slight_smile:

Veru, tak snad za chvilku fusak budete mít a budete moct chodit i teď ven, určitě Ti to musí chybět. S tou Vaňkovkou, v kolik jste tam byli? Já tam byla kolem poledne a to se ještě dalo, ale odpoledne to musí být masakr. Venku hnusně a kosa, tak lidi jdou do obchodů, to je jasný. A s tou čepičkou, to mě mrzí, že malej zase řval.. snad to netrvalo dlouho.

Leni, jak se daří Adámkovi, už je mu líp? A Ty nejseš nachlazená?

A co těhulky, nejste nachrmlaný? Míšo, co Tvoje nachlazení, je to už lepší? Opatrujte se!!!!

Marti, užij si srazík a nezmrzněte!!!
15. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
Teri, uvidíš... já musím, nemůžu furt sedět doma na zadku... když to mám tady kousek. Navíc si musím v čistírně vyzvednout fusak s beránkem, myslím, že se ještě bude hodit. :grinning:
15. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
Holky, na mě už taky pomalu dolíhá to, že za chvilku budeme mít prcka doma... ale zatím se porodu nebojím, od té kontroly, kdy mi řekli, že je malej hlavičkou dolů, jak kdyby mě obavy přešly. Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží. :grinning:
15. říj 2009 v 09:54  • Odpověz
Teri, holt holky se strojí ... i když já měla týden po termínu všechny děti, Markétku ještě pozděj - ale tam už hrál roli i odstup od těch starších dětí ...

Holky, já už balím, odsud bude cesta myslím v pohodě, jedou holky z Brna, z Kuřimi, horší ty ze severní Moravy a ze Slovenska, hlavně ať dojedou v pořádku, o nic jinýho nejde
15. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahojky, tak gratuluji k novému miminku. Paaaja zvládla porod rychle, tiše závidím. Jinak jsem ráda že nejsem jediná, která dala jméno po otci.
Teri gratuluji k tvému svátku, dnes ho slaví i moje babička. Tereza je pěkné jméno.
Katy.v. Malá je rozkošná.Při tvém vyprávění o porodu jsem si vzpoměla na ten můj. Já taky nechtěla epidurál, ani jsem ho neměla. Ale ke konci jak jsou fakt bolesti nesnesitelny tak chce každá něco proti bolesti. Já chtěla taky, ale nic mi nedaly, že už je pozdě.
Leni tobě se to fakticky krátí když si vezmeš že normální porod se bere už od 38.týdne jako jsem to měla já.
Všem radím ať máte nachystáno vše už do předu a né jak já že mi pak musela chystat postýlku ségra.
Mi jsme s Petříčkem nachlazení. Máme oba dva velkou rýmu a petřík měl i teplotu. to je hnus to počasí. minulý týden jsem byla s Petříkem ještě v Zoo koutku a měla jsem krátkej rukáv a dnes budu vytahovat zimní bundu.
Tak se zatím mějte jdu vařit. :slight_smile:
15. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahoj Alčo:slight_smile:
Akorát jsem taky přemýšlela nad tím, že minulý čtvrtek jsem na cvičení kela jen v tričku a dneska zas povalím v zimní bundě :sweat_smile: Hroznej rozdíl...
15. říj 2009 v 10:23  • Odpověz
Leni, tak si pěkně zacvič:slight_smile: U mě asi zvítězí lenost:grinning: Teďka se projdu do obchodu, pak pojedu do města na ten pokec, to mi pro dnešek bude stačit:slight_smile:
Vidíš, já chci ještě vyprat půjčenej fusak, má taky "beránka", ale hodím to normálně do pračky... Snad to na zimu bude stačit....
15. říj 2009 v 10:31  • Odpověz
Lenajsku, to je bezvadný, že se ti brouček otočil :slight_smile: Aspoň můžeš být klidnější.
Na nadstandartu jsem byla jen na porodním, na šestinedělí už jsem byla na klasickým pokoji po dvou.
Ještě ohledně toho Epid. Myslím si, že je to v téhle době tak běžné, že se člověk nemusí obávat ochrnutí. A s tím, že se dává určitá dávka, to je pravda, ale i tak to u mě nepomohlo, měla jsem ze zad vyvedenou hadičku a během kontrakcí a porodu mi ještě asi 2x přidávali nějakoku dávku, ale úlevu jsem necítila. Každopádně když se mě ptali, jestli chci Epid., tak jsem řekla, že ano a oni mi na to řekli, že by mi to i doporučili, když je malá otočená.

Teri, teď se dívám, že máš termín porodu na Silvinčin svátek :slight_smile: A taky přeji všechno nej nej nej k dnešnímu svátečku :wink: :dizzy_face:

Marti, užij si sraz!

Leni.dv, ty jsi asi chudátko měla tady z nás zatím asi nejhorší nebo nejtěžší porod :frowning2: Snad sis to nejhorší vybrala u Adámka a u druhýho drobečka už to bude v pohodě :wink:
15. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
Katy, díky ... malá konečně usnula, jdu dát fusak do kočárku, šrotuje mi hlava, mám tu čurbes, snad nic nezapomenu, hlavně systém , systém ..... :grinning:
15. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
Alčo ahojky! To mě mrzí, že máte s Petříkem rýmu, snad vás to nachlazení brzo přejde... je to fakt děs. :frowning2: A neboj, určitě chci mít vše nachystaný dopředu, je to fakt něco, jak to letí. Dneska jdu ještě proštudovat seznam věcí do porodky, zítra bych chtěla dokoupit zbytek, ať už mám nachystaný věci do porodky, pro jistotu.
A pro mimčo toho už máme taky jen pár věcí co dokoupit, přšítí týden to bude postýlka a matračka, tak to pak hned nachystám, pak ještě koupací kyblík a nějaký drobnůstky, přijdou mi věci ještě z MMB a z laclíka, ty vyperu, vyžehlím a bude to snad komplet. :slight_smile:

Teri, já radši ten fusak dala do čistírny, přece jen jsem si beránka netroufla vyprat v pračce, navíc když tolik let ležel ve sklepě v krabici... ke krásně čistej, jen ho vyvětrám a snad bude ještě chvilku sloužit. :slight_smile:

Kači, díky za info, taky chci pokoj klasickej, s tím porodním boxem ještě uvidím, jestli budu chtít ten nadstandart nebo ne... zatím o něm neuvažuju. Pokud mě budou bolet záda, jakože asi budou, tak se ráda projdu i po té chodbě, myslím.. ale uvidím až jak to přijde. :slight_smile:

A je fakt, že Lenča měla hodně blbej porod, ale i Lilithka asi taky nic moc... :frowning2: Holky, tak příště si to vynahradíte!

Snad u všech těhulek půjde porod jako po másle.. kéž by!!!

Katy, takže když jsi věděla, že budeš rodit KP, ani jsi to Epi-no nepoužívala, že?

Já původně chtěla aspoň masáž hráze, ale kašlu na to, myslím, že to zase takovej vliv nemá, to by chtělo jedině to Epi-no a to já pořizovat nebudu, tak budu do sebe lít maliník a pojídat lněný semínko a nechám to osudu. :slight_smile: Svaly pánevního dna procvičuju, pak připojíme ještě sex, pokud bude nálada a chuť... :slight_smile:
15. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
Ahoj Lenajsku, tak už se taky blížíš do finále :slight_smile: Těch pár týdnů uteče a malej bude na světě :wink:
To je fakt, i Lili to měla náročný... :unamused:
Co se týče Epi-na, tak jsem s ním cvičila i když jsem věděla, že je malá obrácená. Dostala jsem se na 9 cm. Myslím, že kdybych rodila normálně, tak bych to zvládla i bez nástřihu. Ptala jsem se na tyhle cvičení i Dr., který nás rodil a říkal, že je to hodně daný. Že někdo má tu kůži pružnější a někdo naopak... Asi Epi-no prodám, nevím jestli má cenu si to schovávat na druhý mimčo... Každopádně vím, že ten nástřih vůbec není cítit, tak bych se toho u druhého porodu nebála.
15. říj 2009 v 18:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.