• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Katy, to uteklo, už budeš mít po mateřské. Za chvilku si ji taky půjdu vyřizovat, taky chci na 3 roky. Ono celkem není na výběr, na 2 roky je to zaprvé podle mě hrozně málo, hrozně to uteče a co pak s dvouletým dítětem, když do školky ještě nemůže, na čtyři roky je to pro někoho zase doma dlouho a o těch penězích ani nemluvím, takže je asi nejlepší zlatá střední cesta.
Lili, taky jsem už uvažovala, že by bylo fajn navázat na rodičák novou mateřskou, ale víme jak to u nás bylo, že... je to hrozně brzo nad něčím špekulovat. A ten druhej rodičák si pak člověk může zase vybrat, na jak dlouho, i když by mezi tím nepracoval, jo?

Holky, myslíte že když dítka tak slintají, že to můžou už být zoubky? Já stejně prd poznám, jestli tam na těch dásních něco je nebo ne... nebo se to pozná tak, že je to hodně nateklý?

Jinak ohledně těch příkrmů jsem shodou okolností včera četla tady na MK docela zajímavou diskuzi, pohledám ji a pošlu odkaz.

Máte jinak dítka moc šikovný! :slight_smile:

Jo psala Lucka, že s malou leží v posteli, odsává a kape kapky, malá zatím teplotu nemá, tak to je fajn. Venku nebyly holky a ani to neplánuje. Všechny zdraví, ale na koňa se nedostane.

A psala i Raduška, že malá pláče jen když má hlad, je hodňoučká, už se jí začalo tvořit mlíko, tak papá co se dá. Zatím je bez příbytků, ale to určitě dožene.
5. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz
Tady je ta diskuze:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=124545&vGroupOffset=0

Marti, a jak je Tobě? Snad je to trošku lepší.. a co Tomulka, je už mu taky trošku líp?
To počasí je fakt na hov... kdyby tak nefučelo!!!

Holky co máte odsavačku na vysavač, pláčou vám taky tak dítka u toho odsávání, nebo jsou v pohodě? Lukin je vždycky úplně rudej, řve, málem se u toho vždycky udusí, odtrhuje se, mlátí rukama, mele hlavou... je to děs, ale co se dá dělat, ven to jít musí...
5. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
Tak koukám, že se rozjela diskuze o příkrmech ... my máme v plánu začít taky nejdřív až od ukončeného 6. měsíce a hodně pomalu, ale kdo ví, co do té doby bude, že? Kdybych měla málo mlíka a musela přejít na UM, tak bych asi taky začala dřív. Ono je to přesně jak píšete, nás krmili pomalu od 2 měsíců krupičnou kaší a žijeme a bez alergií!Možná právě to, že se člověk snaží ty děti uchránit alergenů, taky není úplně dobře ...

Leni, mě se naopak malá úplně sklidní, když pustím vysavač a odsávám jí nos, dokonce se u toho jednou i smála :slight_smile:
5. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz
Lenajsku s tím odsáváním je to různý. Silvinka když měla poprvé rýmu v těch sedmi týdnech, tak jí to vůbec nevadilo, byla klidná a naopak držela. Ale teď když ji měla podruhé, tak už to bylo horší. Podle mně je to tím, že je starší a už si to víc uvědomuje, ovládá už motoriku, tak mlátí ručičkama a odstrkává moje. Jen párkrát se nám stalo, že byla teď podruhé v klidu, ale většinou to taky bylo s cirkusem. A je faktem, že od té druhý rýmy jí už i vadí, když jí čistím nos vatovýma tyčinkama. Prostě si to pamatuje, že jí to nedělá dobře. Musíte to vydržet, Leni, jiná pomoc není.... :frowning2:
5. bře 2010 v 16:42  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu jenom v rychlosti...

Leni, malá je u odsávání v klidu, spíš se jí to líbí, páč může potom pěkně dýchat :wink: Dneska byla ukázková, celou dobu pěkně spinkala semnou v posteli, vzbudila se jenom na jídlo a zase spala dál, jenom teď jsem ji dala do košíku a nemůže zabrat. Byli jsme i na chvilku venku, ale v tom počasí se to vůbec nedalo, jenomže jsem musela aspoň pro plínky a něco málo koupit, takže jsem ji navlékla jako eskymáka a vyrazili jsme. Krásně spala, asi ji ten vzduch dělal fakt dobře...
Snad bude Lukynkovi líp... Marti, to stejné Tomulkovi!!!

Katy, Pavli.. atd. moc vás všechny zdravím, až budu mít víc času, tak se zase ozvu :slight_smile:
5. bře 2010 v 18:51  • Odpověz
Ahoj holky, my byli dneska udoktorky, v týdnu jsem tam jaksi nedojela, protožemi pocestě do Brna, došla nafta, no jsem kopyto.... :slight_smile: :slight_smile:
Maty váží 8,3kg a byl úplně zlatej, doma se mu moc nechce, ale před doktorkou se koulil asi 3xdokola a plazil se, taknás pochválila, že prý divoch, takjsem si říkala v duchu, že je dobrej herec, páč doma je pěknej lenoch. Ale když jsme u mamky na koberci, tak si tam oblíbil dělat ty šukací pohyby zadkem, to je sranda :grinning: :grinning: .
Jéé, příkrmy,my začali kousek před ukončeným 6.měsícem, prtože se to už nedalo vydržet. JAkmile kdokoliv jedl, tak Maty vyváděl a chtěl taky, navícjsem kojila po 2hodinách a to mě moc nebavilo, tak jsem mu zkusila uvařit mrkev a to byla rychlost! Prý pár lžiček, hned napoprvé sežral celou misku a tomu zůstalo. A byl klid.

HAni, jádávám jen kořenovou zeleninu- mrkev, pastiňák, petržel, dýně, pak cuketa, špetnát, vždycky v kombinaci s rýží, jáhlama, bramborama nebo těstovinama nebo kuskusem. Na oběd. Od 7 měsíce ještě kaši navečer (tak okolo 18.hod) a to rýžovou, jáhelnnou nebo kukuřičnou s trochou vařenýho jablíčka, hrušky, nebo švestkoým hamánkem. Mezitím kojím, v noci nutráč. Včera jsem koupila bio hovězí, tak mu to zkusím dát. My maso moc nejíme, tak jsem s ním ani nezačala, čekám, až bude domácí, maso z hypermarketů mu dávat nebudu. Ani tvaroh a kravský mlíko, stačí, že to občas jím já :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Skleničky kupuju jen na cesty a to bio hamánek nebo alnatura. Je to blivajs, všechno chutná stejně :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Domácí stravaje tisíckrát chutnější. Už aby bylo jaro a babička měla zeleninu na zahrádce!.
Jinak Katy, zkus si v Brně obejít obchody se zdravou výživou- Zdravý život na Lidické, mají tam moc dobrou zeleninu, chutná moc dobře :grinning: :grinning:

Zítra odpoledne vyrážíme do Prahy za bráchovcema doneděle, tak se moc těším, Krásný víkend
pááá
5. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz
Čauves holky

jenom zdravím, nějak nestíhám, snad večer to stihnu dočíst.
6. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
Ahoj kočky, my za chvilku taky vyrážíme na návštěvu do Brna za mojí mamkou a ségrou, tak je fajn, že nemusím vařit, půjdem i na chvilku na procházku, uvidíme dle počasí, možná bysme zašli na Prigl, máma bydlí kousek od přehrady, vidí ji z balkónu paneláku.

Marti, Tomíkovi vše NEJ k dnešním prvním narozeninám!!! :wink: Ať se dvojitá oslava vydaří! Snad je vám už líp...

Luci, snad je i vám už líp. Lukin už tolik rýmu nemá, ale trošku kucká, no snad se z toho brzo dostane. Teplota kolísá, to je asi normální. V noci se vzbudil jako včera jen jednou, o půl druhé a pak spal do půl osmé, tak super.

Veru, no ti naši kluci jsou teda čísla, Lukin se před dr. taky vždycky předvádí, naposledy s těma koníčkama. Jsou to hérečky. :slight_smile: A musí to být fakt sranda ho pozorovat, jak dělá ty pohyby. :slight_smile: Užijte si víkend a v pořádku dojeďte.

Páá, jdu se nachystat, nachystat malýho a valíme.

Leni, jak je vám? Snad už taky líp.

Krásný víkend všem!
6. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Marti Tomáškovi všechno nej k narozkám :dizzy_face:

Ohledně příkrmů: myslím, že je zbytečné s nimi začínat brzo, ale to je každého věc, když má někdo pocit, že to bude sranda, tak se těšte :grinning: Pokud dítě prospívá, tak nevidím důvod do něho zbytečně něco cpát :unamused:

Katy: mrkev z obchodu není sice, tak chutná, jako ze zahrady, ale furt je lepší ji povařit než dávat tu ze
skleničky :unamused:

Skleničky byznys, jak prase, jak může být na skleničce od čtyř měsíců, když maso se zařazuje až měsíc po zavedení zeleniny atd.

No radši se k příkrmům už nebudu vyjadřovat :slight_smile:
6. bře 2010 v 17:16  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, malá je už také celkem v pohodě, až teda na tu rýmu a občas také zakucká, ale byla jsem s nimi dnes v Brně u babičky a tam byla ukázková :slight_smile: Jinak noc nic moc, ale to jenom skrz tu rýmu, takže jsme odsávali jak blbý :grinning:
Jediné co je problém je to, že já jsem totálně nachlazená, přicházím už i o hlas a nevím co s tím, páč nic nemůžu když kojím. Cítím jak mi to pomalu sedá i na průdušky, takže asi v pondělí vyrazím k dr. aby na mě koukla.
.... ale jinak to celkem zvládám za pomoci manžela.

Marti, vše nej Tomískovi k narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. bře 2010 v 18:51  • Odpověz
Zuzi, ale co se týče těch skleniček, tak jsem slyšela, že jsou prý přísně kontrolovaný, tak by tam těch dusičnanů nemělo být tolik, jak v obyč mrkvi z obchodu :frowning2: ale člověk si asi nevybere, když si to nevypěstuje sám....
6. bře 2010 v 19:00  • Odpověz
Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyl neb.................................

. Od uterý co jsme byly na kontole si nás nechali v nemocnici stím, že se Verči něco na srdíčku zhoršilo ke všemu měla ještě šílenej pokles červených krvinek. Nakonec přišly stím, že dostane transfuzi (už zase) a druhej den se jí udělá katetrizační vyšetření s angioplastikou (což je zákrok kdy se nějakou tepnou na noze zavede jakási hadička a pustí se kontrastní látka do těla a dělá se rtg srdíčka a mněří se tam nějaké hodnoty, to druhé je , že se tou stejnou tepnou zavede jakejsi balonek do nějakého místa a ten se nafukuje v místě zužení aorty aby se nějak zvětšila a začala tam proudit krev -toť je teďka největší problém Verunky,jelikož nemá zdravé srdíčko a ještě ji tam neproudí moc krve tak to strašně zatěžuje srdíčko a to není dobře).No nakonec ve středu přišla DR. a že ten zákrok dělat nebudou , že díky té anemii se mohly výsledky zkreslit a poslala nás znovu na echo srdce, ale bohužel vše bylo stejné. Ve čtvrtek neměly místo na sále tak, že nás vezmou v pátek. Jenže verča ve čtvrtek v noci začala mít vysoké horečky, takže došel ráno doktor, že se zákrok nekoná a , že nás z kardia překladají na pediatrii a že se musí přijít na kloub horečče, takže následovaly zase krevní testy, braní stolice, konzilium Orl atd... nakonec nám našly v krvi zvíšenej jakejsi cosi a že má Veru někde zánět, včera se k tomu dostal průjem takže to vypadá asi na střevní chřipku. Takže musíme počkat až přejde průjem a pak zase budeme čekat na volno na sále jelikož je tu více pacientů než místa na sále. Dokonce i neakutní případy posilají domů neb nemají místo. Takže se teď bude čekat na zákrok a pak se bude čekat jak ten zákrok dopadne. Bohužel tím nic pro nás nekončí a už teď víme, že v budoucnu nás min. dvě operace ješte čekají .
6. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
Krááásné nedělní ráno holky...

Vypadá to na pěkný i když trochu mrazivý den :slight_smile:

Tomášek děkuje za gratulace...ale hlavní oslava ho čeká až příští sobotu :wink: jediné štěstí,protože hned po příjezdu sme zjistili,že se nám rozbil foťák...ještě,že máme alespoň kameru...tak do sobotu musíme koupit nějaký nový...pokud možno lepší :grinning:

Miši...to měmrzí...malá si toho musí tolik zkusit :frowning2:

Doufám,že marodi se už pomalu vyleželi...my už to máme naštěstí za sebou...jen malilinko soplíme :wink:

Teri...četla jsem článek v MF Dnes a tam psali,že ty kupované příkrmy (podle toho od které firmy) jsou dokonce lepší,než domácí strava...v jarní čerstvé zelenince je mnohem více povolené normy dušičnanů,protože ještě tolik nesvítí sluníčku a nestačí je zničit...já to míchám tak půl na půl...když jsem doma,vaříme...když někam razíme,beru skleničky...

http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vyziva-je-zdravejsi-nez-pripravena-doma-p4x-/test.asp?c=A070620_182616_test_maf

Myslím,že se může jíst všechno,jen v přiměřeném množství...já třeba zatím vůbec nedávám sladké ani slané,maximálně nějakou dětskou sušenku,nebo jogurt,ale holky už třeba dávají i pribiňáčky,jogurty a slazené věci...myslím,že nikdo svyým způsobem nedělá špatně,pokud to tomu dítěti neškodí a prospívá....

My sme vyrostli na všem možném,už od mala do nás cpali kde co a jsme úplně fit...možná jsme na tom s těmi alergiemi lépe než dnešní děti...třeba je zbytečně moc chráníme a děláme z nich tzv.skleníkové dítě :grinning:

No nic...jdu se věnovat našeho oslavenci :slight_smile: Dnes spal až do 6...
7. bře 2010 v 07:53  • Odpověz
Ahojky!
Musím to zaklepat, ale poslední dvě noci jsou u nás krásné! :dizzy_face: Áďa už nekašle, rýmu taky nemá, ale mě se ještě drží.

Co se týče příkrmů... Začla jsem taky dřív a nelituju toho. Vím, že několik mamin začlo později a mají problém do dítěte vůbec nějaký jídlo dostat, chtějí jen prso. A skleničky, je to asi byznys, ale co dneska není, že? Většinou mu vařím, ale když se mi nechce, protože nevím, co pořád vymýšlet, tak mu dám skleničku. Nemyslím si, že by na nich bylo něco škodlivého, jinak by se to snad neprodávalo, ne? A přesně jak píše Marťa, za nás jsme jedli hned všechno a je nám něco? Teď je každé druhé dítě alergické. A jak tu někdo psal, že po příkrmech se přibírá, tak to není pravda, právě že se nejvíc přibírá po mlíku. Takže toť můj názor. Prostě nejsem zastánce jen kojení, kojení a kojení....
7. bře 2010 v 08:45  • Odpověz
Čauky, tak se hlásím do klubu totálně nachcípaných, od včera od večera mě bolí v krku, pálí oči a cítím se totálně pod psa, tak jsme nachcípaní všichni tři, MM byl nejdřív, pak Lukin a teď i já... :angry:
Čeká nás ještě blbý období, to přechodný, to je těch nemocí nejvíc... :unamused:

Včera na návštěvě super, malej dospával dopoledne v kočárku ještě další 2 hodiny, což je u něj nevídaný jev a odpoledne po kočárkování dospával ještě další půl hodinky, super! Večer pak moc nechtěl jít spát, ale nakonec usnul o půl deváté, spal do půl druhé a za 15 minut byl znova tuhej a spal do třičtvrtě na sedm.
Ráno jsem ho zvážila před a po kojení a zjistila, že vypije naráz z jednoho prsa 190ml! Za asi necelých 10 minut, nechápu nic! :grinning: A už bude mít 6kg, včera večer před koupáním měl 5,990kg. Zítra váhu vracím, tak pak už zase na další kontrole bude zváženej.
Zítra bysme měli jet taky na kyčle, přemýšlela jsem jestli nás nepřeobjednám, bude tam zase dětí jako smetí a aby nechytl ještě nějakou chorobu, když je teď už nachlazenej, ale asi to nechám tak, teploty už nemá, budem tam chvilku snad a pak pojedem dom.

Marti, to je fajn že už máte nachlazení pomalu za sebou, tak snad vás už nic nepotká.

Luci, taky snad bude zase dobře.

Leni, to je fajn, že Adámek už nesoplí a nekašle, tak snad se i Tebe to brzo pustí.

S těma skleničkama, je fakt, že je asi lepší dát skleničku než vařit ze skleníkových mrkví, který jsou asi fakt plný různých sraček, pardon... jasně, že není nad domácí vypěstovanou zeleninu, ale ne každej má tu možnost.
A jako změna, proč ne, občas...
Jen Veru, Ty píšeš, že kupuješ Bio Hamánka, to se prodává jen v prodejnách zdravé výživy, nebo se to dostane i jinde?

Leni, Ty občas kupuješ co za skleničky?
A ta Alnatura je dobrá, jo?

Je to fakt s těma alergiema a pod, ale ono je taky otázka, jestli ty alergie nemají dítka už něco i od nás, jen u nás se ty alergie třeba neobjevují, nebo se objeví až později... vůbec tomuto nerpzumím, ale myslím, že asi ne vše co jsme jedli jako malí, bylo ku prospěchu zdraví... jasně, nebyla informovanost, nebyla kontrola, nebylo nic na výběr... tak jsme jedli to co do nás cpali, ale že by někdo mohl říct, že to bylo na 100% zdraví neškodný, to nikdo myslím říct nemůže...
O tomhle by se dalo fakt diskutovat hodiny a hodiny...

Míšo, ach jo kočko, už nevím co napsat, aby vás to povzbudilo... moc pořád držím palce, aby malá byla v pořádku a už ji nepotkalo nic hroznýho... moc držím palce aby všechny operace proběhly v pořádku, aby se brzo zbavila té střevní virózy a vše proběhlo už bez problémů!!!! MOc byste si to všichni zasloužili!!!! Myslím na vás!

Přeji krásnou neděli všem a Tomáškům krásnej svátek!

Budu dneska doma polehávat, MM půjde s malým odpoledne ven, já to dneska nedám.

Páá a ať je marodům líp!
7. bře 2010 v 09:06  • Odpověz
Jsem tu něchtěla rozvířit vody :grinning: Že jsou skleničky byznys jsem myslela tak, že když tam napíšou od 4. měsíců, prodají jich víc, než kdyby tam bylo od 6 :wink: Jinak už jsem psala, že podle mě jsou skleničky asi lepší než vyhoněná zelenina ze superhyper... Jasně, radši se o tom nebudem bavit, každá mamina to dělá podle svého nejlepšího svědomí a je citlivé si do toho kecat :grinning: Ale moc bych nesouhlasila s tím, že jsme zdraví, civilizační nemoci jsou obecně na vzestupu a nevíme, co nás potká za pár let...a ve střevě je asi 70% imunity, tak si myslím, že je sakra důležité přemýšlet, co do sebe cpeme... Ale tím nemyslím nikoho tady, prostě tak, obecně.... :dizzy_face:
7. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Ahoj holky, tak já jsem po dnešní noci zase vyřízená.. už nevím co mám dělat, aby tolik nehysterčila. Ráno to bylo zase na novo :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď je v košu a já se snad nasnídám. Jinak toho začínám mít akorát tak dost a chvílama se i rozbulím, s tím, že chci radši do práce, že to prostě s tou malou nedám :pensive: nedělám nic jiného, než lítám kolem ní a když kolem ní nelítám, tak jsem akorát nervózní z čím se zase vzbudí :confounded:
Ani nevím co už mám odpovídat manželovi, když se mě zeptá, jestli mi s ní má nějak pomoct, páč vím, že má nějakou práci a tu musí prostě udělat. Potom jsem na něho akorát tak hnusná atd. jako fakt mám dneska pěkně podrážděnou náladu a nejradši bych si to šla hodit. :confounded:
7. bře 2010 v 10:09  • Odpověz
Luci :pensive: Musíš prostě vydržet :unamused: Říkej si, že bude lí!!!! :slight_smile:
7. bře 2010 v 10:49  • Odpověz
Leni, já většinou kupuju skleničky od Hami a Hipp nebo jsem měla jednou Sunarka myslím. Adamovi šmakuje všechno :grinning:

Luci, vydrž :wink: Jak píše Terka, bude líp! :wink: A nebuď nervozní, Verunka to vycítí, musíš být v klidu a v pohodě a ona pak bude taky :wink: Fakt to takhle funguje, teda aspoň já tomu věřím :slight_smile: Manžílka klidně zapřáhni do práce, ikdyž má svou práci, ty nemůžeš být na všechno sama, aby ses starala od vě děti, o něho a domácnost, neboj se mu říct.
7. bře 2010 ve 12:01  • Odpověz
Luci, to se všechno poddá, uvidíš... pevný nervy, je to někdy fakt na palicu, ale určitě se všechno zlepší! Fakt je něco na tom, že když je mamča nervózní, dítko je taky, sama jsu toho příkladem... :wink: Je to hodně těžký, ale člověk se to musí naučit zklidnit se... Fakt se neboj manželovi říct o pomoc, máš velkou výhodu v tom, že je hodně doma, i když pracuje... přece jen máš dvě děti, to je něco jinýho než jedno... drž se kočko!!! A to, že lítáš kolem malé, no to je jasný, vždyť je to malý mimčo... vše ostatní jde prostě stranou! :wink: A manžel něco určitě vydrží, když jseš na něj protivná... MM už toho taky musel hafo skousnout a ještě určitě bude muset... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: JSte holky šikovný, to bude všechno zase dobrý! :wink:

Leni, díky za info. :wink:

MM šel s malým na procházku, jdu si lehnout, je mi tak nějak všelijak. Páá.
7. bře 2010 v 16:11  • Odpověz
Ahojte děvčata,

jdeme vás s Elčou pozdravit :wink: Konečně doma, tak jsem zvědavá jak to budeme zvládat. V porodce byla Elča celkem hodný mimčo, ale dneska mi ji ráno naočkovali a odcházela jsem domů snad s jiným mimoušem. Doma se mi ji podařilo utišit a nechala mě i dvě hodinky prospat :dizzy_face: :dizzy_face:
7. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
Ahojky tak se z toho picnu k průjmu se nám přidalo zvracení je to šilený , malá se u toho daví a jdou jen štavy a nic jiného takže nám už hodinu kape kapačka.Když se něcosere tak kompletně :frowning2:

Ronaldo ještě jsem ti nepopřála k mimču gratuluji :slight_smile:
7. bře 2010 v 18:09  • Odpověz
Radi, ještě jedno obrovská gratulace k Elišce, už se těšíme na fotečky! A neboj, bude zase zlatíčko, je toho na takovýho prcka až až... :wink: Hodně sil a zdravíčka oběma! :wink:

Míšo, ach jo.. zvracení z té střevní virózy? :frowning2: :frowning2: MOc držím palce, aby bylo malé brzo líp, ta to má vybraný snad do konce života... myslím na Vás! :wink:

Krásnou dobrou noc všem kočky, snad bude... :wink:
7. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás je to jako na horské dráze.. od odpoledne je ukázková, pěkně spinká vůůůůůbec nehysterčí a když je vzhůru, tak po všem kouká. Samo, že toho moc ještě nevidí, ale zvědavá je.
Dokonce jsem stihla i dneska odstříkávat, když chrupčela. Teď je vykoupaná, najezená a v košíku kde je naprostý klid. Jenom trochu zakňourá, když ji vypadne dudlík, ale jinak super. Já jsem s toho také klidnější.. jediné co mi vadí je to její nachlazení, co chytla ode mě. Pěkně to v ní chrčí, ale k dr.nepůjdem, páč jsme u ní byli a nic ji nenašla a řekla mi, že máme dojít, kdyby se to zhoršilo a přidali se teploty, což nemáme.
Stejně nevím co by nám mohla dát, když je všechno pro děti od tří měsíců :confounded: ale zítra ji určitě brnknu a zeptám se, jestli něco není, abych to mohla v lékárně vzít.

Míšo, vy si teda užíváte.. chjo, chuděrka malá!!!! Snad už ty mraky přejdou a bude svítit jenom sluníčko, přece jste si toho už vytrpěli dost. Držím palce, aby to bylo co nejdřív OK!!!!

Raduško, také ještě jednou gratuluju k Elišce :dizzy_face: :dizzy_face:
7. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
Ahoj holky, vrátili jsme se ze super výletu, bylo to perfektní, až na tu kosu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . S dvěma dětma je super švanda:slight_smile:))

Míííši, co na to říct, to je opravdu neskutečný, čím procházíte!!!! :frowning2: :frowning2: Verunka je statečná pusinka.

Luci, já vím moc dobře, co prožíváš, ještě máš k tomu doma Adámka, takže asi spousta práce :unamused: .Ono se to asi rychle zapopmíná, jaký dokážou být malí miminka teroristi. Já Luci nestíhala totálně nic, jíst, spát, chodit a záchod, to bylojen kojení a chování, tobě aspoň Veru spí v košíku, mně Maty spal jen v jedoucím kočáře nebo košíku, nemohla jsem ho položit ani na minutu, jinak řval řval a řval. Dva měsíce jsem si nesedla. Já jsem si dávala cíle vydržet do šestinedělí (pak bylo líp), pak vydržet do 3 měsíců a potom už to bylo super.Takže se drž, bude brzo líp:slight_smile:
Já jsem zapomnělla Tomulkovi popřát, všechno nejlepší!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. bře 2010 ve 20:45  • Odpověz
dobré ránko

taky je u vás taková kosa? -6 stupnu, ale slunce svítí o 106. malá je dnske od rána protivná jak blázen, ted sjem jí dala banán a jabko a šlal spat, zkoušela jsem jí na dásně a myslím, že se tam už něco klube. Ale ono se to může klubat dloooooooooooooouho. Noci zatím dobrý.

Lenajasku já nevím, ty myslíš, že když nastoupim z mateřské zase na mateřskou, že to musí být na 4 roky??? Tak to si musím zjistit. Jinak já jsem ještě neodsávala, Elenku ještě nic neskolilo a to je nutrilonátko, ale nechci to zakřiknout, musím to zaklepat. ALe když jí čistím nos vatovkama tak to je cirkus. Nechce se nechat, mě ta její hlavička nejde udržet na jednom místě, no je to boj. To odsávání si neumím představit vůbec.
At dnes dobre dopadne kontrola kyčlí!!

Veru díky za jídelníček, já jsem se odhodlala do dopoledního banánu s jabkem a bezlepkovými piškoty přidat i bílý jogurt. Moooc jí to chutnalo a reakce na kravský mlíko žádná, tak snad to bude v poho. A do zeleniny jsem jí místo brambor nebo rýže včera dala těstoviny, takže lepek jí taky nevadí. Kaše jí nedávám vůbec, mám sice doma koupenou od nutrilonu,ale když v noci dobře spí, tak je to asi zbytečný. Jinak jsem jí ted koupila ovocnou štávu a přidávala jsem jí ju do čaje, pač se mi dálo, že ty kozí bobky co ted kaká jsou dost tuhý, ale nic se nezmenilo, tak to tak asi po tech příkrmech bývá. Viděla jsem Matyáška na fotce jak bumbá z toho Avent cucátka, tak jsem ho taky vytáhla a zdá se mi, že z toho pije heřmínkovej čaj líp, i když tam není trochu té ovocné štavy na přislazení a je ouplně hořkej. Akorát jí ještě nedochází, že to musí nahnout,aby jí to teklo. :rolling_eyes:
Šukací pohyby u nás taky právě probíhají, ted tu byla na víkend kámoška a prej že to malá pochytila od nás :grinning:

Mišičko držím moc palce, aby operace proběhla dobře, at je Verunka brzo fit!!

Marti opožděně vše nej nej nej tomíkovi k narozeninkám!!!

ještě na skok k těm skleničkám, já je taky určitě někdy použiju, jsou určitě výborný na cestu atd., ale já jsem prostě nevěřící Tomáš, já jim tu čerstvou zeleninu a ještě ke všemu BIO nevěřím ani za mák!Právě proto,že je to všechno byznys jim to nevěřím. Nákaldy chtějí mít co nejmenší, jako všude. A že jsou na to kontroly? :grinning: :grinning: :grinning: Dneska jsou kontroly na všechno a jak to tu vypadá. Nic netvrdím, jen můj názor, chtěla bych být konrolorem třeba v takové firmě jako HAMI, to bych si pak určo mohla dovolit hooooodně luxusní dovolenou.
Jestli rozumíte jak to myslím. Nechci tím říct, že je tam něco škodilivýho, jen že používají běžnou zeleninu a v zimě kupovanou jako všichni. Já mám zatím mrkvu od našich,ale už mi dochází, tak chci kupovat asi tu malou mraženou.
Teri a ono je to vlastně jedno, pač tady kde žijem, je prý nejhorší vzduch v Evropě. :frowning2: A to co tu dýcháme je určitě horší, než to co jíme. Rychle odtud pryč!

Luci vyrdžaj, bude líp! Hlavně, že malá pěkně papá a nezlobíš se ještě s kojením. Šestinedělí uteče a hormooony se zase zabrzíí :wink:

Marti co v pátek vycházka? Přidáte se někdo?
8. bře 2010 v 10:24  • Odpověz
juj, ted to po sobe ctu a to Hami je uvedeno jen jako příkald!! Nikoho nechci z ničeho nařknout.
8. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsem zpět od dr. a mám antibiotika.. začíná mi angína, takže k malé můžu minimálně a když už tak jedině s rouškou :frowning2: se na to akorát tak vyse**. Venku je jinak náááádherně, tak aspoň že dneska půjdu pro synátora do školky a projdeme se na čerstvém vzduchu, myslím, že to udělá dobře i mě. Manža je pryč, takže by ho neměl kdo vyzvednout.
Malá ještě dospává v kočárku... je od rána zase nějaká hodná, jestli je to ticho před bouří to nevím, ale mohlo by ji to vydržet. Akorát má menší průjem a když to volám dr. tak to přirovnává ke kapkám do nosu co jsme dostali minulej týden. Takže budu doufat, že je to opravdu s toho, páč teplotu nemá :slight_smile:

Moc vás všechny zdravím a snad se potom slezem na nějaké procházce, třeba ve Slavkově u Lenči :wink:
8. bře 2010 v 10:58  • Odpověz
Hoj kočky, tak k dr. půjdu s malým až zítra, dneska po týdnu dovolené tam mají narváno, tak to je zbytečný. Bohatě bude stačit narvaná čekárna na kyčlích.
V krku mě bolí sice pořád, ale zdá se že je to už lepší než včera. Jen mi začíná kašel, tak to nevím jak k malýmu budu chodit... mám doma homeopatickej sirup Stodal, tak ten budu konzumovat, Vincentku a koupím si homeopatika na bolení v krku, bo Septisan nějak nezabírá.

Luci, to m mrzí že máš antibiotika, snad zaberou. Jsem si říkala na té procházce, jestli nemáš nějak málo oblečený nožky, jestli ses nenachladila od noh... a dr. říkala že máš náběh na angínu? Nateklý mandle, jo? Tak ať je brzo líp, atb Ti pomůžou. A malá snad bude hodňoučká i nadále.

Lili, jojo, s tou mateřskou jsem to myslela tak, jestli tam není jen ta 4 letá varianta možná. Až něco zjistíš, dáš mi prosím vědět? Díky. A odsávání, no je to boj, musím ho držet silou, cuká se, vzteká se, řve, mlátí rukama nohama, propíná se, ale nedá se nic dělat, ven to jít musí, pokaždé je toho šílený množství... jsem si říkala, k čemu je to kojení, s tím bojujem od narození a už je porduhé za tři měsíce na hromadě.. :confounded: :frowning2: :frowning2: Je to fakt děs.
Buď ráda, že Elenka je zdravá. :wink:

Veru, to je fajn, že jste se měli dobře v Praze, bylo blaze? :wink: A co synoveček, má se taky k světu? Nějaký novinky? :slight_smile: A fakt jsi to měla s Matyáškem náročný, a pořád máš. Smekám. Ráda vás zase někdy uvidím, ale až budem fit, nerada bych vás nakazila.
A s Lenčou se taky ráda uvidím.
OStatně i s ostatníma ráda zajdu zase na procházku a něco dobrýho... snad se z toho brzo vyhrabem.

Lili, v pátek vycházka? No uvidím jak mi bude, abyste něco nechytly...

Krásnej den!
8. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
Přidala jsem pár foteček do albíčka, tak můžete mrknout. :slight_smile:
8. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.