• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Ahojky, pěknej den!
Dneska už nefouká, tak hned po obědě s Lukinem vyrazíme ven a odpoledne jak MM dojede, tak taky.
Jinak je Lukin bez teplot, tak mám radost. Jen ho včera o půl desáté večer zase probudilo bříško, tentokrát to byla asi největší bolest za celou tu dobu, podle toho jak hrozně plakal bolestí... to nebyl pláč, to byl řev... rourka pomohla až na poněkolikáté, pak to z něj úplně zase vystříklo a ve vteřině se smál a bříško bylo najednou úplně měkký, byla vidět hrozná úleva. Málem jsem brečela s ním, že jsem už něvěděla, jak mu pomoct...
Jsem si říkala, proč nikdo kurnik nevymyslí něco, co by těm prckům fakt pomohlo... :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Páji, co Nelka, je v pohodě? A co bříško, už lepší?

Teri, jo? Taky máš Olomouc ráda? Já se tam hrozně ráda vracím. :slight_smile: Tak máme asi stejnej vkus. :slight_smile:
Jinak kočárek se mi moooc líbí, kdybych měla penízky, tak bych do něj asi možná šla taky... :slight_smile:

Jak se máte kočky?

Pěknej páteček všem přeji!
26. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
Ahojte, koukám, že se tu poslední dobou objevujeme v dost slabém počtu :unamused: Kde vězíte, kočky?

Tak jsem včera nestačila napsat. Přítel byl s Nelkou odpoledne na procházce a ta se pak vzbudila se stašným řevem. Měla trošku teplotku, pak mi vyzvracela všechno jídlo a ještě do toho ji potrápilo bříško. Leni, přidávám se do klubu, takhle Nelka ještě taky neřvala. Dala jsem jí pak panadol, nosila až do večera v šátku a dobrý. Dneska se vzbudila v 6 zase s bolestí bříška, musely jsme opět taky použít rourku, krásně se pak pokakala a spaly jsme ještě do 8:30. Pozitivní je, že jsem včera nemusela dávat dokrm, tak třeba už se mi to mlíko upravuje, kéž by.

Leni, moje slova ... proč proboha není něco, co by těm prckům ulevilo! A čím to vůbec je, že na to některý děti tak trpí?

Teri, včera jsem četla na netu, že to kolem 3. měsíce bývá nejhorší s těma prdíkama, tak my jsme teda zatím opravdu vzorový příklad. A Lukášek taky, co Leni? Snad to fakt brzo přejde! Nezbývá než doufat. mě je jich bobků tak líto ...

My máme dnes v plánu taky 2 procházky, jendu teď do obchodu a odpoledne asi vyrazíme do Vyškova ... tak se mějte krásně a užijte si pátek!
26. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
Páji jejda, to mě fakt mrzí, že to Nelku taky tak trápí... no jako ještě, že ta rourka existuje, bo jinak už fakt nevím, jak těm dětem pomoct. Sice někdo říká, že by se neměla moc používat, ale to ho mám nechat řvát bolestí třeba několik hodin a co z toho? Stejně by v něm ty plyny zůstaly, bo se pořádně nevyprdí...
No snad už to fakt skončí, bo mě asi jebne. Hlavně nechápu co dělám blbě, že se to v něm tak tvoří... taky je mi záhadou, že některý děti na to tak trpí a některý skoro vůbec...
A to se snažím hlídat se co to jde s jídlem, cibule do jídla vůbec, žádná zelenina, ani jemně perlivý nápoje, čerstvý pečivo, chleba vůbec ne... a stejně je nadmutej jak koza. :frowning2:
Páji, tak to je super, že jsi už nepotřebovala dokrm, byla to jen chvilka, už bude líp. :wink:
Já dneska v noci nekojila, Lukin se vzbudil jen na dudlík a ráno jsem měla prsa naplněná k prasknutí, takže mlíka je asi ještě pořád dost...
Tak snad nám to kojení vydrží co nejdýl. :slight_smile:
Páji, a jinak Nelka byla bez teplot?

Asi jinak všechny maminky courají s dítkama po venku, tak to má být. :wink:
Pááá!
26. bře 2010 v 09:20  • Odpověz
Ahoj kočky, kdepak se touláte a co děláte?
MM šel s Lukinem na chvilku ven, já uklízím a budu vařit, resp. smažit palačinky, Pája mi udělala chutě. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Včera byl super den, Lukinek byl ukázkovej, jen chvilkama tak trošku kňoural, ale zvládli jsme den bez toho jeho řevu, k večeru jsme šli ještě ven, byl v kočárku hodnej, žádný plakání... pak doma úplně v pohodě, furt vykládal, naučil se dělat v puse bubliny ze slin a furt to dělá, je to srandovní a je celej vždycky mokrej a uslintanej... :grinning:
Usínání naprostá pohoda, dala jsem ho do postýlky, ještě nespal, chvilku se vrtěl, koukal a pak sám usnul... paráda!
V noci zase bříško ho vzbudilo, ale naštěstí jen jednou. A budíček dneska v 6.15 a hned kecal jak Palackej. :grinning:

A co ostatní, jak se daří? Co Páji Nelka a bříško, je to už lepší? A co kojení?
A co ostatní kočky a dítka? Snad se máte v pohodě...

Pěkný den a celý víkend všem!
27. bře 2010 ve 12:20  • Odpověz
Ahojte, začíná to být diskuze jen nás dvou, co Leni? :grinning:
To je dobře, že jste měli tak fajn den ... a co palačinky? S čím jste si je dali? Taky dělá Lukášek bubliny? Nelka taky, teda hlavně když má hlad :slight_smile:
U nás den v pohodě, ale večer zase trošku zvýšená teplotka a pláč :unamused: Prso chvilku cucala, pak ho pouštěla, takže jsem dala ještě 60 ml nutrilonu a pak usnula, ale v noci jsme kojili 5x, hrůza! Celou noc sebou furt šila, takže jsem se vůbec nevyspala. A od 6 byla zase vzhůru kvůli bříšku a už pak nezabrala. V 9 jsme vyrazily s kočárkem a to pak do 11 chrupkala, tak jsem stihla aspoň přebrat věci, co jí už nejsou a přeskládala jsem komodu a pak vestavnou skříň a uvařila jsem. Doufám, že se to fakt brzo spraví, i to kojení, i ty prdíky ... chjo :unamused:

Jinak se teď chystáme na nákup, tak snad Nelka zabere na delší dobu a já ještě stihnu doma něco udělat a případně i chvilku dáchnout :slight_smile:

Přeju krásnou sobotu :wink:
27. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Tak sestřenka s rodinou přijeli, počasí bylo celkem fajn, vyrazili jsme na Slezskoostravký hrad, byl tam ten Velikonoční jarmarkn, bylo to supr, s kočárkem se taak bezva jezdilo, i m je spokojenej :slight_smile: Akorát jsme se neudržela a tláskala jsem do sebe páté přes deváté, ale blbě mi nebylo :grinning: a lepší valašský frgál jsem asi ještě nejedla :dizzy_face:
Sestřenka mi přivezla odsávačku, obyč balonkovou, asi to zkusím, fakt mám míň mlíka, tak třeba se to rozjede...akorát nevím, kdybych to chtěla skladocat, co na to koupit? Nějaký spešl sáčky?
27. bře 2010 v 19:16  • Odpověz
Palačinky taky zas musím udělat, poslední dobou dost experimentuju a jak jsem nejedla chvíli vejce a mlíko, tak jsem dělala pohankovorýžové palačinky bez vajec a mlíka (mlíko už stejně nedávám, doma ho moc nepěstujem, ale teď jsem zas koupila plnotučný, ooo, to je blaho :slight_smile: ) a byly supr :slight_smile:

Páji, Barča dneska v noci taky nic mo, šla jsem spát o půl 12, m stáhl na netu Amélii z Monmartru či jak :slight_smile:, tak jsme koukali, no a ve 12 byla Barča u mě v posteli :grinning: Máme postýlku bez bočnoce přiraženou k naší posteli a Baru se prostě přetočila na bříško na moji stranu :grinning: Dudlík nezabral, tak jsme kojily a v půl paté to samý, zas převalená na bříšku :grinning:
27. bře 2010 v 19:21  • Odpověz
Jééé, Teri, výlet musel být moc fajn :grinning: My s mlíčkem taky zatím bojujeme. Koupila jsem si homeopatika ricinus comunis 5ch a zdá se mi, že to začiná zabírat. Tak to zkus taky. Bere se 5 kuliček 3x denně a stojí to asi 70 Kč.
Barušce se to otáčení tak zalíbilo, že už se obrací i ve spánku, jo?! :slight_smile: Nebo toho využívá, aby se k Tobě dostala :grinning: :grinning: :grinning:

My dnes přes den s kojením zase v pohodě, ale teď večer jsem zas musela dát 90 ml nutrilonu. Akorát se mi teda zdá, že má Nelka ty prdíky právě po tom nutrilonu, tak snad se to mlíko fakt brzo upraví ...

Teri, tu balonkovou odsavačku mám taky, ze začátku vždycky použiju tu a pak zbytek odstříkávám rukou. Už jsem se to docela naučila, tak už to jde docela rychle :slight_smile:
27. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Teri a co váha? Už to šlo trošku nahoru? Mě teď začaly tak šíleně padat vlasy!!! Hrůza! Už se 3 týdny dokopávám k tomu, abych zavolala kadeřnici, ale nějak se k tomu nemůžu dostat (2x jsem ji volala a měla nějakou dovolenou nebo co a od té doby na to vždycky zapomenu a vzpomenu si až večer :unamused: )
27. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
Nazdárek děvčata,

venku poslední dobou fakt nádherně, takže u nás program jasnej. Po dopoledním kojení vyrážíme ven a po obědě zase. Malá celkem v kočárku spinušká (nesmím ho teda na dlouho zastavit), večer si pozpívá a v noci zase krásně chrní :slight_smile: :slight_smile:

Mám objednanou odsávačku, tak jsem docela zvědavá kolik toho ze sebe dostanu :wink: Přes den bych řekla, že je toho nějak míň :unamused: To by mi Elča ty prsa utrhla :wink: Tak uvidíme, kdyžtak zkusíme homeopatika :wink:
27. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz
Zdravim vsechny Vyskovacky.Necekala sem,ze tu objevim i tuhle stranku :o)
27. bře 2010 ve 23:38  • Odpověz
Páji, dík za info o těch homeopatikách, asi si je zítra koupím.... Dneska byla vzhůru snad 3x :frowning2: Ale taky mě napadlo, že jsem teď poslední dva dny měla kafe, i když slabý, tak že by to bylo tím?? Uvidíme dnes :slight_smile:
No a ke kadeřnici už chodím strašně dlouho :grinning: Už jsem si teda řekla, že do města se holt nedostanu, tak risknu tady u nás v baráku, tak snad tenhle týden, jak přijde m z práce, tam skočím... No a váha... vážila jsem se u našich minulej pátek a měla jsem 48kg, takže nic moc... Unavená se necítím a na vlasy jsem si zvykla :grinning: Snad se to upraví, až nebudem plně kojit...

Páji, ty dáváš mlíko i do mražáku, že? Máš na to nějaký ty sáčky? a myslíš, že je OK koupit načatý balení od holek na MMB? Ty jednotlivý sáčky by snad měly být dobrý, ne?

Roni, počasí jsem si učívala, dneska teda prší, ale snad se to vybere :slight_smile: Mám navařeno, napečeno, naklizeno, tož bysme mohli výletovat :grinning:
28. bře 2010 v 08:36  • Odpověz
Ahoj kočky, trošku nestíhám, pustila jsem se do oken a taky pereme jak o život, třídíme oblečení a vytahujeme jarní a letní, zjistila jsem, že se do žádných triček nevlezu, vypadám fakt jak kojná... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: Takže budu muset navštívit obchoďáky, abych měla v létě v čem chodit. Ale radost mi udělaly kalhoty tříčtvtáky a sukně, do těch se vlezu v pohodě... :slight_smile:
Taky přijela včera kamoška a dovezla oblečky na malýho, už větší, tak 74-86, takže máme teď zase nějakou zásobičku. Vytřídila jsem i malý oblečky co už Lukin nosit nebude a něco hodím na MMB, musím proštudovat, jak to funguje s tím prodejem. Snad něco prodám, aby se mi aspoň něco vrátilo. Prodávám jen to, co Lukin vůbec nenosil nebo se mi až tak nelíbí. Ty pěkný kusy samozřejmě nechávám. Jen nevím kam to dáme, potřebovali bysme fakt větší byt... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, s tím kojením, snad vám mlíčlo bude stačit a když ne, tak hlavně, že kojíte přes den a z větší míry, na večer flaška si myslím že je v pohodě... možná pomůžou ty homeopatika, třeba je to jen chvilková záležitost. :wink:
No já jsu zvědavá, jak my s Lukášem vydržíme u kojení, pořád se mi nechce věřit tomu, že když pije tak krátce a ještě se u toho odtrhává, že mu to stačí... ale podle váhy jo. Nechápu. :grinning:

Páji, s těma prdíkama, ach jo. Včera jsme měli taky plačtivej den, jednoznačně je to z toho bříška, tím si jsu na 100% jistá. Dala jsem několikrát rourku, vždycky to z něj vystříklo, že jsem se musela pokaždý převlíkat, chudák to měl úplně pod tlakem... dneska zatím v pohodě, to je fakt jak kterej den. Myslím že jídlo co já jím až takovou roli nehraje, jím tak nějak pořád stejně, vyhýbám se nadýmavýmu a někdy má hrozný problémy a jindy zase ne... fakt nevím, na čem to závisí.
Jinak jak jsi psala, že máš pocit, že Nelku bolí víc bříško po Nutrošu, není to třeba tím, že má žaludek až moc plnej a pak ji bolí? Kdybys jí dala jen šedesátku třeba, nestačilo by to?
Člověk furt něco zkouší, co... kolikrát si říkám, už aby chodil, aby ty problémy neměl... :slight_smile: Ale pak si říkám, nene, chci ho mít ještě jako mimčo... :dizzy_face:

Teri, to je fajn že kočárek funguje a líbí se, fakt vypadá dobře a určitě poslouží v pohodě a bez problémů. Kola to má jaký, nafukovací? A přední jsou aretovací, nebo ne?
Jinak já skladuju mlíko v mražáku v nádobkách od Aventu. Ty sáčky by měly být taky v pohodě, zabírají v tom mražáku pak míň místa. :wink:
A s tím kafem jsi to myslela jak? Že se Ti po něm tvoří míň mlíka? To se mi nezdá, já si kafe dávám jednou za týden, teda latté, a rozdíl nevidím. :wink:

Ohledně padání vlasů, je to fakt děs, mně padají taky šíleně, a to do sebe cpu Biosil vitamíny, nepomáhá to. Na Lukinovi jsou vlasy furt, furt ty moje vlasy z něj oddělávám... :frowning2:
Musím se nechat taky ostříhat, asi o hodně nechat zkrátit, aby se vlasy daly trochu dokupy... ono i ta zima tomu moc nepřidala...
Tak snad se nám vlásky zlepší kočky. :wink:

Joo, ještě novinka dnešního dne, Lukina jsem dala na bříško a zapřela mu zezadu nožky a začal se trošku posouvat dopředu!!!! :dizzy_face: Mám z něj radost, budu ho takhle dávat každej den, on má furt tendence se za něčím dostat, zvědavka malá, tak když mu podržím ty nožky, mohl by se začít trošku hýbat... u toho se pěkně vyprděl a byl spokojenej.. :slight_smile:
No a kecá furt. :grinning:

Letím obalovat řízky, MM je s Lukinem venku, za chvilku dojdou. Večer zase sami, předposlední hokej, tak se pak ozvu.

Všechny zdravím a krásnou pohodovou neděli přeji, páááá! :wink:
28. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz
Leni, to kafe jsem myslela tak, že potom tak blbě spala :grinning: Na mě to nemá účinek žádnej, ale kdo ví, co na toho prcka...
A kola jsou gumový, ale není to tak sanšé, jak jsem si myslela, že bude :slight_smile: Krásně se teď vyčasilo, m byl na prochajdě s malou před obědem a za chvíli pudem ještě s kamarádama :slight_smile:
28. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj maminy!
Chvilku nakukuju... U nás je víkend zas celkem na prd, u nás nemůže být nic normální :frowning2: Adís vnoci z pátka na sobotu zvracel, včera a dnes průjem :frowning2: Chudák, fakt lapne snad kde co :rolling_eyes: Jídlo moc nechce, za včerejšek snědl akorát trochu namačkanýho banánu a hovězí vývar s mrkví a rýží a asi dvě křupky. Večer před spaním nechtěl nic, ráno taky ne, teď zas akorát trochu té polívky, kterou pak zas trochu vyhodil :frowning2: Ach jo, je mě ho líto. Včera byl celkem přes den v dobré náladě, ikdyž úplně on to nebyl a dnes je ukňouranej, tak jsem ho dala zase spinkat. Vnoci sice celkem spal, ale pořád kňoural a točil se ze spaní, takže jsem k němu stejně pořád vstávala.

Tak si užijte zb ytek neděle :wink:
28. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
Leni, to je mi líto... :frowning2: Ach jo, co zase Adámka trápí... :frowning2: Má i teplotu, nebo ne? Ať je líp, věřím, že už jseš z toho na palicu... :frowning2: Snad už bude líp!!!! Jste sami doma, jo? :frowning2: Držte se! Nepotřebuješ kdyžtak s něčím pomoct? Klidně bysme s Lukinem dojeli... něco třeba koupili nebo tak...

Teri a jo... :slight_smile: Tak na Lukina to moje kafování nemá zatím žádnej vliv jsem vypozorovala, dřív jsem si dávala bezkofeinový, ale i po tom kofeinovým spí úplně stejně. Ale nepřeháním to, fakt jednou za pár dní, doma kafe nepiju vůbec, jen v kavárně to latté.
Užijte si vycházku, my půjdem taky ještě. Doma by to bylo dlouhý. Snad nebude pršet, nějak se zatahuje.

Páá
28. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz
Leni Dv...to mě mrzí,to budete mít něco podobnýho,jako my...snad ne tak hrozného...my nejedli vůbec nic a pořád sme zvraceli...nejdůležitější je do něho dostat černý čaj s glukopurem...doktorka říkala,že se jim nemá nutit jídlio,protože žaludek je přetažený...hlavně zavodňovat...a taky rýžový vývar...do 100ml kojenecké vody,1 lžíci rýžové nemléčné kaše...to pomůže hlavně na ten průjem.hlavně žádný mlíko...po tom zvrací ještě víc...místo toho ten rýžový vývr s trochou glukopuru..plus banán...ten taky staví...no snad bude brzo líp :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Omlouvám se,že nestíhám víc reagovat,jsem pořád ještě nemocná...polehávám,jen jsem nakoukla

Hezký zbytek víkendu :wink:
28. bře 2010 v 17:33  • Odpověz
Ahoj holky, přijeli jsme od babičky, tak jsem se těšila, ale stálo to tak za prd. MM lazar, už mě fakt neskutečně sere, Matýš protivnej ve dne v noci, v noci se nespalo, ve dne ječel jak pardál. Zuby v puse mu cinkají o lžičku, ale vidět nejsou žádný. Já jsem nemocná, neskutečně unacená a nemám náladu. S MM se nebavím,máme oddělený ložnice,takže fakt všechno naprd.
S posunem času tady bojujeme, mládě mi tu skáče po hlavě, naštěstí už neječí.
Leni, moc držím palce, aby bylo Adámkovi brzo líp,
Lolipops, ahoj, vítej, jsi z Vyškovska???
28. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
Ty jo, Veru, tak já myslela, jak si tam odpočneš a ono nic :unamused: Škoda. Když je MM dlouho doma, tak mě taky sere, to tak asi je :slight_smile: A kolik už má Maty zoubků? Třeba mu lezou i horní :wink: Jo a dáváš i ty čípky?
Já jsem dnes objevila malinkatou bílou tečku, klube se šestý zoubek, dvojka nahoře, tak nevím, jestli ten průjem má z toho....Ale fakt nemá chuť na jídlo, dneska zas snědl akorát tu polívku a banán, toť vše.

Marti, ještě jednou děkuju za ty čajíky a ten hroznovej cukr :wink:

Leni, nejsme sami, MM byl pryč jen z pátka na sobotu, teď je doma, pojede pryč na víkend.

Tak se mějte, dobrou noc.
28. bře 2010 ve 22:08  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se přidávám k nespícím dětem a totálnímu vyčerpání :pensive: malá už druhou noc nespí, pořád jenom pláče a pláče. Vyzkoušeli jsme co se dalo i trubičkujeme atd. a stejně nic. Je ospalá jak nechci říct co ale že by zavřela oči to ne.. já jsem se dneska totálně sesypala, páč s ní pořád lítám po venku nebo jezdím pryč autem, jenom aby trochu zabrala a vyspala se a stejně se potom probere, oči jako tenisáky a řve :pensive: :pensive: už nevím co mám dělat, jsem totálně vyřízená a hlavně si nevím rady. Manža je sice doma, ale už jsme se stihli několikrát pohádat a to docela fest, že člověk nevěděl jestli brečím kvůli malé že řve nebo skrz manžu, že jsme se pohádali.
Ke všemu jsme byli malou ukázat v práci a já potom řvala jako malá, že musím být doma ještě nějaký ten rok atd. než budu moct mezi lidi, no je toto normální????? Už si opravdu připadnu jako absolutní deb**..
No a samozřejmě už nekojíme, mlíko prostě už nemám, takže jsme jenom na umělém a to je taky něco, protože si to vyčítám a považuju se za neschopnou i normálně kojit, jako ostatní maminy :cry: :pensive:

Leni, snad bude Áďulkovi brzo líp!!!! Držte se!!!

Veru, upřímně tě lituju.. snad se to brzo obrátí k lepšímu a bude líp. Držím palce!!!

Víc reagovat nestihnu.. mějte se všechny pěkně a marodům přeji brzké uzdravení. Pááááááááááááá
28. bře 2010 ve 23:00  • Odpověz
veronika.h: Jj jsem novopecena Vyskovska mamina.Ja si tak koukam po nejakych radach a na co nenarazim :o) Primo na samotnej Vyskov :o) Divam se,ze uz tu takhle plkate docela dlouho....
28. bře 2010 ve 23:28  • Odpověz
Lollipops, vítám Tě tady u nás:o) A copak máš za dítko? Chlapečka nebo holčičku? Kdypak se narodilo? A jak se jmenuje?

Holky, teda koukám, že víkend nic moc, to mě mrzí :unamused: Snad bude všem, i marodům, i nespavcům, brzo líp ...

Teri, já zamražovala mlíko normálně ve vyvařených plastových dózách, který jsou vhodný do mražáku ... mě nějak nenapadlo, že bych na to měla mít spešl nádobky nebo sáčky. To jsem zjistila až když jsem na netu hledala informaci, jestli můžu mlíko v mražáku vrstvit (na zmražený nalít čerstvý nezmražený). U nás nevydrželo mlíko v mražáku dýl jak 2 týdny a když jsem ho ochutnala, tak chuť nezměnilo ... takže ty sáčky jsem teda zatím nekupovala. Teď už nemám ani co zamražovat, malá vše vypije :sweat_smile:

Luci, beruška Vás tak zlobí? A teplotu nebo tak neměla? Neleze na ni něco? Musíš být úplně k.o. Se vůbec nedivím, že je Ti do breku. Z toho kojení si vůbec nic nedělej. Není to Tvoje vina, prostě to tak je a určitě tím nejsi o nic horší mamča! Hlavní je, že bude malá napapaná a že nebude mít hlad!A nemáš někoho, kdo by malou chvilku vozil nebo chvilku pohlídal, aby sis mohla jít odpočinout? Musíš nabrat síly!
29. bře 2010 v 09:13  • Odpověz
Hojky přeji krásně slunečné pondělní ráno. doufám že to vydrží po celý den.
Hned ráno jak jsem se probudila mi došla sms od MM, že nechce slavit narozeniny, které měl slavit teď o víkendu. Tak nevím co mu přeletělo přes nos. Ach jo s těma chlapama je to někdy složitější jak se ženskou :rolling_eyes: .

Leni.dv: to mě mrzí že Adámkovi není dobře. Ať už je víc teplo a ty vyrózy už skončí. Myslím že tuto zimu jsme si tím prošli všichni.

Luci musíš vydržet. S Adámkem jsi to také zvldla. A nebuj mezi lidi se dostaneš jak Verunka trochu povyroste. Za zbytečnou maminku si nepřipadej s tím kojením. Ty jsi kojila a spoň chvíly, už to je úspěch. Některé nekojily vůbec.

lollipops vítej mezi náma. Fotečky zatím žádný nemáš, abychom mrkly na čerstvě narozené miminko :wink:.
29. bře 2010 v 09:13  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkné ránko, tak čtu samé smutné zprávičky... :frowning2:

Veru, to mě moc mrzí, že byl víkend naprd, do toho Ty jseš nemocná, to je fakt pech... :frowning2: říkala jsem si, s jakou se ozveš z Hr.Kr, myslela jsem že byl víkend lepší... :frowning2: TM snad bude brzo fit, aby začal chodit do práce a vztahy se trošku zlepšily, snad i Matyášek jednou konečně přestane být taková protivka... :frowning2: Ty zuby mu snad co nevidět vylezou. Držím moc palce a moc na vás myslím!!! Jedete dneska na plavčo, nebo už končíte?
Drž se!!!

Leni, už je to lepší, nebo pořád stejný? Divný je, že Adámkovi nechutná jíst, kdyby byl průjem z těch zoubků, tak by mu jíst asi chutnalo, že... ať je brzo líp!!! Snad už je to na hodně dlouho fakt poslední nějaká nemoc..

Marti, ať jseš kočko taky brzo zdravá!!!!

Luci... nevím kočko, čím by to mohlo být, že malá pláče... napadá mě snad jedině ten hlad, nebo bolení bříška... :confounded: Nebavila ses o tom s dr? Jestli takhle pláče skoro pořád a nemůže zabrat, když na ní vidíš, že je šíleně unavená a chtěla by spát, tak se asi něco děje... Já bych se o tom s dr. asi pobavila, případně zašla na převážení, jestli jí Nutroš stačí, nevím... A pokud trubičkuješ a nic z ní nejde, tak to bříškem asi nebude, to by se vyprděla nebo vykakala...
A neobviňuj se, že nemáš mlíčko, nedá se nic dělat, tohle prostě nikdo neovlivní... hlavně, že existuje UM a dítka mají co papat. Jak píše Alča, super, žes kojila, dala jsi jí do začátku to nejpotřebnější, to je super!!!! A některé mamči fakt nekojí vůbec nebo kojí jen pár dní, Ty jsi kojila docela dlouho a to je úspěch. :wink:
A jak bude Verunka větší, tak mezi lidi budeš moct chodit, to je fakt. A když teď nekojíš, tak klidně by TM mohl malou nakrmit a Ty můžeš jít na prochajdu třeba sama, nebo na nákup sama a malou nechat chvilku s TM, ne? Nebo někdo by mohl dojet na hlídání, ne? Nevím jak to máte s rodinou, ale malá není teď s jídlem závislá jen na Tobě, což je docela výhoda... :wink:
Tak se drž, opatrujte se a snad malá brzo přestane plakat a bude líp!!!!!! Myslím na vás!!!
A jak jsem Ti minule říkala, člověk na to plakání musí rezignovat, jinak by se zbláznil... já jsem si pak už vždycky říkala, že jsem udělala všechno pro to, aby malej byl spokojenej, všechno je tak jak má být, byl najezenej, vykakanej, vyprděnej, chovala jsem ho, přebalenej a stejně plakal... tak jsem si musela říct, že se mu asi chce plakat, ale já jsem udělala vše pro to, aby neplakal... tak ať si prostě pláče. Vím, nedá se to takhle říkat si pořád, ale někdy už to fakt jinak nešlo a já rezignovala...bo člověk se fakt někdy může stavět na hlavu, ale dítko pláče a pláče a nikdo neví proč...
Tak snad se přijde na důvod, proč malá tak pláče a pak se to zlepší!!!!

Lollipops ahojky! Jak se jmenuješ, prozradíš? :wink: Takže bydlíš ve Vyškově, jo? A gratulace k miminku, co to je a jak se jmenuje a jak je starý? :wink: Jojo, my se tady bavíme už nějakej ten pátek, ale už sem nechodí kočky co chodily dřív, mají spoustu radostí a starostí s prckama, tak není čas... takže rády pokecáme s někým novým. :wink:

Alčo, s těma chlapama, ach jo... co na to říct... do nich fakt člověk nevidí a nikdy neví, co jim zase přelítne přes nos... :unamused: Jinak moc pěkný fotečky na FB z Olmiku. :wink:

Páji, co jsi našla ohledně toho zamražování mlíčka? Může se to vrstvit na sebe, nebo se musí to zamražený rozmrazit, dolít odstříkaným a znova zamrazit? Taky jsem nad dím uvažovala, jak se to dělá... Malej mi taky vypije všechno, ale zkusím po troškách aspoň něco zamrazit, člověk nikdy neví, kdy se mu to bude hodit...
Teď mě malej saje jak ďas a hrozně to bolí... má stisk jak něco, nedokážu si představit že bych takhle kojila, když by měl zoubky... to bych asi vylítla z kůže... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mějte se fajn, všechny zdravím a mějte pokud možno pěkný den... :wink:
29. bře 2010 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky.. dneska jdeme k dr.na převážení a rovnou to s ní všechno proberu, páč to už není možný, aby takhle vyváděla :pensive:
Noc byla katastrofa, to se nedá ani komentovat a od rána to není ani o trošku lepší, jediné co za tu dobu malá stihla bylo to, že se v lehátku zakryla celá do deky a tam si povídala, ale vydržela to jenom malou chvíli a potom zase brečela.
Nějak tomu přestávám rozumnět.. a doufám, že dr.pomůže a poradí co dál.

Tak já zase pádím za ní, stejně za chvilku jdeme k té dr. tak se potom ozvu co a jak.
Mějte se všechny pěkně!!!!
29. bře 2010 v 10:31  • Odpověz
Ahojte kočeny, vy jste teda spisovatelky!! Pravda je, že jsem teď neměla týden čas (jsem byla v Brně), ale stejně teda píšete, jak o život! :grinning: Ad prdíky - u Lukyna se to zlepšilo asi po 14 dnech pravidelnýho užívání probio... Když jsem je po měsíci vysadila, bylo to zas stejný... Takže jsme koupili nový... A v těch cca 5 měsících to bylo už v pohodě (jedno balení vydrželo na měsíc a nevím, jestli bylo nutný to druhý dobrat... :-P) Ale Lukyn by mi teda ve třech měsících nepolezl, ani kdyby mu šlo o život. :grinning: :sweat_smile: Se nehnul ani za nic (lozit sám začal až v 7 měsících, poprvé si sám sednul až v 9 měs.!!!)

Co se týká mlíčka - znáte to schéma 3-6-3-6? Tedy spurtíky a nedostatek...? Je to normální :wink: S Lukynem byl taky problém, ale o to větší, že on mlíko z flašky absolutně odmítl. V šestinedělí dostal párkrát stříkačku, ale nic moc... Vždycky jsme se z toho nějak vylízali... :wink: Bude to zase dobrý, určitě! Jinak mlíko se do mražáku doporučuje nevrstvit. A pravdou je, že já měla průběžně v mražáku cca 2 litry (který jsem průběžně furt doplňovala a vylívala a nepoužila... :-P) a když to bylo vrstvený, mělo divnou příchuť - bylo zdrclý... Osvěčilo se mi odstříkávat naráz a i když toho bylo jen třeba 20ml, nechat tak... Používala jsem vyvařený sklinky od přesnídávek... Ale sáčky jsem si koupila (od Medely) a pokud by to někomu pomohlo (pracovalo se s tím celkem dobře) ráda se jich zbavím (mám jich myslím 18 - z původních 20....) :wink: Můžu-li ale radit, skleničky od přesnídávky jsou levnější :grinning: (Sáčky se myslím hodí víc někam do banky nebo do porodnice, kde se může potkat více mlík - dají se snadno popisovat... Já si dělala přelepky na sklinky, abych věděla, jak je mlíko starý...)

Leni malej je fakt dlouhán :wink: Lukynek měl ve 4 měs. 66cm a 6700g a všichni furt říkali, jak je hubenej... :grinning: (Ono se to totiž asi zdá při takové délce... :-P) A teď už se srovnal a je tak nějak "tabulkovej" dokonce spíš menší... (v roce 82 cm a 11kg).

Plavat asi teda budeme v Kromclu. Je to tam fajn a už jsme zvyklí.. Navíc teď půjdeme do další skupiny a tam je lepší termín. :wink: To Brno je teda fakt drahý!!! (Díky za info!:slight_smile:)

Teri, kočárek vypadá dobře, hlavně, že jste spokojení. :slight_smile: Přetažená boudička - fakt paráda!!! :sunglasses:
29. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Ahoj!
Luci, tak ať u dr dobře dopadnete. A pláče ti i v náruči? Na srazíku byla tak hodňoučká, to se mi ani nechce věřit, že ti tak vyvádí :slight_smile: A ty si nelam hlavu s tím, že nekojíš, no a co, svět se nezboří a myslím si, že UM je úplně stejně dobrý jak MM. Jen je to holt dražší :wink:

Jo a jak holky píšete, že máte míň mlíka, tak se vám to třeba jen zdá. Mlíka se tvoří tak jak dítě potřebuje. Já už jsem pak taky nic neodsála nebo úplně minimum, ale hlavní je, že to Adámkovi stačilo.

U nás se stále průjmuje, jen za ráno 4x posranej, chudák, jednou úplně i s oblečením :confounded: Je něco ve vzduchu, pač mamka dneska taky zvrací a průjmuje a manžovi taky není dobře. :unamused: Bože, ještě abych lítala kolem něho, to by mi tak scházelo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a jinak zdravím Ivullu i Lolipops :wink:
29. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
Tak tchýně mi odvezla dítko na procházku, chvilku budu u PC a pak se jdu pustit do druhýho okna a asi si na chvilku pustím film pěkně z postýlky. :slight_smile:

Luci, moc držím palce, ať s dr. přijdete na to, co by malou mohlo trápit a hlavně ať je líp!!! :wink: Pak dej vědět, co jste vyzkoumaly..

Ivi ahoojky! Středa platí, ju? :wink: To schéma znám a zatím jsme to fakt tak měli. :wink: Ta první trojka to je třetí den po narození, že? My jsme měli spurtík v 6 týdnech, pak v těch 3 měsících, to jsem pocítila nejvíc i se změnou toho mlíčka a začal u toho dělat ty blbosti... no uvidíme v půl roce.
Takže píšeš nevrstvit, jo? No zkusím něco dneska večer odstříkat, ale nevím nevím co z toho bude, už to fakt není jak dřív, teď je tam mlíčko hlavně pro Lukina, že si ho vytáhne.
A Tvůj Lukinek měl skoro stejný míry jako náš. A taky všichni říkají, že je náš Lukin takovej trošku hubenej, ale on je fakt hrozně dlouhej, takže se to ztratí. Ale už má tvářičky pěkně naducaný, to předtím neměl. :slight_smile:
No a s tím lozením, jsu zvědavá, jak to bude u našeho Lukina, našeho povaleče... :slight_smile: :slight_smile: Ale já bych to nehrotila, každý dítko má asi prostě svoje tempo...

Leni, to je mi líto, že Adámek pořád průjmuje... snad bude brzo dobře!!!! A mamka má taky průjem, a TM něco chytil taky, jo? Ach jo, snad to ještě nedostaneš Ty... držte se!!!

Páá, jdu něco dělat, mějte se!
29. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
Tak jsme zpět od dr. a moc nám toho neřekla, jenom to, že Probiotické kapky ji zaberou až tak v půl roce, což teda nechápu proč je do ní mám cpát už teď, když ji to teda stejně nepomáhá :unamused: potom jsme ji říkali o tom, že naposledy pokakaknou plýnku měla před měsícem, jinak jenom s rourkou a to ji pomáháme jednou max.2 za den. Prohlídla ji a bříško má krásně prohmatné a poznala na ni, že je malá podrážděná (to asi nevím, že :angry: ).. takže závěr je ten, že malá má podle ní problém ve vyprazdňování a máme ji dávat najíst kdykoliv si řekne, nehledě na to, že je na těch obalech dávkování atd.
Takže jsem potom zavolala i bráchovi, páč jejich malá měla to stejné, co jí dávali a oni mi řekli že také ten Nutrilon Comfort, ale jenom měsíc, protože jejich malá po tom měla hlad a řvala jim hlady. Takže přešli na Bebu a od té doby je klid.
Řekla jsem to dr. a ona že to máme teda vyzkoušet (postupně ji na to zvykat) a že se uvidí.
Jo a vážíme 4350g takže jsme za těch 14dní přibrali :slight_smile:

Leni, ona je hodná když je v kočárku nebo když jedeme autem.. proto jsem celej víkend projezdila po obchoďácích, jenom aby mohla chvilku spát :frowning2:
29. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
Holky čau, jen v rychlosti, než půjdeme spát- Noc opět katastrofa, ale neřeším to, s Matym leží MM v hekárně (ložnici) a já tam jdu tak 3x za noc utěšovat divou zvěř. Dneska je naštěstí v pohodě. Zrovna ohryzává psí kost buvolí. Je jak raketa, všechno mi tu prošmějdí:slight_smile:))

Luci, zkus nošení v šátku, mám doma jeden elastickej na úplně malý mimuša, nechceš ho půjčit?? Uvidíš, třeba se ti tam naučí spinkat., Mat ze začátku řval a pak si to úplně zamiloval. Mám to i s návodem a ten úvaz není zase tak těžkej.
A že nemáš mlíko může být jen stresem, zkoušíš ještě přikládat nebo už ne??? A nekojit není žádná katastrofa, neboj. NAopak, je to dost osvobozující a malou může nakrmit TM nebo Adámek a ty si odpočineš.

LEni, říkal mi můj taťka, že řádí rotaviry u malých dětí (je hygienik, chytrej jak rádio:slight_smile:) a že způsobujou zvracení a průjmy. Tak vydržte. Nás zase trápí zácpa :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Viburcol jsem koupila včera,zatím jsem ho nedávala, homeo od léčitelky zabraly asi na týden, aspoň jsme nabrali síly, ale už je to zase na prd. :stuck_out_tongue_closed_eyes: . U vás čípky pomohly?

Ach jo, musím letět, psí miska na vodu se brzo převrhne, páá
29. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.