• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

♥ Vyškovačky ♥

(Zamčená)
14. července 2011 
Dala jsem to její povídání na FB :wink:
1. dub 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahojte kočky :slight_smile: Lituju všech, kdo v noci nespí! Jejda já na to tak odvykla! Lukynek už spí celou noc asi třičtvrtě roku a dneska spal od osmi do půl osmé :grinning: (to je teda výjimka, jinak vstává před sedmou, či spíš po šesté, ale paráda! :slight_smile:). Věřte, že bude líp. :wink: Co se týká mateřské, já volila rodičák na 2 roky, pže si to snad můžu dovolit. Lukynek se nám povedl dřív, než jsme se začali snažit... (Vím, že to není záruka, že se to po2. povede zas...), ale hlavně mám fakt dobrý zázemí. Kromě toho, že mám skvělý rodiče, kteří můžou případně nějak hlídat (navíc mamka dělá ve školce, tak by ho snad mohla i vzít ve dvouletech do školky... :stuck_out_tongue_closed_eyes: - dělá to i jiným maminkám... :wink:) A navíc mám fakt vstřícnýho zaměstnavatele, kterej by mi dal 100% volnější prac. dobu - možná by to šlo nějak i na víkendy, kdy může příp. hlídat manžel, šel by nejspíš i zkrácený úvazek... Prostě těch možností je fakt dost, takže se toho nebojím. Když se nám to náhodou nepovede hned, tak to půjde řešit jinak... :wink:

Ad rourka, bych to až tak neřešila... Stejně se to ty děti naučí - kakat. Upřímně mi přijde slovo návyk v takovým případě trošku přehnaný. a pokud jim nestrkáte rourku při každým přebalení (ale třeba ob den...), tak snad nehoří... A čím budou prťata starší a začnou se víc hýbat, tím jim to půjde líp samotným... Ne? :slight_smile:

A Luci - Verunka je teda fakt šikulka! To jsem snad ještě neslyšela, z ní roste sportovkyně. :wink: Jen tak daál :slight_smile:
1. dub 2010 v 11:12  • Odpověz
Ahoj holky, tak to dnes vypadá že tam bude aspoň trošku sluníčka.
S tím nespaním po večerech jsem si to taky užila s malým. Jenže neplakával, chtěl pořád dundat prso každé 2 hodiny a to až do 15. měsíců. No děs běs.

Dneska jsem taky večer málo nespala. Malej se probudil v jednu a nechtěl usnout. jak usnul tak jsem zase nomohla zabrat já. Musela jsem pořád myslet, nevím teda proč a včerejší havárku co se stala kousek od nás. Nevím jestli ste to četly na netu http://www.novinky.cz/krimi/196420-pri-nehode-na-prostejovsku-zemrela-tehotna-zena-dite-se-zachranit-nepodarilo.html
Nedokážu si to vůbec představit, je mi líto její rodiny :cry: .

Luci: u videjka jsem si vzpoměla, když tohlůe dělával Petřík. Taky houkal :grinning: . Ty miminka jsou úžasný.
1. dub 2010 v 11:56  • Odpověz
Ali, já to na netu četla a málem jsem se rozbrečela.. musí to být pro její rodinu hrozné. Ztratit manželku(přítelkyni) a dceru v jedné osobě a ke všemu nenarozené miminko. Chuďátko, to nemělo vůbec šanci poznat svět :pensive: :pensive:
1. dub 2010 ve 12:19  • Odpověz
ježiš, to je strašný!!!!
1. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz
Ahoj, u nás dnešní noc skoro nádhera oproti těm předešlým :slight_smile: Akorát v půl sedmé už vzhůru, ale byl tak hodnej, že s náma ležel v posteli a tulil se s nám aještě hoďku :dizzy_face:

Ivul, kdy Lukášek začal spát celou noc? Od toho roku se to fakt zlepší? :sweat_smile:

O té havárce jsem na netu četla, je to hrozný :pensive:
1. dub 2010 ve 13:05  • Odpověz
Ta nehoda, to je děs, fakt... :cry: Ale stejně jsou ti doktoři dneska borci, že prostě udělají císaře po autonehodě jen tak - v terénu. To člověk někdy nestačí zírat :fearful: Miminko holt asi nechtělo bez maminky na světě zůstat... :pensive:

Leni, Lukášek spává celou noc cca od 7 měsíců. :confused: Vstává ale ráno většinou brzy - po té 6. Večer ale už většinou v 8 spí... On spával v noci zlatě celkem od malinka... Teď je to ale čím dál lepší :wink:
1. dub 2010 v 16:13  • Odpověz
To o té nehodě jsi sem Ali neměla dávat :frowning2: Já o tom nevěděla, no sestřenka bydlí poblíž a v květnu má termín, úplně se mi udělalo špatně :pensive: Ach jo, to je fakt tragédie :pensive:

My jsme dneska byly hodně venku, konečně jsem si našla jiný maminy na kočárkování, tak je to veselejší :slight_smile:
1. dub 2010 v 17:06  • Odpověz
Teri tak promiň. Kde bydlí sestřenka. Já pocházím z Brodku u Pv.
To je fajn, že máš s kým chodit kočárkovat. Věřím, že je to hned veselejší. Já chodila taky sama a byla jsem ráda, když za mnou dojela kámoška s mimčem nebo já jela za ní.
1. dub 2010 v 18:15  • Odpověz
Bydlí v Otaslavicích, taky se jim u vás říká Metly?? :grinning: Ale není od tama....
1. dub 2010 v 18:25  • Odpověz
Mě tam bydlí brácha tak vím o co jde :wink:
1. dub 2010 v 18:25  • Odpověz
Leni, ty ses mě ptala, kdy začnem s příkrmama.... no furt nevím, dneska mi doktorka posvětila klidně o měsíc později, kvůli tomu exému, tak uvidíme.... já stejně chci testovat jednu potravinu delší dobu, tak na to půjdem pomalu....
1. dub 2010 v 18:27  • Odpověz
Teri, jste byly dnes u dr.? A kolik měříte a vážíte? A ještě jste nezjistily z čeho je ten exém? Nepůjdete na alergologii nebo tak?
1. dub 2010 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj kočky, pěkný i když zatažený a studený den přeji... jdu vás dočíst, páá
2. dub 2010 v 08:56  • Odpověz
Tak včera bylo tak krásně a dneska fakt počasí naprd. Snad bude trošku líp zítra, chceme jet do Bystrca na procházku kolem pryglu. Včera jsme byli v mé práci a Lukášek byl kouzelnej, zase házel úsměvy, neplakal, začal jen když jsem ho pak začala oblíkat a byl už unavenej, tak pak venku v kočárku vytuhnul, jak jsme čekali na MM. Pak vytuhnul v autě a šli jsme odpoledne ještě na dlouhou procházku. Vy jste taky určitě byli venku, když bylo tak krásně.

Leni, to jsu ráda, že byla noc lepší, super. Jéé, tulil se, to je krásný... :slight_smile: Tak snad bude spát i dneska dobře.

Nehodu číst zatím nebudu, nějak nemám po ránu náladu na tragédie...

Ali, jseš z Brodku u PV? Odtam jsme objednávali cukroví na svatbu, v areálu zemědělskýho družstva myslím že pečou... kousek od zámku. Bylo vynikající. :slight_smile:

Ivi, to je super, že máš s tchánovcema takovej vztah, že pohlídají a postarají se, i vaši.. super. :wink: Já nevím, jestli bych malýho nechala u tchánovců, to možná asi ne, zatím nevím, ale u mé mamky bych chtěla někdy začít, ale u mýho taťky si nejsu taky jistá... přece jen si nejsu jistá, jestli by to ještě s mimčama uměl...
No každopádně jak budeme mít výročí svatby, tak jsem si říkala, že bysme konečně mohli někam s MM zajít a mamka že by přijela poprvé hlídat k nám... ale to už by asi Lukin musel spát. Bohužel teď usíná později, ale včera vytuhnul v osm bez problémů... už jsme asi přišli na to, co mu při usínání vadí, tak snad to bude jen a jen lepší. A budí se až po desáté, tak to bysme už byli doma. Pro jistotu bych nechala mamce flašku, ale myslím že by to nebylo ani potřeba, případně bysme se vrátili dřív.

Teri jasně, chápu, s tím exzémem je to blbý. Ale snad mrkev a brambory ze začátku vadit nebudou... tak hlavně ať mlíčko stačí. :wink: Taky by mě zajímalo kolik malá měří a váží. :wink:

Jinak jsem včera na vaše rady dala Lukinkovi jen teplou mikinu, pod to bodýčko s DR, punčošky a teplejší tepláky a měl tu španělskou deku jak pod sebou, tak na sobě a ještě byl zadělanej tím vrškem na kočárek a byl spokojenej. Když jsme byli na sluníčku, tak ten vršek jsem sundala. Asi když bude takhle teplo, tak to budu praktikovat. Dneska to ovšem zase vidím na kombinézu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Páji, co Nelka a bříško a kojení? Lukin se zase vzbudil v noci 2x, jednou na kojení, podruhé bříško, zase úplně tvrdý, tak jsem zase masírovala a musela dát zase rourku, nevyprděl se úplně.. je mi ho fakt tak líto... :frowning2:
Snad je to u vás už lepší.

Luci, co vy?

Pěknej den všem!
2. dub 2010 v 09:09  • Odpověz
Leni a malej byl večer v pohodě? Pěkně v noci spinkal? :slight_smile: Zelený pivo bylo dobrý :slight_smile: Tak snad to vyjde jindy.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: Co sea týká vztahu s tchánovcema - asi to není nikdy dokonalý, ale jak říkám, nadávat asi nemůžu, i když občas to přeženou... (jsem Ti myslím popisovala, jak nechala tchýně štěně labradora s půl ročním Lukynkem ať se "seznamují", že si budou jako hrát spolu... To mi teda vytekly nervy a se velice divila, že jsem si dovolila jejich miláčka psa okřiknout, když šel Lukynkovi po noze s otevřenou tlamou. Ale jinak je to většinou v pohodě. Ještě mě teda nenechává klidnou názor, že když jedeme s Lukynem jenom kousek autem, tak je zbytečný ho dávat do sedačky...!!! Když už nemají sami rozum, tak neviděli aspoň ten Besipácký klip??? Ale to už asi pochopili a snad by to nebyl problém, kdyby ho tam měli na víkend, i když nějaký ten červík ve mne hlodá...).

Teri, to je blbý, že má malá ekzém... :( Lukynka to taky trápilo, ale v tomto věku už ho měl jen pod krkem, občas na bříšku a musím říct, že kolem toho roku se to spravilo a teď už ani památky... Osypal se mi teda po kiwi, ale to se dá čekat, že? :D A taky myslím, že mrkev a brambory by jí to neměli zhoršit.... To Ti doktorka řekla, že máš ještě měsíc počkat, nebo počkat měsíc po půl roce (tedy začít až v 7 měsících)?
2. dub 2010 v 10:48  • Odpověz
Jo a jinak co se týká hlídání mýho taťky... Je to fakt v pohodě až teď.. A stejně mi ukazuje nadšeně video, jak spolu byli v parku a Lukynek si hrál na písku a najednou ho straká do pusy... :stuck_out_tongue_closed_eyes: No prý mu to hnedka zakázal... (video v tom místě končí), ale kdo ví, že? :slight_smile: Tak si aspoň buduje imunitu. Ovšem na chvíle, kdy byl Lukynek malý mimi a taťka ho držel jak prase kost, nepodpíral hlavičku... a mně tuhla krev v žilách občas... na to asi nezapomenu. Nicméně se to naučil a teď je to O.K. :wink: Možná to chce občas trošku zatnout zuby a pokud se neděje něco vyloženě "proti srsti" tak to nechat tak... Mně se to osvědčilo :wink:
2. dub 2010 v 10:52  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás se to nějak zázrakem otočilo.. malá normálěn kaká sama, aniž by jsme museli použít rourku. Vůbec tomu obratu nerozumím :sweat_smile:
Včera jsem vezla Áďu k babičce do Brna a malá tam plakala, ta jsem si říkala, že doma budeme asi rourkovat. Tak jsem ji nakrmila jeli jsme domů, v autě byla zlatíčko, koukala a povídala a doma se totálně pokakala až to bylo i na punčocháčích :grinning: :grinning: a ona se usmívala a byla spokojená jak želva.
Tak jsme ji umyli a dali spát do ložnice a spala 4hodiny. Potom se probrala, najedla se a zase usnula a spala neuvěřitelných 5 až 6hodin. Teď ráno to stejné, vykakala se, najedla a hodinu jsme si spolu povídali, potom už byla protivka, tak jsem ji dala do lehátka a ona spí :sweat_smile:

Fakt nechápu..

Jinak jsem včera upekla 2beránky a zavezla jsem je k babičce-povedli se a v Neděli budu péct nám :slight_smile:

Leni, snad bude i u vás brzo líp!!! Držím palce, aby to Lukáška přešlo a tolik ho to nebolelo.

Leni, tak malej se tulinkoval, jo :slight_smile: to muselo být príma :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak já jdu péct kuře, páááá
2. dub 2010 v 11:10  • Odpověz
Ivi, myslím že můj taťka by byl v tomhle stejnej, chlapi prostě určitý věci neřeší (myslím teď ten písek). My jsme to prý dělaly se ségrou taky, tak co by se vzrušoval (myslím že tohle by byl jeho argument). A s tím držením, tak to taťka problém neměl, ale spíš si myslím že by byl problém v tom, že kdyby L. začal plakat, nevěděl by co dělat, neuměl by ho možná uklidnit... nevím. Ale je fakt, že L. se u taťky moc líbí, taťka je tkaovej docela robustní a má bříško, na kterým se L. hezky lebedí... ale nejsu si fakt jistá, jestli bych je mohla nechat doma samotný. Přece jen moje mamka má v tomhle asi víc zkušeností, i když můj taťka se o nás hodně staral, když jsme byly mimča, ale teď mám pocit, že by si víc užíval dědečkovskou roli až L. bude větší a bude běhat atd...
A tchánovci mají oba přes 70 let, tak to myslím ani nemusím vysvětlovat, proč nechci L. nechávat zatím s nima samotnýho... tchýně přijede povozit, to je super, ale doma nevím nevím...

Včera normálně mazec. V kočárku než jsme dojeli domů hroznej pláč, doma při vyslíkání taky, a pak najednou jak když utne, byl ve svým živlu, smál se, kecal, hrál si... jsme nechápali!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: On je fakt herečka neuvěřitelná. :grinning:
2. dub 2010 v 11:19  • Odpověz
Luci, je možná, že jí ta Beba fakt sedí víc, to je moc dobře, že malá kaká sama... super!!! To bříško je potvůrka a zažívání taky... ti drobci musí fakt hodně zkusit... v bříšku takovej problém neměli, teď jim střeva a žaludeček musí fungovat sami... tak už bude jen a jen líp!!! A ono to šestinedělí je fakt hodně náročný období, u nás to bylo taky nejhorší období... od té doby to bylo lepší a lepší... Hned má člověk dobrou náladu, když má i mimčo a naopak, že? :wink:
Beránci se povedli? Super, já v neděli upeču ten mazanec...
Děláš beránka jak kdyby bábovkový těsto?
2. dub 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky, u nás ješ vše ok. Dnes jsem pekla dort MM. Zítra slaví 30.

Luci třeba Verunce ta Beba víc sedí, jak píše Lenča

Leni přesně tam jak jste měli cukroví na svadbu jsem chodila na praxi. Leni já peču beránka s takovýho třenýho těsta a je super. Taky se ho chystám péct.
2. dub 2010 v 19:19  • Odpověz
Ahoj holky, my jsme u našich a malá dnesk byla strašně hodná :slight_smile: Teďka se snaží sama usnout, už 2 noci usla sama, že se po kojení docela probrala a trvalo jí asi 10 minut než zabrala, hrozně mě to potěšilo, že nemusí usínat jen u prsa :slight_smile:

Tak kolik měří nevím, Dr. to neměří, pro ni je hlavní obvod hlavičky a váží 5730g tak už jsme konečně přes 5,5 kg :grinning: No exém Dr. nějak neřeší, já myslím, že je to prostě tím očkováním, tak uvidíme, za 14 dní jdem na poslední Synflorix a rovnou udělá půlroční prohlídku... Jinak co jsem vypozorovala, tak naštěstí nevadí vejce ani bílkovina kravského mléka, tak už se neomezuju :slight_smile:
a to s těma příkrmama myslela klidně až v 8. měsíci, když jí bude kojení stačit... Tak uvidíme, asi nezačnem úderem půlroku, ale nebudu to dlouho odkládat... Ale testovat chci dlouho, ne jen 3 dny, někdo totiž může být alergický i na mrkev, i když se tom neříká... ale doufám, že vše bude OK, že se to časem zlepší....
2. dub 2010 v 19:38  • Odpověz
Ahoj holky jen v rychlosti zdravím, napíšu až jindy.

Luci nebyla jsi dneska v Kauflandu s malou a manželem?

My máme teď noci super a máme další zub :slight_smile:
2. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz
Hezké ráno holky :slight_smile:

U nás noc šílená...malej do 2 hodin nespala pořád plakal...nevím,co ho trápilo...vyzkoušela jsem všechno...asi to bylo tou rýmou a horečkou úplu kašlem...zdá se mi,že nějak moc slintá,tak možná k tomu roste i zoubek...no snad bude každým dnem líp :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Luci..to je dobře,že se malá tak zlepšila...třeba jí opravdu neseděl ten Nutrilon :wink:

Leni...třeaba teď Lukášek už taky nebude tolik zlobit...jednoho dne se to zlomit musí :slight_smile:

Zuzi...gratuliju k dalšímu zoubku...a malá je opravdu kočka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

No nic...jdu odpočívat...hezký i když trochu mrazivý víkend :slight_smile:
3. dub 2010 v 08:04  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem tu zase jenom na skok.. dojeli tchánovci, takže si vzali malou ven-je tam náááádherně :dizzy_face: :dizzy_face: a já mohla dát manžovi dárečky k narozkám. Byla jsem dneska ráno s malou v Brně vyzvednout dortík a je moc pěkný. Vytiskla jsem si obrázek a oni to podle toho udělali, jsou šikulky.
Jinak malá je zlatá.. fakt je to o 1OO% lepší :wink:

Marti, chudáček Tomulka.. a co ty, jak jsi na tom? Je mi vás moc líto a doufám, že to brzo ustoupí a budete zdravý :slight_smile:

Zuzi, jj byli jsme tam na rychlo.. kdepak jsi nás viděla?
3. dub 2010 ve 14:14  • Odpověz
Ahojky holky, jen zdravím nějak nestihám. Máme zase nějaké problémi takaže je to šilené.Verča pořád nejí tak už to začináme řešit z dětskou nemocnicí, pak nám nějak zase zlobí srdíčko tak čekáme na rozhodnutí kdy na další operaci a když nejsme u doktorů tak se snažíme uživát rodiny a nebo být venku než nás zase zavřou do špitálu takže na net nějak nezbejvá čas.
3. dub 2010 ve 21:45  • Odpověz
Všem přeji pěkné velikonoce :wink:
3. dub 2010 ve 21:46  • Odpověz
Ahoj kočky, taky přeji pěkné Velikonoce, ať vás zítra chlapi trošku šetří :wink: :grinning: Včera jsme byli na výletě a vrátili se až večer, dneska mám hodně práce doma, zítra zase jedem na návštěvu, tak je to takový rozlítaný, není moc čas na PC. ALe všechny vás zdravím a zkusím aspoň dočíst.
Pěknou pohodovou sváteční neděli a pondělí!
4. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz
Ahojky, přejeme všem krásné Velikonoce :slight_smile:
4. dub 2010 ve 12:28  • Odpověz
Přidala jsem pár foteček z toho ateliéru, tak se můžete mrknout: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lenajsek/album/poprve-v-atelieru/ :wink:
4. dub 2010 ve 13:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.