• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
teda Páji :grinning: Je vidět, že malé se u tebe moc líbí :slight_smile:
7. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
Tak Baru váží 4 kg a měří asi 55 cm, roste nám děvče :slight_smile: Další ko ve 3 měsících a mám si rozmyslet nepovinný očkování... Hm hm....
7. pro 2009 v 15:55  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsme po prohlídce u paní doktorky, byla u nás a moc nás chválila. :dizzy_face:
Přišla zrovna, když jsem kojila, tak jsem jí rovnou povykládala peripetie s kojením. Ale zrovna dneska jak kdyby se to zlomilo, malej krásně sál z obou prsou, asi pomohla včera hodně horká sprcha a odstříkáváné ručně při sprchování, že se to mlíčko prostě rozjelo a malej ho tím pádem vytáhne... Takže dneska to už bylo bez řevu, bez šermování ruček, musím zaklepat!!!
Ráno jsem ještě dávala plínku na zavázání ruk, ale u dalšího už to nebylo potřeba. A pochvaluju si ten kojící polštář, je to fakt super. Možná časem taky pak budu podkládat normálním polštářem, jak Pááája.
Jinak mi dr. ukázala rovnou nějaký kojící polohy, polohu "fotbalista", to je myslím ta boční, jak o ní Zuzka psala, a taky polohu vleže, ale že malej není telíčkem k mýmu břichu, ale je taky nabok. A šlo to krásně.
Krásně se napapal a celou prohlídku byl naprosto v klídečku, teď je v postýlce a spinká... je fakt vidět, že jak je najezenej, tak je maximálně spokojenej. Uvidíme, jak to bude večer a v noci, jestli to tak hezky půjde i dál...
Jinak dneska ráno váha 3220g a odpoledne při té prohlídce 3280g, takže neustále nabíráme, tak to mám fakt radost. Malej se dr. líbil, že je šikovnej, akorát má zakysaný očka, tak kapeme Opthalmo septonex, už v porodce jsme kapali a máme hematom po porodu na hlavě, tak ten ještě nezmizel, pokud do tří týdnů sám nezmizí, musel by se odsát.
Zítra se objednáme na kyčle v 6 týdnech do Vyškova, bo možnost v Brně mi v porodce rovnou škrtli, asi že viděli bydliště Slavkov, nikdo se se mnou o tom neporadil, co bych chtěla. Ale dr. říkala že ten primář, kterej je ve Vyškově je super, že pracuje i v dětské v Brně. A navíc ve Vyškově jsou odpoledne, tak tam MM pojede s náma po práci, nemusí si brát volno.
Mám fakt radost, že malej je v pořádku a jsu ráda, že dr. přišla k nám domů a taky že ukázala ty polohy a říkala, že to vypadá s kojením nadějně, že určitě se krásně rozkojím.
Ohledně vycházek říkala, že radši nechává pro jistotu dítka první týden doma, a pak na chvilku, jinak hlavně žádný návštěvy, co jsou nachrmlaný, to je jasný. Tak doufám, že o víkendu bude nějak solidně a na chvilku bysme poprvé s MM šli ven. :slight_smile:
Holky, jak dlouho jste s prckama byly poprvé venku? Tak max půl hodinky asi, v tomhle počasí, ne?
7. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
Katy, to je mi líto, že má Silvinka rýmu a že to v ní chrčí... moc držím palce, aby byla brzo zdravíá a fit! A s tím Nutrilonem, hlavně, že malá je spokojená, ne? A Ty kojíš pořád dál a v pohodě, malá hezky přibírá... tak to je moc fajn. :wink: Marta to napsala dobře.

Marti díky za povzbuzení... :wink:
Taky jsem se chtěla zeptat, jak jste oslavili Markétčiny narozeniny a co vše dostala... :slight_smile:

TEri, gratuluju, malá taky roste jako z vody. :slight_smile: To nepovinný očkování myslíš Prevenar nebo Synflorix? Taky jsme se o tom dneska s dr. bavily, že prý snad by měla od příštího roku pojišťovna to očkování proplácet, ale nevím tomu hlavu patu... příště v ordinaci se dozvím víc.

Jo, a my jdeme na kontrolu asi v pondělí do ordinace, pokud by byl problém s kojením nebo nějakej jinej, tak ještě v pátek. Ale stačí to pondělí. Tak tam taky uvidíme, kolik jsme přibrali.
A dr. říkala, že žloutenka je na ústupu, že si myslí do konce týdne dávat k oknu a že by to mělo zmizet...

Páji, nechali by Tě vyvolávat porod v tom 40tt, kvůli tomu KP, jo? Tak moc kočko držím palce, aby malá vylezla sama... :wink: Třeba ještě jo... ale vím, jaký je to čekání dlouhý, vždyť jsem to před chvílí zažívala sama...
Hlavně furt co říkat okolí, že ještě furt nic... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: :grinning:
Tak i kdyby Ti porod vyvolávali neboj, dobře to dopadne!!!! Mně zaváděli tabletku v 10hod dopoledne a v 17.30 byl malej na světě, podle mě to byl celkem fofr, hlavně pak ke konci se to neuvěřitelně uspíšilo... až jsem to fakt nečekala!
Sepíšu vám pak ten můj porod, nemůžu říct nic špatnýho, měla jsem perfektní PA a byla tam ještě jedna kočka z Masaryčky jako studentka, moc milá... a dr. co mě rodila taky super.
Jen jsem byla furt skoro napojená na monitor, bo malý se málo hýbal a oni ho potřebovali nějak víc hlídat, tak mi dali monitor se sondou dovnitř, takže třeba na balón jsem mohla, ale ne nikam dál, to by se muselo odpojit. Takže jsem byla většinu porodu na monitoru a moc toho nenachodila... :slight_smile: No však písnu víc.

Páááji, snad jste dneska dopadli na kyčlích dobře a zvládla jsi cestu s malým autem. Určitě jo. :wink:
Všechny moc zdravím, mějte se krásně a pohodový pondělní odpoledne!
7. pro 2009 v 16:13  • Odpověz
Leni, myslím, že půl hoˇky ze začátku je pohoda, když bude pěkně tak i dýl, mně taky Dr. říkala, ať jsme ten první týden doma...
A o očkování taky cosi říkala, že by měly pojišťovny přispívat, já právě se ale musím rozmyslet, jestli to budu chtít, nebo... Holky vy jste děcka očkovaly? To je myslím na pneumokoka...
7. pro 2009 v 16:46  • Odpověz
Teri...my jsme Prevenar pro jistotu dali,ale ne zároveň s Hexavakcínou...mě se to zdálo na to malý tělíčko moc naráz.Mě doktorka doporučila první až v těch 7 měsících,ale spousta lidí to dává zároveň a v pohodě...bez komplikací.

Leni...no vidíš,že se to zleoší.Malýmu za chvilku bude tak šmakovat,že před ním ty prsa budeš muset schovávat :grinning: :grinning: :grinning: Jen tak dál...jsi šikulka!!!
7. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
Veru, díky za nabídku, že byste dojeli, to by bylo fajn kočárkovat spolem. O víkendu podle počasí asi půjdem s MM poprvé ven, v pondělí půjdem k dr. a pak bysme chodili asi pravidelně, pokud nebude nějak extra hnusně. Samozřejmě uvidíme, jak se bude malýmu v kočárku líbit, snad jo... :slight_smile:

Teri, my asi očkovat budem, ale chtěla bych taky nějak mezi očkováním, aby neměl nějak tu Hexu zaráz... musím se s ní domluvit.

Marti, díky.. :wink: :slight_smile:
7. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
Leni, no mám termín příští středu a podle toho, co mi říkal doktor, tak by mě neměli nechat přenášet, takže se asi počká do toho 16.12. a pak asi začnou něco podnikat, předpokládám ... uvidíme, co mi řekne teď ve čtvrtek, ho chci pořádně vyzpovídat!!!

Jinak Leni a Teri, gratuluju ke kontrolám :slight_smile:
7. pro 2009 ve 20:12  • Odpověz
Holky, oslava dobrý, byla teda na etapy a ještě nás zítra jeden sedánek čeká .... tatka byl pracovně pryč, tak jsme na něj čekali ..... ve středu, když Markétka slavila, tak jsme si spolu s mýma nejlepšíma kámoškama na Markétku ťukli, v sobotu navečer došli švagři, v neděli babičky a zítra dojde Martin s Pavkou ....Markétka dostala spoustu věcí, včetně mikulášské výslužky, od švagrové velkou knížku se zvířátky, jmenuje se to Na statku, vevnitř je spousta malých knížek obrázkových, tak to pak budeme muset prohlídnout. Mamka jí dovezla oblečení a hrajícího sněhuláka, hraje vánoční melodie, stačí tlesknout, Markétka ho zná od ní z domu, a moc se jí líbil .... od nás dostala klavírek okoukaný na srazu,tak bylo nadšení a bodyčka se jménem. Taky vkládací kyblík a kelímky,co do sebe zapadají podle velikosti atd. Moc fajn,všechno hračky,se kterýma si může hrát hlavně teď ... tak jsem spokojená. Martin s Pavlou pro ni mají takový malý hrací mobil na baterky,tak to bude mít určitě úspěch ....

Pavli.o: tak zatím nic jo? ... ty jo, to jsem zvědavá, jak dlouho budou čekat, než s tebou něco provedou ...
7. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
Lenajsku, na kyčle je to ve Vyškově dobrý, jsou tam až od 16 hodin a jde to rychle .... a my byli venku týden necelý týden po návratu z porodnice, zrovna poprchávalo, byla jsem tenkrát doma sama a malá to prospinkala ...
7. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz
Teri my dostanem prevenar taky až od těch 7 měsíců, prý to stačí, ted si malá užívá každý měsíc hexu. Přeregistruji ji do metal aliance, všeobecná nepřispívá nic a metal alianz 4000,. kč. Tak to už je rozdíl. Ještě zavlám doktorce, jestli náhodou není s tou metal aliance problém, ale myslím že ne, je to normální zaběhlá pojištovna. A já tam přejdu taky, všeobecná mě se*e, zrušila všechny příspěvky. Letos na jaře ještě přispívali na předporodní kurz a když jsem si to zjištovala v červnu,že by to už u mě bylo aktuální, tak už to bylo zrušeno.
8. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz
Holky, co říkáte na takovou kavárnu pro maminky s dětmi, škoda že je to v Brně a ne ve Vyškově, fakt bomba:
http://www.cafeandplay.cz/
8. pro 2009 v 17:45  • Odpověz
Tak mám za sebou kontrolu po šestinedělí, no nic moc teda :frowning2: Ale jsem v pořádku, tak to je hlavní :slight_smile: A jelikož jsem nechtěla žádnou antiko, tak mi Dr. říkal, že jestli nepřijde menstruace během 3-4 měsíců, ať radši přijdu. Tak jsem mu říkala, že když budu kojit, tak přece může přijít i později. A on že sice jo, ale už bych taky mohla být těhotná :grinning: No tak brzo bych druhý fakt nechtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2009 v 19:01  • Odpověz
Ahoj holky, pěkný večer přeji...
Dneska jsme byli na návštěvě u tchánů, takže Lukáškova prní návštěva vůbec, u babičky a u dědy, bylo to fajn, jeli jsme na oběd. Myslela jsem že tam kojit nebudu muset, že to stihneme až doma, ale malej se začal o jídlo hlásit už tam, tak jsme nakojili tam, v klidu v pokoji kde nikdo nebyl, s polštářem a bez řevu. :slight_smile: Takže mám obrovskou radost, že to tak hezky jde, že se malej už sám o jídlo hlásí, že sám pozná kdy má dost, zatím to je cca 20min. z jednoho prsu a saje krásně z obou. Někdy se ještě hemží, ale už to zdaleka není tak jak předtím. A myslím že je všeobecně spokojenej, bo je asi fakt napapanej... :slight_smile: Jsu zvědavá, kolik navážíme večer než ho dáme spát jakože na noc. A taky zítra ráno. Dneska jsme nějak ráno pozapomněli.

Jinak včera malýmu došel balíček k Vánocům, objednaná hrací deka z MMB, co mám v albíčku, za suprovou cenu a v super stavu, mám z toho obrovskou radost. Myslím že se malýmu bude líbit.
Zítra máme ještě MM doma a pak tady budem s L. sami, ale myslím že to zvládnem. Jednou to přijít musí. :slight_smile:

Páááji, jak jste dopadli na kyčlíkách? Snad dobře!
Katy, co malá, pořád má rýmu? Dočítala jsem a četla, že jste to chytli pravděpodobně v té dětské nem, to je fakt děs... :frowning2: :unamused:

Marti, díky za info o Vyškově a kyčlích. Je fajn, že to tam jde rychle.
A tu kavárnu už jsem někde viděla, jestli mi někdo posílal odkaz mailem nebo to bylo na FB nevím.. ale vypadá fakt super.
Škoda, že není moc možností jít ani nikde u nás ve Slavkově, tady se všude kouří a tam, kde se nekouří, tak je málo místa i pro kočárek, natož aby se tam dalo hrát... :unamused:

Marti, nevím jestli jsem gratulovala Markétce k narozeninkám, jestli ne tak se omlouvám a gratuluju ještě jednou, ať se jí daří a ať je zdravá a veselá!!! :dizzy_face:

Páji.o, jak se daří? Pořád pečeš, nebo už máš hotovo? Už prosímtě odpočívej, pak nebude čásek... :wink:

A co ostatní těhulky, Míša, Raduš a Lucka? Jak se máte? Doufám, že dobře...

Leni, co Adámek a jeho nachlazení? Ještě jezdíte na to nahřívání, nebo už ne? Četla jsem, že na alergologii výsledky v pohodě, tak to je super. A jak pojedete do SLavkova, tak dej vědět, rádi vás uvidíme. :wink:

Všechny moc zdravím, snad nejste nemocní a máte se fajn!
Pěkný večer!
8. pro 2009 v 19:03  • Odpověz
Teri ahojky, to je fajn, že jseš zdravá... nic moc, to jsi myslela jako vyšetření, že nebylo nic moc příjemný, jo? Nebo snad není nějakej problém...
No to věřím, že druhý necheš tak brzo... to si ani nedokážu představit. Tak snad to bude i bez antiko v pohodě... já o ní taky neuvažuju. :slight_smile:
8. pro 2009 v 19:05  • Odpověz
Lili, taky jsem se ptala na VZP, jestli přispívají na těhu kurzy a prdlajs... fakt děs. :unamused:
Já jsu zatím u VZP i s malým, ale jak zjistím, že VZP nehradí ani ten Prevenar, tak jdem někam, kde to budou hradit. A Metal Aliance myslím v pohodě.
8. pro 2009 v 19:06  • Odpověz
Ahoj holky, promiňte, že už za Vámi moc nechodím, ale nemám moc času... hlavně teď před vánoci.
Dneska jsem zase pekla cukroví na vánoce a ke všemu budem večer s manžou malovat perníčky, linecké poslepuju zítra a ještě chci udělat nepečené :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: aspoň něco málo, abych neměla na stole cukroví jenom od tchýně.
Také jsme dneska byli s Áďou zase na bruslích a včera jsme dojeli také později, páč začal chodit do toho cvičení a tancování Street dance. Budeme tam muset i o víkendech, ale to už pojedem do Vyškova a ke všemu na osmou hodinu ráno....takže toho mám (e) dost.

Zítra jdu na kontrolu do Bohunic a na velký UTZ, tak jsem zvědavá jak dopadnem, snad bude všechno v pořádku.
Pojedu tam už brzo ráno, páč jsem na osmou objednaná ke kamošce na ostříhání a potom teda tam...no a to se chci ještě mrknout po nějakém dárku pro manžu, protože ho mám pořád za prdelou a tak mu to nemůžu koupit.
Takže zase nabitý den :stuck_out_tongue_closed_eyes: a chtěla bych už pomalu začít prát miminkovské věci, páč jsem ještě ani nezačala.
Jo a to k nám ve Čtvrtek dojde borec a bude nám malovat celej byt, takže budu mít doma děsný bordel..no jo no, co nadělám :rolling_eyes:

Leni-Lenajsku, malej je opravdu roztomilé zlatíčko a neboj, to kojení se určo zpraví. Jdeš na to dobře :wink:
Snad budete mít pěkné počasí, až budeš chtít jít s malým ven. Dneska teda rozhodně nebylo..

Koukám, že jste měli dneska srazík, snad jste si ho všechny užili a dáte nám odkaz na nějaké fotečky.
Já bych se také chtěla přidat, ještě než porodím, ale sami vidíte jak to mám teď s časem.

Katy, je mi to líto, že je malá pořád nachlazená. Snad se toho brzo zbaví a bude ji líp.

Marti, ta kavárna je super!!!! Jen je opravdu škoda, že je to v Brně.

Eri, jak jsi teda dopadla na té kontrole, že píšeš že nic moc?
Ty sis nenechala napsat antiko? Já si to teda napsat nechám, páč bych už další miminko fakt nechtěla :grinning: :grinning:

Kočky, jestli jsem na některou nereagovala, tak se na mě nezlobte. Budu reagovat příště!!!!
Mějte se pěkně, já jdu udělat na večeři špagety a boloňskou omáčku. Pááá
8. pro 2009 v 19:18  • Odpověz
No ne že by to nebylo příjemný, přímo to bolelo :frowning2: To jsem ještě nezažila, asi to bylo tou jizvou po šití, i když říkal, že zahojený to mám pěkně... No a špiním po tom, snad to brzo přejde...
No já o antiko ani moc neuvažovala, prostě do sebe moc hormony cpát nechci, navíc říkal, že prý po tabletkách se divně krvácí, ale zas hodně holek to normálně bere, ne? Ale tak mě to neva, nějak to pude a jak kdysi říkala Hame, asi podpoříme gumárenský průmysl :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
HOJTE HOLKY,
kolem té kavárny jezdím docela často, je super, akorát jsem dovnitř nikdy nešla, páč nemám s kým.-(, všechny jste daleko.MAjí tam i tu houpačku s akváriem od Fisher price, co máme doma, to by byl od Matýše aspoň klid:slight_smile:

Teri, to je přeci normální, že se při kojení několik měsíců nemenstruuje, já teda doteď nic a vůbec mi to nechybí:slight_smile:.
Ale jsem teda pěknej lajdák, protože jsem nešla na prohlídku v 6nedělí, protože jsem měla jiný starosti a teď moje Dr pracuje v Bohunicích a nějak to furt odkládám. Ale neměla jsem při ani po porodu dole žádnej problém a teď mě taky nic netrápí, tak to neřeším. A firma durex má aspoň odběratele navíc:slight_smile:, prášky do sebe necpu už několik let.
LEnajsku - nerodila tě náhodou Zuzka Dostálová?
Vidíš, jak to šikovně zvládáš. já jsem včera kojila matýše o půl šesté večer v dešti v lužáneckým parku, málem mi umrzlo prso, ale když byl hlad, tak co se dá dělat:slight_smile:. A byli jsme tak zababušení, že si toho nikdo ani nevšiml.
Luci, ty se honíš teda,co takhle vyhodit si kopýtka nahoru?? a odpočívat? :wink:
8. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ahojky holky,

Tak naše kontrola u kardioložky: Takže kvuli srdíčku vůbec nevadí normální nebo vyvolaný porod, srdíčko to zvládne. Jenže pak .Nechaj mi malou tak hoďku dvě a pak mi jí budou převážet do dětské na kardio na pozorovaní , takže já porodím a budu bez dítěte chápete to? Mě tam nepřevezou je to dětská nemocnice a jsme z Brna takže až mě pustí z porodky cca dva dny když se bude rodit normálně (po císařu nevím) tak pojedu za malou do nemocnice a budu tam od rána do večera , ale na noc budu jezdit domů. Jsem zvědavá jestly tam vezmou i taťky nebo tam budu muset být sama :unamused: Doktorka chce abych kojila takže budu první dny asi odstříkávat malá bude asi první dva dny v inkubátoru ( hrozí kvůli tomu, že jsem diabetik větší pravděpodonost žloutenky) pak až jí vezmou z inkubátoru tak by chtěly aby tam byla matka a snažila se rozkojit, ale i tak bude beruška pořád na přistrojích (budou jí hlídat) , nikdo neřekl jak dlouho to zaleží jak se to vyvine a jestly zaberou prášky nebo bude nutná operace :unamused: A otočení samozřejmně pořád nejsme :wink:
9. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
Veru, já vím, že MS nemusí přijít několik měsíců, ale on si asi myslel, že nechci mít vůbec žádnou antikoncepci, o kondomech jsem se s ním nebavila :slight_smile:

Misi, nějak to zvládnete, hlavně že s tebou může malá být hnedka po porodu a těch pár dnů snad rychle uteče!! A kdybys byla úplně OK, dá se jít přece domů i na reverz...Však uvidíš :slight_smile: A snad s beruška ještě otočí :slight_smile:
9. pro 2009 v 10:30  • Odpověz
Ahoj kočky, jen v rychlosti, než půjdeme kojit...
Dneska teda při nočním kojení řev, i teď dopoledne, nevím, asi se miláček blbě vyspal. Doufám, že to nebude pokračovat. Dneska je poslední den MM doma, zítra a pozítří jde už do práce, ještě, že pak už je zase víkend. Snad nebude plakat zítra.
Mám hlavně dotázek, malej má od narození hodně suchou pokožku, asi i tím jak byl přenošenej. V porodce se to zlepšilo, mazala jsem jakousi masí Infadolan, co mi tam dětská dr. předepsala. Ta mi došla a teď má malej zase pokožku co se loupe, hlavně na ručičkách a kolem krku v těch záhybech.
Včera jsme kvůli tomu ani nekoupali, aby nebyl každej den ve vodě.
Mám tady kalciovou mast, tak mažu tím a ještě při každým přebalování olejíček od Hippu, aby se to promastilo, ale nezdá se mi, že by to bylo lepší...
Holky co máte mimča s citlivou nebo suchou pokožkou, co byste doporučily? Dětská dr. mi tady v pondělí říkala ještě olivovej olej, ale nevím jakej myslela, to normálně Extra Virgin co se dává do jídla? Ten tady máme, ale nevím jestli to není moc koncentrovaný, jestli se neprodávají nějaký jiný co se dají použít na mimča?

Veru, Ty koupeš malýho v nějaké lázni co dáváš do vody, že? Už jsem zapomněla, co to je... mohla bys mi to písnout? A pomáhá to malýmu?

Jinak se mi zdá že pořád nenabírá, já nechápu, kam se to mlíčko ztrácí... už když se přisaje pije pěkně, dneska dokonce z pravýho prsu, z toho co není problematický se přicucnul i bez kloboučku, ale poté co jsem ho nakojila s kloboučkem... ale ta váha prostě nahoru nejde... :frowning2:
Dávám mu i odstříkaný moje mlíčko ze stříkačky, ale to mi většinou vyplivne, že už je plnej. Tak nevím. Uvidíme v pondělí, co dr.

Luci, Ty toho máš opravdu teda požehnaně, neměla by ses tak kočko honit, měla by sis užívat pár posledních týdnů klidu, bo jak moc dobře sama víš, pak to bude úplně jinak, a ještě Áďa do toho...
Oblečky bych už tak nějak začala prát a žehlit, ať to nemusíš dělat na poslední chvíli.
Držím palce na velký UTZ, ať je malá v pořádku a vše je jak má být! Doufám, že nebudeš další adeptka na KP... snad ne!

Teri, bolelo to, ach jo... :frowning2: ať špinění brzo přejde. :wink:
Ohledně antikoncepce, já ji brát nechci, bo jsme se x let snažili o mimi, prášky jsem nebrala a stejně jsem přirozeně neotěhotněla, tak se nechci rvát hormonama. Měla jsem jich za poslední roky docela dost v sobě. Taky podpoříme gumárenský průmysl. Nikde není psaný, že bych třeba teď přirozeně neotěhotněla, ale prášky prostě ne e.

Míšo, to mě moc mrzí, že to bude takhle komplikovaný, ale moc držím palce, aby se v dětské o malou dobře postarali a nebyla nutná ta operace... Bude to hodně těžký, ale ono to asi fakt jinak nejde... hlavně, že k ní budeš moct jít a být s ní celý den... mocd držím palce, aby se to pak po porodu vše brzo zlepšilo a stabilizovalo, aby mohla jít malá brzo domů... hlavně, aby to fakt dobře dopadlo!!! Tfuj tfuj!!! :wink:

Veru, tak se někdy domluvíme a do kavárny zajdem... až si troufnu na cestování busem. Ale kdy to bude, netuším...
Jinak pokud dr. dovolí v pondělí už nějaký vycházky po venku, domluvily bysme se na malé procházce, třeba v zámeckým parku? Pokud bude nějak solidně?

Pěkný den všem přeji, jdu se věnovat prckovi... páá!
9. pro 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahoj, jen v rychlosti, valíme do brna na babymasáže.

Leni, já jsem přestala úplně používat jakoukoliv kosmetiku. Malej má strašně suchou pokožku. Na kožním mi doporučili používat na tělo speiální mast - H MAST,kterou mají jen v lékárně v bílým domě. Stojí 35Kč a mažu mu s ním celý tělo a super. Jinak na masáže používám extra panen ský olivový olej, kvalitní najdeš ve zdravých výživách . Extra virgin a z 1.lisování. Do kyblíku dáváme lžíci oliov. oleje a vývar z ovesných vloček, větší hrst nechám přejít varem, zcedím a naliju do kýble. Trochu mu tam kapu koupelového mléka od weledy, aby aspon trochu voněl :slight_smile:

Všechny zdravím
9. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
Leni, ta suchá kůže v záhybech je normální, malá to po porodu taky měla, hlavně na ručičkách a nožičkách, párkrát jsem jí to namastila mastným krémem, ale podle mě to přejde samo...
A nějak to přibírání zatím nehroť, uvidíš, až co ti řekne Dr. :slight_smile:
9. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
Lenajsku, Markétka měla taky hodně suchou kůži, právě že byla taky přenošená, mazala jsem jí vším čím to šlo, v lékárně jsem si koupila nějaký mlíko tělový, můžou to i miminka, ale nakonec jsem mazala normálně celý tělíčko Niveou, co je pro malý děti, mají to normálně v DM, mazat prostě čímkoliv, aby kůže nebyla suchá....jinak jak píše Verča, do koupele jsem nalila trochu dětského oleje, měla pak kůži pěkně vláčnou, za pár dní byl klid.

Míšo, budu držet palce, ať zvládneš porod i ty poporodní přesuny, základ je, aby malá byla v pořádku, hlídat se to musí, to se nedá nic dělat .... Markétku chodili poslouchat každou hodinu, srdíčko, měla jsem už zkaženou vodu, naštěstí jí nic nebylo, ale nikdo mi neřekl, proč za ní sestra pořád chodí, tak jsem se jí ptala, když došla asi potřetí ...
9. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsem zpět z Brna a mám toho fakt dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
....nějaké dárky jsem manžovi pokoupila, ale ještě mi zbývá ho vzít sebou a koupit mu nějaký ty boty když jde na bazén. Zatím jsme žádné nesehnali.

Kontrola dopadla dobře, malá je pořád hlavičkou dolů což je super a doufám, že ji to vydrží :wink: Vážíme cca 1370g :wink: a všechno ostatní je v pořádku, koukala i na průtok pupeční šnůry (nebo jak tomu říkají), mrkla zase pořádně na srdíčko atd. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsem tam čekala skoro 2hodiny než mě vzali a už se mi tam s toho vzduchu dělalo špatně a ke všemu se mi zase spustila krev z nosu, takže fakt paráda:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Leni, věcičky už chci začít prát a pomalu žehlit, ale asi na to skočím až příští týden, páč nám má zítra dojít ten malíř a bude tady až do Pondělka-od rána do večera :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže fakt na to nebudu mít čas a ani místo, kam bych ten sušák s těmi vypranými věcmi pro mimi dala. Ach jo, je toho prostě teď moc.

Míšo, budu na tebe také myslet. I když je to hrozný, že budeš přes noc bez malé a ta bude v jiné nemocnici na pozorování, tak musíš věřit tomu, že je tam v dobrých rukách a bude brzo v pořádku.
Opravdu se nedá nic jiného dělat :wink:

Kočky jdu se najíst a potom jdu pro Áďu do školky. Jooo, jinak už máme doma kočárek, tak ho dneska vyfotím a dám navečer do alba, tak potom můžete mrknout.
Mějte se moc pěkně!!!
9. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
J´á vím holky, že je to vše pro dobro malé taky to tak beru, ale už teď je mi smutno :wink:
9. pro 2009 ve 14:14  • Odpověz
Tak to je pochopitelné :pensive: Tak snad si malá všechno vybere na začátku a pak už ji nebude nic trápit, bobka a budete už jen spolu :dizzy_face:
9. pro 2009 ve 14:36  • Odpověz
ahojky, ani vás nebudu číst, snad zítra. V pondělí jsem chytla nějakou šílenou střevní chřipku s migrénou a super horečkama.. Ráno jsme zvládli cestou autem, včetně šílenýho parkování, protože nebylo místo, a jak jsme pak přijeli po 10h domů, tak se mi to rozjelo. Malej má kyčlíky v pořádku, prohlídka se mu líbila (nebo, že by pan doktor?? :grinning: ), dokonce se usmíval, převaloval se jedna radost a pak tam všechno hezky počůůral :grinning:
No, takže od pondělního oběda jsem se skoro nezvedla z postele, měla jsem 39,5, paralenem jsem to chvilkama srazila na 38,5, abych mohla kojit, prostě hrůza. Jenže jak naschvál si nikdo nemohl vzít volno, takže jsem se stejně musela postarat o malýho. Odpol.a v noci se staral MM, ale byl hotovej, protože Jurášek asi cítil, že mi něco je, tak v tahu brečel, no, doslova řval... Včera jsem to zábalama a studenýma sprchama srazila na 38-38,5, ale stejně jsem se zase musela o malýho postarat. Kromě lítání na WC a přebalování jsem se skoro nezvedla. Malej se mnou ležel celej den v posteli.
Obvolala jsem všechny doktory, abych věděla jaký léky můžu a co s kojením. Od včera mi pomáhá uhlí a černej čaj. Už jsem zhubla 3 kila. Jsem docela vysílená, skoro jsem nejedla, a asi i tou horečkou se mi dost omezilo mlíko, musím malýho kojit z obou prsou. dneska mám díky zábalům už jen 37,5 a je mi mnohem líp. Zítra jdu dopl.k zubaři, tak musím být fit. Mám otevřenej zub, jakmi tahal nervy před 14dny..
Piju snad 4 litry denně, doufám, že se to mlíko zase vrátí do normálu...

Leni, snad se držíš a Lukášek ti dělá radost :slight_smile:
9. pro 2009 v 15:43  • Odpověz
paaaji, teda :frowning2: No tak snad bude brzo dobře!!
Ale to kolik vypiješ tekutin neovlivňuje množství mlíka, to se přece tvoří podle toho, jaká je poptávka...
9. pro 2009 v 16:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.