• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Tak to je paráda, že Lenča už je doma .... pokud přes klobouček přece jen pije, tak aspoň že tak, chce to strašně moc trpělivosti, je to opravdu věda, já s tím chtěla seknout několikrát, ale opravdu je potřeba vydržať ... přeju jí hodně štěstí s kojením ...
4. pro 2009 v 17:27  • Odpověz
Ahoj holky, my dneska celej den výletovali, byli jsme na návštěvě u známé v Kunštátě, má 10měsíční mimi, teda to jsou rakety:slight_smile:

Leňulko vítej doma!!!
No já měla štěstí, že Matýš byl žravej hned od narození a pořád jen sál a sál a to mu vydrželo. Jeho oblíbená činnost teď je cucnout si a odtrhnout se a tahat za bradavku, mě to bolí jak prase, dělá mi to naschvál, se u toho tak potutelně usmívá :slight_smile: .Má pořádnej apetit, takže jsme se při kojení rychle sehráli a nebyl problém, že by usínal. 220ml odstříkanýho mlíka svrzne za 5minut :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale v porodce byly maminky, kterým děti nesály, nechtělo se jim a ty chudery byly nešťastný a plakaly,miminka musely dokrmovat stříkačkou a myslím, že hodně z nich s kojením seklo.

my máme v neděli vítání občánků, koupila jsem malýmu svetýrek a košili, bude fešák. :slight_smile: Taťka právě uspává a moc mu to nejde, jdu je tam zpacifikovat
4. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz
Marti, opožděně Markétce všechno nej nej nej k narozeninám, ať dělá mamince a tatínkovi jen radost :slight_smile:

Koukám, že zprávy o Leničce už tady jsou.. Mám vás všechny pozdravovat. Prý chladí prsa, jde na to přes tvaroh :wink: Hlavně, že už je doma a doufám, že se i to kojení rozjede, když budou v klidu a mít vlastní mini-režim :slight_smile:

Jurášek se taky okamžitě přisál a pil jak divej, což mu zůstalo, ale v porodce pořád blinkal, takže taky nepřibíral.. Ale doma se to hezky rozjelo :wink: I když Silvince se nemůžeme vyrovnat :grinning:

Dneska jsme byli skoro celý den na návštěvě u prababičky, Jurášek byl naprosto vzorný miminko, skoro pořád spinkal a od chvilky, co jsme přijeli domů, zlobí a řve a řve... Neřval snad jen při koupání. To zase bude noc :confounded: Poslední dobou pobrekává nebo křičí ze spaní, tak nevím, co se mu zdá :frowning2:

Veru, užijte si vítání občánků, my byli min.týden a byli jsme nejmenší :slight_smile:

Víkend budeme mít celý mikulášový, tak se tady asi moc neukážu. Tak si to s dětičkama užijte :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz
Holky ahojky, píšu až teď, absolutně nebyl čas, mazec. Náš způsob kojení je dost časově náročnej, takže jsem si nestihla ani vybalit tašku z porodky, pak malej začal ječet a nebyl k utišení asi dvě hodiny a večer kolem desáté nanovo, usnul před chvilkou a já najela na způsob dudlíka v pusince. Klasickej latexovej.
Zítra jak naberu trošku sil písnu víc, v porodce jsem skoro nespala, malej fakt pěkně řve když chce a už nevím co s ním, tam jsem jezdila s postýlkou na kolečkách po chodbě, tady doma to není, tak musíme najít náhradní variantu a hlavně přijít na to, proč. Zatím zkoušíme co se dá, ale co pomáhá netuším. Asi se vždycky vyřve do vyčerpání. A je jasný že z prsu má asi hlad, bo nesaje tolik co by měl, když mu dám dokrm ze stříkačky, co odsaju tou odsavačkou, tak je vidět že mu to jede a z té stříkačky tahá sám!!! :dizzy_face:

Takže Leni, moc díky, jseš zlato a asi jsi nás zachránila, já ji měla plánu kupovat, ale asi až příští týden a mezitím by byl víkend o hladu... a díky za půjčení té váhy, teď mám přehled. Ještě se Ti ozvu ohledně té nabídky... díky zatím. Pokud by to šlo půjčit třeba na příští týden, bylo by to fajn. Zeptám se i v pondělí dětské dr, jakej na to má názor, na to vážení v našem případě.

Moc děkuju za všechny gratulace jak SMSky, tak tady, jste zlatíčka, že jste na nás tak myslely a gratulace mě moc potěšily, byla jsem naměkko. A jsu doteď, mám je schovaný. :slight_smile: a tady je tady ráda čtu.

Porod popíšu později, ale musím fakt říct, že jsem myslela, že to bude daleko horší... jak jsem říkala hned po porodu rodině svoje pocity... když mi v létě loni trhali osmičku a já otekla a bolelo to jako prase, tak to se mi normálně zdála horší bolest jak ten porod... furt jsem čekala, kdy přijde to, co se nebude dát už vydržet a ono to nepřicházelo, místo toho přicházel šílenej pocit na tlačení a pak obrovská úleva, že už můžu... no jak popíšu podrobnosti, tak si to přečtete. Epidurál si nemůžu vynachválit, sice jsem netančila po pokoji jak Verča, ale i tak mi obrovsky pomohl a fakt jsem nečekala, že se ty bolesti budou dát pořád snášet...

Marti, velká gratulace Markétce k ročku, ať je šťastná, tdravá a veselá!!!! Vše NEJ!

Páji a Veru, nebo holky, co máte doma miláčky, co tam hrozně ječí a nejsou k utišení, můžu vás pak někdy poprosit o vaše tipy a triky co na ně eventuelně zabírá? Bo v porodce jsem už z toho byla zoufalá, tady je se mnou doma Radek, tak to líp snáším, ale nebude věčně...
MOžná si říkám, že je to tím, že má prostě hlad a řve, bo když dám dokrm kterej vím, že vypije, tak je to hned lepší... ale musím i kojit, aby mi pil z prsu, že... a u toho usíná, bo to prostě asi zatím neteče tak, jak má, když jsou prsa oteklá, hlavně to jedno a z toho toho moc neteče a jednak je to možná i tou žloutenkou, kdo ví... nebo má prsa na hraní a ne na jezení, nevím...

Chtěla jsem ještě stáhnou nějaký fotečky z foťáku, tak jestli mě malej nechá, dám pár do alba a pak teda jdu spát, bo jsu K.O.

Ještě jednou díky moc a jak bude chvilka, zase se ozvu... kdy to ale bude, nevím.

Jo, a už jsme i na netu, odkaz: http://brnensky.denik.cz/miminka/prave-jsme-se-narodila-vase-miminka20091204.html, je to 15. fotka, nebo si Lukáška prostě naklikejte. Má tam trošku nateklý očka, ale už je to lepší.
Budem bojovat i s tou žloutenkou, malýho musíme dávat k oknu na světlo, tak snad to pomůže. Páji, vy jste měli 14 dní? A pak sama zmizela? Taky jsi dávala malýho k oknu, jo?
No a pak to přibírání, ale myslím že teď už to půjde s tou odsavačkou, věřím tomu. Ještě ty prsa aby nenatíkaly, to jedno aby nebylo tak rudý a hrozně nateklý a bude to OK. A pak ještě aby přestal ječet, a bude to fajn. On třeba celý dopoledne prospí a pak večer ječí. Ale asi to chce čas, zatím je hrozně brzo dělat nějakej režim... věřím, že se to poddá. Tady doma tomu člověk věří víc než v porodce... tam to bylo někdy zoufalý, celý dny sama bez kontaktu s okolním světem, hormony udělaly svoje a já to tam někdy nedávala... ale teď to snad bude lepší.

Všem díky za povzbuzující SMSky, hrozně mě potěšily, jsu moc ráda, že vás mám a že nás tak podporujete.

Páji.o, vidím, že jseš ještě těhulka... nečetla jsem jak jseš na tom, co kontroly a pod, dočtu jak bude čas, ale moc moc moc držím palce!!!!

Jinak tomu pořád nemůžu věřit, že je malej s náma doma a že je vůbec na světě... je to fakt zázrak. :dizzy_face:

Dobrou, jsu naprosto K.O. Jsem se jestě nějak rozepsala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. pro 2009 v 00:27  • Odpověz
Leni teda ten je nádhernej :wink:
5. pro 2009 v 08:54  • Odpověz
Ahoj Leni, malej je krásný bobišek. Moc se Vám povedl :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. pro 2009 v 10:18  • Odpověz
Leni - tak to jsem ráda, že porod pohoda, ten epidurál má fakt něco do sebe, škoda že jsem to nezažila .... maličkej je krásnej, vidím, že si celkem umíš poradit a díváš se na to reálně, to je dobře, ono se všechno spraví, každej začátek je těžkej ..... ale řekla bych, že zvládáš, tak jen tak dál ....
5. pro 2009 v 11:12  • Odpověz
Ahoj holky, taťka hlídá, tak mám chvilku čas.
Leni jsi moc šikovná, mně teda porodníbolesti přišly šílený,jsem větší máčka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:.
Na pláč nám pokaždé pomohlo něco jinýho, ale když je hlad, tak jen prso. Prsa masíruj, dávej tvaroh, určitě se to spraví. Ale určitě bych ho nejdřív dala k prsu a pak dokrmila, aby se taky musel namáhat. Máš doma gym balón?Houpání by ho mohlo uklidnit. Pošlu ti odkaz na super věc-to zachránilo nervy švagrové,malej se utišil jen v hace. My jsme ji neměli kam dát, máme všude sádrokarton.
http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm.
No a pak u nás pomáhá -práh, vysavač,mixér, ale to už je silnej kalibr.-)
Je potřeba si zvyknout, že některý děti prostě hodně pláčou, když nemá hlad, nekroutí se kvůli prdíkům a je přebalenej, tak pláče asi z nudy. Já jsm ho vždcky chovala, dala si špunty a bylo. Já jsem se teda hodně nervovala,ale teď už jsem se naučila nedělat z pláče vědu. Prostě si tak povídá:slight_smile:
5. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
Hoj kočky, malej chvilku spinká, tak jsem se přišla mrknout. Mám na prsou tvaroh a pak zkusím něco odstříkat do zásoby, zatím jsme na tom tak, že to co odstříkám, malej spapá. Chtělo by to asi zvýšit produkci, hned v pondělí MM v lékárně objedná homeopatika na kojení a budu popíjet kojicí čaj a meltu. Tu teda piju už teď, ale myslím že ty homeopatika by mohly být dobrý, myslím tady někomu pomohly, ne?

Jinak s tím pláčem, asi to zatím vypadá tak, že malej prostě řve, když má hlad a já nejsu schopná mu dát tolik mlíka, kolik by chtěl. Dneska jsem se o tom přesvědčila. Podle váhy před kojením a po kojení přibral 30dkg, ale pil jen z toho zdravýho prsu, z toho nateklýho jsem viděla, že prostě jen cumlá, ale nic netahá, že mu asi nic neteče, což dokazuje i odsavačka, že to ho bolavýho prostě skoro nic nevytáhnu. No a jak pak tak ječí a piští, tak se samozřejmě rozebere, je rudej, horkej, vynervovanej a to je jasný, že neusne. A navíc jak řve, tak ztrácí víc energie a je pak zase ví hladovej...
Bojím se, aby v tom prsu nebyl zánět, nebo aby se neucpal mlékovod... dá se to nějak poznat, nevíte?
Chystám se v pondělí zavolat na gyndu a zeptat se sestřičky, už před porodem jsme se bavily, o tom, že kdyby byl problém s kojením, tak mám zavolat a třeba by přišla a poradila, je ze Slavkova.

Holky co jste měly problémy s kojením, nemáte kontakt na nějakou laktační poradkyni tady v okolí Vyškova, co by třeba přišla i domů? Třeba by dojela i do SLavkova... nechci to nechat nějak zanedbat, aby pak nebyl fakt velkej problém, díky!!!

Jinak pořád něco doma hledám, ještě jsu taková celkem zmatená, ale MM mi hrozně pomáhá, dneska dělal oběd, posílal mě spát, abych si odpočinula, malýho chvilku pohlídá, už si s ním začíná i povídat... moc jim to spolu sluší. :slight_smile: A díky za dudlík, zatím fakt zabírá a když u něj usne a pak ho vyplivne, ani neřve... má ho fakt na uspání. Tak zatím myslím fajn.

Veru, gymbalon mám, už včera jsem si na něj chtěla automaticky sednout, ale mám přece jen jizvu od nástřihu, sice malou, ale je tam, tak to nechci riskovat. Pak na něj samozřejmě budu s malým sedat, bo jsem na něm docela často sedávala, když byl v bříšku. Myslím, že by ho to uklidnilo.
A dík za ten odkaz, my tohle bohužel doma nemáme kam dát... ale určitě je to super.
A máš pravdu, některý děti prostě pláčou proto, že to je jejich způsob vyjadřování, nic jinýho neumí... to chce to fakt pak neřešit a nestresovat... je to těžký, ale jinak to asi fakt nejde.
To je super, že vy to tak zvládáte. Vždycky si na vás vzpomenu a hned mi to dodá odvahu.

Jinak Lukášek vydrží spát třeba celý dopoledne, teď po odpoledním kojení zase spí, budu ho muset budit na další. No ale to, co naspí přes den, pak nenaspí v noci... a mám pocit, že to je i tím, že si ještě moc dobře pamatuje, kdy vylezl na svět, že to bylo o půl šesté večer, musel vydat hafo energie a to mu zatím zůstalo. Zatím co jsem vypozorovala, tak jak doma tak v porodce, kolem té šesté začal vyrvál. No a v noci to je pak už asi z toho hladu a nebo z toho, že přes den spal.
Třeba dneska v noci řval asi dvě hodiny v kuse, jsem mu zpívala, dudlíkovala, chodili jsme po předsíni, přebalovala, kojila a pak až dokrm ho uklidnil, takže zase plnej žaludek.

Veru, jinak jasně, že dávám nejdřív prsa a pak dokrm. Podle toho kolik toho nakojím, tak buď dostříknu, nebo ne.
Kéž by to bylo jednou u nás tak, že by se přicucnul, sál by krásně a za 10 min pohoda... On se nechce přicucnout, dělá u toho blbosti, odtahuje se, ruky si dává před obličej, tím si odhodí ten klobouček a můžem nanovo. To stejný, pak se teda přicucne, párkrát si cucne a konec, spí... tak ho budím, dráždím pod bradičkou, lechtám na nohách a znova, dvakrát třikrát cucne a konec... no to se to kojení pak protáhne a navíc toho ani moc nevypije... takže tak. A pak odstříkám.... je to žrout času. Vidina toho, že někdy budu kojit někde jinde než doma v klidu, je tímto zatím celkem mizivá... ale třeba se to zlepší.

Nic kočky, jdu si sundat ten tvaroh a zkusím něco odstříknout.
Mějte se krásně, zdravíme vás a příště si vás přečtu a budu reagovat na to, co jste psaly...
Pěkný víkend a pěknýho Mikuláše!!! :wink:
5. pro 2009 v 16:15  • Odpověz
Ještě ohledně kloboučku, kojím takhle, bo malej se prostě k mým bradavkám nepřisaje, jsou moc malý a nejsou vystouplý... a s kloboučkem to jde. Sice ze začátku první dva dny to byl mazec, ječel u toho jak na lesy v porodce, ale jak na to přišel, tak už se přisaje a cucá. Pokud teda nespí. Díky za to, bo jinak bych asi vůbec nekojila a rovnou UM... :unamused:

Míšo, malá taky vypadá na KP? týjo to je něco... No, držím palce, aby se ještě otočila... abys byla ta, které se mimčo otočí na poslední chvíli třeba...

Páji.o, snad už to nebude dlouho trvat a malou budeš mít taky brzo v náručí...

Páá!
5. pro 2009 v 16:30  • Odpověz
Hezkýho Mikuláše holky... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
A pozor na čerty!!!!

Leni...jsem na Tebe pyšná,vedeš si výborně.Můžu tě uklidnit,že já jsem na tom ze začátku byla stejně.S tím rozdílem,že jen jedno prso Tomulka odmítal a musela jsem krmit s kloboučkem.Vůbec mu to nešlo,takže jsem pořád odstříkávála a dokrmovala...jako ty!!!Připadalo mi,že celé dny trávím jen kojením,přebalováním a odstříkáváním mléka...no hrůza,ale po čase se to zlepšilo..Tomísek teď má už 9 měsíců a pořád kojíme o sto šest :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pevné norvy,ono se to zlepší....za chvilku kojení bude fajn a potom budeš ráda,že kojíš a mlíčko máš tak kdykoli po ruce :wink: :wink: :wink:Je to obrovská výhoda. Já ze začátku nadávala a teď jsem spokojená jak blecha. :slight_smile:

S tím prsem opatrně,ale pokud nemáš teplotu,tak by tam být zánět neměl...já jsem takhle hned letěla k doktorovi a poslali mě domů,že to mám zkoušet pod horkou vodou rozmasírovat a odstříkat.Nejlepší je,když ti to vytáhne malej...ale to bude asi náročnější :unamused:

Budu na Tebe myslet,ty začátky byly krušné pro nás všechny :slight_smile:
5. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
Jo jo Leni my taky musíme mít vše a pořád nejsme otočení uvidíme za 1¨4 dná jdu na kontrolu tak snad :wink:
5. pro 2009 v 18:31  • Odpověz
Leni, mamčo, ahoj, vítej doma .... fotky Lukáška jsou nádherný. Se Vám moc povedl, je to fakt fešák!!! :slight_smile: :wink: :slight_smile: Už se těším, až budu mít malou taky v náručí :slight_smile: Poslední dobou dělám taky psí kusy, aby se to trošku uspíšilo, ale malá si prostě nedá říct, no když tak skončíme taky na vyvolání, akorát my budeme muset jít v termínu, kvůli tomu, že je malá tím zadečkem :slight_smile:
Leni, to je super, že jsi měla dobrej porod!!! A neboj, prso se určitě brzy zlepší a pak se spraví i to kojení ... podle toho, co píšeš, je vidět, že se s tím s Lukáškem perete fakt statečně!!! Drž se, kočko a přeju, aby to ten tvaroh brzo vytáhl a bylo všechno ok.
5. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
Leni, malej je krááásnej!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak pevný nervy s tím kojením, určitě se to spraví!!! :slight_smile: Držím pěsti:slight_smile: A je supr, že manža tak pomáhá :dizzy_face:
5. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz
Lenajasku malej je krásnej klučina,takovej malilinkatej, ted uvidíš, jak ti poroste pod rukama. Jak popisuješ to jeho chování u koja, tak přesně to bylo u nás. Nechtěla to prso ani za boha, s kloboučkem chvílu pila, protože jsem ji nutila, tak dlouho, dokud se nepřisála a pak u toho usínala, tak jsem ji lechtala pod bradičkou a a prstem ji štouchala do tvářičky. Vždycky jak viděla prso, tak začala řvat. No byl to boj, kterej jsem po cca 6-ti týdnech vzdala. Bez kojícího polštáře jsem neudělala ani ranu, pač bych musela mět 4 ruky, na přidělávání jí k prsu a oddělávání ručiček, přidržování kloboučku....... Ale hlavně že áš dost mlíka, já ho měla málo a ani odsáváním se nedařilo to rozjet. Tak pěkně přikládej a odsávej. A třeba si nakonec s tím prsem dá říct a bude pít jen od tebe. Držím palce!!! A jak ti v porodce sestry radily s kojem? Pomáhaly ti?
5. pro 2009 ve 23:10  • Odpověz
Dobré ránko,

Leni, vítej zpátky doma. Lukášek je krásný miminko :dizzy_face: :dizzy_face: Takovej drobeček malinkej :dizzy_face: Koukám, že to kojení je teda pořádná věda. A to jsem si bláhově myslela jak je to jednoduché :sweat_smile: Držím moc pěsti, ať je vše brzo v pořádku :wink:
6. pro 2009 v 07:45  • Odpověz
Ahoj kočky, na chvilku jsem si lehla, MM hlídá, ale už jdu za nima, budeme asi kojit. Čas hrozně letí a já jsu ráda za každou chvilku kdy je klid... naštěstí Lukášek už tolik nepláče s tím dudlíkem, zdá se mi celkově i klidnější, možná si prostě postupně na sebe zvykáme. Mám pocit, že te'd pláče jen u kojení, to je opravdu vyrvál. Rozhazuje rukama, oddělává se od bradavky, jak píšeš Lili, dělá to stejný. Marti a Ty vlastně taky píšeš, že to malej dělal.
Zatím mám fakt pocit, že nedělám nic jinýho, než že kojím, pak chladím prsa, snažím se odstříkat, masíruju, dokrmuju ze stříkačky... zatím to dělám tak nějak nepravidelně a jsu rád,a když vůbec něco do sebe dostane, jsu zvědavá, kdy to jídlo bude mít nějakej řád. Ale pomalu se mi zdá, že už se dokáže i sám o jídlo přihlásit, cca po těch třech hodinách.
Včera jsme poprvé koupali v kyblíku, plakal, ale jinak jsme to zvládli, MM držel a já polívala vodou. Příště ho zkusíme posadit na dno, MM ho neměl až na dně, tak to zkusíme příště.
Chtěla jsem se ještě zeptat ohledně plínek, kolik by měl malej takhle mít plínek za den? Lukášek kaká i čurá, ale plínek za den moc nemá, tak cca 6-7, jak kdy... Ale možná je to normál. Možná tím, že toho sní míň, tak má i míň plínek.
Zítra se máme ozvat dětské dr, že by se za malým odpoledne stavila. Tak doufám, že se jí budeme líbit.
Jo, a ráno jsme malýho vážili úplně nahulatýho, abysme zjistili, jak jsme na tom s váhou.
Při propuštění z porodky měl v pátek ráno 3160g, dneska ráno, čili po dvou dnech, 3140g. Takže zatím pořád trošku ubývá a moc nepřibírá... musím fakt prostě kojit a ještě odsávat, aby měl co jíst. Zítra to pořeším s dr, a snad tomu najdeme nějaký řešení. Snad mi to mlíko bude stačit a nebudeme dávat UM. A když řekne že je potřeba, tak koupíme, hlavně, aby fakt přibíral.
Dneska jsem v knížce Dítě a já četla, že porodní váhu by děti měly mít tak v těch 10ti dnech.
A že některý jsou víc savý a některý míň. Tak my jsme asi tend druhej případ.
Ale nic nevzdávám.
Lili, v noci to byl hysterickej jekot u kojení, už jsem berečla jak želva, že to už není možný, proč bojkotuje prso když vím, že má hlad a že chce cucat... nakonec MM napadla spásná myšlenka a donesl mi kojící polštář. Já si na něj netroufala, říkala jsem si, že ještě nejsu tak zkušená, abych kojila s ním. Ale malej se u něj uklidnil, mně se tím pádem odlehčily ruce a nemusela jsem s ním bojovat... má opravdu obrovskou sílu malej a přetahovat se s ním ubírá fakt energii, hlavně pak psychickou.
Napadlo mě taky ještě zkusit polohu vleže při kojení, zítra na to půjdem, dneska to už necháme být. Třeba by ho to taky uklidnilo.
A nebo ještě zkusit dát plínku do trojúhelníku a ručky mu těma cípama přidělat aby se nehnuly a tím by byl klidnější...
Zkusím prostě všechno, hlavně ať se fakt pčicucne a pije-
A to bolavý prso se mi zdá už lepší, už není tak zarudlý, zkouším ho jak nahřívat a masírovat, tak pořád chladím tvarohem, ten se mi zdá že pomáhá nejvíc. Už z něj odsaju víc, malej taky víc asi vytáhne, ale furt to není jak z toho druhýho.

Omlouvám se, že se tka rozepisuju, ale mně to pomáhá... nezlobte se.

Doufám, že jste si užili Mikuláše a teď máte fajn druhou adventní neděli... :wink:

Holky těhullky, jak jsme se bavily o otíkání rukou, tak pozitivní zprávička, mně hned po porodu, ještě na porodním lůžku, splaskly ty prsty. Všimla jsem si toho, že už mě tolik nebolí a můžu dlaň sevřít. :slight_smile:
S nohama to bylo horší, v porodce mi mám pocit otekly ještě víc jak v těhotenství, ale dávala jsem je hodně nahoru, procvičovala kotníky, hodně piju a teď doma už je to daleko lepší, otoky postupně mizí!!!
Takže nebojte, bude zase dobře. :wink:

Všem těhulkám držím palce, ať vše dobře dopadne!!!

A zdravím všechny, jak těhulky, tak maminky a miminka... opatrujte se!!!

Jdu za těma mýma klukama, mějte se krásně a já se zase ozvu...

Páá!
6. pro 2009 v 17:54  • Odpověz
Ahojte holky, my jsme po vítání občánků, tedA musím říct, že náš starosta je pěknej hňup, místo uvítání dětí tam mlel o zadlužení obce vinou předchozího starosty a jiný nesmysly :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale dostai jsme krásný dáreček, takovej polštářek s pejskem, ten se Matyáškovi moc líbil :slight_smile:

Leni, úplně tě chápu, to kojení musí být náročný. Já malýho občas taky svazovala, když šermoval rukama. Kojení vleže je pro mě nejpohodlnější a i Matymu vyhovuje. A vztekání u kojení, kdy si cucne a řve mi dělá večer. Asi mu to míň teče. No po 10min na to nemám už nervy a taky ho dokrmím. Takže tě obdivuju, jak statečně bojuješ!
TM bude ještě s tebou doma nebo jde do práce??
6. pro 2009 v 18:59  • Odpověz
Leňulko, obdivuju tě, jak to zvládáte. Jsem šťastná, že mám takový savý dítě a velký bradavky a nemusela jsem ke všemu ještě řešit problémy s kojením.
Jinak já nemůžu kojit jinak, než v sedě, jinak mi to prostě nejde... KOjící polštář je super, ale teĎ už ho podkládám i obyčejný :wink:
My měli denně min.11 plínek, spíš víc. Tím, jak se malej přicucne a saje, tak hodně kadil. V podstatě jsem ho přebalovala před kojením a pak zase po kojení, protože byl pokaděnej. TeĎ se to ustálilo tak na 8 plínkách denně. Docela hodně čurá, má mokrou plínku a ještě mě při přebalování tak 2-3x denně počůrá. Kadí už jen 1x denně.
S tím spinkáním - hlavně po 6-ti týdnech se to fakt zlepšilo, v noci docela hezky spinká, ikdyž poplakává ze spaní. Po kojení hned usíná a nemusím ho 2 hodiny nosit po pokoji. Ale mám fígl, že ho nenecháváme tolik spinkat přes den. Dopoledne spí tak 1-2 hodiny, pak řveme, pak jdeme většinou ven, takže spí tak 1,5 hodiny a odpol.spí max. 1 hodinu. Ikdyž se ho někdy snažím uspat, tak to stejně nejde... A večer, nejpozději kolem 21h vytuhne :slight_smile: Nejhorší je, když spinká třeba tak po 10 minutách, pak půl hodiny plače, pak zase třeba 5 minut spí a furt dokola...
Ale Lukášek teď pořád spinká kvůli té žloutence, my to taky tak měli. Na kojení jsem ho ze začátku taky budila, pak už se budil sám. A v noci řval... Najezenej byl, takže prázdným žaludkem to fakt nebylo. Ale bude to dobrý, uvidíš. :wink:
Jo, a když plakal a dělám to doteď, často měním polohy. Různě ho chovám, používáme tak 5 poloh, k tomu ho na střídačku pokládám do postýlky, do křesýlka, do autosedačky a nejvíc u nás zabírá položit na přebalovák. Tak kouká ven z okna a na kolotoč, co má nad hlavou. Dělám tam s ním blbosti a je spokojenej :slight_smile:

Byl žluťoučkej fakt ještě 14 dní doma, měla jsem postýlku hned pod oknem s odtaženou záclonou.

Zítra jedeme na kyčlíky k ortopedovi. Pojedu s ním poprvé sama autem, tak snad bude vše OK.
6. pro 2009 v 19:15  • Odpověz
Ahoj holky

Leňulinko vítej doma, vidím, že boujete s kojením, úplně mi běhá mráz po zádech, vzpomínám si totiž na náš boj. Já se svýma oběma vpáčenýma bradavkama jsem si užila těžký začátky, neřešila jsem nic jinýho než jestli s kloboučkem nebo bez něj, zkoušela jsem to už v porodce bez něj, protože s ním to bylo na h...., taky jsem zkoušela vždy před kojením tu bradavku vytáhnout odsavačkou, to celkem pomáhalo nebo jsem nosila před kojením formovače bradavek, ty Ti můžu půjčit, ať je případně nemusíš kupovat, to taky celkem pomáhalo. Jo pak ty homeopatika jsou taky dobrý na tvorbu mlíka, vždy když jsem měla pocit, že tam toho je míň, tak jsem je tak týden brala a bylo to lepší. To zavázání do plínky jsme taky praktikovali, pak se dítě tak nemele. Nevím, jak máš velký prsa, ale s většíma prsama se dobře kojí v boční poloze :wink: . Číslo na lak. por: 732825131, paní Vrbacká, je strašně super, moc mi pomohla. Přeju pevný nervíky a velkou trpělivost a věř, že to půjde, já mám ty prsa fakt špatný a kojím do teď :wink:

Jinak včera u nás byl mikuláš s čertem, Viktorka se trochu lekla čertovi paruky, ale jinak super, dostala velkou nadílku, nejvíc ji bavilo se v tom hrabat. Fotky jsem dala na FB a dneska jsme fotili vánoční, tak je tam hodím taky.

Zatím ahoj
6. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz
Lenajsku, 6-7 plín to je normál ....
6. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz
Leni malej je božskej :dizzy_face: :dizzy_face: , s těma plínkama to je normál :slight_smile:

Veru: tím chtěl starosta asi říct, že dostanete prd :grinning:

Páji zítra dobře dojeďte :slight_smile:
6. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
Holky, děkuju moc za rady, jste zlatíčka.
Zítra zkusím to kojení v leže, Zuzi, mám dost velký prsa, v těhotenství pětky, teď asi taky tak nějak stejně. Uvidím, jak to půjde.
Ale dneska večer už to bylo zase o něco lepší a to tím, že to jedno prso už se zdá být míň oteklý a rudý, takže malej z něj poprvé za dobu kojení vysál nějaký mlíčko a tím se i míň vztekal. Šermuje pořád, ale už se mi zdá míň. Zkusím i to zavazování.
Mám fakt pocit, že ten šílenej řev byl nedostatkem jídla, dneska je to o hodně lepší, zatím teda. Čeká nás ještě noc. Je to i tím, že dneska byl přes den víc vzhůru. Sice s dudlíkem, ale v klidu a koukal z okna, jak u něj teď leží na křesle.
Teď ty dva dny se vzteká akorát u kojení, sám od sebe vůbec. No a samozřejmě při přebalování a převlíkání, to musíme taky už absolvovat s dudlíkem. Ale teď třeba spí a dudlíka v puse nemá a nevadí mu to.
Fakt je to o tom klidu.
A díky za info o plínkách. Pááji, Lukášek taky při kojení kaká, občas, takže musím taky pak přebalovat. Uvidíme, jak to bude dál, možná teď ze začátku má plínek míň a pak jich bude přibývat.
Marti, díky. :slight_smile:
Jinak se zítra zeptám dr, jestli už můžeme ven, klidně bych šla, myslím že čerstvej vzduch a kočárkování taky udělá svoje.

Veru, to mě mrzí, že měl starosta na to vítání občánků takový řeči o obci... co naděláš. Ale fajn, že jste dostali dárček, malýmu se tam líbilo? Určitě máte i fotečky, tak se pak těším. :slight_smile:
A jinak Radek má až do středy volno, pak půjde čtvrtek a pátek do práce a víkend zase s náma. Bohužel už nemá tolik dovolené, takže pak bude muset být víc v práci, aby si naddělal nějaký hodiny navíc. Naštěstí má volnou pracovní dobu, tak tam může jet i hodně brzo, že si bude naddělávat spíš ráno, než odpoledne. Pak má dovolenou o Vánocích, tak to bude s náma doma až do Novýho roku.

Páji, fakt Tě obdivuju, že i když Ti malej tak málo spí, tak to v pohodě zvládáš.. jseš šikula. :wink: A dáváte dudlíka, nebo ne? A s tím přebalovákem jsem zjistila, že se tam malýmu taky líbí, asi tím že se nad něj skloním a povídám si s ním, takle jsem to dělala i v porodce a asi je na to zvyklej. A držím mu hlavičku oběma rukama a díváme se na sebe, to je moc fajn. :slight_smile:
Jinak držím palce na zítřek na kyčlíky, ať je to v pořádku. :wink: A ať cestu autem sama zvládneš. :wink:

Zuzi, díky moc za informace, pamatuju si, jak jsme se o těch formovačích bavily v létě. Já ale měla pocit že jsi říkala, že Ti moc nepomohly... Ale jestli bys mi je mohla půjčit, to bych byla ráda... Ještě se případně domluvíme, ju? :wink: A díky za telefon na laktační poradkyni, zkusím jí zavolat a domluvit se s ní co a jak u nás.
To je fajn, že jste si užili Mikuláše a Vikča byla spokojená. :wink:
U nás teda žádnej nebyl...

Páji.o, jak se cítíš?
A co ostatní těhulky, jak se máte Luci, Míšo a Radi?

Katy, co nového u vás se Silvinkou?

A co ostatní, jak se vám daří? Jak se těšíte na Vánoce? Určitě jo... pečete cukroví? :wink:

Páá kočky, dobrou a pohodovou noc... snad ji budeme mít taky.
Zítra bych dala vědět, co na nás říkala dr.
6. pro 2009 ve 22:19  • Odpověz
Zuzi přesně tak - vylezlo z něj, že sice je rád, že má obec tolik nových občanů, ale že se školka rozšiřovat nebude, že nejsou prachy a že teda jako máme smůlu:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Lenajsku, až pujdete ven - až budeš sama doma, tak dej vědět, přijeli bychom za váma.
Jo a já teda když kojím vleže, tak střídám obě prsa, kojím ze spodního a když se víc nahnu, tak i z vrchního:slight_smile:
Jinak vidíš, už je to lepší a po 6týdnech to bude úplná pohoda, oni si zvyknou na den a noc a většinou v noci líp spinkají:slight_smile:
Jo a zkus ještě jeden fígl, když je řev, tak u nás pomáhá chytnout mu ty šermující ručičky a pevně je držet, on se pak uklidní.
A my kadíme jen 1 x za1-2dny, čůrá po každým jídle, ale malej je čunče a nevadí mu být v počůrané plínce. A i když je pos... až za ušima, tak se usmívá jako jelito a je mmu to fuk. Takže mu měním plínu asi 5xdenně.
Fotky máme tady:
http://hejnovi.rajce.idnes.cz/Vitani_obcanku_6.12.2009/

Pááji, já osobně jsem s malým v autě ostražitá a opatrnější, uvidíš, bude to v pohodě :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A já jsem začala malýmu taky korigovat spaní přes den a super je, když už po 17hod nespí, tak pak v 19.30 je úplně tuhej :grinning:
6. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
Leni, mně se v porodce zdálo, že malá skoro nečůrá, ale jak jsem doma naběhli na látku, to bylo panečku hnedka poznat, jakej je to učůránek :grinning: Takže klid, je to určitě v pohodě :slight_smile:
7. pro 2009 v 08:20  • Odpověz
Veru, koukám, že malej byl na vítání sladěnej s taťkou :slight_smile:
7. pro 2009 v 08:25  • Odpověz
Zdravím všechny po víkendu!
Leni, ještě jednou vítejte doma a ať všechno zvládáte! Nestihnu vás hned dočíst, jen jsem prolítla, že malej občas víc pláče... Tak přece jenom je ještě maličkej, postupem času se všechno upraví :wink:

My byli celou sobotu pryč, jeli jsme na otočku na Slovensko k rodině a včera jsme skoro celej den věnovali Silvince. Nevím, jestli je to tou rýmou nebo tím, že už je přece jenom starší, ale už tolik nechce spát jako dřív a vyžaduje si trošku víc pozornosti. Včera byla v podstatě celý dopoledne vzhůru, pospávala jen chvilkama a pak večer zase. Je fakt, že měla dost zahleněný dutiny, tak možná jí to rozčiluje a nemůže v klidu spát. Už to trvá týden, tak doufám, že to brzy skončí. Je mi jí líto, když to v ní chrčí :frowning2: Jinak už několik dní po sobě musíme večer dávat Nutrilon. Zdá se mi, že mlíčka tam je dost, ale malé se prostě asi nechce tahat (možná je to taky k tomu nachlazení) :unamused: Jinak zbytek dne a noci jen kojím, ale prostě 1x denně, většinou k večeru nebo večer si vyžaduje UM. Jediná výhoda toho je, že když ho vypije, tak pak dlouho spí, takže už se několikrát stalo, že se večer najedla a na kojení se probudila až kolem půl čtvrté, takže jsme si dobře pospali :slight_smile:

Nic, musím končit, už týden jsme nebyly venku, včera jsem se večer šla projít sama, protože mě bolela hlava a dnes už malou navleču a vyrazíme. Teplotu nemá, tak ať se vyvětrá...

Lenajsku, držte se s broučkem, je náádhernej!!! :dizzy_face: Až budu mít trošku času, dočtu tě :wink: PA
7. pro 2009 v 09:12  • Odpověz
Katy, tak jste měli náročnější víkend jo? .... ale koukám,že zvládáš, cokoliv je dobrýho, jen když je dítko spokojené, děláš to dobře!

Markétka jí "konečně" už jen jednou za noc .... poslední asi 4 dny, dnes dokonce jedla až ve 4, a pak vstávala v 8, tak jsem se vyspala .... už by to tak mohlo zůstat, bych se nezlobila .... je vidět, že s dosažením 1 roku došlo k nějakým změnám, asi je to další taková vývojová hranice ....

Lenajsku, musím tě pochválit, že to nevzdáváš, ono se to poddá a malej zjistí, že i v druhým prsu je dobrota a dá si.... jak bude napapanej, tak bude hodný miminko. Držím palce.
7. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz
Marti, jaká byla oslava Markétčiných narozenin? Copak dostala?
Leni, s náma to vypadá asi tak jak s Tebou :slight_smile: Už začínám počítat s tím, že příští týden nástup do porodnice a vyvolávačka. Piju ten odvar, maliník, sexík, už mám napečeno, gruntuju barák a ta naše potvůrka furt nic :grinning: :slight_smile:
7. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.