• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Míšo, já taky brala železo i magnézko, to můžeš brát !
14. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz
Ahojky holky, tak my včera byly na tom přepdorodním kurzu dojely domů a já šla brzo spinkat byla jsem ůplně hotová.

Kurz byl dobrej jen jsme si uvědomila , že se to fakt bliží a jde do tuhého Porodní boxy má tá naše porodnice kam musíme docela pěkný jen takové malinké.

No celou noc jsme musela jen přemýšlet o porodu

Za 14 dní jdu ještě na laktační kurz a myslím, že už ani víc nechco vědět :grinning:

Holky ještě jsme se chtěla zeptat těch co rodily jestly někdo daroval pupečníkovou krev?
Pro nás je to hodně drahé je to kolem 20000kč, ale když je člověk dárce je to zadara. Tak jsme se včera rozhodly , že kdyby někomu náhodou zachránila život bylo by to príma takže dáme souhlas k oděru. Vůbec to nebolí a za dvě min je po všem.
A ti co jsou těhule nepřemyšlela jste o tom některá?
15. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
Marti a Káti dík za radu ohledně toho železa :wink:
15. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
Mišičko, jste dobří s tím dárcovstvím pupečníkové krve, máte můj obdiv :wink: !
15. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
ahojky, to máme krásný víkend, co?

Já byla venku už dopoledne, vzala jsem to přes obchod. Teď přijela tchýně se švagrovou, tak jeli s MM opět ven s kočárkem... MM se mnou ještě nebyl s kočárkem a myslím, že nikdy snad ani nepůjde, protože v týdnu přijde "pozdě" a o vík. je v prdeli nebo někam jedeme (naši, tchýně..).

Míši, my jsme s MM v porodnici podepsali dárcovství pupečníkové krve, protože i dr. mi říkal, že jsem jedna z nevhodnějších dárkyní za poslední měsíce, co tam měli. Akorát, že po porodu nemohlo dojít k odběru, protože byla voda a porod.cesty infikovaný smolkou od malýho. :cry: Tak snad zachráníme nějaké dítě při dalším těhotenství (pokud teda nějaký další bude..).

My jsme dneska v noci zase moc nespinkali. Ve 2 jsem nakojila, šli jsme spát až ve 4.15, zase byl pláč a nechtěl usnout, pak byl vzhůru každou půl hodinu, děs. V 8h ho vzal MM z ložnice, přebalil a já asi na půl hodiny spala.. Dneska zase odpadnu u Superstar... :dizzy_face:

Katy, vůbec neznám to, co ti Silvinka dělá při kojení. Jurášek se přicucne a saje a saje a saje. Už to někdy trvá i 15 minut. Někdy se v první minutě zakucká, tak ho musím na vteřinku rychle oddělat, ale pak se hned zase přicucne :slight_smile:
K tomu blinkání - když se poblinká, tak mu nedávám hned znovu. On sám ani nechce a vím, že když bych mu dala, tak to bude zase hned venku.. Výjimečně mu dám třeba za hodinu, ale jinak dodržuju min.rozestup mezi kojením 2,5h, v noci až 4h.

Holky, od včera má malej na polovině obličeje pupínky, skoro jako malý jebáčky s trošičkou hnisu, je to něco jako kopřivka, potničky?? Jinde to nemá. Je to z mýho jídla nebo je to něco jinýho, nevíte?

Marti, ať je to brzo líp. To jsem netušila, že pomáhá mít ponořený ruce a nohy v teplé vodě. Mě pomáhá horká sprcha.
15. lis 2009 v 15:34  • Odpověz
Včera jsme byli na odpoledne u našich, přišla i moje babička a malej se hezky předváděl, tak si ho všichni užili. :slight_smile:
Včera jsme měli první malý narozeniny - už jeden měsíc, hrozně to letí. Znovu jsme navážili 3500g a 52 cm. Malej dostal od mamky hezký bodýčko a od tchýně dneska ubrousky na zadeček :grinning:

Zítra asi budeme muset k doktorce, malýmu se zase začali zhoršovat očička, asi nás to čištění kanálků nemine.
:confounded:
Leni, doufám, že sis srazík užila a je ti taky líp. Já jsem stejně jako Katy, poslední týden, resp.skoro 14 dní, promarodila..
15. lis 2009 v 15:46  • Odpověz
Tak já dneska toho tedy tolik stihla až se divím , že ještě žiju :grinning:

Uklidit, procházka, upéct bábovku,vyprat, zabalila jsem si tak na půl tašku do porodnice, teď ještě vana a pak jdeme za známíma a večer lehnu a ani se nehnu :grinning: :grinning:
15. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak já se hlásím také k těhulkám a maminkám, které dneska lítali a ani si neodpočli...
Byli jsme zase v tom Brně a lítali po obchodech, Áďu jsme uklidili k rodičům kde mu bylo líp, protože on nesnáší lítání po obchodech (jako každý chlap).
...ale když to tak zhrnu, tak jsme uspěli na 100%, máme zrcadla do koupelny a na wc + světla nad ně, které nám ještě chyběli, komody do ložnice, skříňky na hračky k Áďovi do pokoje, malé světlo nad postýlku z Ikei a nakoupené dárky k vánocům.
( o nohách ani nemluvím, protože se komentovat nedají :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:)
Z dárků nám akorát ještě chybí něco pro tchána a moje rodiče, manžovi je koupím ve Středu když budu v Brně a nebo když nic nenajdu, tak až v Prosinci, kdy půjdu na UTZ ve 30tt.

Takže asi tak jsem zhrnula dnešní den.
Teď jsem si udělala šopský salát a koukám na Superstar, potom ještě musíme do auta pro ty věci.. s Áďou jsme je tahat nemohli.

Míši, taky jsi měla náročný den jak si tak čtu :wink:

Paaaji, snad bude dneska Jurášek pěkně spinkat a nechá tě trochu odpočnout :slight_smile:

Marti, snad je ti líp.

Mějte se a pěkný večer!!!
15. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
Ahojky kočky, tak dneska jsem myslela, že bude taky pekně , ale venku prší a prší :unamused: Odpo jedu do práce řešit ten můj krásnej nástup na MD. Tak snad výjdou vstříc :wink:

Luci teda kloubouk dolů ja celí den chodit po městě tak mě nohy upadnou :grinning:
16. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu pár dní nebyla, nějak nevyšel čas :slight_smile: Ale u nás žádné novinky ... Jen se mi teda zdálo, že se nám místo holčičky narodil chlapeček :grinning:

Luci, já mám doma taky Lovelu a pak se chystám na ten mýdlovej sliz, o kterým psala Terka. Jinak oblečky jsem taky prala tak nějak průběžně od září až do konce října. Teď už jen nachystat postýlku v ložnici a obýváku, ale to zatím pořád odkládám :slight_smile:

Misi, teda tu Tvoji dr. nechápu. Bych si tu kartu asi vzala okamžitě a na další kontrolu bych se nahlásila někam jinam. To je fakt neskutečný, co Ti udělala!!! Pak napiš, jak jsi dopadla v práci ... určitě Ti výjdou vštříc ... Jo a hezký fotečky bříška :slight_smile:

Marti, Leni, jak je? Už se cítíte líp?

Paaaaji, fotky jsou fakt krásný? Kolik to tak stojí? A co brácha s prstama?
16. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahoj kočky, tak se hlásím po víkendu, pořád 2v1... :slight_smile: Ale zítra si asi uvařím ten vývar z hřebíčku a skořice a budu ho popíjet, bo bych už malýho chtěla mít venku. Poslední dobou se mi pořád zdá, že je už na světě a je hrozně krásnej... už se ho nemůžem dočkat. Už i MM mu začal domlouvat, ať už vyleze. :slight_smile: Sexík asi moc nepomáhá, a nebo musíme ještě častěji, nevím... :grinning: Zatím ani poslíčci... tak uvidíme. Je fakt, že má ještě čas... ale 40tt je už tady, uteklo to jako voda. :slight_smile:

Luci, to Tě teda obdivuju, já bych už na přeplněnou Ikeu neměla, jen jednou jedinkrát jsme to s MM nevychytali a jeli tam v sobotu po obědě!!! A to jsme si dali, otřes, hnus, no však jsi to tam určitě viděla sama. Nejlepší je tam podle mě jezdit ve všední den navečer, když mají do desíti... ale je jasný, že musíte vyřešit i Ádu, tak to není tak jednoduchý. Ale hlavně, že jste sehnali co jste potřebovali, nohy vím jak dokážou bolet, tak fakt nezávidím. Mně včera bohatě stačila Vaňkovka, kterou jsme s kamoškou narychlo prolítly, byly jsme jen ve dvou obchodech a pak tam na kafi, ale pak jsem šla ještě do Tesca něco nakoupit a MM parkoval u Grandu, tak to mi bohatě stačilo. Ono je to fakt jiný chození po obchoďáku než procházka, tam jde člověk tak nějak rovnoměrně, v obchoďáku je hned vyřízenej, jak se furt zastavuje a popochází...

Marti, tak snad už bude líp, s těma nohama v horké lázni to znám, taky to praktikuju, člověk si u toho zároveň udělá pedikúru. :slight_smile: Ale ruce do horké vody mě nikdy nenapadly, a s tím nádobím se to taky hezky spojí, tak hlavně, že to zabralo a snad už to fakt odejde.

Míšo, byli jste na předporodním kurzu s prohlídkou sálů, nebo na tzv. Intenzivní přípravě k porodu? Já toho měla taky plnou hlavu, ale myslím že je fajn o tom něco vědět, jak porod probíhá, jak to v nemocnici chodí, co člověka čeká... myslím že štěstí přeje připraveným. :slight_smile:
Ohledně pupečníkové krve, je fakt, že jsem se o to moc nezajímala, nějak nevím moc o co jde a píšeš, že by vás to stálo 20tis, to jako to dárcovství? Jako že když chce někdo darovat pupečníkovou krev, tak že zaplatí 20tis, nebo jak tomu mám rozumět? Nebo to je částka, kterou člověk zaplatí, když si tu svou pupečníkovou krev chce schovat pro sebe?
Kdybych byla vhodná dárkyně a bylo by to bezplatný, tak velice ráda daruju, ale nevím, kde ty info zjistím? Možná se zeptám na příští kontrole v porodce, pokud tu kontrolu ještě stihnu. Pokud by to pomohlo jiným, tak bych do toho šla... ale nevím jestli se na to dárcovství hodí každej, nebo se dělají nějaký testy před porodem? Možná zavolám do porodky a zeptám se po telefonu. Díky za připomenutí. :wink: A je fajn, že do toho půjdete. :wink:
A fajn, že už si balíš tašku pomalu, je lepší mít ji nachystanou, pro jistotu.. člověk nikdy neví. Ale snad nebude ještě delší dobu potřeba. A dneska ať dobře dopadneš v práci, držím palce. Snad Ti vyjdou vstříc. :wink:
16. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
Pááji, to mě mrzí, že jste nebyli kočárkovat s TM dohromady... :frowning2: Snad to někdy vyjde, aspoň o tom víkendu, když v týdnu se brzo stmívá a je fakt už pak pozdě, když už je ve čtyři odpoledne tma... :frowning2:
A gratuluju k prvnímu měsíci, toto uteklo... :wink: Malej krásně prospívá a roste, jen tak dál! :wink: A snad se i to spaní zlepší, musí to být hodně náročný... ale super, že tak hezky pije, snad mu to vydrží. :wink:
Dneska u dr. dobře dopadněte, snad se očka zlepší, aniž by se musely čistit ty kanálky... ale kdyby to mělo pomoct, tak asi nic jinýho nezbyde... pak dej vědět, jak jste dopadli, ju? :wink: A ty pupínky snad taky brzo zmizí, já v tomhle vůbec radit neumím, zatím, tak bohužel... :frowning2:

Jinak díky za optání, už je trošku líp, sice rýma je trošku pořád zaražená, ale vincentkuju jak pitím tak šplícháním do nosu, tak snad to bude OK. Sice u porodu dýchání asi nebude úplně ukázkový, ale snad to zvládnem. Hlavně, že to nevypadá na nějakou nemoc, ale jen trošku nachlazení, tak budu hodně vitamínovat a čajíčkovat.

Páji.o ahojky! Jsem si říkala, kdepak se touláš, jestli je vše v pořádku... tak to je fajn, že je, a ty sny, to je něco... :slight_smile: To by byl teda gól... :grinning:

Jak se daří ostatním kočkám? Všechny moc zdravím a krásnej pohodovej celej týden... :wink:
16. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
Ahojte maminky a těhulky,
Lenajsku, tak pořád se držíš?? 40tt už naběhl :dizzy_face: Už to máš za pár...hrozně to uteklo :slight_smile:

Paaaji, naše malá má ty pupínky po obličeji taky. Už skoro 14 dní. Ale nemá je teda bílý, jenom červený. Doktorka mi řekla, že jsou to potničky, jak leží hlavičkou na bocích nebo od čepičky apod. Nedala mi nic speciálního, jen mi řekla, že to mám promazávat modrou indulonou, že ta je nejlepší. Sice mažu, ale rozhodně to není lepší :frowning2: Ale všimla jsem si, že venku na vzduchu se jí to vždycky zlepší. Štve mě, že je to pořád stejný a ani trochu nevidím zlepšení. Asi zajdu k doktorce, ať mi na to něco dá... Nebo nemáte maminy někdo podobnou zkušenost a co vám zabíralo?

Včera bylo fakt krásně, my jsme s MM kočárkovali, bylo to moc příjemný :slight_smile:

My se dnes odpoledne chystáme se Silvinkou na návštěvu ke kolegyni z práce. Měla narozky, tak nás holky z práce pozvala, bude nás tam víc, ale ve středu už nám končí šestinedělí, tak tam půjdeme. Zjišťovala jsem si, jestli jsou všechny holky zdravý, takže by to mělo být ok. Se těším, že pokecáme :slight_smile:

Dnes mi přivezou povlečení od Matějovskýho. Kupovali jsme pro sebe a ještě pro tchány k Vánocům. Jestli jste tam někdy někdo nakupovali, tak mrkněte, mají tam nový zboží a móóóc hezkýý :wink:
16. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
katy, potničky jsou u dětí hodně častý, malá je má taky, ale jí se stěhujou, nemá je delší dobu na stejném místě, prostě pokaždý jinde, ze začátku je měla dost, tak jsem jí začli míň oblíkat a je to o dost lepší... teďka třeba nemá nic, ale za chvíli se jí zas mlže něco vyrazit... ničím to nemažu, u nás to mizí (a navrací) samo :slight_smile:
16. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
Já vím, Teri, ale mě to právě překvapilo na tom obličejíku. Říkala jsem si, že by to měla spíš po těle... No a po koupání Barušku mažeš čím? Nebo mažeš alespoň 1x denně?
16. lis 2009 v 11:49  • Odpověz
nemažu ničím :slight_smile: v šamponu jsme ji zatím koupali jen 2x a spíš jen vlásky...
Na obličejíku to mívá taky, ale fakt to samo zmizí....
16. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
ahójky, tak ve středu jdeme do nemocnice na čištění kanálků... :frowning2: Snad to malýmu pomůže. :wink:

Katy, malej má dneska obsypaný obličej celý, dr. říkala, že je to normální, akorát jsem se v té rychlosti nějak zapomněla zeptat, co to vlastně je. Poradila mi, abych udělala odvar černýho čaje (normálně si uvařit čaj) a tím malýmu umyla obličej. Prý to rychle zmizí. No, uvidíme. Potkala jsem sousedku a říkala, že jejich malej to měl 2 měsíce, než se toho zbavil. :unamused: Teda pokud to, co máme, jsou potničky.
Já malýho po koupání mažu olejíčkem Hipp. Koupeme v Johnsons - koupel na tělo a vlásky. Trochu toho prsknu do vody a v tom ho ošplouchneme.

Dneska je to náročný, od rána spinkal jen necelou hodinku v kočárku... Celej den je stylem pláč, utěšování, uspávání, spinkání tak max. 5 minut a zase se vzbudí a tak pořád dokola. Opět píšu jedním prstem. Vsadila bych se, že přijde MM z práce a malej zrovna usne a bude spinkat aspoň 2 hodiny. Pak si MM myslí, že je malej celej den hodnej a já se s prominutím "kopu nudou do prd..."
16. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahojky holky ,

s tou pupečníkovou krví je to tak , že když jsi dárce je to zadara, ale když si to chceš nechat pro sebe tak se za to platé.Bohužel je to jako u krve né každý je vhodný dárce, ale za zkoušku nic nedáš. Při přijetí, řekneš , že chceš být dárcem dají ti podepsat papír a ty skoro ani nezjistiš, že tu krev po porodu odebraly.
Jen tedy musíš přijít za půl roku na odběr krve jestly nemáš nějakou infekci a pak po půl roce se tá krev puští do oběhu :wink: No co aspoň zjistím, jestly jsme zdravá :wink:
16. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
Paaaji tak ať čistění kanálků zabere a brouka to moc nebolí :wink:

Jinak jsme byla dneska v práci a dostala jsem týden dovči :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2009 v 17:01  • Odpověz
Hojte holčiny,

teda to počasí je pěkně naprd :unamused: Sem si dneska vzala volno a pomalu nevytáhla paty z domova, no alespoň jsem si schrupla :grinning: Zítra máme v plánu Praděd. Já teda musím půlku cesty autobusem, MM mě nechce přes les pustit :wink:

Leni, zkus mrknout semhle http://www.bpk.cz/ Já bych ráda pupečníkovou krev darovala, ale v seznamu jaksi chybí porodnice ve Vyškově :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pavli, mám pocit, že pokud si tatínci nezkusí být s mimčem doma je těžké jim něco vysvětlovat. Je to jako na houpačce a abych pravdu řekla, nedovedu si to dost dobře představit ani já, jak tu budeme v březnu válčit :sweat_smile:
16. lis 2009 v 17:11  • Odpověz
Mišičko,super že ses v práci domluvila !
16. lis 2009 v 19:23  • Odpověz
Lenajsku, přeju ať máš mimčo brzo u sebe!
Pavli.o: už jsme obě s Markétkou v pořádku!
16. lis 2009 v 19:26  • Odpověz
Paaaji, tak to je drsný, že je malej takovej nespavec :frowning2: Já bych to nezvládla, fakt tě obdivuju! Ale mně dnes malá taky moc nespí, tak jestli je nějakej divnej tlak či co... Tak nakonec vás to čištění kanálků nemine?? :frowning2: :frowning2: To mě mrzí. Tak kéž by to pomohlo a nemuseli jste tam jít víckrát...

Jinak my koupeme v dětským šamponu Kulíšek a tělíčko mažu mlíčkem Nivea. Teď mi poradily kolegyně, že by mohla na ty potničky zabrat měsíčková mast. A když ne, tak to řešit nebudu, asi je to fakt normální a má to většina mimísků..

Míšo, tak to je fajn, že ti v práci vyšli vstříc. Však jim je to v podstatě jedno, jestli ti tu dovču dají teď nebo po mateřské....

Radi, ty jsi teda drsná :slight_smile: Takovej výlet plánujete, jo? Počasí by vám mělo vyjít, tak si to užijte! :wink:

A kdepak je zbytek dne Lenajsek? Nevím, jestli měla někam jít nebo že by....už???? :grinning: :grinning:
16. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Katy, taky přemýšlím, jestli se tu Lenča ještě ukáže nebo že by to na ni už opravdu přišlo :confused:
16. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
Holky, vidím, že je po mně sháňka... tak vás asi zklamu, mimčo se mi hemží v bříšku jako divý, takže zatím jsme doma... :wink: Byla jsem si sednout s kamoškou, co je taky těhulka, moje svědkyně, tak jsme super maminkovsky pokecaly, bylo to fajn. Je fakt, že dneska cítím spodek trošku jinak než dřív, bolí mě v bedrech, kyčle, píchá dole v čípku a mám pocit trošku takovej tlak, ale myslím že to se vše roztahuje, poslíčci to asi nejsou. Křeče nemám.

Holky, díky za info o pupečníkové krvi, jak půjdu na kontrolu tak se jich v porodce zeptám, co mám udělat proto, když chci darovat, a nebo to holt zvládnem před porodem, při příjmu, jestli bych na kontrolu už nešla.
Do čtvrtka daleko, že... :slight_smile:

Míšo, super, že Ti v práci vyšli vstříc. A pak už budeš na MD, super. :wink:

Radi, fakt smekám, jít na Praděd, to bych asi nezvládla... ani v Tvých TT... jseš fakt dobrá těhulka, taková sportovkyně, to se mi líbí. :wink:

Pááji, držím palce, ať čištění konečně pomůže a malýmu se uleví... hlavně ať už se to nevrací, musí to být hrozný... ať je fakt líp !!!
A mrzí mě, že malej tak plače, snad to jednou přestane... Máš můj obdiv!!! :wink: A až bude někdy TM s malým sám doma, tak pozná, jaký to je... oni si to jinak asi chlapi fakt neuvědomují... :unamused:

Jinak já mám v plánu dát do kyblíku při koupání jen kapku olejíčku pro mimča od Hádka, a pokud to bude nutný tak mám i tělovej krém pro mimi, ale asi to s kosmetikou nebudu přehánět. Možná to vyřeším tak jak Terka, že nebudu mazat ničím. Pokud bude mít pokožku vláčnou po té koupeli, tak to možná ani nebude potřeba mazat, máznu kdyžtak jen zadeček.

Veru, jestli nakukuješ, už máte elektriku spravenou? Snad už jo...

Pěknej večer kočky, jdu si dát maliníkovej čaj a budu relaxovat... páá, pěkný večer a pokud možno klinou noc!
16. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
Jo, ještě dotaz, vždycky na to zapomenu...
Holky co jste už rodily, jak jste to řešily s holením? Oholily jste se doma, samy, nebo vás holili manžílci, nebo jste se nechaly oholit v porodce?
Možná holky co šly na vyvolávačku tak se asi oholily doma, že...
A co ty co rodily neplánovaně a nevěděly, kdy to na ně přijde, jak jste to řešily? Já jsu teda tak nějak oholená, holila jsem se sama, ale není to úplně dohladka, bo tam nevidím a se zrcátkem to neovládám... a MM jsem neřekla. Jde mi o to, jestli to takhle na porod stačí? Nebo mě budou ještě holit?
Díky za info a omlouvám se za možná blbej dotaz... :sweat_smile:
16. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
Holky tady je taky odkaz k té pupečnikové krvi

http://www.cryo-save.cz/

Jé , že by Léna už? :wink:
16. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Leni, já se holila v pondělí, bo v úterý jsem šla k Dr. na kontrolu :grinning: a rodila jsem ve čt a i když jsem u příjmu podepisovala souhlas s holením, nikdo mi nic neříkal, ani nijak nekontroloval, asi to bylo dobrý :slight_smile: Ale to jsem ani nebyla kdovíjak oholená, už jsem to přes břuch moc nezvládala:grinning: Takže bych to kdovíjak neřešila...
16. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
A než jsem to odeslala tak my o vlku a vlk tu :wink:
16. lis 2009 ve 21:04  • Odpověz
Ahoj holky

nějak asi nebudu reagovat na všechno.
Dneska jsme byli na natáčení pod vodou, bylo to super, už se těším na video a fotečky :dizzy_face:

Lenajsku já jsem sice věděla, že mám jít v pátek na vyvolání, ale po těch dvou nocích poslíčků jsem na nějaký holení zapomněla, neměla jsem to sice úplně hladký, ale ani žádnej prales :grinning: ,takže mě neholili. :wink:
Páji vidím, že bojujete se spaním a řvaním, úplně mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na nás.

Raduš sportem ku zdraví, tak to má být :slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.