• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Tak Lukinek usnul s plínkou přes oči. Výbornej vynález. :grinning:
10. únor 2010 v 11:01  • Odpověz
Holky, koupila jsem malá v DM usínáčka, znáte to? Je to něco na styl plínky s hlavou plyšáka, tak by mě jenom zajímalo, jestli s tím ty miminka fakt spí :slight_smile:
10. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
ahoj holky, po delší době zdravím. Prostě vůbec nemám čas... Děje se tolik věcí, Jurášek mi dává docela hodně zabrat...
Mám pocit, že pořád bojuju s kojením, chvilku dobrý, chvilku míň mlíka, máme tak 3 dny po sobě večerní kojení před spaním s flaškou, 2 dny večer moje mlíko a tak různě furt dokola. Navíc někdy u kojení, nebo spíš po kojení tak hrozně hystericky řve... :frowning2: Někdy mám úplně zalehnutý ucho, jak mi do něj řve, když ho chovám a snažím se ho uklidnit. A řve ikdyž dostane flašku...
Noci se nám taky kazí, většinou do těch 20h usne, ale budí se už kolem půlnoci, pořvává, hází sebou v postýlce, pláče...
Navíc, když dlouho nekaká, tak ani nechce papat a po kojení blinká...

Včera jsem konečně koupila novou hrací deku. Nakonec z druhé ruky, používanou. Když jsem si konečně znovu po prvním fiasku s dekou vybrala, tak jsem ji 2x objednala a 2x mi po týdnu řekli, že ji nemají skladem (ikdyž na netu měli napsaný, že ji skladem mají). Nakonec jsem obvolala půlku republiky a zjistila, že ji nemají nikde, protože ji výrobce od listopadu ještě nedodal.. Máme Tiny Love, Kick and Play. Je super a malýmu se v ní docela líbí :slight_smile: Hodím fotečku.
S tou první dekou, co jsem objednala, šílený fiasko. Měl to být Fisher Price, na netu fotky s logem, cena skoro stejná...Objednala jsem, jela si vyzvednout do kamenné prodejny, dovezla domů a až potom, co jsem to rozdělala a pořádně prohlídla, jsem zjistila, že je to jen čínská napodobenina Fisher Price. Nevěřili by jste, ale i krabice stejná, lišilo se to jen v pidi maličkostech.. A samozřejmě to byl totální šunt. :angry: Krabici jsem nakonec zalepila, vše naskládala zpátky a celý víkend řešila, jak to vrátit. No, nakonec jsem tam po víkendu zavolala a jen řekla, že to chci vrátit, že to není to, co jsem očekávala a paní na mě hned spustila, že tam není napsaný, že je to Fisher... Moc dobře to věděla a asi nejsem první, kdo to chtěl vrátit. Ale k jejich dobru nutno říct, že zboží ani neprohlídli a okamžitě mi vrátili peníze.
10. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
chjo, zase tam má překlepy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: já už fakt neumím ani psát..
10. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
10. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
Jinak ho mám v Albu
10. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
Míši, vy si s Verunkou fakt užijete, ale bojujte, holky, držím vám palečky. Všechno bude dobrý :wink:

Leni, Lukášek teda krásně roste a vidím, že taky pořád něco řešíte...

Jak hodně řešíte to spinkání, jak používáte plínku, tak to je dobrý vynález. :wink: Já mám jiný fígl. Poradila mi ho sousedka, zasloužilá matka... Dávám malýmu k hlavě moji noční košili, cítí z ní můj "pach" a má pocit, že jsem u něho, uklidní se a usne. :slight_smile:

Luci, vidím, že malá bude na světě každou chvilku. Už bys to chtěla mít za sebou, co? Toho usínáčka - přítúlníčka mám taky, ale malej to totálně ignoruje.

SNad se polepším a budu sem chodím víc. Denně dělám aspon 2 nebo 3h pro naše byt.družstvo, zakládáme SVJ a je to náročnější, než jsem čekala. Navíc máme 2 nový majitele bytů, totální rejpaly, kterým se pořád něco nelíbí, všechno je podle nich proti zákonu .... No, takže samé radosti. :confounded:
10. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
autor
Ten náš kolibřík tady zas pobíhá s mým mobilem, tak mám chvilku :grinning:

Luci, tos mě pobavila s tím Adámkem :grinning: , ale pokud zatím jen tahle hláška ze školky buď ráda, já když kolikrát slyším co neteř ze sebe vyplodí za moudra co slyšela ve školce jdu do kolem :grinning: , to jsem fakt ráda, že Mat ještě nemluví :grinning:

Ali my jdem v březnu na preventivku, tak se tam Dr. zeptám, snad by se to vyřešilo taky max nějakýma těma vložkama, díky bohu že doby kdy děcka spravovali ve stylu forrst gump jsou pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes:

li: Jééé já nestíhám jedno, takže druhý zatím čeká někdy v daleké budoucnosti :grinning: Po včerejším srazíku fakt obdivuju maminy s dvojčatama víc :slight_smile: Manža se ještě večer divil proč má v posteli tyčinky :grinning:

Raduli ty hubneš nebo co :grinning: Ty týdny u Tebe taky pěkně poskočily, za chvíli Tě budu potkávat s kočárkem :dizzy_face:
10. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
paaaji, tak ta deka to je hustý, že jim to není ani blbý prodávat napodobeniny za cenu originálu :angry: Ty družstva chápu, my sme se zakládali před 2 lety, stačí jeden člověk a donekonečna se hlasuje :sweat_smile:
10. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
autor
Luci, toho tu hračku sme měli, jen my ji teda kupovali pod názvem slintáček :grinning: a název seděl, Mat to jednu dobu furt žužlal, ježiš to už je tak dávno :dizzy_face: :wink:
10. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
K rodičákům - já si asi taky nakonec dám na 3 roky, chtěla jsem sice původně ty 2 roky, ale začíná se mi doma docela líbit :slight_smile:
A o mateřské mi radši ani nemluvte. Mě to kleslo skoro o 5 tis, ale když si spočítám, kolik peněz jsem odváděla do systému, tak jsem pěkně naštvaná...
Když mateřská navazuje na předchozí rodičák, můžete si zvolit délku novýho rodičáku. Když nenavazuje a jste mezitím jako by "nezaměstnaný", tak nemáte nárok na mateřskou a na rodičák musíte rovnou na 4 roky... Tak to podle mě funguje... :confounded:
10. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
Aha, tak uvidíme jaký to bude mít úspěch, každopádně díky za info.

Holky, mě dneska ty písmenka přeskakují, že už nechápu na co myslím, když píšu. To těhu mi už doslova vlezlo na mozek :angry:

Hani, to mluvení přijde a to potom budeš čučet jako já :grinning: :grinning: Kde jsou ty časy, co to umělo tak max. "mama, tata, papu.." a teď no coment :zipper_mouth: :angry:
Kolik má neteř?

Paji, ahóóóóój mamino. Tebe jsem tu už hrozně dlouho neviděla. Koukám, že s malým pořád tak nějak bojujete, ale náhodou to i tak zvládáš :wink: S tou dekou teda čučím!!!! Ještě že to od tebe vzali a vrátili ti peníze.
10. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Hani, já to mám v družstvu a SVJ stížený tím, že jsem předseda... :unamused:
10. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Pavli, já stejně doma 4roky nebudu :confounded: teda aspoň nechci.
10. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
autor
paaji: Přesně to jsem chtěla vědět, takže buď musím otěhotnět nejpozděj do listopadu nebo si najít práci :grinning: Tak to předsednictví fakt nezávidim, ufff všechny cizí starosti na Tvoji hlavu a stejně se nikdy nezavděčíš všem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2010 v 11:46  • Odpověz
Mám v Albu aktuální foto břuchu, tak můžete mrknout :wink:
10. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
Vás dneska ani nestačím dočítat, je tu pěkně živo :grinning: :grinning: :grinning:
S tou mateřskou je to fakt mazec. Já přišla o 3,5 tisíce. Fakt super!!! Kéž by to opravdu odsouhlasili a vrátili to maminkám i zpětně!
U nás ta plínka nebo moje věci vůbec nezabírají. Ale přišla jsem na to, že když jí nahřeju třeba deku a položím ji na ni, tak krásně spinká, asi prostě potřebuje cítit teplo, co cítí u mě v náručí :slight_smile: Potvůrka jedna. Přitom to ale dělá jen přes den. V noci ji položím do postýlky a spí. I když včera večer teda taky usnula až v deset hodin. Zkusila jsem ji dát do spacího pytle místo do zavinovačky a neprošlo to. Nakonec jsem ji musela zabalit do zavinky a do 10 minut spala :slight_smile: A vstávala až ve 4 ráno, pak v 6 a pak v 10, takže jsme dneska obě vyspaný do růžova :slight_smile:

Luci, ty poslední dny se docela táhnou, co? A piješ nějakej ten maliníkovej čaj?
10. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
Já ani nevím co to je, ten Maliníkový čaj :sweat_smile: ale jestli máte nějaké rady a tip na nějaký ten odvar, tak šup sem s nimi..
10. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
Luci jo, maliníkovej čaj, na ten jsem úplně zapomněla. Ale ten se pije tak 4 týdny před porodem, aby připravil porodní cesty. Prodává se v lékárnách, je buď sypanej nebo sáčkovej, já měla ten sáčkovanej. A zkus si dát svařáček, aby se spodek prohřál, třeba to pomůže... :wink:

Pááji ahojky! Kočko smekám, jak zvládáš Juráška a ještě předsednictví, vím co to je, můj taťka zakládal družstvo ve Vyškově na Tyršovce, 3 osmipodlažná paneláky dokupy, mazec!!! Je taky předseda, furt ho někdo otravoval s pi*ovinama s prominutím, komplet rekonstruovali ty tři vchody, loni před Vánoci se rekontrukce dokončila. Zatím jsou družstvo a nevím jak to mají s převodem do OV, ale někdy to plánují. Nevím jak to tam jse úvěrama na ty byty. Takže fakt smekám, jseš dobrá že to takhle zvládáš, bo s těma lidima je to opravdu děs, nikomu se nezavděčíš a hlavně neustále s něčím chodí a otravujou, furt, co? :frowning2: :unamused:
Jinak díky za zkušenost s tím Tvým oblečením (teda noční košilí), už jsem taky uvažovala, že bych Lukinkovi dala do postýlky nějaký moje tričko, noční košile mě pravda nenapadla. A nebo jsem si říkala že bych si uvázala šátek kolem krku, den ho třeba nosila a pak ho dala Lukinkovi. Třeba to fakt zabírá.

Ta plínka zabírá jak kdy. Dneska třeba jo, ale na 20 minut a zase byl vzhůru a plakal... prostě usnout přes den doma, obrovskej problém. Ale kdybych si s ním lehla do postele a kojila ho, tak to ho asi uspí... ale ráda bych, aby i přes den spal sám... v kočárku nemá jedinej problém venku. Už se těším jak bude trošku tepleji a budu ho fakt dávat na balkón v té korbičce, to asi zabere nejvíc.

Pááji, ještě s tou hrací dekou, to je opravdu mazec, je to od nich fakt sprostý takhle to prodávat. Hlavně, že pak vrátili peníze, ale divím se že to zkouší, za cenu originálu prodávat šuntový napodobeniny, si myslí že ti lidi jsou úplně blbí, nebo co? :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale asi to někdo pak neřeší, bo kdyby jim to všichni povraceli, tak by na tom nic nevydělali a asi by to neprodávali, že... prostě to zkouší a někteří jsou asi tak blbí, že to nevrátí... no je to stejně děs.
A ještě s tím rodičákem a následnou mateřskou - takže kdybych při 3 letým rodičáku otěhotněla a pak šla na mateřskou, fakt si další rodičák můžu zase zvolit? Není to tak, že mezi tím musím nějakou dobu pracovat?

A usínáčka máme, ale ještě jsem ho Lukinkovi nedala. Dneska ho vyperu a zkusím mu ho dát.

Hani, slintáček, jo? :grinning:
10. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
Jo Páji, jak jsem Ti říkala, kolik Lukinek vážil, tak jsem si to spletla. 4030g měl v 5 týdnech a v 8 týdnech měl 4630g. Jsem Ti to řekla blbě. :wink:
10. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Jo a přidala jsem pár fotek do albíčka.
10. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
Leni, tady na koňovi je diskuze, že si můžeš připravit nějaký nápoj na vyvolání porodu, ale abych řekla pravdu, mám s toho docela strach, abych ještě malé neublížila.. a ten svařák holky můžu :confused:
10. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
Jo a do Albíčka jsem ti hnedka mrkla a ten Váš Lukášek je fakt k nakousnutí :dizzy_face: :dizzy_face: hrozně se ti Leni podobá.
10. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
autor
Leni, fotky jsem zkoukla na FB, Lukášek je takový sluníčko, krásně se směje :dizzy_face: Má nádherný očenka.

Luci, co jsem slyšela tak se z toho nápoje na vyvolání porodu holky spíš po.... než porodily tak bacha :grinning: On ten konec je otravnej, taky jsem zkoušela všechno možný na vyvolání porodu, ale příště na to prdím, budu ležet a sbírat síly na porod, tak si taky lehni k tv a nech se obskakovat od kluků, pak si pár měsíců určo takhle v klidu nesedneš :grinning:
10. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
autor
No nic, zatímco jsem tady psala, tak si Maťula šel lehnout, tak já jdu ještě něco uvařit, než nám dorazí táta z práce :grinning:
10. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
Luci, svařák můžeš, doporučila nám ho pít i PA na předporodním kurzu v Bohunicích. Samozřejmě nelít do sebe po litrech, ale jednou za dva dny klidně, já si ho dávala taky každej druhej večer. :wink: Ale jak vidíš, účinek to moc nemělo. Ale pochutnala jsem si. :grinning:

Hani, máš pravdu. Příště na to taky prdím. :slight_smile: Tak něco dobrýho uvař.

Díky za pochvalu holky, on když se řehní, je k sežrání, jak pláče, tak už tolik ne... teď konečně zase usnul, jsu zvědavá na jak dlouho. Jdu se honem naobědvat.

Já mám pocit, že se začíná víc podobat mně než Radkovi, předtím se mi zdál zase víc na Radka... :slight_smile:
10. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Ahojte, mám jen vteřinu, lev řve.
Paaji, to je dost, že se ukážeš, už jsem si říkala, žes na nás zanevřela:_)

Leni fakt, Lukin je ti strašně podobnej :slight_smile: :slight_smile: .
Luci, já ten nápoj pila, ale určitě ho nezkoušej před termínem porodu, akorát se po... a efekt to nebude mít žádnej:slight_smile:. Mně vyvolal silný kontrakce, pila jsem ho den před porodem, ale i tak jsem dostala čípek :unamused:
10. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Lenajsku, Leni, moc ti to sluší maminko ! A holky mají pravdu, Lukášek je celej maminka :slight_smile: :slight_smile: Máš pravdu, když nastoupíš na MD v době, kdy i běží ještě RD s prvním dítětem, dostáváš příspěvek MD a můžeš si vybrat dobu, na kterou budeš chtít zůstat doma na další RD. Nemusíš mezitím jít do práce...

Mám to dost podobně, jako tvůj taťka. My jsme panelák o 2 vchodech... Kupovali jsme dům od města a podmínka prodeje je převod bytů do OV - do 6 měsíců od zápisu do KN. Takže totální časová hysterie, aby se vše stihlo, jinak pokuta 12 milionů... :confounded: Ted nás taky čeká kompletní rekonstrukce.

S tou hrací dekou jsem vás docela dostala, co? Věřte mi, že jsem z toho 3 dny nespala... Kdyby to bylo pár korun, ale stála 1200 a byl to čínskej šmejd.

Jela jsem na procházku, vyjedu z domu a zjistila jsem, že mám píchlý kolečko u kočárku.. :angry: Takže jsem na ráfku dojela jen do lékárny a zpátky (4minuty cesty). Juráška jsem nakonec hodila na balkón a spinká doteď. :slight_smile:
10. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
Teda holky, já tu jednou nejsem a vy tak plkáte :grinning:

Luci, já nepila přími ten nápoj na vyvolání porodu, tak je rycinový olej a nějakej alkohol, to s emi nechtělo shánět, ale pila jsem něco podobn, kořeněný nápoj: v půl litru svaříš jednu skořici, 10 hřebíčků, kousek zázvoru a sporýš (ten jsem nesháněla a zázvor jsem doma neměla :grinning: ), a piješ po doušcích... mně to celkem chutnalo, ale těžko říct, jestli to pomohlo, pila jsem to 3 dny a snažili jsem se i jinak :grinning: :wink:

Jo, Luci, tak mě napadlo, Adámek se neptá, jak se dostala malá do bříška a jak vyleze ven?? :slight_smile:
10. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
Tak jsem zase tu. Už jsem myslela, že vám jenom napíšu, že jedeme do porodky a zase to přestalo, to je už fááááááákt na palicu :angry:

Eri, Adísek má svou teorii a tou první je to, že jsem to miminko spapala, když bylo hodně malinkaté a vyleze ven až pan doktor vezme nůž a vysvobodí ho jako Karkulku s babičkou :angry: takže asi tak a i když mu to manža několikrát vysvětloval, tak si stejně vede svou.
10. únor 2010 v 15:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.