• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Tak spíííme :grinning: Snad napočtvrté u prsu, tentokrát se nepodařilo odříhnout a malá si spokojeně spí :sweat_smile:
27. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
Tak fotky jsou na FB :slight_smile: Tu přidám co nejdřív to bude možné :slight_smile:
27. říj 2009 v 15:42  • Odpověz
hlavně si běž Teri pořádně odpočinout ... uvidíš, že se s Baruškou brzo pěkně sžijete a zavedete si denní režim. :wink: Cesta domů a změna prostředí musí být náročná i pro toho malýho broučka ...
27. říj 2009 v 16:08  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný odpoledne, tak jsem vyprala zatím poslední oblečky pro mimi do výbavičky, večer u TV je vyžehlím, další věc splněna.

Teri ahojky, vítejte doma!! Dívala jsem se na FB, malá je nádherná, moc vám to rodinko sluší!!!
A věřím, že jsi doma nevěděla, kde co je a jak si to zorganizovat, to je asi normální, já taky z toho budu v šoku... a to máme menší byt než vy a taky kolikrát už i teď něco hledám... :grinning: Ale to chce klid a čas, vytvoří se nějakej ten režim a bude fajn. :wink:
Nechceš dudlík dávat záměrně, jo? Tak uvidíš, třeba Tě okolnosti přinutí, bo mít malou dvě hodiny u prsu, to bych asi nevydržela... A uvidíš, ona si na domácí prostředí zvykne, jak píše Pája.o, musí to být pro toho tvorečka malýho taky docela šok, najednou je na světě a nejdřív v porodce, pak cesta domů a teď zase úplně něco novýho doma... to se poddá určitě. :wink: Držím moc palce!
Jak budeš mít trošku víc času (snad někdy jo), tak pak napiš, co plínky, jak to zvládáte... :wink:

Páji.o, jak se Tobě daří? Taky se Ti to kočko pomalu a jistě blíží... 33 tt jsem byla před chvilkou a ejhle, už jdu do porodky příští týden... :grinning:

Jdu se natáhnout a dát si nožky navrch, tak se mějte krásně a pohodový večer a celý zítřejší sváteční den!
27. říj 2009 v 16:38  • Odpověz
Teri, koukám, že bojuješ jako já :slight_smile: Vítej doma, realita je děsná, co? My zatím docela zvládáme, ale s tím dudlíkem jsem byla včera taky docela nalomená. Nějak jsme to nakonec zvládli i bez něj a budu se snažit nedat dudlíka co nejdýl.
Ty malou kojíš hodinu a půl?? To snad není ani možný.. My kojíme tak 4 až 10 min, podle denní doby a podle toho, jak moc je ubrečenej. Na ty bradavky fakt pomáhá Bephanten, zkus ho.
Moje dr.mi rovnou řekla, protože malej ublinkává, že máme vyvýšit postýlku. Máme ji podloženou anglickýma slovníkama :grinning: Jinak je normálně rovná matrace. A v noci malej nespí jinak, než na boku. První týden doma jsem ho jinak neměla ani přes den. Teď už ho sem tam dáváme na záda, začal být hodně pohyblivý a pořád sebou mele a otáčí hlavičkou, jak se mu zachce :slight_smile:

Držím pěstičky, ať to doma zvládáte :slight_smile:
27. říj 2009 v 17:22  • Odpověz
Leni, na látkovky zatím nenám sílu, sice dneska jsem si říkala, že už bych ju zkusila do něčeho uvázat, ale s tím co bylo odpoledne :frowning2: Teďka zase konečně spí, ale na jak dlouho?? Jsem z toho docela vysílená, už mám ten dudel vyvařený a ona ho nechce!! Je to silikonový, tak jsem teďka ještě vyvařila obyč latex a uvidí se, kdyby to mělo zabrat, beru vše, jsem z toho fakt na nervy a bojím se noci, dneska to bylo celkem v poho, ale teď už takové vyhlídky nemám :frowning2: Se mi jaksi nezdá, že by po skoro hodinovým kojení měla málo?? Mlíko určitě mám, saje dobře...
27. říj 2009 v 17:42  • Odpověz
Ahoj Eri!!!!!

Koukám, že už jste z porodky doma a malá je fakt kláááááášššnnnááá :dizzy_face: :dizzy_face:
Ohledně toho kojení, no nevím jestli je to normální aby takhle dlouho pila, ale pokud máš opravdu hodně mlíka a malá přibýrá, tak bych to asi nehrotila, prostě je jenom větší jedlík a nebo si s tím dává na čas :wink:
Já když jsem kojila Adama, tak jsem ho měla u prsu každou hodinu až potom se teda ukázalo, že jsem sice mléka měla dost, ale jemu to prostě nestačilo a tak jsem musela nasadit Nutrilon a od té doby byl klidnější a spokojenější.
Každopádně budu držet palce, aby jsi to zvládala a neboj, brzo se doma zaběhneš a bude to jiné, malá si také musí zvykat na jiné prostředí a uvidíš, že to bude lepší a lepší :wink:

Na dudlíka jsem ho také neučila, ale je fakt, že potom ho už měl a to měl ten klasický latexový a ten mu jel, když si vzpomenu, jak se tím vždycky utišil, když brečel :grinning: ale jak říkám, neměl ho pořád a to jenom proto, že ho měl jenom chvilku a potom prostě nechtěl....ale byl v klidu.
Každé miminko je jiné a musíš vyzkoušet plno věcí než příjdeš na to, která věc vám dvěma vyhovuje nejlépe.

My byli na prochajdě venku a super, až na to, že se zadýchávám a nejsem schopná si navléct punčochy přes to moje bříško :stuck_out_tongue_closed_eyes: botky jsou v poho, ty jenom nazuju a jdu, horší to bude v zimě s kozačkama...
Uff, ufff
27. říj 2009 v 17:57  • Odpověz
...jinak jsem se vás chtěla zeptat, jestli něco náhodou neřádí za nemoc (kromě té prasečí chřipky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
27. říj 2009 v 17:59  • Odpověz
Teri bojuj, pamatuju, že v porodnici jsem se taky bála noci a byla jsem z toho vždycky na nervy,. Uvidíš, to se zpraví, musíte si na sebe zvyknout a zavest nějaký rytmus. Holky proč se bráníte dudlíku?
Pujčila jsem si ho hned v porodce, obyčejnej, latexovej. Pak mi MM donesl co jsem měla doma koupený aventovský, takový ty různě seříznutý a vyloženě chtěla jen ten obyč. A když jsem s obyč přišla k dětské doktorce, tak mi řekla, že ho mám vyhodit, že není dobře tvarovanej a může mít pak předkus. No pomyslela jsem si, že jsme na obyčejných vyrostli všichni, ale vyhodila jsem ho a malá si pak hned zvykla na silikonový aventy. Nevím, já bych se dudlíkům nebránila. Horší kdyby si začali prcci cucat palec. Dudlík jednou můžu vyhodit a říct, že prostě není. Ale palec? neufiknu :grinning: Jedna známá si ztěžovala, že malej chce být pořád u prsaa že mu nechce dávat dudlíka... a za pár dní malej spokojeně dundal a mača byla taky spokojená. Ale některý mimčo dudlík vyloženě nechce,no
27. říj 2009 v 18:43  • Odpověz
krásná fotečka v profilu Eri, už se těším na velký fotky :wink:
27. říj 2009 v 18:44  • Odpověz
Alca 22, už 2 dny se trápím s Gimpem, já jsem na to ooooouplně tupá. Ale ten tvůj kalendář je tak krásnej, že to zatím nevzdávám :angry:
27. říj 2009 v 18:49  • Odpověz
lili, mně se nakonec v mezičase podařilo ten silikonový tvarovaný dudel vyvařit, ale malá ho nechtěla, tak jsem zas musela k prsu, no to byl řev jakmile jsem ji dala do pozice na kojení, než se mi podařilo aby neřvala a vzala prso...pak 5 minut cumlala a usla u prsu, říhat jsem jí radši nedala, tak v postýlce spala aspoň hoďku, pak se budila, vnutila jsem jí ten dudel, protože mezitím vyvařenej obyč nechtěla:grinning: a spala další hoďku...tak jestli dudel pomůže, beru ho na milost:slight_smile:
27. říj 2009 v 19:32  • Odpověz
Teri, neboj, brzo se to fakt spraví a ustálí. Na začátku ej toho fakt hrozně moc, navíc nám teď říkali na kurzu, že ten pátý, šestý den většinou přichází u maminek krize, prostě hormony blbnou. Drž se!!! Super, že s Tebou bude Milda už doma!!! Ti pomůže!! Vypadá jako pěkně pyšnej taťka :grinning:
Jinak nám říkali v porodce, že kromě bepantenu zabírá i mateřské mléko ... :slight_smile:
S těma plínkama je jasný, že to bude chvilku trvat, já s tím tak nějak počítám, že možná i celý šestinedělí na to nebudu mít moc čas, náladu a nervy a budu vděčná za jednorázovky.
Lili, já teda dudlíky nezavrhuju ... ale je fakt, že nám na těch kursech neustále předhazují, jak jsou dudlíky nevhodný, že kazí sací reflex a miminko to mate a neví pak kdy sát a kdy ne ... no nevím, já s dudlíkama nějak počítám, ne za každou cenu, pokud to bude bez něj, tak budu ráda, ale asi je člověk rád, když mimčo vůbec něčím utiší ...

Leni, strašně to utíká, co? Ani se nenadějeme a budou prcci s náma :grinning: Já už se docela těším, až začnu chodit do porodky na monitor, i když ty dlouhý fronty jsou asi nic moc ... ve Vyškově to prý taky docela dlouho trvá. Hlavně jsem zvědavá, jak se tady domluvím na konec pánevní ... teď mi říkala známá, že ji nechali rodit, i když měla malá pod sebou kolínka ... což se teda všude píše, že se pak automaticky rodí císařem, tak nevím. Porodu jsem se nebála a nebojím, ale začínám se bát o tu naši berušku, aby se nějak nepřidusila nebo tak něco. No snad se ještě otočí, zatím je asi pořád hlavičkou nahoru :unamused: Cvičím jak divá a je vidět, že se jí ty polohy při cvičení nelíbí, tak snad se umoudří, poslechne maminku a otočí se :slight_smile:
Jinak dávám ještě dokopy trošku pokojíček. Už jsem nainstalovala polštářky na postel, zítra dám dohromady koberec a nálepky na stěnu a pak už jen vyčistit matračku a načančat postýlku. Pak hodím nějaké fotky :slight_smile:

Paaaji, my máme postýlku tak, že je rošt jakoby zešikma, takže bude mít mimčo o něco málo výš hlavičku ... nevěděla jsem, jestli je to ok ... tak jsi mě docela uklidnila :grinning:

Holky, mějte se všechny krásně, držte se, bojujte a pište, jak jste na tom :wink:
27. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz
Hezký večer

Terčo koukám, že bojujete, jak se dá :slight_smile: , Vydržať děvče :wink:

S tím dudlíkem, bych to nehrotila a prostě jí ho dala, nám taky tloukli v nemocnici do hlavy, že dudlík ne, radši malíček do pusy, asi po 14-ti dnech jsem měla malíček, tak ocucaný, večer když řádila, tak jsem jí ho dávla do pusy i na dvě hodiny, prostě na palicu, tak jsem vytáhla dudlík, měla jsem ty od Aventu, ale ty nechtěla, tak jsem koupila obyčejný v lékárně za 15 Kč a byl klid, odnaučit se to dá vždycky.

Jinak Terčo, ještě aby tě nebolela prsa, když kojíš tak dlouho. My jsme teda nejdřív kojili předpisově 20 min. a pořád plakala a až když jsem si pořídila váhu, abych věděla kolik vypije, tak jsem věděla, že jí to trvá i 45 minut, než si vytáhla odpovídající dávku, ale to je tím, že mám obě bradavky špatný. Teď je za 5 minut hodová a tak má lepší než vysavač :grinning:

Dneska jsme byli na kontrole v 8 měsících: 8080g a 67 cm.

Dneska se málem sama posadila, jak byla na kolínkách, ale nějak jí to podjelo a překulila se, začala ječet, ale asi se spíš lekla :slight_smile:

Zítra je svátek a MM jde do práce a vrátí se až v 22 h. :angry:
27. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz
Terezko hezký fotečky :dizzy_face: :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
Ahoj holky, teda Teri, vy už jste doma?? Paráda.Moc se těším na fotky. Kde tě najdu na facebooku?
Po sto letech jsem se přihlásila a hned sem si vás holky přidala, koho jsem našla:slight_smile:

Já s dudlíkem odolávala 10dní.... A pak byla spokojenost na obou stranách, nevím, co bychom bez něj dělali. Oni do nás na všech kurzech hustí horem spodem, jak dudlíky kazí předkus, jak kazí sání apod. Jenomže jak pak hodinový kojení každou hodinu a půl ničí bradavky a maminkám nervy, to už nikdo neříká :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Hlavně teda v porodnici nám říkali spoustu věcí, co se má a nemá, že se nemá přebalovat po jídle apod.Tak já jak dement přebalova před kojo, pak se vždycky posral, tak pak i po kojo dvakrát po sobě . Pořád jsem se ptala, jak co mám udělat, jak dlouho kojit, jak mám dávat odříhávat, jestli máme dobrou techniku sání a malýmu jsem pořád ohrnovala spodní rtík a strkala mu co největší kus bradavky do pusy. Za dva dny jsem je měla totálně zničený, každý kojení bylo utrpení, Matýš nasátej hodinu, kdy už jsem málem vypustila duši, odr¨říhávat neuměl, byla jsem z toho nervní, no teď se tomu směju:slight_smile:

Nejlepší je udělat si vlastní systém a řídit se podle toho, co vyhovuje mě i mimoušovi. Kojila jsem max tu půlhodinu, když se flákal a jen si potahával, tak jsem mu vrzla dudel a bylo. Když si po jídle do pár minut neodříhl, tak jsem ho položila, asi to nepotřeboval:slight_smile:. Bolavý bradavky jsem střídavě natírala bepantenem a mateřským mlíkem a pořád jsem je větrala. Zatvrdliny jsem si rozmasírovávala a dávala obklady.

Teri neboj, ono za chvilku bude kojení taková rutina, že pak už nad tím nebudeš vůbec přemýšlet. Techniku sání neřeším, už si s tm dudlá jak se mu zachce, tahá mi za ni a mě už to vůbec nebolí:slight_smile:
27. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
Holky, já jsem malýmu koupila pod hlavu na vyvýšení toto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23780025&tab=0

A teda taky nechápu, proč zavrhujete dudlíka? Já si to bez něj nedovedu představit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co jsem slyšela od kamarádky, jak jí malá vysí jen u prsa a to snad co hodinu i vnoci, bez toho neusne a to už má jako 9 měsíců, tak sem ho zavedla hned. A že se kazí sací reflex, to říkají, ale vůbec to nemusí být pravda :wink: Každopádně v porodnici se jim dudlíky nelíbí.
Aďula mě dudlík ze začátku taky nějak moc nechtěl, vyhazoval mi ho, ale já jsem se nedala, furt sem mu ho strkala :grinning: Přesně jak píše Lili a cucání palečku :slight_smile:

Teri, neboj, za pár dní se zaběhneš s malou a bude to dobrý :wink: Začátky jsou hrozný.... Hlavu vzhůru, to zvládneš :wink:

Paj.oi a tobě budu držet palce ať se ti malá ještě otočí :wink: Rodit ve Vyškově koncem pánevním si nedovedu představit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a na ty monitory se v porodce až tak dlouho nečeká, nebo aspoň co jsem chodila já, tak to šlo v pohodě :wink:
27. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz
Veru najdeš nás na FB ve skupině Vyškovačky.Máte moc hezký a hlavně vtipný fotky z líbánek :dizzy_face:

Jak píšeš, spoustu věcí nám zbytečně hustí do hlavy a pak je z toho stres, každý miminko je jiný a každá z nás si musí najít co vyhovuje :slight_smile:
27. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz
Holky, tak jak mám zarudlý to prso, tak jsem si na dvorci nahmatala zatvrdlinku, tak to mám masírovat a nahřívat? Obklady asi teplé, aby se spustilo to mlíko víc, že? Znamená to myslím, že je to ucpaný..
No Milan je z malé úplně po... :slight_smile: Teďka jsme nakojili a on u ní leží, dokud neusne:slight_smile: Já se na ni vynadívala dost v porodce, tak on to teďka dohání :wink:
27. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz
Teri, já slyšela studený a pak před kojo teplý, ale teda nemám zkušenosti ...
To musí být krásný ty dva spolu pozorovat :slight_smile: Tatínkova princezna, co? :grinning:

Leni dv., no já taky tak nějak pořád přemýšlím, jestli fakt půjdu rodit do Vyškova, jestli bude malá na další kontrole pořád KP, tak se zkusím domluvit s moji dr., jestli bych nemohla někam do Brna, třeba přímo k ní, pokud by to šlo ... no, uvidíme :unamused:
27. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
Paji, o tom mateřským mlíku vím, ale v porodce mi řekli, že když už tam mám praskliny, je lepší ten Bepanten... No tak já si tam asi teďka dám jogurtovej obklad a před dalším kojo zkusím nahřát... Jej, to bude noc :grinning:
27. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
Teri, malá je úžasná!!! má tolik vlásků a krásnou velkou pusinku:slight_smile: :slight_smile:
JJ, bude to asi ucpaný, masítovat a nahřát. Přilož malou, ona to to ucpaný vytáhne. (Nebo tatínka, doufám, že mě neukamenujete, ale mně už to několikrát pomohlo....:slight_smile:
27. říj 2009 ve 21:13  • Odpověz
Zuzi, já mám na FB fotky z líbánek?? Ani nevím, že jsem tam něco nahrávala:slight_smile:
S těma prsama - našla jsem zápisky z kurzu kojení - při retenci mlíka - zatvrdliny, červené skvrny.Přikládat studený tvaroh, prso před kojením prohřívat. Brada mimi by měla směřovat k bolavýmu místu. při zánětu prsu - ledové obklady,teplota nad 40C, celé prso bolestivé.
27. říj 2009 ve 21:20  • Odpověz
No jo, o tvarohu jsem taky slyšela! A teď na kursu nám ta asistentka taky vlastně říkala, že jí pomáhal jedině tvaroh ... prý je dobrý mít doma pořád nějakej jako první pomoc!!! :wink:
27. říj 2009 ve 21:26  • Odpověz
Teri, přesně jak píše Verča :wink: A v porodnici mi doporučovali dát na bradavky bepanten a nechat prsa pěkně navolno ať to větrá :wink: Takže choď nahoře bez, manžílek bude taky spokojenej :grinning: :grinning: :grinning:

Veru, chodíš na FB nebo ne? Si mě přidej do přátel :wink:
27. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz
Jejda, vy jste se rozjely navečer... :slight_smile:

Teri, držím palce, ať máš prsa brzo v pořádku a kojení je v pohodě, nám na kurzu kojení taky říkali, když jsou horký prsa a spěje to k zánětu, tak studený obklady, buď ten tvaroh, to nám říkala i sestra na gyndě, a nebo plínku ve studené vodě namočenou a nebo gelovej obklad, co se dává třeba na otoky na nohách... a před kojením pak naopak nahřát, aby mlíko líp teklo.

Veru, s tím chlapem že pomůže, nenapadlo by mě to, ale věřím, že to zabírá. A proč kamenovat? :wink: Ty Tvoje vychytávky nemají chybu. :wink:

Ohledně dudlíku, já dneska vyvařovala všechny tři, co mám doma, dva silikonový a jeden latexovej. Do porodky si beru jeden s sebou, pro jistotu. Vím že to tam asi nedari vidí, ale já se mu nebráním, když pomůže, tak proč ne. A když nebude chtít dudlík, tak jedině dobře, že se pak nemusí odnaučovat, když ho bude chtít a bude to pomáhat, tak super, od toho dudlíky jsou, ne? Lepší než dávat furt prso do pusinky a mít pak bradavky celý bolavý...

S tím mateřským mlíkem na bradavky, to myslíte, že tam zůstane troška mlíka po kojení, jo? A ten Bepanthen je dobrej, jo?

Páji.o, jestli cvičíš a máš pocit, že se to malé nelíbí, tak moc držím palce, aby se otočila. Kdy jdeš na další kontrolu? Nevím, jestli v Brně automaticky přistupují k císaři, když je KP, ale mám pocit že ne, Páája mi psala, že tam je hodně věcí, který musí člověk "splnit", aby mohl být císař. Že to je jediná věc, kterou si rodička nemůže sama vybrat. Psala mi to do IP, snad by se nezlobila, kdybych Ti to přeposlala... Je toho docela dost, těch podmínek, co člověk musí splnit. I mimi v bříšku teda.

Leni, četla jsem vedlev diskuzi, že za chvilku budete chodit na plavání... týjo, to tak valí!!!!! Malej za chvilku bude mít půl roku, mazec!!! Vždyť nedávno jsem se za Tebou stavovala do porodky... to je něco. :slight_smile:

Veru, na FB jsem si Tě přidala už hodně dávno, ale Ty jsi tam asi dlouho nebyla, tak se jdu mrknout, jestli mě už máš taky přidanou.

Zuzi, gratulace ke kontrole a k osmi měsícům Vikinky... taky to letí! :wink: Škoda, že TM bude zítra celej den až do noci pryč... :frowning2: Mně MM taky jede pryč, makat k rodičům na barák, dodělávat náš pokojíček, ale vrátí se odpoledne, doufám že brzo. Přemluvila jsem ho ať jede autem, ať je dřív doma, než by jel vlakem.

Jo, a my taky podle potřeby budem podlkádat matraci v postýlce, MM má v práci jakousi vychytávku, že to je nějaká podložka, co se nafoukne dle potřeby a je docela široká. Asi to donese až bude malej doma, nebo to máme podložit hned? A kolik má být asi ten sklon, nevíte?

Přeji všem pěknou dobrou a pokud možno klidnou noc, zítra se objevím a přidám fotky s postýlkou, kterou zítra povleču.
27. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
Leni skoro vůbec, ale asi zase začnu :wink:
27. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz
Tak se dívám, že si mě Verča už dala do přátel, tak fajn.

Leni a Veru, uvidíme se ještě před mým porodem? :wink:
27. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz
Veru, ty fotky z líbánek a další fotky, má TM na facebooku v albech.. :wink:
27. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz
dobré ráno, holky, jsem si dnes nějak přivstala, už nemůžu spát :slight_smile:
Teri, co noc? Co prso? Je to lepší?

Leni, jestli by to Paaaje nevadilo, kdybys mi to poslala, tak by to bylo super ... mě právě dr. říkala, že poloha malé je na normální porod, ale pokud by pod sebe dala nějak nožičky nebo se trošku otočila, tak že se dělá automaticky císař, tak nevím ... Asi je to prostě hodně o dr., kterej má zrovna službu ...

Užijte si holky svátek, my máme v plánu Brno, za hoďku vyjíždíme. Chceme se jít mrknout na Bobule a pak někam na oběd. Bude to už asi naposledy, co takhle vyrazíme jen sami dva s přítelem, tak se těším. :slight_smile: Ahojte
28. říj 2009 v 07:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.