• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Leni, jejda ty jsi ještě tu a já myslela že už :grinning: :grinning: ... každopádně piš klidně i o půlnoci i nad ránem, kdyby něco.
Ohledně toho holení, já jsem si tam také neviděla, takže jsem si musela vzít na pomoc zrcátko a stačilo jim to. Nevím, jestli na tom nějak lpí, že musíš být oholená :confused: a když se jim to nebude líbit, tak ti to dole upravý podle jejich gusta :wink:

Míši, díky za odkaz... mrknu na to, ale já nejsem dárce, páč mám ten nízký tlak, takže by mě ani na to nepustili, protože bych se jim tam prostě složila, ale manža je..tak by jsme to mohli třeba nějak přes něj :slight_smile: ráda bych pomohla aspoň takhle, když už nemůžu být dárce normální krve.
A super, že ti dali v práci dovču :slight_smile:

Rady, ty jsi ale blázen... na Praděd, tý jo, já bych funěla jako lokomotiva a mlela bych s posledního :grinning: :grinning:
Klobou dolů, že jsi taková sportovkyně i v těhu a samo ti to i závidím.
Já chtěla aspoň na břišní tance nebo na jógu, ale dr.se na to moc netvářila.
16. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
(ještě k tomu holení, nééé že bych si tam teď viděla :angry: ... vždycky kurv****, protože mi to nejde, když to máš zrcadlově).
16. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz
Katy.v: já jsem Markétce potničky natírala normálně troškou Bepanthenu, a pomáhalo to, ona dost spávala zachuchlaná v zavinovačce,tak se dost potila ....

Holky, k tomu holení ... já jsem si na sebe už teda nedosáhla, i nohy jsem měla neoholený, to byl děs, ale měla jsem toho plný zuby a říkala jsem si, že na modní přehlídku tam nejdu ... nakonec se to tak semlelo ráz naráz, že mě ani neholili, ani klistýr, ani nástřih ... tak jsem tohoto byla ušetřená :grinning:
Jinak u starších dětí mě holili až v porodce, a dalo se to přežít ... a taky to nebrali moc poctivě, jen některý "pasáže" :grinning:
16. lis 2009 ve 23:05  • Odpověz
Dobré ránko děvčata,

tak u nás se dnes Praděd nekoná :frowning2: Odpadl nám jeden člen týmu a v lichém počtu nejedu, bo manžu samotného lesem nepustím. Kdyby se mu nedej bože něco stalo a ještě bych ho musela jít hledat. Snad nám to vyjde o víkendu :slight_smile:

Zuzi, vy jezdíte na to plavčo do PV?

Lenajsku, drž se, už to máš za pár a brzo bude mrňousek u Tebe v náručí :dizzy_face: Se mi to teď kecá, na konci února už budu taky nedočkavá :wink:

Luci, to už je taková naše tradice, alespoň jednou za rok v zimě na ten Praděd vylézt :wink: A zatím mě to bříško nějak moc neomezuje, takže toho musím využít :wink: Kdoví jak mi bude v lednu. Velryba grónská :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 v 07:09  • Odpověz
Ahoj Rady, jo jezdíme do Prostějova, klub Chobotnička :slight_smile:

Co by Tě taky omezovalo, když žádný bříško nemáš, nevím holky kde to mimčo nosí :grinning:
17. lis 2009 v 07:50  • Odpověz
Dobré ranko holky, tak si užijte ten svátek. Myslela jsem , že u nás bude hezky a zatím je tam mlha a hnus

My jedeme odpo na náštěvu k manželově babi s dědou a na večer čekáme náštěvu takže to dneska zase uteče
17. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak mě ten můj mega pupek už docela omezuje, ale ještě ať tam malá chvilku zůstane :wink: Nejhorší je někam jít tak funím :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 08:33  • Odpověz
Brý rýno kočky,

venku je ale hnusné počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to je svátek.. ale co, odpoledne jedeme k příbuzným do Brna a potom budeme doma přidělávat ty nakoupené věci. Teď mě čeká ještě žehlení, ale není to tak hrozný.. to bude až budu prát věci pro malou :grinning:

Rady, pěkně ti ty týdny skáčou... jsme od sebe fakt kousek :wink: ani se obě dvě nenadějeme a bude tady Únor a potom Březen. Jinak buď ráda, že tě to bříško ještě neomezuje, páč mě to omezuje už jak dlouho.. nejhorší pro mě je to, když si mám nazout kozajdy a zapnout je :stuck_out_tongue_closed_eyes: dokud neprší nebo nesněží, tak to chvílama ještě pořád pořád řeším sportovními baleríny, protože je jenom nazuju a je to, jenomže jak mi opuchávají ty nohy, tak se do nich nevlezu :angry:

Zítra jdu do těhu poradny, tak jsem zvědavá co mi dr.řekne. Snad je všechno v pořádku a malá pěkně roste, když už tam tak vyvádí :slight_smile:
17. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
Ahoj holky, pěkný sváteční den přeji, i když venku je tak všelijak, chvilku poprchá a chvilku se zdá že vysvitne sluníčko... chtěla jsem jít na chvilku na procházku včera, ale dneska se mi už nikam nechce, mám furt trochu rýmu a venku je mokro, navíc jsem si vyprala jediný těhu rifle co mám, tak bych musela jít jedině v teplákách a tak pěkný počasí zase není na tepláky.
Jinak jsu pořád 2v1, včera kolem půl jedenácté se mi zdálo, že mám zase poslíčky, měla jsem hodně tlaky v břiše, hodně mě píchalo u čípku a celkově to bylo divný, ale pak to přešlo zase. Tak snad už se tam fakt něco chystá. Dneska si udělám nealko svařák z džusu a dám si do něj skořici a hřebíček, vlezeme s MM do postýlky a budem se mít rádi a budem mimčo přemlouvat, ať vyleze. :slight_smile:
Taky mě čeká žehlení, chci to mít vše vyžehlený, pak nevím kdy se k tomu dostanu. Dneska oběd rychlej, halušky s brynzou a anglickou, mňááám... :slight_smile:

Radi, čtu že se Praděd nekoná, to je škoda, tak snad o víkendu to vyjde. Vůbec ale nevím jaký má být počasí... snad bude hezky a půjde vás víc, aby nemusel jít TM sám přes les. A díky za podporu, vím že se dočkám, jen doufám, že už to bude co nevidět.

I když jsem si dneska právě říkala, že to už fakt může být kdykoli, že nevím, jestli jsu na takovou obrovskou změnu připravená... prostě už přemýšlím nad hovadinama, v hlavě furt něco šrotuje... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A noci stojí zaprd, mimčo mě dost tlačí na močák i v noci, takže i když se mi na WC nechce, tak cítím furt tlak a přetáčet se v posteli je dost náročný... do toho prý chrápu, no jo, blbě se mi dýchá a vše je asi hodně překrvený ty sliznice, tak asi chrápu, no.. :frowning2:

Díky jinak za info o holení, já se holím teda po hmatu, právě s tím zrcátkem mi to nejde, bo je to zrcadlově. Tak snad jim to takhle bude stačit. Holím se cca každý 4 dny teď ke konci.

Luci, tak hezky namontujte to co jste nakoupili, zítra dobře dopadněte na kontrole. A s botama, já teď nosím jedině botasky, bo to jsou pro mě nejpohodlnější boty, navíc je mi teď furt teplo, takže kdybych měla zimní s kožíškem, tak se v nich asi uvařím a nohy by natekly ještě víc... tak zkus botasky a do nich teplý fusky, jestli by to nebylo dobrý... teď je ještě docela teplo, ale pak už to bude chtít ty zimní...

Jinak taky funím, pár schodů je pro mě katastrofa, i rychlejší chůze... je vidět, že jsme na tom všechny stejně. :slight_smile:

Zuzi, to je fajn, že jste si plavčo užili, na fotečky se těším.

Mějte se krásně, pohodový sváteční den přeji! Všechny zdravím!
17. lis 2009 v 11:59  • Odpověz
Ahojte maminy a budoucí maminy.
Tak podelší době nakukuju, Leni vidím, že zatím 2v1, ale dle těch políčků už se to určitě blíží. Netihnu dočítat zpátky, už ti odešla zátka? Co říkají doktoři?

Páji, to mě mrzí, že to s tím spaním máš na draka, ale časem se to určo zlepší. Některý miminka hold spí víc, některý mín. My máme štěstí, že malá je po mně, kdyby byla po tatkovi,tak jsme na tom stejně jako vy :slight_smile:
Na to čištění kanálků držím palce.

Teri, Katy vy v pohodě? Teri ty látkovky teda obdivuju, to pereš každej den? musí se to i nějak vyvařovat?
Smekám.

Mě holil v den nátupu do nemocnice MM. Já bych to nezvládla :confounded:
Holky ještě se vrátím k tomu monitoru dechu Nanny, jsem přemýšlela, proč to někomu pípá, někomu ne, někdy to bývají i baterky, já tam mám teda od začátku a zatím nic, a jediný co máte vy jinak než já je, že máte vyvýšený pod tou hlavičkou, nemůže to být tím? Já to cca každejch 14 dní stěhuju k našim a pak zas domů a tak to tam už nějak bezhlavě dávám, hlavně aby to měla pod hlavou a nikdy mi to nepíplo.Takže není náhoda, že jsem to tam jednou správně dala a nemám problémy. A vrstvama to určo není, já mám na matračce ještě takovej ten nepročuratelnej povlak, pak zavinku a pak Elis na boku. Já si to fakt nemůžu vynachválit. Hlavně ze začátku,ted už doufám, že nejhorší období máme za sebou.

My jsme ted nasadili jinaj režim, jíme po 4 hodinách, pač po těch třech neměla ještě hlad a zuřila u toho pítí čím dál víc. Takhlejí to vyhovuje. Akorát jsme zvýšili dávku. Ted měla asi nějakej růstovej týden, hodně se vytáhla a hodně věcí musím vyadit :angry:
V noci pořád dudlíkujeme, ale asi je to mnou, pač ted hlídala mamka a spala celou noc a vzbudila se až v půl sedmé! Tak si říkám, že já slyším každý otočení a zaknučení a už skáču s dudlíkem a kdybych ju nechala, tak zase usne a je klid. No nevím co dělám špatně.
Dnes jsme jí dali poprvé ždobinek vaené mrkvičky, no vůbec nevěděla co s tím, vystrkovala to zpátky jazykem. Byla to celkem sranda. No snad se to nějak naučí.

Hezkej den všem!
17. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz
lili, látkování v pohodě:slight_smile: Mě to baví :slight_smile: Akorát zatím jsem k Dr. brala jednorázovky, ale příště už snad taky vyrazíme v látce :slight_smile: Zatím peru každej den, normálně na 60, ale už mám přiobjednaný další plínky, tak už nebudu muset snad prát tak často, uvidíme... Jako nějaká extra práce navíc mi to nepřijde, narvu to do pračky, pověsím a vyžehlím, což se taky nemusí, ale mě to nevadí a vyžehlený plíny se mi líbí víc, ale když nestíháme, dostane i nevyžehlenou plínu :slight_smile: Akorát dopoledne jak je víc učůraná, tak přebaluju častěji, mám ji jen volně v látkovce, tak hned vím, jestli je počůraná, když sebou šije... někdy to teda chytíme i do nočníčku a pak spí zase dál :slight_smile:
17. lis 2009 v 17:45  • Odpověz
Ahojte holky, my jsme se dnska vrátili z prodlouženýho víkendu, bylo to super, dítě úplně zlatý, teda až na ty noci, to je furt blbý, teď zase 4 dny nekakal a v noci ho bolívá břicho :unamused: :unamused: .

Katy dovolená v Řecku - super, už se těším, hned bych vyrazila :grinning: :grinning: .

Pááji, my jsme olezlý kdečím od narození, mně doktorka radí skoro všechno vysušovat pudrem nebo omývat slabulinkým roztokem hypermanganu. Ale většinou nic nezabrlo. Co koupu Matýše ve vývaru z ovesných vloček, tak je to mnohem lepší a mažu ho jen speciální mastí z lékárny.

Mišičko, já jsem taky darovala pupečníkovou krev, ani jsem nepostřehla, že jí odebírali, to už jsem se tetelila z chobotničky na břiše a bylo mi jedno, co tam Dr a PA dělají :slight_smile:. Akorát si pamatuju, že byla hodně potom zakrvácená podlaha :stuck_out_tongue_closed_eyes: . :slight_smile: .

Lenajsku, už jsem si říkala, jestli tady ještě budeš. Teda, mslela jsem, že vás ještě uvidím, ale tento týden budu u taťky v Brně, má dovču, tak budeme výletovat. užívej poslední dny!!!. Já jsem se holila se zrcátkem, ale taky jen zlehkaala a stačilo to. Počítala jsem, že mě nenastřihnou.

Jdu vybalit věci a padnout, dobrou
17. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
Lili, to jste měli asi růstový spurt, to bývá ve 3 měsících, další je kolem půl roku ... jsi dobrá, že malá jí v tak velkých pauzách, to je paráda !

Holky, MARKÉTKA DNESKA UDĚLALA SAMA TAKOVÝCH 5 KRŮČKŮ !!!!!

Lenajsku a holky, vás všechny , co sexujete před porodem, hluboký obdiv, já nikdy nebyla schopna poslední dva měsíce ničeho ... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
MArti, Markétka je šikulka :slight_smile:

Veru, slyšela jsem, že je normální, když větší mimčo nekaká třeba několik dní...
17. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz
Díky Teri .... připadala jsem 4 fotečky do alba ....
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3543352&vReferer=
17. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz
Dobré dopoledne kočky,
Marti, tak se dívám, že se ti Markétka už skoro nevejde do vajíčka :slight_smile: Už je to kus ženské :wink: Tak první krůčky.. to je šikulka :slight_smile: :slight_smile: Tak to stihla ještě před prvními narozeninami :dizzy_face:

Veru a Teri, já se na to kakání ptala doktorky a ona mi řekla, že nemusí jít klidně 10 dní... Důležitý je, když nejde na velkou, jestli dost čůrá... Ale je pravda, že Silvinka včera celej den taky nic nevytlačila a bylo vidět, že ji to trápí, vždycky po jídle tlačila, ale nic z ní nevylezlo, tak trošku poplakávala :frowning2: Až dnes ráno se troška zadařila :slight_smile:

Lili ahojky, zdravíme tebe i Elenku :slight_smile:
18. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
Katy, jo, sedajda je už pomalu malá, musíme hned jak budou trochu prašulky koupit sedajdu novou, dva tipy mám, tak uvidíme ... chceme to okouknout v obchodě a koupit přes net, vyjde to levněji ... řekla bych, že už je nejvyšší čas ....
18. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahoj kočky, dneska to vypadá na moc pěknej den, tak snad to vydrží až do odpoledne, že bysme se šli s MM projít, jak se vrátí z práce.

Marti, fotečky malé moc pěkný, už je fakt veliká... a gratuluju k pokrokům, šikulka! :wink: Za chvilku jí nebudete stačit... :slight_smile: A ta autosedačka, máš pravdu, už je asi nejvyšší čas... :slight_smile:

Lili ahojky! Zdravím vás! To je fajn, že malé takhle ten režim vyhovuje, snad jí to vydrží... :wink:
Jinak co mi říká dr? Že se porodní cesty pomalinku rozevírají, ale že je možný že budu i přenášet. Uvidím co mi řeknou zítra, to tam jdu do porodky znova.
A na ty příkrmy si určitě zvykne, třeba na to ještě není připravená. :slight_smile: Ale uvidíš časem, jak jí mrkvička pojede. :wink:

Veru ahojky! Škoda, že jste teď v Brně, příští týden už doufám budu v porodce, tak nevím, jestli se uvidíme ještě s bříškem, ale u mě asi nic není nemožný... Tak si užijte u taťky, užijte si výlety a opatrujte se... a malýmu ať je líp, ať ho to nekakání dlouho netrápí... :wink:

Všechny moc zdravím, mějte se krásně! Pohodový slunečný den přeji... :wink:
18. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
Ahojte,

při plném koju je prý normální, že mimi nekaká i několik dní. My to máme na UM jinak, U nás max 2 dny. a to jí vždycky uvařím dětskej heřmánkovej čaj a a zatím to vždycky hned pomohlo.
Zítra zase uvařím mrkvičku, to včerejší jsem našla dnes ráno v plíně :grinning:

Teri zní to strašně jednoduše, asi je to jen o chtění, já jsem na to líná :sweat_smile: . jednou týdně si vezmu haldu vypranýho prádla večet k ordinaci a žehlím třeba i do 23 hod. A mám to z krku.

Jinak taky se Elušce teď udělaly potničky, teda doufám, že to jsou potničky, tak ji namažu pantotenikem a je to pryč. Ale za dva dny je to třeba zpět, ale asi hodně topím. Lepší než aby jí bylo zima a onemocněla, toho se bojím jak čert kříže :confounded: Jinak ji mažu modrou indulonou, je dobrá a strašně mi voní. Akorát se hůř rozmazává. Mám tu ještě nějaký vzorek od Johnsona, ale nějak se mi do toho nechce.

Marti, to je sedačka od firkonu, co obě máme? Já si právě říkám, že už ted má nohy zároven se sedačkou, že už se budeme muset koupit další autosedačku. To tam Markétka vydržela dlouho. Uvidíme, jak tam dlouho vydrží Elis. Máme ji už vybranou, hodně jsem četla recenze a sbírala informace, protže každejch cca 14 dní a někdy i častěji cestujeme Studénka - Rousínov a zpět, po dálnici, kde lidi jezdí jak hovada, tak chci opravdu tu nejlepší. Gratuluju Markét k prvním krůčkům!!!

Veru, ty noci myslíš to dudlíkování? To máme nápodobný. A kámoška se čtyřměsíční holčičkou to samý. Asi to tak má většina.

Lenajasku, příští týden touto dobou už budeš mít určitě malouška v náručí!! :wink:
18. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
Pěkné popoledne přeji, :slight_smile:
dnešek je docela náročnej. Ráno jsme jeli do té dětské nemocnice, malej v noci docela spinkal, takže v kočárku neusnul ani omylem. Celou cestu jsem trnula, jestli nebude v šalině nebo trolejáku ječet. V nemocnici hustý, vůbec jsem nevěděla, jak to tam chodí, takže jsem musela všechno okoukat, zaregistrovat se apod. Na očním jsme čekali něco přes půl hodiny. Byli jsme nejmenší, tak nás vzali přednostně. Bylo tam snad 30 lidí, naprosto šílený.
Výsledek je takový, že máme jakýsi chlopně v slzných kanálcích, takže jsou ty kanálky neprůchodný. :frowning2: Proto malej ani skoro neplakal - resp.plakal, ale bez slziček, neměly kudy téct. Doktorka se mu snažila ty chlopně propíchat, docela hustý. Na jednom očičku se to po docela dlouhé době povedlo nahoře i dole, na druhým jen částečně. Dostali jsme Penicilin, kapeme každý 2 hodiny a v pátek jdeme zase...
To píchání pro slabý povahy asi fakt není. Naštěstí jsem zvyklá na doktory a nemocnice, takže to se mnou tak moc nedělalo, ale bylo mi ho hrozně líto.. :cry: Musela jsem chudáka držet, aby se nehýbal - resp. já držela nohy, sestra hlavu a ruce. Ale je fakt, že se mu asi víc nelíbilo to držení, než to píchání.. Hlavně, aby mu to pomohlo. :wink:

Holky, zrovna jsem chtěla řešit, že malej od včerejšího rána nekakal, tak jsem se bála, aby mu něco nebylo.. Asi to teda není žádnej problém, ju? Myslela jsem, že malinký kojený dítě má kakat aspoň 3x denně. Četla jsem, že se to později upravuje a kaká míň, ale v tom prvním měsíci mě to docela zarazilo. Katy, docela mě to uklidnilo, že nemusí jít i 10 dní. Malej čůrá až až, někdy je doslova pročůranej a standardně mě při každým druhým přebalování ještě znovu počůrá. :grinning:

Jinak poslední 3 dny fakt skoro ve dne nespinkáme a hezky křičíme, tak je to aspoň lepší v noci. Ale budí se už tak po 2,5h, někdy max. po 3h. No, stejně s tím kapáním budeme mít budíček častějí...

Lenajsku, Leni, neboj, za chvilku bude malej taky venku, ještě líp, u tebe v náručí :slight_smile: :wink: :slight_smile: Já měla štěstí, že jsem věděla, kdy budu rodit, takže jsem celkovou očistu zvládla doma předem :slight_smile: Neměla jsem ani tak velký břicho, tak jsem ani zrcátko nepotřebovala. Zvládla jsem to "po hmatu" :sweat_smile: A jak psala tuším Marta, když bude potřeba, tak si tě upraví sami :wink:

Lili, Katy, přijde mi trochu divný, mazat potničky mastičkou. Měly by spíš vyschnout, ne? Malej je má venku vždycky lepší a musím říct, že je to lepší i po tom, co mu utírám obličej černým čajem. Není to tak červený, spíš světlý a už jen takový hrubý na omak.

Holky, vypadávají vám už vlásky? Nám to nějak slízá nad čelem, dělá se nám pleška :grinning:

Marti, Markétka už tu sedačku fakt přerůstá :slight_smile: Velká gratulace k prvním krůčkům, je to šikulka !! :slight_smile:
18. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj maminy a nastávající maminy :slight_smile:
Paji, tak čtu, že to proplachování kanálků vás neminulo.... :confounded: Pravděpodobně má Jiřík to co měl Áďa, nebo podobný,taky jsme kapali penicilin, ale vy už nemusíte doma ten hnis vymačkávat? Jak píšeš, to proplachování je nebolí, ale vadí jim to držení :slight_smile: A těch lidí na očním opravdu bývá hrozně moc, čučela jsem, kolik tam chodí dětí...

A s tím kakáním, klidně mimčo nemusí kakat několik dní, to vůbe nevadí. Právě že když nekaká, tak to mlíčko má pěkně strávený. Kakat by měli až při příkrmech.

Marti, gratuluju Markétce k prvním krůčkům! To je šikula! Já se vždycky těším, jak bude malej zase něco novýho umět :dizzy_face:

Leni, užij si poslední dny, odpočívej, pak už to moc nepůjde :slight_smile: Mě holil MM, ale pár dní před porodem. U porodu mě bylo upřímně jedno, jestli jsem oholená nebo ne :sweat_smile: Mě ale kvůli císařu ještě trochu musela oholit.
18. lis 2009 ve 14:06  • Odpověz
Leni, to jsem ráda, že jsi tady. taky musím ještě mačkat hnis, idkyž sestra tomu říkala "masáž". Prosím tě, poraď mi, kdy jsi mu to dělala? Před kapáním Penicilinu, po kapání, nebo někdy v mezičase?? Taky mi říkala sestra, že mu ta očička mám vytírat do sucha, což jsem dělala i teď, když jsem mu je umývala borovou vodou, akorát teď si nejsem jistá, jestli mu je mám utírat do sucha i po tom kapání a jestli to mám dělat z venkovního do vnitřního koutku... Bylo to na mě docela rychlý, mezitím jsem musela balit malýho a nenapadlo mě se zeptat.
18. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz
Leni.dv: je to správný, jak píšeš, ona teď dělá pokroky každý den, dokonce vyleze sama schody do 1.patra, to je mazec a strašně se jí to líbí, takže pořád musím hlídat ... někdy má člověk pocit, že se dlouho nic novýho neděje, a pak to začne valit, jakoby si děti od těch novinek potřebovaly na chvíli odpočinout :grinning:

Paaaji, ty starosti s očenkama, to teda nezávidím ....
18. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
Lili, jo to je ta autosedačka od Firkonu, píšou do 11 kg, tak to teda ani náhodou, malá má cca 9 kg a už je to fakt akorát ... už koukám po nové, co vím, tak prý rozhodující je, aby děti už měly pevný držení hlavy, musí už nějakou dobu sedět, prostě vydržet co nejdýl v tom "vajíčku", jakmile začnou jezdit po směru v nové sedačce, tak aby se jim při nárazech nevytáhly svaly ....
18. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Paji, hnis jsme mačkali spíš před kapáním a nebo prostě v mezičase. Mě to přišlo divný, kdybych kápla penoš a pak to zas vymáčkla.... Jj, oni říkají masáž, že se to ani pořádně nemačká, ale mě to nikdy moc nešlo. S tím vytíráním do sucha nevím, nám nic takovýho neříkali, tak nevím, jestli tím jako myslí při tom mačkání nebo při kapání penošu? Oni po každý říkají něco jinýho. Jedna sestra nám řekla, že penicilin nechat v ledničce, jiná nám neřekla nic....
18. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Díky Leni, taky jsem ho mačkala před kapáním a jednou v mezičase. Ale řekla bych, že neteče nic... Ale jinak je toho docela dost, asi vytíká všechno, co tam chudáček měl.
Mě právě sestra říkala, že mám očička vytírat do sucha buničinou (akorát nevím kdy), takže když vidím, že mu tečou slzičky nebo hnis, tak mu je utřu. A trochu to utírám po tom penicilinu, aby to neteklo všude, ale zase ne moc, abych všechno neutřela... O tom, že by měl být ten Penc.v ledničce mi teda nic neřekli.. Já ho tam mít nebudu. Nebo je to lepší, co myslíš? Jdeme zase kapat, je to docela náročný. Ten Kanamycin ještě šel, ale ten Penoš je horší, protože je malej větší a hrozně sebou šije. Nemůžu se trefit do středu oka když ho násilím držím, aby měl očičko otevřený a ještě se nevrtěl, abych nekapala bokem... :frowning2:
18. lis 2009 v 16:03  • Odpověz
Ahojky holky, jdu vás zkotrolovat a hlavně Lénu jestly se už něco neděje :wink:

Dnesko bylo tak strašně pěkně tak doufám, že jste to strávily venku. Já jsme taky na chvilku vypadla, ale je to hrůza jak funím už skoro i po rovině :grinning: :grinning:
18. lis 2009 v 16:36  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak jdu na vás mrknout, páč jsem zvědavá co Leňa, jestli je ještě 2v1 :grinning:

Já jsem dneska byla od rána v Brně, ráno stříhání a kontrola v těhu poradně, potom s manžou do Bohunic do nemocnice(šel dávat krev) tak jsem se šla kouknout do toho otevřeného Campus Scqere (nebo jak se to píše) a mají tam stejně slušně řečeno prd, takže jsme si potom zajeli do Králového pole do Tesca, zašli tam na oběd... já nakoupila co mi ještě chybělo a jeli jsme domů. Dojeli jsme tak před hodinou a to jsem ještě stála s holkama venku a klábosila o blbostech :grinning: :grinning:

Kontrola byla v pohodě, jelikož tam nebyla dr.tak mi sestřička vzala jenom moč, změřila tlak který mám 86/57 což se úplně zděsila, že ho mám tak nízký a mám navrch 11kg :sweat_smile:
Příští týden ve Středu tam jdu novu, aby mě viděla dr. a mrkla na mě a na malou, takže si ještě budu muset počkat než malou uvidím :angry:
....takže jsem ji aspoň za dnešek koupila medvídkovou kombinézu, aby měla jet v čem z porodnice domů :dizzy_face:

Teď si vás jdu v klidu dočíst... a všechny moc zdravím!!!!!!
18. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
Pěkný večer kočky přeji...
Jojo, pořád těhotná, pořád těhotná... :grinning: Procházka byla odpoledne fajn, pak jsme zašli s MM na chvilku posedět, dala jsem si horkou čokoládu, povídali si o porodu a já zjistila, že MM ještě není rozhodnutej jestli jít nebo ne... :frowning2: Tak jsem se mu snažila tak nějak vysvětlit, že pro mě bude obrovská opora, že už jen to že tam bude mi hrozně pomůže, ale že ho samozřejmě nechci nutit... ještě mu dám přečíst v té chytré knížce co mám doma, povídání o tom jak to vidí otcové a o jejich pocitech... tak ať si přečte, že nakonec spousta chlapů uzná, že porod v představách byl horší než ve skutečnosti a že nakonec maminky byly fakt ráda, že tam s nima byli manželé a partneři...
No uvidíme, jak to dopadne, neřeším. Jen jsme myslela, že už to má teda vyřešený, ale jak vidím, tak mu to furt šrotuje v hlavě... to my jaksi nemáme na výběr, že... :grinning: :slight_smile: V tomhle je to jednodušší. :slight_smile:

Pááji, tak jsem četla jak jste dopadli s očkama, tak snad mu penoš pomůže, i to proplachování a propíchávání... držím palce, aby se to co nevidět zlepšilo... kdy jedete na další kontrolu? A cestu jste zvládli určitě na jedničku.. týjo, tolik miminek má problémy s očkama, to je blbý... ale jestli je všichni dr. posílají do dětské, tak to se pak nedivím, že je tam velká koncentrace miminek, zvlášť, když včera byl svátek a možná měli zavřeno, těžko říct.
Moc držím palce, ať je brzo líp!!!! :wink:

Marti, to je super fakt vidět nový a nový pokroky...
Leni, nedivím se, že vždycky čekáš, co malej zase předvede. Musí to být super. :slight_smile:

Luci, týjo, takovej tlak, to je něco!!! Vidím, že se Ti teda fakt nezvedá, ach jo... jinak v Kampus Square opravdu nic moc není, já to tam mám celý projitý, jak teď chodím do Bohunic na kontroly... Tesco katastrofický, a vůbec málo obchodů a pod, na to, jakou tomu dělali loni před otevřením reklamu... to se s Kr.Polem nebo Futurem nedá vůbec srovnat... ale zase lepší jak kopnutí do voka, že...
A středa je za chvilku, však malou uvidíš. Já viděla malýho všehovšudy 6x, když počítám úplně všechny UZ, na kterých jsem byla. Teď sice chodím na UZ, ale dr. mi nikdy v porodce malýho neukáže. Možná se zítra zeptám, jestli může monitor natočit na mě, jestli tam bude něco vidět, abych ho viděla možná naposledy, než vyleze. :slight_smile:

Jinak co mám doma knížku o miminku a jak se o něj starat a tak, až do 5 let věku, tak tam se píše taky o kakání, že nemusí být každej den, hlavně, aby mimčo čůralo. Tak je to asi fakt normální.
Pááji, a co blinkání, už je to lepší?

Páji.o, kdy Ty jdeš na kontrolu? Držím pořád palce, aby se malá otočila... nějak jsem zapomněla, kdy máš jít na kontrolu.

Holky, jdu se dívat na Ulici a odpočívat... mějte se krásně, zítra se ozvu po kontrole, ale asi až večer, jedem ještě k tchánům, tchán má zítra narozeniny, tak se tam na chvilku stavíme.

Tak se opatrujte, mějte se fajn a všechny zdravím! Pěknej večer a klidnou noc!
18. lis 2009 v 18:38  • Odpověz
Paji, jj, kapání bylo náročný, taky sebou cukal, někdy jsem musela kapat na několikrát :slight_smile: Nejlepší to bylo ve dvou, jeden držel, druhej kapal :slight_smile: Taky jsem ten penoš neměla v ledničce. Stejně, je naředěnej a co jsme vždycky v práci ředili, tak to mohlo být max. 24h., tak nevím, jak to mají s tím penicilinem, jestli vydrží dýl.... To utírání očička bych to asi taky tak nějak prováděla :wink:

Byli jsme v Olympii. Holky, jako mazeeeec! Byla jsem se švicou a děckama, byli tam zrovna ti finalisti ze superstar a oni je hrozně chtěli vidět. Tak jsme jeli s tím, že děcka tam necháme a my půjdem po obchodech. No, jenže lidí tam bylo jak nasr..... Ani jsme je neviděli, jen slyšeli zpívat. Já se nemohla s kočárem ani prodrat. Děcka se tlačili, div že mi nepadali do kočáru.... No nikdy víc, jako měla jsem dost. Naštěstí malej byl zlatej, spinkal, žádný řvání mu nevadilo, pak se teda probral a jen koukal. Tak jsem mu za to koupila pěknou čepičku a rukavičky :dizzy_face:
18. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.