• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Jujda, Juráška pořád trápí takový blinkání :frowning2:
Holky, nevíte co Misicka? Tu dlouho nebyla ...
30. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz
Paji, zkus mu z toho oka vymačkávat ten hnis. Je dobrý, když bys to očko proláchla, třeba kápla opthalmo-septonex a pak mačkala jako by mezi nosánkem a koutkem očka. Nevím, jak bych ti to přesně popsala. :sweat_smile: Měl by ten hnis vylízat z toho očka. Já to teda moc nemačkala, vymačkával vždycky manžel a já mylýho držela, mě to nikdy nešlo tak dobře vymáčknout. A jaký antibiotika máte?
Pokud vás pošlou do dětské na oční, tak to budete muset stejně taky mačkat. V porodnici jsem ještě na to očko dávala heřmánkovej obklad, ale to bylo stejně o ničem.
30. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz
Tak jsme přímo u kojení zase blinkali... To mě totálně stresuje :frowning2:

Leni, nevím, jestli má ten hnis z kouktu očička. Přijde mi, že to má rovnoměrně po celým oku - očích. Už v porodnici jsem to vyplachovala a vytírala Betadinem ze stříkačky, od druhýho dne doma to vytíráme Opthalmoseptonexem a když ani to nezabralo, tak od včera očička vytřeme borovou vodou (musím ten hnis odstranit, má úplně slepený očička nebo mu to žlutý teče ven kolem řas) a pak kapu ty antibiotika, jmenuje se to Kanamycin-POS.
Nejhorší je, že už je to dlouho, takže malej už při tom výplachu začíná hystericky řvát a má úplně křečovitě zavřený očička :cry:
30. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
Ten Kanamicyn jsme myslím v porodnici kapaly taky.
Nemyslela jsem to tak, že jestli má ten hnis z koutku... Malej měl to oko červený, nateklý, pak i slepený tím hnisem, pomalu to nemohl ani otevřít. Tak to vypadá na stejný průběh. Pokud má ucpaný ty kanálky, tak ten hnis vymačkáš jak jsem psala, že budeš mačkat od toho nosu jako by do toho koutka oka, asi to píšu blbě a nepochopitelně, ale já nevím, jak to napsat.... Nemusíš jako nějak moc tlačit, říkali mě lehce masírovat, MM to dělal vždycky malíčkem a ten hnis krásně šel ven. Připrav se na to, že malej bude řvát. No zkus to.
A z toho blinkání se nestresuj. Podle toho, jak to píšeš mi přijde, že se přejídá nebo moc hltá. Je to tak měsíc nebo dva, co Áďa taky blil, ještě jsem ho ani nedala odříhnout a mlíko vyhodil ven. Nechápala jsem proč, ale pak jsem došla na to, že fakt moc hltal a přejídal se... Dr mi na to doporučila tohle: http://www.nutrilon.cz/cs/reseni-kazdeho-problemu/ublinkavani/nutriton/
Ale nekupovala sem to, pak to samo přešlo, navíc jsem začla přikrmovat, tak jsem to tolik neřešila. Nevím, jestli to musí být na doporučení doktorky, ale asi bych se jí na to radši zeptala co a jak. Vím, že v květnovkách to někdo taky dával, takže se nemusíš bát, že bys nějak malýmu ublížila nebo tak...
30. říj 2009 v 15:55  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsem se vrátila od kadeřnice a ještě byla na návštěvě u jedné kočky, co jsme si kdysi psaly na beremese (Pááji, možná si budeš pamatovat, chodila do dubnovek na beremku a měla svatbu v Brně v kostele u Jakuba, Ivulla), přestěhovali se s manželem a prckem k nám do Slavkova na stejný sídlišťátko, takže bydlí kousek od nás. Byly jsme dneska na procházce a pak u nich na čaji, malej má 9 měsíců, je kouzelnej... tak je fajn, že tady znám i někoho přímo v ulici, by se dalo říct. :slight_smile:
Fotečku jsem dala do profilu, je to dost radikální změna, ale já jsu ráda. Už jsem to měla děsný a hrozně dlouhý.

Pááji, to je mi moc líto, že malýho tak trápí ty očka a k tomu to blinkání... ach jo. Hodně pevný nervy přeju a hlavně moc přeju malýmu, ať se to zlepší, ať mu ty očka přestanou hnisat... držím palce!!! Kdy máte jít na další kontrolu s těma očkama?
A snad i to blinkání ustane, držím moc palečky...
Hlavně, abys neomarodila, drž se kočko, to je dobře, že je Ti už líp. Já se zase těším a pevně doufám, že se mi ztracená imunita po porodu vrátí, bo mám pocit, že u mě se naopak oslabila v těhotenství. Ale uvidíme.
Hlavně se pořádně oblíkat a nechodit moc mezi lidi... ale to dost dobře do porodu nejde, zvlášť, když budu čekat třeba v té čekárně v porodce několik hodin... :frowning2:
Ale Ty snad se tomu vyhneš, držím palce.
I Katy...
A holky těhulky, vy se taky opatrujte...

Leni, uvidím, jestli bych v úterý přijela. Pondělí mám docela nabitý, jedu nejdřív k zubařce, pak na tu přípravu k porodu do Bohunic a pak jedem s MM do Ikei ještě nakoupit nějaký věci a do Tesca. Se vrátíme asi pozdě tak nevím, jestli se mi v úterý bude chtít cestovat do Vyškova...
Kdybych se neobjevila, tak se omlouvám, ale ještě bych písla. Ráda bych vás viděla, ale nevím, nic neslibuju.
A čím Leni přikrmuješ? Dáváš už kašičky, a tu mrkvičku a tak? A leze to malýmu? A ještě toli přibírá, nebo máš pocit, že už to není tak rapidní jak ze začátku, když jsi ho jen kojila?
30. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
Páji.o, věřím, že jseš z cestování utahaná, už to není co bývalo, co? To je dobře, že už máš papíry vyřešený. A bráchovu prodlouženou si užij, bude to určitě fajn. :wink:

Holky, ještě dotázek - jak se poznají poslíčci? Jakože ztvrdne břicho, který třeba předtím neztvrdlo a píchá to tam dole u stydké kosti, nebo jak kdyby u čípku? Tohle jsem zažila dneska odpoledne. Ale vyloženě bolest to nebyla, ani do zad to nešlo, jen to břicho a ten spodek.
Předtím nikdy jsem to nezažila, tak nevím, jestli to nejsou ti poslíčci? Trvalo to pár minut a pak to přešlo.
30. říj 2009 v 17:29  • Odpověz
Leni, to by i mohli být poslíčci. Věříš, že už ani nevím, jaký přesně byli u mě? :sweat_smile:
Malýmu dělám polívečky - mrkvičku s brambůrkou a dávala sem už i trochu brokolice. Jo, už mu to šmakuje, občas otvírá pěkně i pusinu, ale pak ho stejně musím dokojit. S tím přibíráním nevím, on jak byl nemocnej, tak zhubl a už to zase nabral.
30. říj 2009 v 18:11  • Odpověz
Leni, díky za info... no asi je fakt, že už se prostě něco začíná dít, i mimčo se hodně hýbe a docela to i někdy bolí, prostě tam má už asi fakt málo místa...
Téda, takový dobrůtky malýmu děláš... :slight_smile: A s kojením to má skoro jako all inclusive, co? :grinning: :slight_smile:
Tak snad už nemocnej nebude, držím palce.
30. říj 2009 v 18:31  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlásím, že prso už červený nemám, ani teplý, ale pořád si tam nahmatám tu zatvrdlinku, no naštěstí už se mi hojí ty popraskaný bradavky, tak u kojení tak moc netrpím... Doufám, že to s tím prsem bude lepší, vždycky před kojením to nahřívám a masíruju...

Leni, já poslíčky neměla vůbec, tak nevím :slight_smile:

Paaji, to je mi líto s očkem:frowning2: No nám se zdá, že malá má to jedno očičko taky nějaký divný, ale hnis nebo tak jsme zatím nenašli, v úterý jdem k Dr., tak uvidíme... A to blinkání :frowning2: Ach jo, to je hrůza, když ty naše dětičky trpí a my nevíme, co přesně jim je a jak pomoct :pensive:
A v noci nám spinkala po 4 hodinách, doufám, že se to taky brzo nepokazí....
30. říj 2009 v 18:41  • Odpověz
V noci z úterka na středu mi odešla hlenová zátka, ve středu relativně nic, občas pocit jak při MS, ve čt rán jsem se smířila s tím, že Barunce se ještě na svět nechce a pal mo o půl 1 začla odtíkat voda, teda aspoň jsem si to myslela :slight_smile: Chvíli jsem čekala, když to pokračovalo, volala jsem manžovi, ať dorazí domů. Mezitím jsem si volala do porodky, kde mi řekli, ať nejezdíme, že mají STOP STAV, tak jsem volala do jiné, kam jsem původně vůbec jít nechtěla, ale byla blíž než ta druhá, o které jsem zas měla informace, že je taky snad částečně uzavřená… Tam mi řekli, že máme dojet :slight_smile: Dorazili jsme 13:50, udělal se příjem, pak mě vyšetřoval Dr…no a řekl, že plodový obal není porušený, takže to nejspíš byla hlenová zátka :frowning2: To jsem si říkala, že přece nejsem blbá, ta hlenová zátka vypadalo úplně jinak…Ale poslali mě na pokoj, že za hodinu se udělá další vyšetření…Začala jsem v pravidelných skoro 5-minutových intervalech cítit slabě stahy…Kolem 4 mě vyšetřila jiná Dr. A to mi přímo na koze ta voda zase tekla:grinning: Takže nebylo pochyb, protože jsem pozitivní na streptokoka a stahy skoro nic, dostala jsem do čípku tabletku na uspíšení (něco jiného než oxytocin), zase jsem šla na pokoj, natočili další monitor, dostala jsem antibiotika a začly se rozjíždět stahy... Nějak mezi 5.-6. hodinou mi Dr. praskla vodu úplně a pak to teda začlo být dost hrozný, úplně jsem se klepala, ke konci už jsem ani skoro nezvládla prodýchávat (ještě že maža dýchal se mnou), a v 7 jsem šla na sál, nejhorší bylo, jak po mě chtěla PA ještě jednu kontrakci prodýchat ve stoje a já blbka stáhla nohy k sobě, tak prý jak kdybych miminko tlačila proti zdi:frowning2: Tak jsem zatla zuby a další kontrakci jsem teda pro mimi ještě zvládla a úplně s úlevou jsem vylezla na to lůžko :grinning: 2 x jsem pořádně tlačila a malá byla venku, ale myslela jsem, že už to nezvládnu :slight_smile: Ale když mi toho bobka dali na břicho, ani jsem tomu nechtěla věřit :grinning:
30. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
Jo, to je teda popis toho mýho porodu, jsem si to musel asepsat ve wordu, sorry za tu story :grinning:
30. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
A horší než samotný porod bylo skoro to šití :frowning2: Sice jsme masírovali hráz, ale nastřihli mě, stehů mi přijde docela dost:frowning2: A to jsem teda ještě nepsala, že jsem odmítla epidurál, ale v těch kontrakcích jsem si nechala dát dolzin, po tom se to asi tak hodně rozjelo, upozorňovali mě na motání hlavy, u porodu OK, ale pak po těch 2 hodinách s mimi, když jsem se chtěla jít osprchovat, se mi začla motat hlava, tak jsem si tam sedla na WC, manža byl se mnou, ale najednou mě polívali studenou vodou, jsem tam sebou sekla:frowning2: Pak se mi udělalao líp, tak že do té sprchy teda půjdu...PA jen na chvíli odběhla a byla jsem na zemi zas:frowning2: A pak jak mě lovili ze sprchy, jsem sebou pak buchla ještě jednou:frowning2: By mě zajímalo, jak bych reagovala na epidurál :frowning2:
30. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz
Terko,to jsou zážitky,ale ta odměna na konci stojí za to ... při porodu člověk zjistí, co všechno dokáže zvládnout ... jsi dobrá a i s tím kojením se to spravuje, bude to jen a jen lepší ... ty začátky jsou prostě těžké a nedá se na ně nijak připravit. Tak se měj hezky.

Holky, Markétka je lepší, dopo jsem jí dala Nurofen, v noci topila jak kamna, to bylo hrozný, spaly jsme v podstatě pořádně jen od 3 do 6. Přes den to bylo lepší, ale pořád je dost unavená, spala za den 3x, vždy víc než hodinu. Teď spí od 21,15 tak uvidím jaká bude noc. Myslím, že to budou ty zuby, horní jednička vylezla víc a nalívá se jí i ta druhá, chudina ...
30. říj 2009 ve 22:27  • Odpověz
Dobré sobotní ráno, Teri, dík za popis porodu ... fakt bylo to šití tak strašný? Nám na kursech pořád říkají, že je to v pohodě, že nám to opíchnou a kdyby to i tak bolelo, tak že přidají další injekci ... ale co slyším, tak všichni říkají, že šití fakt bolelo :cry: A můžeš, Teri, normálně sedět? Ten dolzin se dává jako kapačka nebo jen injekcí do žíly? Taky nechce epidural, i když pokud půjde malá zadečkem, tak mě to asi nemine :unamused:

Marti, to je dobře, že je Markétce líp. Téééda, už budete mít zubů!!!

Já byla včera na prodloužené bráchovi, byli jsme tm nakonec jen od šesti do půl deváté a pak jsme so desíti seděli u našich ... pak mě začalo píchat v břiše, tak jsme se sbalili a jeli domů. Celou noc mě pak trápili ty bolesti, takže jsem toho moc nenaspala. Usnula jsem někdy kolem druhé v noci a o půl sedmé už jsem byla vzhůru a není mi teda nic moc :unamused: Přítel s taťkou a mým taťkou tu dnes od rána zase betonují, dodělávají, co nestihli minulej týden, takže jim jdu uvařit něco na oběd ...
31. říj 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahoj kočky, pěknej podvečer přeji, dneska byl krásnej den, vrátili jsme se před chvilkou z malé procházky a z malé výstavy v Křenovicích, tak to bylo fajne. Zítra zas budu celej den sama doma, doufám, že už fakt naposledy, že snad už pak MM bude jezdit z práce autem domů a o víkendu už bude se mnou a pak s náma. :slight_smile:

Teri týjo, úplně se mi zatajil dech, jak jsem četla popis Tvýho porodu, hlavně to, jak na Tebe působil ten Dolzin... to je bohužel to, co člověk dopředu asi nemůže vědět, jak na něj zapůsobí... :frowning2: Ani ten epidurál, když o něm někdo uvažuje, jako třeba já...
To šití mě mrzí že tak bolelo, ale snad Ti to malá vše vynahrazuje a fajn je, že to šlo tak rychle... kde jsi teda nakonec rodila? V Porubě? Ty jsi chtěla Vítkovice, že?
Jinak super, že se prso už lepší, snad bude jen a jen dobře. Snad ty masáže pomůžou i od té zatvrdlinky a kojení bude v pohodě. :wink:

Marti, tak jak Markétka, jak jí je? Týjo, takže zoubky, jo? A taková reakce... tak snad už bude dobře a bude bez teplot, musí to být hroznej pohled na to mrně jak celý hoří, je mu špatně a člověk neví co by ještě udělal, aby bylo líp, že? Tak snad to už bude dobrý. :wink:

Páji, bolelo Tě bříško? To mě mrzí, tak hodně odpočívej, máš na to plný právo. :wink: A snad dnešní noc bude lepší.

Jinak mě i dneska trošku chvilku tvrdlo bříško, co mi fakt předtím nedělalo... no asi to je normální ke konci.
Jsu zvědavá, co mi řeknou ve čtvrtek v porodce.

Mějte se krásně, pohodovej večer a ještě kdyžtak nakouknu...

Všechny moc zdravím, těhulky, maminky i miminka a opatrujte se!
31. říj 2009 v 16:51  • Odpověz
Páji, opíchali mi to, uvnitř jsem to skoro necítila, ale ty venkovní :confounded: Dneska už si můžu normálně sednout, ale fakt ten týden byl krušný...
A už je ti dobře? Třeba to taky byly poslíčci...
31. říj 2009 v 17:29  • Odpověz
Nakonec jsem rodila na Fifejdách a fakt spokojenost, personál super, často se chodily ptát, jestli něco nepotřebuju, radily s kojením... Akorát pokoje po 3 a sprcha a záchod společný s vedlejším pokojem :frowning2: ALE byla jsem na tom pokoji sama vedle taky jedna paní, takže super, jsem tam pak běhala s prsama ven :grinning: a taky v těch Vítkovicích je to tak, že na tom sále je 1. doba i samotnej porod i ty 2 hoďky po porodu, kdežto tu normálně mají 5 lůžkový "hekací" pokoj a jeden nadstandard jen o 100 dráž, takže jsme byli tam, ale když nás přijali, nikdo kromě nás tam stejně nebyl:grinning: potom jsem musela přeběhnout na porodní sál, který taky není samostatný pro jednu rodičku, nedovedu si představit, že by tam vedle mě (za neúplnou zdí) ještě někdo rodill :frowning2: a pak zase přebehnout zpět na ten "hekací pokoj" No měli jsme štěstí, že porodka nebyla natřískaná :slight_smile:
31. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
Ahojte

Lenajasek, postýlka mooooc hezky nachystaná, my jsme ted k našim dovezli starou postýlku po MM, není to nějak hrozný, ale prostě nevypadá jako nová, tak chci taky toho hada, jak máš omotanýho na postýlce. Můžu se zeptat, kde jsi ho koupila a za kolik? Mě se to moc líbí. Někdo to mmá i na vajíčkách kolem rukojeti. Jinak jako tě obdivuju, jak pořád zvládáš to cestování po Brně... Už se ti to nezadržitelně blíží :wink:

Paji, to mě mrzí ty problémy s očičkem a s blinkáním. Asi bych z toho taky byla na nervy. Ale hlavně že přibírá, bobeček.

M1rti to je dobře, že už je Markétce líp, já se toho strašně děsím, že na Elis něco vleze. Jak to tady tak čtu, tak ty průběhy nic moc. Já su na nervy, když pofnukává chvilku, ted to bylo kvůli bolení bříška, ale pak si prdla a pořádně se pokadila a byl zas úsměv na tváři :grinning: Myslíš, že jste to někde chytli? A že může mít vliv, že už nekojíš? Nebo byla nemocná už dřív, i když jsi kojila. Asi jí ještě dáváš odstříkaný mlíčko.

Teri, takže jsi nakonec rodila na Fifejdách?? To je pech, že jsi chytla zrovna ten stop stav ve Vítkovicích. To už jsem si myslela, že není takový baby boom. Ale tak měla jsi to rychlý. To je zajímavý, někdo si na šití nestěžuje, někoho to bolelo. A jak tu nemocnici hodnotíš? A měla jsi nebo máš nějaký šestinedělní depky? Sned ne, to bylo zas nejhorší pro mě. Hlavně, že vám jde kojo, a klobouček jsi nezkusila? Ale tak když už je to ted lepší, tak snad už je nejhorší za váma.

Leni dv, čtu, že už dáváš Áďovi příkrmy, od kdy? Doktorka ti to řekla? Máti mě pořád říká, že když už jsme měly se švicou tři měsíce, že nám dávala jakousi kašičku a banán... A že to máme taky zkusit. Ale já se raděj zeptám doktorky. Já vím, že ted je všechno co bylo za komančů blbý, i když je to třeba dobrý, jestli mi rozumíte. Ale ať mě pak doktorka nenadá. Ale docela by mě zajímalo, jak by se malá tvářila na sladoučkej banán :slight_smile:
31. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz
Eri, já ten příspěvek psala asi před hodinou, pak jsem koupala malou a až ted jsem to vložila a ted čtu, že už píšeš kde jsi rodila i jaký to bylo
31. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
tak to jsi měla fakt štěstí, na mě ta nemocnice působila od pohledu špatně, ale na to se nemůže dát, podle toho to nejde posuzovat. Hlavně, že byl dobrej personál
31. říj 2009 ve 20:23  • Odpověz
holky poraďte, jsem vlezla na ten face book, zaregistrovala se, a našla vyškovačky, že mrknu na fota a klikla jsem na "zažádat o přidání" a co ted?
31. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz
čekat, až si tě přidáme :slight_smile:
31. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz
a jak to poznám? :sweat_smile:
31. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz
teri krásný fotečky malé, je to princeznička vlasatá, to si přímo říká o česání kohouta :grinning: Malé už vlásky padají o 106 a začíná se jí loupat hlavička :confounded: O mých vlasech ani nemluvím, říkali mi, že až nebudu kojit, budou mi pdadat vlasy, ale je to teda síla. Malá má moje vlasy všude.
31. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jak to, že malé padají vlasy? A kdybys jedla nějaký doplňky??
31. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz
to chmíříčko první co mají při narození vypadáva, teda aspon mi to říkají, měla toho plno v čepičce a v peřince.... a hlavně v zadu na hlavě, jak leží na zádičkácha a otáčí hlavičkou tak má kolečko uplně vypadaný :grinning: Ale to prý tak bývá. A měla chlupatý nohy, záda u prcky a uši a to už jí díky bohu taky padá. A pro mě se musím stavit v lékárně a něco si koupit. I když nevím, jak pravidelně to budu užívat, pač já nejsu schopná brát pravidelně ani antikoncepci. Bych si naliskala, třeba 2 i 3 dny to zapomenu vzít. Fakt su debil. I když si to nastvím do telefonu, tak když mi zvoní upomínka, tak třeba zrovna něco dělám, řeeknu si "potom" a prd. Vzpomenu si za 2 dny. Musím si to nastavit večer na 21 hod, to už malá spí a snad se mi podaří to vzít hned
31. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
Jé, tak aby brzo nebyl sourozeneček :wink:
Poslala jsem Ti IP, tak si mě na FB najdi...
31. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz
už tě mááám :wink:
No to ještě určitě nechci, musíme si dávat pozor i přes antikoncepci, když nejsu schopná ji brát. :angry:
31. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
tyyy jo, ta fotečka jak jsi tam s malou je úžasná
31. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
Díky :slight_smile:
31. říj 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.