• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
paja.o: gratuluji k výhře. Mi nevyhrály nic máme blbou myš která se seká a nejde to snírychle. jinak dali ti vědět co jsi získala
4. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
Katy, Silvinka je fakt krásná! A takovej drobeček! :dizzy_face:
Koupání v kyblíku bych teda taky neuměla s drobkem manipulovat, ale asi je to skoro podobný, jako koupání v umyvadle. Taky malé musíš přidržovat hlavičku, nemáš ji tam na ničem položenou.
A s tím monitorem, o tom jsem hodně slyšela, jak začnou z ničeho nic hvízdat :confounded: Musel to být pro tebe šok, to se nedivím, taky bych byla vyděšená. Navíc je to fakt strašnej kravál. A počkej, jestli se ti malá až bude větší stěhovat po postýlce, tak ten kravál bude taky. Jak píšeš, není zrovna moc velkej...

Byli jsme u doktorky. Tak opět má nasazaný antibiotika :frowning2: Adámek má zánět průdušek. :frowning2: Ale jinak se má čile k světu. Nejhorší je do něho ty medecíny nacpat, už ví, že to není jídlo, tak furt odvrací hlavu a dokonce i semkne rty :sweat_smile:
4. lis 2009 v 16:22  • Odpověz
Ahojte,

Katy já mam s monitorem dechu teda zatím jen samé dobré zkušenosti, a to už má elis přes 3 měsíce. ALe četla jsem, že se i často stává to co tobě. Tak nevím čím to je. Elenka spí od začátku na boku. Máte to na pevném podkladě? A dobrý baterky? Přes celou šířku postýlky to není,ale mělo by to zachytit i tak. Dokut mimi nezačne cestovat. A máš to fakt pod ní? Pod hlavou a zádama ?

Páji to je šílený, že brouček vyžaduje takový dlouhý uspávání v noci. To se teda moc nevyspíš. A balíš ho do zavinky? Některý děti to mají rády. Elis to dělám od začátku a už si na to dost zvykla. Nevím co budu dělat, až z toho vyroste. Už ted jí čouhají nohy,ale účel to plní. Dám ji na bok, zablím jí do toho, teda jen tělíčko, ne i z rukama, zezadu za ni dám deku,abych měla jistotu, že na tom boku zůstane a do pusnky dudlík, ted už ho hned dujdá,ale ze začátku jsem jí k hlavičce pod tu zavinku dala plyšáka, kterej ten dudel přidržoval, než usla. To vymyslel MM a fungovalo to dobře. Tak to třeba zkuste, třeba to pomůže. Držím palce, at se to co nejdřív zlepší. :wink:

Lenajasek, tak já si každej den, když sem ráno mrknu říkám, jestli už tad ytřeba nenajdu nějakou novinku a zatím nic. :slight_smile: už to máš za pár. :wink: Já si to v tom kyblíku to mytí taky něajk nedokážu představit, ale všichni si to moc chválí. Tak nám pak musíš poreferovat. A tu koupelku s přebalovákem máte asi po ruce, ne? Já bych musela chodit přes celou chodbu, máme to zruky. Mám přebalovák vedle postýlky,a v noci je to rychlý. Mám i ohřívačku na láhve, tak si večer nachystám vodu, a pak mám za minutku připravený i papání. Takže ani nemusím odcházet z ložnice.
Akorát teda ten přebalovák už moc dlouo nevydrží, pač se už bouchá do pat. Hoky jak dlouho jsteho využily vy?
4. lis 2009 v 16:25  • Odpověz
Leni.dv kde máš fotečky z ateliéru? Příští týden nám přijde kamoš, co nám fotil svatbu a udělá pár fotek malé, tak jsem se chtěla inspirovat :sweat_smile: Chudáček Adámek, já jsem na průdušky hodně trpívala a je to hnus a co teprv pro takový mimčo :frowning2:
4. lis 2009 v 16:28  • Odpověz
Katy, já s malým min.půl hodiny po kojení nemanipuluju a sanžím se ho držet ve vzpřímené poloze, aby neblinkal. Když je pokaděnej, tak se snažím čekat i víc, než půl hodiny, ale stejně při přebalení hodně ublinkne nebo to vyhodí rovnou celý.
Když blinká jednou za den, tak je to obloukem (hlavně nad ránem), když víckrát, tak spíš větší ublikávání.

Dneska jsem úspěšně použila dudlíka ke spinkání, myslím, že to malýmu bodlo :wink:

Odkaz na ten článek: http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=co-musite-vedet-o-novorozenecke-kolice&cisloclanku=2009060009
Neříkám, že to má každý den. Pořád se všema vtipkuju, že nikdy nevidíme TV noviny, protože je prostě neslyšíme, jak malej řve. Pravidelně od cca 18:30 až 19h brečí třeba do 21-22h, někdy se utiší a na chvilku spinká a pak brečí třeba další 2 hodiny. Mlátí k tomu nožičkama, tak jsem z tohoto opravdu usoudila, že má někdy koliku.

Katy, s tím monitorem to mám podobně, řve mi obden, ale radši, ať ječí a já si malýho pro klid duše zkontroluju. Poprvé - hned den po příchodu z porodky, jsem se totálně vyděsila. MM vyskočil s postele jak olympijský atlet... Leknu se teda vždycky, hlavně v noci, ale už to beru s rezervou. Ten monitor ječí proto, že je malej na boku a ten monitor ho nestíhá snímat. Na začátku jsem udělala chybu, že jsem ho dala doprostřed postýlky a malýho na bok na úplný kraj postýlky. Ted to mám tak, že jeden den spí na jednom boku, druhý den na druhým boku a tu podložku podle toho posunuju doleva a doprava. Nikdy ji nemám uprostřed postýlky.
Podle mě je důležitý ho mít právě teď, nejohroženější jsou tuším do 3 měsíců a včera o tom byl pořad Sama doma. Prý je více ohrožený chlapeček, než holčička a ten syndrom náhl.úmrtí může způsobit i to, že dítě neleží na trvdé podložce, když je v přetopené místnosti, málo se větrá atd., což mě docela vyděsilo. :confounded:

čekám, až přijde MM, abych mohla konečně na nákup. Ještě zvládnem přebalování a kojení a uspávání snad zajistí tatínek :slight_smile:
4. lis 2009 v 16:33  • Odpověz
Ali, děkuju za gratulaci, zatím mi napsali jen, že mi výhru doručí do měsíce, ale co to bude, mi nenapsali :unamused: To bude překvápko :slight_smile:
Včera jsem taky koukala na Sama doma na ten syndrom náhlého úmrtí kojenců. Ve Vyškově ty monitory dechu půjčují, musí si ho člověk půjčit na půl roku (cena myslím 150 Kč/měsíc), tak uvažuju, jestli do toho nejít... ale teď když čtu ty Vaše zkušenosti, tak fakt nevím ... asi uvidíme, jak to bude fungovat v porodce...
Leni, přítel už je naštěstí docela ok, dneska už je fakt poznat, že se mu ulevilo a teplotu už má jen zvýšenou ... já jsem od něj asi trošku chytla kašel, ale není to nic hroznýho, tak piju čaj :slight_smile:
4. lis 2009 v 17:09  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni dv., je mi to líto, že je Áďulka zase nemocný a na antibiotikách, snad to bude brzo v pořádku.

To počasí si s vámi všemi pěkně zahrává.

Leni, zkoukla jsem ti Albíčko a ai ten kyblík, budeme ho také mít.. je teda fakt, že když jsem v tom viděla ty dětičky zkroucený, tak jsem si říkala, že je pro ně přece jen lepší vanička nebo jak koupe Kačka.
...ale je fakt, že si to musí každý vyzkoušet, někomu to bude vyhovovat a někomu prostě ne :wink: a ten přebalovák budete mít jenom v koupelně? Já jsem o tom také uvažovala, máme koupelnu teda hned vedle ložnice i dětskýho pokoje, ale neumím si představit, že bych tam s malou chodila i večer :confounded:

Paji.o, gratulace k výhře, potom nám musíš napsat co jsi vyhrála :slight_smile:

Katy, malá je nááádherná a ty její kukadla :dizzy_face: :dizzy_face: moc se vám povedla!!!!
Jinak s tím monitorem dechu, kamošce to taky dělávalo a od té doby se pořádně nevyspala, protože byla pořád ve střehu..a je teda fakt, že to dělá pěkný randál :angry:
Akorát je teda fakt, že seš s tím aspoň o něco klidnější-i kdyby to pořád pípalo a malé nic nebylo, než aby jste to dali pryč a náhodou se něco stalo, přece jenom nikdy nevíš a potom si to neodpustíš.
Kamoška to má pořád v postýlce a to je malé skoro rok.

(já také nevím jestli do toho jít, ale tím chci i říct, že by to pro mě nebyli zbytečně vyhozené peníze-právě naopak).

No a u nás dnešní kontrola dopadla dobře, malá je v pořádku.
Dr.ji změřila a pořádně prohlídla, kupodivu byla dneska dobře natočená, takže mi dr.nemusela šťouchat do břicha..
Odpovídáme přesně 25tt+1 a odhad váhy je 760g a celkovou délku samozřejmě nevíme, protože je už velká a nevešla se na obrazovku celá. Každopádně se jí " zatím " pořád líbí hlavičkou dolů a nožičky má nahoře pod prsama, ke všemu jednu měla nataženou a druhou skrčenou, takže dr.jezdila po celém břiše, aby jsme viděli kde vlastně všechno má a několikrát ji poskočila i ultrazvuková sonda, jak do ní malá kopala :grinning:
4. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
Luci, gratuluju ke kontrole :wink: Už máte krásnou váhu :slight_smile: A super, že se malá tak krásně projevuje :grinning:
Leni, na kontrolu jdu v pondělí, tak jsem zvědavá. Občas mám pocit, že se malá otočila, ale třeba dneska zas citím, jak se hýbe pořád dole, na jedné i na druhé straně, tak nevím. Nahoře se mi spíš jen převaluje, dole cítím i jakoby kopanečky, takže je asi pořád hlavičkou nahoře :unamused: Přítel zkoušel poslechem přes bříško najít její srdíčko a cítil jemný tepání vpravo dole pod mým pupíkem, ale kdo ví, jestli to fakt bylo srdíčko ...
4. lis 2009 v 17:39  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný večer.
Páji.o, gratuluju k výhře, nějak mi uniklo cos vyhrála? Se omlouvám, ale nevím, kdy jsi to psala... promiň... :pensive:

Holky, tak monitor vám falešně houká? No je fakt, že je lepší aby houkal radši falešně než vůbec a byl by pak problém... Jakej máte, tu Nanny?
Já právě jsem hodně četla, že to může houkat, ale někdo s tím falešným houkáním vůbec nemá zkušenosti. Prý na to má vliv i plovoucí podlaha, že ta postýlka třeba trošku zavibruje, jak se chodí po té plovoučce, že by pod tou postýlkou pak měl být koberec, aby to nedělalo tkaový otřesy a tím pádem nespouštělo falešný poplachy. Taky další věc co jsem četla, nedávat to přímo na rošt u postýlky, ale na něco tvrdšího a pak teprv matraci. Napadlo mě dát to na ten papundekl od toho monitoru, v čem se prodává. Někdo dává dřevotřískovou desku...
Zajímavý, že někomu to víc houká a někomu míň, což nechápu. A někdo má tu monitorovací desku uprostřed postýlky a i když je mimčo na jednom nebo na druhým boku, tak v pohodě a někomu to houká.
Ale není asi nic jednoduššího, než tu desku prostě posunout tam, kde zrovna mimčo je. A jak začne po postýlce cestovat, asi by to chtělo dokoupit druhou desku, nebo koupit rovnou Babysense, který má dvě desky za jednu cenu.

Ohledně kyblíku, tam se musí držet hlavička, jak se třeba inzeruje na kyblík Tommy Tub, dokud mimčo nebude držet hlavičku samo. Ale mně se líbí, že to napodobuje jak kdyby prostředí v bříšku, tím že mají dítka nožky pod sebou, tak se časem začnou samy třeba dotýkat a odrážet ode dna a tím posilují kyčle a svalíky na nohách... ta manipulace se podle mě dá zvládnout, chce to jen cvik. Asi ze začátku to bude chtít nás oba u koupání a časem získáme grif a půjde to. A když ne, tak holt pořídíme vaničku a bude, já tohle nějak nehrotím. Kyblík je docela prostornej, takže i větší dítko se do něj vejde. Otázka je, jak se mu tam moc bude líbit, aby pak nechtěl už větší prostor, třeba ve vaně, kde může blbnout a cákat, což v tom kyblíku pak už půjde asi hůř.
Však zkušenosti s kyblíkem může napsat Verča, ta používá kyblík na malýho myslím od narození.

Přebalovák máme v koupelně, budu tam přebalovat i v noci, bo v pokoji není místo. Koupelnu máme uprostřed bytu, mezi pokojem a kuchyní, takže to je kousíček. Tady není toho místa moc, kde by se dalo přebalovat, v té koupelně a pak ještě v kuchyni na kuchyňským stole, ale tam už je to od pokoje dál. Tož uvidíme. Zatím to jsou představy a jak to bude, to se ukáže v praxi.
V koupelně mám i menší tlumenný světlo, takže tam by se nemuselo svítit klasickým silným světlem. No uvidíme.

Lili, s tou zavinkou máš dobrý zkušenosti na uspávání, jo? A do zavinky ji dáváš jen na noc, nebo i přes den? Já jsem si říkala, že bych prcka dávala do zavinky na noc, aby si nějak tak uvědomil, že bude noc a bude se spát, abych to nějak odlišila od spaní ve dne... možná jsou to moje naivní představy, nevím. A necháváš teda malé ručky venku, v noci, jo? S tím dudlem jste to dobře vymysleli. :wink:
4. lis 2009 v 17:45  • Odpověz
Leni, to je mi moc líto, že má malej zánět průdušek, ach jo... moc držím palce, ať je brzo fit a konečně se toho zbaví... tfuj tfuj tfuj! Takže teď už asi ven chodit nebudete, co? :frowning2:

Luci, gratuluju k úspěšné kontrole, jen tak dál. :wink: A snad hlavičkou dolů vydrží. :wink:

Páji, tak na pondělí budu držet palečky, aby se malá ještě otočila... a cvičíš ty kočičí hřbety? Já ještě hladila bříško zleva doprava, ale nevím, jestli zrovna tohle na to mělo nějakej vliv. Já myslím, že se u mě malej otočil tehdy, kdy jsem se fakt hodně shýbala k těm ořechům na chalupě a sbírala ze země jablka. Ten víkend jsem cítila hafo pohyby na místech, kde předtím ne, co tam vyváděl za psí kusy netuším, ale pak jsem si uvědomila, že to asi bylo, jak se otáčel. Takže se mu evidentně nelíbilo to zohýbání... ale kde je zaručený, že to bylo právě na základě tohoto, že... moc držím palce! :wink:
A ať Tě kašel brzo přejde, snad čaje zaberou. :wink: A mně vždycky zabírá Vincentka, já na ni nedám dopustit. :slight_smile:

Páááji, tak snad už malej fakt brzo blinkat nebude, musí to být hodně stresující, co... :frowning2: A super, že malýmu bodl dudlík... asi to má fakt něco do sebe. :wink: A mrknu se na článek o kolice, díky.
Tak snad se tatínek vrátil z práce brzo a malýho uspal, abys mohla jít na nákup a provětrat se... :wink:
4. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
Lenajasku, přesně jak to píšeš, dávám jí tu zavinku jen na noc. Vytvořila jsem rituál koupačka, mazačka, kapačka do očí a vigantol do pusinky, papačka, brkačka a do postýlky. Uložím ju tak jak jsem psala, řeknu dobrou noc, zhasnu a jdu.Funguje to perfektně. ALe taky to záleží od mimča. Když byla menší, tak to bylo horší, někdy jsem teba i jemně třepala s postýlkuou. a někdy, když měla bolení, jsem ju uchovala, ale to bylo fakt párkrát. Ale kluci to prý s tím bolením mají horší. Každopádně sab simplex jsem dávala do 3 měsíců. A hodně jí cvičím s nožkama, vyprdí se u toho a líbí se jí to, pač se u toho řechce :grinning: A brknout ji nechám vždycky, i když jí to trvá třeba 10 min, protože jsem četla, že právě tady ty plyny je strašně tlačí. Přitom brkání ju hladím po zádečkách směrem nahoru a pomáhá to.
4. lis 2009 v 18:07  • Odpověz
Páji, tak to tě obdivuju! Já bych to nezvládla, kdyby mi tak dlouho v kuse malá plakala. To musí být fakt stres. Mně stačí, když občas zaplače, že už má hlad a jsem z toho nervní.. A to je třeba jen minutka...

Leni.dv, tak ať je Adámek brzo zdravej! To je hrůza, vy se těch nemocí taky nějak nemůžete zbavit, co? Ale hlavně, že se má k světu, jak píšeš :wink:
Ještě k tomu kyblíku, právě mi to nepřijde stejný jako v umyvadle, protože v umyvadle jakoby to dítko leží i když na ruce, ale v tom kyblíku je ve svislé poloze, tak si nedovedu představit, když ještě nedrží hlavičku, jak mu ji člověk drží, aby nepadala ať už dopředu nebo dozadu.

Lenajsku, já mám Silvinku v zavince celých 24 hodin denně. A myslím, že ty nejmenší miminka nerozlišují, jestli je noc nebo den. Nebo aspoň ta naše ne, jen spí a budí se na papání.

Luci, bezva že na kontrole vše ok. No, kočka už taky pěkně povyrostla, co?

Musím jít, manža mě vyhání, potřebuje na net... zatím páá!
4. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
Katy, Paaaji, já co si pamatuju, tak Martin měl taky v každé plíně nakakaný, ale on hodně jedl, taky občas blinkal, podle mě byl přejedenej...
Jinak k monitoru dechu ... máte podložku? Nebo nějakej přístroj ? Známá má podložku, její sestra si zažila syndrom náhlého úmrtí 2x po sobě, nakonec z toho vylezla vrozená vada srdce, tak jsem poprvé slyšela člověka, kterému tohle zachránilo dítě ... ale ani nevím, jak to vypadá .... ale ta známá říkala, že to používá pořád, i teď a to má malej skoro rok ....
Ke kyblíku na umývání, myla jsem v tom malou na posledním srazu a nevěděla jsem co s ní, jak ji držet atd, podle mě je to dobrý možná ze začátku, ale já s tím fakt neumím zacházet....
4. lis 2009 v 18:51  • Odpověz
Jj, kočky, je to docela mazec, že už povyrostla a že fakt budeme mít po Novém roce miminko :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
... a snad ji to Leni vydrží (myslím jak má pořád tu hlavičku dole), neumím si představit, že bych rodila jako Katy nebo Pajaaa a to před nimi dávám klobouk dolů :wink:

No nic, nestačím teď víc reagovat, musím dát synátora do vany :grinning:
4. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
Lenajsku, já měla přebalovák původně v ložnici, ale z praktických důvodů jsem ho přestěhovala do koupelny, navíc je tam nejteplej a všechno ohledně hygieny poblíž, i po koupání je to super ,,, tak už tam i zůstal ...
4. lis 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahoj holky, mám minutku, MM koupal v kyblíku a maže (s řevem, jak jinak:slight_smile:). Nám kýbl celkem vyhovuje, když byl malinkatej, tak se mu tam fakt líbilo, opravdu tam neječel, je ponořenej až pod krk a voda ho nadnáší, takže ho držíme jen pod krčkem. Teď už tam sedí jak starosta a cucá žínku. Bylo to dobrý, když ho bolelo břicho, to teplo a masáž žínkou mu ulevilo od bolestí. Teď už střídáme kýbl s velkou vanou, tam zase kope nohama jak vzteklej:slight_smile:

Já malýho zabaluju doteď - teda svazujeme mu ruce k tělu, je na to zvyklej od narození a jinak neusne :unamused: . No, máme hlad, tak letím...
4. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
Šiš co tam ten malej dneska vyvádí, nechápu nic... co ho to popadlo... jestli takhle bude pokračovat, tak to asi dneska neusnu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Lili, to máte fajn rituál. A vidím, že ty kapičky asi fakt pomáhají, tak je asi taky pořídíme.

Katy, máš malou v zavince pořád, jo? Tak to já nevím, jestli malýho budu dávat do zavinky přes den, ale na noc asi určitě. Ještě mám ten spací pytel, tak možná použiju i ten.

Luci, snad malá s hlavičkou dole vydrží. :wink: A fakt to letí, ani se nenadějem a bude tady únor. :wink:

Marti, ty monitory to jsou podložky, co se dávají pod matraci a snímají dech miminka. Jeden existuje jako malá krabička, co se připíná na plínečku, takže to nemá žádný kabely, baterka je vevnitř té krabičky, je to mobilní, takže se to dá použít kdekoli, ne jen v postýlce, ale je to blbý, že se kvůli výměně baterky musí celá ta krabička poslat do servisu a nevydrží prý ani půl roku... a je u mimča pořád ta krabička, takže je vidět pod oblečením... Mně se to původně líbilo, kvůli tomu, že je to mobilní, ale pak jsem usoudila, že bude asi lepší ta podložka.
A díky za info o přebalováku, v koupelně se mi to zdá taky fajn, chceme tam přidělat topení do zásuvky, je tam hned sprcha, voda, použitý plínečky budem dávat do kyblíku na WC, což je hned vedle koupelny... V pokoji prostě není na přebalovací podložku místo. Máme hrozně úzkou komodu, co je vedle postýlky.

Veru ahojky, díky za podporu ohledně kyblíku, už jsem pomalu začínala mít pocit, jestli jsem neudělala špatně... ale věřím, že se miminkům v kyblíku líbí, a určitě člověk manipulace zvládne.
Já stejně nikdy nekoupala mimi ani ve vaničce, takže i tohle by pro mě bylo nový. :slight_smile: I pro MM.
Jen Veru dotázek, jak jste napouštěli ze začátku vodu, do poloviny toho kyblíku, nebo míň jak do poloviny? Díky...

Mějte se fajn, zítra se ozvu asi až navečer, odpoledne přijede ségra na návštěvu, tak se jí budem věnovat a pak písnu, jak jsem dopadla v porodce na kontrole.
Páá kočky!!! :wink:
4. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz
TAk snad už dráček bude spát, dneska byl protivnej, tak jsem celkem mrtvá, celej den se mu věnovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Leni, to je pech s průduškama, namaž mu hrudník sádlem a bude brzo fit:slight_smile:.přírodní recepty jsou nejlepší:slight_smile: Já malýmu liju do kýble s vodou kozí syrovátku, vývar z ovesných vloček a lžíci olivového oleje, aby měl sametovou pokožku bez pupínků:slight_smile:

Lenajsku, díky za zprávu, ozvu se příští týden, neboj, určo se ještě potkáme:slight_smile:. Vody dávám tak víc jak do poloviny, teď už je velkej, tak si to vylívá ven, když je jí hodně. A určitě to zvládnete, Matýš se nám párkrát nalokal vody, teda MM s ním vždycky šachuje, ale přežil to ve zdraví:slight_smile:

Lili a jak vy se spinkáním, už je to lepší??? Jinak díky za tip s plyšákem, Maty má kolem hlavy kojící polštář, ale jak usíná, tak mlátí hlavou ze strany na stranu. Tak asi budeme potřebovat víc plyšáků:slight_smile:. Já mám přebalovací podložku v ložnici na psacím stole, malej už má 64cm a nohama se taky bouchá dole o stůl, tak ho dávám trochu šikmo. Jo a pořídili jsme si k přebalováku přímotop, večer a ráno mu ho na přebalování zapnu a za pár vteřin je teplíčko. Aspoň nemusíme vytopovat celou místnost, na spaní máme 18stupňů.

Luci, Verunka už je velká holka:slight_smile:. Verunka a Adámek, to je krásná kombinace jmen:slight_smile:.

pááji, psala jsi někde vůbec o svým porodu?? Jinak klobouk dolů, jak to všechno hezky zvládáš. Já teda musím říct, že ačkoliv už jsem v pohodě, tak jsou chvíle, kdy už mám malýho plný zuby a nemám trpělivost. To pak musí nastoupit MM.

Jdu vyžehlit košili a do hajan, Dobrou noc.
4. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
Holky, já Markétku zabalovala do zavinky, dokud se do ní vlezla, miminka jsou rády zachuchlaný, cítí se bezpečněji, malá krásně spinkala dokud v ní byla ...ale pak vyrostla ...
4. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz
My ji máme v zavinovačce celý den, akorát přes den je v košíku a na noc jde po koupačce a papačce do postýlky... :slight_smile:
5. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
Tak manža včera koupil pumpičku, tak jestli se radikálně nezkazí počasí, vyrazíme odpoledne ven! :dizzy_face:
5. lis 2009 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky,

tak cukrovka mi dopadla dobře... jsem fat ráda :slight_smile: :slight_smile:

Eri, vy jste nedostali pumpičku ke kočárku :confused: my jo... jinak běžte určitě ven, zatím tam neprší ani nesněží (aspoň u nás :wink: ).

Jinak já Áďu také balila do zavinovačky, ale nechtělo se mu tam být... měl rád, když byl položený na kojo polštáři a nebo jen tak v bodýčku a zakrytý tenkou dekou :wink:
Každé miminko je jiné a líbí se mu něco jiného.

Veru, já teda doufám, že se hodí Veronika a Adam... ještě jsem přemýšlela dát jí jméno po mě, ale ta Verča je taková hezčí :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak z tebe mám obrovitánskou radost, že to tak z malým pěkně zvládáš a máš to vychytané.
5. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
Luci, my máme kočár z druhé ruky....
5. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
Aha, to jsem nevěděla..
5. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
ahojky, napíšu ještě odpol.,teď jen chviličku, než se malej vzbudí. Dneska snad konečně půjdeme na chviličku ven, jestli nezačne pršet nebo sněžit...

Musím si zase postěžovat, že se před chvilkou k nám zase s prominutím "nasrala..." tchýně. Už najednou chodí i když MM není doma. Za celou dobu, než se malej narodil, u nás byla 2x, z toho jednou na svatbu a podruhé na jedny vánoce. Přijde zase odpol., snad tady nebude dlouho. Zákon schválnosti je, že když přijde, tak malej spí a já musím konverzovat... Mám ji sice docela ráda, není špatná, ale nemusím ji vidět tolikrát týdně, to je už na mě fakt moc. :angry: Za 3 týdny života viděli naši malýho všehovšudy 3x (včetně porodnice), tchýně už aspoň 7x. Jak jste to řešily vy? Hani, myslím, že tobě taky chodí furt na návštěvy, že?

Očička máme dneska fakt o dost lepší, asi i ty anibiotika potřebovaly čas. Takže k dr.budu volat až zítra a dohodnu se, jestli ještě počkáme nebo nás pošle do nemocnice.

Lili, já mám malýho v zavinovačce v podstatě skoro 24h, drží mu teplo a myslím, že je i ve spánku spokojenější. Dokonce jsem koupila už třetí, protože je neustále peru, když jsou poblinkaný nebo počůraný. Dudlíka skoro pořád vyhazuje - řekla bych, že násilím, drží ho jen výjimečně.

Holky, mám doma kyblík i vaničku a abych řekla pravdu, zatím malýho koupeme skoro pořád v umyvadle a jen 2x ve vaničce. Dneska chci konečně vyzkoušet kyblík, snad se malej neutopí :wink:

Malýho přebaluju v dětským pokojíčku, kde mám komodu s přebalovákem. A druhý přebalovák mám provizorka v koupelně na pračce, když ho koupeme, mažeme atd, aby mu nebyla po koupání v pokoji zima. Topíme tam a je to mini koupelnička, tak se rychle vyhřeje. Nemohla bych mít přebalovák v ložnici, MM by se vůbec nevyspal. I na kojení chodím z ložnice pryč.

Marti,monitor mám Nanny s podložkou. Zrovna dneska v noci řval 2x, nechápu.. Malej byl zase víc na kraji a myslím, že docela hraje roli i to, že je třeba další 1 nebo 2 vrsty, když je zabalenej v zavinovačce. Jinak máme všude koberce, takže žádný jiný otřesy nehrozí...
Myslím, že by se mi ulevilo, kdyby ten monitor snímal i blibkání. Já ho poznám jen takovým divným "kňouráním".

Veru, o tom porodu jsem ještě nějak nestihla napsat, jsem hrozná. Snad odpol., až pokud bude malej spinkat a vypadne tchýně...
5. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
Paaaji,to tě teda lituju s tou tchýní .... já to teda "naštěstí" neznám, obě tchýně, dřívější i nynější, spíš čekaly ,že dojedeme my ... až mě to někdy štvalo, že k nám nikdo na návštěvu nedojde ... ale teď vidím, že mi to nechybí, a když už někdo někdy chce dojet, to se stane tak 2x do roka, tak zavolají .... ale spíš je na oslavy a tak k nám vozíme .... ale jen tak v týdnu aby tchýně dojela, tak to neznám, ona by to ani neudělala ...
5. lis 2009 ve 13:51  • Odpověz
Ahoj kočky, tak ségra odjela a já se dostávám konečně k PC, abych vám napsala, co na kontrole v porodce.
Tak monitor v pořádku, moč taky, tlak OK, pak jsem ještě něco přes hodinku čekala a šla na kontrolu k dr., byl to nějakej arab, moc jsem mu nerozuměla co říkal, jsem se vždycky musela ptát znova, aby mi to zopakoval... ale jinak moc příjemnej, jen česky mu moc rozumět nebylo.
Ale co říkal, že máme miminko v pořádku, ale je menší, odpovídá dle UZ tak 35tt (váhově), že teď má něco málo přes 2500g. Když jsem se dívala na tabulku, kolik by mělo mimi vážit v jednotlivých týdnech, tak to vychází tak, jak říkal. Ale jinak že plodové vody hodně, hlavička dolů je pořád, placenta v pořádku. Porodní cesty uzavřené, čípek zatím docela dlouhej. Neměřil ho, to vyšetřoval jen pohmatem.
Příští čtvrtek znova kontrola, ale UZ bez měření a vážení, jen kvůli placentě a klasicky monitor s vyšetřením porodních cest. A další měření tak za 14 dní. Tak snad malej něco přibere, nechci samozřejmě macíka, ale kolem těch tří kilo by mohl mít. Snad.
Jinak na monitoru žádný kontrakce, tak to asi na poslíčky nevypadá... nějak tomu nerozumím.

Tož tolik o nás novinky, teď vás jdu dočíst... jinak přeji všem pěkný večer!
5. lis 2009 v 18:23  • Odpověz
Tak to bylo rychlý, moc jste toho dneska nenaplkaly...

Luci, gratuluju k cukrovce, že je OK, super. :wink: To je úleva, že? :wink: Jinak my jste ke kočárku taky nedostali pumpičku. Nevím jak ostatní...

Veru, díky za info o množství vody, a snad se fakt ještě potkáme, než porodím. Snad i s Lenčou, pokud bude malýmu líp...

Leni, snad ten sirup malýmu zabírá, i ty atb a bude malej brzo zdravej... Co jinak u vás novýho? :wink:

Páááji, to s tou tchýní to je něco... :unamused: Takže ona přijde a ani se třeba dopředu neohlásí? Nebo se ohlásí, ale je blbý jí říct nechoďte, co... Tohle nevím jak řešit, napadá mě jedině přes manžela, že to on musí vyřídit, že Ti to vadí, ale zas nevím, jestli by se neurazil... a následně teda ona... ach jo, ty rodninný vztahy, hlavně teda ze strany ne Tvojí, ale manželovy, to je vždycky balancování na tenkým ledě, co... :unamused:
Držím palce, ať to vše zvládneš, i ty návštěvy, co Ti určitě taky ubírají sílu a deptají Tě... Kurnik šopa, není snad šestinedělí od toho, že maminka má být v klidu a pohodě, a ne aby tam za ní pořád někdo chodil, zvlášť někdo, o koho moc ani nestojí...?? :frowning2: :frowning2: Drž se!!!

Takže vy máte jak kyblík tak vaničku? Tak jestli dneska vyzkoušíte kyblík, tak dej vědět, jak to dopadlo... :wink:
A s tím monitorem Nanny teda netuším, co dělat, nevolala jsi do prodejny, jestli je to normální? Třeba je to vadný kus, nevím... musí to být hodně nepříjemný, když to tak často houká... :frowning2:
A věřím, že bys uvítala nějakej monitor na blinkání... snad se to fakt zlepší...
A ty očka to je fajn, že se lepší, uvidíš, co bude zítra, co Ti dr řekne. Držím palce.

A s tím přebalováním v ložnici, taky to vidím tak, že bysme akorát MM vzbudili, tak to radši malýho přenesu do té koupelny i v noci, abych nemusela rožínat velký světlo a tím MM vzbudila... Na kojení snad bude stačit malá lampička...

Veru, máš pravdu, Veronika a Adam... fajne jména!!! :wink: :wink: Ještě aby ne, že? :grinning: :wink:

Mějte se fajně kočky, jdu se dívat na Ordinaci a ještě nakouknu. Páá!
5. lis 2009 v 18:35  • Odpověz
Teda na Ordinaci, už blbnu. Na Ulici... :grinning:
5. lis 2009 v 18:36  • Odpověz
Hojte holčiny,

my jsme se před hodinkou vrátili z Brna. Byli jsme na 3D ultrazvuku. Teda cvrček je pěknej stydlínek. Ručičky pořád před obličejíčkem nebo bylo zavrtáno v placentě. Sem tam pět minut šlapala do schodů a stejně to nepomohlo. Jinak je docela živoučké teda nevím po kom z nás dvou lenochů :grinning: :grinning: Rosteme taky dobře a zatím se nikam nenatáčíme. Hlavičku má na mém pravém boku. Jsem zvědavá jak dlouho takhle vydrží.

Luci, gratuluju k dobrým výsledkům z cukrovky. Mě to čeká za 14 dní a mám z toho docela vítr. Držet dietku to by nebylo pro mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lenajsku, to máš teda drobečka, ale on to určo ještě dožene :wink:
5. lis 2009 v 18:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.