• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ahoj kočky, pěkný slunečný ránko přeji! :wink:

Zuzi, tak držím palce, ať to s malou zvládnete, TM jede kam do školy? A jede na celej týden, jo? :frowning2: :frowning2: Tak držím palce, jste holky šikovný... :wink:

Téda holky, já úplně zírám, jak máte vymyšlený ty metody uspávání a zabavení miminek, no aspoň když si nebudu vědět rady, budu chodit za váma, snad se nebudete zlobit... :wink:
Veru, to věřím, že jseš ráda za každou minutu kdy malej nebrečí a kdy se zabaví sám, tak snad se ty intervaly budou prodlužovat... super, že spí i v kočárku, to je fajn a z Tvých příspěvků je vidět, že už si z toho takový nervy neděláš, že to bereš víc s nadhledem a mám z Tebe obrovskou radost kočko! :wink: Co děláš třeba ve středu, nechtěla bys s malým dojet? Upekla bych nějakou tu buchtu, když jsem to minule nestihla, mohly bysme se na chvilku projít... :wink: Pokud by bylo hezky. :wink:
A jinak večerní rituál máte pěkně zaběhnutej, takže malej spinká v té rychlozavinovačce v noci, jo? Asi je to dobrý řešení odejít a nechat ho ať usne sám, že? Samozřejmě, pokud nějak vyloženě nebrečí...

Lili, o tom růstovým spurtu se píše akorát u kojených dětí? Já se Ti mrknu do knížky, co mám doma, jmenuje se to Dítě a já, mám ji půjčenou od kámošky a jsou tam všemožný rady, tak možná by to tam bylo i u dětí na UM. Držím palce, ať je brzo líp... :wink:

Všechny zdravím, mějte se krásně a dávejte na sebe pozor!!! :wink:
19. říj 2009 v 10:46  • Odpověz
Ahoj po víkendu ... Lili, Veru, teda koukám, že to máte pěkně vychytaný s těma plínkama přes hlavičku, kočárkem atd. :slight_smile:
Já měla docela zajímavej víkend. V pátek jsem byla v Brně na srazu s holkama z vejšky, spala jsem tam i u jedné kamošky. Kecaly jsme až do 2 do rána, bylo to moc fajn. Jen v 5 ráno mě vzbudila bolest zubů, teda spíš dásní, takže jsem toho moc nenaspala. V 9 jsem jela vlakem zpátky domů. Nakonec jsem zašla i na pohotovost, tam mi doktor dásně vyčistil a zdezinfikoval, tak se mi dost ulevilo. Celý sobotní odpoledne jsem pak prospala. V neděli jsme jeli ke známé pro sedačku do auta, kolotoč na postýlku, vaničku a pár dalších drobností pro naši malou. Odpoledne pak přijela kamarádka z Prahy, tak jsme kecali a pak mě zase chytly zuby. Na tom samém místě, ale už mě nebolely dásně, ale opravdu zub. Tak jsem se dnes ráno vypravila k zubařce. Mám v zubu pod plombou nějakej zánět nebo co, takže mi to rozvrtala, vyškrábla hnis a nechala otevřený, že to musí 14 dní tak nechat, aby odtekl všechen hnis. Přes den si tam mám nacpat vatu, aby se mi do té díry nedostalo jídlo a přes noc to mám nechat volně a za 14 dní se uvidí ... :unamused:
19. říj 2009 v 10:46  • Odpověz
Hani ahojky, tak to se určitě mrknu... :wink: :slight_smile: Věřím, že je etiketa super, malej je fakt mediální hvězda... :wink:

Páji, teda, to jsi měla víkend fakt nanic, s těma zubama... resp. se zubem... :frowning2: :frowning2: Tak snad to pak bude v pohodě, jak hnis vyteče a už pak zlobit nebude... držím palce!!
19. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Jůůů Hani, tak to se těším, až toho Hamánka někde uvidím :slight_smile:
Leni, no zuby mě nikdy netrápily, tak to teď byla taková první zkušenost, ale nebylo to tak hrozný ... jen to vyškrabávání toho hnisu bylo hodně nepříjemný :unamused:
19. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
Jé, Páji, to je teda blbý :frowning2: A už to aspoň nebolí?
19. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
Páji, to věřím... tak snad je to nadlouho poslední zkušenost. :wink:
Jsi mě motivovala a objednala jsem se na druhou preventivní kontrolu k zubařce, tuším že bude vrtat... ale ať mám taky pak klid, kdo ví, kdy se k ní s mimčem pak dostanu.
19. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
Hani, tak co nevidět budeme kupovat Hamánek - broskev s tvarohem ! Gratulace Hani !
19. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
Dobré ránko kočky,
po víkendu jen nakukuju, ani nestíhám vše dočíst.

Hani, já už jsem si minule říkala, kde jsi, že jsi tady dlouho nebyla... Díky za gratulaci k malé :slight_smile:

Lenajsku, to je super, že už máte vymalováno :slight_smile:

Leni.dv, tak ať je Aďulka brzo zdravej. Dovedu si představit tu bezmoc, když plače a ne a ne přestat.
Silvíšek moc nebrečí, ale když občas spustí a to třeba jen na chvilku, tak už jsem z toho nervózní... :frowning2:

My od včerejška máme asi bolení, probouzí se mi ze spaní a kroutí se jak žížalka, mezitím pospává a za chvíli zase. Neplače, takže si říkám, že to ještě asi tak hrozný není, ale už mám nachystaný Sabsimplex a jestli to dnes nebude lepší, tak jí pár kapek dám. Přitom ale kaká hezky, včera to měla 2x až na zádech :sweat_smile: Musela jsem ji celou komplet převlíkat :slight_smile:

O Pájulce čerstvé zprávy nemám, naposledy jsme si psaly v sobotu s tím, že je měli včera pouštět domů, tak nevím, jestli už jsou broučci doma. Snad jo...
19. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Lenajsku, metody na dítě vymyslíš sama, stačí pozorovat co zabírá :slight_smile: k té zubařce si fakt zajdi, opravdu pak nebude čas, já byla teď po 9 měsících po porodu, a seděla jsem tam 40 minut!!! A kdoví, kdy se tam dostanu, na jaře mám jít trhat osmičku!
Pavli, trable se zubama nezávidím, uf uf!
19. říj 2009 v 11:06  • Odpověz
Katy, koukám, že zvládáte dobře, to je fajn ... moc Silvinku pozdravuj :wink:
19. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
Máme polední schlafenpause tak rychle nakujuju :grinning:

Díky za gratulace, je to sice taková blbost, ale já mám z té etikety takovou radost :grinning: :grinning: :grinning: .

paji.o: Tý jo chudino, zuby to je snad největší hnus, bych radši šla rodit než k zubaři a navíc ty dásně. no snad to bude brzo dobrý :wink:

Jinak s tím rituálem s Váma naprosto souhlasím, u nás se to fakt osvědčilo. Koupačka jídlo a do betle a funguje to tak dodneška. Byly sice sem tam nějaký období, kdy např. nechtěl usínat sám, nebo k ránu putoval do postele za náma, ale teď musím říct, že po koupačce a kaši něco po sedmé dáváme do postýlky, i když nespí tak už si tam jen brouká dokud neusne a ví, že prostě se už bude spát a ráno vstává co se začalo pozděj svítat v 7. takže 12 hodin nepřerušovaného spánku :wink: :grinning: , za to přes den teda dá jen hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2009 v 11:14  • Odpověz
Holky, chtěla jsem se zeptat, jaký máte odsávačky? Zatím ji nepotřebujeme, ale asi bych ji pořídit měla a nevím, který jsou nejlepší. Každopádně ručně mi to nejde vůbec.... :angry:

Páji.o, to je fakt hnus ty zuby! Tak hlavně, jestli se ti ulevilo... Dobře, že jsi na nic nečekala a šla hned k zubákovi. Tak ať je ti brzy líp! :wink:

Hani, taky gratuluji k etiketě. To jsem teda zvědavááá :grinning:
19. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
Katy, já měla půjčenou AVent, já mám všechno Avent, a jsem spokojená.

Paji.o úplně tě chápu, já lítala měsíc po porodu po pohotovosti, měla jsem zánět dásní, nakonec pomohlo vytržení osmičky. Prý jsou to všechno hormony. :angry:
19. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
autor
My taky všechon avent, odsávačku sme měli ruční a nemůžu si vynachválit. :wink:
19. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
Hani, já taky Avent, a taky spokojenost ..... máte super rituály večerní, já už jsem teď taky nekompromisní, večer prostě koupání, jídlo a do ložnice, když někdy byla taková jako ještě ne na spaní, tak jsem ji brala do obýváku, ale od té návštěvy švagrovců, jak pak blbla, tak už to nedělám .... už spí i v postýlce, to je pokrok po těch měsících, tak snad ji "vychováme" :grinning: abysme měli taky večery pro sebe
19. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Katy, uplně jen rukou odsávat, to je horor, to nedělej, říká se, že prý je to nejlepší, ale mě to dost bolelo a navíc jsem toho moc neodsála ...
19. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahojky!
Já jsem dnes z malýho už vyšťavená :stuck_out_tongue_closed_eyes: Od 5 je vzhůru a to s řevem :unamused: Teď si už teda docela pěkně hraje a směje se, tak kéž by mu to už zůstalo!

Leni, přesně jak píše Marta, metody na uspávání si vymyslíš sama. U nás zabírala plinečka buď přímo ho zakrýt nebo mu stačí ji držet.

Katy, já mám odsávačku medela harmony, ze začátku fakt spokojenost, teď už s ní jaksi nic neodsaju a jde mi to líp spíš rukama.

Sakra, malej už zas heká na dece, no na dece, už se z ní jaksi dostal :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
Kači ahoojky! Tak snad bolení bříška přestane a kdyžtak pomůžou ty kapičky.. držím palce. Jak se jinak cítíš, nejseš moc unavená? Určitě vše zvládáš, jseš moc šikovná... :wink: A moc pěkný fotečky. :wink:
Snad se Páája brzo ozve, moc na ni myslím. Snad je vše OK, asi jen nestíhá.
Ohledně odsavačky, já právě uvažuju, že kdybych potřebovala, tak koupím odsavačku zn. Farlin, kde jsou k tomu už i lahvičky na uskladnění. Ale fakt, že hodně se propagují ty odsavačky Medela a Avent taky.

Hani, super, že Matýsek vstává už o něco později, snad to bude v zimě ještě dýl.. :wink: A snad se k tomu taky někdy přidá spaní přes den.. :wink: To věřím, že máš z etikety radost, kdo by neměl... :dizzy_face:

Leni, ach jo... myslím na vás, snad bude brzo dobře a malej bude hezky spinkat... vydržať! Dostal se z deky, jo? No téda... :confused: :grinning:
19. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
Marti, no právě, že mě to taky bolelo, když jsem to zkoušela a samozřejmě to nešlo. Ale spíš je to tím, že nevím jak na to a vysloveně se toho bojím...

Lenajsku, cítím se dobře, díky za optání. Jen je nezvyk to přerušované noční spaní, to je mazec, ale člověk si asi zvykne. Přes den se to dá, to je v pohodě.
Jinak jsme byli zase na procházce, zatím je Silvíšek v kočárku spokojenej, hezky spinušká :slight_smile:

Jo a večer se tu ukáže Pájula :slight_smile: :wink:
19. říj 2009 v 16:58  • Odpověz
Tak mně dneska došla první mateřská, tož jsme to zas trochu roztočili:grinning: Máme konečně lustry a lampu do obýváku :dizzy_face:
19. říj 2009 v 19:25  • Odpověz
ahoj holky, tak se tady na chviličku ukazuju :slight_smile: Jen v rychlosti jsem viděla, že Katy poreferovala, že jsme se narodili. Ostatní nestíhám číst, snad později.

Je to docela náročný, přišli jsme domů až včera odpoledne, drželi si nás kvůli vysokým hodnotám žloutenky (skoro nás strčili pod lampu) a kvůli tomu, že jsme moc hubli.. Aby ne, když jsme první 2 dny neustále jen blinkali plodovou vodu...
Kojíme už krásně, cca po 3 hodinách, někdy častěji, mám šíleně mlíka, což je další žrout času, protože musím pořád odstříkávat a před kojením nahřívat prsa a mezi kojením a řvaním našeho prďoly dávat ledový obklady, aby polevila horečka.. Prostě děs. :unamused:

Malej je zlatíčko, jak jinak :slight_smile: Máme 5 dní a už nás trápí prdíky, takže odpol. a večer hodně plačeme, ale zkoušíme na to vyzrát. :wink: Spánek je taky mazec, ale včerejší první noc doma byla mnohem lepší, než 3 noci v porodnici ... Spala jsem celkově 5 hodin, což je naprosto luxus.

Jedinou komplikaci, kterou máme je, že nás pořád trápí hnisání očiček a bolavej zadeček. Jinak naprosto nádherný zdravý miminko :slight_smile: Jinak jsme pořád docela malincí, dneska jsme navážili 2,7 kg a je nám naprosto všechno oblečení velký.. :frowning2: I velikost 50. Při každým přebalování mě znovu počurá, takže neustále převlíkáme :grinning: Zítra už musím prát, nemám mu co oblíct.

O porodu napíšu později, až se víc aklimatizujeme. Starám se teď o Jiříčky 2. Ten náš velkej je nemocnej a moc bych tomu nedala, že to chytnu taky... Na odpočívání není vůbec čas :frowning2:
V rychlosti - ....bylo to docela rychlý.... a jsem moc ráda, že tam byl MM se mnou. Začali jsme v 6:30 monitorem a ve 13:25 byl Jurášek na světě. Tělo bylo nachystaný a navíc se to doktoři snažili co nejvíc urychlit, protože se malej už vykadil do plod.vody. Valili do mě jednu infuzi za druhou, a to jak na zavodnění, tak proti bolesti. Epi jsem taky dostala, hodně se mi ulevilo. Nastřížená jsem od hlavy až k patě, ale nebolelo to. I na šití mě hodně opíchali. Zato teď to bolí jak čert (a bylo to ještě horší..) ani teď nemůžu skoro sedět, hojí se to na můj vkus hrozně pomalu :confounded:

Dneska si nás hned přišla zkontrolovat paní doktorka, moc jsme se jí líbili :slight_smile:

Jdeme zase kojit, tak se loučím a zase se brzo ukážu :slight_smile:
19. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný večer přeji... :wink:
Hlásím, že postýlka smontovaná, jen nebudu dneska povlíkat, bo matrace docela smrdí a musí se nechat vyvětrat. Ale už je namontovanej i kolotoč, daná spirálka na postýlce, no fajne to je. Jak kdybych to mimčo tam už viděla. :slight_smile:

Teri, super, že došla mateřská a že jste koupili lustry a lampu. :wink:

Katy, toho přerušovanýho spaní se taky docela děsím, ale co člověk nadělá, je to kompletně změna životního rytmu a života, tak fakt nezbývá, než si zvyknout.

Páááji ahooojky! Moc Tě a Juráška zdravím, vítejte doma! To mě mrzí, že je TM nemocnej, snad to nechytnete s malým taky a budete v pohodě... ty prdíky vás snad moc trápit nebudou, držím palce!!! A s těma očkama to snad bude taky brzo dobrý a se zadečkem taky... držte se a opatrujte se! A určitě za chvilku bude krásně přibírat a bude z něj kluk jako buk! I když to je i teď, určitě. :wink:
A fajn, že porod byl docela rychlej, jseš fakt dobrá že jsi to takhle zvládla i s těma různýma infuzema... a nástřih se snad brzo zahojí a bude dobře... nechceš vyzkoušet plovací nafukovací kruh? Jsem četla, že by to snad mohlo trošku pomoct při sezení...
A super, že jste se paní doktorce líbili, určitě jste moc šikovní. :wink:
A fajn, že máš tolik mlíčka, i když s tím nahříváním a pak chlazením věřím, že to je docela záhul...
Tak ať to vše zvládáte i nadále!!!

Všem přeji pěkný pohodový večer, já se zítra ozvu až odpoledne, jdu ráno nejdřív na monitor tady k dr. a pak do Brna na EKG, tak ještě pár věciček pokoupím a pak dojedu dom. A začnu balit tašku do porodky...

Pááá!
19. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
Paaji, to je fajn, že je malej zlatíčko :wink: A brzo určitě zajedete nějakej rytmus :slight_smile: Hlavně teda ať taky nechytneš bacila :frowning2:
19. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Páji, ještě jednou gratuluju k Juráškovi a těším se na fotečky :slight_smile: S těma prdíkama to snad brzo přejde, holky si hodně chválily ten sabsimplex nebo babycalm. S tím mlíkem to bude pár dní až týdnů, pak by se to mělo ustálit, já jsem po 6tinedělí měla pocit, že najednou nemám mlíko žádný, přitom jsem ho měla akorát :wink:

Katy, já mám odsávačku cleanoz, na baterky. Je teda dražší, ale ty nástavce jsou na jedno použití, já bych se asi zablila, kdybych měla něco čistit. A to jsem dělala na ORL :sweat_smile: Teď hodně frčí ty na vysavač, já osobně si nedovedu přdstavit, že v noci hrčím s vysavačem :wink:

Leni, s tím uspáváním je to fakt různý. Verda si zvykla, že ju děda uspával na rukách a teď mi sama neusne :unamused:

Paja.o: Nechodíme ke stejné zubařce? :slight_smile: Já jsem tak taky chodila s dírou v zubu, přes den vatu a na noc nic. No byl to hnus, vůbec Ti to nezávidím.

Mějte se :sunglasses:
19. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz
Paaaji, vidím, že všechny obtíže poporodního a novorozeneckého stavu bereš sportovně, tak to má být ... na spaní - nespaní si brzo zvykneš, já kdybych spala celou noc, tak z toho budu nemocná asi :grinning: všechno bude lepší a lepší ... můj Martin měl 2,50 kg tak si to umím představit takovýho prcínka malýho ... držím palečky ať se ti dobře daří a malýmu taky.
19. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz
autor
Hoja vespolek, včera jsem to asi zakřikla s tím super spaním, dneska se Mates v 5 vztyčil v postýlce a hopsal a výskal tam tak dlouho dokud sme nevstali a od té doby lítá po bytě jak pablb. nevím který šídlo do nějk za vjelo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím že maminka asi v poledne se synáčkem odpadne.

Potřebuju jít dnes do města na poštu a zas prší ach jo :frowning2:

paaaaji: Vitaj dom a i s drobkem :dizzy_face:
20. říj 2009 v 07:01  • Odpověz
Dobré ránko,

koukám, že nejsem jediný ranní ptáče :wink: Doufám, že ten náš cvrček si to v břiše odbyde a pak nebude tak brzo vstávat, od šesti tam šermuje :slight_smile:

Paji: veliká gratulace k Juráškovi :dizzy_face: Je to teda drobeček malinkej :slight_smile:
20. říj 2009 v 07:48  • Odpověz
autor
Hoj Raduli, teda Tobě ty týdny nějak poskočily :astonished:
20. říj 2009 v 07:52  • Odpověz
Hani se mi to taky nezdá, že už jsem 21tt :slight_smile: Nějak nebezpečně moc to utíká :wink:
20. říj 2009 v 08:09  • Odpověz
Ahoj Ronaldo! A jak se jinak máš?
20. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.