• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Leni, ten dnešek platí, ale snad nezačne pršet... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyžtak můžeme jít klidně k nám... Se domluvíme. Já stejně ven musím - nakoupit... Půjdeme ale jako obvykle hned poo... (kolem jedné...) Co vy?

Jo a ještě se chci pochlubit, že už jsem si dneska slavnostně změnila v profilu stav na snažilku. Sice to není ještě moc žhavý ale právě mi asi končí ovulace a tu příští už snad manžela k nějaké aktivitě "dokopu" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2010 v 11:00  • Odpověz
Jo a ad diplomka - absolutně obdivuhodný výkon... Bych se teda na to asi vyprdla... Takovou fušku bych si nedala snad ani kvůli vlastní diplomce (což mě teda btw čeká... :-/). Takže tleskám a smekám. :wink:
31. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
ivullo, akorát se dívám, že jsi snažilka :slight_smile: Ty máš vlastně ten dvoletý rodičák, že?
31. bře 2010 v 11:05  • Odpověz
JJ teri, právě... Já bych teda už klidně těhu byla... Ale to bych rodila ještě letos a to asi zbytečný... Iddeální by bylo mít termín porodu 2 roky a 6-8 týdnů po Lukynovi :wink: Abych mohla nastoupit na mateřskou hned po rodičáku... Ale to bych musela otěhotnět až v létě... A pak je tam zase riziko, že se to nepovede hned, že.. :slight_smile: Tak bych to chtěla začít zkoušet už teď a však se uvidí :wink:
31. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
Loli, spurtík je tzv. růstový spurt, kdy v období pár dní má dítko zvýšenou potřebu mlíčka, rychleji v tom období roste. Je to 3. a 6. týden a pak 3. a 6. měsíc. Mrkni: http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt, tady je to všechno popsáno.

Katy ahojky, tak malá už papá mrkvičku? To je fajn, že jí šmakuje. :wink: A kde ji krmíš? V lehátku, nebo máte polohovatelnou židličku? A dáváš jí už i nějaké čajíky?
Užijte si Velikonoce na Slovensku, už se určitě těšíte. :wink: A kam chodíte plavat? Díky za info.. to je fajn, že se to malé líbí. :wink:

Teri, Ty budeš chtít začít od toho ukončenýho 6. měsíce, pokud budeš mít mlíčko, nebo dřív, nebo i později?

Jinak ohledně oblíkání v kočárku, já teda Lukina asi oblíkám moc, asi to změním. Má bodýčko s dl. rukávem, tenkou mikinku, punčocháčky a pak kombinézu a ještě španělskou deku. Tu kombinézu mám proto, aby mu netáhlo na záda, žádnou bundičku nemám, tak dávám tohle. Možná mu pod to už nebudu dávat mikinku, ale jen bodýčko, a nebo když bude v kombinéze, tak už nebudu přikrývat dekou. Ale mně se to počasí zdá zrádný, hlavně když tak fučí pořád... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jasně, že je rozdíl třeba 10°C a 20°C. Pravda je, že to fakt moc nedokážu odhadnout... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Loli, tak Nanny Ti pořád houká, jo? A o té baterce v Respisense jsem četla přímo na jejich stránkách myslím. www.respisense.cz
A s tou mamkou to je taky blbý, jak to popisuješ... :unamused:

Leni, tak jak dneska? Už je líp? snad jo...

Veru a co vy?

Jo, psala jsem na FB, písnu to i sem, co takhle příští týden po Velikonocích nějaká prochajda třeba do Minizoo ve Vyškově?
My s Lukinem můžem kromě PO a ÚT kdykoli.. písněte, jestli byste se nechtěly přidat a jakej den se vám hodí. :wink:
31. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
Teri, hodila jsem stejnej odkaz :slight_smile:

Ivi ahoojky! No já kočko nevím, prší tam... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak máme dojít s Lukinem k vám? Teda to je takovej ten jemnej déšť, ale vypadá to vytrvale... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak co?
A gratuluju ke snažilkování, jak poznáš ovulaci? Meříš se, nebo máš ovu testy? Každopádně držím palce... víc nebudu dodávat, osud si to vždycky zařídí sám, kdy člověk otěhotní. Já bych o tom mohla napsat román. :slight_smile: Hodně štěstíčka. :wink:

S tím oblíkáním v kočárku máte asi pravdu kočky... asi to fakt přeháním. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
Leni, tak se stavte... Já poo nasadím pláštěnku, nakoupím a pk budem doma... Lukyn si stejně užil poslední dny venku dost (ještěže máme ten písek tak blízko, z něho neslezl! jedině na jídlo jsem ho nalákala :grinning:)

Ovu jen počítám zatím... Mám cyklus pravidelný a ovulaci lehce bolestivou... spíš teda jsem na ni citlivá, nelze to posta jako vyloženě bolest... Tak uvidím, jak se zadaří... :slight_smile: Právě to nechci zatím moc hrotit. Ono taky když otěhotním později, se nic nestane.. Snad by se dalo jít i na rizikový, nebo se to zvládne jinak... :slight_smile: Prostě uvidíme. Je mi jasný, že na to máš asi "jiný" pohled :wink:

A do zoo bych zajela. :slight_smile: Vybírám teda den, kdy nebude pršet :grinning: (My teda ale zase nemůžeme ve čt a pá (jsem ve škole...) Tak co třeba středa? :slight_smile:
31. bře 2010 v 11:31  • Odpověz
Ivi, tak v kolik? My právě nakoupený máme, taky jsme si užili procházkování dost, jsme teď skoro každej den 2x denně venku. A na písek chodíte k nám? Tak dej někdy vědět že tam jste, bych s Lukinem vylezla a byli bysme s váma.
31. bře 2010 v 11:33  • Odpověz
Dekuji za vysvetleni spurtu :o) Ja davno bohuzel nekojim tak vidim jak malej papa :o( Nervy sou na prd no.Taky me od te doby zase zacal bolet zaludek a budu se asi muset zase cpat praskama.Mela sem uz jednou nabeh na vredy a od toho nedychani se to zase rozjelo.A taky vubec nejim zdrave.
Lenajsek:prave na tech strankach jsem to cetla,ale respik uz sem mela doma,a to jeste z druhe ruky,takze ty baterky budu nejspis muset resit.
Holky ja byvam zmatena z toho kdyz pisete Veru.Nekdy nevim jestli je to na me nebo na druhou Vercu :grinning: Ale myslim ze to zatim chapu dobre :grinning:
31. bře 2010 v 11:34  • Odpověz
Na písek k Vám Leni :slight_smile: Se domluvíme, když je hezky jsme tam odpo skoro furt :wink: Přijďte klidně třeba ve dvě, nebo já nevím, jak se vám to hodí... :slight_smile:

Lol: to máš k tomu všemu ještě vředy??! Jejda , nemáš to holka lehký... :frowning2:
31. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
Teda Paji, obdivuju tvůj pracovní elán nebo tak celkově nespícího Juráška... :sweat_smile: Já jsem z toho nespaní už nešťastná.

Průjem už Adámek nemá, třikrát hurááá :grinning: :grinning: :grinning: Teď jsmes vstávali, dala jsem si s ním polední spánek :slight_smile:

Co se týče oblíkání, tak já zatím to snad zvládám, ještě neměl potničky. Teda vlastrně asi jednou jo.
Leni a nemáš ani nějakou chlupatku nebo nějakou flísovou mikču pro Lukáška? Kombinézu bych fakt zrušila, to už mě přijde moc. A navíc, máš výhodu, že na korbičku dáš ten nánožník, tím ho proti větru uchráníš krásně :wink:
Snad se nebudeš zlobit, když napíšu, že fotky jsem viděla :slight_smile: Fotky jsou moc pěkný :wink:

Ivul, tak přeji krásné a rychle snažilkování :wink: Já si to popravdě nedovedu představit s prckem :sweat_smile:
31. bře 2010 v 11:42  • Odpověz
Ivi, moc to nechápu s tím 2letým rodičákem, kdyby se další mrně narodilo až by měl Luky víc jak 2 roky, tak bys do porodu neměla nárok na nic, ne?
31. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
Chjo,zase pisu a nejde odesilat:rolling_eyes:
31. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
Leni: fajn, že máte po průjmu :wink: (hlavně teď adámka zavodnit :wink: ale to asi víš... Lukynek měl průjem před měsícem asi a jak kdyby to věděl vypil dokonce i přes dva litry jeden den... :slight_smile:)

Teri, já to právě zjišťuju, jak to přesně je, ale namateřskou bych měla mít určitě nárok (lze na ni normálně nastoupit 6-8 týdnů před termínem) a na rizikový pravděpodobně po "odpracování" (nechat se na den zaměstnat... :-P) - ale to nevim jistě... Záleží na tom, jestli je maminka zaměstnancem i během rodičáku... Pokud ne, nemá nárok do porodu na nic
31. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
aha, tak já už zaměstnaná nejsem, takžě mně to bude muset vyjít :grinning:
31. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz
Ja teda asi taky oblikam moc.Davam body s DR,tenky teplacky s nozkama,teplacky bez nozek,capacky,2 tenky cepicky a mikcu s kapuckou.Mam ho v Emitex zavince (ne stahnutyho ale lehce zabalenyho aby tam sel vzduch) a deku.Kdyz je slunko a vetsi teplo tak zavinku uplne rozevru.Vadi mi ten vichr studenej.Ja mam halenku s DR a jarni bundu,a je mi zima.Byvam s nim venku od obeda tak do 6.Jednou i do 8 a krmim,prebaluju u kamosky ve stribrnictvi.Rikam si ze jeste nema ani 2 mesice a venku furt spi a nehybe se.Ale i tak je to moc co?
31. bře 2010 ve 12:49  • Odpověz
Ivi, jestli to budeš číst, tak musím návštěvu zrušit, Lukinek má asi zase hrozný bolení, stříká to z něj jak z vodotrysku, má hysterák, musím chovat, rourkovat, masírova, nahřívat, uklid%novat... dneska to asi nevidím, nezlob se... doteď byl v pohodě, ach jo, už ať to bolení přejde.

Leni, to jsu ráda, že jsou fotečky hezký. Nezlobím se, jako první jsi viděla i mé svatební... :wink: To už budou dva roky. A super, že je Adámek bez průjmu. JEn tak dál. Příští týden byste mohli do Vyškova?

A asi Lukinovi pořídím nějakou delší teplou mikču a kombinézku zruším. Je fakt, že Lukin má potničky pořád, hodně se potí... tak ho fakt budu oblíkat míň. Díky moc za rady!

Jdu za Lukinem, pořád pláče, chudák musí ho to hrozně bolet... pááá!
31. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz
loli, ty seš teda poctivka, my byly venku tak max. 2,5 hodiny v kuse :frowning2: Kdyř teda nepočítám výlet... Mě to prostě samotnou nebaví :pensive:
Jak to tak píšeš, tak mi to přijde fakt hodně, zvlášť, když je tepleji... Dneska jsem nánožník dala, vyúadalo, že bude pršet, ale jak bude těch 15stupňů a ne silnej větr, jen vánek, tak ho zase sundám a to už jezdíme ve sporťáku...
31. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
Holkyyyy, máme pokrok.. malá se dneska po dlouhé době vykakala sama do plýnky, aniž bych musela použít rourku :dizzy_face: :dizzy_face:
Ta se potom rozpovídala a rozdávala úsměvy na všechny strany, jak jsem ji chválila a zároveň pusinkovala :grinning: :grinning:
Určitě nám pomohli jak ty probiotické kapky tak i ta Beba, páč si myslím, že to bude tím Nutrilonem :sweat_smile:

Jinak spinkala úžasný 3hodiny a já se natáhla s ní a cítím se jako znovuzrozená :grinning: :grinning: ..uvidíme jak to bude dál pokračovat , ale snad už to bude lepší a lepší.

Leni, chudák Lukášek..musí ho to hrozně tlačit a bolet :cry: chuďátko.. už aby je to přestalo trápit, viď.
Jinak malou dáváme často nahulatou na podložku kde se krásně prokope, dokonce ji zkouším dávat na bříško a krááááásně pase koníčky, na to že ji budou teprve 2měsíce :sweat_smile: :dizzy_face:
A co se týče chování, vydrží jenom chvilku.. nejspokojenější je na dece, aby měla přehled.

Loli, u nás je problém v tom, že malá prdí jako starý chlap..ale pokakanou plýnku měla tak před měsícem, jinak jsme museli pomáhat rourkou.. až do dnes, to se konečně sama vykakala :wink:
Jinak ji dávám napít fenyklového čaje, dáváme i probiotické kapky a občas ji dám i ten Sab simplex.
31. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
Loli, tak já bych dávala buď deku, a nebo zavinku. A dala bych asi jen jednu čepičku, pokud má ještě i kapucku. Já dávám jen jednu bavlněnou a kapucku, a stejně ji má Lukin propocenou.

Teď chudák usnul u prsa, to bude ještě dlouhej den... :unamused:

Ivi, čím jste zatočili s těma potničkama? Co zabralo?

Teri, taky mě procházkování samotnou nebaví, tak když jsu sama, tak se to snažím rozkouskovat na dvakrát, vždycky na ty dvě hodinky. Teď už je to lepší, že se dá sednout na lavičku, mám už s sebou vždycky knížku. To v zimě nešlo. Teď je to už takový veselejší i když s kočárkem jezdím sama. Na náměstí si vždycky koupím kafe s sebou a jedu do parku nebo si gecnu u kašny a čtu. :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
Luci, super!!! Takže fakt ty největší pláče jsou od bolení bříška, já to říkám pořád, že když je bříško spokojený, je spokojený i miminko... tak snad už se blýská na lepší časy, snad ty kapky zabraly a hlavně jiný to mlíčko. Držím palce!
A malá je šikovná. Holčičky jsou tak nějak víc šikovný mi přijde, ale to taky nemusí být pravidlem. :slight_smile:
A kolik tak čajíku malá vypije? Dáváš ze lžičky, nebo z flašky? A chce ho? Malej mi čají plive... ale dneska jdu zase uvařit a něco do něj musím dostat, jinak už fakt nevím... :frowning2:
A to jsou mu 4 měsíce, teoreticky by tohle obodbí bolení měl mít za sebou, ale ono to fakt asi definitivně přejde, až se pohne z místa.
31. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
Leni, koupila jsem ten čaj v lékárně, je granulovaný...takže musím dát jednu vrchovatou lžičku do 1OOml převařené koj.vody (mám na čajík malinkou flašku od Aventu :wink: ) a malá mi to z ní pije normálně.
Ze začátku se teda tvářila, jak kdyby mi chtěla říct, co jí to dávám za hnus..ale zvykla si a teď problém s vypitím nemá. Dávám ji napít před jídlem a potáhne si max.2x..nechci to přehánět a samo že tu celou dávku nevypije, to ani nechci :wink:

Určitě to ty naše drobky přejde jakmile se začnou víc hýbat.. ale do té doby je to šílený, když ten brouček pláče a člověk už neví jak mu pomoct :pensive: Také držím palce, aby bylo líp!!!!
31. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz
Lucka.adis: Covece na tu rourku pozor.Nema se moc pouzivat.Mala se pak nedokaze vykakat sama uz vubec.Tu pouzivat fakt tak po tydnu nekakani a kdyz ji to trapi.Mimco si na to zvykne a nebude mit silu pak samo to ze sebe dostat.

On hlavicku spocenou prave nemiva.Ta kapucka je hodne volna takze na ni spis jen lezi.Jo budu pouzivat bud jen zavinku nebo deku.

Vite proc s nim byvam tak dlouho venku?Protoze pri pomysleni na to,ze se s nim a s vecma potahnu zas do 6 patra bez vytahu je mi na bliti :grinning: Ale i tak sem s nim rada venku.A to sem byvala a sem silena lenora :grinning:

Jdu se poptat jestli semnou nekdo pojede na kycle a pomalu se chystat.Ale zas me po jidle uzasne boli zaludek :frowning2:
31. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz
Ahoj,
my se právě vyhrabali z postele, noc no comment, za chvíli mě fakt jebne, 2,5hod hysterickýho pláče od půl 1 do 3 :angry: :angry: :angry: :angry: .
A to jsem z něj v noci taky tahala bobky rourkou, ale nepomohlo to. Ted se nastesti vykakal sam.

Ja si pamatuju, ze ty nejhoprsi bolesti bricha nas presly kolem 4.mesice, ale dost casto ho boli bricho jeste ted :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

V patek jedeme na dovolenou do Pece pod Snezkou, lazara vezu s sebou, aspon v noci mi pomuze, pres den budu s kocarkem vyletovat bez nej.

Luci, to je super!!! A kdyz budes v pohode ty, bude i Verunka :wink: .
Já jsem Matyho začala míň oblíkat, nedávám mu punčochy, ale jen zateplený kalhoty a pak body,triko, mikinu s kapucou, tenkou čepku a bundu a do kočáru jen tenkej jarní fusáček, když je víc zima tak ještě deku popř.nánožník.
Jdu neco delat,pá
31. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz
nojo, Veru, když on člověk udělá cokoliv, jen aby se mimoušovi ulevilo a přestalo ho bolet bříško. Já si neumím představit nechat ho týden trápit!!! Maty jak se nevykakal dva dny, tak to bylo utrpení pro něj a pro všechny kolem. My taky rourkovali celkem často a matýnek už kaká sám - pokud teda nemá zácpu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz
Loli, ono se to ale chvílama prostě nedá..přece nenechám malou plakat týden když ji bolí bříško z nevykakání. Rourkujeme jenom večer a to jsou toho plný pokaždé 2plenky a to je fakt co říct :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to že se může stát, že si na to dítě zvykne jsem už slyšela několikrát, ale jelikož ji to nedělám každou hodinu tak si myslím, že si na to rozhodně nezvykne.
A až bude starší, tak to bude o něčem jiném.. mimča se už budou víc hýbat a bude to fajn.

Aspoň tak jsem to měla u Adíska :wink: takže to je můj názor..
31. bře 2010 ve 14:24  • Odpověz
Jo jo Veru,je mi to jasny.Jen ted nevim jestli ji jen koji nebo uz prikrmuje.Mimca totiz mlicko muzou vsechno spotrebovat a pak nemusi kakat treba 14 dni.A to je pak trapi max. prdy a ne kakani.Ja tomu mymu musim pri kakani ted taky pomahat,ale ne rourkou.Ta by byla stejne zbytecna.Kaka totiz tuhy bobky.Takze mu to jde nejvic pri prebalovani.Cvicim mu s nozkama a musim trosku roztahovat i zadecek:frowning2:
31. bře 2010 ve 14:25  • Odpověz
Tak se Vam musim pochlubit.Segra bude mit uz druhou holcicku :slight_smile:

A na kycle sem se preobjednala.Nechce me prestat bolet zaludek
31. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
Lol, malou nekojím.. už jsem to tady psala, že je na Nutrilonu a přecházíme na Bebu.
My jdeme na kontrolu kyčlí příští Čtvrtek :wink:
31. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
Lucka.adis: To nevadi Luci,i umely mlicko muzou spotrebovat beze zbytku.Me brouca taky nekalal kazdej den.Ale do 3 dnu to vzdy vyslo.Dr. taky rikala ze i UM spotrebovavaji a nemusi kakat.Proste nema co.Je to probirany i na online poradnach s doktory.Dnes je taky nevrlej celej den,asi prdiky.Ja sem ty kycle presunula mam tam jit za 14 dni.Myslim ze to je 14.4 . A jak sem na mobilu a ne na PC tak se mi spatne dohledavaji predesly prispevky a mam spatnej prehled vis...
31. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.