• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ahojte holky, tak nás dneska pustili domů. jsme strašně ráda. Vánoce v porodnici nic moc, ale hlavně, že už je malá s náma. Nejhorší bylo to čekání. Od 17.12. jsme byla v porodnici a jen pořád chodila po chodbách a 3x denně na monitor a všude kolem mě plakali miminka a pořád někdo rodil!!! Zítra Vás dočtu a napíšu, jak to všechno probíhalo. Jen jsem Vás chtěla všechny pozdravit a poděkovat, že jste na nás myslely. Zítra dodám i pár foteček :slight_smile:
28. pro 2009 v 17:10  • Odpověz
Ahoj kočky, jen v rychlosti než půjdu kojit, Páji, ještě jednou veliká gratulace a vítej doma, muselo to být fakt na palicu, když kolem všichni rodili a Ty pořád ne... ale malou už máš u sebe a už bude jen dobře... na fotečky se moc těšíme. :dizzy_face:
Teri, díky za zprávy, takže Nelinka je krásná, to věřím... :slight_smile:
Míšo, na zítřejší kontrolu moc držím palce, tak pak napiš co a jak, nebo písni SMSku, díky... :wink:
A s tou rýmou, to je pech, ale hlavně že už v krku tolik nebolí a snad teploty nejsou... ať je brzo líp!!!

My se máme fajně, Lukajda je dneska moc fajn, už se víc usmívá a taky už zaostřuje, už se dívá ha barevný věci a někdy se i otáčí... jen pasení koníků nám moc nejde, ale snažíme se... :slight_smile:

Jak vy ostatní se máte po Vánocích? Ještě doznívá určitě atmosféra... :slight_smile: :dizzy_face:

Opatrujte se a ať nejste marůdci!
Páá, všechny zdravím!
28. pro 2009 v 18:03  • Odpověz
Páji, oni vás teda pustili až dnes?? Škoda, že ne už včera....
28. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
Pavli.o ahoj, vítám tě doma !!! To čekání a všude plačící miminka, to znám, deptající pocit, že se nikdy nedočkáš ... ale hlavně že jste už pohromadě !!!§
28. pro 2009 ve 22:21  • Odpověz
Ahojky holky, tak pořád 2 v 1 , odpo se valí na kotrolu tak jsem zvědavá jak dopadnem. Od rána se nám motá hlava tak asi ze zad doufá, že né z tlaku. V krku nebolí teploty nejsou jen tá rýma.,

Páji vítej doma a teď už bude jen a jen dobře :wink:
29. pro 2009 v 09:46  • Odpověz
misi, už jsi měla mít odrozeno, ne?:grinning: to je vidět, že se Dr. nedá moc věřit :slight_smile:
29. pro 2009 v 09:53  • Odpověz
asi malá čeká, až budeš fit :slight_smile: A to motání od zad může být, to znám :frowning2: tak se vykurýruj :slight_smile:
29. pro 2009 v 09:54  • Odpověz
No měla, doktorka byla asi stěch svátku nějaká popletená :grinning: :grinning:
29. pro 2009 v 09:54  • Odpověz
Misi držím pěsti :wink: Dala jsem do alba pár fotek, tak můžete mrknout, dočíst asi dnes nestihnu :unamused:
Teri, pustili nás nakonec až v pondělí, protože mě chtěli vzít ještě na UTZ a malá nebyla ještě naočkovaná :unamused: Ale hlavně, že už jsem teď doma. Už byla dnes u nás i paní doktorka :slight_smile: Všechno v pořádku a o víkendu už můžeme vyrazit s kočárkem ven :slight_smile:
29. pro 2009 v 16:27  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsme zpátky z kontroly a nenechaly si nás tam :grinning:

Tak po pořadě malá ještě pořád není otočená tak snama doktorka začala mluvit o tom, že existuje nějaký hmat na otočení atd.... a že tam je právě doktor který to dělá tak , že mám počkat a domluvit se sním. Dr nám udělal utz a naznal , že to nepůjde máme na ten zákork málo plodovky a velké mimi odhad váhy je 3,400kg :grinning: :grinning: Tak nám nabídl, že se domluvíme na CŘ. Což jsem odmítla, že to chci vyzkoušet porodit normálně. Moc nám to nevymlouval, ale že by to tedy mělo být brzo takže jestly se nám to nerozjede samo což opět říkal po vyšetření na koze , že to vypadá nadějně CS 7 a jsme krásně nachystaný tak nastupujeme 4.1.2010 na vyvolání a slíbil mi, že ten den prostě malá půjde ven :grinning: :grinning: Takže žadné trápení třeba týden vyvolávání nic takového. I když v den vyvolání může být vše jinak malá se nějak blbě natočí či hodně moc přiberem tak nakonec se třeba císaři nevyhnem. :unamused:
29. pro 2009 v 17:35  • Odpověz
Páji, to je krásnej uzlíček, úplně jsem se rozněžnila :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Misi, to je fajn, že to chceš zkusit normálně, budu držet pěsti, ať to jde v pohodě!! Ty jo, takže do týdne bys měla mít malou na světě :slight_smile:
29. pro 2009 v 17:57  • Odpověz
Ahoj kočky

Páji.o, vítám tě doma... malá je nááádherná beruška :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Míšo, klobouk dolů, že to chceš zkusit klasickou metodou-budu držet palce!!!!

Já jsem hodila do Alba aktuální foto bříška, tak jestli chcete, můžete mrknout.

Mějte se všechny moc pěkně a ať vás dětičky moc nezlobí.
29. pro 2009 ve 20:35  • Odpověz
Misi, tak to je super, že už bude malá brzo venku. Neboj, my měly týden před porodem odhad váhy 3500g a podívej, malá měla o týden později 3200g. Ty ultrazvuky jsou často spíš nadsazený. A porod koncem pánevním fakt nebyla taková hrůza. Akorát teda to nastřižení je bohužel větší a musíš být fakt při vědomí a hodně poslouchat instrukce doktorů. Já když to tak zpětně hodnotím, tak bylo pro mě horší těch 5 dní před porodem, kdy jsem je čekala a samotnej porod jsem brala jako vysvobození :slight_smile: Taky jsem měla podle doktora málo plodové vody na to, aby se malou snažili nějak otáčet. Ale když mi praskla plodová voda, tak jsem měla pocit, že to bylo nejmíň 3 litry :grinning:

Holky, tak tady je popis našeho porodu včetně hospitalizace:
Do porodky jsem šla na kontrolu toho 17.12. Na příjmu byl Houbal a říkal, že bych měla už zůstat v porodnici, ale že pokud bych chtěla, tak mě pustí a můžu nastoupit až v pondělí. Tak jsem se ptala, co se bude dít, když nastoupím hned, řekl, že mi udělají zátěžový test, když to nezabere, tak další den znovu a pak eventuelně tabletku na otevírání cest. Tak jsem řekla, že není na co čekat a že tam teda rovnou zůstanu. Přijali mě, udělali UTZ, odebrali krev, moč atd. a pak mi dali ten zátěžák. Vyvolalo to mírné kotrakce, ale pak to přešlo. Nic se nedělo, takže mě pak poslali na pokoj. Další den (v pátek) pak přišla velká vizita s panem primářem, pozvali si mě na vyšetření (mimochodem nejhorší, co jsem zažila, místnost asi 1,5 x 1,5 m, asi 8 doktroů a sestřiček, já na koze a primář ve mě snad až po krk, hrůza) a závěr byl, že budeme čekat, žádné vyvolávání nebo něco podobného a doporučeno chození po chodbách a po schodech. Šla jsem ještě jednou na UTZ, aby ověřili velikost mimča a odhad byl těch 3,5 kg. Na to, že je to limitní váha na porod KP, mi bylo řečeno, že se KP rodí do 3,6 - 3,7 kg, takže klid. No moc klidu mi to teda nepřidalo. Pátek, víkend a pondělí jsem strávila chozením po chodbách. Byly jsme tam 3, ale já teda jediná s KP. Tak jsme společně procházely celou nemocnici. No kdyby jste někdy potřebovaly plánek vyškovské nemocnice, tak se v klidu obraťte na mě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: První z holek porodila v sobotu, druhá v pondělí a já začala být docela zoufalá a v úterý ráno už to na mě fakt dost dolehlo, takže jsem se rozhodla, že na vizitě se ozvu. Na vizitu přišel mladej sympatickej doktor, tak jsem mu řekla ať se nezlobí, ale že už je to tam pro mě fakt na mozek a že budou svátky, to se mnou nikdo jistě nic dělat nebude a po svátcích v pondělí budu už 12 dní po termínu a to je dost i na normální porod, natož KP. Tak řekl, že se domluví se zástupcem primáře (primář měl od pondělí dovču) a pak přišel, že mi udělají další zátěžovej test. Ten taky nic nevyvolal a tak se na mě přišel podívat ten zástupce, řekl, že nález je pořád stejnej a že se to nechystá, takže mi tam zkusí zavést tabletku. Že je prý možný, že začnu hned rodit nebo to aspoň připraví porodní cesty a další den by se dal když tak další prášek. No prášek mi zavedl v 13 hod. a na monitoru ve 3 hodiny samozřejmě žádné kontrakce, pomalu rovná čára, tak už jsem byla smířená s tím, že zase nic a že zas strávím další noc na pokoji. Pak přišel přítel a začali jsme spolu chodit trošku svižnějším tempem po nemocnici a každý schody, který jsme potkali jsme vylezli úplně nahoru a dolů. V 6 jsme se vrátili na pokoj a mě začalo trošku pobolívat břicho, něco jak při menstruaci a začalo to být pravidelně po 4-5 minutách. Ve 20:00 jsem šla na monitor a tam už byly konečně nějaké kontrakce, poslali mě ale na pokoj, že to ještě není nic a že to může přejít. Ve 22:30 jsem měla přijít znovu, aby se zjistilo, jestli se něco fakt nezačíná dít. Tak jsem do té doby skákala na pokoji na baloně. Ve 22:30 už byly kontrakce na monitoru větší, i když já to cítila furt stejně :slight_smile: Přišel zástupce primáře, který měl zrovna službu, že mě teda vyšetří, řekl, že už jsem na 4 cm otevřená a že mám za sebou zhruba polovinu porodu a že mi asi za půl hodiny, za hodinu odteče voda. Odešel a voda rupla. Bylo toho hrozně moc a teklo to intenzivně snad půl hodiny!!! Volala jsem příteli, ten přijel, dali mě na porodní box a bolesti se postupně stupňovaly. Ale dalo se to. Do jedné hodiny jsem se v pohodě smála. V jednu mě připojila asistentka na monitor a tam už byly kontrakce, který se nevešly ani na ten papír :grinning: Asistentka mi pak řekla, že ve 3 hodiny uděláme další monitor, že to bude určitě na celou noc, že ty konce pánevní se otevírají pomaleji. No tak po půl druhé už jsem začala víc a víc oddechovat, tak zavolala doktory. Ti přišli, vyšetřili mě ... nejhorší bylo, že mě vyšetřovali v době té kontrakce, to bylo nepříjemný. No a řekli, že to bude tak do hodinky venku, že ještě počkáme, jak ucítím tlak na konečník, to jsem začala cítit asi za deset minut, tak mě nechali připravit na porod. Rodila jsem na lehátku s nohama hodně nad sebou, prý se tak KP normálně rodí, protože je potřeba dobrý přístup. Pak se počkalo pár kontrakcí, než viděli, že už je ten tlak fakt velkej, připojili mě na kapačku s oxytocinem a začalo tlačení. Ani nevím, jak dlouho to trvalo, jen vím, že jsem slyšela všechno strašně z dálky, ale poslouchala jsem, co mi říkají. Kontrakci jsem měla prakticky pořád, díky té kapačce, takže jsem furt tlačila. Pak jsem cítila jak prošel zadeček a tělíčko a pak mi všichni říkali, že je to teď nejdůležitější, že musím hodně zatlačit. No a pak vyšla hlavička. Přítel mi pak říkal, že to nebylo nic pěknýho, když viděl zadeček,nožičky a hlavička zůstala ve mě. Říkal, že to bylo, jak kdyby vytahovali králíka. Prý se při tom dělá nějaký speciální hmat, že doktor to dítě pak vytáhne za čelist. Prý mi přitom taky doktor i asistentka tlačili hrozně na břicho, já o tom vůbec nevím. Jsem ráda, že jsem to neviděla. No a najednou byla malá venku. Bylo 2:40. Otevřela jsem oči a měla jsem nad sebou její hlavičku, jenže jak byla nalokaná, tak nebrečela, takže jsem jen slyšela, jak všichni spěchají s pupeční šňůrou a odběhli malou odsávat. Těch pár vteřin, než začala křičet bylo strašně dlouhých a shodli jsme se s přítelem, že to bylo fakt nejdelších pár vteřin v našem životě. Vůbec nevím, co se se mnou v tu chvíli dělo. Přítele pak zavolali, že se může jít podívat na mimčo a já jen čekala, až příjde a řekne, že je malá v pořádku. Asi mi mezitím porodili placentu a pak mě začal doktor šít, ale moc z toho fakt nevím. Vím jen, že mi pak malou přinesli, přiložili k prsu, vyfotili nás a pak ji, broučka odnesli. Doktor mě mezitím šil a já toho naštěstí moc necítila. I tam, kde říkal, že mě to asi bude bolet, že to tam nemůže umrtvit, jsem skoro nic necítila. Naopak jsem cítila to nastřihávání během porodu, ale to bylo jen takové štípání, taky nic hroznýho. No a to byl náš porod. Mám to ale místama dost v mlze a dost časově spletený, takže asi by to líp popsal přítel :slight_smile: jsem moc ráda, že tam se mnou byl, byla to strašná pomoc a udržoval mě pořád v dobré náladě. I proto to, podle mě, šlo nakonec tak rychle!!! :grinning: Šití teda dost bolí do teď a pořádně si ještě nemůžu sednout, ale kojení nám jde v leže, sice s kloboučkem, ale jde to, což je nedjůležitější :slight_smile: A fakt mám zpětně pocit, že ten porod zas nebyl nic tak strašnýho!!! Akorát byl nepříjemnej ten tlak, ale bolest jako taková byla v pohodě, myslela jsem, že to bude horší...
29. pro 2009 ve 20:40  • Odpověz
Luci, krásný břišenko :wink: i kočárek :slight_smile:
29. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ahoj Pájulko, vítej ty i Nelinka doma! :dizzy_face: Je rozkošná!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To není možný, že i ti naši broučci byli takoví drobečci :grinning:
Jak tak čtu, tak jsi měla porod fakt dobrej na to, že jsi tam "trčela" tak dlouho. To muselo být fakt na palicu, to se ti nedivím, že už jsi se ozvala, to jsi udělala dobře :wink: Jsi šikulka, že jsi to tak dobře zvládla. Je to zvláštní, že to každý prožívá jinak, já zase necítila nástřih, porod jo, a to šití byl doslova humus... Důležitý je, že to máš za sebou, krásnou zdravou holčičku u sebe a jste šťastní :slight_smile: :slight_smile:
Kojíte s kloboučkem, jo? Máš malý bradavky? To nevadí, hlavně když vám to jde :slight_smile:

Luci, pupíček máš teda solidní :slight_smile: :slight_smile:

Míšo, tak ještě nic? Tak to jsem zvědavá, jestli půjdeš na vyvolávačku nebo malá vykoukne dřív sama od sebe.. Držím palce! :frowning2:
29. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
Teda Páji, jsem si zas normálka pobrečela :grinning: No hlavně že už je mala v pořádku na světě :slight_smile:
30. pro 2009 v 08:06  • Odpověz
Páji dík moc za tvůj popis porodu jen jsi mě utvrdila v tom zkusit to normálně i když mě všichni kolem odrazují :wink:

Holky v noc nám odteklo trochu hlenové zátký, ale jinak jsme pořad 2v1 :wink:
30. pro 2009 v 09:57  • Odpověz
ahoj holky,
vánoční svátky byly docela hektický, první "klidný" den byl až včera. Neustále jsme někde byli, ani jsme si moc neužili rodinné pohody. Docela jsem už byla naštvaná, že místo toho, aby všichni jezdili k nám, objíždíme my je.. Všichni chtěli malýho vidět. Asi z toho neustálýho cestování dostal Jurášek rýmečku, chrochtá jako prasátko, pořád plače, skoro nespinká.. Je mi ho hrozně líto. U dr. jsme byli, ale kromě kapek do nosánku nic nemáme... Musíme počkat, až to přejde. Vysávám nosík jak divá, ale asi to má pořád v dutinách a nejde nic ven. :frowning2:

A aby toho nebylo málo, na štedrý den ráno nás v ložnici vytopili sousedi, takže tady před chvilkou byl pojišťovák si to nafotit. Ložnici máme vedle bytovýho jádra, takže to po něm z koupelny steklo a nasálo se do zdi a stropu... No, až bude lepší počasí, čeká nás další malování... :angry:

Až bude čas, hodím fotečky s naším vánočním dárečkem Juráškem :slight_smile:

Paji, ty sis teda užila, holka. Hlavně, že je Nelinka venku a dělá ti jen radost :slight_smile:

Míšo, drž se, malá může být na světě co by dup :slight_smile: Třeba to bude novoroční dítě :grinning:
30. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky, přeji pěknej podvečer...
Byli jsme dneska na kontrole u dr, chtěla ho převážit ještě před tou šestidýdenní prohlídkou, tak jsme dopadli tak, že nepřibral to, co by měl, ani nedosahuje spodní hranice tabulek, takže budu krmit tím způsobem, že jednou budu kojit, pak podruhé dávku Nutrilonu a pak zase kojit.. a na noc Nutrilon. Malej mi z prsu prostě nevysaje to co má, bo u toho pořád usíná, budit nepomáhá a navíc pak pořád plače, asi hlady... tak ode dneška poledne najíždíme na tenhle systém a jsu zvědavá, jak to bude fungovat. Za 14 dní mu bude 6 týdnů, jdeme 6/1 na kontrolu znova, tak jsu zvědavá, jak na tom bude. Doufám že už začne víc přibírat a tím pádem bude i spokojenější a míň uplakanej a já tím pádem taky klidnější... dneska po tom Nutrilonu v poledne úplně vytuhnul, takhle spokojenej po mým mlíčku nikdy nebyl... nedá se nic dělat, asi postupně ztratím mlíko, ale hlavně, aby malej přibíral a byl spokojenej... budu taky odstříkávat, tím se prý taky podporuje laktace, ale je jasný že mimčo je mimčo.. ale co nadělám, když mi u prsu usíná... :confounded:
Takže nemá ani 4 kila v měsíci, má 3650g... ale my to doženem!

Jdu vás dočíst, ještě jednou vítám Páju doma s Nelinkou a moc gratuluju a Míši moc držím palce... :wink:
Pá, pěkný večer, jdu dočítat.
30. pro 2009 v 17:18  • Odpověz
Chtěla jsem reagovat, ale bohužel není moc času, malej zase klasicky pláče, tak to bude na dlouho, než ho uklidníme...
Páji, díky za popis porodu, hlavně že vše dobře dopadlo, přítel Ti byl určitě obrovskou oporou a primář, to je bez komentáře... :angry: :angry: Ale malá za to ve určitě stojí, je vážně moc kouzelná... :wink: Mně taky šití vůbec nebolelo a nástřih docela hodně snad víc jak porod, ale já měla epirudál... jseš dobrá, žes zvládka KP...

Holky, budu na ostatní reagovat příště, teď musím za malým...
30. pro 2009 v 18:28  • Odpověz
Ahojky holky. Paji.o malá je kouzelná a samozdřejmně vás vítám doma. Porod nebyl u vás taky zrovna procházka růžovou zahradou.

Lenajsek: S tím krmením jsem to dělala úplně stejně jako ty. Jednou mateř. mlíko a podrué umělý. Když jsem to řekla doktorce, tak mi řekla že to dělám špatně. Že mám vždycky nakojit a pak kdyžtak dát umělý. Že se mi bude málo tvořit mlíko, když malej bude tahat vždy ob jedno krmení. Nechci ti radit každej to má jiný, já jen, že stím mám zkušenosti.
30. pro 2009 v 18:32  • Odpověz
Leni, Alča má pravdu, taky bych nevynechávala kojení, mlíko se dělá podle toho, jak moc kojíš, takže takhle bys o něj spíš přišla...
30. pro 2009 v 18:44  • Odpověz
Leni a to ti jako řekla dětská, ať to tak děláš? Protože mně dětská hned na první návštěvě říkala, že tohle v žádným případě, že se to mlíko "nehromadí", prostě se vytvoří to, co mimi vypije, takže když kojení vynecháš, rozhodně nebudeš mít víc mlíka...
30. pro 2009 v 18:51  • Odpověz
Pavlil.o: tak jak čtu, tak to čekání se oplatilo, pak to byl fičák, já mám taky některý chvíle v mlze, a poslední hodina mi nějak splývá, připadá mi, že to trvalo chvíli, prostě pocity zkreslují ten časový posun ..... Nelinka je nádherně jemňoučká holčička, moc krásná fakt! .... co babička a děda? Ti musejí být nadšení! Zástupce primáře mě nakonec rodil taky, super mužskej, fakt ! Jen díky němu to bylo bez problémů ...

Lenajsku, Lukáškovi všechno nejlepší k 1 měsíci ! .... já teda čím víc kojila, tím víc bylo mlíčka ... to je moje zkušenost ...
30. pro 2009 v 19:46  • Odpověz
Ahoj holky

Páji vítej doma, malá je fakt božská, četla jsem Tvůj porod a úplně mi tekly slzy, hlavně ten konec mě dojal :dizzy_face:

Lenajsku: myslím, že to je úplná blbost jednou kojit a pak ne, mlíko se tvoří podle potřeb dítěte, jak píšou holky, dát to UM až po kojení.

Mě Vikča u večerního kojení pěkně štvě, tak strašně mě kouše a furt se pouští a pak se zase zakousne, no uvidíme co bude dál, každopádně mě to pěkně štvě. Od včerejška máme další zub, aĺe další je na krajíčku, my se toho snad nezbavíme, do toho kašle a má trochu rýmu :angry:

Páji: taky mě sere, že musíme furt někam jezdit my :angry: Jo a sousedi to je radost.

Míši ať to máš brzo za sebou :wink:
30. pro 2009 v 19:57  • Odpověz
Holky tak jsme dala ještě poslední břuch do alba kdyby měl někdo zájem :grinning:
30. pro 2009 ve 20:27  • Odpověz
Míši hezký bříško, no bodejť by se princezně chtělo ven, vždyť tam musí být tak krásně :dizzy_face:
30. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz
Holky, tak malej je napapanej a snad bude za chvilku spát, tak píšu.
Páááji, to mě mrzí, že musíte někam jezdit vy a návštěvy ne za váma, to je fakt na pytel. Ještě má rýmu Jurášek, ach jo, tak snad to brzo zmizí... držím palce. A s těma sousedama, to je taky něco... :unamused: :frowning2: Když se daří, tak se daří, co? A pořád malej tak plače, to mě moc mrzí... pořád na vás myslím, jak to zvládáš, snad se to brzo spraví...

Luci, týjo, pěkný bříško... jsu fakt zvědavá, kam Ti až poroste. :wink:

Míšo, už je Ti líp, nebo moc ne? Snad už aspoň trošku jo... jinak to je fajn, že víš konkrétní termín, kdybys náhodou neporodila do té doby sama, tak že bys šla 4/1 na vyvolání... ale snad se malé zachce na svět do té doby samotné a nebudou muset porod vyvolávat... uvidíš. Moc držím palce, aby vše probíhalo na jedničku. :wink:

Páji, zavzpomínala jsem si na svůj porod, díky za popis, já jsu děsná, ještě jsem ho nenapsala... nějak nebyl čas, bo co... :unamused:

Holky, díky moc za info o tom kojení+dokrmu... jo, takhle mi to řekla dětská, ale bylo to hrozně v rychlosti, bo malej prostě zase celou prohlídku proplakal, já jsem pomalu neslyšela ani co mi říká, tak to příště s ní proberu podrobněji. Taky jsem to dneska náležitě obrečela, že se mi tím pádem asi přestane tvořit mlíko, když budu dávat jednou UM a jednou kojit... že malej pak bude chtít už jen UM a nebude chtít ani to moje odstříkaný, natož se přisát k prsu... mám v plánu prostě hodně odstříkávat, tím se taky tvoří mlíko, ne?
On totiž největší problém s naším kojením je ten, že mám Lukina asi 45 minut, někdy i 50 minut u prsu, z toho třeba půlku prospí, pak ho od prsu oddělám a řve... takže jak mám poznat, kdy kojení ukončit a dát UM? A kolik toho UM? Chci mu dávat i to co třeba odstříkám, aby neměl ty dokrmy jen z UM... no jako je to věda jko prase, zabírá to šíleně moc času a s takovou fakt nebudu dělat nic jinýho než kojit, odstříkávat a teď ještě dělat UM... ale hlavně, aby neměl malej hlad a fakt přibíral a byl víc spokojenej... pořád si říkám, kdy se to zlepší, ale zatím se mi to moc nezdá, tak jsu z toho taková špatná.. ale snad se to někdy zlomí.

Marti, moc díky za přáníčko, dneska přesně o půl šest večer začal plakat, tak si asi vzpomněl, co dělal před měsícem... :grinning: :slight_smile:

Zuzi, taky to nemáš jednoduchý co tak čtu... tak ať se malá rýmy a kašle zbaví, držím palce, a zuby ať konečně vyrostou...

Páji, Ty kojíš taky s kloboučkem? Taky se Ti malá nepřisála k bradavce? Ale na porodním sále se přisála, ne? To mně Lukášek ne... :frowning2: Tak hlavně že to jde, já taky pořád kojím s kloboučkem, občas Lukin vezme bradavku, ale až poté co oddělám klobouček a jen z jednoho prsu. Kdybych neměla klobouček, nic nenakojím...

Holky, jdu odstříkávat a do sprchy... krásnou dobrou noc přeji a zítra pěknýho pohodovýho Silvestra!!!

Zuzi, zítra se uvidíme jak jsme si psaly...

Páá, všechny moooc zdravím!
30. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz
Míšo, bříško teda mazec! :wink:
30. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz
Leni, jestli najdeš trochu času, zkus to prostudovat tady, nebo se přímo zeptat... http://kojeni.net/databaze.php?mc=26
30. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.