• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ahoj holky... :slight_smile:

Právě jsem se vrátila od kadeřnice...zase si po dlouhé době připadám jako člověk,v sobotu máme oslavu 50 a Tomískova 1 roku,tak se za mě chlapi nemusí stydět :wink: :wink: :wink:

Přidávám se do klubu,Tomísek má od včerejška rýmu jako blázen,dnes jsem koupila Libenar,tak uvidíme,noc docela v poho,jen chvilkama kašlal,jak mu ty hleny stekly do krku...a já taky od včera soplím a pobolívá mě v krku...asi ty dva dny po sobě v tom větru nebyly značka ideál :unamused:

Leni...to budou asi opravdu zoubky,u nás to období trvalo ppřes 4 měsíce až poslední 2 týdny se to trochu uklidnilo...a jak píšeš,že Adámek je spokojený,jen když si k němu sedneš na zem,Tomísek to má taky rád...když jsem na pohovce,pořád se na mě sápe a jakmile si sednu k němu na zem,je klid a já se v klidu dívám na telku :grinning:Jen občas mě přeleze,nebo se jen tak přitulí a za chvilku pokračuje v hraní :wink:

No nic...jdu odpočívat...pa pa
4. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
Marti, ten Libenar také mám a kapu malé do nosíku.. jinam mi Adlerová dala i kapky Pamycon, páč malá měla dneska ráno ty soplíky zelené, takže ji ten nosík budu tím 3x vytírat.
Teď usíná v košíku, takže já se jdu také natáhnout a nabrat sílu na odpoledne, až se probudí.

Mějte se... páá
4. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz
Luci, kdyby měla hlad, ozvala by se, to si piš. :wink: Nech to na ní... :slight_smile:
Tak snad i Adámek bude brzo OK. Chodí do školky, i když je nachlazenej, jo?
Je tam teď už nad nulou, ale dneska budem doma, Lukin skoro celej den spí, tak ho nechám v klidu, ať nabírá síly.
Ten Pamycon jsem Lukinovi taky dávala, občas jsem mu tam i kápla, zdálo se mi, že to po tom kápnutí je lepší, tak občas taky třeba kápni. :wink:

Marti, no co naděláme, větr byl dost, no.. :frowning2: Takže jseš ještě krásnější od kadeřnice, jo? :slight_smile: Tak si tu oslavu pořádně užijte, to bude parádička. :slight_smile: Tak snad i Tobě bude brzo líp. :wink:
4. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz
Zdar,
Tak Maty taky trochu chrčí, alenic hroznýho. BYla jsemnakupovat a potkala jsem kamarádky, tak jsme šli na oběd do ikei. Mají tam akci- nápoj, polívka, jídlo a zákusek za cenu hlavního jídla :wink: :wink: , tak jsem se najedla za 55Kč.
kamošky si s oblíkáním miminek hlavu nelámají, malej má 6měsíců, měl tepláky , bodýnko a teplejší mikinu a v kočárkupřikrytej dekou. A byl v pohodě. Praktikujou to tak od narození a rýmu měli asi jedenkrát:slight_smile:. Se mi vždycky smějou, že matyho přehřívám :slight_smile: :slight_smile: .

Luci jábych prcka taky nebudila, s druhým už to dělat nebudu. na tu buzeraci v porodnici s vážením po každým krmení jim taky seru, příštěsi tam něco vymyslím a bude. Pokud malá přibírá, tak buď ráda, že vydrží spát už takhle m,alá 6 hodin v kuse :wink:
No, před chvílí se mi vzbudil, jdu ven, páá.
4. bře 2010 v 15:38  • Odpověz
Tak teplota leze nahoru, 37,9°C, uvidíme co bude dál... MM šel pro jistotu do lékárny pro nějakej sirup, kdyby to vylezlo na 38,5... snad ne, uvidíme. Lukin skoro celý dopoledne prospal, teď má dobrou náladu, ale je na něm vidět že je totálně K.O. Zítra určitě razíme k dr., ať na něj mrkne, víkend před náma...
Měli jsme jet na návštěvu k mé mamce do Brna, ale nikam nepojedem s tou teplotou si to vůbec netroufám...

Jak jseš Veru spokojená s kočárkem? :wink: V té Ikei to muselo být teda dobrý pohoštění a taky asi hodně lidí, když jsou ty jarní prázdniny, ne? :slight_smile: Super akce!
Kamošky jsou teda dobrý, ale s tou rýmou, nevím, někdo na to třeba trpí víc a někdo míň.. nemyslím si, že je to tím, že by někdo dítko oblíkal víc a někdo míň... nevím.

Luci, jak jste na tom?
4. bře 2010 v 16:23  • Odpověz
Ahoj Leni, tak my s teplotou zatím nic... ale uvidíme večer, nejhorší je, že mi jí nic dát nemůžeme, kdežto vy malému jo, páč mu jsou už tři měsíce.
Jinak malá spala 4a půl hodiny, najedla se a spokojeně koukala všude kolem. Teď ji má manžel, páč zase hrozně řvala a chvílama spala. Klasika.
Co se týče rými je to lepší, kapla jsem ji tam ty kapky a pořád odsávám, takže nosíkem může dýchat.. ale já jsem totálně KO. Už nemůžu skoro ani mluvit a malá to má ode mě.. mám strach, že ji něčím nakazím :confounded:

Adis je už také celkem v normě, sem tam zakašle, ale není to tak hrozné.
4. bře 2010 v 17:11  • Odpověz
Ahoj holky...Tomísek vypadá,že bude v pohodě.teplotku zatím nemá,je spokojený,akorát má rýmu,kapu mu do nosánku a na noc odsaji a uvidíme...
Já jsem taky K.O....mám už úplně odřený nos,dýchám horko,začínám mít teplotu a pěkně mě pobolívá v krku...to zase bude noc...člověk se bojí smrknout,aby malého neprobudil...a zítra je manžel jako na potvoru v práci... :frowning2:
Naláduji se trochu paralenem,protože kvůli kojení stejně nic jiného nemůžu a uvidím zítra...
Půjdu si brzo lehnout,jsem jakási utahaná... :unamused:

Holky klidnou noc všem :confounded:
4. bře 2010 v 18:00  • Odpověz
Dobré ránko holky,
vidím, že je vás plno marodných :frowning2: To je blbý! Ta rýma u těch dětí je hnus, zvlášť u kojení. Naše malá měla rýmu 2x a vždy to trvalo 14 dní.
Luci, taky jsme měli Pamycon. Jinak jestli se bojíš, že malou nakazíš, tak používej roušku. Mně když teď posledně bolelo v krku, tak jsem ji pořád měla navlečenou na krku a když jsem šla malou kojit, chovat atd.. tak jsem si ji nasadila na pusu, takže měla "jen" tu rýmu a krček měla v pohodě.
A ohledně toho spaní, určitě Verču nebuď, jak říkají holky. Pamatuju si, když jsme to tady řešily, že někomu děti spali i 7-8 hodin. U nás to bylo jen chvilkový takhle dlouho, ale bylo to super, že se člověk dobře vyspal :wink:

Lenajsku, vy i teplotkujete :frowning2: Snad bude brzo líp, ten sirup Lukinkovi určitě pomůže, příp. jsou taky dobrý ty čípky Panadol.

Ptaly jste se na to očkování Prevenarem. Dr. mi řekla, že první injekci musí dostat do 6 měsíců, což jsme stihly. Nemusí se to očkovat dohromady s Hexou. Nechtěla jsem to kvůli reakcím, abych věděla při případným teplotám atd... na co to reaguje a dobře jsem udělala, protože na 2. Hexu neměla žádnou reakci a v úterý na ten Prevenar jo. Ten den měla lehce zvýšenou teplotu - 37,3 a taky mi celej týden každej den kaká. Nejdřív se mi to zdálo tužší, ale od včerejška má průjem. Říkám si, že buď je to na to očkování nebo k zoubkům, protože těma dásněma všechno doslova drtí. Když mě chytne za prst a strčí ho do pusy, tak má tak silný stisk, že si říkám, že jí to musí asi hodně svědit :sweat_smile: Ale jinak je hodná - díkybohu... snad to vydrží :slight_smile:

Marti, zítra se tu asi neukážu, tak předem přejeme Tomáškovi ke krásným 1. narozeninám hlavně to zdravíčko, ať vám dělá jen radost, hezky roste a je to spokojené dítko!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Oslavu si užijte a vše ať dopadne podle představ :wink:
5. bře 2010 v 07:35  • Odpověz
Předevčírem jsem s hrůzou zjistila, že v neděli mi končí mateřská a že jsem ještě nepodala žádost na rodičovský příspěvek :sweat_smile: :sweat_smile: To tak rychle uteklo toho půl roku... :grinning: Takže včera rychlá akce - potvrzení na OSSZ a pak na sociálku na Koliště. Naštěstí nikde nikdo nebyl, takže to šlo rychle, v 8 jsem vyjížděla a po půl desáté jsem byla doma. Vyšlo to super i s malou, nakojila jsem ji než jsem odjela, mamka šla pak vozit a přicházely akorát když jsem přijížděla :slight_smile:
V neděli budeme začínat s mrkvičkou, tak jsem zvědavá, jak to malé bude šmakovat :dizzy_face:
5. bře 2010 v 07:46  • Odpověz
Tak jsem volala k dr. a průjem by k Prevenaru určitě nebyl. Takže buď zoubky nebo mi řekla, že teď všude lítá střevní viróza, takže to taky může být ono. Kéž by radši ty zuby... O nějakou virózu teda moc nestojíme :unamused: :angry:
5. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
Brý ránko,

tak včera prevenar v pohodě, malá si pobékala jen při píchání, jak jsem ji vzala do náruče, tak ticho po pěšině. Takže v poho. V čekárně je vždycky celá hyn, kolik je tam mimin, tak čučí a čučí, když některý plače, tak i s otevřenou hubou :grinning: Včera vedle nás paní oblíkala asi 3 měsíčního chlapečka a oblíkala mu ty řemínky kvůli kyčlím, mě ho bylo tak líto!!! Ještě že jsme to dohnaly to srovnání kyčlí tím dvojtým balením. A pak tam bylo mini mini mimoušenko, jsem si říkala, že taková Elen nikdy nemohla být a když ho sestra zvážila, tak mělo 4,5 kg, takže taková Elis taky byla, vlastně ještě o kilo menší. Neumím si to už nějak vybavit. A Eliška od Ronalda, no to musí být panenka malililinká, to bych se asi fakt bála chytit.
Jinak horečky nic, v noci spánek, takže se na nás zuby asi ještě nechystají.
Katy to Elis dělá už hooodně dlouho, slintá, všechno okusuje, i moje prsty, náznaky zoubků už na dásních vidím, ale pořád nic, ono to okusování a slintání může trvat ještě hodně dlouho.

Všem marodům přeji, aby se co neeejdříve uzdravili!!!!!!!!!!!!!!!!!
5. bře 2010 v 09:28  • Odpověz
katy, vy už začínáte příkrmy? Malé mlíčko nestačí?
5. bře 2010 v 09:46  • Odpověz
Juuuj, katy to si užiješ, je to sranda, jak to ty děti žmoulají :grinning: Ze začátku snědla tak dvě lžičky a to jsem byla ráda, že jsem to do ní dostala. Po nějakejch 14 ti dnech začala otvírat pusinku sama. Taky jsme začínali takhle nějak kolem toho pátého měsíce. Ted už jsem z toho na mrtvicu, jak si u toho žužlá prsty, pak je má samozřejmně špinavý a na všechno šahá, ponožky si straká do pusy, když jí ju seberu, tak nohu... Dělá u toho strašný alotrie :grinning:
5. bře 2010 v 10:00  • Odpověz
Lili, tak to je Elenka jak ta naše. Taky v čekárně kouká po všem možným, je hrozně zvědavá :grinning: I doktorku sleduje, když leží na stole, usmívá se všude dokola. A po píchanci taky hned přestává plakat, trvá to vždy jen pár vteřin... Máme to ale holky statečný, co? :grinning: :wink:

Už se těším, že bude sranda u krmení. Nedávno jsme zkoušeli kašičku, tak pár lžiček zvládla, ale moc si s tím nevěděla rady, pořád to na tom jazýčku převalovala :grinning: A to byla kašička, která je trošku podobná mlíčku, mrkvička bude úplně nová chuť, tak jsem zvědavá! :slight_smile:

Teri, jelikož už dlouho přikrmujeme Nutrilonem, tak nemusíme čekat do 6.měsíce, ale začneme už od 5.
5. bře 2010 v 10:12  • Odpověz
Ahojte, jsem teď nějak nestíhala, včera jsme měli návštěvu. Konečně se za náma přijela podívat teta, byli tu i naši, takže byla docela sranda. malá byla naprosto úchvatná, řehnila se, vykládala, všichni z ní byli úplně hotoví :grinning: :grinning: :grinning: Ona prostě miluje společnost!
Zítra má brácha narozeniny, tak jdeme na oslavu. Tak dnes ještě musím udělat dort, snad mě malá nechá :slight_smile:

Luci, já bych Verunku taky nebudila. Já budila akorát v porodnici, když se rozjíždělo to mlíko a doma už jsem se na to pak vybodla. Nelinka spala klidně i 5,6 hodin v kuse, ale pak zase pila třeba po hodině a půl. Ona si fakt řekne. I doktorka mi říkala, že je to normální, že prostě někdy mají miminka během dne jedno nebo dvě dělší spaní, ale o to častěji pak třeba pijí, když se probudí.

Jééé, Katy, už začnete mrkvičku, tak to pak hoď nějakou fotku. To bude určitě sranda :grinning:

Koukám, že je u spousta marodů. Tak hlavně ať to dlouho netrvá a jste všichni zdraví!!!
5. bře 2010 v 10:19  • Odpověz
Leni, co u doktorky? A co výsledky?
5. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
ahojky,
Katy, Lili, Jurášek taky strká do pusy všechno, co vidí a šíleně se u toho vzteká a řve, když mu to tam nejde narvat :grinning: Taky si říkám, jestli nezačnou zoubky. Bez bryndáku se nehneme, furt šíleně slintá..

Taky jsem si říkala, že asi začneme Juráška taky přikrmovat, aby nám trochu dorostl.. Ale ono se to nezdá, ale od porodu a nejnižší porodní váhy přibral 3,4 kg, takže to zase není tak málo.

Katy, ani mi neříkej, že už ti končí mateřská.. Tak mě končí asi příští týden a na sociálce jsem taky ještě nebyla..Budu muset hned v pondělí. Jak dlouho zůstaneš doma?

Leni, co Lukášek, je to lepší? Luci, dr. i v lékárně mi říkali, že i menším dětem můžu dát Panadol (menší než 3 měsíce), akorát, že musím úměrně snížit dávku. Jak jsem měla o vánocích ty horečky, tak jsem se bála, aby to nechytl malej a to měl jen 2 měsíce.

Dneska je venku nějaká zima, budeme venku asi jen chvilku. Včera kočárek vozila tchýně, ale moc o to nestojím, protože je tady pak skoro celý den a navíc, když Jurášek chodí ven po obědovým kojení, musím něco uvařit, abych jí mohla dát oběd a nebyla celý den hlady... Já si vždycky něco vezmu, ale když je tady ona, tak musím dělat nějaký teplý jídlo.

Luci, já jsem Juráška i v noci budila cca co 3-4-5 hodin, podle stáří. Musel dostávat pravidelný dávky, aby hezky přibíral a hlavně, aby neblinkal..
5. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
Rodičák už mám taky vyřízený, mně končí 17.3....

Já teda přikrmovat dřív jak v ukončených 6 měsících nechci, mimča nemají vyvinutý pořádně trávení...Možná začnem dokonce později, ale to se uvidí, jak to bude Barunce stačit... Teď přibrala za měsíc necelých 400g, Dr. to stačí, a já buclíka nechci :grinning:
5. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
Pavli a Teri, to jste na omylu. Ono neznamená, že když se začne přikrmovat, že po mrkvičce se přibírá. Ty děti toho stejně nesní víc než pár lžiček. Po mlíku se přibírá víc než po zelenině.

Teri, a naopak mně to doktorka doporučila kvůli bílkovině a vláknině. A přece kdyby neměli vyvinutý trávení, tak by se jim to nedoporučovalo, všude na těch lahvičkách máš psaný, že je to od ukonč. 4. měsíce. Kdyby to nebylo prokázaný, že to těm dětem neuškodí, tak by se to snad ani nemohlo prodávat, nemyslíš?
Samozřejmě je to každýho věc. Já taky nejdřív chtěla počkat do půl roku, ale nakonec jsem se rozhodla takhle. Když jí to nebude šmakovat (to je docela možný), tak stejně ještě třeba 14 dní počkáme.

Pavli, dala jsem si to na 3 roky.
5. bře 2010 v 11:33  • Odpověz
skleničky jsou byznys :slight_smile: čím dřív se budou dávat, tím víc peněz budou výrobci mít :wink: Já si zas myslím, že to není potřeba, ale jak říkáš, ze začátku sní pár lžiček... No hlavně přidávej další věci pomalu, ať je případně čas zjistit případné alergie....
5. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
Katy, jj, statečný to jsou, však to budou do života potřebovat :slight_smile: . To to letí co? Mám koupený takový "Album dětátka" takový to jak se tam píše kdy co porpvé a fota a tak, tak tam je i z prvního ultrazvuku a z porodky, tak jsem včera ty fotky procházela a vybírala a tak jsem si ji pořád zkoušela vybavit jako miminečko, a "porod" a když mi ji poprvé přinesli... Nechce se mi věřit, že už je to přes 7 měsíců. Za chvilku to pujde do škole, bude to odmlouvat, puberta... Dala sis to na 3 roky? Já jo, s tím, že navážu zrovna na další mateřskou, příští rok v létě, aby už jsme se začali zase snažit :grinning:

Katy, Páji na zoubky se netěšme, co tady zažívají holky v noci, na to se teda netěším :unamused:
Páji, mě by se líbilo, kdyby mi někdo přišel malou povozit,ale pak si dat kafo a dom, ne celej den. Když by to byli naši nebo švica, tak to je v pohodě. Ale ještě se celej den věnovat tchyni a hledat tema ke konverzaci... to by se mi taky nelíbilo. Ale zase na druhou stranu chce být s vnukem a má o něj zájem. Ale mělo by to být spíš odlehčení pro maminu, ne celodenní přítěž.
Vaření mě neva, vařím skoro každej den, pustím si TV, malá si hraje se mnou v kuchyni v postýlce a je klid.
Téměř vždycky u hraní sedí, už udrží dobře rovnováhu, sem tam sebou teda mrskne na bok, ale dobrý, ale já se bojím, že je ještě brzo, aby si nezničila záda. Ale jinak než sedět u hraní nechce. Bééká a chce posadit. :rolling_eyes:
Ted už se jí povedlo chytit kraje postýlky a kleknout a čouhat dolů. Otázka času, kdy stoupne.

Veru Matyáškovi se už nějaké zuby klubou? Ohledně příkrmů, dáváš už třeba bílý jogurt do ovoce nebo tvaroh? Já mám furt před očima, jak se všude píše "žádný lepek, žádný kravský mlíko"...Ale už se na to asi vyprdnu, už jsem jí dala žužlat kůrku chleba a uvažuju, že jí dám do dopledního ovoce trochu toho jogurtu, co na to bude říkat.
To jsou pořád nějaký výzkumy, lepek ne, kravský mlíko ne... A za pár let to bude zase jinak. Myslím si, že s tou alergií už sei mimčo narodí, ne že si ji vypěstuje během prvního roku života. Od švice známá má chlapečka, od malinka pořád, ale pořád strašně plakával, byl na různých vyšetřeních a nic a až mu dala v osmi měsících první jogurt, tak chlapeček okamžitě otekl jak blázen a zjistili mu silnou alergii na kravský mlíko. Tu měl už od malinka, ona se ládovala mléčnýma výrobkama a kojila a on trpěl. Takže se s tím narodil.

Šmarja to jsem se rozepsala, už končím, jdu zkontorlovat tu naši princeznu,pač už skoro 2 hodiny spí, to je neobvyklý.
5. bře 2010 v 11:50  • Odpověz
Já souhlasím s tím, že skleničky jsou byznys a jaký!!! A navíc jsem kromě Alnatury nenašla žádnou vyhovující značku, všude je něco navíc, co by tam být nemuselo. Já začala přikrmovat v 7. měsících a příště možná počkám i dýl:slight_smile:
5. bře 2010 v 11:53  • Odpověz
A co v dnešní době byznys není??? :grinning:

Lili, od kdy ti Elenka tak sedí? Teď od těch 7 měsíců nebo už dřív? Je fakt, že se to dítě nemá posazovat, dokud se neposadí samo, ale myslím, že to málokdo dodrží, protože jakmile se to dítko už v sedě udrží, tak se mu to líbí a ležet už nechce.... :sweat_smile:
5. bře 2010 v 11:59  • Odpověz
Teri 100 mudrů, 100 názorů. Moje doktorka říkala taky až od 6 tého měsíce, i když je na nutrilonu. Od 3 jiných mudrů jsem slyšela pravý opak, jak to píše Katy. Skelničky jsou obchod, Bio a čerstvou zeleninu jim nevěřím ani omylem. Ale nebylo by to na trhu, kdyby to bylo vyloženě škodlivé. Nemyslím složením,ale tím, že to děti neumí trávit. Po mlíku Elenka přibírala asi kilo měsíčně. Ted už jen 400-500g. Ono je to i tím, že se daleko víc hýbe. Ale váha se u dětí do roku neřeší, i ti největší baculínci se po roku změní. Začnou lítata a vylítají to. U nás to bude mít v genech po mě. Takže s tím moc nenaděláma abych ji ted trápila hladem my přijde beze smyslu. Jsou i jenom kojený děti, který mají v půl roce 10 kilo, pač jsou od malička přilepení na prsu.Jinak je maminy neuklidní. Ale všechno se to změní. Takže ted bych ještě na modelky neřešila.
Ostatně většina z nás vyrostla, i když nám dávali příkrmy už od 3 měsíců. Ono dřív bylo prýýýýýýýýýýýýýýýý všechno špatně.
5. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz
Ahoj holky...Hanča má pravdu,co doktor,to jiný názor...a je pravda,že po mlíku ať už mateřským nebo UM se přibírá víc,než po příkrmech,je to samý zdravý tuk :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Je to věc názoru,kamarádka přikrmuje už od 4 měsíců,protože nekojí a malá je úplně v pohodě...žádný problém s trávením..To záleží na tom dítěti...ale být přehnaně opatrná...Pokud se kojí,tak se má začít později,ale pokud jsou děcka na UM.je lepší začít s příkrmy,než do nich cpát jen ten sunar...
Já jsem plně kojila celou dobu,takže my sme začali s příkrmy až měl Tomulka 8 měsíců a všechno mu šmakuje až až...

Každý si to musí rozhodnout sám...je to jeho věc...ale určitě tím nikomu neublížíte :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
Přesně tak. Nám dávali v půl roce svíčkovou s knedlikem a žijeme a jsme zdraví a tlustí nejsme. Tloušťka je dána převážně geneticky. Stravováním teda taky, ale až ve vyšším věku jak píše Lili.
Silvinka sice buclatá je a zdaleka ji nemám pořád u prsu, do 5 min je napitá. Prostě mám dobrý mlíko.
5. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz
Tak už je vzůru a vyřvává na mě, tak jdem vařit.
Katy tak od toho sedmýho měsíce chce už jen sedět. Doufám, že kvuli tomu, že ji nenechám ted brečet a posadím ju nebude mít špatnou páteř. :frowning2:
5. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz
Myslím, že každá z nás souhlasí, že skleničky jsou byznys, ale ... Rozhodně nejsem ortodoxní matka, která by v životě dítěti jídlo ze skleničky nedala, ale zase na druhou stranu, taky nebudu matka, co bude dítě krmit jen skleničkama... :confounded:
Myslím, že jednou za čas jídlo ze skleničky neuškodí. Jinak bude malej dostávat domácí vařenou zeleninku a domácí papů, to je jasný.
Každá dr.říká něco jinýho a když prostě Juráškovi nebude kojení stačit (večer mám málo mlíka i tak), tak bude dostávat příkrmy a hotovo. Nenechám ho trápit hlady, jak správně píše Lili. Kdyby bylo všechno tak škodlivý, tak se tím nebudou moct krmit děti od 4.měsíce, ne?
Tchýně se pořád něčemu diví - jak to, že se neobrací, jak to, že nespí na bříško, jak to, že ho ještě nedokrmuju??? Zrovna včera mi říkala, že MM dostával kaše už od 3.měsíce.... A normálně uvařený z mlíka. A taky žije :grinning:

Lili, já bych byla taky ráda, kdyby mi někdo přišel povozit na hodinku, dvě, kočárek a pak šel domů... Tchýně tady byla skoro 7 hodin a z toho byla s malým venku přesně 1 hodinu - byla jí zima... :confounded: Musím se jí pak věnovat, je to naprd. Přidává mi tím akorát práci. Ale zase na druhou stranu to chápu. Je v důchodě a Jurášek je její první vnouče a na dlouho dobu taky poslední.
Je jasný, že jí nemůžu říct, poté, co se vrátí z venku, nedám vám najíst a běžte domů.... :sweat_smile: :unamused:

Tady chvilkama chumelí, chvilkama svítí sluníčko. No nic, za půl hodinky razíme ven. pa
5. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz
Pavli, já taky budu vařit zeleninu doma, ale zrovna teď třeba ta kupovaná mrkev je úplně bez chuti, tak je lepší sklenička. V létě až budou mít naši všechno na zahradě, tak nebude co řešit. Jsem taky spíš zastánce domácí než skleniček. Ty jsou dobrý třeba na cesty apod.

Taky cca za půl hoďky vyrazíme. Počasí je u nás podobný. Teď se dívám na počasí, že zítra má převládat všude zataženo a sněžení a taky silný vítr.
Tak se mějte, zatím pá!
5. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz
Hojky, tak jsem vás v rychlosti dočetla a jdu za malým, písnu jak jsme dopadli u dr.
Tak na průduškách nic není, má jen šílenou rýmu, dostal atb kapky a budem kapat, dopoledne měl jen 37, tak uvidíme co bude večer.
A bakterie ve stolici zjištěny nebyly, rotaviry ještě nejsou hotový. Tak snad to bde v pořádku a ta zelená stolice je z toho, že pije hlavně přední mlíko, bohatý na laktózu...

Dneska má dobrou náladu, tak jsu ráda. Už se hlásí o jídlo, tak jdu za ním, ještě se zjevím.

Ohledně příkrmů by se dalo spekulovat donekonečna, co matka to jinej názor a každej ať si to dělá jak chce a jak si myslí že to je nejlepší.
Katy, tak ať malé mrkvička šmakuje. Pošli pak foto. :wink:
Já i když navečer dokrmuju Nutrilonem, chci počkat do ukončeného 6. měsíce. I kdybych do toho 6. měsíce nekojila a dávala jen UM.
Páá
5. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.