• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Lili, nad nočník jsem ho začala dávat asi od 5. měsíce - nejdřív v klubíčku, jak začal sedět, tak sedět. Nejdřív jsem to spíš časovala, pak si začal občas říkat sám. Teď už si jenom říká. Blbý je to zatím venku, tam si sice taky řekne, ale na to vyslíkat ho v mrazu nejsem dost silná nátura, takže tam zatím musím ty plíny dávat.
10. bře 2010 v 11:21  • Odpověz
Marci já taky tak, mamka do me pořád s babičkou kérovaly, že už mám začít, nás se švicou taky tak dávaly a brzo jsme si uměly říct samy, nejdřív teda jen posunkama. Tak od toho 5. měsíce jsem ji začala dávat a ted už vždycky (hlavně po spinkání) vyčurá, ukazuju na ni tlačící obličej, tak se často i vykakaá. Tomu tlačícímu obličeji už hodně rozumí, protože začne hned tlačit taky, pokud má co. Tak doufám, že na tom budeme stejně jako vy. Jsem moc ráda, že jsem mamku poslechla. Jí se na hrníčku líbí, děláme vždycky srandy a když se vyčurá enbo vykaká tak sklidí veeeeeeeeeeelikééééééééééééééé ovace :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 11:31  • Odpověz
Lili, já myslím, že dříve se to tak hodně dělávalo a děti byly brzo odpleněné. Současné varování před brzkým vysazováním na nočník je prostě lobbing výrobců papírových plen.... Myslím, že budete taky brzy slavit čím dál větší úspěchy. Paráda je když začne aspon kadit výhradně do nočníku (u nás od 10. měsíců nebyla žádná nehoda - v tomhle je fakt spolehlivej):slight_smile: Jinak u nás je nočník takovým trůnem na čtení knížek :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 11:52  • Odpověz
Hani...já v pátek nemůžu...Jedu se ségrou do Brna na výstaviště.je tam veletrh pro děti :slight_smile:
10. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
Marti, fakt?? Co se tam vystavuje?? Jdu se mrknout na BVV stránky
10. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz
Čauky, vrátili jsme se od dr., máme doporučení na sono bříška do dětské nemocnice, kvůli těm zeleným stolicím Lukáška. Tak snad to bude vše v pořádku a i když má zelený stolice tak to nic nebude znamenat, dr. chce mít jistotu a já taky. Rotaviry ani bakterie potvrzený nebyly, tak bůhví, z čeho to má...

Veru, Matyášek se tak budí, jo? To je mi líto... a co zoubky, už nějaký lezou, nebo ještě ne? Jinak co děláte příští týden, nechtěli byste s Matyáškem dojet na prochajdu?

Leni, a co vy? Nebo někdo jinej, nepřidáte se? Kromě pondělka zatím nic nemáme. :wink:

V pátek jedem s Lukinem do Brna na veletrh Pro dítě, loni jsem tam byla už jako těhotná. :slight_smile: Veru, potkaly jsme se tam. Je to od čtvrtka do neděle, ale pro veřejnost je to myslím až od pátku.

Jdu vás dočíst, malej mi spinká v kočárku pod schodama. Krásnej den všem!

Jo, a mně už je líp, bolest v krku přešla, mám trochu rýmu, tak je to už lepší. Snad je i ostatním marodům líp.

Pááá!
10. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz
Lili, video fakt super, Elenka je šikulka velká. :wink:
Marci, to je fajn, že si Davča řekne na nočník. :wink:
Lili, taky je fajn, že už malá dělá s nočníkem pokroky. :slight_smile:
no máte prostě děti šikulky.
Marti, to je fajn, že Tomulka už pěkně spinká.
10. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
Leni...tak to se možná potkáme...vyrážíme hned dopoledne :slight_smile: ségra chce načerpat nějakou inspirace...mladýho nechám s taťkem a my dvě se pojedeme kochat :slight_smile:
10. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
Marti, my tam budem kolem 10.30. Mám sraz s kamoškou, co jsem ji hrozně dlouho neviděla, i toho jejího prcka. No prcka, už má taky přes 8 měsíců, letí to... Loni jsme tam byly ještě obě dvě těhotný :slight_smile: .
Tak se třeba uvidíme.
10. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás nic nového, krom toho, že malá zase včera řvala a řvala a nechtěla být ani u manžela v náručí, tak jsem ji ve 23hodin vzala k nám do postele a světe div se, hned padla za vlast a na jídlo se vzbudila až po 4hodině ráno :confused: fakt už nic nechápu. Jinak mám pořád antibiotika a kašel, ale jsem bez teplot, takže odpoledne aspoň na chvilku vylezu s malou ven, aby se dostala na čerstvý vzduch. Rýma ji už opouští a kašel už skoro nemá, takže jsem ráda, že to nebylo nic hrozného.

Leni, budu držet palce, aby to sono bříška bylo v pořádku :wink: a za tu včerejší pozdní odpověď na sms se neomlouvej, je mi jsný, že ten mobil nemáš pořád u sebe.. já jsem to stejné. A v lékárně to měli, no a to mi ještě nabízeli hned homeopatika, ale s těmi chci ještě počkat.

Veru, to je blbý, že malej nechce spinkat.. je to na palicu, že :frowning2:

Marti, super, že malej začíná pěkně spát..

Lili, mrkla jsem na video a super!!! Je to šikulka :slight_smile:

Tak jo, jdu toho ještě využít než se malá vzbudí na jídlo a potom vyrazíme na chvilku ven. Snad mě neuvidí dr.aby mě nesprdla, že lítám s antibiotiky po venku :sweat_smile:
10. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Marci, to je supr s tím nočníkem :slight_smile: My jsme nějak dál nepokročily, Baru furt čůrá co chvíla, třeba 3x po sobě :slight_smile: Ale většinou čůrá po kojení na nočník, tak si říkám, že pak aspoň není tak moc počůraná :slight_smile: Tak jsem zvědavá, jak to půjde dál :slight_smile:
10. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
Dobréráno holky,
já už ani netuším, co to znamená spánek, my opět noc hrůzi, nejhorší je, že užto prostě přestávám zvládat a jsem na malýho fakt hnusná. Já to nechápu, celou noc prořv ea ráno nechce spát!!! :angry: :angry: :angry: :angry: .

Ale dal ijsme ho ráno na deku a on se začal plazil a zkouší lozit. Dopředu, a už tady všude šmějdí!!:slight_smile: . Taky se mi stihl málem zadusit obalem od tampónu, co se válel vedle koše :unamused: .

No já jsem pěkně nachcípaná, užse tovyčerpání začíná projevovat na těle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit! Docela teď MK zanedbávám, ale jaksi pořád není čas...
U nás asi lezou zoubky, pořád malá mívá ten průjmík a když jí dám prst, tak mi ho mezi dásněma doslova drtí a je jí to příjemný.
Opatrujte se, marodi se brzo uzdravte a dětičky nezlobte! :wink: :grinning: :sweat_smile: pááá
11. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
Ahojte holky, dlouho jsem tady nebyla .... ale čas od času máme každá takový období .....

Marti, tak se to vaše spaní v roce přece jen zlomilo? Tak to je paráda. Ono na tom něco bude, že rok je hraniční věk na změnu. Gratuluju !

My tento týden moc nevylízáme, mám nějak moc práce a pořád nějakýho zařízování, tak se spíš přesunujeme autem, kočár jsem ještě nevytáhla tento týden.

Markétka teď sedí na nočníku a buzeruje mě. Chce abych "chovala" krabičku od barvy na vlasy ... tak jdu na to :wink:

Paaaji, koukám, že vás čeká cvičení, ale hlavně že se přišlo včas na to, že něco není v pořádku. Malej všechno dožene.

Luci, strááááášně opožděně, až je mi hanba, gratuluju k Verunce! Četla jsem, jak se narodila, ale nestihla jsem reagovat.

Radko, gratuluju k Elišce,ať je zdravá a krásná a dělá vám jen radost!
11. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
Ahoj holky, jenom v rychlosti nakukuju, páč nemám prostě čas...ta naše malá bestie :grinning: od rána huláká a já se z ní normálně už zcvoknu, už nevím co dělat, aby neřvala.
Si to půjdu večer asi hodit a nebo si dám nějakého panáka, aby byl aspoň večer klid ale jinak je to úplné zlatíčko :dizzy_face: ..

Veru, normálně vím jak se cítíš, páč já jsem už taky na ni docela hnusná a potom mě to hrozně moc mrzí..
Snad bude brzo líp a Maty se uklidní.

MArti, vůbec se neomlouvej, to je přece jasný, že máš také jiné věci na práci, než koukat pořád na koníka, no ne?
A co Markétka?
11. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
11. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
Hoj kočky, Lukin konečně spinká tak jen nakukuju a přeji pěknej večer a pohodovou noc, zítra jedem s Lukinem na ten veletrh, tak se těším mezi lidi, MM nás pak hodí zpátky a budem sami až do soboty dopoledne, poprvé přes noc sami, snad se nebudu bát. :grinning: V sobotu přijedou kamošky z práce, tak se na ně těším. Snad bude Lukin v pohodě, dneska celej den pofňukával, ale já to přisuzuju tomu bříšku, je pořád děsně nafouklej. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:

Veru, to je mi moc líto, že Matyášek tak nechce spát, věřím, že jseš úplně K.O., je mi to líto, snad to někdy přejde... pokud možno co nevidět... drž se, snad bude brzo líp!!!! :wink: A to je super, že se začíná plazit a všude lozit. Šikulka. :wink:

Katy, tak malé už taky porostou zoubky, tak snad to bude v pohodě. :wink:

Marti ahoojky! Zdravím Tebe i Markétku!

Luci... držte se!

Páá kočky, krásnej večer a dobrou noc!

Leni, vše NEJ zítra, posílala jsem Ti přáníčko, ale píšu ještě sem.
11. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
Ahoj holky

Veru myslím jsi psala, že jezdíte plavat, kam jezdíte?

Kači vidím, že už taky rostou zoubky :slight_smile:

Luci, kolikrát já jsem byla na Vikču hnusná, pak je mi to líto, ale nějak to člověk potřebuje vyventilovat :wink:

Rady, jakej byl vůbec porod, jak budeš mít čas, tak napiš, jak válčíte atd.

Marti zdravíme Markétku :slight_smile:

Marci malej šikulka, že už zvládá bez plenek :dizzy_face:

U nás když ji posadím na nočník a chce se jí, tak se vždycky vyčůrá, ale já na ní prostě nepoznám kdy se jí chce a s kakáním to poznám až začne tlačit a to je pozdě :grinning:

Manžílek není doma, tak si jdu užívat klidu :grinning:
12. bře 2010 ve 20:21  • Odpověz
Hojte holky,

mrkám jak válčíte se spaním. U nás zatím noční spánek nádhera :dizzy_face: O sedmi jdeme koupati, nakrmíme a do pár minut chrní jak zabitá. A kdybych ji neprobouzela na kojo, tak snad spí až do rána :dizzy_face: Jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží. Jinak přes den občas lajdačí. Škoda, že ještě nemůžeme ven, bo jak se s ní začne trošku třást, okamžitě usíná :slight_smile:

Co se týče porodu, byl to docela fofr a asi jsem čekala i větší bolest. Pomalu bych do porodky ani neodjela. Sem si myslela, že teprve poslíčci :sweat_smile: a ona se Elča drala na svět. Hrozně moc mi pomohlo, že tam byl MM se mnou a taky velice příjemná PA. Ještě na sále jsem říkala, že po této zkušenosti druhý určo zvládnu taky.

Marti, díky. Zdravím Markétku.

Luci, malá je krásňoučká :dizzy_face: A byste nám mohly pár gramů půjčit :wink:
13. bře 2010 v 16:54  • Odpověz
Ahoj všem.. koukám, že tady skoro nikdo nestraší :grinning: :grinning:

U nás je to pořád jak na horské dráze, jednou je to úplně super, klidně prospí celej den, vzbudí ji jenom pokakaná nebo počůraná plínka + jídlo a nebo nemůžeme pořádně zaspat a dáváme to rodičům pěkně najevo.
Když můžu, tak s ní chodím pořád ven, aby se aspoň prospala a nebyla ještě víc protivná.
Teď máme o víkendu i plno návštěv, takže se rozhodně nenudím. Ještě, že Adísek je u našich na víkend.. :wink:

Raduško, neboj, za chvilku budete moct také ven, teď buď ráda, že jste doma, páč venku je fakt zima. Musím vždycky malou navlíknout do všeho možného a potom ještě fusak s dekou.. no hrůůůza, už aby bylo teplo.
Kolik vám váží ta vaše prďolka?

My jdeme teď v Pondělí do poradny, tak jsem zvědavá jak dopadnem :slight_smile:

Tak se mějte, já jdu za tím naším křiklounem :angry:
13. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
Ahoj kočky, jen v rychlosti zdravím, dneska zase náročný odpoledne, ale už si zvykám... snad bude někdy líp, jak to bříško přejde. Ale jasně na Lukinovi vidíme, že jak je ve společnosti, je kouzelnej. Jak jsu s ním sama, nebo s MM doma, tak zlobí. :slight_smile: Musí se prostě vždycky předvést, jak je vzornej. :slight_smile:
Zítra jedem na návštěvu k tchánovcům, aspoň nemusím vařit.

Radi, malá je kouzelná, fakt! :dizzy_face: Drobek malinkatej. :slight_smile: To je super, že jsi měla takovej fajn porod i příjemnou PA. :wink: A jak to jde s kojením, už je to lepší? Kolik teď malá váží? Nebude to dlouho trvat a taky půjdete ven, neboj. Jen kdyby už skončil ten hroznej vítr, už je to fakt nekonečný. Snad už jo.

Luci, je to prostě fakt jak na horské dráze, člověk si pak o to víc musí vážit a užívat chvilek kdy je klid a na ty si pak vzpomenout, když je hůř a těšit se na ně. :slight_smile: Jinak by to snad ani nešlo. :wink:
Jojo, oblíkání to je děs, už se taky těším, jak malýmu přestanu dávat kombinézu a fusak.
A na pondělní kontrolu držím palce, pak písni. :wink: My jdeme 24/3 i s očkováním, do té doby snad bude mít Lukin po rýmě. Pořád je toho hodně. A co malá, už je rýma lepší? A co Ty, jak Ti je? Snad už taky líp.

Zuzi, Verča jezdí s Matyáškem do Brna na Kraví Horu, do vířivky. :slight_smile:

Jdu se navečeřet, Lukin dneska vyjímečně usnul dřív jak v osm, jsu zvědavá, kdy se vzbudí. Poslední dobou je to 2x za noc a pije jak divej v noci, nevím, jestli nemá i víc žízeň.

Mějte se fajn, krásnej večer a pohodovou noc!
13. bře 2010 v 19:33  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás se ještě nespí, nespí se večer,nespí se v noci. Já jsem odstěhovaná z ložnice, chodím ho tam uklidňovat,mezitím mám tak půl hodiny spánku. Tak to běží celou noc. Dneska jsme měli jít na oslavu narozek, pozvala jsem si na hlídání taťku, ale Matyáš nechtěl usnout,s MM jsme se pohádali a poslala jsem ho tam samotnýho.
No, tak čučím s mým taťkou na Medvídka,půjdu brzo do postele, jen co se malý terorista rozhodne usnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Takže nálada posledních dní je u bodu mrazu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky, kdo byste měl zájem jsem schopna sehnat a doručit vám jakékoliv množství Pampersek, všechny druhy za 369,-, jen Pampers mini za 180,-/43ks.Je možný dlouho dobý odběr, pokud budete mít zájem pište do IP.Hanka
14. bře 2010 v 18:07  • Odpověz
Ahoj, všechny přesunuty na FB, co??

Zuzi zapomněla jsem ti odepsat, chodíme plavat do kurzu Plaváčci http://www.plavacci.com/ a plaveme na Tř.gener. Píky. Je to tam moc pěkný, teplá voda, ale dost drahý :frowning2:
14. bře 2010 v 19:56  • Odpověz
Ahoj kočky, koukám, že jste fakt všechny mimo koňa :grinning: :grinning:

Leni, Jj, je to jako na horské dráze, ale jednou je to fakt zlatíčko a po druhé ďáblík se vším všudy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Třeba včera večer řvala od 18hodin až do 23hod. nic nepomáhalo, až jsem s toho byla fakt zoufalá a ve 23hodin usnula a vzbudila jsem ji až já za hodinu a půl na jídlo a to potom spala úúúžasných 6hodin, potom se vzbudila na jídlo a zase usnula u hrajícího kolotoče co má nad postýlkou :wink:
... a dneska přes den nic moc, páč jsme měli návštěvy a tak byla vzhůru a potom byla protivná, ale o půl osmé jsme ji vykoupali najedla se a spí, takže jsem zvědavá jak dlouho bude chrupčet aniž by začala plakat.

A co u vás??

Veru, ahoj. Co vy? Matyášek se už uklidnil a nebo ještě ne...?
Jinak na to plavání jsem s Áďou chodívala také na Tř.generála..., ale potom jsme toho nechali a začli s ním chodit normálně na bazén :wink:
14. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz
Nazdárek holčiny,

teď jsem nakrmila dravou zvěř a čekám, zda-li bude spinuškat :wink: Zatím šermuje rukama, tak uvidíme zda-li zabere. Už se nám ty spací intervaly zkracují a občas u toho dost mrčí :grinning: :grinning:

Leni, kojení dobrý. Řekla bych, že se to docela dobře rozjelo. Prsa mám nalitý, že jsem ráda, když malá odcucne. Zrovna mrkám po nějaké odsávačce ať jim občas ulevím sama :wink: Podle naší váhy by měla mít něco přes 2700g, tak uvidíme, co nám zítra naváží doktorka :wink:

Veru, teda Matyášek je pěknej rošťák. Já spávat po půl hodinách, tak mě vezou druhej den do blázince. Drž se holka, snad bude brzo lépe :wink:

Včera odpoledne jsem pozvala mamču na hlídání a MM mě vyvedl na prochajdu. Už to bylo fakt potřeba, bo měsíc jsem nikde pořádně nebyla, tak abych nezapomněla jak to venku vypadá :grinning: :grinning: A Elča má hned spokojenější maminku :slight_smile:
15. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahoj kočky, nějak teď poslední dobou nemám čas psát, jsu nějaká rozlítaná. Dneska jsme byli na tom sonu bříška a Lukin je v pořádku, tak se mi ulevilo, že se nic nenašlo. Kupodivu, zelenou stolici už pár dní nemá a zdá se mi, že i to bolení bříška není tak hrozný. Někdy ještě dám rourku, ale už ne v takové míře jako dřív. Vůbec netuším, čím to mohlo být... snad už to bude dobrý.

Veru, to je mi líto, že je to vás doma naprd, že jste se dohádali s TM a Matyášek že tak blbě spí... :frowning2: Myslím na vás, snad bude brzo líp. Jinak neodpověděla jsi mi pak na SMSku, když ne ve čtvrtek, tak co třeba v pátek procházka? Snad už by mohlo být i tepleji. Nepřidala byste se některá kočky? V pátek ve Slavkově? My budem s Lukinem celej den sami doma, MM má zase hokej...

Jo, včera jsme byli taky sami večer a Lukin v totální pohodičce, měla jsem ho chvilku v náručí a hrála s ním farmu a pak ho položila do postýlky a krásně usnul. Že by byl MM rušič? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tohle se stalo už podruhé, když byl MM pryč, že Lukin krásně usnul a neplakal...

Luci, nevím co malé může být, když tak pláče... to musíte zjistit Vy, těžko říct... kolikrát nepomáhá ani nošení, že? Je to děs s tím když dítka pláčou tak dlouho, to pak fakt člověk už neví co má dělat... snad bude dobře! A bříško ji teda nebolí?

Radi, no spací intervaly se fakt zkracují, ale třeba budete mít holčičku co ještě prospí většinu dne a noci, kéž by. :wink: A jestli se Ti docela dost nalívají prsa, tak bych asi odsavačku koupila, můžeš mlíčko zamrazit až na dva měsíce a třeba se Ti někdy bude hodit. :wink: To je fajn, že máš mlíčka hodně. :wink: A zítra dobře dopadněte u dr, pak písni. A za chvilku už bude mít malá přes tři kila, ani se nenaděješ. :wink: JEště ven asi nechodíte, že? To je fajn, že jste se byli s TM projít, je to fakt potřeba. :wink: Za chvilku budeš jezdit s kočárkem. :wink:

Luci, vy jste dneska byli na kontrole u dr? JAk jste dopadli?

Kdyžtak holky písněte, jak to vidíte v ten pátek, jestli byste měly čas a chuť přijet a kočárkovat... :wink:

Jinak mě docela mrzí, že to tady tak nějak upadá, ale co naděláme... třeba se zase rozepíšem.

Páá, krásný pohodový den všem! :wink:
15. bře 2010 v 16:41  • Odpověz
ahojky,
my měli včera poslední očkování a moc nám to nesedlo. Jurášek půl noci proplakal a měl teplotku :frowning2: MM jsem v 1 ránu vyhnala spát do vedlejšího pokoje, prcek dostal Panadol a nakonec usnul vyčerpáním u kojení. Spal se mnou v posteli, poprvé od narození, a asi i na dlouho naposledy. Jsem totálně rozlámaná... :grinning: :confounded:

Jinak vážíme 6380g a měříme 62 cm. Dostali jsme žádanku na ORL, Jurášek má přirostlou uzdičku pod jazykem, tak to necháme odstranit, aby neměl problémy s jídlem nebo mluvením.

Radi, jak to s Eliškou zvládáte? Co procházka? Koncem týdne má být 18 stupnů, tak se hned bude chodit ven líp :wink:

Leni, je super, že Lukášek je v pořádku. Třeba je to předzvěst zoubků... :wink:

Mějte se krásně, pa :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme včera byli na kontrole (v poradně), malá je šikovná a pěkně nám roste. Měříme 56,5cm a vážíme něco přes 4OOOg. Bohužel musím dokrmovat, páč nemám moc mlíka a malé to tudíž nestačí. Dneska jsem to s dr.probírala a je fakt, že kdyby jsme nedokrmovali, tak nám pořád brečí hlady takže se přidávám do skupiny mamin, které krmí dětmi Nutrilonem a bohužel je nekojí.
Jediné co můžu ještě pořád dělat je odstříkávat a dávat ji to zároveň s tím příkrmem, ale je fakt že odstříkám jenom 25-30, což je teda dost málo.

Leni, už jsi z někým na ten zítřek domluvená? Já bych možná s malou dojela :slight_smile: určitě bude pěkně.
Jinak super, že je Lukášek v pořádku!!!!

Ahoj Pavli, máte krásné míry.. malej je už pěkně velkej :slight_smile: jinak to očkování, to tak někdy bývá, že to mimču nesedne, ale snad je to dneska lepší a má dobrou náladu.

Tak se zatím holky mějte, já jdu za tou naší treperendou..
16. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
Luci a co nejdřív nakojit a potom dokrmit??
16. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.