• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
holky ahoj, chtěla jsem něco napsat jak jsme se dneska měli, ale malej zase začal řvát, tak se mu musím věnovat... dneska byl ukázkově hodnej přes den, tak se zas musí asi večer vyřvat.

Páji, moc držím na zítřek palce, ať si to ve Vyškově vydupeš, to je fakt šílenej přístup. Moc držím palce.

Leni, čtu že má malej rýmu a teplotu, to mě mooc mrzí a držím palce, ať je brzo líp... s tou sníženou imunitou mě to mrzí, ale třeba se ještě zvýší... s tou flaškou Leni nevím, malej mi taky ty dokrmy nechce pít z flašky, tak prostě asi jedině injekční stříkačka a nebo z hrníčku třeba a nebo po lžičkách... :confounded:

Holky písnu pak víc jak MM přijede, až bude chvilka času, dneska tady byla moje mamka tak jsem se k PC nedostala a pak mi zase nejel net a teď malej řve.

Zítra my určitě na procházku ne, jedem hned ráno do dětské na odsátí hematomu na hlavičce a na oční, má pořád silnej zánět v očkách, tak jedem i na oční. tak jedině v ten pátek.

ještě se ozvu, pááá
16. pro 2009 v 19:08  • Odpověz
Tak jsem to už nemohla poslouchat a vzala si malýho k sobě, mám ho na klíně. Asi fakt je hodně vyspanej, byl dneska 2x venku, ráno jsme jeli k dětské dr. vrátit váhu a domluvily jsme se ohledně kojení a toho zítřka, a pak jsme šli mamce naproti na náměstí, něco málo nakoupili a pak odpoledne ještě s ním mamka na hodinku vyjela, já mezitím na chvilku vytuhla a pak upekla kuře. Celou dobu pak spal, pak jsme kojili, spal po kojení, teď jsme zase kojili, ale je už protivnej. MM byl dneska dýl v práci, teď toho mají hodně, zítra tam bude úplně do večera, aby s náma mohl být dopoledne v té nemocnici a odvézt nás domů a pak se bude vracet do práce.

Jinak mám prso pořád rudý a horký, takže furt dokolečka, chladím, tvarohuju, hodně piju, na noc Paralen, bo mám zvýšenou teplotu. Šla jsem dneska na gyndu dopol, ať mi napíše dr. antibiotika, který se dají užívat i při kojení, že to mám prostě už od neděle to prso takový, pořád mám zvýšenou teplotu, která kdybych nebrala Paralen, je vyšší. Čekárna narvaná, tak jsem mluvila jen se sestrou, mamka venku hlídala malýho. Prý mám dojít po obědě, až tam bude míň lidí. Pak mi sestra volala kolem dvanácté, ať nechodíme, že mi dr. zatím atb napsat nechce, ať vydržím ještě a pořád chladím a až kdyby se to třeba za dva dny nespravilo, tak ať znova dojdu. Takže super. Modlím se, ať se to ještě víc nerozjede... ptala jsem se v lékárně, tak prý existují homeopatika i na zánět v prsu, tak mi je MM v Brně koupil, ve Slavkově by je měli až zítra. Tak třeba zabere tohle a bude to lepší. Jinak pak jedině ty atb, bo prso je fakt furt rudý. Ale už z něj aspoň něco málo teče...
Jinak se snažím odstříkávat, tak něco málo malýmu dávám i odstříkanýho, resp. se snažím dávat, ale on mi to vše plive ven. Jak ze stříkačky, tak ze lžičky, to vůbec nepolyká a flašku sát nechce. Tak nevím, jak bych to dělala s umělou výživou. Už mě fakt napadlo jestli nemá permanentně hlad, když takhle občas vyvádí... ale když to odstříkaný plive? Koupila jsem v lékárně dva vzorky Nutrilonu, tak kdyby bylo nejhůř, tak mu zkusím dát Nutrilon, ten mi třeba vypije. Ale mám pocit, že bude pít jen z prsa. Ještě, že aspoň jedno funguje v pohodě.

Zítra jdeme na to oční a na tu neurologii, snad tam pořídíme dobře a nebude to dlouho trvat. MM tam má prý v dětské známou, tak o nás ví a zkusí to tam popohnat. Dětská dr. když dneska viděla ty očka tak nás radši poslala na oční tam do dětské, když už tam jedem, ať to vezmem při jednom.

Takže tolik o nás...

Leni, co ty plínky? Má je zítra MM vyzvednout? Bude se ale vracet asi až večer domů, kolem osmé... nebo v pátek?
16. pro 2009 v 19:21  • Odpověz
Veru, mě malej spí víc jak Tvůj Matyášek, fakt když se vrátí z toho venku, tak ještě třeba hodinku, dvě hodinky pospává a noci jsou zlatý, včera třeba spal navčečer, od šesti do půl osmé, pak jsme šli koupat a kojit plus dokrm, pak šel spát o půl desáté a spal až do jedné do rána, to jsem kojila, pak jsme v klidu usnuli ve dvě v noci a spal až do sedmi a to jsem ho musela budit, ať se nají a můžem jít k té dr... Takže aspoň, že tak. No a přes den teď plače víc než plakal, ale je to fakt možný, že má ten hlad... dřív ho zabavil dudlík, teď řve i s dudlíkem v puse. A při přebalování řve od začátku, to se mu vůbec nelíbí, ani převlíkání... to musíme ještě vychytat. Ale myslím že fakt může být ještě hůř, vy jste to měli daleko horší... ale nechci ho zvykat na chování, pokaždé když zaplače, to bysme pak nedělali nic jinýho... občas zabírá, když ho nechám vyřvat, to je pak za 10 minut klid. Ale vydržet to...
16. pro 2009 v 19:28  • Odpověz
Zuzi, taky čtu že máte veselo... tak ať je líp, za chvilku buse zase pátek... :wink:

Jinak všechny moc zdravím, Pájulce moc držím palce, jako celou dobu a ať už jí konečně vyjdou vstříc a malé trošku pomůžou na svět... moc na Tebe Páji myslím!!!

Opatrujte se a zítra napíšu, jak jsme dopadli...

Pááá
16. pro 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak taťka nám přijede už zítra :dizzy_face:

Zítra jedeme na vánoční plavání, dneska jsme byli taky na plavču a super.

Vikča má deset měsíců až 27, ale dr. bude mít dovču, tak jsme šli dřív.

Lenidv: to je tady v tom období normální, že se tak budí a řve, Vikča to dělala taky, bylo to na palicu. Ta rýma bývá v kombinaci se zubama :wink:

Veru: vidíš, jak je to teď s Matyáškem super :wink:

Lenajsku: vydržať holka všechno se ustálí :wink:
16. pro 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj,
já jsem na mrtvici, totální kalamita na silnicích, v Brně jsem dostala takovej smyk, že jsem se málem otočila do kola a to jsme jeli fakt pomalu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Zítra má sněžit, autem radši nepojedu, dneska jsem toho měla dost. :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Auto jsem zaparkovala na okraji a vydala se pěšky. Byli jsme na masážích, pak jsem došla do Tesca a Matyáš tam spal 2hodiny v obchoďáku v kočáře. neskutečný :slight_smile: :slight_smile: . Tak jsem utratila nehorázný peníze a pak zavolala taťkovi, ať nás odveze, už jsem měla strach, strašně to klouzalo. MM uvízl v praze, ještě není doma, jede z Prahy už 5hodin :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Katy, tak návštěvu musím odvolat,já se fakt bojím, dneska byl můj první den na sněhu autem a měla jsem co dělat....
Leni, ale kdyby nevadilo, šla bych ven s kočárem a se psama pěšky, potkáme se na cestě odpoledne??
Lenajsku na zítra budu držet palce, ať to zvládnete. Zkoušíš malýmu kapat mlíko do očiček???
Zuzi zase chystáš manželovi buchtu??? :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 21:26  • Odpověz
Zuzi, tak jsi mě uklidnila s tím spaním i s tou rýmou. Jen už by to jako mohlo přestat :sweat_smile: Zuby nám fakt dávají zabrat :confounded:

Veru, v takovým počasí se fakt blbě jezdí. Tak to necháme na jindy. Ale na cestě bysme se potkat mohli, jen nevím, kdy se vymotáme z domu. Adík chodí spát hned tak ve 12, po každý spí jinak, takže až se vyspí nebo až po 3 hodině. A vida jak mu to v obchoďáku svědčí :slight_smile:
16. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
Veru tentokrát jenom buchtičku :grinning:

Leni: nevím přesně jak dlouho to trvalo, ale byl to děs to buzení, z ničeho nic řev a uklidnila se jenom u prsa, ty zuby to je zasranej hnus :angry:

Já jsem dneska jela Prostějov a zpět a docela to šlo, akorát pomalu :grinning:
16. pro 2009 ve 21:57  • Odpověz
Zuzi super... :wink: Joo, buchta... :grinning: :slight_smile: Jinak taky moc gratuluju ke kontrole. :wink:
Veru, týjo, fakt je to tam takovej mazec? A to takhle klouže i na zimních gumách? Týjo, snad zítra do Brna dojedem v pohodě... ještě, že se nic nestalo a dojeli jste v pořádku, fakt je to asi o hubu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
Jinak super, že Matyášek tak hezky spinkal... :wink: takže jsi utratila penízky, jo? tak to je fajne. :slight_smile: Já se chystám na sobotu, pojedem do Vyškova na návštěvu za taťkou a bude tam i moje babička z dědou, teď už vlastně prababička a pradědeček, tak se projedem po náměstí, zajdu do DMka, pak na nákup už na Vánoce, tak to penízky taky budou lítat...

A díky za připomenutí toho kapání mlíčka do očí, vyzkouším. :slight_smile: A díky za držení palců.

Leni, napsala jsem Ti do IP, kdyžtak mi prosím pak písni SMSKu, nevím jestli se tady na netu ještě potkáme, nebo ne... zítra už PC nezapínám.

Dobrou noc kočky, ať jsou broučci hodní... :wink:
16. pro 2009 ve 22:02  • Odpověz
A jak to tak čtu, tak zuby to je opravdu mazec.. to se máme na co těšit, co? :unamused:
Páá kočky!
16. pro 2009 ve 22:02  • Odpověz
Veru, Leni, škoda... :frowning2: Ale chápu, na těch silnicích to fakt není bezpečný! Tak se třeba domluvíme v lednu, budu se těšit! :slight_smile:
17. pro 2009 v 09:40  • Odpověz
Holky, myslím na Pavlu, snad dojdou brzy příjemný zprávy .... kdyby se vám někomu ozvala, tak písněte, ať jsme v obraze, jestli se něco děje ....
17. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
Ahoj holky, taky moc na Pavlu myslím a moc jí držím palce... snad se brzo ozve, a nebo nejlépe, snad bude mít malou brzo u sebe!

Jinak my jsme byli dneska v té dětské, na neurochirurgii nás vzali okamžitě, to byla pohoda, udělali píchanec a hematom odsáli, zítra ráno jedem na kontrolu a na očním jsme dostali penicilinový kapky, kapat každou hodinu a v noci každý dvě hodiny. Taky 3x denně odsávat nosík, aby tam prostě nebyla žádný hleny a v neděli na kontrolu. Pokud by to nebylo moc lepší, tak by proplachovali kanálky a pokud se to zlepší tak bez proplachů. Tak snad se to zlepší.
Já dneska už bez teplot, ale prso pořád bolí a je rudý, ještě uvidím do večera, homeopatika baštím a kdyby se to nezlepšilo, tak zítra skáknu na tu gyndu a nenechám se odbýt.

Malej je teď po kojení nějakej hodnej, musím to zaklepat. Za chvilku jdeme kapat, tak jsu jen na skok.
Moc všechny zdravím a ještě nakouknu, co Pája.

Katy, snad to v lednu vyjde... :slight_smile:
17. pro 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahojky Lenajsku, tak super, že už má Lukášek odsátý ten hematom. Posílají to i někam na rozbor? Brouček, taky má nemocný očenka... :frowning2: :frowning2: To je hrůza! Jak se tak dívám, tak na to asi trpí převážně chlapečci nebo co... Adámek, Jurášek a teď Lukínek... :confounded: Tak hlavně, aby ty kapky pomohly a nemuseli jste jít na ty kanálky.

Copak asi Pája.o?? Máte na ni někdo číslo na mobil? Abysme věděly, komu dá vědět, jestli si ji tam už nechali...
Moc na ni myslím, asi to chudinka nebude mít jednoduchý! :frowning2:

My už dnes máme za sebou víc jak hodinovou procházku, hezky jsme vymrzly, ale bylo to příjemný! Ten snížek tomu konečně dává tu správnou vánoční atmosféru :slight_smile: Ale prý na Vánoce má být obleva, bude pršet a asi nad nulou... Tak to je blbý :angry:

Jinak se musím pochlubit, že včera večer už jsem vyzrála na tu naši lumpici :grinning: Jak se mi vždycky trhala od prsu, tak jsem střídala prso a dudel a to zabralo. Když hezky pila, tak jsem ji nechala, jakmile se začala trhat, tak jsem jí dala dudel, trochu se uklidnila a po chvíli sála víc a víc, takže měla hlad, tak jsem jí zase vrazila prso... Takhle se to párkrát opakovalo a bylo to úspěšný, nakonec krásně usnula a spala mi cca od 20 hod až do půl třetí, úplně jsem čučela :grinning: Tak jen doufám, že to bude fungovat dál, tím bysme se mohly vyhnout i tomu Nutrilonu... Uvidíme :wink:
17. pro 2009 ve 13:12  • Odpověz
Copak asi dělá a jak se má naše Pááájulka??? Pavli, jestli občas nakukuješ, tak napiš aspoň ve zkratce, jak se vám daří a jestli už jste aspoň trošku z těch nemocí venku!

Leni, snad se ti to prso brzy zlepší! Musí to být nepříjemný! Jinak myslím, že to zvládáš perfektně s malým, jsi šikula! A jsi dobrá, že ho necháš vykřičet, to já nedokážu. Ale je fakt, že když Silvuška byla tak malá jak Lukášek tak vůbec neplakala. Teď už občas umí pěkně zakřičet. :slight_smile: Já jsem četla v časopisu Miminko, že děti do 1 roku by se neměly nechávat plakat. Že ti maličcí pláčou z nějakého důvodu, rozhodně ne bezdůvodně. Kromě plné plíny, hladu a bolesti to může být taky teplo... Takže tohoto já se nějak držím a říkám si, že když je jindy hodná a pak z ničeho nic spustí velkej křik, tak to má asi nějakou příčinu.
17. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Psala jsem si s Pájou, nechali si ji v porodce, ráno jí dělali zátěžový test, prý měla potom slabé kontrakce, dělali jí i Hamiltona... Tak se asi čeká, co dál, když se to nerozběhne, dají ji na normální pokoj :frowning2: To jsme si psaly v 11, nic nového nevím... Snad jí nebude vadit, že jsem to sem napsala :slight_smile:
17. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
Teri, díky za zprávy. Tak po tom oxytocinu by se jí to event. mohlo rozjet. Snad to nebude dlouho trvat...
17. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
jojo, snad jo, ať jsou holky na vánoce doma :slight_smile:
17. pro 2009 ve 14:32  • Odpověz
Teri, a jak vy s Baruškou válčíte? Vše ok?

Přidala jsem pár fotek :wink:
17. pro 2009 ve 14:32  • Odpověz
Ahojky holky,

to byl zase den ve tři hodiny mě probudil šílenej hlad, ale takovej jak se vám z hladu chce z ¨vracet tak jsem snědla kousek buchty , ale do šesti jsem se stejně převalovala v postely a moc nespala. Pak se mi udělalo znovu špatně, ale tak jinak až jsem valila zvracet to už je podruhé za tento týden vůbec to nechápu. Nejhorš na to bylo, že jsem se musela oblíkat a jet do porodky na kontrolu a pak ješté do¨dia poradny. Ráno jsem už do sebe nic nedostala jak mi bylo blbě.Přijely do porodky chudáka manžela vyhnaly ven, že ani v čekárně nesmí být když nejsou ty náštěvy :unamused: Hnedka nás vzaly na monitor a hodnoty opět ukazkové , malá se zase celou dobu snažila ty sondy odkopnout.Pak znova do čekárny naštěstí jsme měla dva suché rohlíky tak jsme je zblazla už jsem začala mít hlad. Na doktorku jsme čekaly skoro hodinu nevím co dělala, ale asi byla u přijmu jelikož jim tam jedna kočena dojela něco před nama a rodila. Tatínek snama byl chvilku v čekárně a byla sranda ho pozorovat jak byl roztomile nervozní.
Paní doktorka byla mladounká , ale strašně přijemná a musím říct , že vyšetření bylo super. Monitor, utz koukala i na průtok pupečníkem, měřila malou /no malá máme o 200g víc než minule, takže příště pokoříme hranici tří kil/
ptala se zda máme nějaké problémy a pak klasické vyšetření na koze. Závěr asi takovej , jsme otevření víc než minule, ale malá že je ještě vysoko. Bříško nám klesá a bohužel proti těm bolestem v rukách nic není jen vydžet.
Díky cukrovce a srdíčku by viděla porod na vyvolaní za 14 až tři týdny jestly neporodíme samovolně. Malá bohužel otočená pořád není a mám strach, že se ani neotočí takže za týden kontrola a uvidíme zda to půjde na normální porod či císaře. Takže první týden v Lednu by jsme ji začaly vyhánět :wink:
Mám už výsledky ze stěru na toho streptokoka a naštěstí ho nemáme aspoň něco. Celkově jsem odcházela s moc dobrým pocitem i když jsme tedy tam strávila ńěco přes dvě hodiny.

V dia poradně dobrý jen jsem dostala trochu sprduk jak mi bylo blbě tak jsem snědla ty dva rohlíky a nedala inzulín takže hodnota vyletěla. Ale jinak za profily byla zase odměna tak se to vykompenzovalo :grinning: :grinning: :grinning: Už jsem se sněma rozloučila a prý se uvidíme na zatěžovém testu po šestinedělí.
Tak to jsem se tedy rozepsala , jdu do sprchy a jdu si lehnout jsem grogy.
17. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
Myslím na Páju tak jestly jí bude někdo psát tak , že pozdravuji a ať jí moc netrápí :wink:
17. pro 2009 v 15:23  • Odpověz
Tak přece nějaký zprávy od Pavly, já na ni taky mám číslo .... tak snad se to trochu rozhýbe ...
17. pro 2009 v 17:34  • Odpověz
Holky, jen nakukuju, tak vidím přece jen nějaké info od PAvly, moc držím palce, aby se to rozjelo a bylo vše v pořádku...
Vyskočila mi zase horečka i přes Paralen, takže jdu ležet, MM se vrátí až kolem osmé, tak to musím vydržet. Zítra snad už ty atb zaberou.

Opatrujte se, zítra vás dočtu a budu reagovat, pokud mi bude trošku líp... páá kočky! Zdravím!
17. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
Katy, krásný fotečky, malá je už slečna veliká... :slight_smile:
Taky jsem dala jednu, a to z kyblíkování. Páá
17. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
Ahoj, dneska jsem celej den trčela doma, jsem se pěkně nudila:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Chudinka Pavla, ta má ještě před sebou dlouhou cestu :frowning2:
Mišičko malá už je kus, to je moc dobre, že hezky přibira, za chvilku ji uz budeš mit u sebe!
Katy už jsem Matyaškovi ukazovala fotku nevěstinky, moc se mu libila :wink: :grinning: :grinning:
Leni,jak se Lukáškovi líbí v kyblíku? Já včera koupala po dlouhé době v kýblu a málem jsem matýše utopila, jak už je velkej a tlustej, tak tam plove, nohy mu trčí nad hladinu a pěkně se nalokal :slight_smile: :slight_smile:
17. pro 2009 v 19:17  • Odpověz
Pája je pořád 2v1, zítra další zátěžák.... Ale prý je celkem v pohodě :slight_smile: No moc jí přeju, aby už zítra malá byla na světě :slight_smile:
17. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
Holky,díky za pochvalu Silvinky :slight_smile:
Veru, tak Matyáškovi se líbila, jo??? My těch nápadníků máme jaksi víc, tak si bude moct Silvinka aspoň vybírat :grinning:

Leni, fotka v kýblu je super, jen jsem se zděsila, jak malýho drží TM za hlavu.... :sweat_smile:

Chůdě Pája... :frowning2: Ale hlavně, že se cítí docela dobře. Hlavně jak říká Terča, ať už je zítra princezna venku. To se pak budou domů vracet akorát na Vánoce, to bude fajn! :dizzy_face:
17. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz
Ahoj kočky, je klídeček, kapání teď po dvou hodinách, tak to nebude jak přes den. Poprvé jsme odsávali odsavačkou na vysavač a ani se drobek nevzbudil, šlo to lehce. :slight_smile:
Katy, ohledně toho pláče.. někdy fakt nezabírá mám pocit, že nic. Ani chování, ani hlazení po bříšku, ani dudlík, ani povídání, ani zpívání, ani přebalení, ani když si ho vezmu do postele a ležíme spolu a někdy ani prso ne... tak to fakt pak jedině už nechat vyřvat... ale já mám podezření, že začal takhle plakávat od víkendu, kdy mi už nebylo nic moc, to prso jsem už v neděli neměla moc OK, on tím pádem míň saje, taky asi vycítí že mi není moc OK, prso je horký... do toho to můžou být i ty očka, takže tam prostě pomůže jen a jen vytírat, masírovat ten kanálek a kapat... bohužel se mu to vůbec nelíbí a já se mu nedivím, ale to je jediná varianta jak je zdravit.
A máš pravdu, všímám si, že na očka nějak trpí víc naši chlapáci, i Matyášek od Verči měl nějaký zakysaný očka co si vybavuju... jemu se to táhne od narození, kdy měl zkaženou plodovou vodu a už v porodce jsme kapali, ale slabý kapky.
A s tím kyblíkováním, ono to vypadá na fotce dost děsně, ale MM ho vlastně jen přidržuje, ta voda ho vážně nadnáší, MM ho nedrží nijak silou. Teď naposledy byl prý totálně uvolněnej, takže žádná křeč... jak bude držet hlavičku sám, tak už držet nebude potřeba. A když se mrkneš na netu na fotky z koupání v kyblíku, tak tam se všechny malý mimča drží za hlavičku. :slight_smile: Já jsu ráda že ho máme, zabírá daleko míň místa a fakt se mu tam líbí. Jen teda nevím jak bych ho třeba koupala sama...

Míšo, takže Tobě se to kočko už taky pěkně krátí... super, že jsi na diebetologii už skončila a půjdeš tam až po šestinedělí... fajn. :wink:
Fajn taky, že jsi narazila na příjemnou doktorku. A snad malá začne putovat dolů, aby nebyla moc vysoko... takže to taky vypadá na KP, no to je něco... :slight_smile: Ale vy to určitě zvládnete!

A Teri, díky za info od Páji, tak snad zítra... :wink: Budem držet palce, všechny co máme!

Kočky, dobrou noc přeji, mějte se fajn a opatrujte se!
17. pro 2009 ve 22:02  • Odpověz
Veru, dívala jsem se na fotečky a malej je už pěkně velkej chlapák.. moc pěkný! :wink:
17. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz
Dobré dopoledne holky,
tak co Pája? Žádné zprávy, Teri?? Snad moc netrpí... :frowning2: Já si stejně myslím, že jestli malá bude trošku větší, tak že ji císař nemine.... :unamused: :frowning2: Nevím, jestli tu někde psala Pavla poslední odhad váhy..
18. pro 2009 v 10:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.