• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Jo, ještě k těm vodám... já piju vodu Toma Natura, tak snad patří do té lepší kategorie.
Před tím jsem pila jenom perlivou vodu, ale teď ji kvůli tomu žlučníku nemůžu (i když už žádné problémy díky bohu nemám), ale nechci to pokoušet.
3. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
Jestli chcete, tak můžete mrknout na foto mého synátora, jaké byl mimino :wink:
3. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
To dneska máme hnusně, co? Chtěla jsem původně vzít malýho na procházku, ale hned ráno jsem si to rozmyslela... Takový hnusný sněžení. :angry: Tak snad zítra.. Už se docela těším mezi lidi.

Paji, holky, brácha není stolař, ale vím, že je to klasický zranění stolařů... Je profi řidič a při nakládání mu ruku přicvakl paleťák. Má to zatím přišitý zpátky, ale uvidí se. Zatím to moc nadějný není, ale je mladej, tak by se ten prst mohl chytit zpátky.

Lenajsku, odsávačka na vysavač fakt super. MM se toho bál, ale teď odsáváme jedna radost. I třeba ve 4 ráno, mám extrémně tichý vysavač. To malej je hlasitější, když brečí...
Takže ti ten kurz pomohl? To je super. Aspoň budeš i víc připravená na porod.

Luci, mě taky v těhu tekla krev z nosu, sice jen asi 4x a ne nějak extrémně, ale tekla. Dr. říkala, že je to normální, jak je tělo prokrvený. Tekla mi krev z nosu i při porodu, jak jsem tlačila. :confounded:
S tou vaší předzáhrádkou je to síla... Měla bych tam 2m dřevěný plot, aby mi tam nikdo nelezl ani neviděl...

Jinak se mi trošičku zdá, že má Jurášek očička lepší, možná zabírá kombinace antibiotik a mateřskýho mlíka. Už ráno je měl hezčí, nebyly tak extrémně slepený jako včera. Takže uvidíme zítra, ev. ve čt.ráno. :wink:
Luci, ty očička mu zřejmě hnisají kvůli infikované plodové vodě - jak to měla i Lenča. Malej se vykadil do vody a bylo to umocněný tím, že šel zadečkem a šlo to z něho celou dobu porodu. :frowning2:

Teri, v Brně si můžeš vyzvednout rodný list nejdřív 15 dní po porodu a to jen v Po a ve St. Průkazku v pojištovně jsme dostali i bez rodnýho listu. Co malá u doktora? Vše OK?

Malej dneska nechce moc spinkat, i noci po kojení se mu nějak blbě usíná. Nakojím ho třeba v 1 ráno, cca 15 minut předtím jsem už vzhůru, protože ho ještě přebaluju a pak ho do 3h ráno uspávám... Pak jsou 4h a on už se zase probouzí :confounded:

Copak dělá Kačka se Silvinkou? Snad to spolu zvládají :slight_smile:
3. lis 2009 v 15:43  • Odpověz
Luci, to je síla, že lezou i přes plot, děs běs!!! :angry: Fakt některý děcka nemají vychování... :stuck_out_tongue_closed_eyes: To bych pěkně zuřila.
Fotky pěkný, i ta Tvoje v albíčku, jak jsi byla dítko.. jseš to Ty, že? Adámek je jak Ty když jsi byla malá. Fakt se podoba nezapře. :wink:

Pááji, to je moc dobře, že máš pocit, že se malýmu očka lepší, říkala jsem si, že to asi bude tou zkalenou plodovou vodou, tak moc moc držím palce, aby bylo brzo jen a jen líp... to mateřský mlíko je asi fakt zázračný. :slight_smile:
A máš recht, dneska je tam hnusně, ve Slavkově sice sněžilo, ale nebyly to klasický vločky, spíš jak mrznoucí mrholení, zato prý v Brně docela hodně sněhu, MM přijel z Kr.Pole se sněhem na střeše, že než odjel z práce, musel odhrnovat sníh i z předního skla. Mazec.
Už je to tady, no... snad budou i nějaký pěkný dny na kočárkování... bůhví, kdy my vytáhneme poprvé kočárek...
V Brně se čeká 14 dní na RL? To jsem nevěděla... nedá se nic dělat, no, hlavně, že někdy bude. Ale rodný číslo malej dostane v porodce, ne? A s tím rodným číslem jdeš na pojišťovnu, jo? Ještě, že máme pobočku ve Slavkově, že nemusíme i na pojišťovnu do Brna.
A snad dneska bude spát líp, to je jak na houpačce, že? Jednou spí hezky a pak zase ne... tak snad se to spaní nějak ustálí... :wink: A jaký používáte plínečky?

Taky na Kačku a malou myslím, snad se mají dobře.

Mějte fajn odpoledne!
3. lis 2009 v 16:08  • Odpověz
Jo Pááji, a díky za info o té odsavačce na vysavač, hned to MM řeknu. Taky se na mě díval jak na blbce, co že to chci koupit, ale asi pak sám uzná, že je to dobrý.

Páá!
3. lis 2009 v 16:08  • Odpověz
Tak u Dr. dobré, už máme zpět porodní váhu, přesně váží 3070 g :slight_smile: Jinak OK, příští týden se dem znovu zvážit a pak na kyčle...
Tak malá se narodila ve čt, v pátek porodka poslala údaje na matriku a v pondělí jsme měli rodný list, to nechápu, co je v Brně za problém :frowning2: A jak je to teda s rodným číslem? My ho víme až z rodnýho listu, zpětně jsme ho porodce museli nahlásit...
3. lis 2009 v 16:32  • Odpověz
Pajiiii, aha, tak to jsem možná přehlédla... proto teda má ty očička takové, chudáček.
Budu držet palce, aby jste se toho co nejdřív zbavili. Jinak mě mrzí, že nemůže pořádně usnout..určitě s toho musí být pěkně rozmrzelý, ale co naděláš, když nepomáhá nic jiného než ho uspinkat.
Uvidíš, že se to brzo všechno otočí a bude líp :wink:

Mě se to říká, viď, když mám doma skoro pětiletého raracha... ale můžu ti říct, že jsem také měla takové starosti, hlavně když malého chytli prdíky, to brečel on i já a klidně celou noc, no hrůůůůza. Prolívala jsem ho kapkama Sab simplex a potom jsem ho tím totálně zašpuntovala :frowning2: takže asi tak.
Učený z nebe nespadl a je to tvoje první miminko, u toho druhého to bude na pohodu, uvidíš :wink:

(i když já teda začínám mít pomalu bobky z porodu :grinning: :grinning: )

Leni, jj na té fotce jsem já :grinning: bylo mi tak pět let.
Jinak když mrknu na fotky jak byl Áďa malej, tak se tomu nedá pomalu ani věřit, jak ten čas letí.

Holky, kde se dá koupit ta odsávačka na ten vysavač? Musíte mít nějaký spešl, aby to tam pasovalo :confused:
Něco takového budeme také chtít pořídit, ale neumím si představit, že bych malé něco odsávala třeba ve 3hodiny ráno, to by mě sousedi asi ukamenovali :sweat_smile:
3. lis 2009 v 16:50  • Odpověz
Mám tuhle, ale od jinud krapet levněji... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21024768&tab=0
3. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
Holky, já jsem měla rodný list na malého až za 14dní po porodu (v Brně) :rolling_eyes:
3. lis 2009 v 16:53  • Odpověz
Teri, gratuluju k přibírání.. :wink:
..no, nějak si neumím představit, že to dám na ten vysavač a miminku do nosu, už vidím MM jak na to bude mít svoje názory :angry:

No nic, jdu dělat puding s piškotama. Jsem s Áďou doma sama, MM jel na z
schůzi a vrátí se až kdo ví kdy a to mi měl poslat nějakou korunu na účet a zapomněl na to, chjo :sweat_smile:
3. lis 2009 v 16:57  • Odpověz
Paji, tak snad ty očka budou dobrý, uvidíš. A s tím spaním, myslíš že se mu chce spát a nemůže usnout nebo se mu prostě spát nechce? A když ho dáš do postýlky, tak pláče nebo co dělá? Já jsem malýho jen nakojila, dala spát a nevšímala si ho a usnul. Ale dávala jsem teda dudlíka, aby se tím pěkně uspinkal. A pak jsem vnoci už nepřebalovala právě z důvodu, aby se mi úplně neprobudil. Počůraná plínka vydrží do rána, ale pokud je pokakanej, tak to samozřejmě ne.

Odsávačka na vysavač je fajn, akorát malej se už pěkně brání odsávání, takže s ním pěkně bojuju :confounded: Musím ho jakoby zalehnout, jednou rukou se snažím přidržovat hlavičku a druhou odsávám. Ale řve u toho jak tur a brání se, hází sebou, takže je to děs se do té nosní dírky strefit. :sweat_smile:

Leni, na rodný list si musíš počkat a pak až ho budeš mít, tak jít na pojišťovnu. V porodce rodný číslo nedávaj.

S tím počasím je to blbý. Ale mimčo může jít ven za jakýhokoliv počasí, takže toho bych se nebála. Pokud je samozřejmě zdravý. Adámek zrovna jezdí po venku s babčou :slight_smile:
3. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
Holky, jenom v krátkosti. MM zrovna "utěšuje" malýho... :slight_smile: Opět brečí a na spánek to nevypadá.

Lenajsku, s tím rodným číslem v Brně je to takhle: Den nebo 2 po porodu přijde za tebou matrikářka, nahlásíš ji všechny údaje a dáš ji kopii oddacího listu. Než odejdeš z porodnice, má malý rodný číslo, který je už zapsaný v dokumentaci, kterou dostaneš, včetně očkovacího průkazu a zdravotního průkazu. S tímhle - s očkovacím průkazem jdeš na pojišťvnu a dostaneš kartičku na počkání. ROdný lsit si opravdu můžeš vyzvednout až po 15 dnech od porodu na ÚMČ na Dominikánským. Musí tam jít manžel s oběma občankama a podepsat souhlas se jménem.

Taky doufám, že se to s tím spaním ustálí. Když nespí ve dne, snad bude v noci... Leni, nějak nedokážu posoudit, jestli se mu chce spát nebo ne. Prostě v postýlce chvilku kouká, ale pak začne šíleně řvát, že ani nemůže popadnout dech. Když skoro modrá, tak to nevydržím a vezmu ho do náruče. Ale snažím se s ním moc nechodit, aby si na to nezvykl. Prostě ho jen držím. Zkoušela jsem mu dát dudlíka, to spal asi půl hodiny a pak konec. Od rána spal tak max. 4 hodiny.
V noci jedno přebalování vynechávám, ale dneska byl i pokaděnej, tak jsem ho v tom nemohla nechat třeba 5 hodin.. Kojím ho po tmě, aby se moc neprobral, ale pak prostě stejně nespí.. Snad to bude dneska lepší.

Teri, to je super, že malá dobře přibírá :slight_smile: Snad Jurášek brzo všechny holky dožene :grinning:
3. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
Aha, tak v Brně je to úplně jiný s tím rodným číslem :slight_smile:

Paji, tak Jiřík asi žádnej spáč nebude :sweat_smile:
3. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
Teri, super, že malá hezky přibírá, teď už bude mít jen víc a víc, než když se narodila. A držím palce na kyčle, ať je vše OK. :wink:
A máme Teri úplně stejnou odsavačku.
Já ji kupovala u nás ve Slavkově v lékárně, na MMB ji mají taky a na netu určitě taky. Jinak existuje nějak víc druhů té do vysavače, ale mně byla sympatická tahle, co jsem četla, tak s ní byly maminky nejvíc spokojený. Snad nám bude sloužit dobře a malej nebude prostestovat.

Leni, tak to je u vás teda docela mazec, jak ho teď musíš držet, abys mohla odsát... Ale být to musí, co... To je fajn, že babička šla s kočárkem. :wink:

Pááji, díky moc za info o RL a RČ, vidím že v Brně fakt nejde nic rychle... aspoň že to RČ budem vědět už při propuštění z porodky, abysme mohli jít na tu pojištovnu. A MM pak vyzvedne RL.
A držím palce s tím aby malej spinkal, chápu, že ho nechceš nosit na rukou moc často, aby si nezvykl, snad to fakt bude dobrý. Pevný nervy kočko, Tobě i manželovi... chodí do práce, nebo je s váma doma?
A to blinkání je už lepší, už tak neblinká?
3. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
Ahojte kočky, všechny vás po několikadenní odmlce zdravím!
Víkend jsem vůbec nestíhala, protože jsme ho proslavili, pořád jsme s MM něco vychystávali a pořád u nás byl někdo z rodiny. Taky jsem toho měla po krk, nestihla jsem si přes den ani odpočinout a pak se mi to samozřejmě projevilo tím, že jsem chytla migrénu... MM byl ale zlatej, v noci skákal ode mě k malé a naopak, jen mi ji dal vždy na kojení a jinak se o ni postaral. Sice toho moc nenaspal, ale mě to moc pomohlo, že jsem ten spánek dohnala.
Jinak je u nás všechno docela dobrý, malá mi skoro pořád spinká, občas teda bojujeme s kojením, občas je taková nervózní a u prsu se mi škube a rozčiluje, ale pak třeba při dalším kojení je to zase dobrý. Nevím, co jí může vadit.
Dnes v poledne teda vrhla pěknou šavli, jak ještě nikdy. Hodila to pořádným obloukem, měla jsem ji zrovna na klíně a byly jsme obě dvě durch mokré. Samozřejmě jsem z toho byla víc vykulená než ona. Ale asi jí to jedno papání jen prostě nesedlo, protože od té doby už dobrý. Tak ťuk ťuk, snad už to bude zase v pohodě.

Páji, Jurášek tak málo spinká? To mě mrzí... :frowning2: A netrápí ho nějaký bolení? Přeci jenom tyhle mrňousci by měli prospat 90% času. Fajn, že jsou očka lepší, snad to bude den ode dne lepší a lepší.
Děkuji za fotečky, jsou super! Je vidět, že je to ještě drobeček :slight_smile: Ta naše už má dvě brady :grinning:
S tím bráchou mě to mrzí, to muselo chudáka pořádně bolet. Snad se prst chytne a přiroste.

Teri, fajn že jste dobře dopadly na kontrole. To máte stejnou váhu jako měly my při porodu :grinning:

Omlouvám se, ale nedočítám, takže nereaguji na všechny...

Lenajsku, už se ti to blíží, beruško.... Těšíš se?? Doufám, že jsi v pohodě :wink: :slight_smile: Těš se, je to jeden pořádný zázrak to děťáko! :dizzy_face: :dizzy_face:
3. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
Přidala jsem pár foteček :wink: :slight_smile:
3. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
Katýýý, mrkla jsem na fotečky a malá je kouzelná!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Jak hajá, takovej prcek... :slight_smile:
Jdu přečíst, co jsi psala, jinak zdravím! :wink:
3. lis 2009 v 19:53  • Odpověz
Katy, to je super, že malá tak hezky spinká... ale mám pocit, že chlapečci všeobecně spinkají míň, a jsou dítka, co prostě nepotřebují tolik spát, několik kamarádek mi to už říkalo, že jim dr. říkali, že některý dítka prostě spí víc a některý míň, už od narození.
Tak snad to blinkání nic není a už se nebude opakovat. S tím kojením to je fakt něco, jak ty dítka jsou někdy neposedný...
To je fajn, že Ti TM tak pomáhá, tak migréna musí být hnusná... :frowning2: Tak snad se moc nebude vracet. A tolik návštěv bych asi nezvládla, já je moc zvát ze začátku nechci, nechci aby to u nás bylo tak, žese dveře netrhnou a já se místo o malýho nestarala o návštěvy... nevím.
Těším se moc moc, to vš že jo, ale teď třeba při reklamě na Pampersky (nevím proč) jsem si říkala, jak to budu vše zvládat, i v porodce, že vůbec fakt neumím přebalovat, snad se na mě tam nebudou sestry zlobit, že mi něco nepůjde, jakože mi určitě všechno nepůjde, když jsem z toho nikdy nic předtím nedělala... mám obavy, ale těšení převládá... :slight_smile:
Už se těším, jak se někdy stavíme třeba v Újezdě a budem kočárkovat... :wink:

Pááji, zapomněla jsem reagovat na bráchu, držím palce, aby se prst zahojil, to je fakt hodně blbej úraz... :frowning2: :frowning2: Držím palce.

Kočky, pěknej večer přeji, jdu se horizontovat k Ordinaci, se zmrzlinou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
)
Mějte se krásně!
3. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
Ahoj holky

ohledně odsavaček na hleny, máme na vysavač NOSÁTKO a maximální spokojenost, měla za celou dobu rýmu 2X a fakt pomohla, poprvé jsem odsávala klasickou do pusy a nešlo to, řve u toho jak tur, ale je to zachvilku odsátý x-
Katy kukla jsem na fotečky, maličká je úžasný a jak spí zalomená, tak spává Vikča doteď :wink:

Páji malá nespala nikdy pořádně, ale tím Tě nechci strašit :slight_smile:

Teda s tím rodným číslem, to je mazec :unamused: , nás by bez rodnýho listu nepustili z nemocnice.

Jinak dnešní srazík byl super :dizzy_face: :dizzy_face:
3. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsem jela ráno do Brna, myslela jsem, že mě trefí. Kr.pole a řečkovice totálně zasněžený, sníh na silnici. My samozřejmě nemáme přezuto, tak to pekelně klouzalo. Ještě nikdy jsem na sněhu neřídila, ale zvládla jsem to, jela jsem moc opatrně :slight_smile: .
Katy fotky malé jsou kouzelný, na té poslední má ručičku jako baletka, vypadá nádherně:slight_smile:.
Teri, co prso, už dobrý?? Teď se zase mně udělala bulka na dvorci od bradavky, malej mi s prsem škube při kojení a pěkně to bolí :slight_smile: .
Paaji, moc dobře to znám, co píšeš. My odmala strašně špatně spali, do toho prdíky, věčnej pláč, moje deprese.... no hrůza. Ale mám povzbudivou zprávu. Po 6týdnech se Matyášek budil v noci na kojení už jenom 1x nebo 2x. Přes den spával 20min po každým kojení, ale jen v pohybujícím se kočáru nebo manduce. To mu zůstalo - spaní ve dne se teď lepší a noc musím zaťukat taky. TAkže hlavu vzhůru, bude líp:slight_smile:
My dneska měli jít k Dr na hexavakcínu, ale Matymu se udělala nějaká vyrážka, tak jsme to o týden odložili.
Leni, já jedu zítra i v pátek do Brna, tak možná čtvrtek, můžeš? Ozvala bych se ti, teď jsme hodně rozlítaní:slight_smile:.
Luci, Adísek je ti fakt podobnej:slight_smile:
LEni, přeji vám klidnou noc, já se každou noc modlím, abychom dobře spali, pak jsem schopná druhej den v pohodě fungovat. Naštěst¨í mi hodně pomáhá v noci MM a nahazuje dudel on v případě nutnosti:slight_smile:

Holky, já už skoro každej den malýho večer dokrmuju nutrilonem, kojím ho 15min z obou prs, on mi prso plive a kňourá, mě už to pak přestane bavit, dám mu trochu nutráče z flašky a je spokojenej. Ráno zase krásně pije z prsíčka a přes den taky, tak nevím, co mu večer šibe :unamused: .

Marti, to mě mrzí, že Markétka není ve své kůži,chjo, už aby prcci mluvili a řekli se, co je trápí.
Tak pááá
3. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
Lenajsku, já ty návštěvy taky moc nehrotím, ale to byla jen rodina. Přijela od manžela sestra z Německa a tchánovci, ještě malou neviděli, takže se tomu vyhnout nedalo. No a pak naše rodina... takže tak :slight_smile:
Veru, z toho příkrmu si nic nedělej, to je pohoda, hlavně že ti pije z prsíčka přes den a ráno, ten jeden Nutrilon večer neuškodí.
Musím jít, mládě chce papat.
Dobrou!
3. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný ránko přeji, teda, dneska já první? :confused: :grinning:
Tady před chvilkou svítilo sluníčko, těšila jsem se, že se půjdu projít, dokud je hezky, ale zase se zatáhlo a fučí, počasí teda nic moc... snad nebude pršet.

Veru ahojky! To je dobře, že se spaní malýmu lepší, tak snad mu to vydrží. S tím přikrmováním večer nevím, proč nechce tahat, že by byl unavenej a z flašky je to i pro něj pohodlnější? Hlavně, že pije z prsa přes den a ráno, jak píše Kačka...
To mě mrzí, že má malej zase nějakou vyrážku, chudák na to pořád trpí, co? NA nějaký pupínky a vyrážky... :frowning2: Tak snad brzo vyrážka ustane.
Ve čtvrtek kočko nemůžu, to jedu pro změnu já do Brna, na kontrolu do porodky a pak mě MM bere autem domů. Písnu Ti ještě SMSku, kdybys tohle nečetla. Tak pak jedině někdy příští týden, pokud vydržím 2v1... :slight_smile:
A ty pneumatiky by asi už bylo dobrý přezout, vypadá to, že zima jen tak nezmizí... :wink:
Jseš dobrá, žes to tak uřídila, super, že se nic nestalo... Radek říkal, že v Kr.Poli bylo sněhu hodně.

Katy, chápu, já myslela teda i návštěvy rodiny... nevím, jestli budu vůbec na nějaký návštěvy zvědavá, no uvidíme. Zatím to neřeším. :slight_smile:

Zuzi, musím pochválit ještě jednou fotky, cos fotila Tomíka od Kačky a Kačku, jseš šikulka. Moc pěkný. :wink:

Jak se dneska máte? Všechny moc zdravím, opatrujte se a ať jsou mláďátka zdravý a hodný... :wink:
Krásnej den všem!!!
4. lis 2009 v 10:01  • Odpověz
U nás je dneska pěkně, snad to vydrží, ráda bych zase vyrazila s kočárkem, i když teda máme nějaký vyfouknutý kola a pumpičku zatím nevedem :frowning2: Manža mě posílá somrovat k sousedům :grinning: Než něco koupí...
Veru, to si šikula s tím řízením, já jsem zvědavá, kdy se zase odhodlám do toho sednout, no nejdřív na jaře :sweat_smile: Neřídila jsem už několik let :pensive:
Prso snad dobrý, i když něco jsem si teďka nahmatala na druhým, přesně jak píšeš ty, tak to masíruju, ale nic mi nečervená, tak snad se to nerozjede... Bradavky zahojený, kojení mě teda stále bolí, ale hlavně ze začátku, pak už to jde...
4. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
Dobré poledne, já byla dnes u zubaře na kontrole, zase s tím zubem, co mě trápil. Tak mi to vyčistila, dala mi tam nějaké kalcium nebo co, prý působí protizánětlivě a dala mi tam na týden nějakou hmotu, aby se mi tam nic nedostalo. A příští čtvrtek jdu zas ...
Leni, u mě bříško už dobrý. Sobotní odpoledne jsem skoro celé proležela a prospala a bylo to už pak dobrý. Myslím, že to nebyly poslíčci, spíš jsem to asi trošku přehnala s aktivitou :slight_smile: Jinak mě trošku pobolívá stydká kost. Co Ty? Jak se cítíš? Žádní další poslíčci?
Holky, je vidět, že jste si sraz užily.Pěkný fotky!!! Kde jste vůbec byly? Jsem se to snažila identifikovat, ale nic mi to neříká... Vůbec nevím, že je tady ve Vyškově někde něco s takovým hracím koutkem ...
Teri a jak se kočárkuje? Kolikrát už jsi byla s malou na procházce? Jsem slyšela, že je teď Ostrava pod smogem ...
Katy, fotky jsou nádherný. Malá je moc roztomilá :slight_smile:
4. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj holky to počásí je děsný. Nemůžu ani s Petříkem ven. Opoledne chcu jet k rodičům tak se aspoň nějak zabavíme.

lenajse: Leni tak porod už je za dveřma. Jak se cítíš, určitě se už těšíš že to budeš mít za sebou.

paja.o: byly jsme ve vyškovským aquaparku. Nahoře je udělaná nová restauračka s děckým koutkem, myslím že i jediná. Bylo to tam super. BYlo to takový soukromý a děcka si supr pohrály.
4. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
To je zase hnusně, co? chtěla jsem s malým jít konečně ven, než jsme se nachystali, nakojili apod, tak začalo lít, pak déšt se sněhem a teď sněží jak na horách... Do toho hnusu se fakt nedá...Musím počkat až přijde MM k večeru domů a pak oběhnout obchody.

Jurášek dneska v noci krásně spinkal, po kojo hned usnul, takže paráda. Byl asi hotovej z toho, že nespal celý den a večer byl zase o řevu.. Četla jsem ted článek o novorozeneckých kolikách a myslím, že jsme zářný případ :frowning2: Ted mi malej po pár minutách spinká v náručí, jinak zase brečíme :confounded:, chování nechování...

Katy, ty migrény jsou hrůza, chuďátko. Musíš víc odpočívat, ju? :wink: Silvinka je nádherná, už má pěkně baculatou pusinku. To my jsme oproti vám furt jak z koncentráku. Ale už mu trochu baculatí nožky - stehýnka :slight_smile: Teda, taky ti to s tím kojením nezávidím. Ale myslím, že i tak malé chutná :slight_smile:

Leni, my jsme zatím taky žádný návštěvy neměli, kromě tchýně a mojí mamky. Ani ven zatím nechodíme.. Jednou jsme byli na otočku u našich, ted o tom víkendu. Myslím, že není o co stát... Malej je pořád malej, všude chřipky, nechci mít doma průchoďák... Ale rodině těžko říkáš, že nemůžou vidět miminko.. Naštěstí jsou skoro všichni rozumní. Akorát tchýně by tu byla nejradši každý den, ale to jsem zatrhla, nejsem na ni zvědavá. 2x týdně je to až až.
Radši jsem s ním fakt sama. MM chodí do práce, byl s námi doma necelých 14 dní, ikdyž byl věčně pryč.

Jinak blinkání je trochu lepší,už je to jen tak 2x denně. Akorát, že vždycky blinká večer nebo ráno v postýlce tak hodinu a půl po kojení, tak se skoro bojím nad ránem usnout. :confounded:
Očička jsou lepší, ale pořád to není ono. Uvidím zítra a volám dr.

Než jsem to jedním pstem dopsala, tak venku už zase jen prší... Jdu si něco uklohnit k jídlu, jestli mi to mládě dovolí. pa
4. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
Paaji, včera jsem o tom blinkání četla něco ve starší Betynce, mohlo by pomoct ho po koju držet půl hoďky ve vzpřímenější pozici... Jinak časem se to prý upraví samo, ale psali až po několika měsících :frowning2:

Páki, no už vidím na kočárku první mouchy:grinning: Ale hlavně teda ty kolečkea, k sousedům jsem se zatím nevypravila :sweat_smile: Asi budem bez procházky :grinning: A smog nějak nevnímám, nevím, včera i dnes dopoledne bylo moc hezky, teďka už se to zatáhlo, ale neprší, nesněží....
4. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz
Teri, to je fajn, že je prso zahojený, tak snad už to bude dobrý a i ta bulka v tom druhým brzo zmizí.
A pumpičku bych si asi pořídila, člověk nikdy neví, kdy ji bude potřebovat.. jinak s kočárkem spokojenost? :wink:

Páji.o, tak snad už to se zubem bude dobrý, držím palce, aby příští kontrola byla na dlouho poslední. Už Tě zoubek nebolí? Snad už to bude v pohodě. To je fajn, že bříško přestalo, je možný, že sis namohla svaly a ty pak bolely... to si člověk ani neuvědomí, že dělá nějakou zátěž, ale ona to asi zátěž pro ten organismus a pro bříško je. Tak holt nezbývá než víc odpočívat, dokud to jde... :wink:
Já už ty poslíčky neměla, tak uvidíme, jestli se ještě objeví. Zítra jdu na KO do té porodky, tak jsu zvědavá i na monitor, jestli se tam něco projeví a vůbec na mimi, jestli mi řeknou odhadem, kolik váží. Na minulým UZ v 35tt jsem se zapomněla zeptat...
Páji, jinak kdy jdeš na další KO, kde se dozvíš, jak je malá otočená? Držím palce, aby se přece jen otočila ještě...
A co přítel, už je to s tím jeho nachlazením lepší? Snad jsi to nechytila...

Ali, na jednu stranu se těším, na druhou stranu mám trošku strach, ale spíš se víc těším. Ale zatím si to nějak nepřipouštím. Nejvíc jsem si to připouštěla, že už se začne asi brzo něco dít, jak byli ti posli. Tak uvidíme, jestli se to bude opakovat, a nebo bude rovnou porod. :slight_smile:

Páááji ahojky, je fakt odporně, tady naštěstí nesněží, tady je přece jen tepleji než v Brně, ale zato hrozně fučí a je mokro, tak asi něco padá... taky jsem se chtěla jít projít, ale prdím na to, nechce se mi vůbec vylízat.
S tou rodinou máš pravdu, těžko jim můžu asi říct, aby se na mimi nešli podívat, ale hrozím se taky chřipek a nachlazení, nechci aby takovej malej drobek hned něco chytil...
U nás tchýně asi nehrozí, byla u nás všehovšudy 2x, od té doby co tady bydlíme, za 5 let. To jedině bysme museli přijet k nim, ale to se uvidí, jestli s prckem někam pojedem, kdy a co a jak... to je zatím předčasný.
Spíš by asi přišla moje máma a taťka... ale nechám to koňovi, zatím tohlre vůbec neřeším. Hlavně nebudu pouštět nikoho nachcípanýho.
To věřím, že na tchýni nejseš zvědavá, se ani nedivím... podle toho, co jsi o ní psala... tak třeba se návětěvy budou časem omezovat. :wink:
Takže myslíš, že malej trpí novorozeneckýma kolikama? To je mi líto, já toho o kolikách moc nevím, ale držím palce, ať se to zlepší... i s tím blinkáním, aby neblinkal skoro vůbec... moc na vás myslím! :wink: I s těma očkama. Snad fakt bude dobře. A neboj, malej bude určitě přibírat, bude z něj kluk jako buk. :wink:

Dala jsem do albíčka nějaký nový fotečky, tak se můžete mrknout... dneska došel koupací kyblík, tak už máme vše, kromě monitoru dechu, a to koupí MM asi jak budu v porodce.

Mějte se fajně a pěkný odpoledne přeji... opatrujte se!
4. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
Páji, a jak píšeš, že ještě Jurášek 2x denně blinká, tak to myslíš jako že ublinkává jen že mu to steče koutkem nebo jako víc obloukem? Silvinka totiž ublinkává po troškách skoro po každým kojení. Zvlášť teda, když mi po jídle nakaká do plenečky a pak ji musím jít přebalit, to je nejhorší, protože s ní manipuluju a pak vždycky trošku ublinkne.
Jinak hlásím, že už si trošku začíná zvykat na dudlík. Jak ho dřív nechtěla vůbec, tak teď po pár pokusech si ho už vezme. Ale nejdřív se u toho teda tváří hrozně a plive ho.
Pavli, napiš něco bližšího k těm kolikám... Jaké jsou příznaky?

Lenajsku a jak to koupání v tom kyblíku probíhá? Já si to nedovedu představit... Když ten mrňousek ještě nedrží hlavičku... A v koupelně budeš přebalovat i v noci?

Holky, díky za všechny pochvaly našeho drobka :slight_smile: :dizzy_face:

A už jsem vám psala mou zkušenost s monitorem??? Hrůza!!! Když jsme byli druhý den doma z porodnice, tak jsme ho zapojili a asi po hodině (v jednu v noci) siréna jak prase, mně se hrůzou postavily myslím všechny chlupy na těle, vyskočila jsem z postele, lapla malou a vyběhla ven z ložnice. MM usnul u tv v obýváku, tak jsem jen rozrazila dveře, zakřičela na něj, ten chudák v šoku běžel do ložnice ten kravál vypnout. Klepala jsem se jak nikdy... Malá si v klidu spinkala a o ničem nevěděla. Nemohla jsem to rozdýchat, po pár minutách jsem se rozbrečela, byla jsem fakt v šoku. No a od té doby nemám odvahu to znovu zapnout :frowning2: Nevím, kde jsme udělali chybu, ale tím jak jsou ty miminka maličký a člověk je pokládá na bok, tak to asi ten monitor nemůže zachytit, pokud neleží přímo na zádech. Ten monitor samotnej mi taky nepřijde moc velkej, řekla bych, že to ani není od jednoho kraje postýlky k druhému. Možná až bude Silvinka trošku větší... Ale mám z toho strach a MM se taky naštval a zvrhl to. Tak uvidím, jestli se ještě někdy odhodláme... :unamused:
4. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
Katy já má s monitorem taky takové zkušenosti. V prodnici to bylo v pohodě,ale doma mi to taky párkrát začalo pípat i když malej byl v pohodě. PAk jsem se bála, kdy to začne pípat znovu. Asi po 14 dnech jsem to dala pryč. Tak moc jsem to chtěla mít doma. Naštěstí jsem si to nekoupila, švagrová mi to sehnala od nějaké známe.
4. lis 2009 v 15:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.